Commissie valt over hogi rekening 'Soms moet je snel reageren' WIN EENOFMÉ£RKpF| FANTASTISCHE HOOFD! SPEEL MEEBLIJFMBgj Buren voeren actie voor familie Kramer VLAARBINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GOURANI Gevel opnieuw gestut Familie moet na dood van vader het huis uit Eis vier maanden voor messteek Directeuren op de fiets Bovenleiding onder spanning Koningklijke actie niet zo koninklijk 15 Verdachte weet van niets Werk in de lucht Jan Ligthartschool jn nieuw onderkomen WATERWEG VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 Handtekeningen: 'Wees moet blijven' Vlaardingen Bewoners van de Celebes- straat hebben een handtekeningenactie ge houden voor de 17-jarige wees Rudi Kra mer, die met zijn broer Leen en diens ver loofde Cathy Feijtel uit huis gezet dreigt te worden. De gemeente Vlaardingen heeft ai enkele malen ge probeerd de familie op straat te zetten, maar burge meester Fred van Lier heeft de huisuitzetting opge schort in afwachting van een hoorzitting bij de Raad van State over deze kwestie. De zitting vindt vandaag plaats aan de Kneuterdijk in Den Haag. ^rarner heeft het grootste deel van zijn leven in de Celebesstraat gewoond. Zijn moeder overleed kort na zijn geboorte. Vader werkte overdag, dus kwam het V05r buren hem verzorgden. Vorig jaar stierf vader Kramer aan kanker en omdat Rudi van zijn we zenuitkering de huur niet kon betalen, trokken zijn broer Leen en diens verloofde bij hem in. Hun eigen woning in de Westwijk was te klein om Rudi op te ne men. De gemeente Vlaardingen weigert echter een woon vergunning af te geven. De familie moet naar een an der huis, want er is een lange wachtlijst voor de fraaie woningen in de Indische Buurt. De Kramers hebben ook na een beroepsprocedure de strijd verloren. Leen Kramer betreurt dat. De 30-jarige programmeur/elek- tromomeur wijst op het sociale contact tussen zijn broer en de buren: „Vlaardingen rukt Rudi nu ruw uit een situatie, die veel weg heeft van een gezinsver band." Via SGP-raadslid Rien Lensvelt is uitgelekt dat de commissie voor de woonruimteverdeling er vreemde argumenten op nahield. Achter gesloten deuren zou de commissie hebben geredeneerd, dat het Leen Kramer er alleen maar om te doen was eenvoudig in een mooie woning te komen en dat er de kans bestond dat Rudi er daarna uitgezet zou worden. Ook het feit, dat Leen en Cathy niet getrouwd zijn, was van belang. Toen Kramer dat van Lensvelt hoorde, raakte hij ver bijsterd over dit gedrag van de commissie. Hij heeft er contact over opgenomen met burgemeester Van Lier, die zich kritisch uitliet over het uit de school klappen van Lensvelt. Maar de burgemeester zou zich tegen over Kramer ook bezorgd hebben uitgelaten over het gedrag van de commissie, als het inderdaad zo gegaan was als Lensvelt vertelde. Kramers buren in de Celebesstraat noemen een huis uitzetting door de gemeente Vlaardingen 'schofterig*. Van de 45 huurders in de Celebesstraat waren er tij dens de handtekeningenactie 10 met vakantie. Van de wel aanwezigen tekenden 26 bewoners. Leen Kramer is blij met dat resultaat. „Driekwart van de straat wü dus dat wij blijven," zegt hij. De beruchte ge vel aan de Lange Haven eens van de andere kant gezien: door de ramen heen zijn op de achter grond de Appet- marktbrug en het Stedelijk Museum Schiedam te zien. Op de voorgrond zijn werknemers van Slavenburgs Bouwbedrijven bezig de gevel opnieuw te stut ten, want er was na jaren van ver paupering weer instortingsgevaar ontstaan. Het pand brandde in de jaren zeventig af, toen het inge nieursbureau De Raaij en Datema er nog zat. Later "werd het pand op een veiling door Slavenburg ge kocht. Die had er plannen mee: twaalf woningen konden er ko men. Bouwplan nen zijn er ook nu nog, maar er zijn nog wat obsta kels voor het tot uitvoering daar van kan komen. tel ajn bij Rudi de laatste v, Leen. als over Rudi op Zeii woonden de Zuidwyk. met drie kamers, hadden nj noon ning was dan oe knapt Maat de woning te kie meer omdat Leei twee tenderer, par uit een vong geren SuijgL De voorde hand te li, Cathy trokken bij woonvergunning van vader, maar den zouden iij kmg komen vd. hoopten Vlaardingen Op het laat ste nippertje beeft burge meester Fred van Lier per oohlijk de huisuitzetting van de familie Kramer voorkomen. Vanochtend zou dc deurwaarder op de stoep slaan, maar Van Lier kennis nemen de achterliggende stukken. Do burgemeester stelt uch soepe- op dan WD-woihouder Hoöfiendnk Felleteian.diedeKrorners gater middag hel weien dal van uitstel geen sprake kan zijn Dat leidde diepe verbittering in de Cede bosstraat tn de Indische Buurt- Beueneis gaven af op het ge rneentebestuur en noemden chen. want aj hebben een tijd lang gedeeltelijk de opvoeding verzorging op ach genomen van Rudi Kramer Deze 17-jangejon Amotenaren De vatte en B rob De) (mlden) kwamen ochtend inspecteren Kramers al hun spulletj het Inpakken waren. Links vriendin Cathy en da 17-jarige Audijsn rechts Leo gen is een vorig jaar overleed, geboorte ziekte buurthewonêrs terecht „Dat hi aan kanker al bij zijn Tijdens de kon Rudi bij Ben W: politie treft geen blaam Rotterdam 'Achter m'n rug is ze zo gemeen, bij mij is zo lief'. Een 35-jarige Schiedammer, af komstig uit Kaap Verdie, liet gis teren voor de Rotterdamse recht bank bij herhaling weten niet te snappen waarom zijn ex-vrien- di hem van poging lot moord had beticht Hij stond terecht om dat hij haar op 15 mei in haar wo ning met een zakmes in de lin kerborst had gestoken. Volgens de officier van justitie was er sprake van een 'crime passionel' en eiste 4 maanden en 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Raadsman mr. Stam hield het op een ongeluk en bepleitte vrijspraak. De Schiedammer was die bewus te avond naar haar woning ge gaan om relatieproblemen uit te praten. Toen zij niet snel genoeg opendeed, maakte hij met zijn zakmes het ruitje van de voor deur kapot zodat hij de deur van de binnenkant kon ontgrende len, Eenmaal binnen zag hij haar nieuwe vriend bovenaan de trap, terwijl de vrouw hem tegemoet kwam om hem met een omhel zing te begroeten. „Op dat mo ment, zo hield hij rechtbankpre sident mr. Heinen voor, wilde ik Amelia alleen maar van me af houden, Ik was woedend op haar. Ik had het mes toen nog in m'n hand, maar wilde Amelia hele maal niet steken verklaarde hij. Hoe het allemaal precies in z'n werk'moet zijn gegaan werd ook op de zitting niet duidelijk. De ge matigde eis van de officier was vooral ingegeven door het feit dat de Schiedammer haar onmiddel- lijk daama meenam naar het zie kenhuis waar de verwonding vtleek mee te vallen. 'Uitspraak dp 3 september. Maassluis De commissie voor openbare werken in Maassluis plaatst nog steeds grote vraagtekens bij een rekening van ingenieursbureau DHV. Het bedrijf bracht 950.000 gulden in rekening voor het begeleiden van riooltechnische werken in MaassLuis. Vooraf was met het bedrijf een prijs afgesproken van 530.000 gul den. De commissie had al in een eer der stadium om opheldering ge- vraad. DHV kwam met een rap port, maar volgens de leden vna de commissie rammelt dat aan alle kanten. Joke van Rest (CDA) ging nog het verst in haar kritiek: „Uit het rapport proef ik minach ting voor de commissie. Steeds wordt vervallen in allerlei vaag heden. Wat heb ik nu aan kreten als: is extra overleg gevoerd, heeft extra tijd gekosL Ik wil dan weten waarvoor dat extra over leg nodig was, hoeveel extra tijd bepaalde werkzaamheden heb ben gevergd." John Scheerstra (VVD) had ook al weinig goede woorden over voor het rapport: „We moeten be-' kijken of we nog onder de claim van DHV uitkunnen. Juristen moeten uitzoeken in hoeverre de afspraken over de 530.000 gulden nog hard te maken zijn. Het is wel een heel érg hoge extra vor dering." PieterHoogenraad (PvdA) plaat ste eveneens vraagtekens achter de juridische haalbaarheid van de rekening van DHV. „Laten we van de ruim 900.000 gulden alvast maar 150.000 gulden af trekken en dan kijken wat de re acties zijn." Wethouder Lzaak van der Knaap had wat moeite met de kritiek van de commissie. „Het werk is veel goedkoper uitgevallen dan we uiteindelijk hadden beraamd. Dat is dus een meevaller voor ons geweest Natuurlijk, de rekening van DHV. viel mij ook zwaar te gen, maar zij hanteren een vast percentage. DHV is echter wel een zeer goed bekend staand be drijf, Als je met die mensen in zee gaat, weet je dat er vakwerk wordt afgeleverd." De wethouder zegde toe dat hij de kwestie opnieuw aan de orde zal stellen in het college. Ook laat hij de juristen van de gemeente uit zoeken of er nog mogelijkheden zijn om onder de rekening uit te komen. Vlaardingen - De politie treft geen en kele blaam, waar het de opvang van een vrouw betreft die enkele weken ge-' leden in verwarde toestand werd aan getroffen in de Sweelinckstraat in Vlaardingen. De fractievoorzitter van het CDA, Jo Schriel, had bij de ge meente via 'schriftelijke vragen om opheldering gevraagd na een artikel van het gebeuren in de Havenloods. Een bewoner van de Sweelinckstraat had de vrouw opgevangen toen hulp uitbleef. Het college zet de gebeurtenissen voor Schriel op een rijtje: „Een surveillance-eenheid van de politie heeft de vrouw, die een verwarde indruk maakte en doorweekt was meegenomen naar het bureau. Uit een gesprek met haar bleek dat ze al enige da gen zwierf. De wachtcomman dant heeft toen het RIAGG inge schakeld omdat met de vrouw geen redelijk gesprek kon wor den gevoerd. Een medewerker van het RIAGG achtte geen ter men aanwezig om de vrouw ge dwongen op te nemen, terwijl de betrokkene ook niet vrijwillig opgenomen wilde worden. Het Noodopvangeentrum werd inge schakeld, maar ook daar bleek de vrouw niet te plaatsen. De vrouw werd vervolgens weer aan het RIAGG overgedragen. Daar is zij weer weggegaan om, zoals zij vertelde, familie te bezoeken." In de avonduren meldde een be woner uit de Sweelinckstraat, de heer Franken, de politie dat hij de vrouw onderdak had geboden. Nadat een plaats was geregeld in het wegloophuis, zegde de vrouw een bemoeienis van de politie te wensen. Toen de vrouw s'middag tot rust was gekomen is zij op de trein naar Rotterdam gezet. Het college ontkent dat de wacht commandant van de politie tegen Franken heeft gezegd: 'Donder ze maar op straat'. „Deze woor den zijn beslist niet gebezigd. Ge- advisseerd werd de vrouw haar eigen gang te laten gaan," aldus het college. De burgmeester, als hoofd van de politie, is bereid om in de com missie algemen zaken een verde re toelichting op het gebeuren te geven. Novotef Schiedam was gisteren een halteplaats in een soort Tour de Holland voor het bedrijfsle ven. Een aantal directeuren van bedrijven als Shell, McDermott, IBW, Océ en Philips en het VVD- kamerlid Dees doet op de fiets alle hotels aan, die het Novofel- concern in Nederland, heeft. En onderweg worden voor hinder nissen gezorgd. Zo moesten de fietsers een slalom maken langs een lange rij lege flessen. Ook was er een zeskamp-achtig spel letje met een plank over een bassin. Daarover heen rijden lukte niet iedere directeur. Van Tiiborg ongevoelig voor kritiek Schiedam De gemeente Schiedam waarschuwt, dat maan dag 2 september de bovenleiding van de trambaan naar Woudhoek-Noord onder spanning wordt gezet. Vanaf dat moment is het aanraken van de leiding levensgevaarlijk. Die maandag zullen ook de eerste proefritjes plaatsvinden. Het publiek kan dan nog niet mee. Dat kan pas vrijdag 6 september, de dag na de officiële opening. s Maassluis Het staat er zo fraai in schreeuwende letters. „Win een of meer keer in deze Koniningklijke actie!!" Winkelcentrum Koningshoek in Maas- sluis wordt verbouwd en om het koop- grage publiek, dat nogal hinder heeft van de werkzaamheden, gunstig te stern al men is er een heuse Koningklijke actie. Een haastige voorbijganger zal deze 'slip of the pen' nauwelijks opvallen. Maar toch, een. oplettende passant kan er niet omheen. De oprechte neerlandicus zal s zich er danig aan ergeren. En terecht, want al rukt de alternatieve spelling op, 5 het kan toch nooit de bedoeling zijn om 5 de taal te verbasteren met de uitdruk- 5 king Koningklijk. Voor de goede orde: 5 het had natuurlijk Koninklijk moeten zijn. Het is voor de mensen achter de ac- tie maar een weet...... 5 I „Deze Koningklijke actie", is helemaal niet zo koninklijk, Schiedam Wethouder Cor van Tiiborg heeft zich in de commis sie stadsvernieuwing niet veel aangetrokken van de kritiek op de voortvarendheid die hij plot seling heeft betracht met het uit breidingsplan voor Huize Fran- keland. De bewoners reageerden vorige week geschrokken op het plan, omdat de konsekwenties ervan hen rauw op het dak vielen. Bewonersdeskundige Bert van Kan van Schiedam-west hekelde in de commissie de te hoge snel heid waarmee Van Tiiborg te werk is gegaan. De wethouder heeft de betrokke nen geen kans gegund zich over het ingrijpende plan, dat er in voorziet dat er aan de Westfran- kelandsestraat 153 aanleunwo ningen verrijzen, uit te spreken. Tijdens een lange discussie bena drukte Van Tiiborg 'dat er in de politiek soms snel gereageerd moet worden' en 'dat het dan wel eens voorkomt dat mensen voor een voldongen feit worden ge plaatst'. De portefeuillehouder zei overigens de zorg van de over rompelde bewoners te kunnen begrijpen. De schrik van de bejaarden had echter niet uitsluitend te maken met de huns inziens foute proce dure, ook inhoudelijk ligt het plan gevoelig. Omdat met de uit voering van de bouw haast wordt gemaakt, moeten dertig bewo ners al binnenkort verhuizen naar wisselwoningen, beneden aan de Vlaardingerdijk. Ook de forse huurverhoging is hen in bet verkeerde keelgat geschoten. Vlaardingen Een 43-jarige- Schiedammer kon het niet vat ten. „Ik snap niet waarom ik hier sta. Ik heb geen dagvaarding ge zien." De man moest gisteren voorkomen voor de Rotterdamse rechtbank. „Maar U komt hier toch niet elke morgen om halt tien om te kijken of u nog moet voorkomen", sprak rechter mr Heilen vol, verbazing. „Nee, ik dacht, het gaat zeker om dat ak kefietje met mijn ex-vrouw. Ik heb eens m een boze bui een deur ingetrapt. Vandaar." De parketpolitie was eerder deze week aan de deur geweest om de dagvaarding uit te reiken, maar toen de man niet thuis bleek, ver trokken de agenten weer. Toen door Chris Woerts de verdachte zich een dag later meldde aan de Noordsingel, was de dagvaarding nergens te vin den. „Maar uw zaak wordt om half tien behandeld. Dan hoort u het wel waarover het gaat." kreeg hij van de portier te horen. En zo kwam Anton voor hef ver dachtenbankje. Mr Heil en kon met de verklaring van de Schiedammer niet uit de voeten. „Deze zaak loopt nu al bijna twee jaar. Steeds was u on bereikbaar als de dagvaarding moest worden uitgereikt Nu kunnen we de zaak weer niet be handelen omdat u niet weet waarover het gaat De rechter stelde een nieuwe da tum vast Op 24 spetember wordt de zaak weer behandeld. „U kunt een advocaat nemen als u daar behoefte aan heeft Ik wens geen verder uitstel meer, op 24 sep tember behandelen we de zaak." Na de zitting kreeg de Schiedam-, mer de dagvaarding uitgereikt „Gaat het om die zaak", reageer de hij geschrokken. „Ik dacht daar nooit meer van te horen. Dat hadden ze ook op mijn werk De man moest voorkomen omdat op 18 november 1983 op het ter rein van Sea Port een ongeval had plaatsgevonden. Met een vorkheftruck reed de verdachte overeen collega, die later aan zijn verwondingen overleed. Ge woon een ongelukje. Jk moest achteruit steken en toen lag die man eronder. Je hoort er niets meer van, zeiden ze op de zaak. En nu moet ik plotseling voorko men. Ik begrijp er niets van. Maassluis De stunt van Verol- me Elektra om met drie reclame- vliegtuigjes boven de stad te vlie gen, met de boodschap dat er dringend personeel werd ge zocht, heeft uiteindelijk twaalf sollicitanten opgeleverd, aldus een tevreden mevrouw S.S. Lie- vaart van de afdeling public rela tions van VE. Verolme Elektra heeft in totaal plaats voor 25 elektromonteurs. meet- en regeltecbnici en werk nemers voor de afdeling engi-' neering. Er kunnen dus nog solli citanten bij. Vlaaridngen Staatssecretaris drs. G. van Leijenhorst zal de of ficiële opening verrichten van het nieuwe onderkomen van de basisschool Jan Lïgthart en aan het PLein Emaus in Vlaardin gen. De staatssecretaris zal een kunstzinnige versiering onthul? len van de in Vlaardingen woon achtige kunstenaar Peter Dumas. Op 2 oktober 1984 gaf wethouder. Arij Maarleveld, bijgestaan door twee leerlingen van de school,* het startsein voor de bouw. Zon-' der moeilijkheden is de bouw vervolgens verlopen. Het school-, genbouw omvat acht werk/klas-- lokalen, een lokaal voor het be-, wegingsonderwijs voor dejongste leerlingen en een gemeenschaps ruimte. Daarnaast zijn er nog en-'" kele dienstruimten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1