Directie Frankelancl woedend op gemeente 13.995.- Vakmanschap herken je zo. vakantie Waterweg-drie buigen voor rijksweg 19 NOG GEEN BORDEN Kantonrechter wacht op bouw- en woningtoezicht houdt voet bij stuk Anton gruwelt van OMROEP ZOEKT MEDEWERKERS VIAARDINGS DAGBLAD SGHKOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG G0URAN1 SKY-HIGH RIJPLEZIER GARAGE VAN DALEN Voetganger aangereden mmmm J1JSTY v.a. CDA bang: 'Fiscus aast op veerpont' WATERWEG WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 Vlaardln gen Schiedam- Maassluis De drie Water weg-gemeenten hebben de handdoek in de rang gewor pen. Ze zijn niet van plan nog langer oppositie te voe ren tegen de aanleg van rijksweg 19 (Schiedam-R ijs- wijk). De mededeling dat geen van de betrokken ge meenten vandaag in de vaste kamercommissie voor ver keerszaken het woord mocht voeren tijdens de laatste hoorzitting over de aanleg van de weg, hebben de drie fiS over zich heen laten De acceptatie van dat draai boek voor de zitting staat haaks op de boze reactie van Delft, eveneens tegenstander van de weg. Delft heeft met een protestbrief naar de ka mer geprobeerd alsnog het woord te mogen voeren. De Delftse wethouder J.B. Man- dos vindt dat als het Samen werkingsorgaan Westland als voorstander mag inspre ken, die kans ook aan de te genstanders moet worden ge boden. Behalve het Westland mo gen alleen het provinciebe stuur en het openbaar li chaam Rijnmond hun zegje doen. „Allemaal voorstan ders. Kritische geluiden mo- 1 gen dus niet worden ge hoord", concludeert Mandos in zijn brief, die overigens niet het beoogde effect heeft gesorteerd. Schiedam en Maassluis heb ben domweg niet de moeite genomen te protesteren, om dat ze niet geloven dat er nog nieuwe gezichtspunten aan hun eerdere schriftelijke re acties kunnen worden toege voegd, VIaardingen heeft een extra argument; coalitiepart ners WD en PvdA zijn on derling verdeeld over de wenselijkheid van de rijks weg- VIaardingen Een Vlaar- dinger is gisteren op een voetgangersoversteek plaats op de Van der Duin van Maasdamlaan aange reden door een automobi list, die volgens getuigen door rood licht reed. De' voetganger is met ernstig hoofdletsel en een gebro ken linkerbeen opgenomen in het Holyziekenhuis. Naturisten willen Verzoek van Puur Natuur deel Lickebaertbos Schiedam Gedeputeerde staten hebben alsnog groen licht ge geven voor de aanleg van een ontslui tingsweg naar het tennis- en jaar geleden stuitte een - Tegen het decor van de nieuwe Havendijk en de toren van de Heilig Hartkerk levert de bok in de Voorhaven te Schiedam een aardig schouwspel op. Vooral oudere Schiedammers, die in de scheepvaart hebben gezeten, staan zichtbaar te genieten van de bedrijvigheid erom heen. complex in Woudhoek-Noord. Ruim een raadsbesluit bij GS op planologische en financiële bezwaren. Dankzij een Schiedams beroepschrift is GS overstag gegaan, dat het oorspronkelijke plan alsnog kan worden uitgevoerd. Wethouder Zijdeveld was tijdens de raadsvergadering dan ook verbaasd dat het voorstel niet simpeïtjes kon worden afgeha merd. WD-raadslid Prins pleitte voor een duidelijke bebor- ding, zodat verwachte overlast in de kiem kan worden ge smoord. Hij doelde daarmee met name op parkeeroverlast.Hoe wel de suggestie Zijdeveld sympathiek voorkwam, kon hij Prins dergelijke borden niet toezeggen. „Ik kan er de conse quenties niet van overzien. Dus kan ik het beter niet beloven5" aldus Zijdeveld. Schiedam In niet mis te verstane bewoordingen heeft directeur W.J.B. Huckriede van Huize Franke- land gisteren gereageerd op beschuldigingen van wet houder Van Tüborg. „Hij verwijt ons onzorgvuldigheid omtrent het uitbreidingsplan?. Die man moet nog eens naden ken, alvorens zich zo politiek op te stellen. Wij zijn het, die ons ge pakt voelen. De gemeente maakt zich schuldig aan onbehoorlijk bestuur"-, aldus een furieuze Huc kriede. De directeur ontkent in alle toon aarden de uitleg van de wethou der, die erop neerkomt dat de Li- duinastiehting pas op het laatste nippertje Het weten niet tot grondoverdracht aan de gemeen te bereid te zijn. De Liduïnastich- ting exploiteert het bejaarden huis Frank el and aan de Sint Li- duinastraat Volgens Van Til borg is er maan den geleden al afgesproken met deFrankeland-directeur, dat zijn stichting het binnenterrein zou overdragen aan de gemeente, die dan* als compensatie zou zorgen voor aanleg van riolering en plantsoenen en bestrating. De wethouder zegt datB en W ervan opkeken, dat het bestuur van Frankeland daar plotseling van afstapte. Huckriede; „Daar deugt niets van. Er is nooit, nóóit over ge sproken. Pas op 20 augustus kre gen wij een briefje van de direc teurgemeentewerken, waarin hij vroeg of wij maar even per om gaande wilden laten weten dat er een grond transactie zou plaats vinden. Daar werden wij akelig door verrast. Dat was ongepast, dat meen ik echt Alles was al rond, de aannemer stond klaar om te beginnen, de financiering was op een unieke manier rond gekomen. En dan stelt de ge meente zo'n basisvoorwaarde! Dat doe je toch niet aan het eind van de rit?" Het kwam volgens Huckriede dan ook „als een donderslag bij heldere hemel" dat B en W het punt over de uitbreiding van Frankeland met 153 aanleunwo ningen van de raadsagenda af voerden. „Dat is geen stijl. Wat moeten wij nu weer tegen de be jaarde bewoners zeggen, die al gerekend hadden op verhuizing naar wisselwoningen? Nu weer vertellen: mensen, het gaat niet door. Dat kan je ze toch niet aan doen? Nu gebeurde er eindelijk eens wat op het gebied van be jaardenhuisvesting en dan dit ik vind het verschrikkelijk." Welles-nietes Heeft Van Tilborg zich nu vergist en heeft Huckriede gelijk? De WD-wethouder is niet bereik baar voor nader commentaar; zijn PvdA-collega Chris Zijde veld wel. „Het is weer zo'n klas sieke welles-nietes-situatie. Het verhaal van Cor klopt met het beeld wat ik er vanaf de zijlijn van had, maar ik zoek het uït." Even later belt Zijdeveld terug: „De uitleg van Huckriede is een eenvoudige, om het onderkoeld te zeggen. Dat hij op 20 augustus een brief kreeg, is juist. Daar stonden alle details in. Het uit breidingsplan voor Frankeland ging ineens hard lopen, nadat de barrières waren weggevallen"1. (Zijdeveld doelt op de aanvanke lijke weigering van de provincie Zuid-HoUand om de uitbreiding goed te keuren) „En het is pi kant dat de gemaakte haast nu te gen ons gebruikt wordt", aldus Zijdeveld. .Huckriede zegt ver baasd te zijn dat hij in de brief van 20 augustus pas over de grondoverdracht hoorde, maar Van Tilborg heeft een half jaar, driekwart jaar daarvóór in het overleg metHuckriede al letter lijk de woorden deprivatiseren en openbaar terrein gebruikt" Zijdeveld vindt dat Van Tilborg daar toen een duidelijk beeld mee feschetst heeft „De directeur eeft toen gezegd er niet zoveel ervaring mee te hebben. Maar mij lijken het geen dubbelzinnige termen: deprivatiseren, duidelijk, en ópenbaar terrein, ook duide lijk. Dat was dus al driekwart jaar geleden." Zie ook pagina 17 V Buys Ballotlaan 4 - Tel.: 01Q-3437Ö0 VLAARDINGEN Schiedam Kantonrechter mr F.H. Pi ket heeft bepaald dat bouw- en woning toezicht een rapport moet maken van de twee woningen in Schiedam - West waarvan de huursters een kort geding hebben aangespannen tegen de rooms- katholieke bouwvereniging Sint Jozef. Piket denkt op 1 oktober definitief uit spraak te doen, op grond van de rappor tage die hij ruim van tevoren 'wil heb ben. Zijn uitspraak van gisteren wordt door de bewonersvereniging Schiedam- West beschouwd als een tussenvonnis: een voorlopige besch ikking. De 213 Jozef-woningen in West zijn in 1981 gerenoveerd. Kort daarna al bleek dat de huizen slechter waren dan voor dien. Al jaren is overleg gaande over het vervolg, verdere renovatie, zoals West het uitdrukt, of re-renovatie, zoals Sint Jozef het noemt In het geval van re-re novatie zouden de bewoners met een nieuwe huurverhoging geconfronteerd worden. West spreekt daarom liever van. verdere renovatie in plaats van 're-re\ want dan blijft een nieuwe huurverho ging uit en is er een kans dat de bewo ners te veel betaalde huur terugkrijgen. Donderdag is hier een informatieavond over in dienstencentrum 4 Molens. Sint Jozef komt dan met drie varianten. „Met geen van drieën zijn wij blij," aldus Hans Coster van de bewonersvereniging, „want er wordt te gemakkelijk voorbij gegaan aan wat er in het verleden ge beurd is. En dat heeft direct met huur- consequenties te maken." Gistermiddag heeft Coster nog overleg gevoerd met waarnemend directeur Cees Kamminga van de SSSW, de stich ting waar ook Sint Jozef een aandeel in levert. Omdat het overleg al jaren duurt, wilden de bewoonsters A.M. Bouwman en A. van der Velden-Lansbergen een uit spraak van de kantonrechter forceren. Haar geduld was op. Zij vonden dat de corporatie onverwijld de problemen moest verhelpen. Bij de zitting toonde kantonrechter Piket rich al verbaasd over de houding van de gemeente. „Bij particulieren staat bouw en woningtoezicht altijd klaar. Waarom nu niet?" vroeg Piket zich at Met rijn voorlopige beschikking wil hij bouw- en woningtoezicht alsnog tot een rapporta ge bewegen. Vlaardingen De fractieleiders van de politieke partijen in Vlaardingen moeten vanavond een half uurtje eerder naar het stadhuis. Voor aanvang van de gemeenteraad vergadert het se niorenconvent, over de vraag of SP'er Remi Poppe nu wel of niet een interpellatie mag houden over het in opspraak geraakte be jaardencomplex Drieën-Huysen. Burgemeester Fred van Lier vindt, dat de SP aan het bestuur van de algemene stichting tot huisvesting en verzorging van bejaarden (ASHVB) opheldering moet vragen. „Zinloos", zeggen Poppe en zijn fractiegenoot Van Wezel. Zij hebben geen vertrou wen meer in dat bestuur. Het is niet waarschijnlijk, dat de SP'ers onder druk van de burge meester van hun interpellatie af zien, Poppe vindt dat hij met zijn aanvraag in zijn recht staat De SP'er is met name nieuwsgierig, waarom het bestuur van de ASHVB en burgemeester en wet houders niet zijn ingegaan op het 1 verzoek van zijn partij, om .direc teur G.J. Verburg te schorsen. Na een reeks conflicten met het personeel kreeg Verburg het in juni van dit jaar ook aan de stok met voorzitter Bert van Embden van de bewonerscommissie van Drieën-Huysen. De directeur zou daarbij de bejaarde Van Embden hebben uitgescholden en ge duwd. Het onderzoek dat vervol gens op verzoek van SP en bewo ners door het bestuur van de ASHVB werd gehouden, is vol gens de SP een schijnvertoning geweest Verburg werd hangen de het onderzoek niet geschorst en de onderzoekers kwamen tot de conclusie, dat de hele zaak nogal opgeblazen was. De afgetreden voorzitter van de bewonerscommissie, die inmid dels heeft besloten om maar uit Drieën-Huysen te vertrekken, kreeg een briefje waarin hem werd verzocht contact op te ne men met de directeur. „Dat is toch wel het toppunt", vindfPop- pe. „Zo wordt de wereld op z'n .Als de SP'er tegenover het senio renconvent voet bij Stuk houdt moet uiteindelijk toch de ge meenteraad beslissen over de in terpellatie van Poppe. „jjUs de raad de interpellatie afwijst we ten wij echt zeker, dat zij de affai re in de doofpot proberen te stop pen. Dan dienen wij een motie van wantrouwen tegen de hele gemeenteraad in", zegt de SP'er strijdbaar. „Dat heeft wel geen zin, maar dan weten de kiezers ten minste, dat wij niet meedoen aan die walgelijke vertoning." Vlaardingen Bestem een gedeelte van het Lic kebaertbos voor naaktre ereatie. Dat verzoek heeft de afdeling Maassluis van de naturistenvereniging Puur Natuur gedaan aan het recreatieschap Mid den-Delfland. Vlaardin gen heeft hét verzoek of ficieel nog niet binnen, maar woordvoerder Wa ling van der Hamme kan al op voorhand zeggen, dat de gemeente weinig voelt voor naaktreereatie in het oeverbos. Er moeten in de regio meer open bare gelegenheden komen waar naakt kan worden gerecreëerd, vindt de vereniging. Dat mag zo zijn, zegt Van der Hamme, maar de strook langs de Waterweg is daar niet geschikt voor. Vlaardingen staat niet te trappe len om een deel van het Licke baertbos voor de naaktreereatie te bestemmen. „Het oeverbos is al niet zo groot dertig hectare en het is bestemd voor intensieve recreatie. Er komen per seizoen honderdduizenden mensen. Het Is onwaarschijnlijk dat de ge meente van dat kleine gebied een deel wil afstaan voor een toch be perkte groep mensen." Weliswaar beslist het recreatie schap over het verzoek van de naturisten, maar daarbij kunnen gemeenten behoorlijk dwarslig gen. Voor naaktreereatie in het Lickebaertbos zou de algemene politieverordening aangepast moeten worden. Het schap is daarom van plan eerst de ge meente te vragen wat zij van het verzoek vindt Van der Hamme denkt dat de naturisten maar be ter een ander terrein in Midden- Delfland kunnen gaan zoeken. ,Er wordt een heel groot gebied voor recreatie ingericht, daar is vast wel een rustig plekje voor de naturisten te vinden." PvdA-leider Wustrow: 'Straks weer wintersport, bah!' Maassluis Ieder jaar opnieuw zijn er twijfels over het voortbe staan van de veerpont Maassluis- Rozenburg en deze keer is het de CDA-fraetie, die problemen ziet. Volgens CD A-woord voerster Joke van Rest heeft de belasting dienst het gemunt op het veer en dreigt er een flinke aanslag. „De fiscus beschouwt de veerdienst als een particuliere instelling", zei ze gisteravond tegen de gemeen teraad. Ook zou.er voortaan btw berekend gaan worden. Het CDA-raadslid vroeg zich al", waar Maassluis de drie miljoen gulden vandaan zal moeten ha len, die met de gevreesde belas tingaanslag gemoeid zijn. „Wat staat de gebruikers van de pont dan te wachten? Hoe hoog wor den de tarieven", vroeg Joke van Rest. Wethouder les van der Knaap kon geen uitsluitsel geven. Hij heeft pas wel gesprekken ge voerd over de financiële perike len rond het veer, maar hoorde gisteravond voor het eerst van de btw-kwestïe. „Daar is mij nog niets over verteld", aldus Van der Knaap. „Maar één ding kan ik wel zeggen: als hogere tarieven het veer nog onaantrekkelijker gaan maken, is dat voor Maas sluis èn Rozenburg onaanvaard baar. Dan gaan wij gezamenlijk opnieuw naar Den Haag om voor een betere regeling te vechten." MaassluisDat valt dus tegen. Was de PvdA tóch boos. Ben W van Maassluis hadden nog geschreven: „Wij vertrouwen erop dat u onze late beantwoording kunt billijken"en dan blijkt dat PvdA-fractie-^ leider Anton Wustrow van geen billijken wil weten. Waar ging het over? De PvdA had schriftelijke vragen gesteld over de verschuiving van de betalingsdag aan uitkeringsgerechtigden van de 15e naar de 30e van elke maand. De fractie pleitte voor een gefaseerde invoering. Meer dan twee maanden duurde het voordat Ben W reageerden, de vakantie zat ertussen. Onbevredigend waren de antwoorden boven dien, zodat Wustrow er gisteravond op terugkwam. Wethouder Elly Coenen zei te denken aan twee fases, maar probleem was nog dat dj binnenkort met vakantie gaat Zij vindt het onplezierig de ingewik kelde materie over te laten aan een collega, zei zij. Wustrow: „Daar gruwel ik zo onderhand van, vakantie, vakantie en nog eens vakantie. De hele zomer moesten wij wachten, nu dit weer. Straks maakt men zich weer op voor de wintersport, daarna zien we uit naar de volgende vakantie, bah.'Doen wij in de tussentijd nog even wat? U moet eens goed beseffen waar wij mee bezig zijn." Met ge meentelijke politiek, bedoelde Wustrow. Wethouder Coenen reageerde kribbig dat er door haar vertrek 'niks op zijn rug'komt te liggen en dat een collega de materie tlpelijk zal overnemen. Maar ik had het graag zelf gedaan", was haar veronge lijkte antwoord Schiedam De Ziekenomroep Schiedam zit dringend om me dewerkers verlegen. Zowel amateur omroepers als programma technici voor de verzoekplatenprogramma's kunnen zich aan melden. De omroep wil bovendien een technicus aantrekken voor het tweewekelijkse gesproken blindenperiodiek VisLo- naal'. Geïnteresseerden worden ruimschoots in de gelegenheid gesteld ervaring op te doen, voordat ze 'in het diepe' gaan. Voor meer informatie kan men na vijf uur bellen met Jos Ak kerman, telefoon 01899-20756 of schrijven naar de ziekenom roep, postbus 239, Schiedam. Al meer dan 300jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is Meesterschap

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1