m i Dukdalf boos om verbod herbezetting MilAIIIliS llillll eCHIEÖAMSCHE COURANT nmw WATERWEG COURANT 'Sloop ruïne De Ploeg' mm In Spaland: plaats voor 20 woonwagens Provincie oefent druk uit op Vlaardingen Dronken op De Rigel W'WïtÊS, Ifil Pantalon-roof Dode en gewonde op Noordlierweg Bedreigd met mes □WATERWEG MAANDAG 7 OKTOBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen, Telefoon: 010-343229, 3520S6, 350557 - sportredactie: 345209, MaassluisSlechts één keer moest de politie van Maas sluis handeld optreden tij dens de zesde editie van de Furie-ade. Brooddronken jongelui zorgen voor proble men op en rond het zeeka- dettenschip De Rigel. De jon gelui sprongen de haven in en aan boord van De Rigel probeerden de raddraaiers met veel verbaal geweld in druk te maken. De politie zorgde er met een snel optre den voor dat het incident in de kiem werd gesmoord. „Nog nooit zijnsproblemen geweest tijdens de Furie- ade", aldus adjudant Bakker van de politie van Maassluis. „Ook nu is het vlekkeloos verlopen. Wat kinderen die de ouders kwijt waren, maar die probleempjes waren snel opgelost" t I Volop sfeer bij deze zeer druk bezochte Furie-ade. Maassluis Bewoners van het kerkeiland in Maassluis voerden tijdens de Furie-ade actie om de ruïne van fabriek De Ploeg gesloopt te krij gen. Bewoners plakten in de nachtelijke uren Het onooglijke gebouw vol affiches. „De mesnen hadden best begnp voor onze actie", aldus Alex Koopman van het bewonerscomité. „Sommige middenstan ders reageerden wat ontzet, maar toen we de problemen uitle genden begrepen ze wel waarom wij de ruïne weg willen heb ben van het edand." Na de brand in De Ploeg enkele jaren terug ligt het gebouw er verlaten bij. De fabriek levert echter het nodige gevaar op voor omwonenden. Regelmatig breken er spontaan stukken muur af. Spelende kinderen en toevallige passanten lopen op die ma nier gevaar. Alex Koopman: „We zijn binnen geweest en als je ziet dat sommige delen op drie punten steunen die echt op in storten staan, dan krijg je wel de kriebels." De problemem rond het gebouw worden volgende maand be sproken in de raad van de gemeente Maassluis „De gemeente weet van de problemen. We zijn vast van plan om van het spreekhalfuur gebruik te maken, want de ruïne moet afgebro ken worden." rie-ade overtrof ïufvcr- 'Dit feest mag niet voor Maassluis verloren gaan' j wachtmgen. Het mantie- 7 <--7 me gebeuren op en rond de haven van Maassluis trok zoveel belangstellen den, dat er bijna geen doorkomen aan was. Voorzichtige schattingen i spreken van 50.000 bezoe- I kers, 10.000 meer dan het vorige jaar, en de organi- satie spreekt dan ook van 1 een ongekend succes. Adjudant Bakker van de politie: „Dit feest mag met verloren gaan voor Maassluis. Zoveel mensen op de been die zich zo goed ver maken, het is een unieke happe ning. Het mag dan financieel en organisatorisch gezien misschien een probleem zijn om alles rond te krijgen, het zou echt zonde zijn als dit volksfeest zou verdwij nen." Er viel dan ook geen wanklank te beluisteren tijdens het spekta kel. Het fraaie najaarsweer zorg de voor een extra feestelijk tintje. Kuierend in een zomerse kledij trokken duizenden mensen rond de haven. Een voltre% -c was het benutten van het Kerkeiland. door Chris Woerts Vorig jaar waren er in de buiten haven de nodige activiteiten, maar lang niet iedereen nam de moeite om daar te gaan kijken. Bakken „De spoorwegovergang leverde toen best wat problemen op. De organisdatie heeft er goed aan gedaan om het kerkeiland erbij te betrekken." Feest Het zoveelste feest in het Water- weggebeid was er eentje om m te lijsten. Al vroeg in de morgen zag het zwart van de mensen in de binnenhaven van de Eerste stad aan de Watwerweg. De Furie, naamgever van het feest, was het feestelijk middelpunt en The Dixie Snails zorgden ervoor dat al in de vroege morgen mensen swingend heen en weer deinden op de maat van de muziek. Loco- burgemeester Izaak van der Knaap, hij verving de vakantie vierende burgemeester Hans van Es, haalde opgelucht adem toen bleek dat de hete-luchtballon m verband met de wind pas 's mid dags zou arriveren. Zijn tochtje werd van het programma ge schrapt De organisatie moest in de ochte- nuren wel wat meer kleine pro blemen opvangen. Moeilijkheden waren er met de helikopter die de rondvluchten rond de haven zou verzorgen. Technische man kementen hielden het toestel aan de grond. De overdracht van de Scheveningener 15 de Annie B. moest op het laatste moment ook van het lijstje worden geschrapt. Op weg naar Maassluiis had de logger motorpech gekregen. Liefst 300 genodigden kwamen voor niets naar Maassluis... De scheepvaart stond ook nu een- Furie-ade overtreft alle verwachtingen traal tijdens de zesde Furie-ade. In de naven lagen tal van sche pen. Van oude viskotters, sleep boten, reddingsboten tot een blusboot van de Rotterdamse ha vendienst. De jeugd vermaakte zich prima op al die schepen, al trokken natuurlijk de aloude stoomslepers de meeste belang stelling. Op een groot ponton, 50 bij 10 meter, in de havenkom waren de gehele dag tal van activiteiten. Spectaculair was het optreden van drumband 'De Glazen Stad' en het harde stemgeluid en de charmante verschijning van zan geres Joyce deed menig mannen hart sneller kloppen. Met een perfecte uitvoering van 'Love is battlefield' boeide ze de vele dui zenden toeschouwers Het ponton in de Havenkom was ook ai zo'n voltreffer. De optredende arties ten hadden geen last van opdrin gerige toeschouwers en iedereen kon alles toch goed volgen. Absoluut hoogtepunt van de Fu rie-ade was zondermeer de de monstratie met de reddingsheli kopter van de Koninklijke Mari ne. Twee jaar geleden al raakten de toeschouwers in vervoering bij het zien van de operaties en ook nu had het publiek veel res pect en bewondering voor de werkzaamheden van de mari niers. En zo kabbelde de dag rustig voort. De vele kooplieden die de kraampjes bemanden langs de haven hadden over gebrek aan belangstelling met te klagen. Het comité 'Kruiraketten Nee' pro beerde de laatste tijvvfelaars over de streep te trekken, maar de be langstelling voor het volkspeti tionnement bleef in Maassluis echter beperkt De bezoekers hadden wel andere, vrolijkere za ken, aan het hoofd. Dolly Parton Druk was ook op de vele terras jes. De uitbaters van de plaatselij ke cafe's verzorgden veel extra's. Zo speelde Huug Rosman voor zijn café De Kroon op een Ham mond orgel vrolijke deuntjes en in de Nieuwstraat bij een afgela den Musketier zongen twee zus jes zich de kelen schor. Aandoen lijk was de play-back show. Het optreden van Dolly Parton, uit gevoerd door een tiener van twaalf jaar, bracht de bezoekers tot wild enthousiasme. Om de welgevormde Amerikaanse goed te imiteren had de Maassluise zangeres in spé ballonnen met water gevuld en die onder haar fraaie jurk gestopt. Halverwege het optreden raakte één vna de ballonnen lek en langzaam drup pelde het water eruit Tot grote hilariteit en tot ontsteltenis van namaak Dolly Parton...... De Furie-ade in Maassluis, een ei genlijk niet meer weg te denken maritiem gebeuren, dat zovele duizenden mensen ook dit jaar weer boeide. Een promotie voor de stad Maassluis die zijn weerga niet kent. Alleen het gemeente bestuur van Maassluis blijkt dat niet te beseffen. Wethouder Izaak van der Knaap had ook dit jaar niets dan lof voor de organi satie, maar financieel staat er van gemeentewege niets tegenover. Organisator Jaap de Nie: „Tussen woorden en daden ligt natuurlijk een heel groot verschil. We moe ten maar afwachten wat de ge meente in de toekomst gaat doen." Jaap de Nie toonde zich na afloop van het feest uiterst content Zelf had hij weinig of geen ujd om van de vele activiteiten te genie ten. „Tijdens zo'n dag moet je zo veel problemen oplossen, je komt aan niets toe. Gelukkig hebben we enorm veel steun van een hoop mensen gehsd. De jongens van de firma Van Baaien die een vrachtauto met pech van het par cours halen, Wesselius die het ponton in de Havenkom brengt Onbetaalbaar wat die mensen doen. Zonder zulke mensen zou er ook geen Furie-ade zijn. Het is voor de bezoekers een ongeloof lijk leuke dag geweest. Het heeft veel inspanning gekost en als er dan zoveel mensen op af komen, ja dan doet datje best wat" Of er echter volgend jaar een ze vende editie van de Furie-ade is echter nog te betijfelen. Jaap de Nie: „Er moeten nog zoveel pro blemen opgelost worden, want het wordt ieder jaar grootser en spectaculairder. Laten we er het beste maar van hopen." Schiedam Uit een opslag ruimte van kledingzaak Hans van Heelsbergen aan de Nieuw Mathernessestraat hebben inbrekers circa 1.500 pantalons en een paar dui zend panty's gestolen. Men kwam binnen door aan de achterzijde een ruit in te slaan. Nadat twee deuren waren vernield, werd een auto de loods binnen gere den, waarna de buit kon worden ingeladen. De gesto len waar vertegenwoordigt een waarde van 150.000 gul den. Op klaarlichte dag is vrijdagmid dag uit de St Martinusschool aan de Iepenlaan een video-recorder Vlak voor de diefstal werd in de school een nog onbe kende man gesignaleerd. De schoolleiding vermoedt dat de man vervolgens is weggegaan, maar de depr niet goed achter zich heeft dichtgedaan. Op die manier zou hij makkelijk op nieuw binnen zijn gekomen. Uit een loods aan de Fokker straat werd een geldkistje met daarin ongeveer 1.600 gulden ontvreemd. Ook werd ingebro ken in branderij De Koning aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Daar werd een rood koperen koeler, een bïnnenketel van een boiler en gereedschap trer waarde van 4.500 gulden meegenomen, Van een sportzaak aan de mgr. Nolenslaan werd een winkelruit vernield. Men ging met vervol gens met voor ongeveer 450 gul den sportartikelen aan de haal. Schipluiden - De 17-jarige Nico L. J. van Leeuwen uit Maasland is in de nacht van vrijdag op zaterdag door een verkeersongeval in Schipluiden om het le ven gekomen. Het slachtoffer, dat in de rich ting De Lier reed, raakte vol gens de politie door onbekende oorzaak met zijn bromfiets van het fietspad op de Noordlier weg in een sloot. De bromfiet ser werd pas uren later door voorbijgangers ontdekt. Hij moet op slag dood zijn geweest. De politie in De Lier vraagt inlichtingen van getuigen van dit ongeval: tel. 01745-4341. Op hetzelfde fietspad vond vrijdagochtend een. nagenoeg identiek ongeval plaats. Een bromfietser uit De Lier, die nu echter richting Delft reed. vloog door onbekende oorzaak uit de bocht en verloor het be wustzijn. Hij is naar het Rei- nier de Graaf Gasthuis m Delft gebracht. Vlaardingen Een bestuurder van een personenauto heeft een 17-jarige bromfietser uit Maas sluis vrijdagavond om elf uur op het Verploegh Chasseeplein be dreigd met een mes. De automo bilist was kwaad geworden om dat hij tijdens het passeren van de bromfietser 'iets kreeg toegeroe pen'. De Vlaardmgse recherche verzoekt getu'gen van de bedrei ging zich te melden bij het bu reau. Schiedam In de verdere stadsuitbreiding in Schiedam-Noord zal ruimte worden gereserveerd voor maximaal twintig woonwagens. Woudhoek is nu bijna volgebouwd, de komende jaren komt de invul ling van Spaland aan de beurt, en in het bestemmingsplan hiervoor wordt met de woonwagenbewoners rekening gehouden. Dat blijkt uit het voorontwerp. De limiet van twintig woonwagens is er volgens wethouder Zijdeveld in opgenomen om te voorkomen, dat zo'n cen trum qua grootte uitgroeit tot een 'iweede Schiekade'. Het bestaande kamp aan de Schiekade telt immers vijftig woonwagens en is in de ogen van de provincie Zuid-Holland onaanvaardbaar groot Het aantal woonwagens, dat in Spaland komt te slaan, wordt afgetrok ken van het aantal aan de Schiekade. Op die manier kan het een bij drage betekenen in de oplossing van de woonwagenproblematiek, die er onder andere uit bestaat dat het huidige kamp te ver van. de be bouwde kom ligt. Ongetwijfeld maakt de woonwagenlocatie-Spaland ook deel uit van het plan, waar wethouder Hafkamp één dezer dagen de woonwagen bewoners mee zal confronteren en waarnaar reikhalzend wordt uitge- zien Jongelui proberen in een reddingsnet de overkant van de haven te halen. Maassluis Het overlegorgaan van Dukdalf Meubelen in Maassluis heeft in een telex aan alle Tweede Ka merfracties haar ongerustheid uitgesproken over de gang van zaken bij de herbezetting. Ondanks schrifte lijke toezeggingen heeft staatssecretaris Lou de Graaf alsnog een stokje gestoken voor de herbezetting, waar voor het personeel de afgelopen jaren salaris inleverde. „Wij worden door deze regering op een verschrikkelij ke manier in de boot genomen vindt Jan van Straten van het overlegorgaan. Voor de ontstane vakatures wa ren al 18 mensen aangezocht en gekeurd, maar door het 'neen' van de staatssecretaris ziet de so ciale werkplaats zich gedwongen om twintig uitzendkrachten aan te nemen. Directeur W Lucardi, Chris Stikkelorm <Abva/Kabo) en Jan van Straten (CFO) voelen door Annemieke van der Houwen zich door De Graaf als kleine jon gens behandeld. „Het is met te geloven dat zoiets kan Er is uit- voerigover deïe herbezetting ge sproken, er zijn toezeggingen ge daan. Wij hebben ervoor ingele verd en nu zie ik het er nog van komen, dat het helemaal niet doorgaat", zegt Van Straten zichtbaar aangedaan Inmiddels heeft het overlegor gaan een telex gestuurd naar alle fracties van de Tweede Kamer, om hun ongerustheid over de gang van zaken kenbaar te ma ken. Op 8 oktober zou de vaste kamercommissie sociale zaken bijeen komen om te praten over de herbezetting bij sociale werk plaatsen Deze vergadering is een maand uitgesteld Het overlegor gaan heeft de collega's elders in het land ook over deze uiterst omstreden zaak geïnformeerd Daarnaast hebben ze bij de vak bonden aan de bel getrokken met het verzoek om iets te onderne men. Lucardi: „Als je nu merkt hoe De Graaf met deze zaak omspringt is het wel op het beledigende af. Dit bedrijf is negen jaar geleden ge bouwd op grond van prognoses, die aangaven dat er omstreeks deze tijd 175 werknemers zouden zijn. Nu werken er 160 mensen. Het verschil tussen het aantal werknemers dat we nu m dienst hebben en wat we nodig hebben is bijna gelijk aan die 18 mensen, vooral jongeren, die liever giste ren dan vandaag willen begin nen." Stikkelorm: „Het is toch te gek dat je uitzendkrachten aan moet nemen terwijl er mensen zijn die hartstikke graag hier willen wer ken, juist mensen die ergens an ders door een lichamelijke of geestelijke handicap met mee kunnen doen Het is erg frustre rend." Hoogtepunt van de Furie-ade was de demonstratie met de reddingshelikopter van de Ko ninklijke Marine. Vlaardingen De gemeente Schipluiden en de pro vincie Zuid-Holland hebben afgesproken druk uit te oefenen op Vlaardingen, om grond in industriegebied het Scheur uit te geven aan afvalverwerkingsbedrijf Van der Kooij. Aan de Willemsoord weg in Schipluiden is het bedrijf een bron van overlast voor de omwonen den. Vlaardingen is echter bang, dat door verkoop van grond aan het vuiibednjf het aanzien van het Scheur en daardoor de waarde van de grond vermin dert. Directeur Van der Kooy heeft de gemeente er niet van kunnen overtuigen, dat het om een schoon bedrijf gaat. De afvalverwerker kan een vesti- gings- en bouwvergunning krijgen, maar daarmee zijn de problemen nog met uit de we reld. Van der Kooy onderhandelt al sinds oktober vorig jaar met Vlaardingen. Het bedrijf wil graag weg uit Schipluiden, waar omwonenden steen en been klagen over stank, lawaai en stof. Zij uitten hun ergernis vorige week tijdens een hoor zitting bij de provincie. De omwonenden maakten be zwaar tegen de afgifte var» een vergunning aan Van der Kooij. Het bedrijf scheidt bouw- en sloopafval en afval van lichte industrie voor her gebruik, Zo'n bedrijf is beter op zijn plaats in een industrie gebied dan in een woonomge ving, redeneren Schipluiden en de provincie. Zij zullen dat bij Vlaardingen onder de aan dacht brengen. Zo lang de ver huizing nog niet rond is moe ten aan de Willemsoordweg noodmaatregelen worden ge nomen om de overlast tegen te gaan, vindt de provincie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1