Vlaardinge sportief de zomer door yiAARQfNGS DAGBLAD SGKiEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Toch nog Toekomst houwt Richel Schiedammers maken kennis met boederij Lansbergen Naald wijker dodelijk verongelukt Orkestrale voltreffer AUTO RAMT BRUG ■lil! Meer strijd tegen rat Jonge chauffeurs Voorlichting over kanker De Haven heeft huisbezoekgroep Toch vliegas KNZHKM IIIII! BAD GROENOORD Verhuizing kost 30 man hun baan □WOTÏRWEG MAANDAG 22 APRIL 1985 Schiedam Een Schie dams trio van 10, 12 en 14 jaar heeft dit weekend op verschillende plaatsen in de stad geprobeerd vracht wagens te stelen. De kna pen werden zondagmor gen tijdens een van hun pogingen in de Haven straat op heterdaad be trapt. Terwijl de oudste te vergeefs probeerde de vrachtwagen aan de praat te kijken, stonden zijn vriendjes op de uitkijk. Om in de auto te komen vernielden zij in bijna alle gevallen een kabineruitje. De jongens verklaarden met de vrachtauto's te wil len gaan rijden. Zij waren ook aetief.op de Strickledeweg, Admiraal de Ruyterweg en op het terrein van Hoek Loos. Hoewel zij bij hun laatste poging er wederom niet in slaagden met de vrachtwa gens weg te rijden, lukte het wel om een bulldozer enkele meters te verplaat sen. In de nacht van zaterdag op zondag werden in de Celsiusstraat twee Schie dammers van 14 en 1? jaar aangehouden, die op dat moment bezig waren een grote partij grinttegels met een steekwagen te vervoe ren, Ze hadden de tegels uit renovatiepanden in de buurt gehaald. Nader on derzoek wees uit dat de jongens al de hele dag be zig waren tegels te stelen. Schiedam De afdeling Schiedam van het Koningin Wilhelminafonds houdt woensdag es n voorlichtings avond in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Daar wordt de jongste voorlichtingsfilm 'Wat is kanker' vertoond. Daarna is er gelegenheid tot vragen stel len aan mevrouw H.de Boer- Sitters van het Integraal Kan ker Centrum en dr.G. in 't Veld, die jarenlang als huisarts in Schiedam werkzaam is ge weest. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Schiedam De eerder uitge stelde vergadering van de commissie Stadsvernieuwing .gaat dinsdag toch door. De re cente ontwikkelingen rond het niet doorgaan van de renova tie van de derde fase van de 305 woningen in Schiedam- Oost hebben wethouder Van ïilborg doen besluiten de com- jrussie bij elkaar te roepen. .Vlaardingen Buurthuis De Haven heeft een huisbezoek- groep in het leven geroepen die zich gaat bezig houden met het afleggen van bezoekjes aan mensen die daaraan om ver schillende redenen behoefte hebben. Er hebben zich inmid dels zo'n 20 vrijwilligers opge geven voor dit betrekkelijk nieuwe initiatief. De redenen voor een bezoek kunnen nogal uiteenlopen, £teit het buurthuis in een fol der. Dat kan omdat familie of kennissen nogal ver weg wo nen, of omdat een levenspart her is weggevallen. Ook men sen die slecht ter been zijn blij ken vaak behoefte aan een dergelijk ongedwongen con tact te hebben. flensen die graag iemand van ae huisbezoekgroep over de vloer willen hebben voor een praatje of een spelletje, kun- pen bellen met het buurthuis, tel. 344539. Maassluis Voor het ophogen van de Steendijkpolder, om de wijk geschikt te maken voor bestrating, is niet alleen ge bruik gemaakt van wit zand en lava-resten. Harm Woudstra deed die me dedeling tijdens een bewoners- bijeenkomst in ontmoetings centrum Koningshof. „Uit het eerste onderzoek van TNO bleek dat er steenkoolas in de grond zat Nader onderzoek leerde dut er ook een minima le hoeveelheid vliegas in de monsters is aangetrc?fen. Niet om bang van te worden, maar wij vinden het wel verontrus tend. De gemeente heeft im mers altijd volgehouden dat er nergens vliegas in de grond zat Wij dringen er dan ook bij Rijnmond op aan om alle stra ten in de wijk aan een zorg vuldig onderzoek te onderwer pen." Werknemers van machinefa briek Toekomst aan de Haven straat in Vlaardingen sjorren aan de eerste reddingsboot, die zij hebben gebouwd voor de Koninklijke Noord- en Zuid hollandse reddingsmaatschap pij (KNZHRM). De fabriek heeft opdracht om drie van zulke boten te bou wen, die zullen worden ingezet voor het reddingswerk op het IJsselmeer. De eerste boot van rubber en polyester, De Richel, werd dit weekeinde bij de op drachtgever bezorgd. De KNZHRM betaald voor de drie reddingsboten samen 195.000 gulden. Schiedam Het goede weer maakte het na tuurlijk nog eens extra aantrekkelijk om een bezoekje te brengen aan Boerderij Lansber gen. Juist deze week gaat het nieuwe natuur- educalieve seizoen van start en om iedereen in de gelegenheid te stellen om een bezoekje aan de boerderij te brengen was er zaterdag een open dag. Een open dag die bijzonder goed werd bezocht. De boerderij heeft niet alleen een functie voor het onderwijs, want zaterdag presen teerden zich ook tal van andere instanties aan de Harreweg. Sinds de start van de pro jecten in 1983 hebben ruim 200 schoolklassen de boerderij voor één of meerdere excursies bezocht. Niet alleen werd er voorlichting ge geven over het project Nieuw Leven, maar ook werd een demonstratie kaas maken gege-. ven met een originele kaasmaakset zoals die ook voor het onderweijs wordt gebruikt. De stuwgroep Midden-Delfland informeerde de bezoekers over de reconstructie van Mtd-> den-Dolfland. terwijl ook een overzicht werd gegeven van de werkzaamheden in Schiedam Noord, de groene gordel tussen de Harreweg en dc Groeneweg Een belangrijk nieuw re creatiegebied in Schiedam met wandel-, fiets- en paardnj-mogelijkheden. Fiets- en natuurliefhebbers waren in goede hander. van leden van de KNNV. Een vogel- fietsexcursie. die anderhalf uur in beslag nam. trok zeer veel belangstelling. Onder lei ding van twee 'vogelaars* en twee plan ten- kenners werd een tocht door de omgeving ge maakt Wethouder Herman Posthoorn, be kend om zijn voorliefde voor de natuur, gaf op de boerderij het startschot voor de tocht. Ook de demonstratie van het knotten van wilgen door de Knotgroep Schiedam viel zeer in de smaak De Knotgroep is vooral actief in de omgeving van de boerderij, het polderpark Kethel EXPERIMENT IN GEVAAR Na wilde achtervolging Maasland Bij een wilde achtervolging na een aanrijding op de oude veiling in Maasland is gisteravond om tien over elf een personenauto in het water langs de Molenweg in Maasland geraakt. De bestuurder, R. Groenewegen (20) uit Naaldwijk, kwam om het leven. Twee inzittenden, een 21-jarige man uit Wateringen en een 20-jarige Naaldwij- ker, zijn met lichte verwondingen over gebracht naar het Delftse Reinier de Graaf Gasthuis. Iets eerder die avond, om vijf over elf, was de wagen betrok ken bij een aanrijding met drie auto's op het terrein van de oude veiling in Maas land. De wagens liepen flinke schade op. De veroorzaker van de aaririjding reed hard weg. Groenewegen zette met zijn auto de achtervolging in. Op de Molenweg ver loor hij, vermoedelijk door de hoge snel heid, de macht over het stuur en be landde in het water van de Zuidgaag. Politie, brandweer en ambulance waren snel ter plaatse, maar het leven van de bestuurder kon niet meer worden gered. De twee anderen werden ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Zij kon den na behandeling weer naar huis. Al spoedig na het dubbele ongeluk kon de veroorzaker van de aanrijding waar alles mee begon, een 19-jarige dienst plichtig militair uit Delft, door de Delft- se politie thuis worden aangehouden. Hij is overgedragen aan de marechaus see. De politie van De Lier (01745-4341) roept getuigen van de aanrijding op de oude veiling en het ongeval aan de Mo lenweg op zich te meiden voor inlich tingen. <r. W>. De auto van de verongelukte Naaldwijken inmiddels uit het water van de Zuidgaag gehaald. téèx'ÊÊÈtX Orkestrale '85, een prima muzikale happening waarvan het pu bliek genoot. Schiedam Muziek stond zaterdagavond centraal in de Schie- damse sporthal Margriet. De orkestrale "85 groeide uit tot een muzikale happening van allure. „Voor herhaling vatbaar", con cludeerde Monique van Leusden van Harmonie Ambrosius na afloop meer dan voldaan. Ruim 500 mensen genoten van optredens van liefst vijf harmo nie-orkesten. Wilton Feyenoord, OBK, Ambrosius, Harpe Da vids en St. Radboud lieten zich van hun beste kant zien. Voor alle orkesten had het publiek veel waardering. De avond werd afgesloten met een gezamenljjk optreden van de orkesten. Het publiek reageerde laaiend enthousiast toen de orkesten in zetten voor Strike Up the Band. Het was de afsluiting van een goede georganiseerde, vlot verlopen avond in de Margriethal. „Volgend jaar moeten we het maar weer doen, zo leuk en be moedigend waren de reacties van het publiek", aldus Monique van Leusden. (ADVERTENTIE) 4 mei t/m 31 augustus 1985. VOORVERKOOP abonnement 30,- Na het Inleveren van de ïnvulstrook, verkrijgbaar op de voorver koopadressen. en een goedgeiljkende pasfoto kunt u het abonne- mem direkt, na betaling, meenemen op de volgende adressen, V.V.v, Bulten haven weg 9, Zwembad Zuid, Westfrankelandsedijk 3. Da Rabobanken In Schiedam (niet op de koopavonden) an na 22* april bij Bad Groenoord, Alléén in de voorverkoop ƒ30,- voor bijna 4 maanden zwemmen. Tel. int. 261682. Maasland Een 35-jarige Maaslandse automobilist heeft gisteren in dc 's-Herenstraat in Maasland de macht over zijn stuur verloren. Hij reed daar door eerst enkele verkeersbor den tegen de vlakte en kwam vervolgens tegen de de leu ning van de brug lang de 's- Herenstraat tot stilstand. De leuning raakte zwaar bescha digd. De politie heeft de Maas- lander een bloedproef afgeno- Schiedam - Black Dekker zal in juli haar Nederlandse hoofdkwartier verplaatsen van Schiedam naar Etten-Leur. De activiteiten van het magazijn in Schiedam zullen worden ondergebracht in Zaventhem bij Brussel. Ook op enkele an dere punten wordt de organi satie aan de nieuwe structuur aangepast. Als gevolg hiervan zullen 30 medewerkers hun baan verliezen. Dit heeft Black Dekker zaterdag be- kendgemaakt. Om de afvloeiing zo soepel mogelijk te laten verlopen heeft Black Dekker een so ciaal plan opgesteld. Er zal zo veel mogelijk steun worden gegeven bij het vinden van een nieuwe werkkring. Vanaf juli zal de Benelux-markt wor den bediend vanuit het zeer moderne Black Dekker ma gazijn in Zaventdm. Vlaardingen Het bureau sportieve recreatie in Vlaardingen start volgende week, 22 april, met de zo- meraetiviteiten. Het kanovaren, vorig jaar één van de grootste succes sen, staat ook dit jaar weer op het programma. „Dat onderdeel blijft aanslaan", aldus Bep Nater van het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardin gen. De cursus kanovaren begint in juni en neemt tel kens een week in beslag. Eén van de hoogtepunten is ieder jaar de recreatieve triathlon. De sportieve re creant of de geoefende sporter kan op 3 juli in en rond het Vlaardingse Kol- pabad terecht voor de con ditietest bij uitstek. Vorig jaar waren er ruim 300 deeïenemers en Bep Nater verwacht voor dit jaar een zelfde aantal. „We hebben de lichtste afstand iets zwaarder gemaakt. We wil len de uitdaging er voor de mensen inhouden. Vooral het fietsen is zwaarder ge worden. maar het blijkt ge woon dat de mensen het aankunnen. De meeste mensen hebben de lichtste afstand nu twee keer afge legd en de derde keer ha ken ze misschien af omdat ze het nu wel gezien heb ben. De zwaarste afstand is toch voor de meesten te zwaar. Om de mensen toch de mogelijkheid te bieden om de conditie te testen hebben we het allemaal iets zwaarder gemaakt." Bij de lichtste triathlon moet men 550 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 3,5 kilometer hardlopen. Deelnemers aan de zwaar ste afstand moeten 850 me ter zwemmen, 35 kilometer fietsen en 7 kilometer hardlopen. De belangstelling voor het windsurfen viel vorig jaar wat tegen, maar dit jaar is er heel wat meer belang stelling. De cursus kost 55 gulden. De cursus tennis is ieder jaar een voltreffer. „Maar nu neemt de belang stelling van de jeugd ook toe en dat is verheugend", aldus Bep Nater. In mei en juni en van juli tot oktober kunnen belangstellenden terecht. Het fietsprogramma is dit jaar sterk uitgebreid. Op 21 mei, 2 juni, 7 juni, 18 juli, 3 augustus en 1 september zijn er tochten. Een ieder die belangstelling heeft om aan één van de cursussen mee te doen kan contact opnemen met het bureau sportieve recreatie. Tele foon: 010-355888, toestel 164, Ook is er een boekje verschenen waarin alle ac tiviteiten op een rijtje staan. De boekjes zijn af te halen bij de VVV op het stadhuis, sporthal West- wijk, Holybad, Kolpa'oad, Emoussport Lepelaarssin gel en Emoussport Veer- plein. Vlaardingen De toekom-, stige bewoners van 28 expe rimentele huizen met ate liers aan de Landstraat in Vlaardingen krijgen er steeds minder hoop op, dat de eerste paal voor hun wo ningen nog op tijd de grond in kan. Als de paal begin volgende maand nog niet is geslagen bestaat het gevaar, dat de bouw helemaal niet doorgaat. De enthousiaste bewoners worden heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Het wachten is op het verlossende woord. Het kan zo snel gaan met bouwplannen in Vlaardingen, weten de bewoners, „Kijk naar de parkeergarage aan de Afrol", zegt architect Willem- Jan Droog. „Een paar maan den geleden wist niemand daar nog iets van, nu staat 'ie er al bijna." Sinds ambtenaar Ad Smit-Duyzentkunst In sep tember 1982 met het plan voor experimentele huizen aan de Landstraat kwam zijn er bijna voortdurend problemen ge weest. De stuurgroep experi menten volkshuisvesting, de directie van de volkshuisves ting en de aannemer dreigden achtereenvolgens roet in het elen te gooien, maar al die ge varen konden worden afge wend. Hermi de Jager heeft wel een verklaring waarom het plan steeds weer tussen wal en schip dreigt te raken, „Sommi ge mensen vinden het een raar plan voor rare mensen." De kandidaten voor de huizen met werkruimte zijn vooral kunstenaars en beginnende kleine zelfstandigen. „Het is geen alledaags plan", geeft Smit-Duyzenikunst toe. „Je brengt wonen en werken sa men op een manier waarop dat in de nieuwbouw nog nooit lot stand is gebracht. Men kijkt daar in Vlaardingen wat vreemd tegenaan." „Door veel enthousiasme van de toekomstige bewoners is op beslissende momenten het pro ject gered", zei de ambtenaar op een symposium over expe rimentele bouw in Eindhoven, De bewoners zijn nauw be trokken geweest bij het ont werpen van de woningen. Het is de bedoeling dat zij ook het beheer gaan voeren over de huizen, die gebouwd in op dracht van Patrimonium. „Pa trimonium heeft zich na aan vankelijke aarzeling wel steeds voor het project inge spannen, maar nu weet je niet meer watje aan ze hebt", zegt Hermi de Jager. De bewoners worden steeds ongeduldiger. De opdrachtge ver wordt herhaaldelijk gebeld met de vraag of er al een da tum voor de officiële start van de bouw is vastgesteld. „Dat is de enige manier om er een beetje druk achter te zetten." Om aannemer Henk van der Waal een beetje ie prikkelen willen de bewoners hem een kunstwerk aanbieden als hij erin slaagt de eerste paal op tijd te slaan. Vlaardingen Het is Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land ernst met de bestrijding van de muskusrat. Het aantal bestrijders van dit plantehe- tende zoogdier wordt in de provincie met negen uitge breid. Ook Schieland en Delf land krijgen er een muskusrat- bestrijder bij. Vorig jaar, toen er nog 32 bestrijders in dienst waren, werden er in totaal bij na 43.000 exemplaren gevan gen. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1