SPORT HERMES HEEFT WEER AMBITIES ||P UITSLAGEN jfflül Broertjes Van Mil in 't gips Werkloosheid weer naar 10.000 VANAVOND JAARVERGADERING CROSSEN BIJ TIMMERKAMP Dieren centraal in kinder boekenweek Open podium Schuurkerk weer van start Auto's niet over Lange Kerkstraat Bezinning bij avondgebed SVV beslist over structuur Uitgesteld ARNO DIRKS ALS EEN VIS IN HET WATER Asvion viert feest Rien Klink terug SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad dinsdag KW 24 september 1985 Verdachtmakingen in Schiedam-Oost Maassluis John van Mil was in de streekder- by tussen VDL en VFC de meest onfortuinlijke speler. De Vlaardingse spits brak in de eerste helft zijn rechter scheenbeen. Naar verwach ting is hij zo'n zes a acht weken uitgeschakeld. In de 35e minuut ging Van Mil erg fel achter een bal aan, die een prooi werd voor VDL- doelman John van der Meij. Krimpend van pijn bleef Van Mil na de botsing liggen, waarna hij per ambulance naar een ziekenhuis werd vervoerd. Na onderzoek bleek zijn scheenbeen te zijn gebroken. Niet alleen John van Mil zit nu in het gips. maar 2ijn jongere broer Ronald overkwam dat al vorige week. Zij het dat bij zijn hand brak. Hij liep die verwonding op in het tweede yan VFC in de wedstrijd tegen de reserves \-an De Musschen. De in het gips zittende broers Yan Mil kunnen elkaar nu dus gezelschap houden. ..Schiedam „Komt u vooral. Het is voor u en voor alle bewoners van Schiedam-Oost van be lang, dat er een bewonersvereniging is die niet ge manipuleerd kan worden. Een bestuur van vrij willigers die hun best willen doen voor de bewo ners van Schiedam-Oost. Die lang niet alles weten, maar waarbij nw belang voorop staat. Waarbij er geen ruimte is voor eigenbelang. Komt u vooral." Als alle leden van de bewo- nersvereniging Schiedam- Oost op deze oproep van het bestuur reageren, belooft het vanavond flink druk te worden in clubhuis Oost aan de Galileïstraat 86, waar om acht uur wordt be gonnen. Opmerkelijk in de uitnodiging voor de jaarvergadering is de toonzetting: het gebeurt niet vaak dat in zo'n invitatie gewaar schuwd wordt voor manipulatie. Daarmee wordt dus gesugge- reerd dat er manipulatie was; en elders in de BVSO-krant probe ren het bestuur en ook bestuurs lid Jaap Steijger afzonderlijk dat aannemelijk te maken. De ma nier, waarop zij dat doen, zal van avond echter fel aangevallen worden door de personen die in hun stukjes worden genoemd. Doreen de Wit is er één van; „Het bestuur maakt zich zelf schuldig aan manipulatie." Zij maakt zich het meest druk over de indruk, die het bestuur en Steijger allebei wekken, namelijk dat oud-voor zitter Lambert Pijpers in het ver leden is 'weggewerkf. Ex-op bouwwerker Anton van Bijnen en Doreen de Wit krijgen daar de schuld van. De Wit „Dat is grove, valse voor lichting. Pijpers is een eerlijke, integere en hard werkende man geweest voor wie de spanningen met de gemeente te veel werden. Wij konden goed met hem uit de voeten. Wij vonden het jammer dat hij verhuisde, want hij was een lieve en intelligente voorzit ter." Het bestuur schrijft in de BVSO- krant dat Doreen de Wit daarna ook de rest van het bestuur pro beerde op te ruimen. Zij zou ge weigerd hebben met het bestuur samen te werken door niets over haar activiteiten te vertellen. „Daardoor werd uw bestuur ge deeltelijk onbestuurbaar", staat ïn de BVSO-krant Als voorbeeld worden de 305 renovatiewonin gen in Oost genoemd. De werk groep 305 draait echter vanuit de traditie zelfstandig en los van het bestuur. Het bestuur wil dat te rugschroeven, Het schijnt echter dat de betrokken bewoners hier niets voor voelen en de SSSW ge meld hebben zelf in de toewij door Kor Kegel zingsgroep te willen blijven zitten niet iemand van het huidige bestuur. Scheuring Het-ruziezoeken in Oost werd op 7 augustus onthuld in het Rotter dams Nieuwsblad en op 9 augus tus toegelicht Kern van de zaak is dat een vernieuwd bestuur van Schiedam-Oost twee vrijwilligers aan de kant had gezet, Anton van Bijnen en Doreen de Wit De eer ste is in de wijk opbouwwerker geweest totdat de gemeente ging De affaire leidde tot een scheu ring' in het bestuur: Teun van der Velden en (mede-oprichter) Aad de Wolf liepen boos van een ver gadering weg. Zij vonden het gek dat het bestuur vrijwilligers aan de dijk zette omdat rij tè weinig zouden doen. ,Je kunt van vrij willigers toch met verwachten dat zij als penvaardig betaalde krachten functioneren, ook al is er één opbouwwerker geweest", motiveerde De Wolflater. Het bestuur concludeerde dat De Wolf en Van der Velden als be stuurslid meteen waren opge stapt, maar volgens de eerste is daar geen sprake van. Opvallend is dan ook dat het bestuur een ar tikel uit de statuten nu anders in terpreteert. Het komt erop neer dat voortaan ook oprichters van de bewoners 'ereniging als lid moeten opstap oen, als 2ij niet meer in de wijk wonen. Tot dus- verwerd De Wolf (woonachtig in Groenoord) min of meer ais ere lid beschouwd. Volgens Doreen de Wit zijn de verwijten, die Jaap Steijger in de BVSO-krant'maakt aan het adres van Aad de Wolf, nogal hard bij de mede-oprichter van de vere niging aangekomen. „Hij is er he lemaal van ondersteboven," Li vloed Aanvankelijk werd Hans Bak ker, voorzitter van de bewoners- vereniging Schiedam-Centrum, beschouwd als de geestelijke va der achter de bestuursperikelen in Oost. Reden daarvoor was dat Centrum en Nieuwland de wijk Oost probeerden over te halen om bij de nieuwe opbouwwerk stichting SfVOS in plaats van een extra opbouwwerker lager larieerde mensen aan te nemen. Zuid en West trokken evenwél ook aan Oost, want die wijk heeft nu een beslissende invloed. Volgens Zuid en West is een op bouwwerker goed opgeleid en dus belangrijker dan lager gesala rieerde mensen, want het werk dat die mensen doen kunnen vrijwilligers ook. Volgens de an dere groep komt een opbouw werker echter lang niet aan alle problemen in de stad toe, zodat de wijken onderling ruzie zullen krijgen. Volgens het bestuur van Oost is Bakker er niet de oorzaak van, dat het BVSO-bestuur afstand nam van De Wit en Van Bijnen, die meer voor het standpunt van Zuid en West voelen dan voordat van Centrum. Het bestuur zegt over Jaap Steij ger alleen dat hij negatief behan deld is, maar niet dat diens argu mentatie voornamelijk bestond uit verwijten aan Doreen de Wit omdat zij samenwoont met Van Bijnen en aan de ex-opbouwwer ker omdat hij niet zoveel meer deed als toen hij betaald werd. Steijger zelf blijft in de BVSO- krant bij zijn mening dat De Wolf tot de 'amateurs' gerekend mag worden. Alleen al het uitleggen van al deze voorvallen belooft van de jaarvergadering straks een pittige gebeurtenis te maken. Schiedam Het aantal werklozen in de regio Nieuwe Water weg Noord is in augustus een flink stuk in de richting van ÏO.QQO gekomen. Met een toename van 273 kwam het aantal werklozen uit op 9.692. Gerelateerd aan dezelfde periode van vo rig jaar, is er voor het Gewestelijk Arbeidsbureau in Schiedam echter geen reden tot ontevredenheid. Toen stonden er 11.213 als werkloos te boek. De vrouwen namen met 219 meer werklozen het grootste gedeel te van die negatieve ontwikkeling voor hun rekening. Van hen zit 17,1 procent op een baan te wachten, tegen 11,4 procent van de mannen. De algehele toename verklaart het arbeidsbureau uit het feit dat veel schoolverlaters zich als werkzoekenden hebben laten inschrijven. Van de jongeren onder 23 jaar zit nu al 34,2 procent (was 32,4) zonder werk. Het verloop is nog steeds tamelijk groot. In augus tus hebben 1.031 ingeschrevenen een baan kunnen krijgen. De vraag van werkgevers steeg fors: van 377 naar430. De stijging van het werkloosheidscijfer is vooral tot stand ge komen door ongunstige ontwikkelingen in de kantoorsector, waar het aantal werklozen met 143 steeg tot 2.022. Volgens het arbeidsbureau vallen er al enkele maanden harde klappen in die sector. Bewonersdeskundigen Pa trick Boel en Jacques Freijee nemen het op voor ex-opbouw- werker Anton van Bijnen (mid den). De foto werd gemaakt op het Boerhaaveplein, waar over niet al te iange tijd met een op knapbeurt zal worden begon nen. M.P, Roosekrans De heer M.P. Roosekrans is per 1 oktober benoemd tot hoofdbode-concierge bij de gemeente Vlaardingen. De 48-jarige Roosekrans werkt al 32 jaar bij de gemeente, waarvan de laatste vier jaar als waarnemend hoofdbode. Hij volgt de heer Koevoet op, die 1 oktober met pensioen Koos de Waard In verband met het aanvaar den van een betrekking el ders vertrekt Koos de Waard (46) als directeur van de openbare scholengemeen schap Buiten de Veste in Schiedam. B en W zullen de gemeenteraad voorstellen hem per 1 november eervol ontslag te verlenen. De Waard heeft de mavo/leao jarenlang gediend en was al directeur, toen de Willem de Zwijrjermavo nog zelfstandig bestond aan de Sint Lïduina- straat Later, na de fusie met de leao, veranderde de naam in Buiten de Veste. -iiiiiiiiiminiiiiiiijiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiMiiiNiifiiiniiiiiiiiiiiiiilü Schiedam De bewonersdes kundigen van Schiedam-Oost, Patrick Boel en Jacques Freijee, hebben een verklaring uitge bracht waarin zij op de bres gaan staan voor ex-opbouwwerker Anton van Bijnen c.s. De twee bewonersdeskundigen (doorgaans adviserend over reno vatie en stadsvernieuwing) heb ben gemerkt dat onterechte ver dachtmakingen de verhoudingen, enorm hebben verstoord. De twee beroepskrachten vinden het niet terecht dat een actief iemand als Van Bijnen aan de kant is ge zet Boel en Freijee vinden dat het bestuur momenteel niet goed functioneert Dat wordt door het bestuur zelf enigszins onder streept in de BVSO-krant, waar in staat dat het op het kantoor van de bewonersvereniging 'een complete chaos' is. Schiedam Als afsluiting van het timmerkampseizoen wordt woensdagmiddag op de bouw speelplaats Zuid in Schiedam een fietscrosswedstrijd gehouden. De wedstrijden beginnen om twee uur. Er wordt in verschillende leeftijdsklassen om de prijzen ge reden. Alleen kinderen tussen 6 en 12 jaar mogen meedoen. Crossfietsen kunnen bij het tim- merkamp worden geleend. Vlaardingen Onder het imotto 'Verhalen met een staartje' zet de bibliotheek in Vlaardingen tijdens de kin derboekenweek, die duurt van 2 tot 12 oktober, de die renwereld centraal. De openingsmiddag wordt ge vierd inde jeugdafdelingen van de centrale bibliotheek in de Fransenstraat en het filiaal aan de Van Hogendorplaan, Om twee uur wordt eerst het verhaal van de dansende kik ker verteld. Aansluitend gaan de kinderen dierenmaskers maken en kleuren. Die mid dag wordt met de zelfgemaak te maskers nog een spel ge speeld. In de centrale jeugdafdeling wordt woensdag 9 oktober tus sen half drie en half vijf ge knutseld aan een dierentuin. Op de slotdag geeft Hugo van Rossum een voorstelling on der de naam 'Asansi'. Het gaat om spinverhalen die in de ves tiging aan de Van Hogendor plaan worden verteld en ge speeld. De voorstelling duurt van 14.15 tot 16.15 uur. Ook na afloop van de kinder boekenweek worden nog en kele activiteiten onder hetzelf de motto gehouden. In de cen trale jeugdafdeling wordt woensdag 16 oktober vanaf half drie poppenkast gespeeld met Kleine Sofie en Lange Wapper. Tenslotte komt de dierenbescherming donder dag 17 oktober in De Loper vertellen over hun activitei ten. Aan die activiteit is een wedstrijd verbonden om het lievelingsdier van de kinde ren te tekenen of te fotografe ren. Maassluis Het Schuurkerkthe- ater begint woensdag weer met de tweewekelijkse open-podium- avonden, die vorig seizoen zo'n groot succes zijn geworden. Vaste elementen tijdens die bijeenkom sten zijn de presentatie door Jopie Vons en een aflevering van het toneel-feuilleton. Het feuilleton gaat dit, seizoen over het fictieve dorp 'Pontjes Polder'. In de eerste aflevering worden de dorpelingen opge schrikt door de mededeling dat er wellicht kruisraketten in het Pontjes Polder worden geplaatst- Het idee achter de feuilleton is dat er behalve vaste spelers, ook mensen uit het publiek het stuk een onverwachte wending mo gen geven. De eerste avond is er tevens een optreden van de Vlaardingse pia nist Rob Franken. De Maassluise schrijver Ko Deutekom leest, tus sen de andere optredens in, voor uit eigen werk. Het Maassluisse gitaartrio van Budy Mokoginta, Arno Wijngaard en Marco Ger- bes debuteert na nog slechts en kele 'huisoptredens' achter de rug te hebben, De drie hebben zich in jazzmuziek bekwaamd. Kaarten voor de open podiuma vond zijn verkrijgbaar bij de VVV-balie in het stadhuis en bij de Verenigde Spaarbank aan de Veerstraat. Schiedam Automobilisten, die doorgaans gebruik maken van de Lange Kerkstraat, worden gead viseerd donderdag en vrijdag hun wagens te parkeren op het Spinhuispad, de Noordmolen straat of de Parkweg. Dat houdt verband met het standwerkers- concours, dat vrijdag wordt ge houden. Vanaf donderdagavond half tien is de Lange Kerkstraat voor doorgaand verkeer afgeslo ten in verband met het plaatsen van (extra) marktkramen. Vrij dag is de Lange Kerkstraat bo vendien niet te bereiken vanuit het Oude Kerkhof en de Ge dempte Baansloot. Vlaardingen De laatste zondag van de vredesweek, 29 septem ber, staat de Johannes de Doper- kerk aan de Gedempte Biersioot in het teken van de discrepantie tussen bewapening en Derde- Wereldproblematiek. De prijs, die de westerse landen betalen voor hun veiligheid, wordt betaald door de Derde We reld. Jan ter Laak, secretaris van Pax Christ!, gaat voor in de dienst die om 19.00 uur begint Schiedam De onnodige 1-2 nederlaag van Hermes DVS tegen HOV kwam op een ongelegen moment. De avond vóór die altijd zware klus hadden oefen- meester, spelers, bestuur en sponsors tijdens een bijeenkomst in het Rijn mond Hotel hun ambities niet onder stoelen of ban ken gestoken. Duidelijk werd, dat de komende ja ren het beleid van Schie dams oudste voetbalver eniging voornamelijk zal zijn gericht op overleven, èn op een terugkeer naar de top van het amateur voetbal, de hoofdklasse. „Sinds een maand functioneert er bij ons een public relations- commissie", verduidelijkt voorzitter Wim van der Sloot het nieuwe elan, na het tijd verslindende maar op grootse wijze gevierde honderdjarige bestaan. „Naast mijn persoon- door Norbert Kleinherenbrink tje, hebben daarin verder zit ting Fred Veltenaar, onze hoofdsponsor, en Pim Prins. Onze belangrijkste taak is het 'verkopen' van de vereniging Hermes DVS in de ruimste be tekenis van het woord." „We willen de club zoveel mo gelijk in de schijnwerpers plaatsen, waardoor het voor kandidaat-sponsors aantrekke lijk wordt om iets voor Her mes DVS te doen. Financieel gezien is de vereniging op dit momentkerngezond. Geluk kig wel, maar we moeten toch aan de toekomst denken. Wil len we ons de komende jaren op dit niveau handhaven, of zelfs een stapje hoger gaan, dan zal er toch het een en an der moeten gebeuren." „Het kost gewoon geld om in de top van net amateurvoetbal mee te draaien", vult de jovia le Fred Veltenaar aan, „We hebben in Kostense een prima trainer, maar als we in de toe komst trainers van hetzelfde kaliber willen en kunnen aan trekken, dan zal daar een be paald bedrag voor vrijgemaakt moeten worden." Onkosten ,Tel dat op bij de normale on kostenvergoedingen. die de spelers volgens de KNVB- richtlijnen ontvangen", ver volgt hij, „en je weet ongeveer wat je per jaar aan de selectie kwijt bent. Momenteel zijn we dan ook drukdoende om aller lei zogenaamde softsponsors voor Hermes DVS te interesse- Wim van der Stoot.,.'Hermes DVS verkopen'... ren. Samen met het bedrag, dat wij er als Vlaardingen West in stoppen, kunnen we de vereniging een aardig eind op weg helpen." Uiteraard is Hans Kostense. perfectionist als hij is, zeer te vreden met de (financiële) steun in de rug. „In het verle den heeft Fred natuurlijk al het nodige gedaan voor de se lectie, maar hij wil dit seizoen nog meer z'n stempel op het geheel drukken. Er is echter van mijn kant één duidelijke voorwaarde: pas als de spelers door hun prestaties iets extra's verdienen, een etentje bijvoor beeld, dan gaat van mijn kant het licht op groen. Anders kunnen ze het geld beter voor de jeugd reserveren." Professioneel In het licht van de nieuwe, meer professionele aanpak, is het logisch, dat Kostense zich dit seizoen uitsluitend op de A- selectie, die bestaat uit zestien man, te concentreert, „Vroe ger kregen de mindere spelers van het tweede elftal de mees te aandacht op de training", verklaart Kostense. „De betere spelers uit het eer ste elftal kwamen daardoor wel eens aandacht tekort. Nu kan ik me veel meer richten op de elf jongens, die zondag ïn het veld staan en dat werkt vooralsnog heerlijk. Het twee de en het derde elftal kan ik met een gerust hart overlaten aan Wim van Baarle. We zit ten op dezelfde golflengte." Schiedam De nieuwe'organi satievorm van SVV komt maan dag 7 oktober uitgebreid ter tafel tijdens de algemene ledenverga dering van de Schiedamse eerste divisieclub, Aan de hand van een door een zogenaamde herstructu- rerings commissie opgesteld rap port zal uitgebreid van gedachten worden gewisseld, alvorens tot besluitvorming te komen. Het is onder meer de bedoeling om, zonder de verenigingsvorm aan te tasten, een grotere scheiding te maken tussen betaald en amateur voethal. Schiedam De voor morgen avond vastgestelde vergadering van het algemeen bestuur van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie (SRSR) gaat met door. Als reden hiervoor wordt opge geven, dat naast de gebruikelijke behandeling van de verschillen- punten •erslagen, geen en te bespreken zijn. Dordrecht De jeugd van VZC heeft het m de eerste wed- strijdn de Speedo-jaargang goed gedaan. De Vlaardingse zwem ploeg ging in het Dordtse Combibad op 29 nummers van start en oogstte acht medailles. Gouden plakken gingen naar Gertine van den Berg, Marion van Irsen, Allaerd Mensonides en Caby van Leenen. Anja van Hof wegen veroverde zilver, terwijl Leda Bitanc, Caby van Leenen en Jan Hendrik Warmerdam naar brons zwommen. Eerste reserve Arno Dirks, die toch mocht starten op de 100 me ter vlinderslag jongens 1972, dook liefst ruim negen seconden onder zijn persoonlijke besttijd. Hij bracht dat van 1.34 6 op 1.25.4. Viking'60 was met drie zwemsters vertegenwoordigd. Geraldine Peters noteerde op de 100 meter rugslag 1975 een derde plaats en verbeterde haar persoonlijk record met 0.8 seconden. Melanie van Beieren en Gaby Eensehoten presteerden goed, maar vielen niet in de priizen. ZWEMMEN Club kampioen «etappen VZC Vlaar dingen in Kolpabad: Goud: Karin Slain, Martijn van de Maagdenberg, Marlon van irsen, Patrick Fortuin, Monique van der Lee, Robert de Vries. Anita Koet3onruyter. Sander Doolaard. Anja van Hofwegen (tevens nieuw clubrecord), Rick van de Weerd; Zilver: Mario Verbeek, Sonja Stein, Arjan van dar Merwe, Esther Brouwer, Reinler van der Bond, Ilse Verhey, Mark Jansen, Pauline War merdam, Dennis van Ufrerloo, Wiltna Hofwegen; Brons: Astrld van fr- Arno Dirks, Vivian Jansen, Hoe- ne Desjardljn, Gea Ydo, Alex Gerrlt- Odette Blom. Manfred Pelgrim, Gertine van den Berg en Richard For tuin. Vierkamp Wiekslag in Alblasaardam mei deelneming van DWF, Duck en WIK Vlaardingen: Goud; Amanda de Vries. Ar Ie van Papeveld; Zilver: Amanda de Vries. Arle van Papeveld, Jeroen Erkens. Hellen Muls (2x): Bron»; Carola Richters, Mar iét te Rook. Peraoonlijke records; Stephan Blenk. Theo van Trlet, Carla Vermeu len. Sebastiaan van Aken. Mariétte Rook, Marko Blenk, Jeroen Erkens, Hans Erkens. Amanda de Vries; Clubrecord: Meisjes onder 14 jaar op 4 x 50 meter vrljeslag, nieuwe tijd 2.24,8 minuten. Schiedam De Schiedamse hefc- keyvereniging Asvion bestaat binnenkort vijftig jaar. Dat halve eeuwfeest wordt zaterdag tussen 17 en 21 uur ingeluid met .een mixed-toernooi op het die dag of ficieus in gebruik te nemen kunstgrasveld. Later op de avohd (21.30 uur) start het feest, met muzikale medewerking van De Clarks. Schiedam Rien Klink (voor zitter) en Leen Bijl (commissaris van materiaal) stellen zich her kiesbaar als bestuurslid van HBSS. Jan Adriaanse (tweede penningmeester) keert niet terug. Hij wordt opgevolgd door Jacq. Griep. De ledenvergaderinp wordt dinsdag 1 oktober in het clubgebouw gehouden en begint om 20 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Voetbal: 19.30 SW 2—FC Den Haag 2; Wlahannan: 18.30-21.00 Sterrit 31 TC Rijnmond: Biljarten: 19.30 Voor- wedstrliden eerste klasse driebanden In café Rotterdam te Vlaardingen (poule 1), 19.30 Voorwedatrijden vier de klasse llbre In De Griffioen -te - Vlaardingen (poule 2), 19.30 Voor wedstrijden vijfde klasse llbre (poule 2) in caté De Gouden Leeuw te Vlaar dingen: Kampioenschap Maassluis: pouie A: De KroonDa Blereller A: Squash: 19.30 KlaverstedeWest- vliet 2 (d), 19.30 Rhljenhof—Klaver- stede (h). WOENSDAG 25 SEPTEMBER Biljarten: 19,30 Voorwedstrljden vijfde klasse llbre (poule 3) in cafó De Oude Markt te Vlaardingen. 19.30 Voorwedstrijden eerste klasse drie banden in De Griffioen te Vlaardingen (poule 2); Kampioenschap Maassluis: poule B: Mon Ami—De Bierelier B: Zaalvoetbal: Westwijkhai Vlaardin gen; 21.00 BKBSPSV, 21.50 OVO'32— Roestvastgoed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2