piano's Smirmond gaat nu echt stoppen Schiedam is te vol voor Autocrossclub Van Noortwijk bij de AVRO Henk Dirven ter discussie PERSOONLIJK Aan de vooravond van Furie-ade in Maassluis Parkeer- plaatsen im§mm De Korte gast WD Illegale 'plakkers' aangehouden Expositie Delfland Excelsior mist Vork Hitman dubieus Van der Marei voor Tetteroo Kctterdams Nieuwsblad vrijdag 4 oktober 1985 over Praten weer taboe Maassluis In verband met de Furie-ade neemt de politie een groot aantal 'extra verkeersmaatrege len, Vanaf vanavond is het Kerkplein afgesloten voor alle verkeer. Ook is er een parkeerverbod voor de haven, Govert van Wijnkade (langs de bin nenhaven), de Haringka- de, de Marnixkade, de Geerkade en de Markt Op zaterdag is een groot aantal straten afgesloten voor al het verkeer. De Haven (vanaf Zuiddijk tot havenbrug). Hoog straat, Marnixkade, Ha- ringkade, Govert van Wijnkade, De Wip en de Markt. De havenbrug blijft de gehele dag toe gankelijk voor alle ver keer, Mensen die een bezoek brengen aan de Furie-ade kunnen parkeren aan de Industrieweg, de Anne de Vriesstraat, Fenacolius- plein, Petrus Kockstraat, de buitenhaven en de Bur gemeester de Jonghkade. Maassluis -Praten over het weer met Jaap de Nie is vragen om moeilijkheden. „Dat is een verboden onder werp in ons huis", heeft de organisator van het maritie me spektakel de Furie-ade weinig oog voor de vele weersvoorspellingen. „Gek word ik er van. Loop ik op de Markt en dan hoor ik van iemand dat het stralend weer wordt en even later fluisteren ze zacht dat het gaat plenzen van de regen. Ik vind het allemaal best, zaterdamorgen om zes uur, als de wekker afloopt, zie ik het wel. En we hebben al tijd nog geluk gehad, dus waarom dit jaar niet." De Waterweg-regio raakt maar niet uitgefeest Nog maar net is het Vlaardingse Haring- en Bier feest achter de rug, zijn de Bran dersfeesten in Schiedam een groot succes geworden of het zo veelste gebeuren dient zich al weer aan. De Furie-ade trok vo rig jaar, met druilerig weer, 45.000 bezoekers en nu het pro gramma nog spectaculairder is en ook de weersvoorspellingen maar wat zegt dat in ons kikker landje- gunstig zijn worden er nog meer mensen verwacht. „Het is een gigantische klus ge weest om alles weer voor elkaar te krijgen", aldus Jaap de Nie. „Eigenlijk kan het op deze ma- door Chris Woerts nier niet meer. De laatste maand ben ik dag en nacht met de Fu rie-ade bezig. Van 's morgens half acht tot 's nachts half een. Maar~er moet ook orood op de plank- komen dus mijn eigen werk gaat ook door. Het is bijna niet meer te combineren. Het, ge wone leven gaat door, maar de Furie-ade komt er als extraatje nog eens bij." Jaap en Aagje de Nie zijn klaar voor de zesde Furie-ade. Gedreven Jaap de Nie is echter een gedre ven man. Samen met zijn vrouw Aagje („Zij verzet minstens de helft van al het werk") wordt ie der jaar weer de klus geklaard. „Als ik er geen plezier aan zou beleven zou ik het nooit doen. Ik ben niet geboren in Maassluis, maar ik ben van de stad, h°t unieke centrum, de haven gaan houden. Ik wd er iets voor terug doen en als ik dan al die duizen den mensen zie genieten, dan ben ik tevreden." Het wordt morgen een heksen ketel in het centrum, de binnen haven en het kerkeiland. De bui tenhaven wordt dit jaar niet be nut. „Ik had er een beetje een hard hoofd in om het Kerkeiland erbij te halen, maar het js ontzet tend meegevallen. Het hele eiland wordt gebruikt en de men sen kunnen helemaal rond lopen, er is voldoende ruimte." Ruimte, een magisch woord voor Jaap de Nie. „Wat mij bij het Ha ring- en Bierfeest in Vlaardingen altijd opvalt is dat het publiek soms geen kant meer op kan. Dan staat het helemaal vast. Dat willen wij in Maassluis voorko men. Alle attracties met veel pu bliek krijgen de ruimte. Die zijn niet in de doorgaande route opge nomen. Ik vind het benauwend om al die mensen zo bij elkaar te zien," Spektakel De Furie-ade is en blijft een groots maritiem spektakel. Tal van boten zijn in de haven van de Eerste stad aan de Waterweg te bewonderen. Met als stralend middelpunt natuurlijk de Furie, maar er zijn ook andere stoombo ten. De Scheveninger 25 Annie B, een gerestaureerde logger, wordt rond de klok van vier uur officieel overgedragen aan de fa milie Bal uit Maassluis. Het hoog tepunt van de dag is ongetwijfeld de demonstratie van de reddings helikopter van de koninklijke marine. Verder is er een brade rie, een kermis en op de Markt zorgt wijkverenigjng Taan- schuurpolder voor een uitgebreid programma. En op een ponton van 50 bij 11 meter zijn doorlo pend demonstraties en voorstel lingen. Een waterorgel met een lengte van 11 meter is ook een publiekstrekker. Ruim 8000 liter water gaat er door de pijpjes en dat levert een hoogst aantrekke lijk schouwspel op. „Ik denk dat het allemaal nog grootser, nog spectaculairder is dan het vorige jaar", aldus Jaap de Nie. „Je mag als organisatie met verslappen, moet bijblijven en steeds nieuwe dingen presen teren. We zijn zes jaar gleden met minder dan de helft begonnen en nu is het uitgegroeid tot een niet meer weg te denken evenement. Alles op vrijwillige basis. Onge looflijk. Kijk, ik ben ook maar een kleine zelfstandige, moet ook mijn brood verdienen, maar de laatste maand voor de Furie-ade kom ik bijna aan niets anders meer toe dan de Furie-ade. Daar moet een oplossing voor komen." Genieten Jaap de Nie, met al die vrijwilli gers maandenlang in touw om al les voor elkaar te krijgen. Echt genieten morgen is er echter voor hem niet bij. „Daar heb ik geen tijd voor", aldus de bebaarde or ganisator, „Ik ben blij als aan het eind van de dag alles goed is ver lopen. Geen incidenten zijn voor gevallen en iedereen het naar de zin heeft gehad. Neem nu het af sluitende feestje. Daar ben ik nooit bij, dan zijn we alweer aan het opruimen. Vorig jaar heb ik me een rondvlucht tn de helicop ter gepermitteerd. Voor andere dingen heb ik geen tijd. Het is rennen en vliegen op zo'n dag." Maassluis Dr. Ruud de Korte, financieel economisch deskundige van de WD in de Tweede Kamer, komt op uitnodiging van de afde ling Maassluis van de liberale partij het politiek café opluisteren in ontmoetingscentrum Koningshof. Voor de bijeenkomst van maandagavond 7 oktober is geen vast thema vastgesteld, maar het ligt in de lijn der verwachtingen dat er veel over financieel-economische vraagstukken zal worden gesproken. Om 20.00uur is het politiek café van de VVD open. PapendrechtDe Papendreeht- se politie heeft vannacht twee jongens uit Dordrecht (19 en 20 jaar) en één uit Shedrecht (19) op- gepakt, omdat zij op de Willem Dreeslaan aanplakbiljetten wil den aanbrengen. Volgens de poli tie waren de teksten gericht te gen de bouw van kerncentrales bij Moerdijk. Het drietal moest zich ook verantwoorden voor het feit dat zij op gestolen fietsen ron dreden. Gisteravond werd ook nog een 20-jange Papendrechter aange houden, die met een aantal vrien den in de Molenbuurt wat 'straat- meubilair' had vernield. i'ADVERTENTIE Grandioze orgel- en keyboard-SHOW in de Openhofkerk, Hetsenplaat* R'dam-Ommoord Showdagen 4,5,7 oktober vrijdagavond koopavond Voor een orgel, keyboard of piano van een be kend merk moet u bij Cées Keyzer zijn. Wij geven extra inruïlpremie bij aankoop van een orgel tot ƒ5.000.-. Bij aankoop van een nieuwe piano kortingen van/ 600.- tot/ 4.000.- U zoekt een keyboard? Cees Keyzer heeft een ruime keus en de laagste prijzen! ha ruvatiJKMU et voorere muitKBrfcuiJST vah norreno*u zuio Muziekinstrumenten B.V. Zuidplein 845 (naast floobol), tel. 010-811000. J. van Hartingveldt Maassluis J. van Hartingveldt, chef van de afdeling onderwijs van de gemeente Maassluis, gaat de actieve dienst verlaten. Na een 40-jarig dienstverband maakt hij gebruik van de VUT- regeling. Maandag neemt Hartingveldt afscheid van zijn collega 's. Door het gemeentebestuur van Maassluis wordt de scheidende functionaris nog eens in de bloemetjes gezet om zijn jubileum extra luister bij te zetten. Jacobus van Hartingveldt werd op 7 mei 1930 in Maassluis geboren en kwam ïja. 1945 als bedien de in dienst van de gemeente Maassluis. Via de secretarie-afdeling financien/belastingen kwam hij in 1957 als adjunct-commies terecht bij de afdeling onderwijs. Op 1 januari 1984 werd Hartingveldt benoemd tot chef van de afdeling. De ambtenaar is ondermeer secretaris van het Hoofdenberaad en van van hst Schoolbesturen- beraad. Om 15.00 uur is er in het stadhuis een officiële bijeenkomst, waarna er gelegenheid tot felicite ren bestaat van 16.00 uur tot 16.30 uur. Maassluis In het gemeentemuseum van Maassluis is vanaf volgende week een tentoon stelling te zien over het hoogheemraadschap van Delfland. Dijkgraaf mr A.P. van den Berg- he komt woensdag 9 oktober naar Maassluis om de expositie te openen. Van 10 oktober tot 3 no vember is de expositie voor het publiek toegan kelijk. Schiedam Het is nog maar een voorontwerp van wat volgend jaar het bestemmingsplan Spa- 1 and-West moet worden, maar één organisatie in Schiedam ondervindt nu al de reikwijdte ervan. Dat is de Autocrosselub van Goaf Hendriks en Rob Post, een groep Schiedammers die er haar ziel en zaligheid in legt om eens in de zoveel tijd op zondagmiddag over het opgespoten ha- venslib ten noorden van Kethel te sjezen. Woudhoek-Noord is al bij na volgebouwd, maar daar na gaat de stadsuitbreiding verder aan de andere kant van de Harreweg, een zandvlakte die Spaland heet. Binnen drie jaar zal daar wel woningbouw ge start zijn en tegen die tijd moeten de autocrossers het gebied hebben verlaten. Daarmee lijkt meteen een einde te komen aan hun hobby, want verder is er geen plek voor crossen in Schiedam. Wethouder Haf kamp zegt alIe plaatsen te hebben bekeken, maar vol gens hem is Schiedam ge woon te vol voor een derge lijke vorm van recreatie. „Moet ik soms een terrein- tje gaan zoeken op de Nieu we Waterweg?" vroeg hij deze week aan de welzijns- commissie. „Moet ik soms een plek in Vlaardingen aanwijzen? Of m Rotter dam? Daar ga ik toch niet over? Ik kan hooguit nog een poging doen om te vra gen of die autocrossclub in Midden-Delfland terecht kan, maar ik weet nu al dan ik dan van alles naar mijn hoofd geslingerd krijg," Terecht, reageerde Bart de Leede van de PSP/PPR, want Midden- Delfland is aangewezen als stiltegebied. Parallelweg Hafkamp benadrukt dat hij niet tegen autocrossen is, maar dat Schiedam er te klein voor is. „Du moment dat ik een terreintje weet waar crossen kan, is het hele probleem opgelost" Het spijt hem dat niemand in de welzijnscommïssie suggesties deed voor alter natieve plaatsen, want: „Daar gaat het uiteindelijk om." Eigenlijk had het probleem tien jaar eerder al moeten spelen. Voor een voetbal veld is doorgaans gemak kelijker ruimte te creeren dan voor een crossterrein. Mogelijk had de Autocross club dan een plekje kunnen knjgen achter het NS-sta- üon Schïedam/Rotterdam- West Nu kan dat niet meer, want bij de Parallel weg liggen tegenwoordig sportvelden. Als het crossterrein in Spa- land gesloten wordt, drei gen er voor Schiedam nieu we problemen. Het zijn na melijk niet alleen de auto- crossers van. Goof Hendriks die legaal van het terrein gebruikmaken, maar ook jongeren met opgevoerde bromfietsen die er 's avonds illegaal rijden en veel ge luidshinder veroorzaken. In de discussie lag er deze week het accent op, dat Hendriks e.s. wel willen proberen die jongeren tot bedaren te brengen via on derling overleg, maar ook dan gaat in Spaland toch woningbouw plaatsvinden dus moet de crossclub er weg. CPN-raadslid Ulferd Bru- seker ziet al aankomen dat de jongeren dan uitwijken naar andere delen van Schiedam en hij probeerde wethouder Hafkamp daar voor te waarschuwen. „U laat dat iongerenprobleem liggen, u laat de jongeren in de kou staan", verweet hij Hafkamp, die er alleen op reageerde dat. het daar thans niet om gaat. Maar regeren is vooruitzien, meent Bruseker, die het te laat vindt als de politie straks moet ingrijpen om dat er in het Beatrixpark of het Sterrebos wordt ge- crosst Hobby Rob Post, secretaris van de Autocrosselub: „Voor ons is het een hobby waar u een eind aan maakt, maar houd u wel in uw honfd: voor die jongens, die niet bij ons zijn aangesloten, is dat crossen óók een hobby. Ze hebben geen werk, ze sleutelen de hele week aan hun brom mers, ze verzamelen spat borden bij de sloop, zo doen ze tenminste wat. Nu al komt het voor dat de pohüe hen wegjaagt van ons ter- rein, dus proberen ze het ergens anders. Ik heb le- j vensgevaarlijke situaties meegemaakt op de Over- schieseweg, want daar cros- sen ze nu, temidden van het vrachtverkeer. Jochies van acht, negen, tien jaar! i Denkt u daar wel om?" Post kreeg instemmende reacties van De Leede, Bru- seker en CDA-raadslid Els Hellvdg, die de Autocross- s club complimenteerde met een voortreffelijke verde- diging van haar belangen, j „Het doet mij denken aan i de manier, waarop Kethel voor aardgas vocht", aldus f HéUwtg. j Maar Hafkamps standpunt was onwrikbaar: het ging hem niet om de jongeren, maar om het feit dat er geen alternatief crosster- rein te vinden is. „Ik ben bang dat de crossers het verder van huis moeten t zoeken. Probeer de Maas- vlakte eens?" Schiedam Bas van Noortwijk, de Sparta-doeLrnan die woensdaga vond zo'n beetje in z'n eentje de roem ruchte Hambur ger SV tot wan hoop bracht, is vanavond te gast bij de AVRCMv. In de actualiteien- rubriek Televizier (aanvang 21.55 uur), die om 22.35 uur overgaat in Sportpanorama, komt de Schie dammer uitge breid inbeeld. Veel tijd om na te genieten van het onverwachte suc ces, gunt de oud- SW'er zichzelf echter niet. „Zon dag tegen Roda, dan gaat het weer wijk van Noort- om de punten", stelt Van Noort wijk, die in het muisstille Volk- sjparkstadion tij dens de serie straf schoppen een pei^ feete imitatie van Liverpool-goali e Bruce Grobbelaar gaf, nuchter vast. Henk Dirven Schiedam Als Dick Buitelaar morgenavond tegen Emmen z'n ploeg wijzigt, zal dat maar op één plek zijn. De oefen- meester van SVV twij felt er hard aan om ein delijk tweede doelman John Bos een kans te geven, nu Henk Dirven eerder deze week tegen FC Den Haag opnieuw niet imponeerde. Via individuele gè2 sprekken, afgesloten met een totaal over- hoopt Etüteiaar oVV vol vertrouwen aan de tweede periode te laten beginnen. „Die nederlaag tegen Den Haag is bij mij persoon lijk hard aangekomen", zegt de joviale Braban der. „Drie enorme per soonlijke fouten." „Daarom", vervolgt hij, „ben ik nu aan het ap^ pelcren op een profes sionele instelling. Als we in die tweede perio de willen meedraaien, zullen we ook eens een uitwedstrijd moeten winnen. Punt is dan, dat iedereen er in moet geloven dat zo iets ook inderdaad kan..." Dg opstelling: Dirven- Bos, Van Kapel, Koever-, mans, Salari, Mulder,- Troling, Neeskens, Loo- vens, Könemann, Sqnne-' villa en Van Delft. Schiedam De meeste 'voet bal deskundigen' toverden een spottende glimlach te voor schijn, nadat bekend was ge worden, dat eersteklasser PPSC het nieuwe seizoen van start ging met Rinus Suur- mond onder de lat. Niet alleen de leeftijd van de sympathie ke sluitpost (37) riep de nodi ge vraagtekens op, maar ook het feit, dat Suurmond, op één jaar na, altijd in het tweede team had gespeeld, werkte er aan mee, dat het beeld dat men over het algemeen heeft van de blauwhemden werd verstevigd. De te kleine accommodatie, de te smalle selectie zeker voor dit niveauen de geringe aanvoer uit de jeugdafdeïuig; het zijn alle factoren, die in de loop der jaren hebben veroorzaakt, dat de neu trale toeschouwer de Thurlede- ploeg niet serieus neemt, terwijl toch op het hoogste amateurni veau wordt geacteerd. Deson danks slaagt Pro Patria Stormvo-" gels Combinatie er al jaren in zich te handhaven in die zo zware eer door Martin Vermeulen ste klasse. In dat beeld past Rinus Suurmond perfect Tot dusver snoert de fanatieke balienvanger de critici wekelijks de mond en kan trainer Cor Habermehï al leen maar waardering voor hem opbrengen. „Het gaat vooralsnog lekker", is de mening van het lijdend voor werp. „Ik leef nu meer naar een wedstrijd toe dan vroeger, toen ik altijd als invaller bij het eerste was betrokken. Bovendien", ver volgt hij, een flesje bier leeg- schenkend, „ben ik een stuk rus tiger geworden, vooral onder de hoede van Arie Kurver. Dit sei zoen steek ik veel van Coen Win kelman op", waarmee hij de waarheid van het gezegde 'nooit te oud om te leren' onderstreept. Als je de carrière van Suurmond nagaat, wordt duidelijk hoe ver je het kunt schoppen met die instel ling. Verkering „Bij Zwaluwen ben ik begon nen", dwaalt de offset-drukker in het verleden. „Bij die club heb ik de jeugd doorlopen en twee jaar i het tiende elftal gespeeld. Ik had toen pas verkering gekregen met rmjn vrouw en baar vader was donateur van PPSC Iedere week ging die man kijken naar zijn club en m'n meissie ging met hem mee. Vandaar dat ik op den duur ook wekelijks van de partij was. 's Morgens zelf voetballen en 's middags kijken naar PP. Lo gisch, dat ik op die manier bij PPSC verzeild raakte, waar ik nu zo'n jaar of zeventien lid ben". „Op mijn twintigste kwam ik Rinus Suurmond aan het werk als offset-drukker. „Je Iaat je club toch niet vallen in zo'n sitiatie", zegt hij over z'n optreden in het eerste elftal van PPSC. Maassluis De absentie van Frank Vork, wiens broer morgen in het huwelijk treedt, maakt het voor Eric Gudde wat eenvoudi ger een plaatsje in te ruimen voor de weer fitte Aad Moerman. Afwezig in de topelf van Excel sior Maassluis is thuis tegen Spij- kenisse voorts de nog steeds in de Alpen op de ski's staande Dick van den Bergh. De herstelde John Gordijn neemt plaats in de dug-out „We hebben in verdedigend op zicht tegen Heeijansdam een gro te winst geboekt", aldus Gudde. Lekker scherp en kort dekken en aanvallend ons eigen spelletje spelen. Dat gaan we tegen Spijke- nisse weer proberen." De opstelling: Van Etjk, Hustlage, Put, Van Duiji, Kuipers, Dueaneaux, Van Straten, Glimmerveen, De Reus, Moerman en Gouka. hier dus; ik mocht 'keepen' in het zesde. Het jaar daarop zat ik in het derde en weer een jaar later stond ik in het tweede elftal. In dat team heb ik bijna altijd ge speeld. Onder Harry Bouquet was ik op een paar wedstrijden na eerste keus, maar voor de rest had ik altijd iemand voor me. Als er een nieuwe doelman kwam, stond die in het eerste. Maar ja, ik was een schuchtere jongen, deed nooit m'n bek open en.speelde voor mijn plezier rustig mijn par tijtje in het tweede". „Wel", gaat de aldoor enthousias ter pratende 'ouwe', zoals hij bij zijn verenigigng gekscherend wordt genoemd, verder, „ben ik al die jaren als reserve-doelman paraat geweest Dat bankie op het hoofd veld moet onderhand ver sleten zijn; de dug-out ken ik van binnen en van buiten. Mijn vrouw zei vaak, dat ik gek was om dat steeds weer te doen Laatste „Dit seizoen is echter het laatste in de selectie", stelt de Heintje Davids van PPSC dan resoluut vast Enkele malen eerder al kondigde hij zijn afscheid aan om wat meer aandacht aan zijn gezin (vrouw, zoontje Remko en doch tertje Crista) te besteden, maar telkens weer wist men bij PPSC hem er toe te te bewegen er nog een jaar door te gaan. Ook aan eind vorig seizoen was dat het ge val, toen nieuwe oefenmeester Habermehï met zijn handen in het schaarse haar kwam te zitten na het vertrek van Ruud Spie- rings ('één van mijn beste vrien den; we bellen elkaar nog weke lijks') en het stoppen van derde doelman Johan Sonneveld. „Je laatje club toch niet vallen in zo'n situatie", stelt hij zichzelf eep retorische vraag. „Vandaar daük het nog één seizoen doe. Het*-® een mooie afsluiting van mijn carrière, spelen op dit niveau We kunnen best mee", spreekt hij die critici tegen. „Ik denk zelfs, dat we in de middenmoot kunnen meedraaien". Of dat tot de moge- lijheden behoort, zal de tijd leren. In ieder geval verdient de 'goed zak' Suurmond het niet om zijn kleurrijke carrière af te sluiten met een degradatie. Hij zelf kan een behoorlijk steentje bijdragen om dat te voorkomen... Schiedam Het zal zondagmfd? dag van de warming-up afhahj gen of André Ritman tégéri Blauw Zwart al dan niet van dé partij is. De speler van Hermê D VS werd gisteravond nog uitg^ breid onder handen genomen door verzorger Hennïe Semeiin. Is Riunan niet fit, dan comple teert Hans de Roos de ploeg op dé linker vleugel Trainer Hans Kostense weet, dat Blauw Zwart een jong, goed voet ballend team heeft, dat bij tegen; slagen echter nog wel eens yap slag raakt „Dus", zegt Kosterfsej( „moet het initiatief vanaf herbe gin in onze handen zijn. Gerief het resultaat tegen Nieuwen; hoorn heb ik daar alle vertrote wen in. We moeten de punten ge?- woon op Harga houden." Da opstelling: Eggelmeijer, Visset, Bijl, Lansbergen, Burger, Van.Hs-; gen, Bakker, Vlasveld, Van. -der. Tuyn, Van Zijl en Rilman/De Rooai; Schiedam Jan van der Marei keert morgenmiddag terug in de basisopstelling van PPSC. Hij vervangt 'lichtgewicht' Ron Tet teroo, terwijl in de uitbeurt tegen Barendrecht tevens Leon Klepke moet wijken voor Eric Kolmey- er. Cor Habermehï is niet van plan zich op de Bongerd in te graven. De trainer spiegelt zich heel voorzichtig aan de 1-1 deling diH Excelsior Maassluis vorige week bij koploper Heerjansdam wegs leepte. z „Met Van der Marei en Kolmey; er hebben we meer kracht in de ploeg en daar ontbrak het de laafe ste wedstrijden aan", meent Ha bermehï. „We gaan zeker nij: naar Barendrecht met de gedacm te de nederlaag zo klein mogelijk te houden." Do opstelling: Suurmond, vVastw- veld, Winkelman, Da "Ijs, Alders, Meijboom, Van dar Mare), Van Har- melen, Timmers, Kolmeyer an t Hoen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2