Mssmm Wonen Leven wint groen licht terug MEUBELEN MET KNAUCmiNG ijl^ Meubelfabriek Mo 'ALS VLIEGEN OP DE STROOP' Schiedam gaat er toch op achteruit?' W IBS DAGBLAD mm WATERWEG COURANT Nieuwe af deling burgerzaken in Vlaardingen Psychiatrie in kaart gebracht Geslaagde actie op Nieuwe Damlaan Inbraken 1595,- 2495,- 1395,- 1398,- 1398,- 695,- Opnieuw plannen verhuizing VW WATERWEG DONDERDAG 11 JULI 1985 Voor alle vragen naar één balie Vlaardingen Al leen de afdeling huisvesting: zou in de toekomst nog wo ningen mogen toe wijzen, ook die van woningbouwvereni gingen en make laars. Die aanbeve ling doet de werk- De weihouders Posthoorn en Laan, voor de feesttram staande luisteren naar de blazers van de Bierkouwers-kapel. Posthoorn rijdt mee in feesttram Schiedam Het moet de Schiedammers vreemd zijn voorgekomen, dat wethouder Herman Posthoorn gis termiddag deelde in de Rotterdamse vreugde over de terugkeer van tramlijn 4 op de Schiedamseweg. Met muziek, van de Warmondse boerenblaaskapel Bierkouwers, en andere vreugde aanwakke rende festiviteiten werd lijn 4 in ere hersteld. Het Schiedamse be lang hiervan is, dat het voortaan lijn 4 is die doorrijdt naar Rotter- damsedijk, Koemarkt en Broers- vest in plaats van lijn 8, want die vervalt Om dat te vieren reed de feest tram gereserveerd voor enke le middenstanders en notabelen door naar Schiedam, Terwijl binnen het glas geheven werd, stapte -wethouder Posthoorn als -vertegenwoordiger van het Schiedamse gemeentebestuur bij de Grensflat op. Die halte was ge- - kozen, omdat hier de gemeente grens loopt Het laatste stukje tot aan het Stadserf reed Posthoorn mee, met zijn Rotterdamse colle- -ga Jan Laan aan zijn zijde. .Maar, zo is de laatste dagen het -gesprek van de dag bij de tram haltes op Koemarkt en Broers- vest, .Schiedam heeft daar toch niks aan? Lijn 8 reed de hele dag, dat was tenminste een goede aan vulling op lijn 1. Maar Hjn 4 komt "alleen overdag, 's Avonds rijdt die niet door naar Schiedam en 's zondags zie je hem hier helemaal niet Daar gaan wij dan toch op achteruit? Moet de gemeente dan zo nodig feestvieren?" - In de feesttram kon men zich dit soort reacties voorstellen, maar bij de RET kijkt men verder in de 1 toekomst. De bedoeling is nog steeds, dat op 5 september de tramlijn naar Schiedam-Noord in gebruik wordt genomen. Die train krijgt een behoorlijke fre quentie en betekent dus een be langrijke verbetering van het openbaar vervoer naar Rotter dam. Veel reizigers uit Schie dam-Noord hoeven dan niet meer van bus op tram over te stappen en dat spaart tijd uit Het 's avonds 'inleveren' van een tweede tramlijn moet Schiedam daar deze vakantieperiode maar voor over hebben. In september wordt de frequentie van lijn 1, ook 's avonds, opgeschroefd. groep heroriëntatie gemeente-secretarie in haar globaal rap port. Huisvesting zou onder de nieuwe naam 'burgerzaken' moeten worden sa mengevoegd met de afdeling bevolking, omdat beide afdelin gen van de gemeente veel mensen aan de balie ontvangend De werkgroep sluit niet uit dat de twee afde lingen door stroom lijning van het werk in de toekomst min der personeel nodig hebben. Al jaren wordt er gepleit voor een centraal punt in Vlaardingen waar woonruimteverdeling plaatsvindt Behalve de afdeling huisvesting zijn ook het woning bedrijf van de gemeente, de wo ningbouwverenigingen Samen werking en Patrimonium en ver schillende makelaars daarbij be trokken. Er mag dan een over schot aan woningen zijn, waar het gaat om de verdeling van de kleine voorraad goedkope huizen •vindt de werkgroep die versnip pering een slechte zaak.-Zij noemt het „met name voor de burgers een niet gg wenste situa tie, die leidt tot onduidelijkheid." Het gemeentelijk woningbedrijf en de woningbouwverenigingen zouden 2Ïch in de toekomst uit sluitend moeten bezig houden met het beheer van hun huizen. Inschrijven als woningzoekende zou als het aan de werkgroep Ügt in de toekomst alleen nog moge lijk zijn bij de afdeling huisves ting. Het woningbedrijf en Patri monium en Samenwerking zou den via gekoppelde computers op de hoogte kunnen zijn van het hele bestand van woningzoeken den en van hun urgentie. Volgens het plan van de werk groep doet huisvesting de voor drachten en kunnen de huiseige naars via het beelscherm laten weten als zij het met zo'n voor dracht niet eens zijn. Over 'pro bleemgevallen', die bij deze ma nier van verdeling uit de boot dreigen te vallen, zou regelmatig overleg moeten plaatsvinden, Di recteur Fred Melis van het wo ningbedrijf schat dat dat in vijf De tram zat vol genodigden, die bij wijze van uitzondering in het voertuig mochten drinken. Achteraan op de foto kan de vroegere Schiedammer Piet de Ruiter ontwaard worden, tegenwoordig een belangrijk persoon in de Maasstad. Posthoorn staat in zijn nabijheid. ifiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiniiiiiHiiiiiimiiiiMiniiMiiiiiiiiiiimiiiiiitiiiiiiiHimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiNiiiiithiiiiiiii Plantsoenendienst: beroep op burgerij Schiedam De plantsoenendienst vraagt Schiedammers om in toenemende mate zelf onderhoud aan het groen in de stad te plegen en dan niet door een boomtak af te zagen omdat de cara van eronder gestald moet worden, zoals een CDA-Rijnmon- draadslid dat gisteravond deed. De plantsoenendienst hoopt juist dat steeds meer burgers zich willen inzetten om vernielingen aan het groen tegen te gaan. Het vandalisme kost de stad jaarlijks kapitalen, aldus de plant soenendienst. Het geld voor herstel van beschadigd groen kan beter besteed worden aan nieuwe parken en plantsoenen, zegt de dienst, „Be schadigde bomen en struiken, vernielde grasvelden en vervuilde vijvers en speelplaatsen verslechteren het woonmilieu." Schiedam De 'machtsstrijd' tussen het Sint Joris Gasthuis in Delft en het Schielandziekenhuis in Schiedam heeft de provinciale stafenfractie van PSP/CPN/PPR ertoe bewogen eeij flink aantal oriënterende ge sprekken te gaan voeren. Klein links in Zuid-Holland wil tot een duidelijk inzicht komen in de psychiatrische hulpverlening en hoé de belangen van de patiënten hierbij het meest gediend zijn- Het streven naar een multifunc tionele eenheid (MFE) voor de psychiatrie in het voormalige No- letziekenhuis in Schiedam is ove rigens niet het enige punt van be tekenis. Voor de statenfractie van de 'drie linkse partijen gaat het er vooral om een totaalbeeld te krij gen van de psychiatrische plan ning in de provincie. Daarom zal de sectie volksgezondheid van de PSP/CPN/PPR, die bestaat uit twee statenleden en vijf mede werkers, zowel ziekenhuizen be zoeken als regionale instellingen voor ambulante geestelijke ge zondheidszorg (RIAGG}, ver trouwenspersonen van patiënten en belangenorganisaties van (ex- )psyehlatrische patiënten zoals Pandora en de Cliëntenbond. In februari werd al een bezoek gebracht aan het Deltazieken huis. Eind juni was de beurt aan 'de''stichting tot realisering van psychiatrische voorzieningen in dejregio Dordrecht En op 3 juli .wérd Sint Joris bezocht Na de zo emervakantie zullen nog zeven tién instanties worden aange daan. Onderaan op hetlüstje staat ■Schieland in Schiedam. Üiteinde- Vlijk wil klein links een eigen nota ''over net onderwerp uitbrengen. Schiedam Bejaarden, 'die regelmatig in dienstencen trum 4 Molens komen, zijn tevreden over de terug komst van verkeerslichten op de kruising van Nieuwe Damlaan en Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Bur gemeester en wethouders van Schiedam hebben beslo ten de situatie voor de deur van de 4 Molens enigszins te herstellen. Eurowoningen Vlaardingen De eerste eengezinswoningen in de binnenstad van Vlaardingen, die projectontwikkelaar Euro won in gen BV uit Rotter dam wil laten bouwen, zijn in trek. Dat bleek gisteravond tijdens een informatieve bijeenkomst in het stadhuis, waar de ontwikkelaar en de gemeente het plan voor dertig huizen op de hoek van Burgemeester Pruissingel en Groen van Prinstererstraat presenteerden. Hoewel het nog helemaal niet de bedoeling was meldden al veel potentiële kopers zich aan. „De mensen komen als vliegen op de stroop af', merkte een Het plan van Eurowoningen en gemeente is bijzonder, omdat er naast negen huizen aan de Nieuwelaan vervangende nieuwbouw voor de huidige bewoners van die laan nog nooit eengezinswoningen in de binnenstad zijn gebouwd. Op het stukje grond waar vroeger de Ba- vin ckscb ooi heeft gestaan was volgens woordvoerder Strikwerda van de Rotterdamse ontwikkelaar sociale woningbouw echter niet moge- lijk. Strikwerda noemde de dertig hulzen in drie lagen die het architecten bureau Nuyt en Heikens heeft ontworpen 'stadswoningen' en consta teerde met genoegen dat daarmee een gat in de markt was aange boord. Voor de potentiële kopers spelde hij bijkans naam en adres van zijn maatschappij, onder gemopper van de ambtenaren, dat deze avond toch echt uitsluitend bedoeld was om informatie te geven over het bouwplan. Dat plan moet nog ter goedkeuring aan het openbaar li chaam Rijnmond worden voorgelegd, omdat het in strijd is met het be stemmingsplan. Toch hoopt Eurowoningen al eind september met de bouw te kunnen beginnen. Niet iedereen was even gelukkig met het plan van de ontwikkelaar. Een bewoner van de Groen van Prinstererstraat toonde zich verdrie tig, omdat zijn uitzicht eronder zou leiden en hij veel minder zon in zijn huis zou krijgen als het plan doorgaat. De architect moest dat ron duit bevestigen. „Maar er is ook een plan geweest om flats te bouwen op die plek, dan was u nog veel slechter af geweest", probeerde Strik werda de appel wat minder zuur te maken. Trechter graveert fietsen in Spaland Schiedam Voor de laatste maal, althans voor de vakantie, houdt de Trechter zaterdag een graveeractie waarbij fietsers hun rijwiel gratis van hun postcode kunnen laten voorzien. Deze keer staan de vrijwillige graveurs in het Hof van Spaland, aan de kant van de Blauwe Brug, van tien tot vier uur. De afdeling voorkoming misdrijven van de Schiedamse politie werkt eraan mee. In september zal het graveren worden voortgezet, als er althans genoeg vrijwilligers zijn, want de Trechter kan er nog wel wat gebruiken. Daar is een lange papieren strijd voor nodig geweest, waar niet al leen het bejaardencentrum Thur- lede en het dienstencentrum aan meededen, maar ook het buurt huis Nieuwland, de werkgroep Wonen Leven en enkele scho len: Thorbecke, Olleke Bolleke, Prins Claus en Schieland. Destijds verdwenen de verkeers lichten door bezuinigingen, waarbij volgens de gemeente het voordeel was dat het drukke ver keer op de Nieuwe Damlaan iets soepeler zijn weg zou kunnen vinden. Eerste beleidsuitgangs punt van de gemeente is name lijk, dat de beste kruising een kruising is waar conflicten zich zelf oplossen en dan zijn stoplich ten niet altijd nodig. De omgeving van het kruispunt kwam ertegen in opstand. Be jaarde mensen durfden in de drukte niet meer over te steken en ook ouders en leerkrachten op school waren bezorgd over bet wegvallen van de groene' be schermingvan hun kinderen. Bovendien was er een nadelig neveneffect Ook B en W geven dat nu toe. Op de volgende krui sing, van Nieuwe Damlaan en Mgr. Nolenslaan, waar geen ver keerslichten voorkomen, kwam nu ook een gestage autostroom op gang. Het oversteken werd er door bemoeilijkt Voor die tijd, toen de lichten bij de 4 Molens het nog deden en auto's hier moesten stoppen, kwam er ook op de vol gende kruising tijd vrij om over testeken. Met het verlies van de lichten stonden slecht ter been zijnde voetgangers in feite voor twee knelpunten. De wijk Nieuwland werd er praktisch door in tweeën geknipt, betoogde destijds Jan Schldrmann van de werkgroep Wonen Leven, een actiegroep die al jaren actief is om het woon- en leefmilieu in de wijk te verbe teren. en W, waaruit blijkt dal de moge lijkheid om het sein voor auto's op rood te zetten definitief terug keert Met de reconstructie van de Nieuwe Damlaan, die één der belangrijkste verkeersaders van Schiedam is, heeft de gemeente daartoe meteen besloten. Er is gekozen voor een compro mis, waarbij de belangrijkste ver keersstroom, die op de Nieuwe Damlaan, overwegend groen licht houdt Voetgangers en an der verkeer uit de zijstraten kun nen groen licht aanvragen door een knop in te drukken. „Hier mede wordt een tweeledig doel bereikt", aldus B en W. „Ener zijds worden onnodige wachttij den en Stops voor het hoofdver- keer zoveel mogelijk voorkomen, anderzijds kunnen de voetgan gers beveiligd oversteken." Volgens B en W is dat ook gun stig voor het kruispunt bij de Mgr. Nolenslaan, al is dat uiter aard niet het geval als bij de 4 Mo lens niemand op de knop drukt Overigens zullen de verkeers lichten alleen werken van 's och tends zeven tot 's avonds zes uur. Wonen Leven-woordvoerder Jan Schlürmann spreekt van een geslaagde actie, „gezien het feit dat een voorgenomen beleid is omgebogen." Het lijkt hem wel nodig, dat de gemeente nog zorgt voor voorlichting op scholen, als de zomervakantie om is. procent van het aantal toewijzin gen nodig zal zijn. Efficiency Grotere efficiency en kortere procedures zijn het doel van de voorgenomen reorganisatie ,op het stadhuis. De werkgroep stek in haar geheime rapport voor, om- veel werk dat nu nog op het stad huis wordt gedaan te laten doen door de verschillende diensten en bedrijven, zoals gemeentewer ken, het GEWB en politie, en brandweer. Op zich is er niets op het werk van de verschillende afdelingen van het stadhuis aan te merken, stelt de werkgroep, maar er wordt wel veel dubbel werk gedaan. Bezuinigingen zijn niet het doel van het onderzoek, maar de werkgroep sluit niet uit dat meer stroomlijning in de toe komst kan leiden tot minder per soneel op het stadhuis. Gedwon-' gen ontslagen mag dat niet tót ge volg hebben. Met een centraal punt voor de verdeling van woonruimte kan veel dubbel werk voorkomen worden. Omdat huisvesting ook nog eens gebruik maakt van de zelfde gegevens als de afdeling bevolking, stelt de werkgroep voor die twee maar samen te voe gen. Weliswaar doen die afdelin gen niet hetzelfde werk, maar de werkgroep denkt dat het voor de burgers toch duidelijker is als zij voor alle zaken die met de ge-' meente te maken hebben bij de~- zelfde balie terecht kunnen. 7 Het rapport is, voorzien van het stempel 'dienstgeheim' voor alle ambtenaren op bet stadhuis ter inzage gelegd. Als zij erop gerea geerd hebben zal een stuurgroep in oktober een definitief advies uitbrengen. Pas in december zijn besluiten van burgemeester en wethouders te verwachten. Schiedam XJit een huis aan de Professor Kamerlingh Onnes- laan in Schiedam zijn gister avond een geldkist met achthon derd gulden en een radio gesto len. De inbreker zag zijn kans schoon toen de bewoners even op bezoek gingen bij de buren. Hij kwam het huis binnen door een raam. In een huis aan de Burgemeester van Harenlaan werd een grote ravage aangericht Een inbreker trapte de deur in en doorzocht alle kasten. Omdat de bewoners met vakantie zijn kon niet wor den vastgesteld of er iets gestolen Massief eiken QOC wandmeubel, van 2685,- I %aw3jb Massief eiken stoel AA met bies van345,- 199)™ Maasief eiken broodkast aj aa nu van 2798,- voor..I 90)"" Zwaar eiken satorikast 4>yAA koopje nu voorI 9öj™ Mooi eiken toogkast O CC weggeefprijènu-yöor gOjj" LederLook bankstel 4 aaa moderne 3-2[zits van 1998,- I 09Ö)™ Wortelnoten salonkast aj ap de laatste vóór I 90j" Wortelnoten vitrinekast OAOC een pronkstuk van 3165,-.fcHr90)*f .Eettafel massief met CCC plavuis van 995,r Uw9)B Bankstel^ 3-1-1 zits «4 EQC met"diverse stoffen I 09w Bankstel 3-1-1 zits met O^QC rundleder kuipmodef Moderne zitcombinatie 3-2 zifs QQC in fraaie stof var» 1895,- voor.I 090)" Witte aanbouwwand met 4 QQO boogyitrine van 1895.- voor IO90ja Balibruine aanbouwwand AAA nu spotgoedkoopI O90)" Slaapkamer in mooi COC blank eiken 140x2D0cm voorDïrvj" Massief eiken ledikant QQC 140x200cm met 2 nachtkastjes090«H Belangrijkst Deze week hebben de actievoer ders elkaar kunnen feliciteren. i j Er kwam een brief binien van B p MKMBi SCHIEDAM BUITENHAVENWEG 132-140 TEL01D-26881S/262203 J| Vlaardingen De_ Vlaardmgse VW hangt mogelijk een nieuwe ver huizing boven het hoofd. Nadat het toeristisch bu reau enkele jaren gele den moest vertrekken uit de historische visbank aan de Westhavenkade, wordt nu een verplaat-, sing naar Be Stadsge hoorzaal aan de Schie damseweg overwogen. Dat blijkt uit het voorals- nog geheime rapport' over het onderzoek naar, een mogelijke reorgani satie op het stadhuis. Niet' alle makers van dat glo bale rapport zijn vooiv standers van de verhui zing, maar de centrale personeelsdienst voelt er wel iets voor. t Zowel stadsgehoorzaal als WV zouden ruimere ope ningstijden kunnen han teren. Voor het theater aan de Schiedamseweg zou de verhuizing als geschenk uit de henpel komen. Directeur Mar ten Putman klaagt al sinds zijn aantreden, dat hij te weinig personeel" heeft voor de verkoop van plaatsbewijzen .en het geven van informa tie. Putman liet in zijn laatste jaarverslag al we ten dat hij de informatn- ces van de VW mfct 'open armen zou ontvan gen. Ook op het stadhuis blijken nu mensen voor „dat idee te voelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1