Autocrossclub moet over drie jaar weg EENSPELSEZDMERMETEEN KODAK SÏRANDBAL. Landgoed reder onder de hamer Gymnastiek wordt ouderen te duur VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT KADO BIJ 2 KODACOLOR FILMS. Dick en Erica Vahrmeijer: miljoenenschuld Excursie door Midden- Delfland NÏEVW TEBHEIN ZOEKEN BUITEN SCHIEDAM Raadsleden in crematorium Haven sluit seizoen met buurtfeest Scouts in Oranjepark HAKENKRUIZEN OP AUTO'S Reislustig stads bestuur Beroep tegen subsidiestop niet zo goed meer mogelijk WATERWEG VRIJDAG 21 JUNI 1985 Maarn De verkoop van het kapitale landhuis van Dick en Erica Vahrmeijer, directeur en eigenares van Conro Lines, zal dinsdag 25 juni om 11 uur plaatsvin den in restaurant de Koeheuvel in Maarn. Het echtpaar kreeg in 1980 landelijke bekendheid toen het de plan nen presenteerde voor een draagvleugelbootverbin ding Maassluis-Londen. Vlaardingen Een fietsexcursie door Midden - Delfland staat voor donderdag 27 juni op het pro gramma. De sectie nst uurzaken van de afdeling plant soenen in de ge meente Vlaardin - gen gaat met de natuurliefh ehhers het polderland schap bekijken. Ook zal er specia le aandacht zijn voor de wilde bloemen en de weidevogels. De fietstocht gaat door de Broekpol der, Zuidbuurt, Maasland, de vlie ten en de Vlaar- dingse Vaart, die met een roeiboot wordt overgesto ken. Op een aan tal plekken zal worden gestopt om vogels, plan ten, knotwilgen en de reigerkolo nie te bekijken. Ook zal een be zoek worden ge bracht aan het ge maal. De excursie be gint om 19.30 uur en is rond 21.45 uur afgelopen. Het verzamelpunt Is de fietsbrug over de Vlaar- dingse Vaart in Holy. De kosten bedragen twee gulden. Wie mee wil doen aan de tocht kan zich op geven tussen 8.00 en 17.00 uur. Tele foon: 010-742963. Vier schuldeisers hebben nu beslag laten leggen op de on roerende goederen, die alle op naam staan van Erica Vahr meijer. De inspecteur der di recte belasting in Zeist en de inspecteur der directe belastin gen in Vlaardingen zijn twee van de aanvragers van het be slag. Het gaat om vorderingen over omzet- en inkomstenbe lasting en premieheffing. Wo ninginrichting De Vries BV uit Amersfoort en de Rotter damse curator mr.R. Stokman hebben eveneens beslag laten leggen op het onderkomen aan de Amersfoortseweg. Stokman is curator in het fail lissement van A.Eendenburg, de voormalige eigenaar van Jute Trade Company uit Maas sluis. Eendenburg heeft Vahr meijer leningen verstrekt. De door Chris Woerts totale vordering van de vier schuldeisers zou 1.750.000 gul den bedragen. Ook de Rabobank in Wouden berg heeft nog een tweetal claims op het echtpaar. Het faat om verstrekte hypothe- en van respectievelijk 300.000 gulden en 100.000 gulden. Als het landgoed inderdaad dins dag wordt verkocht, vloeit er eerst geld naar de bank, pas daarna komen de andere schuldeisers aan bod. Het tota le bedrag van de vorderingen komt op meer dan twee mil joen gulden. De firma Hoogerwerf in Vlaardingen en de gemeente Maassluis hebben inmiddels ook vorderingen ingediend. Die zijn echter nog niet geregi- streerd- „Alle voorbereidingen zijn ge troffen voor de verkoop", al dus een medewerker van no taris Huisman, die de openbare verkoop in handen heeft. „Wij verwachten niet dat de veiling op het laatste moment wordt afgelast. Het speelt nu alle maal al zo lang, het wordt tijd voor actie." Al op 17 juli 1984 heeft de belasting beslag laten leggen op het onroerend goed van de familie Vahrmeijer. De bezichtiging van de perce len kon dinsdag niet doorgaan, omdat de familie Vahrmeijer kandidaat-kopers voor het hek liet staan. „Ze wilden niet dat allerlei mensen zouden komen kijken, die toch niet zouden kopen. De familie wilde geen pottekijkers in huis." Veiling Geveild worden drie percelen. De villa met tuin, erf, manege, bos en tennisbaan. De portiers woning met tuin en erf en het bos, de paden, de renbaan en het zwembad. De totale oppervlakte is ruim acht hectare. Het landhuis Zonnekanje is vota: 1.321.000 gulden gekocht door de vrouw van Dick Vahrmeijer, Erica. Het bedrag is contant be taald aan de vorige eigenaar Nico Verlaan, het voormalige lid van de Tweede Kamer voor de Boe renpartij. Het faillissement van Erica Vahrmeijer, dat vorige week voor de rechtbank zou dienen, is ingetrokken. De aanvrager, een bedrijf uit Oosterhout, trok zich op het laatste moment terug. „Waarschijnlijk is er een finan ciële regeling getroffen", aldus mr.W.P.J. Witte, curator in het faillissement van de man van Erica, Dick Vahrmeijer. „Er is ze natuurlijk alles aan gelegen om het uitspreken van het faillisse ment tegen beiden zo lang moge lijk te rekken. Gaan beiden fail liet, dan kunnen ze het op zake lijk gebied wel vergeten in Ne derland. Dan krijgen ze nergens meer een poot aan de grond." Voor de rechtbank kreeg Vahr meijer woensdag wederom een week uitstel om zijn financiële zaken te regelen. Mr.Witte: „Hij zat op een cheque van 10.000 dol lar te wachten en weer heeft hij respijt gekregen. Het lijkt Peyton Place wel, al die vervolgafleve- ringen." Het doek lijkt nu definitief dins dag te vallen als het onroerende goed in het openbaar wordt ver kocht. De advertentie heeft al ge staan in de dagbladen. „De belas ting is niet meer van het voorne men af te brengen," aldus de me dewerker van notaris Huisman. Schiedam De Autocrossclub Schiedam krijgt drie jaar de tijd om haar activiteiten aan de Kerkweg te beëindigen. De gemeente heeft de club niet ineens voor het blok willen zetten, omdat zij al veertien jaar bestaat en altijd tot goede afspraken met de gemeente Schiedam in staat was. Het bestrijden van de brand werd bemoeilijkt door de soms hevige rookontwikkeling «is r Schiedam De Schiedamse brandweer heeft de 45 Leden van de beroepsbrandweer hadden even voor vrijwillige spuitgasten gisteravond verrast op een oefening waarbij een grote brand werd nagespeeld. Zoals aan het eind van elk oefenseizoen was het ook dit keer moeilijk een geschikt object voor de oefe ning te vinden. Gekozen werd voor het volledig dichtgetimmerde oude pandvan Rijnbende aan de Noordvest zeven uur brand gesticht in het pand, waarna de vier ploegen vrijwilligers na de meldingen midden- en groot alarm naar de plaats des onheils werden gedirigeerd. De brandweerlieden hadden ongeveer twee uur no dig om het vuur onder controle te krijgen. Volgens de brandweer was het een geslaagde oefening, 'om- da t alle vrijwilligers aan de bak zijn gekomen Vlaardingen De gymnastieklessen zijn veel bewo ners van het complex ouderenhuizen De Wouthof te duur geworden. Na de laatste prijsverhoging stapten 11 van de 38 deelnemers op en dat is zonde, vindt be woonster mevrouw Witte. „Het is echt nodig en de men sen hebben er erg veel plezier in." Met een paar duizend gul den subsidie kan de prijs om laag en kunnen ook voor ou deren in andere wijken gym nastieklessen worden gestart, zegt Hans Kolden hof van de raad voor het ouderenwerk. De gymnastieklessen, die on der de noemer 'meer bewegen voor ouderen' door de raad worden gehouden, hebben de laatste jaren een hoge vlucht genomen. 11 alle dienstencen tra wordt ervoor gezorgd, dat de ouderen de spieren soepel kunnen houden. Maar alle groepen zijn vol en Koldenhof zag graag aat in De Bolder, De Wouthof en de wijken Indi sche Buurt en Westwijk ook bewegingsoefeningen werden gegeven. Daar is geen geld voor, heeft de gemeente steeds gezegd. Een besparing die de raad voor het ouderenwerk in haar eigen begroting heeft ge vonden mag er oak niet voor worden gebruikt. Dat nu vindt Koldenhof on2in. De activiteiten van de raad zijn meer dan kostendekkend, er wordt zelfs 85 procent winst op gemaakt. „Da's een gigan tisch bedrag. Al dat geld vloeit terug naar de gemeente. Daar zouden wij al die extra lessen makkelijk van kunnen betalen en dan houden we nog geld over. De prijzen voor de gym nastiek in De Wouthof kun nen dan ook omlaag." De gymnastiekgroep in De Wouthof begon pas dit jaar, met de komst van een nieuwe directie. „De vorige directie stond het niet toe", vertelt me vrouw Witte, „omdat de vloer bedekking ervan zou slijten." Maar nu het wel mag vormt het geld voor veel deelnemers weer een struikelblok. Met een bedrag uit het ontspannïngs- fonds kon de prijs een beetje worden gedrukt en ook de le rares was bereid om wat water bij de wijn te doen. Een prijs stijging van vier naar zes gul den was echter onvermijdelijk. „Dit is toch al het duurste be jaardenhuis van de stad, in juli komt er weer een fikse stijging van de huur en de servicekos ten en de huursubsidies gaan ook al omlaag", weet mevrouw Witte. „U kunt zich voorstel len wat dat allemaal voor ons betekent." Koldenhof onder schrijft dat verhaal: de gym nastiek moet zo goedkoop mo gelijk zijn. Over de reacties van de poli tiek op haar pleidooi is de woordvoerster van de gymnas- tiekers in De Wouthof wel te spreken. „Mijn verhaal is aar dig aangeslagen en wethouder Hoogendijk heeft beloofd, dat zij gaat kijken of er extra geld voor te vinden is c. Herman Ketel is beheerder geworden van het nieuwe crematori um Beukenhof in Schiedam. Hij heeft ook de algemene begraaf plaats onder zijn hoede gekregen. Gisteravond, op de verjaardag van zijn vrouw, hield Ketel een rondleiding voor vijftien gemeente raadsleden. Zij waren onder de indruk van de opknapbeurt die de oude aula heeft ondergaan en van de installaties in het crematori- um. Wethouder Zijdeveld had een speciaal dankwoord over voor oud-PvdA-raadslfd Tiny Krikke-Hein. die zich jarenlang es vaak tegen de politieke tendenzen in sterk maakte voor de bouw .van een Schiedams crematorium. Morgen is er een open dag voor de burgerij. Vlaardingen Buurthuis De Haven aan het Weeshuisplein geeft volgende week zaterdag het slotfeest. Daarna gaat het zes we- cursusgroepen laten zien wat zij afgelopen jaar hebben ge- daan: kinderen geven een'balle- tuitvoering, deelnemers aan de sus lopen een modeshow t een expositie -van werk van detekengroep. Wijkagent Ed van Heese ver zorgt de trekking van een loterij, waarvan de opbrengst wordt ge bruikt voor een kinderkamp in Beilen. Straatzangers en de saz- groep van de Turkse jongeren zorgen voor muziek. Op het gras veld worden kinderspelletjes ge daan. Het feest begint om één 1 Vlaardingen Scouting Vlaar dingen viert het 75-jarig jubileum van Scouting Nederland komend weekeinde met tal van activitei ten in het Oraniepark. Burgemeester F/van Lier opent de manifestatie vanavond door een jonge welp te Installeren. Een groot kampvuur wordt dan ont stoken, De voorbereidingen voor de viering van het jubileum heb ben ruim een jaar in beslag geno men. Om de twee dagen tot een onvergetelijke happening te ma ken, is gisteren al gestart met de opbouw van het grote kamp. Ruim 800 scouten nemen aan het kamp deel. Een groot gedeelte zal ook de nacht in het kamp door brengen. Zaterdagochtend beginnen de ac tiviteiten om 10 uur. Scoutings- bands uit Vlaardingen en Rotter dam treden op en de diverse groepen houden open huis en verzorgen activiteiten. In het restaurant kan een hapje worden gegeten en op het centra le podium in het park worden de gehele dag shows en presentaties verzorgd. In de grote tent op het middenterrein zijn zenddemon- straties en een tentoonstelling over 75 jaar Scouting. Een disco theek zorgt voor muziek. De happening van de dag moet het postenspeT worden, waar een ieder gratis aan kan deelnemen. Zowel in het park als in de Oude Haven rondom het wachtschip van zeeverkennersgroep De Geuzen zijn talloze posten te vin den. De organisatie van de jubi- le urn dag rekent op duizend deel nemers en bezoekers. Maassluis Zeven auto's, die geparkeerd stonden in de buurt van de Eindhovendreef in Maassluis, zijn gisternacht met spuit bussen onder handen genomen. Dak, motorkap en portieren van de auto's werden met hakenkruizen beklad. Volgens een woord voerder van de politie zijn de wagens stuk voor stuk zodanig verminkt dat ze volledig overgespoten moeten worden. Schiedam Burgemeester Scheeres gaat in Amerika proberen bedrijven te interesseren voor vestiging in Schiedam. Hij wil daar een jaarlijkse gewoonte van maken. Wethouder Zijdeveld gaat zaken doen in Canada; hij heeft over energiebesparing afspraken in Montreal. Wethouders Posthoorn en Van Tilborg hebben hun zinnen gezet op Engeland; dit weekend keert Posthoorn al terug. Wethouder Hafkamp blijft van allemaal het dichtst bij huis; hij mag eerdaags naar Eindhoven voor een bespreking. Volgens voorzitter Goof Hendriks hebben de cros sers daardoor een moreel recht op fatsoenlijke be handeling verworven. Er is derhalve tot 1988 een geleidelijke 'afbouw' mogelijk, aldus de chef van het gemeentelijk bu reau burgerzaken, Ab Noordzij, in een brief aan het bestuur van de auto crossclub. In die drie jaar kunnen de crossers proberen elders een nieuw terrein té vin den. In zijn brief laat Noordzij wel weten dat het nieuwe crossterrein buiten Schiedam gezocht moet worden. Vanwege de geluidsoverlast moet het autocrossen in '88 ook aan de Kerkweg afgelo pen zijn. De club van is actief op een opgespoten stuk grond ten noordoosten van wijkpark Kethel. Daar staan geen hui zen. In de toekomst wil Schie dam er echter de wijk Spaland realiseren. De gemeente wil dit seizoen voorkomen, dat- er vanuit Woudhoek klachten komen over illegaal crossen van bromfietsers. Met name aan de Galjoot en het Koggeschip hebben bewoners de laatste ja ren over herrie geklaagd. De gemeente wil daarom het ter rein van de autocrossclub met een afrastering omgeven. Dammetjes worden binnen kort weggegraven en er ko men borden 'Verboden toe gang'. Voorts zal de politie scherper gaan controleren. Goof Hendriks benadrukt dat zijn autocrossers niets illegaal doen en dat de overlast ver oorzaakt wordt door de brom fietsers, die niet bij zijn club aangesloten zijn. Hij vindt het daarom jammer, dat het recen telijk gevoerde overleg met Noordzij en hoofdinspecteur Rob Besseling niet geleid heeft tot een andere oplossing, die het de autocrossclub mogelijk maakt ook over drie jaar in Schiedam actief te blijven, „Het is net als met de Vrije Liggers", zegt Hendriks, met een verwijzing naar de water sportvereniging waarvan hij eveneens voorzitter is. „Ze schoppen je gewoon Schiedam uit. Waarom heeft de gemeen te nu wel al dat geld over voor voetbalvelden, een kunstgras veld en tennisbanen, maar niet voor hobby's van de ge wone man? Dat crossen is voor een flink aantal mensen een uitlaatklep. Last heeft de ge meente van ons niet, want wij voeren alle auto's na het cros sen netjes naar de schroot-, hoop. Ik had eigenlijk gehoopt die illegale crossers te kunnen verenigen in onze dub, omdat de overlast dan in te dammen is. Maar dat zit er nu niet meer in. Ik geloof trouwens nooit dat die crossfietsers zich door een sloot zullen laten tegen houden." Volgens de gemeente Schie dam heeft Hendriks begrip ge toond voor het feit, dat de ge meente het crossterrein wil sluiten. „Dat betekent echter niet, dat ik het ermee eens ben. Ik heb gezegd, dat ik er met mijn bestuur over wilde praten", aldus Hendriks. Hij blijft ondanks de brief van de gemeente toch hopen op hand having van de activiteiten in Schiedam. „Misschien is er wel een kans, dat wij over een tijd je kunnen crossen op de plaats waar nu het woonwagenkamp staat. Want dat zal over een poosje ook wel eens weggaan, toch? En daar heeft dan hele maal niemand meer last van ons." Ab Bons, bewoner van de Scheepvaartweg in Woudhoek,- vindt de herrie toch al mee-_ vallen. „Ik woon er vlakbij"," laat hij weten, „maar je hoort van die crossers niet veel. Van< mij mogen die jongens gerusC hun gang gaan. Ik snap niet waar de klagers zich druk over maken. Dat geluid van die crossers is toch niets verge leken met al dat vliegtuigla waai van Zestienhoven?" Snel naar je fotohandelaar voor Kodacolor film. Want bij 2 Kodacolor films krijg je nu een speelse strandbal kado. Opblaasbaar, dus gemakkelijk mee te nemen naar alle plaatsen waar de zon schijnt. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt vooralle Kodacolor 100,200 en 400 films (2x15.2x24 en 2x36 opn.). Schiedam Het is voortaan niet meer mogelijk om op politiek-in- houdelijke gronden in beroep te gaan tegen een subsidievèrmin hering door B en W. Om die re den hebben de fracties van klein links (PSP/PPR, p'66 en CPN) zich tegen een wijziging v-m de algemene subsidieverordening uitgesproken. De overgrote meerderheid in de gemeente raad, te weten de PvdA/WD- coalïtie en het CDA, waren voor. In hun ogen is de instelling, die recht zoekt, beter gediend bij een snellere procedure. De betrokken instelling kan nu direct een Arab-bezwaarschrift indienen bij de Raad van State. „Dat klinkt allemaal wel leuk en aardig, maar je kunt een snellere procedure ook bereiken, als je de gemeenteraad wat harder iaat werken", zet PSP/PPR-raadslid Bart de Leede. Volgens hexn wordt de rechtzoekende nu een kans ontnomen. De Arob-com- missie toetst namelijk alleen of een beslissing, waartegen be zwaar bestaai, genomen is vol gens de richtlijnen. Zij beoordeelt of de gemeenteraad, of Ben W, niet buiten hun boekje zijn ge gaan. Maar, aldus De Leede, als je de argumenten waarmee een be slissing wordt genomen wilt aan- vechten, heb je aan de Arob-pro- cedure niets. En dan is er geen enkele beroepsmogelijkheid meer. Wethouder Hafkamp bleek in zijn verdediging niet in staat klein links afdoende te beant woorden. De Leede, en meer nog Adri Reijnhout van D"66, zaten zich zo te ergeren aan zijn omhaal van woorden dat Reijnhout fel uitriep: „Ik constateer dat u een voudig van juridische zaken niets weet.' Hafkamp kreeg bijval van zijn partijgenoot Gerard Verhuls- donk, die Reijnhout vroeg op grond waarvan hij dat beoordeel de, Reijnhout: „Ik ben jurist" Verhulsdonk: .Houdt u dan voortaan uw mond bij alle niet- juridische zaken, want daar bent li kennelijk geen specialist in." Reijnhout liet zich niet afbluffen. Hij riep boos uit over Hafkamjo: „Hij maakt er een rotzooitje van. In de verdere discussie stond bur-_ ge meester Scheeres geen inter rupties meer toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1