\&n der Waal aarzelt met steun aan omroep m jUSse Hermes DVS krijgt flink pak slaag EEN JAAR TEGEN DIEFSTAL VIAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATtBWIG COMBAMI 'TMOORTJE INDE STEIGERS Vrouw slachtoffer in familiedrama 'ioTen Cate surfplank van f1895,- kost bij ons niet meer dan f 117,24 per maand. Apparatuur besteldmaar ƒ20. OOO is nog niet binnen WOUDHOEK KRIJGT ZIJN ZIN j)g 3(ttavuz tf63 1 vanaf 499" wppeê vanat 549.- .onaf J 99- MethetFietsGarantFtian TWEEWiELERPALEIS van RIETSCHOTEN BATAIfCIS j Moeder krijgt mast op hoofd Kramer opnieuw bevolen huis uit te gaan verenigde spaarbank Identieke inbraken Auto's op elkaar Beiaardconcert in Maassluis it«*ss3 '-C' J''u-h: WATERWEG DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 Vlaardingen Henk van der Waal heeft geweigerd zijn handtekening te zetten onder het stuk, waarmee zijn steun aan de lokale omroep Vlaardingen bekrach tigd wordt. Viaardings grootste aannemer zou voor ruim 20.000 gulden sponsoren, maar aarzelt nu met de praktische uitvoering daarvan. ting kon worden gekregen, „pat zijn voor ons ongebruike lijke leveranciers, want door gaans hebben wij natuurlijk heel andere spullen nodig," zegt Van Ardenne. Van Ardenne spreekt de ge ruchten tegen, dat Van der Waal de toezegging van 20.000 „Het valt mij zelf ook tegen. Ik had verwacht dat het wel vlotter zou gaan dan het gaat," zegt Van der Waals bedrijfslei der Jozef van Ardenne. Zijn baas is met vakantie en hij neemt de honneurs waar. „Ik weet dat het Henk van Goor van de lokale omroep zwaar tegenviel, dat Van der Waal aarzelde. Van Goor en ik heb ben er samen nog bij hem op aangedrongen te tekenen vóór de bouwvakvakantie. Maar hij wilde niet. Voor het geld had de lokale omroep apparatuur voor de studio willen aanschaffen. De inkoopafdeling van aanne mersbedrijf Van der Waal had de hard-ware al besteld bij be drijven, waar de meeste kor- doar Kor gulden wil intrekken, omdat hij een keer niet positief ge noeg in het radionieuws zou zijn geweest. ,,2k ga ervan uit dat de sponsoring doorgaat. Het zou onbeschoft zijn om daar nu van af te zien. Daar zijn wij het intern over eens." Ook Wim Benard, secretaris van het dagelijks bestuur van de lokale omroep, noemt in trekking van de steun een 'volkomen uit de lucht gegre pen' verhaal. Hij heeft geen idee wie de kwade genius hierachter is, „Maar ik heb wel meer fantastische verha len gehoord: dat- onze studio ontploft zou zijn, dat ons be stuur door conflicten is ver scheurd." Met geen woord rept Benard over de aarzeling van Van der Waal om de steun te bekrachtigen. Aardappeltjes Benard ontkent dat er met de aannemer afspraken zijn ge maakt over een Van der Waal- vriendelijke benadering in het radionieuws. Maar hij begrijpt die veronderstelling wel. De omroep belt Van der Waal zelfs met de vraag: „En, meneer Van der Waal, hoelang zijn de files op rijksweg 19?" Dat is, nauwelijks verkapte, reclame. Henk van der Waal. Benard: „Dat is precies twee keer gebeurd, toen ik zelf de uitzen ding verzorgde. Ik dacht dat is een goede grap. Zo hebben wij geen helicopter nodig om de files bij de Beneluxtunnel te overzien. En ik wilde de mensen thuis toch laten weten: kunnen de aardap peltjes al op? Nou, met Van der Waal hadden wij een band. Hij heeft uitzicht op de rijksweg en kan vanuit zijn raam kijken of er veel auto's staan," Bénard geeft toe: „Ik vond het een prachtige gelegenheid iets terug te doen voor Van der Waal. Ik vond dat sympathiek tegenover hem." Evangelisch Van Ardenne: „Voor zover ik weet luistert Van der Waal zelf nooit naar de lokale omroep. Hij hoort dat dus niet. Ik weet wel, dat hij het onlangs bij de opleve ring van de Landstraat vreemd vond dat de lokale omroep er niet was. Hij was er ontstemd over, maar Henk van Goor zei: sorrv, meneer Van der Waal, wij kun nen niet overal tegelijk zijn. Er is wel over gepraat De omroep heeft hem uitgelegd, dat er al vier keer eerder aandacht aan het •Landstraat-project was besteed, via gesprekjes met de architect, de opzichter enzovoorts. Maar dat had Van der Waal dus niet ge hoord." Van Ardenne bemerkt een ver velend effect: „Je kunt ook té veel in het nieuws komen. Er was al een vrouw die tens schreef: straks wordt die lokale radio een soort Vlaardingse EO. Want je weet: Van der Waal is zeer chris telijk. Maar dat moeten we voor komen. Het mag géén privé-om- roep van Van der Waal worden." Kent Wim Bénard de anecdote, dat Van der Waal huilend weg gelopen zou zijn omdat een inter view met hem te kritisch uitviel? „Wij hebben één of twee keer een interview met hem gehad. Is hij daarbij kritisch benaderd? Niet dat ik weet." Bénard vindt de programma's „wel kritisch, maar onafhanke lijk kritisch, ik bedoel daarmee dat wij niet perse erop uit zijn om het vuil te zoeken. Kijk, ons be leid is duidelijk. Op de primeti- mc-momenten, dus 's ochtends, tussen de middag en rond hei avondeten, maken wij een pro gramma voor een zo breed moge lijk publiek. In verhouding veel muziek van het populaire genre. Heel af en toe mag er wel iets van Wham! tussen zitten, maar wij gaan liever de BZN-toer op, ook veel evergreens draaien we. In onze nieuwsonderwerpen rich ten wij ons od uiteenlopende din gen. zo kon er deze week best iets over de Hiroshima-herdenking in zitten." Af en toe interviewt de lokale omroep wel eens wethouders, op een manier die nauwelijks kri tisch kan worden genoemd. Ook vergaderingen van de gemeente- raad of van commissies regis treert de omroep nooit; het is in mei één keer gebeurd bij wijze van experiment. Bénard: „Ik vind het hoog tijd d»t de gemeente mei subsidie over de brug komt." Volgens hem begint de lokale omroep met zijn tachtig medewerkers, van wie zestig 'ge activeerd', een grote vereniging met sociale trekken te worden. Bénard: „Er zijn gesprekken gaande met sponsors van het ni veau van Van der Waal, maar daar kan ik nog niels over zeg gen." Wel meldf hij de Bonds spaarbank Vlaardingen als spon sor, alsmede twintig kleine be drijven die samen 7000 gulden hebben opgebracht. Ook voor de eenmalige sponsoractie voor het Haring- Bierfeest kwamen deze week de eerste toezeggingen binnen. Allesbranders snel veiliger Schiedam De gemeente Schiedam doet er alles aan om de problemen met de allesbranders in 17 wonin gen in Woudhoek nog voor het einde van het jaar op te lossen. Vorig jaar kwamen de allesbranders in op spraak, toen enkele bewoners met klachten kwamen. De schoorsteenpijpen bleken tekort, waardoor de rookgas sen niet naar behoren werden afgevoerd en na één stooksei- zoen moesten de schoorstenen al geveegd worden. De gemeente had de bewoners echter voorgespiegeld dat ve gen nauwelijks hoefde. Ook de brandweer kwam met fikse kritiek. De gemeente beeft de afgelo pen maanden herhaaldelijk contact gehad met de bewo ners uit Woudhoek. De proble men zijn _-t> een rijtje gezet en de gemeente doet er alles aan om tot een vergelijk-te komen. „Wij erkennen dat er proble men met de allesbranders zijn", aldus de heer Van Leeu- Maassluis Het Maassluisse uit gaansleven wordt half september verrijkt met een nieuw café. Mo menteel wordt aan de haven het enkele jaren geleden afgebrande pand, waarin café 't Moortje en discotheek 2000 waren gevestigd, opnieuw opgebouwd. Het pand staat al in de steigers en moet half september geheel gerenoveerd zijn. Het is de bedoeling dat er op de benedenverdieping een café komt en op de tweede etage gele genheid voor het geven van brui loften en partijen. Met de heropening van 't Moor tje, dat vroeger De Moriaan heet te en een vermaard zeemanscafê was, ziet de haven er weer een £Tuk aantrekkelijker uit. Op de haven 2ijn nog twee cafés (De Boekenier en De Kroon) en een discotheek (Funky Town). Met de opbouw van 't Moortje krijgt de haven als uitgaansgebied nog meer allure. Cultureel Maassluis zal ook blij zijn met de opbouw van het pand. Het beeld van De Moriaan, dat na de brand van de gevel was ver wijderd, keert weer in volle glo rie terug. - Koop zo n veilige en voor u verzekerde fiets bij; Prof. K.O. laan 82 - Schiedam Tel. 010-153995 1 Schiedam Een 30-jarige f; moeder uit de Hoeksche s Waard is gistermiddag in j| Schiedam getroffen door een s omvallende verkeersmast. De paal kwam bovenop haar hoofd en haar schouders te- s SS recht. De GGD heeft haar naar s het Scbielandziekenhuis ge- g§ bracht. De vrouw stond te wachten |j voor rood licht bij een zebra- j| pad op het Nieuwlandplein, 2 nabij het Rijnmondhotel. De g kinderwagen stond naast S haar. Op de vluchtheuvel was g= S personeel van de VTM uit Cu- lemborg bezig een verkeers- mast los te wrikken uit de grond. De paal ging daarbij j§ vervaarlijk' wiebelen en viel s =j om. Het kind van de getroffen vrouw werd op een haar na ge- s raakt. ^|][IIIIIIIIHJllllllIIIiIf!lllllllllfIl!lllfllfllNllllflilflH"l!i!l"lll"i^ wen van het gemeentelijk wo ningbedrijf. „Samen moeten we naar oplossingen zoeken en wij hebben goede hoop dat alle moeilijkheden voor het einde van het jaar opgelost zijn." Hoopvol Ook de brandweer is hoopvol. Woordvoerder J. van Leeuwen: „De zaak is tenminste in beroe ring en dat is belangrijk." Vanavond praten de bewoners in De Stuurhut verder met de ge meente. „Sinds vorig jaar hebben we geen maatregelen genomen", aldus Van Leeuwen. „Er zijn mensen die de allesbrander wil len houden, maar er zijn ook mensen die iets anders willen. De gesprekken verlopen positier en dat is een goede zaak." Opdrachten om de allesbranders aan te passen zijn nog niet door de gemeente verstrekt. „We willen eerst alle besprekingen met de bewoners afronden voordat we tot uitvoering van de werkzaam heden over gaan," benadrukt Van Leeuwen. „Anders krijg je misschien weer de kritiek dat je iets doet achter de rug van de be woners om en zulke toestanden willen we juist vermijden." J. Verhaal uit de Wagenmakers hof was vorig jaar één van de kla gende bewoners. „Maar als er en kele aanpassingen komen heb ben we er een goede kachel aan. Tijdens de strenge winter van het afgelopen jaar hebben het lekker warm gehad. Het is een goede ka chel, maar dan moeten wel een paar dingen worden veranderd. Dat weet de gemeente ook." Verhaal doelt dan vooral op de ie nauwe pijpen: „Die zijn acht cen timeter te smal. De zuurstof voor de verbranding moet nu uit de kamer komen en dat klopt niet helemaal. Vroeger had je huizen met naden en kieren, maar door de goede isolatie van tegenwoor dig is dat niet meer. Dat is geen goede zaak, want alle zuurstof wordt door de kachel aan de ka mer onttrokken en dan is het toch moeilijk ademhalen. Ik ben best tevreden over de allesbran der en ik wil hem houden, als er maar een paar dingen worden gewijzigd." Schiedam Hermes DVS heeft in haar eerste oefenwedstrijd - tegen Inter Bratislava, dat in Tsjechoslo- wakije in de hoogste afdeling uit komt, een flink pak slaag gehad. Met 0-12 moesten de pupillen van Hans Kostense er aan geloven. Een schandé'is dat echter niet, want het vertoonde voetbal van de opponent was buitengewoon indrukwekkend. Veel korte combinaties, volop be weging en bovendien eengrote technische vaardigheid kenmerkte het spel van de gasten. De thuisploeg wist twintig minuten stand te houden, alvorens^ de score werd geopend door Rudolf Kramo- üs. Daarna was het pleit beslecht en moest de goed keepende doel man Hans Eggelmeijer voor de pauze nog vijf maal vissen. Brezik Karol en Jo2ef Raznek (beiden tweemaal) en Rudolf Ducky waren succesvol namens de Tsjechen. In het tweede bedrijf was er op nieuw sprake van eenrichtingsver keer op het domein van de ingeval len keeper, Raijmand Biesheuvel. Ook nu trof Inter Bratislava zes maal de roos door treffers van Bre zik Karol, Radomir Hrotek, Jan Lehnert, Rudolf Ducky en Marian Tomcak (tweemaal). Het huis in de Ankerstraat op het Kerkeiland waar het drama zich afspeelde is door de politie verzegeld. Vervolg van voorpagina De moord op het Maas sluisse Kerkeiland moet dinsdag al hebben plaatsgevonden, leert sectie op het lijk van de 26-jarige vrouw. Dins dagavond om zeven uur meldde de één jaar oude re echtgenoot zich op het politiebureau met, de mededeling dat zijn vrouw Jolanda zelf moord had gepleegd. De man maakte een ontred derde indruk op de politie. Rechercheurs ging direct polshoogte nemen in de An kerstraat op het Kerkeiland. In de verpauperde woning van het jonge gezin vonden agenten het lijk van de vrouw, zittend in een stoel, met het pistool op haar schoot. De politie stelde direct een groot onderzoek in, waarbij het regionaal recherehehij- standsteam en de technische recherche van "Vlaardingen en Schiedam assisteerden. Buurtbewoners werden Op het politiebureau verhoord. Het 7-zoontje Michael van het echtpaar, dat bij een 24- jarige vriend verbleef, is eerst opgevangen door buren en later op de avond bij fa milie ondergebracht. Het huis is verzegeld door de po litie. De echtgenoot, die bekend heeft, is een werkloze Maas- sluizenaar, die wat geld pro beert te verdienen met het opknappen van auto's. ïoen zijn vrouw na drie weken afwezigheid terugkwam, ontstond een hoog oplopen de ruzie, waarbij het fatale schot is gelost. Toen hij enigszins bij zijn positieven was gekomen, stapte hij volgens de aan vankelijke versie naar zijn buurman met het verzoek om even op zijn zoontje Mi chael te passen. Vlaardingen Ambtenaren Brobbel en De Vette zijn vanochtend met een defini tief ontruimingsbevel naar de Celebesstraat 16 in de In dische Buurt gegaan. De fa milie Kramer moet morgen ochtend om negen uur de woning verlaten hebben. Maar ook vandaag nog probe ren de Utrechtse advocaat Luc Bénistant en de Amsterdamse juriste Marian van den Bos daar een stokje voor te steken. Mevrouw Van den Bos, een nicht van de Kramers, heeft burgemeester Van Lier erop gewezen dat de cassatietermijn pas afloopt op 27 augustus en dat hangende die procedure nog geen actie door de ge meente mag worden onderno men. Cathy Teijfel, vriendin van Leen Kramer, begrijpt de ge meente niet. „Zijn vader en zijn broer, Rudi, woonden eerst alleen in de Celebes straat, Vader overleed, wij trokken wij Rudi in. Dat mag van de gemeente niet. Maar stel j'e nu eens voor dat in zo'n geval niet de vader, maar de zoon overlijdt: dan hadden wij wel in de woning bij hem kun nen intrekken. Wat maakt het de gemeente dan uit? Waarom doen ze zo?" (ADVERTENTIE) I i f Je droomt al tijden van een surfplank maar je hebt 't geld niet om 'm in één keer te l,\ "hi i betalen. Nou, dan moet je'ns met de Verenig- f*"-'! de Spaarbank over een lening gaan pralen! Zo'n supersnelle Ten Cale Spacer, adviesprijs/1.895,- kostje bij ons niet meer dan 117,24 per maand (Persoonlijke lening, 18mnd. en een werkelijke rente van 14,9%). Kom dus snel even bij ons aan voor een persoonlijk advies. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. ~TNI ICHTINfTEN: REGlD'HOOFDHANTOOR'TOTIigDM. BtSTffiSLOOT ZSTTECFSgBTOT Schiedam Inbraken in het Passagetheater, café De Gouds bloem en Janse Herenmode heb ben met eikaar gemeen, dat de daders binnenkwamen door rui ten uit te lichten of in te gooien. Bij Janse ging dat met grof ge weld: drie bakstenen vlogen naar binnen. De etalageruit en ge scheurde kleding zorgden voor een schadepost van 3500 gulden, daarbuiten namen de daders nog eens drie pullovers, een colbert en een pantalon ter waarde van 2200 gulden mee. Via de achterkant van het Passa getheater konden de inbrekers binnenkomen om een handcir- kelzaag- en een boorschroeve- draaiermachine mee te nemen, alsmede een geldbedrag van 55 gulden. Bij De Goudsbloem werd- een kleine kluis opengehakt. De inhoud. 1600 gulden, werd mee genomen. Schiedam Een 56-jarige auto mobiliste is gistermiddag om vier uur aan haar gezicht gewond ge raakt, toen een 24-jarige Rotter dammer met 2ijn auto bovenop die van haar knalde. Dat gebeur de op de hoek van Westlranke- landsedijk en Admiraal De Buy- terstraat, De vrouw wilde linksaf slaan, maar liet te weinig ruimte voor de tegenligger die rechtdoor wilde over de De Ruyterstraat, Maassluis Henk G. van Putten is stadsbeiaardier van Middel burg. Vüssingen, De Lier en Rijnsburg. Voor de serie Toren muziek '85 komt hij naar Maas sluis voor een beiaardconcert in de Grote Kerk, Vanavond begint het concert om 19.30 uur. Wie de beiaardier aan het werk wil zien, moet zich om 19.00 uur melden aan de toreningang- Op het pro gramma staan werken van Van de Gheyn, Handel Bach en Scar latti.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1