WATERWEG SPORT 15 Voorlichting breed opgezet 'Hoe komt dat nou op de radio Marmer ook voor leken lokkertj e 13.995.- oRALDADIGo Gudde kiest voor twee spitsen De Jong beklimt toren SKY-HIGH RIJPLEZIER GARAGE VAN DALEN Raadsverkiezingen ook voor buitenlanders HKBf ■iii Expositie in Gemeentemuseum Ander plan psychiatrie Kaarten Kooiman 60 jaar v.a Sterk toernooi Oranje Nassau Excelsior: kansen in eigen hand SPORTAGENDA Driemaal Tlieo Smit Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 14 augustus 1985 Schiedam Alleen met een breed opgezette en in tensieve voorlichtings campagne denkt Schie dam er in te kunnen sla gen de bijna 5000 buiten landers in de stad warm te laten lopen voor de ge meenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Het is voor het eerst dat buiten landse inwoners daaraan kunnen meedoen. De campagne, die ongeveer 20.000 gulden gaat kosten, is er in iets mindere mate op gericht de autochtone Schiedammers te bewegen de weg naar de stembus te maken. Het is belangrijk, zegt' de gemeente in een notitie, ook die groep 'on verschilligen' te stimule ren. Bij de laatste gemeen teraadsverkiezing liet 38 procent van de stemge rechtigden het afweten. De voorlichtingsactiviteiten in Schiedam sluiten aan bij de lan delijke campagne, die door het ministerie van Binnenlandse Za ken is aangeslingerd. Maar ook informatie over specifiek Schïe- damse zaken zal worden ver strekt. De voorlichting zal zich zeker niet beperken tot schriftelijke in formatie met behulp van folders, een bijsluiter bij het stembiljet, een steminstructieposter, persbe richten en een speciale editie van het 'tStadserf. Schiedam verwacht zeker zo veel heil van andere voorlichtingsme thodieken, juist omdat het analfa betisme onder buitenlanders re latief gezien bijzonder groot is. Uit een landelijk onderzoek blijkt dat driekwart van de Marokka nen in Nederland analfabeet is, terwijl dat percentage voor Tur ken op 30 procent ligt Video Om die reden is het de bedoeling kwistig gebruik te maken van vi deoprogramma's over kiesrecht voor migranten. Ook zullen er lo kale videoproducties en radiouit zendingen worden verzorgd. Voor die poten van het beleid zal nauw worden samengewerkt met de stichting Stadsomroep Schiedam (SOMS). Daarnaast wil de gemeente informatiebijeen komsten beleggen die op specifie ke doelgroepen zijn gericht, een gesimuleerde gemeenteraadsver gadering houden en een verkie- zingsmarkt en tentoonstelling op zetten. De hele campagne zal worden toegespitst op de Turken en Ma rokkanen in Schiedam, omdat zij getalsmatig het sterkst zijn verte genwoordigd. Het gaat om een groep van ruim 3300. Hoe de plaatselijke invalshoek exact zal worden ingevuld is nog niet ze ker, maar de verschillende ge meentelijke afdelingen voorlich ting weten in ieder geval dat on derwerpen als huisvesting, ar beid en discriminatie de buiten landers in grove lijnen het meest bezighoudt. Voor de verspreiding van schrif telijk materiaal wordt een onder scheid gemaakt tussen mannen en vrouwen. Schiedam denkt de mannelijke kiezers het best te kunnen bereiken door materiaal in koffiehuizen, moskeeen en vi deotheken neer te leggen, terwijl de voorlichting aan vrouwen vooral via scholen en buurthui zen moet gaan lopen. De notitie over kiesrecht voor buitenlanders wordt volgende week dinsdag in de commissie al gemene en bestuurlijke zaken be sproken. VOP-kinderen geven persconferentie Viaardingen „Hoe komt dat nou op de ra dio?" Dennis Voerman be grijpt er werkelijk niets van. De journalist maakt aantekeningen, maar waar staat dan het opna me-apparaat en waar is de microfoon? Zijn leeftijdge nootjes, allemaal tussen 6 en 12 jaar, kunnen niet nalaten hem uit te lachen. „Nee joh, dit is de pers conferentie voor de krant, suffie", wijst Cheron Suis se hem terecht. De vergissing van Dennis is ei genlijk wel een beetje begrijpe lijk. Het gebeurt immers maar hoogst zelden dat kinderen een bijeenkomst voor de pers beleg- cfoor Joop Breedveid geri om daarin hun plannen te ontvouwen. In buurthuis De Pij- pelaar in de Veitenoordsepolder vinden ze het inmiddels niet meer dan logisch. Dat er ook daar een vakantieweek wordt gehou den zal niemand verbazen, maar het is minder gebruikelijk dat de kinderen vrijwel alles in eigen hand houden. Rond de 40 tot 60 kinderen die deze week dagelijks in het buurthuis toeven en er lo pen geen goedwillende volwasse nen die voorschrijven wat er wanneer en hoe gedaan moet worden. Zelfverzekerdheid ..Dat maken we allemaal zelf wel uit", zegt Rik Rober met een op merkelijke zelfverzekerdheid voor een knaap die net boven de logge kantoortafel uitkomt. De anderen beamen het. Ze vinden het nu allemaal veel leuker dan tijdens' vorige edities van vakan- tieweken toen het draaiboek vooraf onwrikbaar vaststond. „Alleen ais we echt hulp nodig hebben roepen we er een ouder iemand bij'vertelt Ester van de Zwan. „Of als we het niet eens kunnen worden", vult praatgra ge Cheron aan. Dat laatste bleek vooral maandag, toen de grote lij nen moesten worden uitgezet, nogal eens voor te komen. Maar alle acht vinden ze dat het nu al een stuk soepeler gaat. Vooraf stond in feite maar een ding vast. De vakantieweek zou rond het thema circus worden opgezet met als klap op de vuur pijl een heuse voorstelling door de kinderen zelf. Hoe hebben julhe dat aangepakt? Hoewel minder gestructureerd dan tijdens de meeste sessies met de pers wordt het toch allemaal duidelijk. De kinderen blijken over de meest pretentieuze eir- cus-acts te hebben gefilosofeerd. Een leeuwentemmers-nummer sneuvelde tijdens de besprekin gen. want niemand wist hoe dat op een geloofwaardige manier in het vat gegoten moest worden. Ook goochelen bleek moeilijk re aliseerbaar. Verve Maar er is voldoende overgeble ven om trots op te zijn, blijkt uit de verve waarmee d" kinderen hun eigen nummer toelichen. Het publiek krijgt donderdag middag om half drie, als de apo theose van de cireusweek begint, vooral veel acrobatische kunsten Maassluis Wethouder Elly Coenen (onderwijs) opent vanavond in het Ge meentemuseum van Maassluis de ten toonstelling 'Marmer op papier en stof'. Deze, expositie maakt deel uit van het educatieve marmerproject, dat opgezet is door de werkgroep kunstzinnige vor ming schooljeugd en Layana Mokoginta van het Gemeentemuseum. Deze tentoonstelling is de tweede na de ingrijpende gedaantewisseling van het museum sinds de ver bouwing en uitbreiding eerder dit jaar, Evenals de voorgaande tentoonstelling, 'Maassluis pas gisteren', is 'Marmer1 bedoeld als een cultureel gebeuren, dat werkt aan de basis, zoals dat zo mooi genoemd wordt Daarmee wordt bedoeld dat een tentoonstelling als deze veel mensen trekt, die weinig of nog niets van kunst weten. Tot deze categorie bezoekers rekent het personeel van het Gemeentemuseum met name de schooljeugd. Voor kinderen van de hogere klas- door Annemieke van der Houwen sen van de basisschool en leerlingen van middelba re scholen wordt er een project gehouden waaraan zij deel kunnen nemen. En dan wordt er niet alleen gekeken, maar ook gewerkt. De jongeren krijgen naast informatie over de vele mogelijkheden van het marmeren ook de kans met verf, papier, stof en andere hulpmiddelen aan de slag te gaan. Dit ge beurt in een aparte ruimte van het museum, die speciaal voor dit soort activiteiten is ingericht Tot op heden hebben zich 17 scholen, waaronder vier middelbare, aangemeld, die zich aan het marmeren zullen wagen. De resultaten van deze experimenten zullen gedurende een korte tentoonstelling in janu ari volgend jaar aan het publiek gepresenteerd wor den. Diaserie De tentoonstelling omvat naast een groot aantal marmerwerken, zowel figuratief als non-figuratief, allerlei produkten die voorzien zijn van marmer motieven. Dat zijn kunstvoorwerpen, maar ook gor dijnstoffen, shawls en verder een groot aantal boe ken. Voor de nieuwsgierigste bezoekers omvat de expositie tenslotte een diaserie, die antwoord geeft op vragen omtrent marmertechnieken. Eén van de exposanten van 'Marmer op stof en papier' is Karli Friggï. Werk van haar was in Maassluis al eens eer der te bezichtigen tijdens de laatst gehouden Sint Surprise in het Schuurkerktheater. Ook nu wekt haar inbreng bewonderingen verbazing. Marmeren is een techniek, die tot het begin van deze eeuw gebruikt werd om gekleurd papier te vervaardigen. Toen dit proces eenmaal machinaal gedaan werd, raajete het marmeren uit de gratie. Het eerste marmerpapier werd in Japan gemaakt. Ook in Turkije beheerste men deze techniek van verf op water laten drijven, daarin patronen maken en vervolgens afdrukken op blanco papier, al in vroeger tijden. Momenteel lijkt het er opdat de be langstelling voor het marmeren van papier en stof fen herleeft. Vooral in Frankrijk is dat het geval De tentoonstelling 'Marmer op papier en stof" duurt tot en met 22 september. De openingstijden van het Ge meentemuseum zijn van dinsdag tot en met zondag van twee tot vijf uur. De kinderen die de persconfe rentie geven poseren vooraf voor de fotocamera. voorgeschoteld. Verschillende groepen werpen zich op flikflaks, spagaten, gedurfde balk-oefenin- gen en een levende pyramide. Dennis blijkt volledig terecht als clown geafficheerd te staan, Paul Lemson vertegenwoordigt de 'stoere mannenclub', die zich met gewichtheffen en touwtrekken bezighoudt en Ester zit in de or kestbak. De kleding voor de voorstelling hebben de kinderen ook al voor een groot deel zelfgemaakt, het zelfde geldt voor de muziekin strumenten en de voor de num mers noodzakelijke attributen. De nieuwe opzet van de vakan tieweek blijkt niet alleen onder de kinderen goed aan te slaan, ook de ouders geloven in de aan pak. „Vorig jaar kwamen er nooit oudere mensen kijken, nu wel", zegt Gezina Wasïander. „Ik hoop dat het donderdag ook heel druk wordt." De rest knikt instem mend. De volgende journalist is nu aan de beurt Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam gaan niet in beroep tegen een beschik king van staatssecretaris Van der Reijden, waarbij de bewindsman een stokje heeft gestoken vor de komst van een algemeen psychi atrisch ziekenhuis (APZ) in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord. Naar verwachting zullen ook Viaardingen en Maassluis zich neerleggen bij de weigering van Van der Reijden om de op richting van een APZ toe te staan. De drie Waterwegsteden streven samen met het Delftse gasthuis Sint Joris al naar een andere psy chiatrische voorziening, een zo genaamde muiti-functionele een heid (MFE). Hier moet Van der Reijden nog over beslissen. Wel is het zo dat de APZ-aanvraag en die van het MFE elkaar overlap ten. De beoogde locatie om het MFE te huisvesten blijft het voormalige Noletziekenhuis, nu nog in gebruik door het Schie- landziekenhuis. Zodra Van der Reijden een (verjbouwpïan van Sehieland aan de BK-laan heeft goedgekeurd, kan Nolet vrijko men voor psychiatrie. Klaveqasliefhebbers kunnen maandag 2 september weer te recht in dienstencentrum Holy aan de Willem de Zwijgerlaan in Viaardingen. Op maandagavond kan tussen half acht en tien uur worden gekaart en op dinsdag van twee tot vier. Liefhebbers die meer informatie willen over de wedstrijden kunnen terecht bij Jan van Lint, telefoon 744219.' Dirk Meder en Maria Kooiman vieren 19 augustus groot feest. Dan herdenken zij het feit dat zij precies 60 jaar geleden in het hu welijk traden. Burgemeester Fred van Lier zal het gelukkige echtpaar, dat woont aan de Frank van Borselenstraat, maan dag bezoeken en namens de ge meente enkele attenties overhan digen. Dirk Meder werd op 16 de cember 1901 in Viaardingen ge boren. Zijn vrouw zag op 19 no vember 1902 het levenslicht in de Haringstad. Zij trouwden op 19 augustus 1925 in Viaardingen, Viaardingen Inwoners van Viaardingen die eens de toren van de Grote Kerk willen be klimmen krijgen daarvoor zater dag de mogelijkheid. Voor zijn concert gaat stadsbei- aardier Add ie de Jong met de be langstellenden naar boven. Om 14.00 uur is het verzamelen voor de hoofdingang bij de kerk. Na de beklimming zal Add ie de Jong een beiaardconcert geven. Op het programma staan werken van Cor Don en Willem de Fesch. Om 14.30 zal de stadsbeï- aartlier spelen. Later in de mid dag volgt dan het wandelconcert dat wordt gegeven door Sarie van Kralingen-Doordum (orgel) en Kees van Kralingen (gitaar). Zij spelen werken van John Stanley, Robert Johnson, John Dowland, Jan Zach en Franciseo Tarrega. Het concert begint om 15.00 uur en neemt ruim twee uur in be slag. (ADVERTENTIE) Buys Ballotlaan 4 - Tel.: 010-348700 VIAARDINGEN UVG gaat met de komst van trainer Leon Luystenburg op de Franse toer Zeker zolang hij de klemtoon verkeerd legt Staat waterpolo'er Sjaak Gieles ook op de wachtlijst van Karin Nieuw3traten? Een wedje maken, dat The Newspaper All Stars makkelijk van de herensottballers van Schiedam winnen Baldadig boycott tot nader order Marja Noordam En Bruce ook Ludy Rouss, specialist in 'frozen ro pes', is maar wat blij, dat 2jj die takelwa gen nog niet heeft weggedaan Komt goed van pas nu Wilfried Salomons door een ernstige liesblessure wordt geplaagd Als keukenprinses is Ludy haar roeping misgelopen Haar 'duikboten' zijn niet te eten Nee, dat kan Caroline Gouka heel wat beter Waar vind je vandaag de dag nog een coach die de nacht voor een wed strijd vlinders in z'n buik heeft Kees, wij gunnen je een Fanta Een hele slimme: 'Jerry Voorwald for president' Voor Nor- bert Kleïnherenbrink is een speciaal mo del leswagen gefabriceerd Kun je vanaf de achterbank bij het stuur komen Oud- SW'er Ferry Meerhof overweegt over schrijving aan te vragen naar VFC Hij gaat er voorlopig in ieder geval trainen 'Sir Jack' Oosterholt was onlangs aller minst een goed voorbeeld voor de ",J 3d Nog voor zijn wedstrijd officieel v»as afge keurd, kleedde Koos zich al om Tegen alle cricketregels in Chris Woerts en Pe ter Molkenboer hadden tijdens het golf- toernooi in de Broekpolder eindelijk baat bij hun ruitjesbroeken Rob Kiebert laat voorlopig z'n neus niet meer zien in 't Fust Die vakantie van Nicole den Toom duurt wel erg lang 'Manus' Steehouwer (Excelsior M) kent maar één recht: het aanrecht Of de vrouwen daar maar goe de nota van willen nemen Bij Excelsior M maakte men zich drukker over het pro gramma van vrijdagavond (Piraten Bar, PéGé, The Key, PPM) dan over Gudde's trainingen Antoinette de Ridder is weer vrij 'man' En zonder wachtlijst Martin de Jager leent zijn wagen ook aan ieder een uit De Jager haalt trouwens van avond een bij Manchester United speten de Deense linkerspits af op Schiphol Tip voor Dick Buitelaar: is John Delamare of Paul Giles niets voor SVV... Ach, Henk Safari, in alles moet er een eerste keer zijn Chri3 Treiing wordt vanaf zaterdag avond door niemand meer gematst Ook niet door Baldadig. Eric Gudde heeft bij Excelsior M nog geen keuze gemaakt voor wat betreft de doelman en de voorstopper. Viaardingen Eén van de hoog tepunten in de festiviteiten rond het vijftigjarig bestaan van Oran je Nassau wordt ongetwijfeld ge vormd door het jubUeuratoer- nooi. De Vlaardingse korfbalver eniging heeft voor zaterdag 24 augustus een sterk veld naar de Claudius Civilislaan gelokt, waarbij zelfs de reserves de strijd zullen aanbinden met standaard teams. Het eerste twaalftal van Oranje Nassau komt uit tegen ALO (Den Haag), Excelsior (Hilversum) en Rozenburg (Rotterdam). De te genstand voor het schaduwteam bestaat uit Kwiek (Rotterdam), Rozenburg 2 en Seolto (Viissin- gen). Het toernooi begint om tien uur, waarna de prijsuitreiking om ongeveer kwart over vier volgt. Schiedam Het eerste erteke- telftal van Excelsior'20 krijgt toch nog de kans om op spor tieve wijze het verblijf m de hoofdklasse veilig te stellen. De Schiedammers spelen als de weersomstandigheden hen dat tenminste toestaan, de competitie (vier wedstrijden) uit in de komende twee week- eindes. De formatie van captain Koos Gouka reist zaterdag af naar het Haagse HBS en gaat zon dag op bezoek bij mede-degra datiekandidaat ACC. Een week later komt Excelsior'20 tweemaal op Thurlede in actie. Op zaterdag tegen Rood en Wit en een dag later tegen Kampong. De competitieleider heeft voor Bloemendaal, ACC en Excel sior'20 het programma dusda nig gewijzigd, dat zij gezamen lijk uitkomen op een totaal van achttien wedstrijden. 'Steeds Hoger' kan dus tóch op eigen kracht het 'rampjaar* een gunstige wending geven. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 's-GravenzandeSVV t9.00 Rijnsburgse BoysZwalu wen Vi, 19.00 SVDPWUrsus. 19.00 VerburehHBSS. 19.00 De Hollandl aan—Fortu na VI 2. 19.00 Westlan- dia—hermes DVS, 19.00 Schiplui denMVV'27, 19.00 Martini!Schie- damse Boys, 19.00 FC Rotterdam— GTB, 19.00 DRZ—Hurricanes. 19 00 ViaardingenDRC. 19.00 Adelaars— Betaalde jeugd SVV, 19.00 Hoekse BoysZwart Wit"23; Tenni*: Toer nooi VLTC Viaardingen (C2. D over dag); Toernooi VLTC viaardingen (Bi, B2. Cl, C2. D); Toernooi Be Quick Maassluis (jeugd t/m 17); Hockey. 19.00 opening negende lustrum Pol lux. DONDERDAG 15 AUGUSTUS Tennis: Toernooi VLTC Viaardingen (C2, D overdag); Toernooi VLTC Viaardingen (BI. 52, C1. C2. D): Toernooi Be Quick Maassluis (jeugd t/m 17); Voetbal: 19.00 UDO—PPSC, 19.00 Fortuna VI— Feyenoord 2, 19.00 RKWIK—CION. 19.00 EDS—VFC. 19.00 MSV'71SC Maas, 19.00 Mar tin»— Metro, 19.00 GSS—HTSV; Hoc key: 19.30 pollux—Aeolus (h). Maassluis Eric Gudde is geenszins van plan z'n ideëen geweld aan te doen. Verschool de jeugdige oefenmeester zich bij z'n vorige werkgever Excelsior'20 achter het ontbre ken van specifieke buitenspelers om het herkenbare '1-3-3 te laten spelen, ook in Maassluis heeft de belasting inspecteur definitief voor twee spitsen gekozen. Gudde wil voorlopig niet we ten van een 'droomvoorhoede' Robin Gouka, Aad Moerman, Robert de Reus, omdat hij meent, dat beide vleugelspit sen toch te beperkt zijn om de rossige 'biefstukbakker' op z'n wenken te bedienen. De keuze van Moerman in de vuurlijn staat vrijwel vast, maar Gudde dubt nog over de tweede frontsoldaat. Kandidaten voor die positie zijn Arnold MohunloJ, Robin Gouka cn Rob Glimmerveen, van wie de laatste tot nu toe als rechter middenvelder z'n beste wedstrijden heeft ge speeld. Gisteravond, tegen Oiympia (2-0 voor Excelsior.' doelpunten Moerman en Mo- hunJol) was 'Ghmmie' de vrije man achter het ditmaal pro ductieve duo. Tegen Oiympia acteerde de Maassluise eersteklasser verre van compleet. ITenk Kuipers moest werken, terwijl Dick van den Bergh, Wim Put en Robert dReus met blessures werden gespaard. Hierdoor kregen Peter van Du ijl, René van Zijl en Paul Etchhorn een kans om de breedte van de se lectie te testen. Vakanlie Zeker is, dat Paul Husslage en Ron van Straten (vakantie) de competitiestart aan zich voor bij laten gaan. Dat was één van de twee redenenen, waar om op een bij veld Robin Gou ka rechtsback speelde in het tweede. Zoals Gudde z'n grilli ge aanvaller ook extra wil prikkelen en hoopt op die ma nier een op scherp staande Gouka terug te krijgen. De Vlaardingse trainer, die- met z'n selectie van donder dagmiddag tot en met zater dagochtend het KNVB-sport- centrum te Zeist bevolkt, heeft het 'plaatje' al tang in z'n door Donald Bax hoofd zitten. Alleen de juiste doelman (Marco van Eijk, Roel-Jan Abbas, Robert van de Broecke) en voorstoppc-r (John Gordijn, Peter van Duijl) moeten nog worden in gevuld Het heeft er dus alle schijn van, dat Gudde aanstuurt op de volgende 'ideale* opstelling- Van Eijk/Abbas/Van de Broecke, Husslage, Put. Gor dijn/Van Duijl, Kuipers. Van Straten, Glimmerveen, Van den Bergh, De Reus, Gouka en Moerman. Waarin mogelijk nog een soort van 'joker' funk- tie is weggelegd voor Frank Vork, die het 'geluk' heeft op meer plaatsen inzetbaar te zijn. Viaardingen HVO versloeg gisteravond Excelsior'20 met 2-1 TSB was niet opgewassen tegen de reserves van de Rotterdamse eredivisionist Excelsior (4-1). Theo Smit stond met drie treffers aan de basis van de 3-1 overwinning die WK bij Berkel weg haalde. TSBExcelsior R 2 1-4 TSB, dat vorige week tegen Sparta 2 tot 3-3 kwam, moest deze keer buigen voor een Tweede team. Peter Dennig wist als enige Vlaardinger te scoren. BlankenburgOlympus S 0-1 gestaakt Ruud de Vette zette de gasten op voorsprong, die echter niet tot de laatste minuut kon worden verdedigd. Twintig minuten voor tijd brak een Blankenburger zijn been, waardoor de scheidsrechter de wed strijd staakte. HVOExcelsior'20 2-1 In een slechte wedstrijd opende Dick Boot namens de thuisclub de score, waarna Rob van Vooren vanaf elf meter voor de gelijkmaker zorgde. John Westerdijk besliste in Vlaardings voordeel- DSS'26NRC/Ommoord 1-0 De van FCN'66 afkomstige Cees van der Velden deed NRC/Ommoord de das om. RozenburgSFC 0-1 André Oosterwaal raakte twee keer het hout, waarna Edwin Bleiksloot SFC met de eer liet strijken. RA VADVO'32 4-1 Halverwege keken de pupillen van Dick Suiker al tegen een 2-0 achterstand aan. Na de thee redde Hen- nie de Ligt de Vlaardingse eer, maar kon ook niet worden ver hinderd, dat RAVA nog tweemaal doelpuntte. SatellietGerminal 2-0 John Spruyt en Fred Autar zorgden voor een 2-0 eindstand, die al met de rust op het scorebord prijk- SC BotlekSchiedam 3-0 Schiedam had niets in te brengen te gen een goed spelend SC Botlek en kreeg daardoor met 3-0 klop. BerkelWK 1-3 Theo Smit was de grote man bij WK door in zijn eentje alle treffers te produceren. VDL-SW 3 2-1 Remi Boekstaaf zorgde voor 1-0, waarna het derde team van SVV nivelleerde. Jan van Altena bombardeerde zich in de slotfase weer eens tot matchwinnaar door voor de verdiende 2-1 te tekenen. Folanenbokaaltoemooi Monster rnet deelneming Hoek van Holland MonsterHoek van Holland 2-0 Een terechte neder laag voor de Hoekse formatie, zodat zaterdag om de derde en vierdj plaats moet worden gestreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2