WATERWEG Botlek Bonzo blaft binnen en buiten SPORT m TSN rekent op verdere groei De prullenbakken van Jan Schiedam Aanval laat Kees Bol in de steek Oefenreeks Schiedam Toernooi bij UVG Zomermarkt Peuterleut Zijdeveld verdient ook Gouden Prop WD-thema: criminaliteit Willem Brouwerstraat in 1986 gerenoveerd Hutten bouwen op grasveldje T orenmuziek in Grote Kerk OJC dicht Onderscheiding voor directeur Chloride T Jeu de boule in de Hoek Van Vliet herkiesbaar Maassluis De muzikale driemansformatie Botlek Bonzo uit Maassluis moet je niet alleen horen maar ook zien. Want de muziek die .het trio speelt vormt slechts een deel van het gebeuren. Opvallende kledingstukken, overbodi ge opmerkingen naar el kaar of naar het publiek, een snelle grap en een aaneenschakeling van im provisaties maken het op treden van Botlek Bonzo compleet. Of zoals een van hen zegt: „Wij nemen de humor serieus." Erik Stigter (technisch teke naar), Peter de Moor (radar- waarnemer) en Ron Slobbe („Ik word onderwezen op de HTS") verenigden zich twee jaar geleden in de straatband Botlek Bonzo, die ook veel vuldig binnenskamers op treedt. En die optredens vin den behalve in Maassluis te genwoordig ook vaak plaats buiten de Waterweggemeen te. Zaterdag aanstaande staat BB genoteerd als' het pro gramma-onderdeel 'muzikale omlijsting' in café 't Veerhuis of zoals een beetje Maas- sluizer beter verstaat: het café van Toon Udo op het Hoofd. Om de beschrijving over Botlet Bonzo nog gecompli ceerder te maken: soms noe men de muzikanten zich ook wel Tegel 18. En daarmee verandert niet alleen de mu ziek maar ook de bezetting. In deze toestand fungeren ze als een vijfmansformatie, omdat hieraan de contra-ba- sist Paul van Dongen en banjospeler Berend Schilder op vrijwillige basis toege voegd worden. Erik Stigter: „Peter en ik Ais jonge honden gedragen de muzikanten zich voor de fotograaf. zijn begonnen als straatmuzi kanten. We speelden toen voornamelijk country, blue grass en folk. Daaraan zijn nogal wat andere soorten muziek toegevoegd sinds Bon erbij gekomen is. Zoals bij voorbeeld het levenslied, waaronder een eigen compo sitie die de 'Leesmapblues* heet. Daarin wordt de ellen de van de pulppers bezon gen. Verder old-time, rock roll, blues, het zeemanslied, Franse chansons en wat al niet. De muziek die wij spe len is uitstekend geschikt om op straat te laten horen maar ook tijdens allerlei plechtig heden. We treden ongeveer een keer per maand op om dat we het leuk vinden, maar vooral ook omdat we het leuk willen blijven vin den. Die optredens moeten ingepast worden in onze da gelijkse bezigheden en aan gezien we alle drie nogal eens wat te doen hebben, werk en zo..." Om aan de behoefte van de fans tegemoet te komen stel den Erik, Peter en Ron een 2estig minuten durende mu- sicassette van eigen kunnen samen die zij hier en daar voor een tientje proberen te door Annemïeke van der Hou wen slijten. Uit de omschrijving van het repertoire van Bot lek Bonzo blijkt overduide lijk de creativiteit en het enigszins bizarre, maar voor al ook lachwekkende karak ter van zowel de band als de muziek. Onder het kopje 'Gebruikte apparatuur' lezen we: donkerbruine linnenkast met krul en vier snaren, smoelschuiver met een or thopedisch hulpstuk, zwarte netzoiets maar dan met een stekker er in. In het eerste seizoen van de open-podiumavonden in the ater De Schuurkerk in Maas sluis trad Botlek Bonzo/Te gel 18 een aantal keren vrij moedig op. Tijdens de slota vond van deze tweewekelijk se gebeurtenis in dit theater rijn ze komende week, op woensdag 19 juni, uitsluitend te zien. Dan zijn ze enkel en alleen aanwezig als gastspe- lers in het laatste deel van de satirische theaterfeuilleton over de psychiatrische kli niek Hedon, waar welzijn moet wijken voor geld. Kolf je naar hun hand, want voor iets geks zijn de heren van Botlek Bonzo altijd wel te vinden. Maar wie ze toch vooral eens wil horen, kan maar beter zaterdag een kijkje in café Het Veerhuis gaan nemen. Schiedam In de keuken staan vijf prullenbakken. Eén bak is voor de etens resten en als die vol zit, verdwijnt alles op de com- posthoop. Een tweede bak is voor plastic verpakkin gen, een derde voor blik. De vierde bak is voor oude lappen, versleten vaatdoeken en sponsen. En de vijfde is een échte prullenbak, daar komt het oud papier in. Je moet wel een grote keuken hebben en voor de compost- hoop liefst een tuin. Maar als je die hebt, ben je in het jaar 1933 de ideale Schiedammer, het best in staat om in te spe len op het dan ontwikkelde milieubeleid van de gemeente Schiedam. Chris Zijdeveld, op dat mo ment bijna twintig jaar wet houder, zal er samen met de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) in geslaagd zijn bijna al het huisvuil van de stad te recyclen via een. ei gen gemeentelijk fabriekje. Althans, dat hoopt hij. Voor waarde voor het welslagen er van is dat iedereen inderdaad papier in de papierbak doet en glas in de glascontainer. Enzo voorts. Waarom 1993? In dat jaar loopt het contract af, dat de gemeente Schiedam 'gesloten heeft met de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) in Wij ster. Al het Schiedamse huis vuil gaat naar Drenthe om daar verbrand te worden en daar betaalt Schiedam zestig door Kor Kegel gulden per ton voor. En zoals de VAM vanwege dat contract niet tussentijds ineens de tarie ven mag verhogen (Schiedam heeft er een bezwaarschrift te gen Ingediend), zo mag Schie dam vanwege datzelfde con tract niet al te veel huisvuil achterhouden. Als de gemeen te nu al zou overgaan tot een drastisch doorgevoerde ge scheiden inzameling van' af valstoffen, gaat er minder huisvuil naar Wijster en levert dat de VAM minder op. Dal mag dus niet, al zou de provin cie Drenthe blij 2ijn met min der luchtvervuiling. „Wij hebben tot 1993 de tijd om een kringloopsysteem uit te denken", zei Zijdeveld deze week, nadat hij in de Veree- nigde Glasfabriek de Gouden Fles in ontvangst had geno men. Die fles was een symboli sche blijk van waardering voor Schiedams milieubewuste optreden: er staan dertig glas containers in de stad, waar ie dereen- zijn lege flessen en pot ten - in kan gooien.Over een geen ramp. Je gaat met een volle tas van huis, dumpt de spullen, doet de boodschappen en komt met een volle tas weer thuis. Dat is ook een ioort kringloop. Als iedereen meer glas, papier enzovoorts uit het huisvuil scheidt, worden de vuilniszakken lichter en krijgen de ophalers het minder snei aan hun rug. Op de foto de ophalers in de Vlaardingse Babberspolder. Zijdevelds inzamelidee hoeft zich natuurlijk niet tot Schiedam te beperken. tijdje krijgt Zijdeveld van de papierindustrie natuurlijk een Gouden Prop, want ook de, en kele maanden geleden geplaat ste oud-papierbakken blijken een succes te zijn. En het aardige is: dit mag. Over het apart inzamelen van glas en papier kan de VAM niet klagen, want beide heb ben hun eigen historie: vroe ger haalden particulieren oude kranten op en kreeg je voor glas statiegeld. De VAM heeft er nooit veel mee te maken ge had. Met plastics, vezels en an dere stoffen moet Schiedam wachten tot 1993, of zoveel eerder als het contract beëin digd wordt. Boodschappen Het huishouden van Jan Schiedam ziet er over tien jaar dus anders uit. De schoor steenveger is niet meer nodig, wel de windmolenrestaura- teur. De gasfitter maakt plaats voor een zonneënergiedeskun- dige. Op alle grasvelden zijn moestuintjes aangelegd, waar mensen eomposthopen bouwen van organisch afval. De vuil niszak buiten zetten wordt een fluitje van een cent, want daar zit niet veel meer in; daarente gen wordt wel de gang naar de plasticbak om de hoek, de glascontainer om de andere hoek en de papierbak aan de andere kant van de straat iets zwaarder.Als die opbaalbak- ken allemaal in de buurt van winkels komen te staan, is dat Vlaardingen Over kleine criminaliteit praat de VVD-afdeling Vlaardingen maandag In de Stadskelder aan de Maassluisedijk. Mr.J.R.H. Kuyper, hoofd van de hoofdafdeling staats- en straf recht van het ministerie van justitie en auteur van het rapport 'Samenleving en criminaliteit' zal over de problematiek spre ken. Ook aanwezig zullen zijn G.BierJing, hoofdinspecteur van politie in Vlaardingen, mr,H.A.C, Smid, officier vaft justitie in Rotterdam en mr.R.van der Hoeven, officier van justitie belast met jeugdzaken in deze regio. Het is een thema, dat ook de VVD in Schiedam nogal bezighoudt. Tijdens de bijeenkomst is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Een ieder die belangstelling heelt is om 20.45 uur wel kom. Vlaardingen Feest is het woensdag 19 juni in de peuter speelzaal Peuterleut in buurt huis Oost aan de Oosterstraat in Vlaardingen. Van 11.00 uur tot 16.00 uur zijn er tal van ac tiviteiten op de zogenaamde zomermarkt. In het buurthuis zijn verschil lende kraampjes met zelfge maakte spullen zoals kleding, knuffeldieren, sterrekindjes, kabouter en sokpoppen. Ver der is er een rad van avon tuur, rommelmarkt en een ge zellig terras. Voor de kinderen is er ook nog een grabbelton. De opbrengst van de markt komt ten goede aan Unicef. Schiedam De rij huizen naast Jan Crama's restaurant, De Klok aan de Willem Brou-j werstraat zal in de loop van| volgend jaar gerenoveerd wor den. De bewonersvereniging I Schiedam-Zuid deelt dat mee in haar nieuwe periodiek. Ja renlang heeft de vereniging zich aan het uitstel geërgerd. Tot overmaat van ramp ont stond er een misverstand, toen de gemeente de bewoners vroeg zich in te schrijven bij het bureau huisvesting. Ieder een vreesde al dat er gesloopt zou worden, totdat de gemeen te opheldering verschafte: al leen die mensen die na de re novatie niet willen blijven moeten zich inschrijven. De werkgroep Schïedam-Zuid in de Steigers meldt dat ook het rijtje woningen om de hoek, aan de Hoofdstraat, op geknapt zal worden, Schiedam De bouwspeel plaats op het grasveldje voor de Bachpleinflat gaat woens-, dag 19 juni weer open. Del Schiedamse jeugd kan zieh| dan weer naar hartelust uitle ven met het bouwen van hut ten. Hamers én zagen worden gratis in bruikleen gegeven. Een beker spijkers kost slechts een kwartje. Ook voor een be ker limonade hoeft maar 25: cent te worden betaald. Als de hut klaar is kunnen de kinderen deze naar eigen in zicht inrichten. Ook bestaat de mogelijkheid om zelf eten te koken op de speelplaats. De bouwspeelplaats is voor de zomervakantie open van 15.00 uur tot 18.00 uur, op woensdag van 12.00 uur tot 16.00 uur enj op zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur. Op zondag is de bouwspeelplaats gesloten. Als de grote vakantie voor de schooljeugd begonnen is kun nen de bouwvakkers in spé dagelijks van 10.00 uur tot 17.00 uur terecht Tijdens de vakantie worden er naast de bouw van hutten ook tal van andere activiteiten georgani seerd. Op 12 juli gaat de bouw-l speelplaats weer dicht. Danf ook is er een afsluitende fan cy-fair. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 14 juni 1985 Pam Smid nam gister avond 'offi cieel' afscheid van Schiedam. Als dank voor de in de loop der jaren be wezen diensten ontving zij van haar ploegge notes en bege leiding enkele bloemenrui- kers en een tennisshirt. Marjolijn Berk hout, Marja Noordam, Will Oosterveer en hoofdcoach Kees Bol wach ten op deze foto Pam's re actie af. Schiedam Als een 'verzopen' versie van Tom en Jerry, zeker niet de slechtste teken filmfiguurtjes uit de stal van Hannah en Bar bara, zochten Marjolijn Berkhout en Ludy Rouss steun op eikaars schouders. Zes in nings lang liet het Schiedam-veld een perfec te indruk achter, weerstond het moeiteloos de door het Oosterhoutse Twins opgelegde druk, maar betekende een simpele doorge schoten bal subiet het einde van een voor door Donald Bax zichtig sluimerende verraassing (0-2). Het tekende de zelfkritiek van Ludy Rouss, dat zij eerst nog zichzelf verantwoordelijk wilde stellen voor het min of meer ingecal culeerde, doch op deze manier moeilijk ver teerbare verlies. Softbal is echter nog steeds een samengaan van factoren, waarvan de aanval een belangrijk percentage opeist. En daar wrong nu gisteravond de schoen. Een vluchtige blik op de scorekaart leerde, dat Schiedam liefst elf speelsters op de kussens had achtergelaten. Opnieuw was het de kop van de slaglijst die redelijk met de knuppel overweg kon en an dermaal waren het derhalve de mindere go den, die niet bïj machte waren Schiedam op voorsprong te zetten. Zoals bijvoorbeeld in de vijfde slagbeurt, toen Sandra Bol, de toekom stige gynaecologe Marja Noordam en Debby de Gids de honken lieten vollopen. Met slechts één' nul' dus een vrijwel ideale sco- ringspositie, ware het niet, dat Marian Bast en Gerda Melsen met drieslag aan de kant werden gezet. Routine De grotere routine van Twins gaf In de aller laatste innings uiteindelijk de doorslag. Het begon met een wilde worp, waarop Arwin Kieboom en de Belgische Jessie Vandoorn naar 'drie' en 'twee' doorschoven. Vervol gens kon Maijolijn Berkhout, die na de door geschoten bal de bewaking van de thuisplaat van Ludy Rouss had overgenomen, bij het uittikken niet op tegen het fysieke geweld van Arwin Kieboom, glipte de bal ook uit haar handschoen en bepaalde Jessie Van doorn, met behulp van de hoofdscheidsrech- ter, de eindstand op 2-0. Schiedam 0 C 0 O 0 0 0=0 Twins 0 0 0 0 0 0 2=2 Werpcijlers: Schiedam: Mar]olijn Berkhout 7-0-8-1. Twine: Marion van de Ht-ykant (4 innings) 3-3-3-1, Nits Koning (3 inninga) 3-0-4-0. Siaggamiddelden Schiedam: Sandra Bol 1.000 (3 uit 3), Gerda Meisan 0.500, Debby de Gids 0.333, Ludy Rouss 0.250 en Marja Noordam 0.250. ■BK «s - iMSi Een overzicht van het nieuwe complex van TSN in Schiedam-Noord. Maassluis -Jan van derl Zwart, de stadsbeiaardier vanj Maassluis en Zwijndrecht, bijtl het spits af in de serie Toren-I muziek Maassluis 1S85. Opj vrijdagavond 14 juni geeft hijf een concert op de beiaard van de Grote Kerk. Belangstellenden van 16 jaar en ouder kunnen de beiaardier aan het werk zien tijdens een] korte rondleiding in de toren I van de Grote Kerk. Mensen! die van de rondleiding gebruik] willen maken moeten zich om| 19.00 uur in de kerk melden. Het concert begint een half| uur later: 19.30 uur. Op het programma staan wer-j ken van H. Strategier, J.S.] Bach, G.F. Handel en H.C. King. Vlaardingen Het Vlaarding se open jongerencentrum I Summerstreet is gesloten. Del vroege zomersluiting houdt I verband met de ziekte van eenl personeelslid. Pas na de zomer zal het centrum weer voor de| jongeren worden geopend. Schiedam Tennisvere niging Schiedam-Noord (TSN) beleeft in het nog korte bestaan opnieuw een mijlpaal. De in 1974 opgerichte vereniging opent zaterdagmiddag op tennispark Kethelhage een spiksplinternieuw clubgebouw. Ter gelegen heid daarvan wordt tussen vier en zes uur een recep tie gegeven. TSN heeft vooral de afgelo pen jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Telde de vereniging in 1980 nog slechts 120 leden, in 1982 waren dat er al meer dan zeshonderd. De oorspronke lijke prognose van zes banen voor vierhonderd leden moest dan ook drastisch wor den bijgesteld. Nog in hetzelfde jaar 1982 beleefde TSN het eerste hoogtepunt, toen aan de Zoomweg te Schiedam- Noord een complex met twaalf banen in gebruik kon worden genomen. Momen teel telt TSN al ruim zeven honderd leden, van wie er honderd vijftig tot de jeugdaf deling behoren. Dit aantal jeugdleden be schouwt TSN als een waar voorrecht, omdat veel sport verenigingen vandaag de dag met een tekort aan jeugd hebben te kampen. TSN ver wacht echter, dat het aantal leden nog verder zal stijgen. De verdere uitbouw van Schiedam-Noord, alsmede de nog in opmars zijnde popula riteit van de tennissport zijn daar niet vreemd aan. Duizend De in 1976 tot voorzitter ge kozen Paul van Hagen ver wacht, dat TSN zal uitgroei en tot een vereniging van rond de duizend leden. De ruim opgezette kantine, die naast de tennishal is ge bouwd, is daar al op bere kend. Er bestaan plannen om het aantal banen met twee tot veertien banen uit te breiden. Op de plaats van het tijdelijke clubgebouw is, daar voor al ruimte gereserveerd. Het accent bij TSN ligt op het recreatieve tennis. De vereniging is echter ook lid van de KNLTB en nam met liefst twintig teams aan de zojuist beëindigde competitie deel. Op de twaalf banen wordt momenteel het park- toernooi voor senioren en ju nioren gespeeld, dat nog tot en met zondag 23 juni voort duurt. Vlaardingen In de kan tine van het bedrijf, waar van hij sinds 1971 directeur is, kreeg A. van Dorp de koninklijke onderscheiding opgespeld door burgmees ter Fred van Lier van Vlaardingen. Van Dorp is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De directeur van Chloride Batterijen aan de Produc tiestraat gaat met ver vroegd pensioen en bij zijn afscheid kreeg hij de ver sierselen die bij de onder scheiding horen uitgereikt. A.van Dorp begon zijn loopbaan in 1937 op het ge westelijk arbeidsbureau in Vlaardingen. Tot 1943 werkte hij daar, maar door zijn activiteiten in het ver zet moest hij onderduiken. Na de bevrijding ging hij als boekhouder werken bij onder meer Van Berkel's Patent in Rotterdam, Stok vis Rotterdam en machine fabriek Van der Bent in Maassluis. Op 1 april 1962 trad Van Dorp in dienst van Chloride. Begonnen als administrateur-procura tiehouder werkte hij zich op tot algemeen directeur Naast zijn werk voor Chlo ride heeft Van Dorp tal van andere functies be kleed. Hij was en is onder meer actief in de vereni ging voor metaal en elec- txotechnische industrie, de stuurgroep arbeidsmarkt, het IKV, de stichting be drijfsbrandweer Vlaardin gen, watersportvereniging De Bommeer en de stich ting Promotie Vlaardingen. Schiedam Vierdeklasser Schiedam, dat vanaf eind juli Henk van der Bend aan het hoofd van de groep weet, werkt in de aanloop naar de nieuwe competitie de volgende oefenwedstrij den af: zondag 4 augustus 14.30 WestlandiaSchiedam, dinsdag 6 augustus 19.00 RKWIKSchiedam, zondag 11 augustus 14,30 SVDP-—Schiedam, dinsdag 13 augustus 19.00 SC Botlek—Schie dam en zondag 18 augustus 14.30 TOGBSchiedam. Vrijdag 23 en zondag 25 augustus neemt Schiedam deel aan een toernooi van Meeuwenplaat. Schiedam UVG besluit zon dag 23 juni het handbalseizoen met een groot en sterk bezet toernooi voor senioren en ju nioren. Op het complex in het Schiedamse sportpark Harga komen die dag in totaal vijftig teams in aktie. Een dag eerder komen de aspiranten en pupil len aan bod. Als tegenstandsters voor het eerste damesteam fungeren VELO (Wateringen), HVK (Schiedam), HEC (Den Haag), DWS (Schiedam) en Vires (Gouda). Het eerste herenze vental neemt het op tegen Vi res, DWS, HEC en DES (Pa- pendrecht). Het toernooi he- fint om 9.30 uur, de prijsuitrei- ïng wordt rond vijf uur ver wacht Hoek van Holland Hoek van Holland krijgt' vier jeu de boulesbanen. waarop ook toer nooien kunnen worden ge speeld. Eén ervan is aangepast voor gehandicapten. Het ter- reintje ligt achter wijkgebouw de Hoekstee aan de Mercator- weg. Deelraadsvoorzitter De Lint opent de baan zaterdag ochtend om 11.00 uur door er de eerste bal te rollen. Direct daarna wordt het eerste toer nooi gespeeld. Schiedam -r Chris van Vliet stelt zich woensdag 26 juni, tij dens de algemene ledenverga dering (aanvang 20 uur) van Scniei" de ging iedamse hockeyvereni- Spirit, herkiesbaar als voorzitter. Mevrouw J .M.U. Koning en R.J. Vromans zijn tussentijds aftredend. De bestuurssamenstelling van Spirit komt er, mits de leden hiermee instemmen, als volgt uit te zien: Chris van Vliet voorzitter, mevrouw W.J.M. Huisman-Wassenberg secreta ris, Th. Lindaan penning- meesier, J.H.C. van Leeuwar den, H. Janszen, A- Jaeger en mevrouw J, Findhammer le den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2