WATERWEG John de Kjoeper Son meet zich met de groten SPORT IS oBALDADISo Westerdijk kan wel wat hebben Bewoners ageren tegen De Arepol Struikelend en vallend omhoog Scholencomplex officieel open Comité tevreden: ruim 10.000handtekeningen Reserves ongelukkig ïh één adem: CanadaVS en Schiedam Vrouwen over barrières naar de top -'-.r r. Schiedam Overal, nee, bijna overal lieten B en W een pre sentje achter, een typisch Schiedams presentje, dus dat kon niets anders dan jenever zijn. Een heel speciale nog wel, Remigius, waarmee distilleer derij Joh.s de Kuyper Zoon haar onlangs uitgetreden direc teur Rémi de Kuyper eert. 'Meneer Rémi' is tegenwoordig commissaris van het bedrijf aan de Buitenhavenweg en naar hem is het nieuwe moutwijnfahricaat genoemd. Bijna overal dus liet burgemees ter Scheeres zo'n kruik achter, als symbolische blijk van waarde- door Kor Kegel ring voor de gastvrijheid die en kele bedrijven B en W gisteren verleenden. Alleen toen het werkbezoek burgemeester en wethouders voerde langs de ma ker zelf, kon het college moeilijk die Remigius cadeau doen. („Kijk eens, meneer De Kuyper, wat ik voor u heb: een echte De Kuy per.,.") Onmogelijk, beaamde Scheeres, en daarom gaf hij een passender geschenk. Op de wereldmarkt maakt De Kuyper reclame en heel vaak klinkt daar de naam Schiedam in door. Scheeres had onlangs zelfs een reclame ge hoord, waarin Canada, de Vere nigde Staten en Schiedam in één adem werden genoemd. „Cana da, de VS en Schiedam, het deed mij denken aan de vraag: welke hoort in dit rijtje niet thuis?" Scheeres moest erom glimlachen, maar zei tegelijkertijd, ernstig: „Overigens ïs Schiedam wel ou der dan de VS en Canada bij el kaar." Hij overhandigde een platte- grondje van Schiedam, want dat hing nog niet in het De Kuyper- museum. „Dit kaartje is al ge maakt in de tijd, dat Columbus nog onderweg was," zei de burge meester trots. Zelfs De Kuyper bestond toen nog niet en dat be- Een 'familiefoto' van distilleerderij De Kuyper en de vroede vaderen van Schiedam. Van links naar rechts bedrijfsleider John van Warneberg, directeur Bob de Kuyper, export-direc teur Ton Vandersmissen, wethouder Luub Hafkamp, commis saris Rémi de Kuyper, burgemeester Reinier Scheeres, alge meen directeur Frans Auer, directeur Stephan van Oosten, wethouder Cor van Tilborg, gemeentesecretaris Arno Goris- sen en zijn rechterhand Hans Maas, economisch ambtenaar Renè Roep en bedrijfsleider Matthijs Jansen. Niet zichtbaar zijn de wethouders Herman Posthoorn en Chris Zijdeveld. drijf is toch al 290 jaar oud. Sinds 1911 is het in Schiedam gevestigd. De produktie is er niet bij te be nen: 60.000 flessen drank per dag, geëxporteerd naar 75 landen, be halve naar Canada en de VS, „want daar hébben wij vestigin gen waar geproduceerd wordt," legde algemeen directeur Prans Auer uit. „Onze omzet in likeu ren bedraagt 1,8 miljoen kartons van twaalf flessen; en dat is nog maar een klein deel van onze markt" Behalve likeur maakt De Kuy per vieux, brandewijn, Glüh wein, wijn, pernod, sberry-bran- dy, pimpeltjens (omgedoopt in Nassau Orange, dat spreken de Maassluis In het Vrouwenont moetingscentrum in Maassluis wordt vanavond gediscussieerd over het thema 'Vrouwen en bar rières in leidinggevende func ties'. Deze bijeenkomst wordt verzorgd door de afdeling perma nente educatie van de Maassluise vrouwenraad. Zij heeft hiervoor twee* spreeksters uitgenodigd. Dat zijn de wethouder van sociale zaken Elly Koenen en het CDA- raadslid Gerda van Dijk. Beide vrouwen zullen tijdens een korte lezing iets vertellen over de bar rières die zij tegenkwamen gedu rende hun loopbaan. Gerda van Dijk (56). financieel deskundige bij Windmill Hol land, maakt deel uit van het ho gere beroepskader bij dit bedrijf en heeft zoals zij zelf zegt diverse barrières moeten overwinnen om op de post te komen die zij nu vervult. „Ik ben geen feministe, kom zel den of nooit in een vrouwenhuis omdat ik tegen elke vorm van apartheid ben en dat bedoel ik in de ruimste zin van het woord, Dat wil niet zeggen dat ik als vrouw in het bedrijfsleven geen vooroordelen tegen mijn functio neren als vrouw heb moeten be strijden. Maar ik vind dat het geen zin heeft om in een vrou- Diakonaat De Viaardinger J.C. Blanker spreekt vanavond voor üe Nederlandse chris- tenvrouwenbcnd over 'diakonaat nu' in de Ichthuskerk in de Vlaardmgse Westwijk. De bijeenkomst begint om acht uur en leden en belangstelten den zijn van harte welkom. Lunchconcert Aad Zoutendijk geeft donderdag tus sen kwart voor en kwart over een een lunchconcert in de Grote Kerk van Viaaraingen. Hij speelt werken van Bach, Marpurg, Boely en Smart. Rommelmarkt •Peuterspeelzaal Olieke Bolleke, ge vestigd In buurthuis de Haven aan het Weeshuisplein In Vlaardïngen, zoekt spulten voor een rommelmarkt, die zij op zaterdag 26 oktober wil houden. Medewerkster Anneke Boere neemt plantjes, afgedankt speelgoed, kin derkleding en boeken graag in ont vangst. Met de opbrengst van de rommelmarkt wordt de viering van het 10-jarig bestaan van Olleke Bolle ke in april van het volgend jaar be kostigd. werkhuis te discussiëren over de achtergebleven positie van de vrouw op de arbeidsmarkt Ik denk dat je er beter aan doet om er met je neus op te gaan zitten, om mee te doen en je mond opp.i te doen. Niet praten maar doen. Ik ben zelf begonnen met een simpel mulo-diploma en heb me via diverse opleidingen gespecia liseerd in financien. Op mijn werk ga ik met miljoenen om, maar tnuis ben ik erg slordig met geld." Gepasseerd „En barrières in mijn werk; na tuurlijk heb ik dte meegemaakt. Ik ben wel eens gepasseerd voor een bepaalde functie. Daar heb ik toen ook meteen naar gevraagd; ik heb bazen moeten overtuigen van mijn capaciteiten en het was dan niet zo dat ze me per se niet wilden, maar het kwam eigenlijk voort uit ondoordachtzaamheid. Gewoon niet aan gedacht dat een vrouw ook iets moeilijks zou kunnen." ..Een vrouw die een carriere na streeft moetje zien als het maken van een lange bergtocht in het najaar. Struikelend en vallend ga je omhoog. Ik denk dat ik het moeilijker heb gehad dan de mannen om mij heen. Je moetje- zelf extra waarmaken. Boven dien is de carriere-begeleiding voor mannen beter, rk heb moe ten laten mérken dat ik omhoog wilde, bij mannen is dat een van zelfsprekende zaak. Ik denk ech ter wel dat ik voorde vrouwen in ons bedrijf (10 procent van de 550 werknemers en dan vooral in het lagere kader) de weg vrij heb ge maakt." „Bovendien denk ik dat deze dis cussie in het jaar 2000 niet eens meer gevoerd zal hoeven te wor den. Dan zal het de gewoonste zaak van de wereld zijn dat vrou wen werken en carriere maken", aldus Gerda van Dijk. De thema bijeenkomst in het vrouwenhuis, Noordvliet 145. begint om 20 uur. De toegang is gratis. Engelsen makkelijker uit) en ui teraard jenever. Volgens Auer wordt dat in Canada, Argentinië en Nieu w-Zeeland nog meer ge dronken dan whisky of wodka. Eind deze maand gaat De Kuy per voor het eerst op de Engelse tv adverteren met jenever. Kerstverkoop Schiedam mag dan via De Kuy per een wereldnaam krijgen, de naam van het bedrijf zelf wordt enigszins verbasterd. Joh.s is John geworden, Kuyper wordt uitgesproken als Kjoeper en Zoon is Son geworden. De wereldwijde faam dwingt John de Kjoeper Son tot automatisering. Deze maand is een nieuwe verpak- kingsüjn in gebruik genomen,* waarmee volgens bedrijfsleider Matthijs Jansen een periode van jarenlange renovatie wordt afge sloten. Burgemeester Scheeres opende er vorige maand de nieu we ankerloods, die vrijwel geheel verhuurd wordt aan de glasfa briek. Ondanks de grootschaligheid blijft De Kuyper een 'warme dis tillateur', zegt Jansen, waarmee hij bedoelt dat „elke druppel ke- telgestookt is", volgens de oude en beproefde techniek derhalve. Het is veeleer de outillage van het 75 werknemers sterke be drijf, die gemoderniseerd is. „Wij kunnen ons nu meten met de groten der aarde, op het terrein van het gedistilleerd althans," al dus Matthijs Jansen. „De vraag is zo groot, dat wij nu al aan de kerstverkoop bezig zijn." En waar staat nu de ketel voor Remigius? Die staat er niet Het typisch Schiedamse produkt, dat Scheeres bijna overal cadeau deed, blijkt toch niet zó Schie dams te zijn. Het is een moutwijn jenever, op authentieke wijze vervaardigd, met andere woor den: aan het distilleren ging het branden vooraf. Vroeger had je in Schiedam branderijen en dis tilleerderijen, twee activiteiten die nog steeds streng gescheiden zijn. Bovendien gebeurt het bran den zelden meer. „Maar wij doen dat nog wél in Canada," zegt Jan sen. Daar komt die Schiedamse Remigius dus vandaan... Vlaardïngen Grwoners van de Vecteoordsepolder (VOP) in Vlaardingen zullen vanavond, tijdens het wethoudersoverleg in het wijkcentrum, wederom age ren tegen de overlast van café De Arepol in de Prins Hendrik straat. De bewoners klagen al ja ren over de problemen bij de ge meente. Zonder succes, want on langs verlengde het stadsbestuur, zonder de bewoners in te lichten, het huurcontract met vijfjaar „En dat is toch niet normaal", al dus Piet Zonneveld namens de wijkgroep VOP. „De problemen zijn in de loop van de jaren nooit minder geworden. In de directe omgeving wonnen veel jonge ge zinnen met kleine kinderen en Café De Arepol, een doorn in het oog van de buurtbewo ners. die hebben echt last van al die be zoekers. Vooral bij het weggaan. Als mensen wat gedronken heb ben worden ze luidruchtiger en de buurtbewoners zijn dan weer klaar wakker. Ook worden er nogal wat beschadigingen aan auto's aangericht, jongelui staan te urineren tegen deuren van huizen en ga zo maar door. Het is natuurlijk nooit te bewijzen dat bezoekers van De Arepol die ver nielingen aanrichten, maar de bewoners leggen wel het ver band." De bewoners zien het café het liefst de deuren definitief sluiten. Zonneveld: „Met de gemeente zijn we in gesprek geweest over andere locaties, maar zolang er vergunning voor het uitoefenen van een café-bedrijf is, kan bij voorbeeld ook bijzondere wetten er niets doen. De zaak kan in de toekomst best eens escaleren, want als er bijvoorbeeld eens een l've-optreden is dan dreun je de woning uit aldus Zonneveld. Tijdens hei werkbezoek van het college aan de VOP komen nog meer brandende kwesties aan de orde. Zo zal vanavond ook wor den gesproken over het ver keerscirculatieplan (VCP). Piet Zonneveld: „De mensen zijn bang dat er veel meer verkeer in de wijk komt. Mensen die niet willen betalen voor een parkeer plaats gaan dan op zoek naar een gratis plekje en komen automa tisch bij ons in de wijk. Wij willen dat de gemeente concrete maat regelen neemt. De gemeente heeft toegezegd dat de bewoners een sticker op de auto krijgen en dat ze de eigen parkceiplaats met verliezen. Wij willen de toezeg ging dat hei ook een beslissing is, die niet aan tijd gebonden is. An ders kom je met een nieuw colle ge weer inde problemen," SchiedamHoewel het scholen complex aan de Warmoezenier- straat in Woudhoek-Noord al in augustus in gebruik is genomen, wordt de officiële openingshan deling pas donderdagmiddag om kwart over twee verricht. Dat is ruim een jaar nadat de eerste paal voor het gezamenlijke onderko men van openbare basisschool De Klinker en bijzondere basis school De Regenboog m de grond verdween. Beide scholen Omvatten tien lo kalen plus een ruimte voor hand vaardigheid, een patio en een speellokaal. Architectenbureau Campman en Tennekes uit Gou da heeft de scholen zo gesitueerd dat de speellokalen met een op- trekbare vouwwand tot één ruimte zijn om te vormen. Bij de uitvoering is aan het ener gieaspect veel aandacht besteed. In het scholencomplex is conse quent dubbel glas toegepast In beide patio's is met steun van de overheid een kunstwerk van de Utrechtse beeldend kunste naar Jelis van Dalderen ge plaatst. Schiedam Het comité Schie dam tegen Kernbewapening is na en moeizame start toch uiterst tevreden met de ruim 10.000 handtekeningen die in de stad te gen de plaatsing van kruisraket ten zijn opgehaald. Hoeveel het er uiteindelijk precies zullen wor den is nog onbekend, omdat een groot aantal mensen de kaart al had opgestuurd. Bovendien moe ten de handtekeningen, die in de stembussen zijn gedeponeerd nog worden geteld en moeten de be jaardenhuizen nog worden be zocht. Het comité is ook bijzonder te spreken over het enthousiasme waarmee ruim 300 Schiedam mers zich voor de plaatselijke handtekeningenactie hebben in gezet. ,.De ophaalgroep was een behoor lijk kleurrijk gezelschap", meent secretaresse Jolie Hakkert. „Zo wel heel oud als heel jong, van Jonge Socialisten tot ANBO'ers, raadsleden, een wethouder, kwaaie CDA'ers, van communis ten tot gereformeerden, van pun kers tot disco's. Nou ja, het was een echte brede vredesbeweging die de straat op ging." De activiteiten worden 15 okto ber afgesloten met een groot vre desfeest in het Passagetheater. Daar worden de handtekeningen overhandigd aan Cees Comman deur, voorzitter van het landelijk aanbevelingseomité. Verder zijn er die avond optredens van de ea- baretgroep Bert de Jong en de muziekgroep Impasso Doble. Het feest begint om 20.30 uur. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 9 oktober 1985 Trudy Hengst i Ludy Rouss Henk Kornet Herman Berkhout De dames van Asvion hadden zondag de reserveshirts van HC Rotterdam aan Het gevolg: nummer 7 werd vervangen door nummer 7 Op Thurlede meent een 'eng' heerschap trouwens, dat je niet zomaar over een hekje op het kunstgrasveld kunt springen Martin de Jager, SW's toe komstige voorzitter betaald voetbal, is een man van de praktijk Zondagochtend speelde hij om 10 uur de topper Cabauw 5Olympïa 10 En won met 9-2 Jan Mulder wordt deze week Hennie Meijer genoemd De linksback: „Doet 't wel goed op de tv. Die donkere Meijer tegen blonde Jan" Wedden dat DVO's Karin Nieuwstraten binnenkort voor Oranje wordt uitgenodigd? De hockeyderby EvergreenPollux werd bijgewoond door ongeveer twintig honden Is weer eens wat anders dan ruitjesbroeken Trudy Hengst krijgt bij deze de groeten terug Zusje Annette deed door de telefoon wel heel erg populair tegen Baldadig Enkele cijfers: Marja Noordam maakte dit sei zoen bij Schiedam de meeste veldfouten (11), Conny Jonkman had het hoogste slaggemïddelde en Ludy Rouss de mees te doorgeschoten ballen Het trainings kamp van de softbalsters in Papendal ko mend voorjaar is met èén nacht uitge breid Bij Excelsior M wordt op donder dagavonden de telefoon opgenomen door de voorzitter van de vijfde kolonne In de bistro van Hans Kornet plaatst de PTT- binnenkort een Hermes DVS-telex Dej Exceisior-telex kan (bijna) bij het oud vuil De gebroeders Kornet treden overigens.' in de voetsporen van Henk Zuyderwïjk Dat ene jaar bij de vijand wordt hem aan de kaarttafel nu nóg niet in dank afgeno men Henk, Bas en Loek zijn dus ge waarschuwd Het cricketteam van Her mes DVS zoekt nog een manager Niets' voor Bas Kornet sr? De Amstelbokaal zal nu wel door de zami-elftallen ver-' speeld worden Nu Sander Sonnemans in het kielzog van Rob ter Braak naar Nieuw Zeeland vertrekt, ïs Wïm Brunïng hoofdredacteur geworden van 'Zwart op Wit' De rubriek 'Langs de Lijn' wordt dus prompt omgedoopt in 'Aan de Bar' Of 'Onder de Bar' Martin de Vette stelt zijn afscheidswedstrijd nog even uit Ri chard Diepstraten (CION) is met een ern stige knieblessure zeker tot aan de win sterstop uitgeschakeld Wil Hoilandiaan- voorzitter Herman Berkhout zijn voor woorden vooral kort en zakelijk houden *r Satelliet-leider Dirk Hofwegen drinkt' graag een biertje met een verslaggever Vertrouwen doet hij er echter niet één Peter Joore is voorgoed verloren voor de journalistiek De 'kampioen van de woordspeling' werkt al enige tijd naar ie ders tevredenheid op een pr-bureau Baldadig heeft geen pr nodig. Vlaardïngen-Bartho Wester dijk heeft zich moeiteloos aan gepast. Eersteklasser RVVH of TSB, vorig seizoen afdalend naar de vierde klasse, dat scheelt meer dan een slok. De met 'snelheidsgootjes' twee strepen weggeschoren haar bo ven het oor getooide Vlaar- i dinger, een rage die via een Haarlemse kapper en de Ne derlandse zwemselectie zelfs de Olympische Spelen in Los Angeles haalde, heeft het bij RVVH prima naar zijn zin, Bovendien scoorde hij een dag of tien geleden tweemaal te gen ASWH en werd hij prompt voor de NCR V-micro foon gehaald in het program ma Sportshow, „Het aanpassen qua snelheid van spelen en mijn inpassen binnen de groep is allemaal soepel verlopen. Dat komt misschien ook, omdat de resul- door Hans Maaskant talen goed zijn", verklaart de 22-jarige middenvelder. De Ridderkerkers zijn inderdaad aan een opmerkelijk seizoen bezig. Werd in de vorige jaar gang onder Ger ter Horst, nu Exeelsior'20, nog tegen degra datie gevochten, met John Hu- guenin aan het roer gaat het een stuk beter. Bartho Westerdijk, die via een kennis bij RVVH terecht is ge komen: „Het hoogste zaterdag voetbal trekt me wel. RVVH was de eerste club die aan de bel hing cn mede omdat de or ganisatie me goed leek, ben ik er gaan spelen en nou rijd ik driemaal per week met de auto van m'n vader naar Rid derkerk." r-Aif Taboe Dat hield voor Bartho Wester dijk in dat andere sporten ta boe waren. Judo, zwemmen, waterpolo, basketbal en tennis, hij heeft ze allemaal beoefend. Het is aan zijn stevige li chaamsbouw te zien. Hij zegt. „Er wordt inderdaad hard ge speeld, maar daar heb ik ntet zo'n moeite mee. Ik kan wel een stootje hebben en deel ook wel eens wat uit" De rechtsbenige Westerdijk is ondanks zijn jeugdige leeftijd een 'ijskouwe'. Hij is niet snel van zijn stuk te krijgen en zel den door tegenstanders geïm poneerd. Het zijn goede eigen schappen voor een diepgaande middenvelder, hoewel trainer John Huguenin er de nodige kanttekeningen bij plaatst. De trainer: „Bartho is een goe de voetballer, dat staat vast. Alleen is hij nog te vaak aan het flierefluiten en dat kan niet in de eerste klasse. Dat speelse moet er nog een beetje af. Want als hij in het veld zijn taken verwaarloost, moeten de andere spelers er voor op draaien en dat is uiteraard met de bedoeling". Disco Westerdijk, in de Ridderkerk- se volksmond ook wel als Ce- rezo (de Braziliaaanse ster middenvelder) aangesproken, leeft serieus voor zijn sport. Hij rookt niet en door de weeks is alcohol voor hem ta boe. „Na de wedstrijd drink ik nog wel eens een colaatje met een vieux en in de disco lust ik er ook wel eentje, maar zeker ruet overmatig". De ooit bij het Vlaardmgse DVO'32 begonnen ('maar daar ben ik opgesiapt na ruzie mei dc trainer') flipperkastkampi- oen van de RWH-kantine combineert voetballen bij de Ridderkerkers met zijn studie Bartho Westerdijk heeft zich! zowel bij RVVH als in de disco-* ■wereld mede door zijn 'snel-* heidsgootjes' snel populair ge-2 maakt. scheikunde aan het Van 't Hof®' instituut m Rotterdam. „Die^ combinatie is prima Ik denk'™ wel eens dat het me allemaal te gemakkelijk afgaat- Op de* ttaimng merken ze niet eens*, dat ik wel eens gemakzuchtig* ben..." b Schiedam Volgens verwach ting was het schaduwelftal van SVV gisteravond mot opgewas sen tegen de reserves van lands kampioen Ajax. De Amsterdam se ploeg, met onder anderen in ternational Edo Ophof (speelde volgens afspraak een helft). Hans Galjé en Robbie Rijrnnk, won met 5-2, maar kwam toch niet onfortuinlijk aan de doelpunten. Bij SVV waren de contractspelers René Coufreur (hersteld van een stevig griepje) en Mark Wotte van dc partij, waar de afwezig heid van Marcel Oosterdijk (bles sure) en Roy van Duppen (speel de 's middags samen met Rob Koevermans in hei militaire elf tal tegen AZ'67) tegenoverstond Yucedag schoot Ajax naar 1-0, waarna de vinnige Chris van Drie! dc gelijkmaker in kogelde. Nog voor rust werd het 1-2 door Winter, die via het lichaam van John Bos scoorde. Van Oostrum zorgde na rust voor 1-3 (balver lies Peter den Os), maar een mooie kopgoal van Coen van der Hoeven (vrije trap Robert de Roo) betekende de aansluiting. De vierde treffer van Ajax, gefa briceerd door Yucedag, werd vol gens 'heel' SVV in buitenspelpo sitie gemaakt, maar de ditmaal niet al te sterke arbiter Cees Schijf had niets onregelmatigs ontdekt Luttele minuten later bepaalde opnieuw Winter de eindstand op 2-5. De KRO-te Ie visie maakt zateiV dagavond opnamen van SVV— Rod a JC Een samenvatting vtijK deze 1 bekerwedstrijd, die v!hri[- communbiar wordt voorzien doqrd Kees Jansma. wordt zondagmid-^ dag om 17.25 uur uur op Neder-»* land 1 uitgezonden in het pro-C gramma BrarJpunt Zondagejü--; Overigens haalde de coordinated commissie betaald voetbal, die»J,7«- oktober over zal gaan m efcn? apart bestuur betaald voetbal, gig-®" leravond in de Franse hotelketen? Novotel een nieuwe eo-sponsdrC in huis. r WOENSDAG 9 OKTOBER Voetbal: 19.30 Excelsior RSFC; 8i1-" jarton: 19.30 Voorv/edstrijden vijfde. Klasse libre (poule 3) in café De Oude" Markt te Vlaardïngen: 19.30 Voobj", wedstrijden eerste klasse driebanden™ in De Griffioen to Vlaardïngen (pcule" DONDERDAG 10 OKTOBER Zaalvoetbal: Margriethal Schiedarrf* veld 1. 21.CO HBSS—Blljdorp dl (d)Volleyba!: 20.30 Alexandria/^- MVC (d), 19.00 Alexandria/A 5—Shell (d). 21.30 Sunlight—RVC/Llbanori Si (ri). 21.30 Alexandna/A 4—Shell jhlf- Biljarton: 19.30 Voorwedslrijden vier-" de klasse libre In café 't Spinnewiel <éu Vlaardingen (poute 3). 19.30 Voor*. wedstrijden vierde klasse libre in catö* De Kroon te Vlaardingen (poule 4),* 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse Ö-s- bre (poule 4) in café 't Spinnewiel te1* Vlaardingen; Kampioenschap MaasC sluis: poule B: De Bierelier C— Moh- Ami. Sj-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 3