Tarieven van water en huisvuil omlaag EERSTE PAAL 20 WONINGEN BIERTAPFINALE Geen haast met maatregelen plassengebied Lentefeest wil school Tuinlaan egaliseren fSÊÊ SPAREN IN ECU'S! Rij nmondband wil naar muziekschool wem mthhks cbuhm VIAMDINGS DM» SOHKUMSGHE EOURANI WD vindt water m Maassluis te duur Onderzoek bevolking in gifwijk niet nodig Mais gestolen Croon en Walco naar Spij kenisse Inbraken Discobus kost 'bieb' boeken ■WATERWEG »gS gjg M 1» «C V—1-n. jgjjjj TO. 3131 BC gggggE rojgg; Mam 15.557 - S5S DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 Al is zo'n eerste paal dan een routineklus voor wethouder Chris Zijdeveld, gisteren kwam de heimachine moeilijk op gang. Het duurde wel even. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de houw van 20 eengezinswoningen -aan de Mary Zeldenruststraat in 'Wbudhoek-Noord. De woningen ih de Feminïstenbuurt worden gebouwd door SSN Bouw BV en bouwbedrijf H. Hooghart Zn uit Schiedam. Beide aannemers verwachten de 8 premie B- en 12 vrije sector woningen medio au gustus volgend jaar te kunnen opleveren. Met de verkoop van de woningen is inmiddels begonnen. Bén van de eerste kopers is dierenarts J. Veltenaar, die zich onlangs in Schiedam heeft gevestigd. Alle woningen krijgen de nieuwe tramlijn pal voor de deur. Een aantal huizen wordt met carport of garage toegerust Maassluis Maassluis moet met Rotterdam in de clinch om de ta rieven voor het drinkwater flink .naar beneden te krijgen. De WD-gemeenteraadsfractie ver zoekt het college vart Ben W in schriftelijke vragen daartoe stap pen te ondernemen. De liberalen beroepen zich daarbij op het stra tegisch beleidsplan van de leve ranciers van het Maassluise drinkwater, de Drinkwaterlei ding Rotterdam. De drinkwater leiding stelt zich daarin ten doei het tarief uiterlijk in 1995 met 50 cent per m3 te hebben verlaagd. Het steekt de WD-raadsleden dat het bedrijf vorig jaar maar liefst 13.7 miljoen gulden winst heeft gemaakt Een bedrag waar van Maassluis niets heeft terug gezien. Het Drinkwaterleiding- .bedrijf is op haar beurt ontevre den over het feit dat het gemeen tebestuur van Rotterdam steeds grotere bedragen van de winst naar de algemene dienst van de stad overhevelt De WD wil weten om hoeveel geld het precies gaat De fractie stelt zich op het standpunt dat voor levering van drinkwater in principe een kostendekkend ta rief moet worden gehanteerd. Tot slot wil de fractie weten voor hoeveel geld de Maassluise huis houdens de Rotterdamse ge meentekas hebben gespekt Vlaardingen Vlaardingen mag de commissie Londo wel vriendelijk bedanken voor de sluitende begroting voor 1986. e Dank zij het na tien jaar studie uitgebrachte advies van deze commissie, dat het rijk meer kosten van het basison derwijs voor zijn rekening moet nemen, bespaart Vlaardin gen het komende jaar ongeveer 1,6 miljoen gulden. Dat is het leeuwedeel van de noodzakelijke bezuinigingen. Het ta rief voor water en de reinigingsrechten kunnen volgend jaar omlaag. Mei de gemeenteraadsverkie zingen van maart volgend jaar jn zicht zijn burgemeester en wethouders erin. geslaagd leu ke presentjes in de begroting te stoppen. Onderhandelingen met de Drinkwaterleiding in Rotterdam hebben ertoe ge leid, dat de prijs voor water kan worden verlaagd van ƒ2,02 naar ƒ1,90 per kubieke meter. De meevallers bij de af valverwerking Rijnmond ko men volgend jaar ook ten goe de aan de burgers: het tarief voor de afvalstoffenheffing en de huisvuilbelasting gaan met 4,2 procent omlaag. De onroe rend goedbelasting blijft gelijk. wethouder IJsbrand van der Vel den (financiën) tevreden vast Van het gat van 2,3 miljoen in de begroting blijft na de 'Londo-kor- ting' nog 900.000 gulden over. Het lijkt nauwelijks een probleem om dat gat te dichten. Vier ton wordt bezuinigd door tien ambtenaren te laten afvloeien. Tot gedwon gen ontslagen leidt dat niet. Met de herbezettingsgelden worden 23 nieuwe arbeidsplaatsen ge creëerd. Andere bezuinigingen, zoals op de subsidie aan de onder wijsbegeleidingsdienst, werden bij de behandeling van de meer jarenbegroting eerder dit jaar al door de gemeenteraad goedge keurd. Grondbedrijf De geraamde reserves van de ge meente waren voor volgend jaar zo hoog, dat er 5,2 miljoen aan kan worden onttrokken om het noodlijdende Grondbedrijf voor een deel uit de problemen te hel pen. De gemeenteraad moet daar nog over beslissen. In die reser- vepot blijft dan nog altijd 5,6 mil joen gulden over, en dat is een miljoen gulden meer dan vorig jaar. „Wij begroten degelijk", stelt Maassluis Vier jongemannen, die door de Maassluisse politie werden aangehouden, vervoer den vier vuilniszakken vol met 'net geoogste maïskolven. Zij had den zich op het land van iemand anders begeven om er de mals stiekum weg te halen. 'f Maassluis Hef gemeente bestuur van Maassluis voelt er niets voor om nu ai toe stemming te geven voor het verrichten van nafuurbe- schermende onderhouds werkzaamheden in het Plas sengebied Oranjepolder. De vereniging tot natuurbe houd van het Plassengebied en de vereniging tegen milieube derf in en om het Nieuwe Wa terweggebied hadden daarom gevraagd. De gemeenteraads fractie van de PvdA maande in schriftelijke vragen eerder deze maand tot spoed, omdat de containers van de zeil plankvereniging, die gebruik maakt van de plassen, anders voor i oktober van de Schen- keldijk verwijderd moeten zijn. De deelgemeente Hoek van Holland had laten weten de containers desnoods met politiedwang te zullen laten verwijderen. Het Maassluise college noemt de angst daarvoor inmiddels ongegrond. In een gezamenlij ke brief van de zeil plank vere niging en de natuurvrienden is, na het bereiken van een compromis, verzocht de brandbrief over de containers als ingetrokken te beschou wen- „Hoek van Holland zal dus wel van politiedwang af zien", schat het college van B en W in. Het college wil met de ge meenteraad overigens wel pra ten over de toekomst van het Plassengebied, maar niet met het mes op de keel. Er moet eerst duidelijkheid zijn over de eigendomssituatie van het plassengebied, de bestemming, de inrichting en het toekomsti ge beheer ervan. Zolang dat inzicht ontbreekt, wil het col lege geen beslissing forceren. Grote gaten Van der Velden ziet overigens in de laatste begroting van het hui dige college van burgemeester en wethouders geen reden tot jui chen. In de meerjarenbegroting zitten nog grote gaten en de uit keringen uit het gemeentefonds zijn de laatste jaren alleen maar gedaald. Reden voor de wethou dervan financien om voorzichtig op te merken, dat de toekomst van Vlaardingen toch nog 'rede lijk onzeker" is. VlaardingenHet bedrijf Croon Elektrotechniek en zijn dochter onderneming, de fabriek Walco, verhuizen medio 1986 vanuit "Vlaardingen naarSpijkenisse. Eind vorige week werd daar op het industrieterrein Halfweg II door directeur drs A.J.M. Wii- lemsen de eerste paal van de nieuwe vestiging geslagen. De vestiging zal onderdak bieden aan de sectoren industrie en sche pen/offshore van de beide bedrij ven. In de nieuwe vestiging in Spijke- nisse zullen zestig mensen per manent te v trk worden gesteld. Nog eens 150 reparatie- en onder houdsmonteurs zullen er hun thuishaven vinden. In aanvang zal het gaan om personeel dat uit Vlaardingen en Rotterdam wordt overgeheveld. Omdat het bedrijf jaarlijks een verloop van onge veer veertig werknemers kent, denkt directeur Willemsen dat zijn bedrijf een positieve bijdrage aan de arbeidsmarkt op Voorne- Putten kan leveren. Croon en Walco komen naar Spijkenisse, omdat het bedrijf in Vlaardingen niet meer kon wor- den uitgebreid. Juryleden Gus Schram, Ton van Otterloo en Rinus van der Most laten zich een pilsje best smaken. Gisteravond beoor deelden zij de behendigheid, de twee-vingers-dikke-schuim- kraag, en andere kwaliteiten van de biertappers die meede den aan de finale in Llon d'Or. De biertapwedstrijden maakten deei uit van de Schiedamse Brandersfeesten en negen ca fés deden eraan mee. In totaal kwamen er 22 deelnemers in de finale terecht. Schram na mens de gemeente Schiedam, Van Otterloo namens oierbrou- wer Heineken en Van der Most namens de Horeca Onderne mers Schiedam vonden dat de eerste prijs toekwam aan een stamgast van café De Kuil. Schiedam Uit de Dominlcus Savioscbool aan de Dr, Schaep- mansingel is een stencilmachine gestolen. Men kwam binnen na het vernielen van een ruitje Ook basisschool De Gorzen _,j de Dwarsstraat kreeg bezoek van inbrekers. De buit omvatte een geldkistje met inhoud, een klok radio en enkele koptelefoons. Uit drie containers in Woud- hoek-Noord is voor ongeveer 4000 gulden gereedschappen ge stolen. Een accountantskantoor aan de Tuinlaan miste een porta ble radio en enkele electrisehe re kenmachines. Maassluis Een bevolkingson derzoek in de Maassluisse Steen- dijkpolder is niet nodig. Tot die conclusie komt J. H. van Wijnen arts bij de GG en GD Amster dam, in de gezondheidsrisico-stu die die hij voor de gifiviik uit voert Van Wijnen geeft wel aan, dat de" - belasting met drins, lood en poly cyclische aromatische koolwater stoffen 'ongewenst' is. „De con clusies van Van Wijnen beteke nen niet dat leven in de Steen- dijkpolder medisch zonder meei> verantwoord is", waarschuwt' Harm Woudstra„van de commis-! sie Bodemonderzoek, „Alleen, de schadelijke effecten kunnen niet aangetoond worden." Van Wijnen heeft zijn studie nog' niet afgerond, maar het openbaar lichaam Rijnmond heeft de be woners van de wijk alvast per brief op de hoogte gesteld van de voorlopige resultaten. De arts van de GG en GD zou in septem ber klaar zijn met zijn werk,: maar er moet opnieuw onder zoek worden gedaan naar drink-' water en gewassen. De oogst van' de gewassen was in het voorjaar* te mager en de monsters van her drinkwater werden beïnvloed' door de vorst Woudstra: „Hel on-,' derzoek is dus nog onvolledig." Het definitieve rapport van Van! Wijnen komt pas in december. -• Om te voorkomen dat de bewo-! ners van de Steendijkpolder! voorbarige conclusies trekken uit de brief van Rijnmond stuurt de commissie Bodemonderzoek er nog deze week een nieuwsbrief achteraan. „Want deze studie, zegt helemaal niets over de sane-* ringsmaatregelen, die toch moe4 ten worden genomen", zegt; Woudstra. Z Nieuwe interessante spaarmogelijkheden European Currency Unit SPAAR-lDEPOr- REKENING KAS-/SPAAR CERTIFICATEN SPAAR-fTERMUN DEPOSITO'S De ECU is als beleggings- en spaarvaluta in opkomst Credit Lyonnais Bank Nederland haakt er op in met een groot aantal nieuwe en interes sante spaarvormen: spaar- en depotrekening, spaar- en termijndeposito's, kas- en spaar- certificaten en obligaties. Kom 'ns langs of bel op om te horen wat wij voor u in ECUs kunnen doen! Credit lyonnais Bank Nederland Coolsingel 63,3012 AB Rotterdam, Telefoon 010 - 694303/694399 Dordrecht, Albert Cuypsmgei 268,078-132277 Rotterdam, Stadhuisplein 15,010-695911, Nieuwe Binnenweg 165,010-362855/362553. Mi/nshercnlasn 218-220.010-842055, Straatweg 233a, 010-180345 Schiedam,Lange Nieuwstraat 101. 010-269255 Vlaardingen, Wèsttiavenplaais 40a. 010-352065 Zwijndrechl, Koninginneweg 62,078-126688 Schiedam De Rehoboth-mavo aan de Tuinlaan 64 leek nooit het meest geschikte pand voor Len tefeest. De stichting, die momen teel nog aan de Broersvest is ge vestigd, krijgt veel oudere bezoe kers en mensen in een rolstoel over de vloer. En de mavo heeft bij de hoofdingang een trap en binnen ook niveauverschillen. Dat zou te lastig wezen. Geen punt De stichting heeft het sinds kort leegstaande schoolge bouw gekocht van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs en vandaag wordt bij de gemeente Schiedam een bouwvergunning aangevraagd om het interieur te egaliseren en om de trap bij de hoofdingang van een hellïngbaan te voorzien. Architect is de heer Van Rigteren van het aanne mersbedrijf Van de Tempel. Riet Konings, voorzitter van Lentefeest: „Toen wij in het schoolgebouw gingen kijken, heb ik meteen gezegd: ik wil binnen pertinent geen niveauverschil len. Een trappetje van twee tre den wordt weggewerkt en het la ger gelegen gedeelte geheel vol gestort, zodat de mensen in een rolstoel nergens last van hebben." Bij de gemeente had men nog de suggestie gedaan om in plaats van de hoofdingang de poort langs de fietsenstalling als entree te ge bruiken, maar ook daar wilde Riet Konings niet aan. „Dat hoort niet. Een hoofdingang is een hoofdingang en daar behoren de gasten gebruik van te kunnen maken." Lentefeest heeft de Rehoboth- mavo gekocht voor 150,000 gul den, een bedrag waarin overi gens de 'kosten koper' al zijn ver werkt Dat is zowat het hele kapi taal van de stichting, die er jaren lang voor gespaard heeft Het zat er immers toch een keer jn^dat de stichting het pand a&' de Broersvest zou moeten verlaten. .Dat is bouwvallig, wij zitten er met een kraakeontract, en ik denk dat de gemeente het na ons niet meer uitgeeft Misschien wordt het dichtgetimmerd. Als wij eruit zijn, blijft er niets van over, want atles wat erin zit is van ons, van verwarming tot wc- >tten en verlichting toe," aldus iet Konings. De voormalige Rehoboth-mavo aan de Tuinlaan is gekocht door stichting Lentefeest, die er zich nog dit jaar wil vestigen. Schiedam De Rijnmondband begint haast te krijgen met de verhuizing naar de sfreekmuziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183. Al een tijd is er sprake van dat het belen dende perceel op nummer 181 moet worden verlaten, omdat dit wegens de bouwtechnische staat gesloopt moet worden. Bovendien heeft de Rijnmond band in de muziekschool de nodige werkzaamheden verrichten en daar wil men snel van af zijn. Geluidsisolatie gaat ongeveer 15.000 gulden kosten. Vooral de muur aan de kant van de woningen wordt geïsoleerd, maar ook moeten er maatregelen worden geno men opdat de leerlingen en le raren van de muziekschool geen last hebben van de Rijn mondband en omgekeerd. Schiedam Uitleen van grammofoonplaten gaat komend jaar ten koste van het boekenbudget van de Schiedamse bibliotheek. Directeur Henk EwoJdt mag 4000 gulden minder uitgeven voor boeken en tijdschriften. Op die manier kost het de gemeente Schiedam geen geld extra, als de dïscobus van de Centrale Dis cotheek vanuit Rotterdam naar Schiedam komt. B en W hebben Ewoidt laten weten, dat zij verwachten dat de discobus in 1987 kostendekkend zal draaien, „zodat er dan geen beroep meer zal worden gedaan op het boekenbudget van de bi bliotheek." Pas nog had de bibliotheek een meevallertje, omdat er veel be langstelling bestond voor de verkoop van oude boeken. Van dat meevallertje lijken nu dus indirect de Schiedamse klanten van de stichting Centrale Discotheek te profiteren. Aanvankelijk was er sprake van dat met de Rijnmondband ook het Nederlands instituut voor volksontwikkeling en na tuurvrienden werk (Nivon) naar de muziekschool zou ver huizen. De ruimte bleek het Nivon echter niet te bevallen en inmiddels is men met de gemeente aan het onderhande len over het gebruik van een schoollokaal aan de W.H. Vlie- genstraat. Ook voor het be- jaardenwerk (de soos-activiiei- ten) wordt een oplossing ge zocht, nu het pand Lange Nieuwstraat 181 (staande aan de Nieuwe Haven, achter de muziekschool) moet worden gesloopt. Doordat de Rijnmondband gaat repeteren in de muziek school, hoeft deze minder huur aan de gemeente te betalen. Dat scheelt op jaarbasis ruim 3000 gulden. De streekmuziek school krijgt dat in mindering gebracht op haar begroting? zodat de gemeente spreekt van een besparing op de subsidie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1