Winkeliers willen actie van politie RECHERCHEURS IN ZAAK-PRINS GETUIGEN NIET VLURDINGS DAGBLAD SGRIEDAMSGHEIGUBAHT NIEUWE WATEBWEG COURANT Forse buit 'nTen Cate surfplank van f1.895,- kost bij ons niet meer dan f117,24 per maand. Benzinestations bron van ergernis Eind aan ergernis kruising Wijnands niet in bestuur CDA Spookrijder niet gevonden Stormschade valt mee Vrouw (84) verongelukt Lijn 53 naar Vlaardingen verehigde spaarbank TicriSïEBENrRMggöQFggTOnRROTËg^M^ BOTEPSnijOTTCTBTUlO - 571911 Zorg Drempels in Sperwerlaan en Spechtlaan WATERWEE Geen files DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 meer Maassluis/Schiedam De Ondernemersfederatie Maas sluis vindt dat er door de politie veel krachtiger moet wor den opgetreden tegen de wildgroei in het assortiment dat benzinestations voeren. op Marathonweg I Vlnardinf7PTl Ti/Tpf hr>f rlnnrb-ninrtcin ann livi* - Vlaardingen Met het doorknippen van een lint, wat wethouder Jan Madera heel wat makkelijker af ging dan collega Bas Goudriaan, werd aan de open stelling van het geheel vernieuwde kruispunt Mara- thonweg/Westlandseweg in Vlaardingen nog een of ficieel tintje gegeven. De kruising is immers al enkele wgken weer geheel bruikbaar voor het verkeer. Geen files meer en de fiet sers en brommers kunnen ongehinderd passeren. Het betere klauterwerk, dat vooral in de wintermaanden -tot de nodige ergernis leid de, is definitief achter de rug. vrachtverkeer meer gebruik te laten maken van de Marathon- weg en de verkeersveiligheid be vorderen op de drie aansluitin gen van de kruising. De voor- rangsregeling is veranderd en door het plaatsen van verkeers lichten gaat de verkeersafwik- kling eenvoudiger en efficiënter. Mgt het doorknippen van een lint werd het kruispunt Marathonweg/ Westlandseweg gisteren officieel voor het publiek opengesteld. De reconstructie van het kruis- Redelijk punt heeft vele maanden in be slag genomen. De gemeente Vlaardingen wilde de splitsing drastisch veranderen om het Aad Wijnands zal geen zitting nemen in het be stuur van het CDA Maassluis. De autohandelaar, momenteel in conflict met de gemeente over de verhuur van een deel van zijn showroom aan een tuinmeubelfabrikant, is te leurgesteld in partijgenoot en wethouder Izaak van der Knaap. Het bestuur van de christen-democraten had Wij- nands voor een bestuursfunc tie benaderd. In principe voelt de autohandelaar wel voor een plaatsje in het bestuur, maar na het zoveelste conflict met de gemeente legde hij het verzoek naast zich neer. Wijnands: „Ik heb er geen zin meer in. Ik hou van eerlijke mensen. Van der Knaap heeft ons de toezegging gedaan dat het geen problemen zou ople veren als we met een meubel firma in zee zouden gaan. Mijn broer Mart en ik zijn bij hem geweest Nu weet hij van niets meer. Dat vind ik laf. Daarom neem ik geen zitting in het be stuur, hoe jammer dat mis schien ook is." Schiedam De Sehiedamse po litie heeft gistermiddag om vier uur het verkeer bij de afslag naar de Brienenoordbrug voor enige tijd lamgelegd. Er was een mel ding binnengekomen dat een spookrijder uit de richting Gouda naar de brug kwam. Hij zou vol gens een ooggetuige al een aanrij ding hebben veroorzaakt. Schie dam was ingeseind omdat de col lega's uit Rotterdam het te druk hadden met het oplossen van problemen als gevolg van de plot seling opgestoken storm. De spookrijder werd niet aangetrof fen. Schiedam Inbrekers hebben een flinke slag geslagen in een bedrijfspand aan de Hoogstraat Zij gingen, na de deurruit te heb ben vernield, met twee compu ters en diverse andere kantoorbe nodigdheden aan de haal. Hun "buit vertegenwoordigd een waar de van ongeveer 26.000 gulden. Uit een auto, die stond gepar keerd bij het NS-station Schie dam-West, werd voor 700 gulden aan visspullen ontvreemd. Toch niet alleen positieve gelui den bij de officiële ingebruikna me, die ook nog werd bijgewoond door wethouder Mariétte Hoog- endijk. „De verkeerslichten moe ten beter worden ingeregeld, de kruising is soms minutenlang leeg", mopperde een veel van het kruispunt gebruik makende au tomobilist „Het is allemaal redelijk op el kaar afgestemd. ïn het begin is het altijd wennen, zo'n nieuwe si tuatie. maar we merken nu al dat de reeonsructie een succes is", al dus een medewerker van de af deling verkeer van de gemeente Vlaardingen. „En de verkeers lichten op de Burgemeester Pruissingel worden ook binnen afzienbare tijd beter afgesteld zo dat daar ook geen irritaties meer over kunnen ontstaan." Door het scheppen van een 'groene golf' voor het zware verkeer op de Marathonweg is de geluidshinder sterk afgenomen. Het project heeft ruim 2,4 miljoen gulden gekost De ministeries van verkeer en waterstaat socia le zaken, volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieu en de provincie Zuid-Holland hebben het grootste gedeelte van de kos ten voor hun rekening genomen. Al in 1977 startte het eerste over leg tussen de gemeente Vlaardin gen en de overheid. Problemen Het werk leverde diverse proble men op. Het ondergrondse kabel en leidingenbestand is gesaneerd. De vorst en de hevige regenval maakten het voor de werkne mers niet eenvouding om al het werk op tijd gerealiseerd te krij gen. De automobilisten onder vonden er weinig hinder van, maar het fiets- en bromfietsver- keer des te meer. Ouders klaag den bij de gemeente dat de kinde ren niet meer rechtstreeks naar de Broekpolder konden fietsen en dat ze vla een onverlicht pad In de avonduren hun weg moes ten zoeken. „Veel te gevaarlijk, stel je voor dat die kinderen iets overkomt", aldus boze ouders. Vooral het bestuur van de scou tinggroep trok bij de gemeente aan de bel Zonder succes overi gens. De gemeente weigerde tij delijke verlichting te plaatsen op het donkere pad. Het zou alle maal te veel geld gaan kosten. Die ellende is nu gelukkig achter de rug. Een trotse Bas Goudriaan en Jan Madem bleven lachen. Ook al kwam de regen met bak ken uit de lucht Een oplettende agent had overigens heel wat be keuringen uit kunnen delen. Zonder enige schroom wandel den de notabelen van Vlaardin gen door het rode licht Met de wethouders voorop. „Ik heb mijn boekje niet bij me", orakelde een agent gekscherend, die het hoon gelach over zich heen kreeg. Waterweg De stormschade viel in het Waterweggebied enorm mee. Waar de Rotter damse politie haar handen vo! had aan tal van incidenten, hoefde de Sehiedamse politie niet eenmaal in actie te ko men. Wel schoten Sehiedamse agenten Rotterdamse collega's te hulp, toen de chaos in de Maasstad niet meer te over zien was. In Vlaardingen waaiden verschillende bomen om. In de Van Oldebarne- veldtstraat viel een boom op een auto. De wagen werd zwaar beschadigd. Op de Em- makade raakte een vallende boom een caravan en een per sonenauto. ïn Maassluis bleef de schade ook beperkt tot enkele neer vallende bomen. Aan de Van Beethovenlaan raakten enke le wagens beschadigd. Van wateroverlast, zoals in Hilver sum, was in het Waterwegge bied geen sprake. De tijd dat er bij pompstations uit sluitend goederen konden wor den gekocht die direct met auto's te maken hebben, ligt allang ach ter ons. „Als je er 's avonds naar binnenstapt voör drie flessen sherry, krijg je ze zo mee", ver woordt woordvoerder Nico Rol het misnoegen van de Maassluise neringdoenden, die daarmee een deel van hun potentiele omzet verloren zien gaan. Hij komt met zijn felle kritiek naar aanleiding van een actuele ontwikkeling in Schiedam waar De 84-jarige mevrouw J.C. Slavenburg uit Schiedam is gistermiddag op de kruising Laan van Bol'es/Churchtllweg dodelijk ver ongelukt. De fietster, die de Churchillweg wilde oversteken, werd geschept door een 20-jarige automobiliste. Het slachtoffer had verzuimd voorrang te verlenen. 2ij be zweek op weg naar het Schiefandzïeken- huis aan haar verwondingen. De verkeers situatie ter plekke is sinds enkele dagen In verband met werkzaamheden aan de tram baan gewijzigd. De verkeerslichtinstallatie is buiter werking gesteld. Sehiedam/Vlaardïngen Uit eindelijk heeft de RET de wijk Schiedam-West niet laten vallen. Kort geleden nog was er sprake van, dat met het inkorten van buslijn 52 de Aleidastraat en om geving zonder openbaar vervoer kwamen te zitten. Na enkele tele foontjes van bezorgde passagiers en na aandringen van de ge meente Schiedam heeft de RET echter besloten per 5 september het traject van lijn 53 van de Nieuwe Haven te verplaatsen naar de Aleidastraat Zo blijven ook de twee gebouwen van bet Schielandziekenhuis, het Sint Jacobsgasthuis en het Hofje van Belaïs goed bereikbaar van uit Schiedara-Noord. De bewo ners van Huize Fran kei and moe ten daarentegen, net als vroeger, verder lopen naar de dichtsbïj- zijnde bushalte. De andere buslijn ever de Nieuwe Haven, lijn 58. komt namelijk helemaal te ver vallen, omdat de route bijna ge lijk is aan het traject van tramlijn 1. Op 5 september gaat de tram voor het eerst naar Woudhoek-Noord en de RET viert dat onder andere door passagiers de twee dagen daarna gratis mee te laten rijden op het nieuwe traject Het is een direct gevolg van de komst van de tram, dat enkele buslijnen op die datum wijzigingen onder gaan. De REIT meldt dat in een nieuwe informatiefolder. Overstappen Nieuw is dat lijn 53 van Kethel doorgetrokken wordt naar Vlaardingen en hier dezelfde route gaat volgen als lijn 52. Het eindpunt wordt dus het Wester- hoofd, bij bejaardenflat De Bol der. Lijn 52 wordt een echt Vlaardings lijntje, want in Schie dam wordt de lijn drastisch inge kort. Het eindpunt komt bij de Kaag in Kethel, het huidige eind punt van lijn 53. Bovendien zal lijn 52 alleen nog rijden van maandag tot en met vrijdag van negen tot vier uur. Hieruit volgt dat lijn 53 straks de enige buslijn is tussen Schiedam- Noord en de rest van de stad. Tramlijn 1 moet dus veel passa giers opvangen. Veel Vlaardïn- gers zullen bijvoorbeeld in Woudhoek of Groenoord over stappen op de tram. In Groe noord wordt het traject van lijn 53 ook veranderd, want in plaats van over de Eduard van Beinum- laan wordt vanaf 5 september via de Peter van Anrooylaan gere den.' Daarna gaat de route via Vi- valdilaan en Zwaluwlaan naar de Kaag om vandaar naar Vlaardin gen te rijden via dezelfde Zwa- luwlaan en Vïvaldilaan. Een nog al ruim ommetje dus. Frequentie De frequentie van tramlijn 1 ligt doordeweeks rond de acht a tien minuten, 's avonds elk kwartier en 's ochtends heel vroeg elke twintig minuten. Zondag komt de frequentie te liggen tussen 12 en 15 minuten. Overdag zullen lijn 52 en 53 een tien-minutendienst naar Vlaar dingen rijden. In de spitsuren, als lijn 52 niet rijdt, gaat bus 53 om de tien minuten zodat de frequentie dezelfde blijft. Maar 's ochtends vroeg wordt het elke twintig mi nuten en 's avonds na zes ,uur elk half uur. Zaterdag rijdt bus 53 overdag om het kwartier en daarbuiten elk half uur. Zondag middag gaat de bus om de twintig minuten, de rest van de dag elk half uur. De HETgeeft begin sep tember gratis dienstregelingen uit van de lijnen 1,52 en 53. Schiedam De twee re chercheurs van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) hebben zich bij kantonrechter mr F.H, Piket beroepen op hun ver schoningsrecht in de SSSW- affaire. Zij wilden dan ook niet getuigen over de rol die Gerard Prins heeft gespeeld als directeur van de stichting Samenwerkende Sehiedamse Woningcorporaties. Zonder nieuwe ontwikkelingen kon de kantonrechter het getui genverhoor afhameren. De offi cier van justitie, die een straf rechterlijk onderzoek naar de SSSW-perikelen heeft gelast, zal nu de eerste zijn om met nieuwe feiten te komen; maar ook zijn onderzoek loopt nog. Prins eist 150.000 gulden van de SSSW als schadeloosstelling voor zijn gedwongen ontslag. De stich ting weigert dat te betalen, omdat de ex-directeur wordt verdacht van dubieuze onderhandelingen waarbij enkele bevriende aanne mers onnodig zijn verrijkt ten koste van de huurders. Óók het ministerie van VROM had naar deze affaire een onderzoek inge steld, maar de twee rechercheurs willen met hun bevindingen op dit moment niet naar buiten tre den. Kantonrechter mr Piket heeft vorigjaar het arbeidscontract tus sen Prins en de SSSW ongedaan gemaakt, maar hij herinnerde zich dat deze week kennelijk niet Bij de eerste zitting die dag, over de 213 woningen van Sint Jozef in Schiedam-West, was na mens de SSSW waarnemend di recteur Cees Kamminga aanwe zig. „Wie is er* van Sint Jozef?", vroeg de kantonrechter. „Nie mand van het bestuur", ant woordde de advocate. „En wie bent u dan?", vroeg mr Piket aan Kamminga. „Ik ben de waarne mend directeur", zei deze. Piket: „Waar is de directeur dan?" „Die is er niet, ik neem waar", zei Kamminga. Het was voor Piket reden om Kamminga later 'on derdirecteur' te noemen. Toen een uur later Prins arri veerde, zal de kantonrechter een lichtje zijn opgegaan. Ex-direc teur Prins was als betrokkene aanwezig bij het getuigenverhoor over zijn eis van anderhalve ton. Namens de SSSW gaf de tegen woordige secretaris D.C. Schenk acte de présence, (ADVERTENTIE) fi'k- Je droomt al tijden van een surfplank maar je hebt 't geld niet om 'm in één keer te beialen. Nou, dan moet je 'ns met de Verenig de Snaarbank over een lening gaan praten! Zo'n supersnelle Ten Cate Spacer, adviesprijs1.895,- kost je bij ons niet meer dan 117,24 per maand (Persoonlijke lening, 18 mnd. en een werkelijke rente van 14,9%). Kom dus snel even bij ons aan voor een persoonlijk advies. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. onlangs plannen voor avondwin kels zijn uitgebroed. Rol gelooft dat dergelijke^ winkels, die in Schiedam tot één uur open mo gen zijn, weliswaar 'een goed wa pen ïn de strijd tegen de bezines- tations' kunnen zijn, maar dat er voor het overige geen reden is een dergelijk plan m Maassluis te lanceren. „De gemeente is er te klein voor en de behoefte dus te gering." Een conclusie die Maas- sluisse ondernemers, toen er in het verleden over is getheoreti seerd, ook al trokken. Rol Is vooral zo kwaad omdat hij en zijn collega's gedwongen zijn zich strikt aan de wettelijk voor geschreven 52 openingsuren te houden. Voor benzinestations geldt dat niet, maar er zijn wel duidelijke richtlijnen voor de te verkopen artikelen. De ondernemers vinden dat de verhoudingen als gevolg van een geleidelijk verlopen gewennings proces volledig zijn scheefge groeid. Dat het voor de benzine pomphouders lucratief is om een groot assortiment te voeren, staat voor Rol buiten kijf. „Ook al wor den ze af en toe bekeurd, ze gaan gewoon door. Het is een wezen lijk onderdeel van hun bedrijfs voering geworden. Het ergste is dat de ontwikkeling steeds ver der gaat. Je kunt gerust stellen dat we in feite al een aantal ver kapte avondwinkels in Maassluis hebben." Bij sommige pompstations wor den momenteel, naast de al volle dig ingeburgerde artikelen, zelfs al broodjes hamburger verkocht. Hoofdinspecteur Hans de Jong geeft toe dat de ruime interpreta tie van de wet door de benzine pomphouders 'een voortdurende zorg is'. „Al die levensmiddelen mogen op zich worden verkocht, maar voor die artikelen moeten ze zich aan de winkelsluitingswet houden. Dat betekent dat een krat bier na zes uur niet meer mag worden verkocht De mees te pomphouders lossen het pro bleem op door een touw in de zaak te spannen zodat er in feite twee winkels ontstaan: één voor de echte auto-aceessoires en één voor de andere artikelen. Dat er ook na zes uur levensmiddelen over de toonbank gaan weten wij ook wel." De Maassluise politie heeft yorig jaar nog een kleine actie ontke tend waarbij in een aantal geval len verbaliserend.werd opgetre-, -den. Hoewel het korps op de hoogte is van de grieven van de middenstanders krijgt die actie op korte termijn geen vervolg. „Het is nogal specialistisch werk", verklaart De Jong, „maar in de toekomst zullen we er ongetwij feld weer een keer aandacht aan besteden." Vlaardingen In de Sperwer laan en de Spechtlaan in Vlaar dingen komen verkeersdrem pels. De gemeente gaat hiermee in op het verzoek van de ouder raad van de Vogelboek. De ouders van de leerlingen van deze basisschool klagen al gerui me tijd over overlast van te snel rijdende automobilisten. De ge meente heeft een onderzoek in gesteld naar de situatie in de twee straten en toen werd duidelijk dat de automobilisten inderdaad veel te hard de scholen passeer den. Verkeersdrempels moeten de snelheid remmen. Tijdens het onderzoek kwam ook naar voren dat op een gedeelte van de Spechtlaan tegenliggers elkaar niet kunnen passeren. Ook in die situatie komt verande ring. Het is de bedoeling van de gemeente om over een lengte van 20 meter een parkeerverbod in te stellen. De rijruimte wordt op die manier vergroot en ook het over zicht wordt verbeterd. Nadeel is dat de parkeercapaeiteit met vier plaatsen zal afnemen. In de direc te omgeving, stelt de gemeente, zijn echter voldoende parkeer plaatsen aanwezig. De plannen om de twee straten aan te passen worden dinsdag 20 j augustus besproken in de com missie verkeer en vervoer. Ook j insprekers kunnen dan terecht j voor het maken van op- en aan- f merkingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1