Liefdesdrama schokt bewoners Kerkeiland SPORT Broekpolder stelt kandidatuur voor open Nederlandse Bestuur Schiedam-Oost draait de klok terug Derde moord in Ankerstraat I SPORTAGENDA Aad de Wolf krijgt stank voordank V acaturebank vraagt hulp Eerste lustrum fietsvierdaagse The Gophers begint thuis RKWIK bruist Van Rooy in selectie Maassluis Er rust, lijkt het, een vloek op de woning aan de Ankerstraat op het Kerkeiland in Maassluis, waar dinsdagmiddag een 27-jarige man met een schot uit een pistool een einde maakte aan het leven van zijn 26-jarige, uit Aruba afkomstige echtgenote, Jolanda. Al in de zestiende eeuw, tijdens de Spaanse overheersing, werd in de woning een volgeling van Alva op wrede wijze vermoord. En jaren geleden moest de huidi ge adjudant Wim van Leeuwen de woning via het dakraam be treden om het lijk van een oude man uit het huis te halen. De man had door zelfdoding een eind aan zijn leven gemaakt In de woning trof Van Leeuwen een dagboek aan, waarin allerlei door Chris Woerts tragische gebeurtenissen, die in dëloop van de jaren in de woning waren voorgevallen, stonden ge noteerd. „Een diep tragische ge schiedenis", aldus Van Leeuwen, die onder de indruk raakte van de aantekeningen. Dinsdag speelde zich het zoveel ste dramatische hoofdstuk af in de Ankerstraat 4/rd. Eerst woon den deouders van de man in de woning, later woonde hij er al leen, daarna met Jolanda en hun zoontje MichgeL Dramatisch Het huwelijk boterde al geruime tijd niet meer. De politie wist van de moeilijkheden. Jolanda had inmiddels een relatie aange knoopt met een Rotterdammer, een vriend van Henk Ook Ron. de boezemvriend van de dader, die ook nog in hechtenis zit, was volledig op de hoogte van de situ atie binnen het gezin. Het 7-jarig zoontje van het echtpaar werd re gelmatig door de ouders van de vriend opgevangen. „Hij heeft ook niets van de fatale gebeurte nis gemerkt", aldus adjudant Wim van Leeuwen van het Maassluisse korps. „Het kind kwam 's middags zijn vader be zoeken, maar werd de straat op gestuurd om te spelen. De man wilde niet dat het kind naar bin nen kwam, weerde het af, wilde het waarschijnlijk beschermen." „Gélukkig maar dat het kind niets van de tragische gebeurte nissen heeft gemerkt", aldus J. Meester van het regionaal re cherche bijstandsteam, dat de po litie assisteerde bij het oplossen van het familiedrama. Toen de vriend de dader zover gekregen had om de politie in te lichten over de dood van zijn vrouw, ontfermden buren zich over het zoontje. „Toen hij zijn verhaal deed, plaatsten we direct vraagtekens bij het voorval", al dus Wim van Leeuwen. Zittend in haar stoel, het pistool op haar schoot, troffen Maassluisse agen- Adjudant hoofdinspec teur Jan de Jong (rechts) geven uitleg over Maassluisse moordzaak. ten de bloedende Jolanda aan. Patholoog-anatoom dr Jansen verrichtte sectie en concludeerde dat direct na het schot de dood was ingetreden. Vraagtekens De politie hield in de loop van de avond de echtgenoot aan en hij legde woensdagmorgen, in alle vroegte, een volledige bekentenis af. Toen ook zette de politie vraagtekens achter de rol die zijn boezemvriend in de tragedie heeft gespeeld. Van Leeuwen: „Eerst was die vriend voorgons een getuige, maar na de bekente nis kwam zijn verklaring in een ander daglicht te staan. We on derzoeken nog wat hij precies heeft gedaan of niet gedaan." Buurtbewoners waren ook op de hoogte van de spanningen bin nen het gezin. „De oorzaken lig gen heel diep", weet de buurman, die zich ontfermde'' over het zoon tje. „Iedereen wist dat het niet goed ging. Het is nog het ergste voor het kind, dat toch al niet wist waar het aan toe was." Drie weken geleden liepen de emoties tijdens een ruzie tussen de dader en zijn vrouw zo hoog op, dat Jolanda de woning ver liet De werkloze man, die af en toe een auto opknapte om wat ex tra geld te verdienen, zocht steun bij zijn vriend. Dinsdag keerde Jolanda in de woning terug om voor de zoveelste keer over de problemen te praten. De vriend probeerde te bemidde len, maar het gesprek liep uit op een enorme ruzie met alle tragi sche gevolgen van dien. Een schot uit een kort long-rifte .22- pistool maakte een eind aan het leven Jolanda. De Maassluisse politie is voor het laatst met een moord geconfron teerd in 1980. Toen werd een vete tussen wee Turkse families op straat in de Dijkpolder uitgevoch ten. Een man kwam daarbij om het leven. Schiedam Daar kan Aad de Wolf het dan mee doen. In 1974 is hij één van de oprichters van de bewoners vereniging Schiedam-Oost. Later, wordt hij voorzitter, jarenlang blijft hij dat. Ook na zijn verhuizing naar de -IVivaldilaan in Groenoord blijft De Wolf betrokken bij .'zijn' wijk. Juist door die sterke band raakt hij geëmo tioneerd op het moment dat hij een vernieuwd bestuur ziét blunderen, hij voelt zich machteloos, smijt zijn "sleutels op tafel en stormt briesend het wijkpandje uit en dan zegt de 71-jarige Jaap Steijger: „Dat heb je 'jnet die amateurs. Ze gaan en staan wanneer ze willen. Je kunt er niet op bouwen, want als het hen niet zint, gaan ze weg." Daar kan Aad de Wolf het, na elf jaar trouwe dienst, •mee doen. Het nieuwe be stuur geeft stank voor dank. 'Pamfletten worden ver spreid in de Wattstraat en omgeving, waarin staat dat de bewoners over renovatie geën contact meer met De Wolf mogen zoeken en ook niet met ex-opbouwwer ker Anton van Bijnen, be- Aad de Wolf: afgedankt... Het is stil in het wijkpandje. Buiten hangt de jeugd ver veeld rond. door Kor Kegel stuurslid Teun van "der Vel den en de actieve vrijwillig ster Doreen de Wit. „Belachelijk en ondemocra tisch", reageert De Wolf. „Teun en ik zitten nota bene nog in het bestuur. Ja, wij Mjn boos weggelopen uit de vergadering waar over An ton en. Doreen gesproken werd. Maar ik ben niet uit de cldb weg. Nee, ik kan nu tenminste nog proberen die uit de hand gelopen boel in rechte banen te leiden." Inwerken „Dat heb je met die amateurs." De oude Steijger is zelf ook vrij williger, tenslotte worden be stuursleden niet betaald. Hij kent .de statuten niet „die heb Ik niet nodig." Steijger heeft zich voor de woningverbetering aan 'de Hogenbanweg sterk gemaakt, 'verder ontging hem een beetje "wat er verder allemaal Ln de wijk te doen was. Zo neemt hij het Do- .reen de Wit kwalijk, dat zij als vrijwillig medewerkster meer deed dan alle bestuursleden bij elkaar. -Doreen: „In plaats van datje daar "nou blij mee bent, sturen ze je weg. Terwijl er een bestuur over blijft dat zich helemaal opnieuw moet inwerken, In alles: in het overleg over de SSSW, in het ste- "delijk overleg over het opbouw werk, in de problematiek rond het woonwagenkamp. Ik snap niet dat het bestuur mensen uit schakelt, voor er de zekerheid is •dat er nieuwe actieve mensen be- ."schikbaar zijn. Nu gebeurt er niets en vragen de buurtbewo ners zich af, of de vereniging nog ■bestaat" Zo belde bewonersdeskundige Patrick Boel na zijn vakantie verbaasd op naar Anton en Do reen, waarom het wijkpandje aan de Van Leeuwenhoekstraat ge sloten was. Hij kon er niet in. Boel kon amper geloven, dat hen de toegang was ontzegd. De ande re bewonersdeskundige, archi tect Jacques Freïjee, weet nog van niets. Hij moet nog van va kantie terugkomen. Doreen de Wit is het met Aad de Wolf eens, dat er ondemocratisch is gehandeld. Er is met Steijger en L Ridder, diens coryfee Corrina de de kersverse voorzitter, een heel conflict ontstaan over de be- Verlangen voegdheden van het bestuur. Het bestuur wil vertegenwoordigd zijn in elke werkgroep in de wijk, ook wil het overal over meebe slissen. „Dan draai je de klok te rug," vindt Anton van Bijnen, die als opbouwwerker juist geijverd heeft voor zo groot mogelijke zelfstandigheid van wijkgroepen. Een bestuur moet sturen, niet over alles willen beslissen, vindt hij. Zijn anti-autoritaire karakter botst met dat van het vernieuwde bestuur. Steijger: „Waar blijf je dan, als je als bestuur niks mag?" Doreen de Wit vindt dat er een jaarvergadering had moeten ko men. Er waren zoveel bestuursle den wegens verhuizing opge stapt, dat tijdelijke opvulling van zoveel zetels te hap-snap zou zijn. Ook Corrina de Ridder vond dat „Geen nieuwe mensen erbij." Maar zelf was zij wel eerst voor zitter geworden, tussentijds' be noemd door figuren als Steijger. Over Anton van Bijnen zegt Steijger. „Toen hij wegens de be zuinigingen door de gemeente op straat dreigde te komen, hebben wij gezegd: Toon, die moet blij ven. Toon was een goeie. Hij zou ook als vrijwilliger actief blijven, daar waren wij blij mee." Alleen bleek het bestuur aan Anions veranderde positie te moeten wennen. Als opbouwwerker had de bewonersvereniging nog het recht werkzaamheden van hem te verlangen, als vrijwilliger kon Anton meer zelf bepalen wat hij belangrijk vond. Dat viel bij Steij ger niet goed: „Hoor eens, hij zegt dat hij blijven wil, maar dan doet ie niet wat wij hem vragen. Dat kan niet." Ook hier weer merkt Doreen de Wit op: „Ze moeten blij zijn dat iemand zegt vrijwillig mee te wil len werken. Niks hoor. Ze schop pen je eruit Het karakter van vrijwilligheid wordt niet onder kend, er wordt dwang -ran ge maakt en dat schrikt altijd nieu we medewerkers af." Volgens Doreen de Wit moet er alsnog een jaarvergadering ko men. Als het bestuur die niet uit schrijft, kunnen leden er het ini tiatief toe nemen. Volgens de sta tuten moet tien procent van de leden daar dan op aandringen. Vlaardingen Het be stuur van de Vlaardingse Vrijwillige Vakaturebank is op zoek naar medewer kers die het nieuw te star ten project draaiende wil len houden. Drie mensen, die overigens geen ver goeding voor hun werk zaamheden krijgen, kun nen door het bestuur ge plaatst worden. De medewerkers kunnen direct aan slag. De werkzaamheden be staan ondermeer uit het runnen van het bureau, het ontvangen van bezoekers die vrijwilligers werk doen en helpen een passen de werkkring te vinden. Ook moeten verenigingen en instel lingen worden bezocht om vaka- tures voor vrijwilligerswerk te noteren. Verder moeten de med- werkers in samenwerking met het bestuur een beleid ontwikke len. Het is de bedoeling dat de vaka turebank vijf ochtenden per week open zal zijn. Het bureau is gevestigd in het voormalige weeshuis aan het Weeshuisplein in Vlaardingen. Mensen die belangstelling voor een functie bij de vakanturebank hebben kunnen contact opnemen met Marian Kalmijn (349679) of met George Herders (359555). Vlaardingen De Vlaar dingse fïetsvierdaagsde staat dit jaar voor de vijfde keer op het programma. Een lu strum dat niet ongemerkt voorbij zal gaan. De vier daagse,- elk jaar goed voor enkele honderden deelne mers, gaat dit jaar op 1au gustus van start. Het vertrek is vanaf de Lijnbaanhallen, waar tussen 18.30 uur 'en 19.30 uur gestart kan wor den. Tijdens de tocht is een materiaalwagen van Jan de Graaf aanwezig. Per avond moet ongeveer 25 kilometer worden afgelegd. Inschrijven voor de vierdaagse kan bij de plaatselijke rijwielhan delaren, de VVV, de Bondsspaar banken in de stad en tijdens het vertrek op de eerste avond. Bij voorinschrijving kost deelname f 3,50 en bij inschrijving op de eerste avond vier gulden. Aan de vierdaagse is ook een prijsvraag verbonden- De fietrers kunnen daar aan meedoen en tij dens de slotavond warden de winnaars bekend gemaakt Een volledig verzorgde dagtocht is één van de.hoofdprijzen. Verder krijgt iedere deelnemer bij het volbrengen van de rit een leuke attentie. De organisatie van het evene ment is in handen van de Vlaar dingse raad voor sport en recrea tie, in samenwerking met de tourclub Rijnmond. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW" 9 augustus 1985 Oud-cricketer Anton Bakker (links) en John Scholte, de clubkampioen van De Broekpolder, zijn'dh weekeinde in Vlaardingen de enige twee amateurs die aan het sterke internationale gólftoernooi deelnemen. Vlaardingen Het bestuur van de golfclub Broekpolder wil in 1990 de Open Neder landse Kampioenschappen (ONK) golf op de 'course' in De Vlaardings-Maaslandse Broekpolder organiseren. „Wij hebben ons kandidaat gesteld. Het is nu aan het bestuur van de Nederlandse Golf Federatie (NGF) om een besluit te ne men", aldus mr. Paul Nouwen, de voorzitter van de ruim achthonderd leden tellende vereniging. Nouwen maakte dit bekend tijdens de presentatie van het pro en pro-am 'golftoernooi, dat dit weekeinde wordt afge werkt. „We heben één van de door Chris Woerts langste banen van Nederland, kwalitatief zeer goed. Dat is dus geen probleem." Er moet echter nog heel wat gebeuren alvorens de golfclub ook daad werkelijk de organisatie in handen krijgt. Nouwen: „Zonder medewer king van de gemeente en de overheid zal het niet lukken en de sponsors moeten er ook achter staan, want het gaat om een miljoenen-evenement. De populariteit van het golf neemt met de dag toe. Kijk maar naar het laatste kampi oenschap in Noordwijk. Daar waren tijdens de finale ruim 10.000 bezoekers. Over vijf aar kunnen dat er wel eens 50.000 zijn, want Nederland gaat golf steeds meer waarde ren." Ambitieus Het is nog maar vraag of de ambitieuze vereniging alle toe loop in 1990 kan verwerken. Nouwen: „Het probleem is dat we geen natuurlijke tribunes hebben in de vorm van dui nen, zoals in Noordwijk. Wij moeten gigantische tribunes bouwen en hebben bijna geen mogelijkheid om het publiek over de paden te laten lopen." Het pro en pro-am toernooi heeft dit jaar een internatio naal karakter. In België en Engeland werkzame profs ko men naar De Brokepolder. „De in Nederland werkzame golfprofs zullen altijd de over hand blijven houden", aldus Nouwen. „Wij willen die spe lers de mogelijkheid geven in een sterk toernooi uit te ko men. Bij andere wedstrijden lukt dat lang niet altijd." Donald Armour en Cees Ren ders, de nummers één en twee van vorig jaar, zijn ook nu ac tief. Neerlands bekendste gol fer, Jan Dorrestein, geeft acte de presence, evenals de zeer sterke golfers John Woof, de Engelsen Marin Morbey en Mark Maddison en Alex Loes- berg, die onlangs nog als enige Nederlander wist door te drin gen tot de finale van de Open Nederlandse Kampioenschap pen. Ook twee amateurs spe len mee. Clubkampioen van de Broekpolder John Scholte en runner-up Anton Bakker, de voormalige cricketer van het Rotterdamse VOC. Profs „We proberen ieder jaar meer buitenlandse professionals naar Vlaardingen te halen", zegt Nouwen. „Volgend jaar wiien we proberen Duitse profs aan te trekken. Het jaar daarop willen we dat uitbrei den met Spaanse golfers. Zo moet het toernooi stilaan een Europees karakter krijgen. We hebben niet overwogen om bijvoorbeeld een topper als Langer (winnaar US A-open, CW) naar Vlaardingen te ha len. Wij willen specifiek de profs die hier werken een kans geven om een toernooi te spelen." Aan het pro-am toernooi doet traditiegetrouw mr. Pieter van Vollenhoven mee. De echtge noot van prinses Margriet le verde in 1984 een prima pres tatie door zes slagen onder zijn handicap te blijven. Hij speelt met de professional Paul Ac- kerley, Paul Nouwen S. Huy- gen-De Reus, de clubkampioe ne bij de dames en A. Kleu- ver-Trost. Ook de voorzitter van de Nederlandse Golffede- ratie, J. Verloop, speelt zater dag. Hij is gekoppeld aan dé professional S. van der Berg, de penningmeester van De Broekpolder J. Barth en de d%- mes S. den Ouden Huygen en J. van der Velden-Caveti. T-J Voor de winnaar van het toer nooi lig een prijzengeld van 7.500 gulden klaar, nummer twee ontvangt 4.200 gulden 'én de nummer laatst neemt altijd nog 400 gulden mee naar huis. De amateurs moeten het doen met enkele cadeaubonnen. Voor de professional die ais eerst een hole-in-one slaat staat een Mercedes Benz -ge reed. l Toegang Het publiek heeft vrij toegang tot de golfcourse. De toernobi- commissie verwacht zondag tijdens de finale zo'n tweedui zend belangstellenden. Kon het publiek vorig jaar de score volgen via een levensgroot bord bij het clubhuis, ditmaal zijn de zaken energieker!'en moderner aangepakt. Ir. Mir- nix van Abbe van de autorna- tiseringscommissie heeft 'er voor gezorgd dat er acht beeldschermen worden .ge plaatst. Via de schermen krijgt het publiek informatie over het verloop van de wedstrijd Op de derde en de dertiende hole staan ook beeldschermen. De finale begint zondag 13.30 uur. Vandaag is het toernooi gestart met een 36 holes stro- ke-play. Maassluis The Gophers begint de nacompetitie in de degradatie poule van de districtsklasse zon dag met een thuiswedstrijd tegen VUC of Celeritas. De andere twee ploegen in deze poule zijn Eurochemie/The Hawks en Laakkwartier, die gezamenlijk moeten uitmaken welke van deze vier honkbalteams uit de standaardklasse degradeert. De 'play-offs' bestaan uit drie wedstrijden, onderverdeeld in een thuis- en een uitwedstrijd. Het tierde duel wordt op neutraal terrein gespeeld. De nummer laatst van deze reeks komt daar in actie tegen het Maassluise The Gophers, dat in de reguliere competitie op de laatste plaats eindigde. Wordt The Gophers ook in de play-offs laatste, dan is degradatie automa tisch een feit Het programma van de play-offs luidt 11 augustus The Hawks Laakkwartier en The Gophers VUC/Celeritas; 17 of 18 augustus VUC/Celeritas—The Hawks; 18 augustus LaakkwartierThe Gophers (terrein ADO); 24 au gustus: VUC/Celeritas—Laak kwartier (terrein Celeritas) en 25 augustus The HawksGophers. Vlaardingen RKWIK haal de gisteravond vernietigend uit tegen Nado Vooruit uit Rotterdam. Treffers van Jaek Kerkiaan (3x), Cock de Zwart (2x), Hans de Groot (2x), Je roen Ploeg en Raymond Kol- steren loodsten de Vlaardin- gers naar een 9-1 overwin ning. Plaatsgenoot DVO'32 verloor thuis met 3-0 van Swift Boys. De zondagafdeling van VDL ging in en tegen Hoogvliet met L -2 de boot in. Voor de Maas sluise ploeg scoorden Cees de Man en Jan van Altena. Rijs- oord klopte MVV'27 met 4-2. Frans Louter en Gilbert Re- meeus namen de Maaslandse productie voor hun rekening. Hoek van Holland Cor van Rooy is door Hoekse Boys-trai ner Ton van der Leije opgeno men in de selectie, waaruit het eerste elftal zal worden gefor meerd. Van Rooy (35) was tot veertien maanden geleden als oefenmeester verbonden aan de derdeklasser uit Hoek van Holland, maar moest daar door een drukker wordende werk kring mee stoppen. Mede door het vertrek van doelman Dik Bos naar streekgenoot MVV'27 is het niet ondenkbeeldig, dat Van Rooy z'n vertrouwde plaats onder de lat opeist. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Tonnis: Toernooi Soenda Vlaardin gen (01, B2, C1, C2. D, vet, huïsvroü- wen+18); Herensoftbel: 13.00 Euro Stars 2Gophers, 19,00 Neptunus 2—Schiedam, 19.00 Holy—Overkan- ters; Voetbal: Toernooi Oud-Beijer- land mei deelneming Forluna 'VJ. Toernooi HMSH met deelneming SW 2, Plankzeilen: 19.00 Avondsurfvier- daagse Delfland (Schenkeidïjk, Maas sluis); Wielrennen: Maaslandse wie- lerdag (start en finish Hofsingel): 10.30 nieuwelingen, 11.45 liefheb bers/veteranen. 13.00 Junioren, 14.45 amateurs, 17.00 skeeler-marathon. 18.00 huldiging profs, 18.30 profs. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Voetbal: 14.30 DSS*2S— Maasdijk. 14.30 DESKSVV, 14.30 SVV- JeugdHoek van Holland, 14-30 HVO—PPSC. 15.00 Spijkenisse— Zwaluwen VI, 14.30 DSS'26— Maas dijk. 15.00 Smitshoek—DVO'32, 14.30 Excelsior M—HBSS 14.30 Sa telliet—Swlft 0Oys, 14.30 NBSW— WK. 15.00 Heinenoord—Hermes DVS, 15.00 's-Gravenzandse SV~ Hoekse Boys. 14.30 MVV'27—Excel sior P. 14.00 Oude Maas—TSB: 14.30 CION—Vlaardingen, 13.00 GTB^- GGK. 19.00 RVVH—Excelslor'ëfl, 14,00 SW 2—SVDPW (za); 16.00 DHSSparta (toernooi ONA In Gou da); Tonnis: Toernooi Soenda Vlaar dingen (BI, 52, C1, C2, D, vet, bufc- vrouwen+18); Damessoftbal: 17.0D Eurochemie/The Hawks—Holy; Plankzeilen: 19.00 Avondsurtviéf- daagse Delfland (Schenkeidïjk, Maas sluis); Korfbal: 16,00 Oranje Nas sau—HKC; Cricket; 11.0O Excel- sior'20Kampong; Hockey: Toernooi Evergreen. ZONDAG 11 AUGUSTUS Tennis; Toernooi Soenda Vlaardin gen (B1. B2, C1, C2. D. vet. huisvrou wen+18); Dameasoftbal: 11.00 Schie damBirds (dubbel); Honkbal: 14.30 Jeka—Holy, 14,30 Schledam-Nuenen, 14.30 The Gophers—VUC/Celeritas; Cricket 11.00 Koninklijke UD—&<- celsior'20. 11.00 Hermes DVS— KZKC, 11.00 Asvlon—CCG; Voetbal: 14.30 SOA—SFC. Toernooi Oud-^l- erland met deelneming Forluna VI, Toernooi HMSH met deelneming SVV 2, 14.00 VFCUrsus, Toernooi ONA met deelneming van DHS, 14-30 RKWIK—Remo Den Haag. 14.30 SVDP—Schiedam. 14.30 De Holle™- aan—Aeolus, 14.30 Wesllandia— Olympus Schiedam, 14.00 VDL— SVDP, 14.00 MSV71—DESV. 14.30 Renesse—Demos. 14.30 WOH-- FCN'66, 14.00 Raptlm—Martinlt 14.00 Chaam—SVDPW (zo), Plwk- zeilen: 14.00 Surfvierdaagse Delfiah" (Schenkeidïjk. Maassluis); Hockayt Toernooi Evergreen; Golf: 13.30 Fina le Pro- en Pro-Am toernooi op ?0 gollcourse in de Broekpolder. j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2