Ouderen krijgen post niet aan huis Rijnmondband in de prijzen m GRAAG£EDMN. Eric Wiegman eet weer --~~lMeuw(üo I m Compromis bereikt: tweemaal ophalen huisvuil in Noord Slotdag Jeugdland met afhaalchinees Lamens clement Helemaal geen tijd Autoslopers met vakantie Schiedam vist en eet brood VLAARDiNGS DAGBLAD SCHIEDAMSCIE COURANT NIEUWE WATERWEG COURAN Rechter claim Delfland Bep Nachtegaal (PvdA"Heel teleurstellend WATERWEG MAANDAG 29 JULI 1985 Maassluis De Maassluïse hongerstaker Eric Wiegman heeft zijn actie Ejeeindigd. Vrijdagmiddag heeft hij na dertien dagen zijn strijd oi>- gegeven. „Voor de proble men die ik had zijn redelijke oplossingen gevonden dat gaf mij de moed om te stop pen. Maar ik hield de actie niet voor mijzelf.'Ik deed het ook voor mijn medemens. Ik word gekort op mijn uitke ring, krijg 450 gulden per maand minder. Ik vind dat voordat er op uitkeringen wordt gekort gekeken moet worden naar de omstandig heden. Mensen komen op de hrndige manier in moeilijk heden. Vooral financieel. Ie~ dere keer weer wordt er ge kort op uitkeringen, dat kan toch maar niet doorgaan." Erie Wiegman (50) begon zijn actie ruim veertien da gen geleden. Anoniem. Buurtbewoners van de aan de Ververij wonende man wisten van niets. De politie bracht hij zelf vna zijn actie op de hoogte. „Het is enorm zwaar geweest Het is echt geen pretje om helemaal niets te eten. Ik ben negen kilo afgevallen. Af en toe dronk ik water, maar op een gegeven moment moest ik meer gaan drinken van de dokter omdat ik steeds meer krampen kreeg. Ik heb het geestelijk vol kunnen hou den omdat ik een dagboek heb bijgehouden. Daarin heb ik alles opgeschreven. Van mijn pijn» emoties en bewee greden." Nu oplossingen voor zijn problemen zijn gevonden neemt Eric Wiegman weer voedsel tot zich. „Niet al te veel natuurlijk, ik moet het allemaal heel rustig opbou wen. Ik hoop niet dat mijn actie voor niets is geweest Ik heb de mensen wakker wil len schudden. Van de buurt bewoners heb ik verder wei nig vernomen. Iemand heeft een rot artikel over mijn ac tie geschreven. Daar zijn ze denk ik van geschrokken. Die man heeft er dus niets van begrepen." Schiedamse 'schuld' vier miljoen minder Vlaardingen Staatssecretaris drs. J. Scherpenhuizen geeft Vlaardingen geen toestemming om in flats, waar veel oude ren wonen, de post aan huis te laten bezor gen. „Dat is heel erg teleurstellend", vindt Bep Nachtegaal (PvdA), die zich met een aantal ouderen uit Holy-Zuid voor die zaak had ingezet Opgeven doet het PvdA-raads- lid niet „We moeten een andere weg zien te vinden." De rijksoverheid voert een tweeslachtig beleid, vindt Bep Nachtegaal. „Aan de ene kant heb je het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, dat ouderen zo graag zelfstandig wil laten wonen. Flan kerend ouderenbeleid heet dat en daar heeft WVC bergen papier over verspreid. Aan de andere kant maakt het ministerie van verkeer en waterstaat, waar de PTT onder valt, dat weer onmogelijk door moei lijk te doen over de pstbezorging. Zo wer ken die twee ministeries elkaar tegen." De postbezorging aan huis is volgens Bep Nachtegaal heel belangrijk voor ouderen. „Naarmate de bewoners van die flats ou der worden zijn steeds minder mensen in staat om zelf beneden de post te gaan ha len. Dat legt een steeds grotere druk op de mensen die dat nog wel kunnen, want die moeten het straks voor iedereen doen." In Holy-Zuid levert het legen van de brieven bussen vooral in de herfst en de winter ex tra problemen op, omdat de bussen buiten de deur zijn geplaatst. Die zouden op zijn minst in de hal van de flats moeten zitten, vindt het Pvd A-raadslid. Burgemeester en wethouders hebben, na misli&te gesprekken met de directeur van de PTT in Vlaardingen en na de afwijzing van de staatssecretaris, de raad voor het ouderenwerk opdracht gegeven om richt lijnen op te stellen voor de bezorging van post aan huis bij ouderen. Bep Nachtegaal had die richtlijnen eigenlijk van het minis terie verwacht „Het is een landelijk pro bleem", vindt zij. Maar Vlaardingen is voor de oplossing van het probleem weer aangewezen op de PTT. Die heeft al eerder gezegd, dat alleen in in cidentele gevallen de post aan huis bezorgd kan worden. De raad voor het ouderen werk moet uitzoeken wie daarvoor in aan merking komen. Maar Bep Nachtegaal is niet van plan om het daarbij te laten zittenl „Ik laat die zaak niet los, want met deze op lossing ben ik helemaal niet gelukkig." Schiedam De rechtbank in Rotterdam heeft een tussenuitspraak gedaan in het proces, dat het hoog heemraadschap Delfland heeft aangespannen tegen de gemeente Schiedam. Dat proces gaat over de ri oolaansluiting op de Vlaardingse zuiveringsinstal latie De Groote Lucht. Delfland verwijl Schiedam dat deze gemeente er te laat mee klaar was. De schadeclaim van 7,5 miljoen gelaten aan een speciaal hiervoor gulden, die Delfland had inge diend, is echter door de rechter teruggebracht tot 3,5 miljoen. De rechter vond de claim in eerste instantie vier miljoen te hoog. Hij zal zich in tweede instantie nog buigen over het restant van 3,5 miljoen. Vooralsnog reageert de gemeente Schiedam redelijk op gelucht, want de hoge claim drukte nogal op de toekomstver wachtingen. Wethouder Zijde veld, plaatsvervanger van de 'economische burgemeester' Scheeres, ziet geen aanleiding zich nader over de zaak te bui gen. De rioolaffaire wordt over- ingesehakelde advocaat, Joh. de Wit Delfland vindt dat Schiedam twee jaar eerder met de riolering klaar had moeten zijn. Al die tijd stroomde het Schiedamse riool water de Nieuwe Waterweg in. Delfland moest voor die vervui ling het rijk betalen en wilde dat verhalen op Schiedam. De rech ter neemt in zijn afweging echter mee dat Schiedam zegt Delfland wel degelijk op tijd te hebben la ten weten dat de riolering niet eerder gereed kon komen; iets dat Delfland tegenspreekt ►- m i W Het optreden van de Rijnmondband in het bomvolle stadion van Roda JC in Kerkrede vlekkeloos. verliep Kerkrade Het Wereld Muziek Concours leverde de Schiedamse Rijnmondband zo waar een prijs op. Het optreden van de band verliep voor een vol stadion van voet balvereniging Roda JC in Kerkrade (20.000 toeschouwers) vlekkeloos en de jury wist dat te waarderen met 82.7 punten, hetgeen een eerste prijs opleverde. Het was voor de Rijnmondband een uiterst feestelijke dag. „We werden, wel even stil toen we het stadion binnenkwamen. Er hing een heel aparte sfeer en het is toch iets speciaals ais je voor zoveel publiek kunt optreden," aldus een uiterst tevreden Cees Lafeber van het Schiedamse korps. De prestatie van de Rijnmondband brengt het korps direct weer terug in de top vijf van Ne derlandse muziekgezelschappen. Cees Lafeber „Het was voor iedereen een onvergetelijke er varing. Na het optreden kon je vrij over het ter rein lopen en in de grote muziektent achter het stadion kwam aan het eind van de middag de feeststemminger goed in. Het festijn groeide uit tot een ware happening, ongelooflijk hoe gezel lig het was."-- Aan het Wereld Muziek Concours deden mu ziekkorpsen uit de gehele wereld mee. Uit Bul garije, Japan, Amerika. IJsland en Zweden kwam men naar Limburg voor optredens. De overweldigende publieke belangstelling gaf het concours eveneens aanzien. „We hebben veel opgestoken in Kerkrade. Niet alleen van ons eigen optreden, maar zeker ook van de andere korpsen. Je ziet toch dingen waarvan je denkt dat moeten we toch even in de gaten houden. We werken keihard om tot oen goede prestatie te komen en we zijn, zo bl ijkt, op de goede weg", aldus Cees Lafeber, Pas over enkele weken, als het jury-rapport binnen is, kan de definitieve balans worden op gemaakt. Cees Lafeber; „De jury had een paar kleine opmerkingen. We weten nog niet pre cies .wat er in komt te staan, dat moeten we even afwachten." Schiedam De ambtenarenbonden hebben vrijdagmiddag een compromis bereikt met B en W van Schiedam over de besteding van herbezettingsgelden na de arbeidstijdsverkorting, die aan staande don derdag moet ingaan. Het compromis maakt het zelfs mogelijk dat de Openbare Nuts bedrijven extra personeel aan stellen, waardoor het tweemaal in de week ophalen van huisvuil Én Schiedam-Noord mogelijk wordL Het compromis bestaat er uit, dat als de ONS dit met min der geld aan kan, dan het over blijvende deel alsnog voor feite lijke herbezetting wordt ge bruikt. Van de 1.75 miljoen gulden, die het rijk beschikbaar stelde voor de herbezetting bij de gemeente Schiedam, worden nu 36,8 nieu we formatie-eenheden binnen het ambtelijk apparaat gecreeerd. terwijl er over het geschilpunt van 3.9 eenheden een akkoord is bereikt en er bovendien tien ambtenaren aan het werk kun nen blijven die volgens de twee bezuinigingsoperaties van de laatste jaren wegbezuinigd moes ten worden. B en W hebben het geld van de rijksoverheid ook hervoor willen aanwenden. Wat de ambtenarenbonden vrijdag van wethouder Posthoorn begre pen, is dat ook die interpretatie aan een brief van minister Riet kerk kon worden gegeven. De ambtenarenbonden hebben volgens hun woordvoerder Ge rard van Marsbergen nu uitein delijk met hun verzet bereikt dat er zeker zes formatie-eenheden meer uit de bus zijn gei old dan in het aanvankelijke voorstel van B en W, terwijl ook gedwongen ontslagen zijn voorkomen. .v.- Schiedam Er waren ouders, die wilden het vrij dag in stijl houden. Hun kinderen hadden de hele dag Jeugdland op z'n Chinees gevierd, dus schafte de pot 's avonds thuis Chinees eten. „Lekkel, mam," zeiden de bofkonten, nog geheel in stemming, want jeugdconsulent Joop van Broekhoven hadden ze ook de hele dag al geplaagd met 'meneel Van Bloek- hoven'. Het was een regenachtige dag geweest, de slotdag van Jeugdland, of om het in de sfeer van die dag te zeggen; het legende dat het klettelde. „Tussendoor hebben wij het gelukkig nog een tijd droog weten té houden," zei Joop van Broekhoven, ondanks zijn natte pak een tevreden mens, want drie weken Jeugdland Schiedam heeft hij weer uiterst geslaagd gevonden. De regen op de slotdag is bijna een tradi tie aan het worden. Schuilen kan in de kantine van Excelsior '20, want daar heeft Jeugdland voor zijn laatste dag een honk gevonden dat goed bevalt. Het voordeel is de tribune bij het voetbalveld, waar kin deren droog kunnen zitten, terwijl het provisorisch neergezette podium ook de artiesten,bescherming geeft Deze keer waren het Maitre Pierre, de gooc helaar, en zangeres Caroline die optraden. Zij vorm den de minst Chinese onderdelen van de slotdag, die onder meer een draakspringkussen, een loem pia-race en een draagstokrace bevatte. Ook was er een wedstrijd Chinese muur bouwen. Eer> meisje doet mee aan de Chinese hinderniswedstrijd van Jeugdland Schiedam. Op weg naar Sjanghai... Vlaardingen Directeur John Lamens van de gemeen- tebi blïotheek in Vlaardingen wil leden die geleende boe ken al te lang in huis hebben, de gelegenheid geven om schoon schip te maken. Op de landelijk bibliotheekdag, zaterdag 28 september, krijgen mensen die de gestelde termijn hebben overschreden de kans om hun boeken te rug te geven, zonder dat zij daarvoor boete hoeven te be talen. Burgemeester en wethouders hebl>en Lamens toe stemming gegeven om die ene dag cJement te zijn. Schiedam Het is dus niet gelukt. Hoopte de ONS vrijdag nog dat cr beruchte klokop de Koe markt het 's avonds ww zou gaan doen, het hele weekend hebben de om wonenden tegen een plaat zonder wijzers moeten aankijken. Keken zij maandenlang tegen een onjuiste tijd aan, nu zagen zij helemaal geen tijd. Het Rotterdamse bedrijf Ven- deioo en de ONS besloten om onderdelen van de klok maar mee te nemen voor nadere inspectie. Naast bet weer vormt de kiok één van de meest voorkomende gespreks thema's op en rond de Koemarkt Schiedam AI een maand hadden de jon geren van de Sint Joris Doele ernaar uitgezien, r.- - r zaterdag ging het r -loslopen bij het club- nuis niet door. Gebrek aan tegenstanders was de reden. De bedoeling was dat enkele sloopteams zou den gaan proberen het record van vorig jaar te verbeteren: toen lukte hei leden van het voet balelftal De Rebellen uit Schiedam-Oost om een auto in 35 minuten tijd vakkundig te slo pen en alle onderdelen op te stapelen binnen een oppervlak van een vierkante meier. Het moest deze keer een nog spannender wed strijd worden, maai' he laas; Johan Janssen had de auto's wel geregeld, maar had geen sloop teams kunnen regelen. De vakantïetijd moet hieraan debet zijn ge weest. Met het autoslopen had de Doele het seizoen willen afsluiten. Tot september gaat het clubhuis dicht. Alleen tussendoor is er nog een vakantieweek bij de Zwarte Bergen in het Brabantse Luijksgestel (van 3 tot 10 2ugustus). Na de zomer komt op nieuw de toekomst van de Doele ter sprake in de Schiedamse gemeen teraad. Voor clubhuis medewerkers Johan Janssen en Christine Pauw is de slechter wordende huisvesting een teer punt,' voor de raad zijn dat de finan ciën. Sommigen stre ven ernaar van de Doe le een open jongeren centrum (OJC) te ma ken met een bredere funcue dan alleen voor de jeugd uit Schiedam- Oost. Schiedam Schiedamse hengelaars die van concoursen houden kunnen in de maand au gustus hun hart ophalen. Er is een vïsconcours voor ouderen in de Poldervaart en jong en oud kunnen hun hengel in de vijver rond de Heijer- mansflat uitgooien. Na beide wedstrijden wordt brood met vis gegeten. De Poldervaart tussen spoorbrug en sporthal is dinsdag 20 augustus tussen tien en één uur het decor van een visconcours, dat wordt gehouden door de ouderenbonden ANBO en KBO. Een uur daarna is er een gemeenschappelijke broodmaaltijd in het dienstencentrum 4 Molens en als de deelnemers hun buiige rond hebben worden de prijzen uitge reikt. Tot vijf dagen voor het concours kunnen be langstellenden bij het Blauwhuis, de sociëteit van de bonden aan de Lange Haven 181, een kaartje kopen. Voor leden kost dat vier gulden, voor niet-ledcn een gulden meer. Het visconcours rond de Heijermansflat wordt pre cies een week' later, op dinsdag 27 augustus gehou den. Die wedstrijd duurt van tien tot twaalf uur. Een half uur later kunnen liefhebbers aanschuiven voör de broodmaaltijd. Deelnemers dienen 2ïch voor 22 augustus op te geven in dienstencentrum De Woudhof. Wie alleen wil vissen betaalt ƒ2,50, dege nen die slechts mee willen eten moeten ƒ3,50 beta len. I r zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. aan3 Breng daar even verandering in.f *drer:„ u»"*' JW-_, De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een mini-lettertang. 11 0^a!JScj. m'k''^onnZCh"1 Bostcod I Wo^pjdals. StUUr 00r de tnoeire de ^xi-Ieue °s'Cod relelcon:^ I buurde hr, PlakkJ: bon* 8 &nt\

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1