Spork dreigt bijltje erbij neer te gooien VLAAMSS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COORANT HjfljWE WAIEHWEfi QBDBAHT Museum wil snelle uitbreiding boten 'Ik word in de maling genomen' PvdA vraagt raad kernwapenstandpunt Blauwe Brug: meer presentatie dan feest Van Vollenhoven opent overgang Kandelaarweg ICMD verlaat Emmastraat Goud voor Vermeulen Commandant ophalen Arie en Wim: 109 jaar bij Harpe Davids Lubbers krijgt cynisch briefje Man (52) in levensgevaar na val bij WF Winkeliers lopen warm voor trambaan Commissie voelt zich gepasseerd Politie slaat slag: autoinbraken - opgelost Inbrekers stelen schoonmaakspul MAANDAG 2 SEPTEMBER 1986 Maassluis Het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maas sluis wil aan de weg timmeren. Door een zeer actief wervingsbeleid te voeren hoopt het museum de collec tie in een "beperkt aantal jaren flink uit te breiden. Een streven waarmee het museumbestuur eindelijk uit de voeten kan, omdat het kleine onderkomen aan de Hoogstraat fors zal worden uitgebreid en er dus ruimte komt om de boten te ewposeren. Een groep modelbouwers van de Dordtse modelbootverenigïng Nautilus '75 heeft direct gerea geerd op een oproep van het mu seum om scheepsmodellen op schaal aan te leveren. Hun bijdra- -ge aan de grotere collectie werd ,het stichtingsbestuur zaterdag sochtend door een delegatie van 1 vijftien man aangeboden. :«Het stichtingsbestuur hoopt dat het gebaar van de Dordtse hob byisten andere verenigingen en particulieren zal stimuleren om mee te helpen aan het uitbreiden van het Maassluisse mini-boten- bestand. j Een mini-Amsterdam van Wijsmuller is het cadeau van Dofti'teiidrêii Scir» rvic»ci;>&iui&' Sleepvaartmuseum. Vlaardingen M, Spork ziet zijn hoop op een zelfstan dig bestaan, als stallinghouder langzaam in rook op gaan. De Vlaardinger drijft, met behoud van uitkering, al meer dan een jaar een fietsenstalling op het Veer- plein. Over'een week komt Spork in de bijstand, maar jnij heeft nog" steeds niet de benodigde vergunning om commercieeUte gaan draaien. Schiedam Oud-Schie dammer nar Pieter van Vol lenhoven neemt donderdag 19 september de gerecon strueerde spoorwegovergang tussen Kethel en de Kande laar officieel in gebruik. Hij doet dat in zijn functie van voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid. Het spoor langs Kethel is altijd een berucht lijntje geweest door 2ijn onbeveiligde over weg. Het wordt een heel feest in Kethel met de nodige plech tigheden. De nieuwe gede puteerde S. Overwater, die voorzitter geworden is van de reconstructiecommissie Midden-Delfland, houdt een toespraakje, evenals de Schiedarose burgemeester drs Reinïer Scheeres en NS- directeur ir D.C. Hasselman. Vlaardingen. Het algemeen maatschappelijk werk betrekt op 4 september zijn nieuwe onder komen aan de Rotterdamseweg 58. Deze Vlaardingse afdeling van de stichting Interconfessio neel Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening was geves tigd in het pand aan de Emma straat 71. Nadat ook de gezinszorg uit het pand vertrok, blijft de dia- konie van de hervormde kerk als enige gebruiker van het pand over. Het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening is in verband met de verhuizing op 4 september gesloten. Schiedam De heer C.J. Ver meulen, chef van de afdeling fi nanciële zaken van de dienst ge- meentwerken heeft vrijdag de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvangen. Hij kreeg de versier selen tijdens een receptie in het stadskantoor opgespeld door bur gemeester Reinier Scheeres. De heer Vermeulen verlaat het gemeentelijk apparaat vanwege de vut „Ik wil graag doorgaan, maar ik wordt finaal in de maling geno men door de gemeente", zegt de 49-jarige Vlaardinger. „Als deze week de vergunning niet afkomt, gooi 5k het bijltje erbij neer." Spork wil snel officieel toestem ming hebben, „Wil ik dit zaakje laten draaien, dan moet ik nu re serves opbouwen voor de win ter." De Vlaardinger oegint te vrezen, dat hij op het haring- en bierfeest verstek moet laten gaan. En dat terwijl er met organisator Jan Brouwer al afspraken waren ge maakt over extra fietsenstallin gen op die dag. „Maar als ik in de bijstand terecht kom hou ik er mee op", zegt Spork boos, „ha ring- en bierfeest of niet Ik heb niet ai die tijd werkweken van 65 uur gemaakt om van de bijstand te gaan leven." Niet te spreken De stallinghouder vindt het een grove nalatigheid van de ge meente, dat hij zijn papieren nog niet heeft. Spork was toch al niet te spreken over de medewerking van de gemeente. Hij heeft al va ker het plan gehad om de boel de boel te laten. „Ik ben met die stal ling begonnen om te voorkomen dat ik van de bijstand zou moeten leven. Voor de rest hoef Ik het heus niet te doen, want ik heb bobby's genoeg, ik verveel me niks. Maar het wordt je niet ge makkelijk gemaakt hoor. Je bent werkloos, en dan tel je niet voor die mensen van de gemeente, lijkt het wel." Dat de mensen het jammer zou den vinden als de stalling ver dwijnt, daarvan is Spork over tuigd. „Ik heb het afgelopen jaar zo'n 45.000 klanten gehad en het worden er nog steeds meer. Ik heb al een heleboel mensen ho ren zeggen: als straks het betaald parkeren wordt ingevoerd, en die fietsenstalling is er niet meer, dan kan Vlaardingen barsten. Dan gaan we wel ergens anders heen om boodschappen te doen." Service „Ik blijf knokken tot vrijdag", zegt Spork. „Als dan niet alles in kannen en kruiken is stop ik er mee." De stallinghouder wacht ook nog op toestemming om een mobiel 'huisje' van drie bij vijf meter neer te zetten. Tot nu toe heeft gemeentewerken steeds ge zegd, dat het 'huisje' van Spork niet groter mag zijn dan drie bij drie. „Maar da's veel te krap", vindt de Vlaardinger. „Daar moet een toilet in, een halletje, een bureau, een kast voor de kof fie en de thee en de bezems. Bo vendien moet ik plaats hebben om bromfietshelmen en tassen te kunnen bewaren. Als je een stal ling runt, hoort die service er ge woon bij." m De nieuwe en de oude com mandant van het Schiedamse zeekadetkorps Jacob van Heemskerck: links Rob Gij ten beek, op dat moment nog eerste officier, rechts Jan van Roan, die bijna vier jaar com mandant geweest is. Zater dag haalden de zeekadetten hun nieuwe commandant op aan de Voorhaven, terwijl de genodigden wachtten op het korpsschip Spica bij de Bui- tensluis. Rob Gijtenbeek woont tegenwoordig in Mon ster, maar heeft het bestuur van Jacob van Heemskerck verzekerd dat hij vaak ge noeg in Schiedam zal zijn om de orde te handhaven. Van Roon is secretaris geworden van het bestuur. Schiedam De Schiedamse mu ziekvereniging Harpe Davids heeft zaterdagmiddag tijdens een receptie m De Tamboerijn twee leden in de bloemetjes gezet Arie Zuidgeest werd gehuldigd omdat hij 55 jaar lid van de vereniging is. Wim de Bakker is 54 jaar lid, waarvan 20 jaar bestuurslid. Veel leden en oud-leden waren op de receptie aanwezig om de jubila rissen met hun ongewoon lange lidmaatschap te feliciteren. Schiedam De FNV-werk- Schiedam heeft premier Luiers een open brief geschreven, waar het cynisme van afdruipt „Tot onze vreugde hebben wij ge hoord en gelezen dat u en. uw re gering uit de begrotingsmoeüijk- heden bent Onze vreugde sloeg echter om in verbijstering en wanhoop, toen wij verder luister den en lazen. U bent uit de pro blemen, maar heeft tienduizen den er verder in gedrukt Alle Nederlanders gaan er in hun in komen op vooruit behalve de nieuwe paria's, de echte minima. Dit sterkt ons in het vertrouwen in sociaal beleid door partijen, die het christelijk evangelie of het li beralisme in hun vaandel heb ben. Wij zien onze toekomst in dank en met vertrouwen itege moet want het kan niet anders dan dat zo'n beleid de Nederland se bevolking voor de komende verkiezingen wakker geschud 2al hebben." Ondertekend, sea e- taris J.C.deJong. Schiedam Een 52-jarige Schie dammer is zondagmiddag bij een bedrijfsongeval op een schip, dat lag afgemeerd bij Wilton-Fije- noord, levensgevaarlijk gewond geraakt. De man viel in bet ruim van de T.F.L. Freedom van een hoogte van zeven meter. Hij moest in het Schielandziekenhuis met spoed geopereerd geworden aan diverse inwendige kneuzin gen. Gisteravond verkeerde hij nog in levensgevaar. Een 50-jarige Schiedammer is vrijdagmiddag bij de VAM in een stortput gevallen, nadat hij plot seling zijn evenwicht verloor. Hij viel acht meter. De man moest met rug- en nekletsel in het No- letziekenhuis worden opgeno men. Bij de Harlekino-school is een 9- jarige jongen door een metalen rooster voor de toegangsdeur ge vallen. De jongen liep daarbij een hoofdwond op. Zaterdag: overal feest in de stad SchiedamDe Schiedamse middenstand wil het weten dat zij profijt denkt te heb ben van de nieuwe trambaan. Niet minder dan vijf winkelcentra hebben zich opge worpen om zaterdag, in het kader van de ingebruikname, activiteiten te ontplooien. Hun opvattingen over feestvieren zijn sa mengebracht met de visies van de RET, het Schiedamse gemeentebestuur en en kele verenigingen van tramfiefhebbers. Er spelen zterdag op verschillende plaat sen in de stad orkestjes, terwijl de moder ne tramstellen die dag "concurrentie" krij gen van drie historische trams die vanaf het Stadserf rijden. De 'Hoogstraat-winkeliers haken op de aard van het feest in door 'winkel-strip penkaarten' uit te delen, die recht geven op kortingen of prijzen. De Broersvest doet ook aan die actie mee en houdt bo vendien een etalagewedstrijd. Het Hema- plein herbergt die dag een kinderwater baan en is de plaats voor een motortnal- demonsiratie. Weer iets verderop, op de Dam, blijven de feestelijkheden beperkt tot standjes van de winkeliers. Op de hoek 's-Graveland- se weg/ B u rgem eeste r Van Haarenlaan worden speciale herdenkingsmunten ge slagen. Dit gebeurt overigens een dageer der ook al voor het ABN-gebouw. In Nieuwland kan men voor een kwartje' een ritje maken met een zeer oude autobus die de stichting Veteraan Autobussen die dag aan Schiedam heeft 'uitgeleend'. De festiviteiten in Noord concentreren zich rond het Hof van Spaland en winkel centrum Woudboek. Spaland doet ook in strippenkaarten en biedt voorbijgangers de kans zich als heuse RET-controIeur te laten fotograferen. Woud hoek tenslotte, bij het einde van de trambaan, heeft een zeer uitgebreid programma opgezet Om half tien wordt daar, muzikaal onder steund door Harpe Da vids met majorettes, de eerste feesttram binnengehaald. In die tram nestelt zich onder anderen wethou der Chris Zijdeveld. Bij de winkels tussen de Scheepvaartweg en het Geuzenplelri worden tassen met levensmiddelen ver loot Verder is er muziek te beluisteren van een Big Band en een Turks orkest Vlaardingen - „Het ge tuigt van minachting van de commissie onderwijs, dat wij niet zijn gehoord over het bestemmingsplan voor de Vettenoordsepol- der-Oost", vindt het Vlaardingse VVD-raadslid Zonne. In het plan staat dat er in het gebied twee openbare basisscholen in gestapelde bouw moeten komen. Dat is PvdA'er Gerard Boender in het verkeerde keelgat gescho ten. „De wethouder heeft altijd gezegd, dat scholen in laagbouw uit onder wijskundig oogpunt beter zijn." De commissie onderwijs .wil voorkomen, dat het bestem mingsplan al in de raadsvergade ring van volgende week woens dag wordt behandeld. „Wij moe ten eerst de gelegenheid krijgen om eraver te praten", aldus Boen der. „Dit kan zomaar niet" Wethouder Maarleveld geeft vol mondig toe dat hij voorkeur heeft voor scholen in laagbouw. „Maar zoals u allemaal weet lievere koekjes worden niet gebakken. Om twee basisscholen in laag bouw te realiseren heb je een lap grond van achtduizend vierkante meter nodig.-'Dat kan met in die wijk." Maarleveld en zijn ambtenaren zijn in stadsvemïeuwingswijken in Rotterdam wezen kijken naar scholen in twee bouwlagen, „waarvan toch moeilijk gezegd kan worden dat het slechte scho len zijn." Hij beloofde wel het verzoek van de commissie, om de behandeling van het bestem mingsplan uit te stellen, over te brengen aan het college. Wethou der Bas Goudnaan het eerder deze week de gepikeerde Boen der al merken, dat hij weinig voelt voor uitstel. Maar nu heeft de PvdA'er de steun van de hele commissie onderwijs. Schiedam Op ïntiatief van de PvdA-fractie wordt vanavond tijdens de gemeenteraadsvergadering een uitspraak gevraagd over de kemwapenproblematiek. Die is, nadat dit weekeinde het volkspetitionnement van start is gegaan, weer hoogst actueel. De socialisten Brouwer, Wiersma en Van Kleef roepen lm hun voorstel de Schiedamse bevolking op het volkspetitionnement te ondersteunen. Bovendien wordt de gemeenteraad gevraagd zich tegen het voorgenomen plaatsingsbesluit van 1 november uit Je spreken. Het Schiedamse standpunt zou vervolgens aan de rege ring moeten worden doorgespeeld. Schiedam De Schiedamse politie kan weer opgelucht ademhalen- Eind vorige week slaagde zij er in 75 au toinbraken op te lossen. Een 26-jarige en een 19-jarige Schiedammer bekenden er daarvan circa 60 op hun ge weten te hebben. Voor de andere autoinbraken, vijf au todiefstallen en vijf inbraken in bedrijfspanden werden nog tien andere Schiedam mers gearresteerd. Het zou niet om gezamenlijk opere rende bende gaan. De laatste maanden was er sprake van een ware golf aan autoinbraken. Het effect van de aanhouding _was dit week end onmiddellijk merkbaar. Tegenover de ongeveer tien tot vijftien inbraken die de laatste maanden gebruikelijk waren, stonden er dit weekend slechts twee. De auto van een 34-jarige man uit Den Haag, die op de vluchtstrook van rijksweg 20 stond geparkeerd, is dit week end gestolen. De man had zijn wagen daar achter gelaten om dat hij autopech had. Schiedam Uit het bedrijfspand van een schoonmaakbedrijf aan de Fokkerstraat is voor ongeveer 75.000 gulden aan goederen ge stolen. Inbrekers gingen met en kele tientallen hogedruk-reini- gers en twee stof/waterzuigers aan de haal. Men kwam op het bedrijfsterrein door het slot van het hek door te knippen. Uit een schuur aan de Brugman straat werden drie surfplanken met toebehoren ter waarde van 2700 gulden ontvreemd. Modeltrein trekken altijd wei be langstelling, Blauwe Brug. Schiedam De Blauwe Brug heeft de viering van het eerste lu strum niet aangegrepen om eens lekker en uitgebreid op de prille geschiedenis terug te blikken, maar heeft het vizier bovenal op de nabije toekomst gericht De open dag, zaterdag, groeide daar door uit tol een veredelde presen tatie van het nieuwe seizoenpro gramma en meer specifiek de cursussen waaraan de Schiedam mers in Noord vanaf medio sep tember kunnen deelnemen. Echt feestelijk ging het er in de viif iaar oiiHÏp Blauwe Brug dan ook "zelden aan toe. Natuurlijk was daar de jazz-dansdemonstra- tie in de ochtenduren en het op treden van zangeres Donna Lyn- ton 's avonds laat Het middenrif van het programma werd ge vormd door de gekke fratsen van het clownsduo Lexy en Joco en de modeshow en toneelimprovi saties in de vooravond. Als rode draad had de activitei tencommissie gekozen voor de vele stands waarin de cursus groepen zich presenteerden. Zo kon het in het grote getale opge komen publiek zien tot welke prestaties de handwerkclub, de textielververs en de poppenma- kers al na enige lessen in staat zijn gebleken. Maar ook de pro- dukten die de cursussen kera miek, bloemschikken en volks schilderen inmiddels hebben op geleverd, zullen ongetwijfeld mensen hebben gestimuleerd zelf ook een knlqe in één van die keu kens te willen nemen. Om de feestdag toch enigszins bo ven het niveau van allerlei hand vaardigheidscursussen uit te til len, mochten ook de Trechter, SSSN, FNV, Nederlandse Hart stichting en Rode Kruis vanach ter hun stands.duidelijk maken waar het hen om te doen is. ~"t' Actie, een in welzijnskringen nóg immer gretig gehanteerd begrip, werd zaterdag jn de Blauwe Brug evenmin vergeten. Diverse standhouders hadden handteken ningenlijsten neergelegd waar mee de bezoeker werd opgeroe pen zich tegen de nieuwe tram baan uit te spreken-die, blijkens het grote aantal krabbels, a£>rg onveilig voor met name kindefen wordt ervaren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1