m Leerlingbouwplaats: iedereen tevreden I 'Van uitstel komt afsteP Wethouder: 'Opgeblazen' .Wil 'M-' mmmmm mm IflAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COUBANT NIEUWE WATERWEG CBURANT «SiSSS8&ÊES&B Regen niet af te kopen Vingers klem tussen kabels Bewonerscommissie weg na 'schunnige ruzie' directeur Auto's rijden meisjes aan 'Boekje te buiten wk fdSdk&w i1wp.t MSmst 'Voordeur delers door GSD onder druk gezet' Boerendag DONDERDAG 4 JULI 198S Vlaardingen De coali tiepartners moeten zeker nog op één lijn gebracht worden, veronderstelde CDA'er Jo Schriel gister avond, toen hij hoorde dat het voorstel om de aan vraag voor een Jenaplan school af te wijzen door burgemeester en wethou ders van de raadsagenda was afgevoerd. „Niks hoor", zei Vlaardings wet houder Ary Maarleveld, „Dit is een redelijk inge wikkelde materie en er is nieuwe informatie bin nengekomen. Raadsleden van met name de VVD willen zich daar nog eens stevig in verdiepen. Wij praten er in september over." In een vinnige discussie bleek duidelijk, dat de oppositie zo zijn twijfels had. „Een uiterst merk waardige zaak", noemde Schriel het „Er is niets toegevoegd aan de informatie die we al hadden en er is in de commissie onder wijs uitputtend overgepraat.*' Remi Poppe dacht dat de afwe zigheid van een aantal raadsle den van VVD en PvdA aanlei ding was geweest om het heikele punt af te voeren van de agenda. Een voorstel van de SP'er om de Jenaplanschool weer gewoon op de agenda te zetten haalde het niet ,3 en W hebben de be voegdheid om een voorstel van de agenda af te voeren. Dat hoe ven wij niet eens te motiveren", zei loco-burgemeester Ysbrand van der Velden zelfverzekerd. De school kwam dus niet ter sprake. „Wat gebeurt er nu als vlak voor de raadsvergadering in septem ber weer een pakket met infor matie bij de raadsleden in de bus wordt geschoven, stellen wij de behandeling dan weer een maandje uit", vroeg Cees Bot (CDA) zich af. De aanvragers van de Jenaplanschool noemden het uitstel volstrekt overbodig. „Van uitstel komt afstel", vrezen zij. Schiedam „Als ik de regen voor 67.000 gulden zou kunnen' afkopen, zou ik het voor drie we ken Jeugdland zó doen", zegt Joop van Broekhoven, organisa tor van Jeugdland Schiedam. Het genoemde bedrag is het hele bud get voor het vakantiefestijn voor kinderen en er worden tal van activiteiten van betaald, en ook de medewerkers krijgen er wat voor. Maar belangrijker nog dan die activiteiten vindt Van Broekho ven het weer: „Als de zon maar schijnt, anders valt er zoveel in het water. Daar zitten wij elk jaar weer mee: hoe zou het zijn op de openingsdag? En op de slotdag? Je hebt het weer niet in de hand. Ergens is het maar goed ook. Nu houden wij dat geld over voor de activiteiten." Vlaardingen Op het bouwter rein aan de Goudsbloemstraat zijn gisteren bijna een pink en ringvinger van de 10-jarige A. Nasri afgèkneld, toen een paar vriendjes plotseling een bouwlift in werking stelden. De vingers van de jongen raakten tussen de lïftkabels bekneld. In het Holy- ziekenhuis is hij aan de verwon dingen behandeld. Politie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Men vraagt zich af hoe de kinderen bij de lift konden komen, terwijl de werk zaamheden in de woningen aan de Goudsbloemstraat in voile gang waren. Rel in Drieën- Huysen Vlaardingen Twee meisjes zijn gisteren in het Holyziekenhuüs terechtgekomen, nadat zij op ver schillende plaatsen in Vlaardin gen waren aangereden. Om zes uur 's middags werd de 3-jarige Emre Telli aangereden op een oversteekplaats op de Dr. Wiardi BeckïnansïngeL Om kwart over negen werd de 5-jarige Elisa Va lero In de Van der Driftstraat door een wagen geschept Emre kon na ziekenhuisbehandeling weer naar huis, Elisa ligt er nog met onbekend letsel. Vlaardingen Ze kunnen er nog maar nauwelijks over uit, de bewoners van de bejaardenwoningen in complex Drieën- Huysen. Hun bewo nerscommissie is op gestapt na een kra kende ruzie tussen voorzitter Albert van Embden en directeur G.J. Verburgh van de algemene stichting tot huisvesting en verzor ging van bejaarden (ASHVB). De vloeken vlogen over de gang en ze kwamen alle maal uit de mond van de directeur. Een he leboel bewoners heb ben het gehoord en die schudden het hoofd. „Het is toch schunnig! Zo'n taal verwacht je van een jong iemand, maar toch niet van een man van in de veer tig?" Wethouder Mariétte Hoogendijk -sust en noemt de affaire een storm in een glas water. Maar de bewonerscommissie denkt daar anders over. Voor het gedrag van de directeur hebben ze maar één kwalificatie: abnormaal. Van Embden is nog een beetje over stuur, want hij leefde dagen in angst dat hij zijn huisje uit moest „Ik donder je d'ruit", had de di recteur immers gezegd? Hij had al makelaars gebeld om aan een ander huis te kome.i. Een paar bewoners van Drieën- Huysen wilden met lijsten langs de deur. Van Embden moet blij ven, Verburgh moet weg, zou daar op staan, De voorzitter van de bewonerscommissie is blij dat hij die actie inde kiem heeft kun nen smoren, „D'r kwamen men sen naar mij toe, die zeiden: ik vind het verschrikkelijk. Ik wist niet wat ik moest doen." Het uit de hand gelopen gesprek in het kantoor van directeur Ver burgh, dat voor de commissie aanleiding was om en bloc af te treden, ging aanvankelijk over een lekkend dak. „Dat speelde al maanden", vertelt Van Embden. „Ik heb daar een paar keer werk van gemaaktje bent ten slotte voorzitter, je steekt je nek uit maar er werd niets aan gedaan." Kort geleden hoorde Van Emb den, die zelf bij het woningbedrijf werkte, dat in de directie werd gesproken over renovatie van het dak van het tien jaar oude complex. „Tienduizenden gul dens moest dat gaan kosten. Toen heb ik een brief aan de directie geschreven. Het gaat om acht lekkages. Geef mij een kitspuit en ik los het probleem binnen een dag op. Wij hadden als com missie een jaar fijn gewerkt met dé directie, maar sinds die brief verliep het contact stroef." Kortgeleden schoolde huismees ter Van Embden weer aan om te vragen waar nou toch precies die lekkage was. Toen zei hij: „Als je dat na al die maanden nog niet weet, dan ben je een zak." Ver burgh vond dat zijn personeel on heus bejegend was en dat moest uitgepraat, Dat gesprek had vori ge week plaats. Van Embden mocht geen getuige van de woor denwisseling meenemen. De di recteur liet rich echter vergezel len door administrateur Nijboer en twee huismeesters. Vlaardingen Wethouder Mariëtte Hoogendijk is haar boekje ver te buiten gegaan, vindt SP'er Remi Poppe. In een telefoongesprek heeft zij voorzitter Van Embden van de bewonerscommissie van Drieën-Huysen aangeraden maar een beetje afstand tot Poppe te bewaren. „Die man maakt al die bewoners over stuur", vindt zij. Pure smaad en laster, aldus de SP'er. „Die mensen waren al overstuur toen zij mij belden." Hij noemt het bedenkelijk dat een wethouder bewoners aanraadt om bij een raadslid maar een beetje uit de buurt te blijven. Volgens mevrouw Hoogendijk is Poppe de man die de rel in het bejaardencom plex heeft opgepookt „Het is een storm in een glas wateren meneer Poppe heeft daar voor gezorgd; die heeft zich aan die mensen opgedrongen." Volgens Van Embden klopt daar niets van. „Be was blij dat er eindelijk iemand naar mij luisterde, dai ik eindelijk een klank bord had gevonden w wat boos geworden, hij is zijn' geduld verloren, maar dat is een eenmalig incidentje. Meneer Verburgh had die man gevraagd om het kantoor te verlaten, maar dat wilde hij niet. Toen heeft de directeur hem bij de arm gepakt, ja." Onzin, zegt Van Embden: „Ik wilde heus wel weg, want ik ben 74 en Verburgh is pas in de veer tig. Ik had wel kunnen vallen als ik mij niet aan rijn jasje had vast gegrepen." Witheet De voorzitter van de bewoners commissie herhaalde zijn grieven over het dak en over de huis meester en toen, zegt hij, werd Verburgh plotseling witheet. „De man brieste tegen mij, zei dat ik mijn plaats niet wist Toen storm de hij om zijn bureau heen en greep me bij mijn arm. Scheldend en tierend werkte hij me het kan toor uit en op de gang ging hij daar nog gewoon mee door. Die drie anderen zaten met het hoofd in de handen, die deden niets." Hij kwam helemaal grijs thuis, dat weet rijn vrouw nog wel. Het verhaal doet in Drieen-Huysen uitgebreid de ronde, het gonst er van. In de lift hangt een biljet waarop staat, dat de commissie die de belangen van de bewoners moet behartigen er de brui aan geeft. Volgens administrateur Nijboer Is het allemaal minder erg dan het lijkt. „De contacten waren al tijd uitstekend, het werk van die bewonerscommissie liep ais een spoortrein. De directeur is in dat Maatregelen De SP'ers Remi Poppeen Arnold van Wezel, door één van de be woners ingelicht, hebben wet houder Hoogendijk gevraagd om passende maatregelen'. Zij is voorzitter van het algemeen be stuur van de stichting en had vol gens Poppe meteen in moeten grijpen. „Als je zoiets hoort dan sta je toch gelijk bij die meneer op de stoep om het uit te zoeken", vindt hij. De wethouder dacht daar anders over. Zij regelde een gesprek met meneer Van Emb den voor eind deze week. „Me neer Poppe blaast die zaak zo op." De SP'er kan daar woedend over worden. „Zij heeft tegen mij ge zegd, dat ik mij bij de bewoners opdring. Nou vraag ik je!" Voorzitter Van Embden was al tevreden geweest als Verburgh had gezegd: 't Is een beetje uit de hand gelopen, zand erover. ,Jk had goede hoop dat die bui zou zakken, maar hij heeft niet eens contact met mij gezocht" De bewoners zijn verontwaar digd, want wat heeft de directeur niet allemaal gezegd? Het kip penhok waar Van Embden voor zorgt zou moeten verdwijnen. Dat is al eens eerder gebeurd en toen dromden de bewoners sa men bij de directie. „Toen hing d'r een sfeer alsof er iemand overleden was", vertelt een lid van de commissie. „Op één of twee mensen na was iedereen gek met die kippen." En de won derlijke tropische tuin die Van Embden in het complex heeft aangelegd zou ook moeten ver dwijnen. „Onze tuin was een droom", zucht Van Embden. „De mensen vonden hem zo mooi en elke dag liep ik te sproeien. Er staat een bananenboom, die heb ik 20ver opgekweekt dat hij nu twee trossen gaat geven." Wethouder Hoogendijk denkt dat zij in staat is de hele affaire met een goed gesprek op te los sen. „Dat willen die bewoners ook maar het liefst", denkt zij. „Die willen rust. Als meneer Verburgh terug is van vakantie zullen we er met hem ook over praten," De afgetreden bewoners commissie in de tropische tuin van Drieën-Huysen: „Onze droom." Schiedam De sociale dienst had iets zorgvuldi ger moeten zijn bij het toesturen van vragenlij sten en toelichtingen over de voordeurdelersmaatre- gel, vindt PSP/PPR- raadslid Bart de Leede. Hij heeft schriftelijke vra gen gesteld aan B en W met als strekking, dat de cliënten van de gemeente lijke sociale dienst (GSD) te weinig tijd hebben ge had om gebruik te maken van wettelijke mogelijk heden, die er zijn om aan de woningdelersnorm te ontkomen. Volgens De Leede zijn de GSD- clienten onder tijdsdruk gezet. Hij vindt het vreemd dat infor matiebulletins pas aan de cliën ten verstuurd zijn na de vragen lijsten. Dat hoort juist andersom te zijn, vindt hij. Wat nu gebeurd is, staat haaks op de uitgangspun ten van de commissie onderwijs, cultuur en sociale zaken, die er 10 juni over sprak. De Leede heeft opgemerkt dat de vragenformulieren binnen één week aan de GSD teruggestuurd moesten zijn, op straffe van zon der meer toepassen van de wo ningdelersnorm. Het gemeente raadslid vindt dat dit niet strookt met een cliëntgerichte, dus indi viduele benadering. Ook is het volgens hem niet nodig geweest, dat de GSD vroeg naar de excate omvang van inkomsten van in wonende kinderen. Hij noemt dat een inbreuk op de privacy, want de GSD had alleen behoe ven te vragen of dat inkomen ho ger of lager is dan 490 gulden. De precieze omvang heeft namelijk geen invloed op het te korten be drag. De Leede vraagt B en W nu geen sancties toe te passen, als mensen hun formulier te laat in sturen. Bovendien wil hij dat GSD-directeur Gérard Smits op dracht krijgt zorgvuldiger de pro- eed ure ts volgen. In Schiedam hebben overigens geen GSD-ambtenaren gewei gerd de voordeurdelersnorm toe te passen. Aanvankelijk zag het er wel naar uit, dat er een beroep op het (niet voor ambtenaren be staande) verschoningsrecht zou worden gedaan. Schiedam Op een Boerendag met schapen scheren, kaas ma ken en een imker met bijen krij gen zaterdag 83 geestelijk en li chamelijk gehandicapten hun di ploma's paardrijden. De stichting Recreatie voor Gehandicapten organiseert deze dag in manege De Hoefslag aan de Kerkweg 70. De stichting is, na een lange pe riode van twijfel, onderhandelin gen gestart met de Spaland Rui ters over de bouw van een geza menlijke manege. Het nieuwe onderkomen wordt begroot op 1,8 miljoen gulden. UITSLAG Vlaardingen Bij de oplevering van de acht hui zen aan de Pieter Karei Drossaartstraat gistermid dag was werkelijk iedereen tevreden. De leerling bouwvakkers die het werk hadden uitgevoerd, wet houder Aiy Maarleveld, directeur Fred Melis van het gemeentelijk woningbedrijf, bondsbestuurder Jansen en aannemer Henk van der Waal: ze straal den allemaal als de zomerzon van de afgelopen da gen. Zij vonden het ook terecht dat de oplevering van de leerlingbouwplaats in de Vettenoordsepolder zo in het zonnetje werd gezet Het was per slot van reke ning de eerste in Vlaardingen. En dat niet alleen: het was ook de eerste nieuwbouw sinds 1969 die In opdracht van het woningbedrijf werd gerealiseerd. Melis was er zichtbaar gelukkig mee. Zijn bedrijf verkeert in financiële problemen en nieuwbouw zou wel eens een d eel van de oplossing kunnen rijn. Zo krijgt het woningbedrijf weer huizen in beheer die, behalve dat ze geld kosten aan onderhoud, ook geld opleveren. Henk van der Waal liet(overduidelijk merken dat hij aanvankelijk zo rijn twijfels had gehad bij het project voor beginnende bouwvakkers. „Maar de Zes jeugdige bouwvakkers krijgen van onderwijs wethouder Ary Maarleveld hun certificaat. mensen op het kantoor waren er enthousiast voor te maken en wij zullen twee van die jongens vragen om bij ons in vaste dienst te komen. In de bouwvak kun je een toekomst opbouwen. Ik ben zelf ook als metselaar begonnen. Dus je kunt het nog tot zelf standig ondernemer schoppen", hield hij de jonge ren voor. Wethouder Maarleveld stelde de aanwezigen nog meer leerlingbouwplaatsen in het vooruitzicht; Vlaardingen heeft de smaak te pakken. „In 1986 willen wij zo'n 65 huizen in die sfeer bouwen." Hij sprak van de zorg van de gemeente voor de jeugdige werklozen, maar ook voor de ondernemers die geen vakbekwaam personeel kunnen vinden. „Wij zul len ons ervoor inspannen om goede onderwijsvoor zieningen te garanderen. Dat is net zo belangrijk als goede verkeersvoorzieningen, waar in de Vlaar- dingse gemeenteraad zo vaak over wordt gespro ken." VAKANTIE-PRIJSVRAAG De vakantieprijsvraag heeft een groot aantal inzen dingen opgeleverd. Honderden brieven stroomden binnen en de jury heeft lang werk gehad met het controleren van de op lossingen. Onder degenen mat een goede oplossing kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: 1e PRIJS 500.-: Mevr. J. E. A. Stravel, Duivenvoordestraat 77A. 3021 PE Rotterdam. 2e PRIJS 250.-: Mevr. M. van Brakel-v.d. Sloot, Wingerdlaan 10,3121 AW Schiedam. 3e PRIJS/ 100.-: J. van der Kaap, Pr. Bernhardstraat 33.3214 CN Zuidland. 4e T/m 7e PRIJS 25,- Mevr. C. van der Waal, Dljkstraat 28A. 3061 TE Rotterdam. Mevr. De Bruin, Wiekslag 270, 2903 VE Capelle a/d iJsset, Mevr. T. Visscher-van Heest, Sering 16. 3161 CT Rhoon. Mevr. R. van der Beek-van der Wijngaard, Abel Tasmanlaan 380, 3133 AH Vlaardingen. Overige prijzen; Parker Ballpoints: C.Schaeffer, Vlaardingersiraat 7,3111 BP Schiedam H.J. Kreischer, Nieuwe Damlaan 481, 3119 AL Schiedam Marco van Vliet, J. C. V. Markenstraat 85,3119 VH Schiedam Krante-asbakjes: T. van der Graaf, Westvest 307,3111 BT Schiedam F. van Haasteren, Gasstraat 3, 3114 NA Schiedam J. v.d. Berg, Zwaluwlaan 272.3121 CH Schiedam Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De uitslag is als volgt: 1. Euroaurfing 2. Slagerij De Slinae 3. Sïergrindgalerij 4. Joh. de Heer Piano's-Orgels 5. Evag Autobedrijf 6. Foto van Vuuren 7. Baly Filmverhuur 8. Ho ogen boom BV Autobedrijf 9. Meubelfabriek Modern 10. Kleingeld Riiwielen en Bromfietsen 11. Lady be good Damesmode good..„„er London mode voor mannen 13. Phïltpsen Tweewielerspecialist

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1