WATERWEG SPORT 21 Mustang zoekt onbekend talent Door stappen beneveld leven fl Centraal vertroetelt het stiefkindje van de kunst Oranje Nassau levert veel in Tonnetje steken met Sint Radboud Tweemaal Ghandi SPORTAGENDA Bob van Vliet: opbrengst voor Greenpeace Groepstentoonstelling Vlaardingse kunstenaars 'Natuur je buur' in bibliotheek Muziek van Funny Bunny Maasland opent seizoen Jeugdselecties in Broekpolder Indeling en selectie VDV Rotterdams Nieuwsblad donderdag Y/S september 1985 iniinuiiiiiinin!i!i»iiiiiiiiiiiin!i!ii!iui!i!iiiiiiimi»iiiiii»miiiiiii«iiiiiiiniiiiiuiuiiii)iiiiuiii]i»iiii!niii!»i!!!ii!iii!iii!ii]i!]i!iiiiiiiiintiiiii!ii]niii]iiiiiiiiiiiiNi!iiiii»iiiiii!iil>ii!iiiiliili!iiiiiiiiHiiiiniii!iimiii!iiiiniiiiiiiiniii!i!ii»:iHMiiiiiiiiiiiiiiiii» Schiedam Bob van Vliet, zan ger, tekstschrijver en componist van de Schiedamse formatie Mus tang, wil een langspeelplaat gaan maken met onbekend talent. Hij doet dat op een voor hem nieuwe 'manier, die het financiële risico 'beperkt tot nul. Het onbekende talent kan namelijk zelf in vesteren en krijgt in ruil een aantal langs- pelers, dat overeenkomt met de waarde van het ingelegde geld. „Je krijgt bijvoor beeld ?5 elpees-als je 750 gulden ingelegd hebt. Ik denk dat de platen uitkomen op een tientje per stuk," aldus Van Vliet. Het maximale bedrag, dat ingelegd kan wor den. is duizend gulden. „Ik heb geen commerciële opzet," zegt de Mustang-leider. „De opbrengst gaat geheel naar Greenpeace." Hij verklaart dat idea lisme met de mededeling, dat Mustang op die manier in elk geval in de kijker blijft staan en mogelijk levert dat weer nieu we contracten op. Voorlopig is er een reisje naar Spanje geboekt: daar zal dit najaar in verschillende plaatsen worden opgetreden. Ook gaat Mustang enkele Rijnreizen ma ken: aan boord treedt de Schiedamse for matie dan op. Tegen kerst wil de groep een nieuwe single produceren „in de ons ver trouwde 9tijl: die van de onderbroekenlol," aldus Van Vliet Hij ziet ook hierin een maatschappelijke functie: „Het is ontspan nend." Mustang zal op de beoogde langspeelplaat met het onbekend talent alle Ingezonden nummers muzikaal ondersteunen. Zelfs bij het schrijven van de teksten wil Van Vliet wel bijspringen, hetgeen ook kosteloos ge beurt. Het onbekend talent wordt alleen gevraagd om te zingen en dat mogen dus eigen teksten zijn. „Het doet er ook niet toe waar het talent vandaan komt," zegt Van Vliet. „Uit Schie dam is leuk, natuurlijk, maar uit Vlaardin- gen. Maassluis, Hoek van Holland, Rotter dam of nog verder weg is ook goed. Het gaat mij er vooral om een plaat te maken met een verscheidenheid aan stemmen, zo als ik pas in Rotterdam heb gedaan Hier kwam een elpee uit waarop oude Rot terdamse artiesten werden samengebracht: dat was bepaald geen onbekend talent. Van Vliet rekent op de medewerking van Dureco Release bij het uitbrengen van de langspeter. Intussen houdt Bob van Vliet zich ook nog altijd bezig met het schrijven van liedjes voor andere artiesten. Hij schrijft momen teel een nieuwe single voor Rita Young, een Vlaardingse zangeres die haar come back vorig jaar vierde in Gerard Massalts cafél'EscargoL llillI»t)lilll!l!Illll<illl1lUll!Sllllli1lilill1iinillllll!Ullilllllinil])llllllllllll]llllllltll£ilHlMIIl!llltII!)UIIIIIMlllIlt)lllllllll[!llll]nSllniIlllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIilllllll!ltJIIIIIllllllilllllllllir!lMril[tl!IIIIIl!lliIIIIIIIIIiriiimnilllll,IIIINIIIIIIIIltllIIIIIII!lll!llll]ll Schiedam Bij elke nieuwe groepstentoonstel ling in het cultureel cen trum Hollandia in Vlaar- dingen rijst de vraag: waarom brengen Schie damse kunstenaars zich zelf niet tot een groeps tentoonstelling? Al jaren blijken hun Vlaardingse vakgenoten onverschillig tegenoversnobisme en stallen zij hun werken naast elkaar uit, hetgeen cbonte exposities oplevert. INConeurrentiezin wordt keven aan de kant gezet, zij ^schamen zich niet voor el- jjikaar. Bovendien voelen t-'de Vlaardingers zich niet Lte verheven om aldus een ^stukje educatie te bieden, '.want wat zet meer tot dis- eens weer grote stappen te heb ben genomen, allerlei details zijn aan het bewustzijn ontsnapt. Bui len kom ik een yoga-leraar tegen. Pietsend duurt de Oosthavenka- de een minuut Hoeveel panden staan er' Hoeveel mensen Hepen er? Wat is er allemaal gebeurd in die ene minuut? 'Oosthavenkade' het is de titel van een gouache van Hans Rik ken, nummer vijftien op de groepstentoonstelling. Nee, wie alle stenen van de Oosthavenka de telt, wie de monumenten om zichtig bewondert, wie de jachten in de Oude Haven bestudeert, ziet m Rikkens gouache de Oost havenkade niet. Hel zijn allemaal wilde strepen. Maar het is de sfeer van een bedrijvige kade hartje Vlaardingen, er gebeurt te veel om op te letten. Ik Hels hierlangs een autootje 'n Autootje o£ twee Drie Ik flets te snel om bij te houden Hoeveel autootjes Ik zie. Wat overblijft, zijn vage impres sies; het is de tragiek bij de herin nering, dat er altijd veel buiten blijft. De afleiding is te sterk, met zevenmijlslaarzen gaan we aan elkaar opvolgende activiteiten voorbij. Dan raakt de ervaring beneveld door 'Grote stappen', zoals de sfeertekening van Carla Einwachter heet Haar potlood- en acrylschets is verwant aan de Oosthavenkade van Hans Rik ken. 'Alweer een tunnel' van Ju les Breeman kan ook tot deze ca tegorie gerekend worden: het flitsende moment 'gepakt'. Vluchtiger van aard zijn 'Miss 1985' van Anneke van der Meer en 'De schilder als model' van Leo de Koning; zij lijken mij te makkelijk. Waar Einwachter en Rikken symptomen van het denkproces verbeelden, als hint. "dóór Kor Kegel ^eussie aan dan contrasten? ^Zoiets moet in Schiedam cook maar eens. En omdat taan deze wens nu al jaren ^voorbij wordt gegaan, ^vandaag voor straf een hVlaardings verhaal. ^Bedrijvigheid heerst tn het cultu reel centrum Hollandia. Er wor gden panelen, grote houten platen L-uit een bestelwagen geladen en -;naar boven gehesen, als het niet "-voor een verbouwing is dan wel "'voor iets kunstzinnigs De bezoe- *~ker moet ervoor opzij, zoekt zich -*een weg de trap op naar de -■groepstentoonstelling van twee- "entwintig Vlaardingse kunste- 'naars en denkt bij het weg- .gaan: door die drukte heb ik. be- r halve de kunst, weinig van Hoi- '-landia gezien. Stonden de plan eten er nog fris bij in de hal? Wa ll'ren de muren nu geel of beige? •jNiet op gelet Het leven blijkt m- Mont Saint Michel: linoleums nede van Andrè Pelgrim. blijven de miss en het model han gen onder een grauwsluier. Hier stokt de expressie. Mat en luste loos. Het is het aardige van zo'n groepstentoonstelling dat de ver schillen zo opvallen, van een sprekende emotionaliteit is bij voorbeeld de 'Saxofoon' van Aad Smit, een zeefdruk die de vibra ties van het instrument weer- geeft. 'Maskerade' ,van Joop van Esch heeft een sinistere lading, hier zien we de wulpse en duivel se trekjes van een beneveld le ven, maar hoe anders in gericht heid dan Rikkens woeste gracht. Opvallend m de galerie/arto theek van Hollandia is het aantal realistische werken. Jan van Reeven heeft zijn wilde haren in een kleiput gegooid, kennelijk geïnspireerd door het fietsen langs de Vlaardingse Vaart bij zonsondergang. Uitgezochte loca ties zijn ook de Bameville-Carte- ret van Peter Dumas, de Gasunie van Rob Kila, de overzet bij Tien hoven van Albert Slot (hoe gaat het met u?) en de Mont Saint Mi chel van Andié Pelgrim. Het meest modieuze werk is een krijtschildenj van Maryoke; haar tweeluik 'Disco XV* heeft de kleuren van deze tijd. De expositie in Hollandia duurt tot en met 14 september. Oosthavenkade Vlaardingen: gouache van Hans Rikken. Schiedam. Muziekvereniging Sint Radboud zal zich zondag niet door eventuele slechte weersom standigheden uit het veld laten slaan. Hei eerste Kethelse kampi oenschap tonnetje steken, dat al voor 23 juni stond gepland, gaat dit keer gewoon door. Harmonievereniging Sint Rad boud geeft om elf uur op hel kerkplein tegenover de rooms- katholïeke kerk met een speciaal concert het startsein voor het kampioenschap. Het evenement wordt omlijst met tal van andere activiteiten: rad van avontuur, dart gooien en de kop van jut. Schiedam In de hoofdbiblio theek aan de Lange Haven en in het filiaal m de Blauwe Brug wordt van II tot 21 september een tentoonstelling gehouden over de relatie mens en natuur. Deze tentoonstelling, die tegelijk 'n driehonderd andere bibliothe ken te bezichtigen is, is onderdeel van het project "Natuur je buur'. Dit project wordt gesubsidieerd door het ministerie van Land bouw en Visserij en werd opgezet door meer dan tweehonderd ac tieve natuurbeschermlngsgroe- pea Vlaardingen Met enige trots laat Tom van Wijnstok het bloemstukje zien, dal hij van de culturele raad beeft gekregen. Roze narcissen, als een waaier ge rangschikt. Op het kaartje staat dat de raad hem gelukwenst met de eerste stappen op deze culture le weg. Da's attent zeg, mompelt een klant en hij laat zijn blik glij den langs de Auke Bergsma's aan de muur. Foto's die de Vlaardin- ger maakte van zangeres Mieke van de Gigantjes. Dinsdag kwam zij zelf naar café Centraal om de expositie te openen. „Jongens, dat was een happe ning", glundert Van Wijnstok, „De hele zaak stond vol." Dat was bij de opening van de groepsex- positie in het Hollandiagebouw, waar trouwens ook een foto van Bergs ma hangt, wel anders, weet hij. „Daar waren misschien dertig mensen en daarvan waren er 22 kunstenaars. Deze foto's hangen hier een maand en worden ge zien door duizenden mensen." Dat is misschien wat overdreven, maar het café aan de Westhaven- kade wordt zeker drukker be zocht dan de expositieruimte van Hollandia. Mieke was zelf heel blij met het resultaat van de sessie met Berg- sma, want die voelt de sfeer van de jaren vijftig zo goed aan, vindt de zangeres. Tsja, dat meisje met de korte jurken, felrode lippen en suïkerspmkapsel zou toch al zo weggelopen kunnen zijn uit de begintijd van de rock en als ze dan ook nog een plaat van Buddy Holly vasthoudt of zich ver schuilt achter een rood-wit ge streepte strandstoel kun je er he lemaal niet meer omheen: jaren vijftig. Terecht worden vooral de kleu renfoto's, vergrotingen van pola roids en dia's, door de klanten be wonderd. Maar de zwart-witfo- to's van een van haar optredens met de Gigantjes zijn minstens zo mooi. Vooral die van het slot van het optreden, waarop van het ge beeldhouwde kapsel wt *"oig meer over is. Die straalt blijdschap uit. Dat het glas voor de foto's zo goed spiegelt is een extraatje: kun je je zelf zien kijken, kun je op je eigen gezicht lezen wat jeervan vindt. Zo, aan de cafémuur, breng je de kunst naar de mensen toe, be weert Van Wijnstok. „Daar heeft iedereen wel de mond van vol, maar dit is de manier om het te doen." Hij noemt fotografie het stiefkindje van de kunst en hij is van plan om dat kindje eens lek ker te gaan vertroetelen. De klanten kunnen elke maand een Mieke van de Gigantjes: foto van Auke Bergsma, tentoonstelling van een andere topfotograaf verwachten. Schiedam Behalve aan het interieur is ook aan het nieuwe pro gramma van filmclub Schiedam tijdens de zomerperiode flink ge sleuteld. De filmclub begint het nieuwe seizoen in De Teerstoof met zowel een voorstelling op vrijdag- als zaterdagavond. De vrij dag is de vaste filmavond. Op zaterdagavonden worden vanaf 12 oktober ook regelmatig andere activiteiten gehouden. Komend weekeinde staat volledig in betteken van de film Gand hi. Een rolprent waarin Mahatma Gandhi's geweldloze strijd voor de mensenrechten tegen de achtergrond van het Britse koloniale bewind in India breed wordt uitgemeten. De film begint beide avonden om half negen. Schiedam Jongerensociëteit Instuif Schiedam begint het nieu we seizoen zondag met een disco- avond in zaal Irene. De jongeren kunnen er vanaf half negen te recht. De muziekkeuze komt die avond voor rekening van. Funny Bunny, die echter behalve met muziek ook met tekenfilms en clips naar Irene komt l<¥«' Maarten Goettsch...'Ongelukkige voorbereiding'... Vlaardingen Over het al gemeen lijkt er een optimis tische wind door de gedach- tengamgen van de korfbal- coaches te waaien. Zo is er bij bijna alle verenigingen tijdens de voorbereidingspe riode vrij fors verjongd. De gemiddelde leeftijd van de selectie van het Maaslandse ODO is bijvoorbeeld slechts 21 jaar. Mede door deze ver andering ligt de nadruk voor het merendeel van de clubs nu vooral op het sme den van hechte teams, dïe liefst een paar jaar achter een kunnen meedraaien. Echte kampioensaspiraties zijn er alleen bij het Vlaar dingse Spirit. De meeste an dere betrokkenen gokken op eindnoteringen bij de eerste drie. „Wat kwaliteit betreft", zegt Vlaardingen-tramer Rob van Nijnattea, „kunnen we in onze met de beste meedraai door Susan de Ligt MaaslandTer gelegenheid van de start van het sch ietseizoen heeft SV Maasland de traditione le landelijke wedstrijd uitge schreven. Deze wordt tot en met 14 september gehouden in het verenigingsgebouw aan de Doel- straat De openingswedstrijd betreft het kleinkalibergeweer (KKG) over twaalf meter knielend. Dagelijks wordt er 's avonds vanaf zeven gescholen, behalve op de twee zaterdagen. Dan begint de wedstrijd 's morgens al om tien uur. De indeling van de wedstrijden behelst een afdeling korpswed strijden voor vier personen, de pemoneJe baan, de vaste baan en de vnje baan. Iedere dag wordt er een prijs uitgeloofd voor die schutter die de hoogste serie vrije baan schiet. De prijsuitreiking van de ope ningswedstrijd is op zaterdag 14 september om 18.00 uur. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Voetbal: 20.00 Jublleurrvecptie Zwa luwen in clubgebouw tar gelegenheid van het vijftigjarig bestaan; Zaalvoet bal: Energiehal Rotterdam veld 1: 19.00 HBSS— Activitas (dj: Idem veld 2:19.00 WICO—Hermes DVS (d); Bil jarten: 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse driebanden (poule 4) In café De Kroon te Vlaardingen; 19.30 Voor- wedstrijden derde klasse driebanden (poule 5) in cafe De Kroon te Vlaar dingen; 19.30 Voorwedstrijden derde klasse driebanden (poule 6) In café Van der Valk te Vlaardingen; Kampi oenschap Maassluis: poule A: 't Wa pen van Maassluis—De Kroon. De Bïereller ADe Viool A- VRIJDAG 6 SEPTEMBER Hor>n*oflbal: 19.00 GophersHoo kers. 19.00 The Hawks—Schiedam. Arno en Rik Brouwer met de Waterweg Cup. Vlaardingen heeft.; dus in het nog prille seizoen het eerste succes al binnen. Di£v; hoofdprijs blijft evenwei het kampioenschap, -*•* en. Het is een kwestie van in passen. In de voorbereiding bleek dat we goed kunnen draaien, maar in de competitie kun je door de prestatiedruk natuurlijk altijd voor verras singen komen te te staan," In vergelijking met voorgaande jaren mist Vlaardingen nu Ma rijke Strubbe en John Kuit. ,Dat scheelt toch een hoop rou tine. De leeftijd van hun ver vangers ligt rond de twintig." Met datzelfde euvel kampt ook Rolf Latuperisa bij het Maas landse ODO. „We zijn nog in opbouw", aldus Latuperisa, die na een jaar afwezigheid terug is op het Maaslandse korfbal nest. „fn vergelijking met vroeger is er echter wel het een en ander veranderd. Je kunt nu bijvoorbeeld geen team meer opbouwen rond een paar spelers. Je moet echt een volwaardige ploeg hebben." Onervarenheid Latuperisa vindt dat hij ook zo'n ploeg heeft.,,We kunnen goed korfballen Het spel is al leen nog niet altijd even con stant en door onervarenheid nog te weinig doeltreffend. De druk in de competitie blijkt groot, dus moeten we vooral m het begin zoveel mogelijk pun ten binnenhalen." t Ook Maarten Goettsch, trainer van het Vlardingse Oranje Nassau ,speeit met die gedach te. Hij heeft alleen zijn twijfels over het welslagen van die op zet, vanwege de vrij smalle ba sis van zijn selectie „We heb ben een vrij ongelukkige voor bereiding achter de rug", ver klaart hij. „Als gevolg daarvan zitten we nu met blessures en met een team dat met echt goed op elkaar is ingespeeld. We hebben bijvoorbeeld maar één volledige oefenwedstrijd gespeeld." Toch hoopt Goettsch met Nas sau in 'de bovenkant' mee te draaien.,, Voorwaarde daar voor ts dat we vooral de eerste weken ongeschonden doorko men. Lukt dat, dan zitten we echt in de top, waar het onder linge krachtsverschil miniem is." Nassau moet het nu zonder de steunpilaren Henk Navcs, Lennekc Stoevelaar en Anja van der Kooij stellen. Naves speelt op eigen verzoek in het derde. Van der Kooij en Stoe- velaar zijn gestopt Goede hoop Ook Spirit, de derde Vlaar dingse elub, begint met goede hoop aan de nieuwe competi tie. Miste de ploeg vorig sei zoen onder leiding van Ed Mayer, op hei nippertje het kampioenschap Onder aan voering van de oorspronkelijk van ODO afkomstige Kees van der Kooij moet het dit maal gaan lukken. „Spirit hoort gewoon in de eerste klasse thuis In oefen wedstrijden hebben we achter eenvolgens Hoekse, Nicuwer- kerk en Sagitla 2 afgepoeierd Jammer is alleen, dat de te genstand m de competitie vooi ons weinig inspirerend is. Daardoor wordt het extra moeilijk orn de ploeg voor de vier wedstrijden die wel be langrijk zijn, goed te motive ren." Overigens heeft ook Van der Kooij een jonge selectie Erg jong zelfs. Diana Reijgersberg, Christiaan van Leeuwen en Robert Hoogerwerf hijvoor beeld zijn net zeventien. „Leeftijd zegt niet alles", ver klaart Van der Kooij zijn keu ze. „Bij gelijke kwaliteiten heb£ ik voor de jeugd gekozen." Verschuivingen *7^. In Schiedam bleven de be langrijkste verschuivingen be perkt op het tramersvlak. Bij Harga kwam Rob Potter. Suc ces haalde Ad van Dalen bin nen als opvolger van Fred Molhuizen. Potter verwcht net als vorig seizoen in de top van de eerste klasse afdeling te bivakkeren. „Dat moet toch kunnen. Ver-- leden jaar zijn ze tweede ge- worden." Nieuw in zijn selee- <- tie zijn Chris Nieholt en Mi- l randa Holster. Freek Veer is de enige die verdwenen is naar een lager team. Succes' nieuwe coach Ad van - Dalen laat zich niet uit over I een eventuele eindklassering, daar hij zijn selectie nog maar drie weken onder zijn hoede heeft. „Ik weet dat we tech nisch sterk zijn en dat er iru„ onze klasse weinig onderling verschil is. De vorm van de dag zal derhalve veelal beslis send zijn." De selecties: Oranje Nassau: Monique Jonkheit, Sjanie Bat, Anoek Romers, Antol- nelte Kamerman», Gerda Boog ar», Marieke Boshuizen, Brem van Zelm, Marcel Voskamp, Leo van de Bla, Ton Sluimer, Rolt Piek an Kaaa van der Kooij". Spirit: Jacquelien Boog, Diane Refj- gersborg, Agnea Hoog en raad, San- dra Klaris, Jofanda van dar Velde, Conny Onck, Chrietïaan van Leeu- wen, Robert Hoogerwerf, Ademn Kayalik, Hana Sakker, Martin Lokker en Rob Moerman. 1 ODO Maasland: Bram Hanamaaijer. Marko Eikelenboom, Teunla Jean van Barneveldt, Rob van der Hak, 1 Henk Goedendorp, Jan Zegwaard, J Anja Noordam, Irma van AAUt, Ma2 rijke Noordam, Anja van Buuren', Gerlinde Overaiuizen en Margralh Broek. f Harga: Pauline Meijer, Diana Oost: lander, Nicolette Ristema, Regina van der Toorn. Marion Veer, Miran da Holster, Ton van Kinta, Koos van Leeuwen, Ed PAk, Orino Sluimer, Chris Nieholt, Rene de Goede. Succes: Merga Bijt, WitJïe Huigen, Jolanda van der Kuil, Nel Mayer, Marlins Slavenburg, Cathy Post- hoorn, Ronald Bijl, Rob de Bus, 't Theo Gorissen, Ed de Jong, Kees Jonkman en Leo Kruinlng. Vlaardingen: Monique en Marian 1 Verweii, Anne mieke en Mary Lou Willemsen, Ellen van der Hoeven, i Anja van Stekelenburg, Ruud Stans, IJsbrand den Brems, Jaap Kranen burg, Rene Zwets, Arno en Rik Brouwer. J CKC Maassluis: Martha van der Gaag, Leontien Kloppenburg, Ronny Moerman, Jacqueline Wijnhorsl, Marja van der Vaart, Marjolein Moerman, Kees van Aalst, Ecic dè Jong, Eric Kiok, Martin Bergwerfl, Peter Greg oor, Arie Rookus en Jaap van Waardenburg. t Vlaardingen De vierdeklasser Vlaai-dingen treedt maandag als; gastheer op voor de KNVB afdeling Rotterdam. Op het complex in de 1 Broekpolder worden twee selectiewedstrijden gespeeld om te komen 1 tot een distnctselftal (West II) voor de jeugd onder 14 en 15 jaar. De wedstrijd van de eerste groep begint om 18.45 uur en de tweede om 20 uur. De organisatie is in handen van de vijf afdelingen in West H, te weten Den Haag, Dordrecht, Gouda, Leiden en Rotterdam. De toe- gang is gratis. i Vlaardingen Het eerste achttal van de Vlaardingse Dam Vereni-' ging (VDV) komt ook dit seizoen uit in de hoofdklasse van de West-I Hollandse Dambond. Tegenstanders zijn RDG 3, DOS, MDV 2, Schiedam 2, HMS DIÖ Ter Heijde, MDV1, NDV en GON A. r' De selectie van het eerste team bestaat uit C. Biel, A. Burgerhout. W.C Heuvelman, D. van de Kerkhoff, G. van MastrigtpD. Tamboer Li 1 Tom en C.W. yan Veelen. -L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2