WATERWEG SPORT Laatste examen een aanfluiting Potje slam pampen Maasland-Noord nog niet aan Westland geven Regio-toernooi in ere hersteld POLITIE OP JACHT NAAR FIETSEN DIEVEN Schippers op de foto Rob Henneveld niet naar WK SPORTAGENDA Feest op 14 basisscholen Schiedam wil waarborg voor schone grond NIEUW SEIZOEN FILATELISTEN CDA-statenleden naar Frankeland S W heeft zelf al genoeg Lewandowski7s Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 13 augustus 1985 Stationsplein intact Schiedam Het openbaar ba sisonderwijs in Schiedam wil maandag- 19 augustus, de eer ste schooldag van het nieuwe seizoen, niet ongemerkt voor bij laten gaan. De start van het nieuwe schooljaar krijgt dit jaar een extra feestelijk tintje, omdat de eerste officië le lessen voor basisschoolleer lingen zullen worden gegeven. Bij dit historisch moment zal worden stilgestaan door alle kinderen een heuse oorkonde te geven waaruit blijkt dat zij daadwerkelijk de eersten wa ren, Bovendien ontvangen de scholieren een 'basisschool- button', een dito pen en een tractatie. Vanaf die dag verandert er nog iets anders voor de leerlin gen. Een schoolhoofd heet voortaan directeur, terwijl hoofdleidsters, kleuterleid sters en onderwijzers voort aan officieel als leraren en le raressen moeten worden aan gesproken. In de loop van de eerste schoolochtend worden op de verschillende pleinen van de veertien in Schiedam Inmid dels gevormde basisscholen ballonnen opgelaten. Op het laatste moment is de nieuw gevormde openbare basis school in Wou dhoek-N oord 'De Klinker' daaraan toege voegd. De ballonnen gaan niet alleen als bewijs van de feeste lijkheden de lucht. Er wordt een wedstrijd aan gekoppeld. Dewinnende basisschool wordt eigenaar van een casset te-recorder. Vlaardingen De Vlaardingse politie gaat féller op jacht naar fietsendieven. Inspecteur Gijs Bierlïng spreekt van een project matige aanpak, die nu al vruch ten afwerpt Vorige week wer den de eerste resultaten al ge boekt Twee diefstallen werden door de politie opgelost. „Het is kleine criminaliteit, maar wel een heel hinderlijke. Er zit ten karretjes bij van 25 gulden maar ook van 800,1000 gulden en dat zijn toch fikse bedragen," al dus de Vlaardingse politiefunc tionaris. Binnen het korps zijn een aantal agenten vrijgemaakt die zich speciaal met de bestrij ding van de fietsendiefstallen be zig gaan houden. Bierling; „Op punten waar veel fietsen staan zullen we extra gaan surveille ren. In het centrum en bij de sta tions vooral." Het aantal diefstallen neemt de laatste jaren hand over hand toe. Voor de politie is er bijna geen be ginnen aan om deze vorm van kleine criminalitiet op afdoende wijze te bestrijden. „Het is heel lastig, al die diefstallen. Maar de mensen kunnen er zelf ook een hoop aan doen. Een goed slot ko pen bijvoorbeeld. Niet zo'n sim pel slotje met een sleuteltje, maar een door de ANWB goedgekeurd slot Daar hebben de mensen wat aan." Schiedam Er komt geen bouwplan meer van de grond, als niet eerst een bodemonderzoek is gehouden. De hogere overheden verlangen van de gemeenten ga ranties dat bouwgrond schoon is, want voorkomen moet worden dat, nieuwbouw wegens veront reiniging afgebroken moet wor den. Ook in Schiedam was het al ge bruik dat de bGdem eerst geïn specteerd wordt De gemeente heeft er nu een apart potje voor geschapen. B en W trekken om te beginnen 5000 gulden, uit voor oriënterend bodemonderzoek. „Als hier en daar duurder onder zoek nodig is en de bodem van het potje in zicht komt, zal er steeds een aanvullend krediet worden verleend," aldus ambte naar Martin Smit, chef openbare werken Schiedam. Er zijn nog geen plaatsen aange wezen, waar de bodem het eerst onderzocht zal gaan worden. Het hangt er onder meer van af of particulieren willen overgaan tot nieuwbouw op eigen grond of op grond die van de gemeente in erfpacht is verkregen, Schiedam wil zelf ook gewaarborgd zien, da ter in bouwgrond geen veront reiniging is opgetreden. Schiedam Gemeentewer ken wil het Stationsplein openhouden voor doorgaand verkeer. Er is wel gedacht aan afsluiting van de rijbaan naar de Horvath- weg, evenals aan een afsluiting van de verbinding met de Over- schieseweg, maar de nadelen voor de bereikbaarheid van do stad worden te groot geacht De voordelen, namelijk minder verkeer in Schiedam-Oost, we gen daar niet tegen op. Het was een suggestie van de be wonersvereniging Schiedo Oost om de functie van het i tionsplein als verkeersknooppunt te verminderen, Veel verkeer maakt gebruik van de Profes Kamerhngh Onneslaan om via de Overschieseweg of de Hor- vathweg de wijk uit te komen. Liever zag Schiedam-Oost dat dit verkeer naar de Hogenbanweg zou rijden om hier van de oprit naar de Horvathweg gebruik te maken. Deze, en andere sugge sties, stonden in de nota Verkeer Contra Wonen in Schiedam- Oost, destijds aangeboden aan wethouder Zijdeveld. Topt dusver leidde de nota alleen tot maatregelen tegen het vracht verkeer op de Boerhaaveiaan, Over het Stationsplein is onlangs gesproken. B en W zien wel de noodzaak om de verkeersdrukte hier te beperken, maar zij den ken dat ook op een andere ma nier te kunnen bereiken. Hoe, dat is nog niet duidelijk. Dat zal bekeken worden, als de nieuw bouw aan de Stationsstraat is vol tooid en als andere straten in de buurt aan herinrichting toe zijn. Geleidelijk hoopt de gemeente dan te komen tot maatregelen, die doorgaand verkeer weren, In sommige straten is sprake van overlast van de autohandel. Daardoor staan parkeerplaatsen vol, die in feite voor omwonende autorijders zijn bedoeld. Ge meentewerken vindt het hier niet nodig regulerend op te tre den; dat is immers een taak voor de politie, aldus directeur De Block aan Schiedam-Oost De ge meente zal zich terughoudend opstellen bij verzoeken om haaks parkeren mogelijk te maken; el ders heeft men hier negatieve er varingen mee. Boerhaaveplein Bij de herinrichting van het Boerhaaveplein zal over enige tijd meer parkeerruimte ont staan. Ook is het de bedoeling, dat fietsers hier een eigen route krijgen die meer veiligheid biedt dan in de bestaande situatie. Ge meentewerken heeft hier reke ning willen houden met sugge sties van de Echte Nederlandse Fietsersbond (ENFB). De animo voor de vakanti espeeiweek waarmee wijkcentrum De Heipaal in Vlaardingen gisteren is begon-' nen, is nog uitermate pover. Slechts tien kinderen meldden zich 's ochtends om tien uur voorde speurtocht naar speelgoed. Vorig Jaar werden op de eerste dag ruim tweemaal zo veel kinderen ais deelnemertjes inge schreven. Als de interesse van de kinderen uit de wijk de hele week zo gering blijft, zal het wijkcentrum rich gaan bezinnen op de opzet van de traditionele activiteiten. Vooralsnog zeiden de organisatoren geen enkel idee te hebben hoe het komt dat de kinderen het massaal laten afweten. Tijdens de middaguren stortten de kinderen zich op een opdrachtenspel waarbij rij met behulp van vragen en antwoorden over een groot par cours werden geleid. Het spel had de veelzeggende naam 'slingerslampampen' meegekregen. Morgen (roei en in de Broekpolder) en overmorgen (badminton, jeu de boules en trefbaJ) staan in het teken van sportieve activiteiten. De spelweek wordt vrijdag afgesloten met een bezoek aan speeltuin Duinrell. Vlaardingen De .filatelistenvereniging Vlaardingen en omstreken begint dinsdag 20 augustus aan het nieuwe seizoen. In de grote zaal van Triangel wordt dan vanaf acht uur 's avonds een grote postzegel veiling gehouden. Er zijn die avond meer dan 100 kavels aanwezig. De veiling wordt ook komend seizoen elke derde dinsdag van de maand gehouden. Vlaardingen De foto-expositie 'Schippers van de Vlaardingse vloot', die de laatste maanden in het Visserijmuseum veel publiek trok, krijgt een vervolg. Op de overloop van het museum zijn nu 60 foto's te zien waarop bekende en minder bekende schippers van de plaatselijke visserijvloot staan afgebeeld. Ook deze foto's zijn gemaakt door de Vlaardinger M. Brouwer. Met de serie willen fotograaf en museum aantonen dat de band tussen visserij en. Vlaardingen nog steeds hecht is. Behalve voor deze expositie kan men ook in het museum terecht voor de vas te collectie en de tentoonstelling 'De Visscherij Geflest' waarin miniatuur-visserijschepen cen traal staan. Het diaklankbeeld over de boom- korvisserij is sinds kort naar de filmzaal verhuisd. Het museum is dagelijks geopend van 10 tot 5 en op zondag van 2 tot 5 uur. Eén van de foto's uit de serie 'Schippers van de Vlaardingse vioot' met van links naar naar rechts: K. van Oosten, Nic. Poot, G. Woensdregt en A. Don. Maassluis/Maasland Het ge bied Maasland-Noord, tussen rijksweg 20 en de Maasdijk, mag niet al op voorhand worden aan gewezen voor een mogelijk in de jaren negentig te ontwikkelen tweede Westlands industrieter rein, Dat vindt het Rotterdamse adviesbureau RBOI. Het dagelijks bestuur van het Sa menwerkingsorgaan Westland (SOW) wil nog niet ingaan op deze aanbeveling in de discussie nota over de herziening van het structuurplan Westland. Het dbis van oordeel dat er thans nog on voldoende inzicht bestaat in de 'bestuurlijke factoren'. Als andere mogelijkheden wor den de Wateringyeldsche Polder, de Hoge Woerd in Naaldwijk en de Oranjepolder (naast het com- postbedrijf in Hoek van Holland) genoemd. In verband met de gunstige ligging wordt Maasland- Noord tweede fase in de Oude Campspolder de gunstigste plaats van mogelijke vestiging genoemd. Adviesbureau RBOI pleit ook voor een soepeler vestigingsbe leid op het regionale bedrijfster rein, al dient een bedrijf wel di rect of indirect met de tuinbouw te zijn verbonden. Voor de plaat selijke bedrijfsterreinen wordt voorgesteld om tot het jaar 2000 beperkte voorraden aan te hou den van hooguit een of enkele hectaren met een beperkt vesti gingsbeleid en hoofdzakelijk be doeld voor plaatselijke bedrijven. In verband met de kwetsbare lig ging in Midden-Delfland dient in de doipskemen van Maasland en Schipluiden bij voorkeur geen nieuw bedrijfsterrein te worden aangelegd. Deze laatste suggestie gaat het da gelijks bestuur van het SOW ech ter te ver. Het stelt dat als de be trokken gemeentebesturen uit breiding van het plaatselijke be drijfsterrein noodzakelijk en mo gelijk vinden, die plannen dan niet door het structuurplan mo gen worden geblokkeerd. De colleges van B en W van de zeven aangesloten gemeenten hebben tot 14 september de tijd op de discussienota en het voorlo pige standpunt daarop van het dagelijks bestuur van het SOW te reageren. Tevens kunnen zij dan hun opvattingen kenbaar maken over de wenselijkheid en moge lijkheid van (bescheiden) uitbrei ding van plaatselijk bedrijfster rein. Schiedam Drie CDA-statenle den komen dinsdag 27 augustus naar Schiedam om in Huize Frankeland te spreken over de opvangmogelijkheden Sn de ver zorgingscentra. Er zijn tn Schie dam al lange wachtlijsten voor de bejaardentehuizen. Het CDA is dan ook geschrokken van het be richt, waarmee Martha Wage naar als woordvoerster van de ouderenbonden al voor de va kantie kwam, namelijk dat de provincie Zuid-Holland wil be zuinigen op deze voorzieningen. In Schiedam zouden binnen vijf jaar enkele tientallen verzor- gïngsplaatsen moeten worden op geheven, volgens het provinciale plan. De CDA-fractie in de Schiedam- se gemeenteraad vindt dat dat voorkomen moet worden. De stad vergrijst immers nog steeds, de behoefte aan kamers in be jaardentehuizen zal voorlopig dus eerder groeien dan afnemen, al dus CDA-raadslid Els HeLlwig. De CDA-statenleden Van den Beid, Offringa en Plateel spreken in Huize Frankeland 's middags om twee uur onder meer met di recteur W.JJB. Huckriede en le den van de welzijnscommissie in Schiedam. Maassluis Judoka Rob Henneveld is niet opgenomen in de Nederlandse selectie voor de wereldkampioenschappen, die in septem ber in het Koreaanse Seoel worden gehou den. Bondscoach Chris de Korte heeft nood gedwongen de voorkeur moeten gegeven aan Johan van Heest. De Maassluisse Nederlands kampioen Hen neveld in de gewiehtsklasse tot 78 kilo liep tijdens de wereldkampioenschappen voor militairen een ernstige blessure op en moet daarom afzien van deelname. In zijn ge wichtsklasse is Henneveld zeker nationaal een klasse apart en hij heeft zijn vervanger Van Heest tot tweemaal toe in belangrijke toernooien verslagen. Tijdens de nationale titelstrijd, begin januari in Den Haag, rekende Henneveld in de eind strijd gedecideerd af met Van Heest. Waarna hij dat nog eens dunnetjes overdeed tijdens de open Nederlandse kampioenschappen, waarin Henneveld zijn tegenstrever al in de halve finale elimineerde. De erelijst van Henneveld is bovendien van dien aard, dat een uitverkiezing niet meer dan logisch is. In 1982 werd hij Nederlands kampioen in de categorie tot 71 kilo en in 1983 en 1985 greep jhij de titel in de iets zwaardere klasse. In 1984 deed hij niet mee in verband met de voorbereiding op de Olympische Spelen. Jen Lewandowski, triest voor zich uitstarend, na weer een niet begrepen pass. Schiedam De meningen liepen weer eens mijlen ver uiteen, gisteravond op Harga, waar de een (Mar tin de Jager, Theo Jansen) Jen Lewandowski een 'kei* vond en waar de an der (het gros dus) meende, dat er van de 23-jarige, ietwat schuchtere Deen meer dan twaalf in een dozijn gaan. Eén ding was, nadat Sparta even tussen neus en lippen door gast heer SVV met 6-0 een ge voelig lege had gelezen, duidelijk: de aanvaller van Kolding is niet het type om wie oefenmeester Dick Buitelaar zo verle gen zit. „Hij moest een blikvanger worden", bekende de Brabant se ijzervreter. „De rapporten over hem waren lovend. Hij had tier» dagen stage gelopen bij Heracles. De technische staf daar was bijzonder over hem te spreken. Hij heeft in derdaad iets, maar ik denk niet, dat het een goede zaak voor SVV is om daar al het geld in te stoppen." Waarna bestuur en technische leiding zich een vijftiental minuten afzonderden en, volgens ver wachting, terugkeerden met de mededeling, dat Lewan dowski vandaag weer op Schiphol is afgezet. De Deen, met wie voor aan vang al overeenstemming was bereikt en die de investering alleen nog 'eventjes' moest be wijzen, mocht echter met ver antwoordelijk worden gesteld voor de aanfluiting, waarop SVV's laatste examen uitdraai de. Lewandowski werd zo weinig in het spel betrokken, straalde anderzijds zo weinig uit, dat het nauwelijks reeel was hem op een wedstrijd te beoordelen. Je zou je bijvoor beeld kunnen afvragen of de voetbalintelHgentie van SVV overeen kwam met het op dat punt hogere niveau van Le wandowski. Onbegrip Diens spaarzame acties verrie den pure klasse en botsten op louter onbegrip bij Glenn Son- nevilte en Jan Könemann. Hel was alsof Lewandowski al bij de balaanname een of meer zetten verder was dan zijn partners voor negentig minu ten. U behoeft derhalve niet vreemd op te kijken, als Le wandowski binnenkort bij de een of andere Belgische eerste klasser furore maakt. Z'n gro te 'makke' was een gebrek aan explosiviteit en dynamiek, wat SVV voorin 20 ontbeert. En dat, dat is het onbetwiste han delsmerk van de nog steeds niet uit beeld zijnde Greg Nor- ry. SVV, kortom, heeft zelf al ge noeg Lewandowdski's, spelers die zonder bezieling, zelfver- door Donald Bax trouwen en aanverwante arti kelen maar wat lijken aan te modderen. Martin de Jager, de voorzitter van de coördinatie commissie betaald voetbal: „We gaan van de week hard aan het werk om het moreel van de groep omhoog te krik ken. Hoe je het ook wendt of keert, over een paar dagen be gint tegen FC Wagenïngen de competitie en dan moet het toch gebeuren. Ik weet zeker, dat deze selectie kwaliteit heeft, de vraag is alleen, wan neer komt het er een keertje uit?" Koude douche Er ligt derhalve nog een berg werk te wachten op Buitelaar, die op alle gebieden de nega tieve teneur moet zien om te buigen. „Deze wedstrijd was een hele koude douche", was de trainer eerlijk. „Niet alleen qua spelopvatting, maar ook speltechmsch. Die bladzijde vanuit stilstaand voetbal heb ben we allemaal ai gelezen. We hebben nu geleerd hoe het vanuit de beweging moet. Wat dat betreft, ben ik wel blij met deze keiharde les. Het is niet slecht om nu op je tekortko mingen te worden gewezen." Overigens heeft het er een beetje de schijn van, dat zelfs Buitelaar na deze ronduit zwakke oefensessie aan het twijfelen is gebracht. In het eerste deel koos hij voor 4-4-2, dat overigens de voorkeur van het merendeel van de spelers groep heeft, later viel hij toch weer terug op het herkenbare 4-3-3. Hinken op twee gedach ten, waarbij met het oog op Wagenïngen de zekerheid ach terin stilaan de boventoon moet gaan voeren. Boelekleed René Coufreur en Jan Mulder mogen in deze best het boetek leed aantrekken. Coufreur speelde tegen zijn oude club andermaal kleurloos, had be ter een vraagteken op zijn rug kunnen laten plaatsen dan het nummer twee, terwijl het spel van Mulder wel aardig oogt, maar totaal geen rendement oplevert. Gaan op de juiste momenten, zoals bijvoorbeeld Danny Blind het zien, niet constant de man van de wed strijd willen zijn, ofwel spelen naar je mogelijkheden Bovendien wil het maar niet vlotten met de blessures van Harry van Kapel, Rob Koe vermans en Peter de Haan, die zeker de eerste compeuuever- plichtingen aan zich voorbij moeten laten gaan. René van Delft probeerde het weliswaar een half uurtje, maar kon ver trekken, toen bleek, dat hij uit veiligheids overwegingen de duels uit de weg ging. Het 'plaatje' vertoont te veel gaten om de ouverture zaterdaga vond optimistisch tegemoet te zien. Een andere conclusie is er helaasniet. SVV speelde in de volgende opstelling: Dirven, Coufreur, Loovens, Salari, Mulder, Nees- kens, Trehng (53e Wotte), Van Delft (30e Van Duppen), Kö nemann. Sonneville en Le wandowski. Vlaardingen Het enkele ja ren geleden heel stilletjes van het programma geschrapte re gio-toernooi voor korfbalclubs keert zaterdag in alle glorie te rug. Op het terrein van Vlaar dingen aan de Willem de Zwij gerlaan komen de standaard teams van Harga, ODI, Succes (alle Schiedam) en de Vlaar dingse verenigingen Spirit en Vlaardingen in actie. Oranje Nassau en CKC Maassluis doen daarentegen niet mee. De inzet van dit toernooi is een fraaie door het Rotter dams Nieuwsblad, dat ook in eerdere edities dit evenement van steun voorzag, beschik baar gestelde wissel bokaal. Het is vooral aan de inzet van Frans van der Krans, de voor zitter van Spirit en secretaris van de regio Waterweg-Noord, te danken, dat deze traditie in ere wordt hersteld. Hel toernooi begint om tien uur, waarna om een uur of vier de prijsuitreiking volgt. Het programma ziet er zater dag als volgt uit: 10.00 Suc cesSpirit en Harga—ODI, 11.00 SpiritHarga en Vlaar dingenSucces, 12.00 ODI Vlaardingen, 13.00 ODISuc ces, 14.00 SuccesHarga en VlaardingenSpirit, 15.00 HargaVlaardingen en Spi rit—ODI. DINSDAG 13 AUGUSTUS Voetbal: 19.15 TS&—Excelsior R 2. 19.00 BlankenburgOlympus Schie dam 19.00 AdelaarsSW-jeugdr 19.00 HVOExcelslor'20, 19.00 DSS'26NRC Ommoord, 19.00 Ro zenburg—SFC, 19.00 RAVA— DVO'32. 19.00 Ursus—CION, 19.00 SatellietGerminal, 19.00 Excelsior MOiympia, 19,00 SC Botlek— Schiedam, 19.00 Berkel—VVK, 19.00 Hoekse Boys—Zwart VM'28, 19.00 VDL—SVV 3, Polanenloernooi Mon ster met deelneming van Hoek van Holland. 19,15 TSB—-Roekan je; Ten nis: Toernooi VLTC Vlaardingen (C2, D overdag); Toernooi VLTC Vlaardin gen (Bi, B2, Cl, C2, O); Toernooi Be Quick Maassluis (jeugd t/m 17); Honkbal: 19.00 Holy—HMS (neder- laagsene). WOENSDAG 14 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 's-Graveraande—SVV 2, 19.00 Rijnsburgse BoysZwalu wen VI, 19.00 SVDPW—Ursus. 19.00 Verburch—HBSS, 19.00 De Holiandi- aan—Fortuna VI 2, 19.00 Westlan- dra— Hermes DVS. 19.00 Schiplui den—MVV'27, 19.00 SVDPW (zat>— Ursus, 19.00 Martin 11—Schladamse Boys, 19.00 FC Rotterdam—GT8. 19.00 DRZ—Hurricanes, 19.00 Vlaar dingenDRC; Tennl#: Toernooi VLTC Vlaardingen (C2, D overdag); Toernooi VLTC Vlaardingen (B1, 82, C1, C2, D); Toernooi Be Quick Maas sluis (jeugd t/m 17); Hockey: 19.00 opening negende lustrum Pollux. DONDERDAG 15 AUGUSTUS Tennis: Toernooi VLTC Vlaardingen (C2, D overdag); Toernooi VLTC Vlaardingen (B1, B2. C1, C2, DV Toernooi Be Quick Maassluis (jeuad t/m 17); Voetbal: 19.00 Forturm VI— Feyanoord 2, 19.00 RKWiK—CiON 19.00 EDS—VFC, 19.00 MSV'71—SC Maas, 19.D0 MartinitMetro, 19.00- GSS—HTSV; Hockey: 19.30 Pollux Aeolus (b>.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2