mmm PvdA: nieuwe impuls voor uitgaansleven Uitstel opening Asvion SZC begint opnieuw w Cees Schilder weet niets meer —-T1 Werkwinkel zoekt hulp SPORTAGENDA Huidige lijn voortgezet imiiiuiuiiuiiiiiiimmmu Historische door Schiedam D'66 praat over individualiseren Nieuwe cursus: mondig worden Centrale stalling voor brand weer Boedhram ongeslagen Gouden plak Jeroen Erkens - •V Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 17 september 1985 Vlaardingen Net als in Schiedam wil de Vlaar dingse PvdA het uitgaan sleven nieuwe impulsen geven. Je vraagt je af wat die socialisten bezield om zo voor de horeca op te ko men. In de fractiekamer 'ii£ het Vlaardingse stad huis hangen de affiches van de SDAP nog aan de muur en kreten als 'Ach vader lief. toe drink niet nièer' zijn daar nog onlos makelijk mee verbonden. Maar toch, de socialisten hebben oog voor het café leven, dat in Vlaardingen dê laatste jaren aan bete- kènis heeft gewonnen. Leuke dingen voor de mensen, daar is het de socialisten vast om teldóen. De Stadsgehoorzaal en d^Harmonie moeten volgens het concept-beleidsprogramma van 'socialisten een duidelijker functie krijgen in het Vlaarding se'uitgaansleven. „Dat complex moet worden uitgebouwd tot een echt cultureeL centrum", vindt fractievoorzitter Kees van der Windt Hij meent dat er in de twee zalen aan de Schiedamse- weg ook overdag meer activitei ten moeten worden ontplooid. „Er moeten meer exposities wor den gehouden en het horeca-ele- ment moet worden versterkt", al dus de PvdA, die daarmee direc teur Marten Putman ongetwij- feid een steun in de rug geeft De PvdA legt ïn het concept-pro- gram voor de komende vier jaar sowieso de nadruk op het feit, dat mensen steeds meer vrije tijd krijgen. Niet alleen het uitgaan sleven, ook de sport moet meer impulsen krijgen. De socialisten denken_ aan 'multi-funetionele clubs1 die zich met meer dan één sport bezig houden. Die samen werking moet worden bevor derd, vinden zij. De Vlaardingse raad voor sport en recreatie krijgt van de socialisten weer een vol waardige plaats in de stad. Door raadsleden een stem geven in de VRSR moet die raad weer een echt overlegplatform worden tussen sportwereld en gemeente. De PvdA is alleszins tevreden. Vanaf 1973 heeft de partij onaf gebroken invloed kunnen uitoe fenen op het beleid in de gemeen te. En de socialisten zijn trots op de resultaten die in de afgelopen twaalf jaar zijn bereikt. Geen wonder dat zij die lijn in hun nieuwe verkiezingsprograra heb ben doorgetrokken. De stadsver nieuwing blijft prioriteit nummer 1. In de komende vier jaar moe ten de na-oorlogse wijken zoals de Westwijk en Holy worden aangepakt- Daar moet volgens de PvdA nodig worden gereno veerd. De afronding van de bin nenstad is een andere prioriteit. De socialisten denken in de ko mende periode de investeringen stevig op te voeren. „Dat kan ver regaande consequenties hebben", zegt bestuurslid Hans Versluys, voorheen fractieleider. „Het kan betekenen, dat er bezuinigd moet worden op personeel en subsi dies, maar dat is een politieke keuze die je moet maken." De woonlasten mogen niet meer om hoog. In voorgaande program ma's stond nog, dat heffingen en belastingen moesten worden aan gepast aan de inflatie. Dat stand punt heeft de PvdA losgelaten. „Het nieuwe programma is niet erg spectaculair, maar daar zijn de tijden ook niet naar", vindt af delingsvoorzitter Mari van Oppij- nen. De socialisten hebben in hun concept-programma weinig nieuws te melden. „Wij houden de lijn vast die tot nu toe is ge volgd", aldus Van Oppijnen. „Het is ook niet te verwachten, dat wij binnenkort meer financiële arm slag krijgen, dus het is zaak om met beide benen op de grand te blijven staan." Schiedam De officiële opening van Asvion's kunstgrasveld, die op de agenda stond voor za terdag 27 september» is verplaatst naar half, eind oktober. Hoewel de mat inmiddels en zon der problemen is aangelegd en rond de 27e be speelbaar zal zijn, wil het bestuur van de Schie damse bockeyvereniging pas dan een hens feestje bouwen als ook het randgebeuren is af- gehandeld- Vandaag is bijvoorbeeld de laatste kabel voor de aanshnting van de lichtinstallatie aangr, -- legi. Het is de bedoeling om het hele eomDlex 2 te verfraaien, zoals ouder meer een ophoginï van het terras rond het clubgebouw. Tevens moeten rond het kunstgrasvcld nog paden en hekken worden aangelegd en moeien de recia- -r mehorden worden opgehangen. Pas daarna wil Asvion overgaan tot de officiële opening Schiedam Deo Nieuwenhuyzen, trainer van wa- terpoloënd SZC, heeft het zinkende schip niet ver- ïtaftan Pfnm unl fJiniiTimnUinmert J Smakkende zakkend ragers, dat klinkt niet slecht I1vumtiiut iswiu jj IJICt. vei - laten. Hoewel Nieuwenhuyzen werd geconfron teerd met oen ware leegloop, besloot hij met het res tant door ie gaan. Lange tijd was het trouwens onze ker wat Nieuwenhuyzen zou doen. Een gebrek aan betere aanbiedingen van andere clubs, deed hem besluiten zich opnieuw aan de Schiedammers te binden. Een gesprek met de gebleven spelers had tot slot som, dat via vechtlust moest worden getracht de I plaats in de tweede klasse te handhaven. Het enige alternatief na het weglopen van ervaren spelers is in de ogen van Nieuwenhuyzen werken aan de op- óoor Karin Nieuwstraten I bouw. „Het tweede zevental bevat vele jonge spe- I Iers, onder leiding van een enkele oudere. Als je dat I -kunt behouden, dan gaat het goed", aldus een opti- I mistische Nieuwenhuyzen.De jeugd is tenslotte je I toekomst" I Aan het einde van de competitie kwam Nieuwen- I huyzen voor de onaangename verrassing te staan, I dat vier basisspelers zich terugtrokken. Hennie van Deurzen kreeg een aanbieding van het in de hoofd- e spelende HZ&PC en besloot de gok te wagen. Doelman Leen van Noortwijk vertrok naar Rotter- 'D dam. Willem Jan Looman vertrok naar een lager "v spelend team binnen SZC, terwijl Ron van de Wiidt - t het waterpolo voor gezien hield. Even leek het erop "i dat ook Gé Koedijk wegens andere activiteiten SZC in de steek zou laten, maar dat werd nog net terug- gedraaid. -Z' Gehavend Over bleef dus een zwaar gehavend team, dat op zoek moest naar aanvulling. Uit eigen kweek kwa- men Erwin Zwerver en de tussen het eerste en .TJ tweede zevental zwevende Francis van Laarschot De Gouwe, de oude vereniging van Nieuwenhuy- zen, moest toezien dat Leon Verbeek zijn heil zocht bij SZC- Op de laatste overchrjjvingsdag klopte hij aan bij zijn oude trainer, nadat was gebleken dat hij- en de trainer van De Gouwe niet tot een goede sa menwerking konden komen. v». Gerrit Buys, afkomstig uit het tweede, was één van de weinigen binnen de vereniging, die bereid was als achtste speler bij het eerste te gaan spelen Een danig verzwakte selectie start aan een moeilijk eompefctieprogramma. Nieuwenhuyzen, die het met die nieuwe ploeg best ziet zitten: „Een berg kwaad bloed is weggegaan, maar enthousiasme en vechtlust kwamen ervoor terug". Schiedam De toerist, die ScpBedam in het vakantie pakket heeft opgenomen en graag iets meer wil weten over de geschiedenis van de Jeneverstad,' wordt sinds af gelopen vrijdag op zijn wen ken "bediend. De ANWB heeft samen met de Histori sche' Vereniging Schiedam een wandelroute samenge steld, die langs de 22 be langrijkste bezienswaardig heden voert. De wandelrou te werd vrijdag officieel in gebruik genomen. Fraaie, bruine bordjes op de ge vels van de tot belangrijk verhe ven panden, doen kort en bondig uit de doeken wat het belang was of in sommige gevallen nog is—- van die gebouwen. ■Hoe leuk of leerzaam is de route? Er is. maar één mogelijkheid dat teontdekken. Gewapend met een routekaartje, blocnote en pa pier, maar (o, onvergeeflijke fout) zonder paraplu parkeren we de auto .vlakbij de Grote Markt, - door Joop Breed veld waar een veelkleurig bord tegen het oude stadhuis is genageld Daarop zijn de grote lijnen van de Schiedamse geschiedschrijving in telegramstijl aangebracht. Vondst Het begint allemaal rond 1250. Er is voor het eerst sprake van Schiedam, een naam die ontleend wordt aan de dam die in de mon ding; van de Schie werd gelegd. Geen echte vondst, die naam, maar kennelijk krachtig genoeg om er na ruim zeven eeuwen nog steeds mee uit de voeten te kun nen. Tien jaar later stichtte gravin Aleida haar kasteel Huis te Rivie re. De stadsrechten worden in 1275 opgestreken en in de 14e eeuw zijn de wallen een feit De ANWB en de Historische Vereni ging Schiedam razen wel in snel treinvaart door de geschiedenis heen, kan ik niet nalaten te be denken- Maar het blijkt nog snel ler te kunnen. In de middeleeu wen zijn visserij, handel en koop vaart de hoofdmiddelen vV be staan. in de 18de eeuw de moutwijnindustrie aan belang en weer een slordige honderd jaar later worden de gemeenten Oud en Nieuw Mathenesse en Nieuw- land geannexeerd, wat leidt tot expansie in oostelijk en westelij ke richting. Onderaan het bord bungelen de mededelingen dat de brandersin- dustrie in de 19de eeuw in verval raakt, de metaalindustrie op komt, en dat in 1941 Kethei wordt Ingelijfd. De mededeling dat de wijken Nieuwland, Groe- noord en Woudhoek zijn verwe zenlijkt, ronden de geschied schrijving af. Het bord op de Grote Markt vermeldt de wandelroute en de Schiedamse geschiedenis in te legramstijl. Vanaf de Grote Markt wordt de wandelaar eerst naar de Sint Jo ris Doele gedirigeerd. Het uit 1742 daterende pand was de zetel van de schutterij en tevens het stadslogement voor officiële gas ten van buiten Schiedam. Op het moment dat ik me een voorstel ling probeer te maken van de gastvrijheid waarmee de schutte- - Mr.Carien Even huis (D'66) spreekt maandag avond in het Maassluisse ontmoe tingscentrum Koningshof over individualisering- De afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis van de democraten willen over dat onderwerp een discussie uitlokken. Het D'66-kópstuk, waarop het publiek maandag zijn vragen kan afvuren, is lid van de emancipa tie raad en van de programcom missie van haar partij. De bijeen komst in. het centrum aan de Uiverlaan begint om acht uur. Vlaardingen Deze maand gaat erin Vlaardingen weer een nieu- wb VOS-cursus van start- Tijdens twaalf wekelijks terugkerende bijeenkomsten -kan over allerlei onderwerpen worden gesproken. Voor- informatie of aanmelding kan men bellen naar Corrie Eij- keribroek, telefoon 742339 of Lie Pijnacker, telefoon 353511. Nieuw is de eutsus 'Hoe zeg je watje denkt', die speciaal bedoeld is voor vrouwen aie willen leren in-bun contactmet anderen mon dig te-worden. Voor de2e cursus kan- men; zich opgeven bij Loes -Kraak,^telefoon 748163 of Bep t Offermah; telefoon 359460, Schiedam Deze maand gaat een lang gekoesterde wens van de Schiedamse brandweer eindelijk in vervulling. Door de ingebruikneming op 27 september van het grotere onderko men aan de Breed- straat is het tekort aan stallingsplaatsen voor het radend ma terieel uit ae wereld. De spuitgasten zijn voor het onderbren gen van hun voertui gen steeds aangewe zen geweest op ver schillende plekken In de stad. Burge meester Reinier Scheeres verricht 's middags om drie uur de officiële ope ning. De uitbreiding be staat uit vijf stal- lingslaatsen voor eerste-uitruk- voertuïgen, aanpas sing van de alarm centrale en een kan toorruimte voor de bevelvoerders. De brandweer ver wacht van de nieu we situatie, dat er voortaan beduidend efficiënter kan wor den gewerkt. De ar chitect heeft de uit breiding zo uitge dokterd. dat in de toekomst gemakke lijk een personeel- saceommodatie op de stallingsruimte kan worden gebouwd. Hoek van Holland Het werkwinkelproject in Hoek van Hol land draait nu ruim een half jaar. In deze periode is gebleken dat er nogal wat werk ligt voor vrijwilligers, zowel in bestaande als in nieuw op te zetten projecten. Voor de werkwinkel zelf worden nog 'werkwinkelïers' gevraagd, die een ochtend of een middag per week voorlichting willen geven aan de bezoekers en die de vacaturebanken bij willen houden. Een timmerman, een klusjesman en een coördinator van een druk werkproject zijn eveneens nog welkom. In het najaar wor den cursussen gestart en ook daarvoor is nog een coördinator no dig voor het bijeenbrengen en samenstellen van het cursusmate riaal. Verder ligt het in de bedoeling om weer een praatgroep samen te stellen onder leiding van een groepswerker van de GSD. Men zal praten over werkloosheid en het vinden van een oplossing voor de problemen er omheen. In de werkwinkel, le Scheepvaaristraat 18, kan men van maan dag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 13.30 tot 15,30 uur terecht voor informatie. Lunchconcert Organist Aad Zoutendijk ver zorgt dondexdag in de Grote Kerk in Vlaardingen een lunch concert, Op het programma staan werken van Couperin, Kellner, Berg en Rembt Zoutendijk be sluit zijn concert in de kerk op de markt met een improvisatie. De aanvang is om kwart voor één en het concert duurt een uur. Naaicursus Wegens overweldigende belang stelling is er dit seizoen een extra knip- en naaicursus gestart in buurthuis De Haven aan'het Weeshuisplein in Vlaardingen. De cursus wordt gegeven tussen op dinsdagmiddag tussen half twee en half vier. Belangstellen den. kunnen terecht bij Liesbeth Zoetmulder onder telefoonnum mer 344539. De kosten van de cureus bedragen veertien gulden per maand. Wandelconcert De kamerkoren Nuit d'Art en Ad Pamassum verzorgen zaterdag tussen drie en vijf uur het wan delconcert in de grote kerk op de Markt in Vlaardingen. Het con cert wordt georganiseerd door de werkgroep wandelconcerten en de culturele raad. Er staan wer ken op het programma van Hol lander, Schütz, Nees en Schu mann. rij destijds behept moet zijn ge weest, rennen twee kleine maar desondanks fel keffende hondjes naar buiten. Je bent hier niet welkom, lijken ze te blaffen. Men moet afbuigen naar de Noordvest om er vier molens op rij te bewonderen. Het leuke van die voor het stadsbeeld zo bepa lende kolossen is dat ze jarenlang een Identieke functie hebben ge had, maar dat daarvan niets meer over is gebleven. Achtereenvol gens dienen zich aan: ,De Palm boom (178l),-Noordmolén (1803), De Vrijheid (1785) en De Drie Koombloemen (1770). In de vier mout- en brandersmolens had zich destijds een groep branders verzameld, die er hun mout rog ge en mais lieten malen. Dank zij gisting en destillatie werd er ver volgens moutwijn van gemaakt, wat weer de grondstof was voor de nog Immer populaire jenever. De Palmboom staat er door een flinke brand in 1901 gehalveerd en troosteloos bij. Een opslag plaats, een zinvoller bestaan zit er niet meer in. Nee, dan de Noord molen. Om na zoveel jaren nog als chic restaurant te mogen die nen, is lang niet gek. De Vrijheid is als bakkersmolen het dichtst bij de oorspronkelijke functie geble ven. De Drie Koombloemen ziet er, met afwisselend grote vlak ken beton en oude steentjes, gril lig, zeg maar gerust lelijk uit Een uitstekende pijp ontsiert de mo len nog meer. Maar ja, voor de veevoerdermaalderij die er nu in is ondergebracht h die pijp wel bijzonder functioneel Rustiek Tot nu toe kon de wandeling, met aan de rechterhand het water in de Noordvestgraeht, in een pas sende, bijna rustieke sfeer wor den gemaakt Met de oversteek naar de Dam zitje opeens in een veel drukker stuk van de stad. Temidden van winkeltjes doemt aan de linkerkant het witomka- derde Huis te Poort op. Een roomse schuilkerk, die in de 17de eeuw werd gesticht en die in 1723 door de Oud-Katholieke ge meente In gebruik werd geno men. De kerk staat er tussen de winkels een beetje verloren bij. Het Zakkendragershuisje ligt enigszins weggemoffeld, in ieder geval helemaal uit de loop. Toch moet het daar van 1725 tot 1945 vaak een drukte van belang zijn geweest Hier dobbelden de zak kendragers onder elkaar wie de schepen mocht lossen. Dobbelen noemde men in die tijd overigens smakken, meldt het ANWB- bord. Smakkende zakkendra gers! Dat klinkt niet slecht.. De grijze wolken boven de stad geven die maandagmiddag de eerste regenbui prijs. Toch maar doorwandelen, hoewel het te denken geeft dat niemand anders op het idee is gekomen zich op deze manier in de Schiedamse geschiedenis te verdiepen. De Korenbeurs. Pet statige, maar nogal schuin getrokken pand aan het .begin van de Lange Haven, deed van 1787 tot 1972 dienst als verkoopplaats voor de moutwijn. Tegenwoordig heeft de stichting Gezinsverzorging Schiedam er een onderkomen gevonden. Na ruim een uur is nog maar de helft van het traject afgelegd. Veel verder lukt ook niet. Op weg naar het Patriciërshuis begint het plotseling hard te regenen. Ik be sluit de geschiedenis te laten voor wat die is en zoek de eerste de beste luifel op om te schuilen. Als de weergoden het toelaten, komt bet tweede gedeelte van de wan deltocht morgen aan bod. Cees Schilder laat zich vertroetelen door echtgenote en dochtertje. DINSDAG 17 SEPTEMBER Voetbal: 19.30 Haarlem 2—SW 2, 18.30 Olympus Schiedam—VVOH, 18.30 SVOPW (15-22 Jaar)—SHO; Zaalhandbal: Sporthal Ommoord Botterdam: 21.00 DWS— Actief (d. beker); Wielrennen: Populaires Zuid hollandse wielerbaan Schiedam: 18.30 jeugd en 19.30 ouderen; 18.30- 21,00 Sterrit 30 TC Rijnmond; Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden vijfde kfasse lib re (poule 2) in café De Gou den Leeuw te Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse drie banden (poule 2} in café Rotterdam te Vlaardingen. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Volleybal: De Blaakse/VCSVler- hout/Vaibovol (vr, h); Wielrennen: Sterrit TC Euromast: 18.15 start I Vlaardingen (winkel Jan de Graaf) en 18.30 start Schiedam (achterzijde De Blauwe Brug); Biljarten: 19.30 Voor- wedstrijden vijfde klasse fibre (poule 3) in cafó De Oude Markt te Vlaardin gen; 19.30 Voorwedslrijden tweede klasse driebanden In café Corry en Dick te Schiedam; Kampioenschap I Maassluis: poule A: De Bierelier A't I Wapen van Maassluis. Schiedam Boy Boedhram be wees andermaal zijn klasse. Tij dens de ïn Schiedam afgewerkte I voorronde van de NTTB-cup wees de tafeltennisser van I NOAD alle zeven, concurrenten terug en eindigde met voor sprong op de eerste plaats. Boedhram liet in z'n eerste partij ook clubgenoot Jan Simons geen enkele kans. Boedhram won met 21-13 en 21-16, en later ook met 21-17, .14-21 en 19-21 van Ron van der Aa, de ook dit seizoen voor Quick '32 spelende rondborstige Rotterdamnier. Dit was de eerste nederlaag voor Van der Aa, die overigens wel van Jan Simons won. Simons kwam er met 21-9 en 21-14 niet aan en won slechts één van zijn zeven partijen. De captain van I N OAD won alleen z'n laatste par- I tij tegen Tammlnga, waardoor hij op de laatste plaats eindigde. Naast Boedhram plaatsten ook de nummers twee en drie, Peter Roeland en Ron van der Aa, zich voor de volgende bekerronde. De vierde speler uit de regio Rotter dam, Peter Berben van het Rot terdamse FVT, plaatste zich net niet Da eindstand In Schiedam waa ais voigh 1. R^y Boedhram (NOAD), 2. Peter Roeland (MkJdelburg-Zuid), 3. Ron van dar Aa (Quick'32), 4. Paler Borben (FVT)- 5. W?m van dar Zand* (JCV), Jan Ta mm inga (Argus BSB). 7. Jan Gouelink (Holoc '06), a. Jan Simons (NOAD). Vlaardingen Een jubileum kan niet zonder toespraken, bloemen, cadeau's en foto's. Het bestuur van HVO had zich dat terdege gerealiseerd toen de huldiging van laatste man Cees Schilder ter sprake kwam. Alles was dit weekein de dan ook perfect geregeld bij de aanvang van Schilderes vierhonderdste wedstrijd te gen Loosduinen. Alleen, er werden foto's gemaakt door een instantie, die zeker niet op de lijst der genodigden voor kwam: het Holy-ziekenhuis. Schilder zal zijn jubileumwed strijd dus nog lang heugen, hoe wel dit beslist niet al te letterlijk genomen dient te worden, want de onfortuinlijke Vlaardinger kan zich werkelijk niets meer herinneren van het voorval, dat hem al na een kwartier in juist zijn wedstrijd even volslagen van de wereld hielp. „Ik ging een kopduel aan met die spits van Loosduinen", heeft Schilder van horen zeggen. „Ik was net een fractie eerder bij de bal, hij raakte met zijn hoofd mijn door Norbert Kleïnherenbrink slaap, waardoor ik als een blok neerviel, gedeeltelijk op mijn nek. Ik schijn nog drie, vier mi nuten te hebben doorgespeeld, maar echt, daarvan kan ik me ook niets meer herinneren." Op de bank „Ze hebben me er gelukkig uitge haald, waarna ik een tijdje op de bank in de massagekamer heb gelegen. Het ging toen wel weer, maar voor de zekerheid ben ik met een ziekenwagen naar het Holy-ziekenbuis gegaan, Daar werd een lichte hersenschudding en een flink gekneusde nek ge constateerd. Overigens, in het ziekenhuis was ook die spits van Loosduinen. Hij moest die wond - aan zijn hoofd laten hechten." Schilder (31) voelde zich een dag later alweer redelijk opgeknapt, nadat hij de adviezen van de dok- ter (veel rusten, en om het uur wakker maken) goed ter harte had genomen. „Alleen nog wat spierpijn in mijn nek", meldt de timmerman bij de SSN, die ver volgens zegt geen moment echt geschrokken te zijn. „In de mas sagekamer was ik redelijk bij mijn positieven, dus toen wist ik al, dat het onmogelijk iets ernstigs kon zijn." „Ik hoop er zaterdag tegen DVO'32 alweer bij te zijn", laat Schilder er, ogenschijnlijk nau welijks aangeslagen, verrassend op volgen. „Ik heb nog zes dagen de tijd om te herstellen. Wanneer ik me fit voel, speel ik, al heeft de trainer natuurlijk altijd het laat- ste woord." Gevoelens Hij geeft öf niet al zijn gevoelens blootöf hij is inderdaad een on verstoorbare persoonlijkheid, als hij zegt geen moment nerveus te zijn geweest voor z'n jubileum- wedstrijd. Schilden „Wat maakt het nu uit of het je twintigste of je vierhon derdste partij is. Ik ben. heel nuchter in dat soort dingen. Al leen, en dat vind ik eigenlijk heel toevallig, ik ben in die veertien jaar, dat ik nu in het eerste speel bij HVO geen moment serieus ge-" blesseerd geweest en uitgerekend in zo'n wedstrijd moetje dan uit- vallen. Maar goed, gebéurd is ge-; beurd, we richten ons nu weer gewoon op de eerstvolgende wedstrijden." Vlaardingen De zwemploeg van het Vlaardingse WIK maakt een goede kans op promotie naar de C-afdeling van de ZBO. In het Rotter damse zwembad West nestelde WIK zich in de algemene rangschik king achter Numansdorp op de tweede plaats. Behoudt WIK in de laatste ontmoeting deze klassering, dan is promotie een feit Jeroen Erkens slaagde er als enige in een gouden medaille in de wacht te slepen. Zilveren plakken gingen naar Diana Noordzij, Carola Rich ters, Hellen Muis en Thérèse den Boer. Hellen Muis en Arie van Pa- pen veld legden beslag op een bronzen medaille Tezamen met trainster Cora Bakhuizen moeten zij zaterdag 9 novem- ver in het zwembad De Zeehond te Rozenburg proberen promotie naar de C-afdeling te verwezenlijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2