Betaald parkeren in Plantage wmm. Dringen voor Westabtsmolen $ÖJ60% korting 11 -Iiriiföflf11 Vunss DABB1A0 SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WftïtBWtE COUBMjT Provincie kan geen besluit nemen: vakantie WÊëM Stadspost stopt met zegelactie de Hoefslag Boten doelwit van inbrekers Rijnmond band drumt verder It®! tiïttbMSMriï i-im&ë&ê in onze najaars- kollektie 1985 LAATSTE WEEK OP ALLE ZOMER- MODELLEN WATERWEG DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 Schiedam De gemeente Schie dam gaat op grote schaal parkeer- meters plaatsen in de binnenstad. In het nieuwe faseplan. dat wet houder Zijdeveld maandag in De Amstelbron zal toelichten op een bijeenkomst met winkeliersvere nigingen, staat een gedetailleerd overzicht van waar betaald par keren van kracht wordt. Komend jaar wil Zijdeveld in ieder geval overgaan tot een slagboomregeling op het parkeerterrein aan het begin van de Plan tage; ongeacht de parkeerduur zal hier be taald moeten worden. Op de Lange Haven en in het Broersveld komen ook parkeermeters te staan, maar op aanvraag kunnen bewoners, winkeliers en bedrijven een ontheffing krijgen; zij Héi narlreormolnrc mIa* .1 alleen verleend worden aan de oostzijde, die is het zwaarst belast Tussen Haven- steeg en Taansteeg zullen zestig meters worden geplaatst zodat de privé-stand- plaats van VVD-raadslid en winkelier Piet Prins geen uitzondering meer hoeft te zijn. Aan de westzijde van de Lange Haven worden negen meters geplaatst tussen de Westmolenstraat en de Korte Haven en eveneens negen tussen de Walvisstraat en de Branderssteeg. Bij deze plaatsing speelt de ligging van de Appelmarktbrug en de Korte Havenbrug een rol. Er komen zeven meters op de Korte Haven tussen Elzen- steeg en Lange Haven. Het aantal plaatsen voor kort parkeren wordt, door de meters, uitgebreid van 215 tot 498. Het faseplan, dat in feite een bijstel ling is van het parkeerplan uit 1982, gaat ervan uit dat de binnenstad hierdoor voor bezoekers beter bereikbaar wordt Met name de Hoogstraat wordt in dit verband genoemd. Op het Broersveld komen 69 parkeerme ters te staan, waarbij rekening is gehouden met de bestaande en potentiële vraag naar kort parkeren (vooral bij het mini-Zuid plein op de hoek van het Herenpad. In de Boterstraat wordt de zestig meter lange zone voor laden en lossen verkort, zodat vier extra parkeerplaatsen ontstaan. Er ko men in de Lange Kerkstraat tien meters bij, in de Korte Singelstraat vijf, in de Lan ge Nieuwstraat dertien en in de Tuinlaan twaalf, bij de Am ro-bank aan weerszijden vijf en om de boek bij de Griffioenstraat vijftien. Bij de nieuwbouw aan het Spinhuispad en, later, aan de Vellevest, zal ook een aantal parkeerplaatsen worden opgenomen. In totaal moet Sehienoko met tachtig meters worden verrijkt. In eerste instantie komen er vier in de Vlaardingerstraat en zes aan de Ketelstraat Later kan in deze omgeving gedacht worden aan veertig vijftig me ters. Gemeente krijgt Petaio niet weg De molen san de Polder vaart in het Beatrixpark, waar zich tientallen gegadigden voor hebben gemeld. Vlaardingen De familie Petaio is vast van plan in Vlaardingen te. blijven. Zolang gedepu teerde staten geen sleepvergunning aan de ge meente verstrekken, blijven de vijf caravans staan op het terrein aan het Erasmusplein in de Westwijk. Een besluit van GS laat nog zeker veertien dagen op zich wachten. Pas op 13 augus tus is iedereen terug van vakantie en voor die tijd kunnen er geen beslissingen worden mén. „Wij hebben de gemeen te dan ook geadviseerd om de families voorlo pig onderdak te verle nen. Volgens onze infor matie zijn de zigeuners in "dit gebied op vakan tie. Hebben elders in het land allemaal een eigen standplaats en gaan na verloop van tijd vanzelf weer weg", aldus Peter Kuijpers namens de pro vincie Zuid-Holland. De Petaio's bestrijden de visie van de provincie. Noodgedwon- gen^bivaikeren ze in Vlaardin gen: „We staan hier in ieder geval beter dan aan de Claudius Civilis- laan", aldus een zoon van Koko Petaio. „Daar zakten we tot onze raiddel in de modder weg. We staan hier voorlopig goed, kun nen ook nergens anders naar toe. Naar Arasterdam kunnen we niet meer terug, dat is te gevaar lijk geworden. We willen overal staan, maar niet in Amsterdam - Noord." -We zijn daar weggepest", aldus de vrouw van Koko Petaio- „De buurtbewoners waren beesten", vult haar zoon aan. „Wilden mid den in de nacht onze caravans in de fik steken. Toen zijn we maar vertrokken." Weerzien Zo'n drie weken geleden streek de familie neer in Vlaardingen. Weerzien met oude bekenden, want ook in 1980 verbleef de fa milie Petaio enkele weken in de stad. Burgemeester Kieboom 'zorgde er toen persoonlijk voor dat Petaio destaa moest verlaten. Politieke partijen en verschillen de actiegroepen die zich toen over de famine ontfermden kon den niets doen. De eerste burger van de Haringstad was onverbid delijk, de familie moest en zou de stad verlaten. Dagenlang werd er actie gevoerd, in de nachtelijke urëh werd zelfs een bezoek ge- De familie Petaio is neergestreken op het Eramsuspolein in Vlaardingen. Inzet: Koko Petaio. bracht aan het huis van burge meester Kieboom aan de Maas boulevard. Het mocht allemaal niet baten. Een illusie armer ver trokken de families eerst naar Maassluis en later naar Schie dam, maar ook in deze steden waren de gezinnen niet welkom, waarna Petaio definitief vertrok „Nu krijgen ze ons niet meer zo makkelijk weg", zegt de familie, blij met de nieuwe woonwagen- wet. Kon eerst de gemeente zelf standig een sleepvergunning af geven, nu is daar toestemming voor nodig van GS. En lang niet altijd is de provincie bereid om een vergunning te verlenen. „We staan hier goed en we blijven staan totdat we weg moeten. We zullen zeker niet uit eigen bewe ging vertrekken," aldus de fami lie Petal o. Schiedam Dieven hebben deze week een grote slag geslagen op de plezierboot van een 4&-jarige man uit Den Dolder. Uit de boot, die afgemeerd lag in de jachtha ven, aan de Jachthavenlaan in Schiedam-Zuid, werden voor 14.000 gulden aan goederen ge stolen, waaronder zeilen. De in brekers kwamen in de kajuit door een schuifluik en een deur open te breken.' In dezelfde jachthaven werden - van een zeilboot van een 35-jari- ge Schiedammer, een anker met ketting, touwen en blokken ge stolen. De waarde van die buit bedroeg 1400gulden. door Chris Woerts De gemeente Vlaardingen is evenwel niet blij met de her nieuwde kennismaking. „Eigen lijk kan het niet", aldus Boel Blom van de afdeling algemene zaken. „Het is ook rot voor die mensen. Ze hebben geen enkel comfort. Een eigen generator zorgt wel voor elektriciteit, maar stromend water is er niet Dat moeten ze op een andere manier zien te krijgen." De gemeente is ook niet van plan om voor stromend water te zor gen. „Ik zou niet weten op welke grond dat zou moeten gebeuren", aldus Roel Blom. „Wij hebben di rect een sleepvergunning aange vraagd, want hier in de stad kun nen ze niet blijven Als er proble men zijn in Noord-Holland, dan moeten ze niet naar Zuid-Hol land komen. Nu worden wij met het probleem opgezadeld." Over het niet verlenen van een sleepvergunning is Blom duide lijk „Eigenlijk is het toch absurd dat er op het Provinciehuis geen beslissing kan worden genomen omdat iedereen met vakantie is." Peter Kuijpers: „Het verzoek van de gemeente Vlaardingen om een sleepvergunning kwam pas bin nen na de laatste vergadering van GS. Daarom duurt het nog even voordat^ er een besluit kan worden genomen." De gemeente Vlaardingen is wei nig te spreken over de staat waar in het grasveld aan de Claudius Civüislaan is achtergelaten. „Er is een hoop schade aangericht", al dus Blom. „Het terrein is ook on geschikt om caravans te stallen. De ondergrond zal ook wel gele den hebben onder het af en aan rijden, dus dat gaat ons weer heel wat geld kosten om het in orde te krijgen." Standplaats De familie Petalo maakt zich er niet druk om. Zij wenst slechts een definitieve standplaats, waar dan ook Na het vertrek uit Am sterdam, streek de familie neer in Haarlem. Daar kreeg men een standplaats voor zes maanden. „En in die zes maanden zou de provincie Noord-Holland voor een definitieve oplossing zorgen", aldus P. de Jong, woordvoerder van de gemeente Haarlem. „Van de standplaats zijn ze echter ver trokken. Het is niet zo dat er een definitieve standplaats komt in Haarlem. Daar is ons in ieder ge val niets van bekend." De provincie Noord-Holland zit danig met het probleem in de maag. Voorlichter Rob Vonk van de provincie: „Er is nog geen de finitieve beslissing door GS geno men. Ook voor volgende week staat het probleem niet op de agenda. In Amsterdam zijn in derdaad problemen geweest met omwonenden en ook met andere kampbewoners. Naar Amster dam-Noord wil de familie niet meer terug. Dat is duidelijk maar waar ze wel heen moeten is ook niet duidelijk. Deze affaire loopt nu al zolang. Ik denk ook niet dat GS nu staat te springen van onge duld om een beslissing te nemen, nu de familie is neergestreken in Zuid-Holland." „We zitten er maar mooi mee", benadrukt Roel Blom nog eens. „We hebben de familie uitgeno digd voor een gesprek op het stadhuis, maar op het afgespro ken tiidrtip kwam niemand op dagen De familie heeft voor die handelswijze wel een verklaring: „De brief die wij kregen was aan niemand persoonlijk gericht Er stond helemaal geen naam op, dan ga je toch niet op zo'n uitno diging m. De politie is hier wel komen praten. Als wij een brief op naam krijgen willen wij best naar het stadhuis komen. Niet op deze manier." Schiedam Ge sterkt door de erva ringen op het .Wereld Muziek Concours in Kerkrade gaat de Rijnmondband vol gende maand meer successen nastreven. Nu het Schiedamse korps 2ich opnieuw geschaard heeft on der de beste drum bands op landelijk en internationaal ni veau, groeit ook de 'fanclub' en daarmee de belangstelling van Schiedammers om mee ie gaan naar het bloemencorso in Zundert. Hier hoopt de Rijnmondband zondag 1 september te schitteren. Secretaris A. Bruss- aard uit Vlaardingen heeft dan ook de mo gelijkheid geschapen voor belangstellen den om tegen geringe deelnamekosten de Rijnmondband te vergezellen naar het Zundertse bloemene- venement Tot 18 au gustus kan men zich bij Brussaard opge ven. Overigens zoekt de Rijnmondband behal ve fans ook vrijwilli gers, die de handen uit de mouwen wil len steken op het niet-muzikale gebied. Zo is er zaterdag 14 september het 27e drumbandfestival in Schiedam, waarbij de Rijnmondband in de hoogste categorie uit komt, en om de twee jaar neemt het korps het op zich om de koek- en zopïetent te bemannen. Behalve bij Brussaard kan men zich hiervoor ook bij tweede secre taris Lafeber opgeven. Schiedam Het is drin gen voor de rustiek aan de Poldervaart in het Bea trixpark staande West abtsmolen, die sedert kort leeg staat. Gemeentewer ken heeft een lange lijst van gegadigden voorge legd aan burgemeester en wethouders. Die spelen met de gedachte om met de in 1924 afgeknotte mo len 'iets natuuréducatiefs'. te doen. Een woordvoerder van het grondbedrijf begrijpt best, dat B en W met een molen in zo'n mooie omgeving' iets willen doen wat met de na tuur te maken heeft. Toch schat hij de kans, dat er een natuurliefhebbersvereniging in komt, niet al te groot. „Die organisaties zijn vaak onbe middeld. En al is de molen niet echt in slechte staat, er ADVERTENTIE moet toch heel wat aan ver bouwd worden. Dat zal niet weinig kosten." De molen 'aan de Poldervaart heeft een lange geschiedenis. Het bouwjaar is onbekend, maar in 1479 was er al een molenmeester. In 1924 wer den de wieken verwijderd en kwam er een dieselgemaal. Machinist Arie Post heeft met dat gemaal tot 1972 het waterpeil in de Westabtspol- der geregeld. Daarna is de molen een woonhuis gewor den. Gemeentewerken heeft de ramen en deuren dichtgetim merd, want jeugdige vanda len leefden zich regelmatig .uit op de afgelegen molen. Het grondbedrijf verwacht dat burgemeester en wethou ders binnenkort een keuze zullen maken uit de tiental len gegadigden die zich voor de molen hebben gemeld. iZTixxxlt-»; Kom de nieuwe creaties van onder andere Lucia, Basler, Ara, Fink, |oseph ]anard en Mondi bewon deren. Veel nieuws zoals af gebeeld pakje in zuiver scheerwol als overtuigend alternatief van de combi-mode. 4 *1* •SjSHÊ# ;xz%-txtrx .-fcakrer* %x*. sfens* ïj. ~-t- jv yK?*, v .-. j, V' V -L*■ife' -fo y />SvV7^vf' Modehuis Schiedam/Vlaardingen De particuliere Stadspost Vlaardingen/Schiedam - sluit binnenkort de post zegelactie af, die sinds vo rig jaar gehouden is ten behoeve van de Hoefslag. Voor elke verkochte rui- terzegel legde de Stads post een klein deel opzij voor de ruitersportvereni- ging voor gehandicapten aan de Kerkweg. Tot dusver heeft de actie tussen de twee- en drieduizend gulden opgebracht Binnenkort wordt het geld overgedragen aan Hoef slag-voorzitter H. Allard. In prin cipe is de zegelactie afgelopen, maar volgens Stadspost-directeur Ron Houke komen nog wel aan vragen binnen van filatelisten uit Canada en Australië en daarop wordt dan nog ingegaan. De Stadspost komt nu met nieu we zegels op de markt, deze keer niet uit eigen initiatief, maar in samenwerking met andere stad sposten in het Tand. Er zijn specia le zegels uitgegeven, over veertig jaar skutsjesilen, honderd jaar au tohistorie, Sail 1985 in Amster dam en de bevrijding van Gro ningen op 16 aprü 1945. Deze ze gels, met eerste-dagenveloppen, zijn verkrijgbaar bij het hoofd kantoor van de Stadspost aan dè Parkweg ïn Schiedam. Deze zegeluitgifte is een direct gevolg van de oprichting van de Particuliere Postbesteldienst Ne derland (PPN), op initiatief van de Stadspost Vlaardingen/Schie- dara, door veertig postdiensten in het land. Hoewel de PPN buiten de actie staat, is het wel door de landelijke samenwerking dat de zegels op grote schaal verspreid worden. Drukwerk en pakketten kunnen ondanks de lokale ge richtheid van de Stadsposten nu ook landelijk verstuurd worden. PPN rekent vooral op grote ver zenders zoals postorderbedrijven. Volgens Ron Houke zijn de eerste orders reeds binnengekomen. „Het betekent een vergroting van ons werkterrein en de conti nuïteit van de stadsposten is er mee verzekerd. De tijd was er na twee jaar rijp voor. Wij kunnen met goed functionerende stad sposten zo'n zeventig procent van de adressen in het land bedie nen." De tarieven van de PPN zijn vol gens een woordvoerder ongeveer twintig procent lager dan die van de PTT. De PPN concentreert zich voornamelijk op de Rand stad, maar bestelt volgens de woordvoerder ook in andere pro vincies. Alleen Zeeland valt niét binnen het bereik van de PPN, omdat daar nog geen stadspost is opgericht De PPN hoopt later ook post van particulieren lande lijk te kunnen bestellen. „Maar dat is", zegt Houke, „voorloog nog toekomstmuziek." Houke betreurt het dat de ge meente Schiedam onder politie ke druk en door de PTT-invloed besloten heeft de banden met de Stadspost te verbreken. Schie dam deed dat nadat ernstige na latigheden van een bezorger ir. Schiedam-Noord aan het lichi waren gekomen. Die man is kori daarop ontslagen, maar de ge meente bleef twijfelen aan de be- trouwbaarheid van de organisa tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1