I Verkeersbrigade aan het werk ÖDA wil ouderen de ruimte geren Bewoners gif wijk krijgen geen uitstel meer van OGB VLAAMS DAGBLAD BCHIEÖAISCHE OIURAN1 NIEUWE WATERWEG COUMIIÏ 'Niet mis te verstane taak' Fkney-fair voor hët jeugdwerk Woonwagenbewoners ontevreden over nota gemeente Glasbak voor horeca Beethovensingel wil eind aan lawaai Zwaar gewond Izaak van der Knaap weer beschikbaar Terug in Maassluis Geen extra politie bij korfbal - interland DINSDAG 22 OKTOBER 1985 Recfionale redactie: Brede Havenstraat 5, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. UllfllllIIIIIIi(l!ljllllllll[lllllll!lllIINtl!lll!ililllllIlllllllllllllllIIIIIIIIIIllllllllIIIllillllllfIlljlllMlllllllllI[llllljlt!IIIII!E]ll!lllllI!IIIIII[IIIllllll[IIIIIIIIIIinill[lllllllll!IIII[|IIII[l!Illlllilll[llllIllllllllll!flIIllIIIIIIIIIIIIIIllIllllllIIIIil!!IIIIIIEIIIIIil[|(lllllll|||l[!||i||' Vlaardingen Zesen veertig moeders van leer lingen van de Van Kam- penschool en de Erasmus- school in het centrum van Vlaardingen namen giste ren, 'een niet ruis te' ver stane taak op zich'. Wet houder Jan Madern in stalleerde hen als ver- Madern maakte met de kinde ren de eerste veilige oversteek mee." keersbrigadiers. De moe ders helpen de kinderen voortaan bij de gevaarlij ke oversteek over de, Maassluissedijk. Madern plaatste ook een nieuw verkeersbord, dat'het ver keer waarschuwt, dat zij een beveiligde oversteek plaats naderen. De twee scholen in het centrum van Vlaardingen hebben sinds het begin van dit schooljaar een dependance in de Vettenoordse- polder. De ouders waren er hele maal niet gerust op, dat de kinde ren de oversteek over de dijk zonder brokken konden maken. Op initiatief van adjunct-directri ce Betty van aer Mark van de Van Kampenschool werd met veel enthousiasme de ouderbri gade op poten gezet De ouders hadden gelijk na de zomervakan tie willen beginnen, maar zij had den zich verkeken op de formali teiten en de scholing van de ver keerspolitie. De wethouder prees de moeders voor hun initiatief. „Er zijn best plaatsen in Vlaardingen aan te wijzen waar een ouderbrigade minstens zo hard nodig is, maar waar het niet van de grond komt" Madern toonde zijn goede opvoeding en hielp de twee moe ders, die als eersten de oversteek gingen bewaken, netjes in hun glimmend oranje jassen. Er werd heel wat afgelachen, toen bleek dat de mouwen te lang waren en de hoeden de beide vrouwen ver over de ogen zakte. „Het lijken wel doopjurken", lachtte adju dant Van der Wiel. Madem wees de verkeersbriga- diers erop, dat rij het toch maar verder geschopt hadden dan hem. „De wethouder voor ver keer en vervoer mag niet langs de weg gaan staan en het verkeer tegen houden. U mag dat wel." Hij vond dat de vrouwen een hele last op zich genomen had den. „Want straks wordt het koud en nat en dan is het niet zo leuk meer om langs de weg te staan." De adjunct-directrice toonde het volste vertrouwen in de ver keersbrigade. „U bent theoretisch en praktisch grondig geschoold, dus het moet gcsd gaan." Na de installatie liep Madern met de moeders naar buiten, om aan de Zomerstraat het waarschuwings bord op te hangen. „Dat hangt veel te dicht bij de zebra", was de kritiek van veel vrouwen. Be schermd door de klaarovers stak de wethouder samen met de kin deren als eerste onder dekking van de klaarovers de Maassluis sedijk over. Vlaardingen Om het jeugd werken Vlaardingen te onder steunen, is er op 9 november van tien tot vijf uur een grote fancy- fair in zaal De Harmonie aan de Sehiedamseweg, De organisatie is in handen van de Hervormde Gemeente Vlaardingen. Naast verkoop van tweedehands kle ren, jgcnpeisel en huishoudelijke artikelen"kan .men terecht voor banket, vis, planten en kaas. Te vens kan men aan spelletjes mee doen. Er is een opvallende prijs te winnen. Een Vlaardingse kun stenares heeft een replica ge maakt van een antieke Franse porseleinen pop. 'Oude plannen in een nieuw jasje' Schiedam „Oude plannen in een nieuw jasje". Zo veegden de bewoners van het woonwagenkamp Schiedam de vloer aan met het totaalplan woon wagenlocaties, dat wethouder Luub Halkamp gisteren in het stadskantoor presenteerde. De bewoners zijn uiter mate ontevreden over de plannen van de gemeente Schiedam. In de nieuwe nota wordt de locatie Koekoekslaan als verloren beschouwd voor de woon wagenbewoners. „En juist op die plaats willen we het liefst staan", al dus één van de verbolgen bewoonsters van het kamp. "Wethouder Luub Hafkamp toonde begrip voor de kritiek; „Het is gewoon moeilijk om op de Koe koekslaan ruimte te scheppen. Er zijn zoveel be zwaarschriften tegen de plannen ingediend, dat er geen doorkomen aan is. Als we de bezwaarschriften in behandeling nemen rijn we nog een aantal jaren met allerlei procedures bezig om ons gelijk te krij gen. Dat willen we niet, we willen zo snel mogelijk een oplossing voor de problemen zoeken." Het verweer van Hafkamp werd met hoongelach ontvangen. „Als de mensen op de andere locaties die de gemeente noemt ook be zwaarschriften gaan indienen zit je met hetzelfde probleem. We begrijpen het wel, de mensen van de Koekoekslaan rijn bang dat de waarde van de huizen omlaag gaat. Ik weet niet hoe die mensen tegen ons aankijken, volgens mij denken ze dat we nog steeds vuurtje stoken en kippen slach ten in het openbaar." Opbouwwwe- rerk Jacques Goudelius en een bewoon ster van het woonwagen kamp zien wei nig heil in de plannen van de gemeente. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen gaat extra glasbak ken plaatsen in de stad. Niet al leen inife^buurt van winkelcen tra worden de bakken nu ge plaatst, ook in de woonwijken kunnen de bewoners binnenkort de overtollige flessen kwijt. In het centrum wordt op verzoek van de Vlaardingse horeca een glasbak geplaatst aan de Westha- veoplaats. De uitbaters hebben nu*niet --direct de beschikking over een glasbak en dat vonden velen een nadeeL „Het gaat toch omheen paar honderd flessen per café", aldus Herman Bekhout va??! de gemeente. „Het is heel po sitief dat de mensen van de hore ca nu zelf om een glasbak hebben gevraagd- Het is ook veel makke lijker, nu moeten ze enkele hon- deijlen meters lopen en dat is binnenkort voorbij." Gok aan de Olmendreef en Ko- penhagenlaan komen glasbak ken te staan. „In de woonwijken wonden geluidarme j bakken neergezet", aldus Berkhout. „De mensen zullen dus geen hinder van lawaai ondervinden. De ge meente vindt dat niet alleen bij winkelcentra glasbakken moeten staan, maar ook in woonwijken. Dah kurrhen de mensen lekker dicht bij huis terecht om de fles sen weg tegooien." Mornenteöstaan er al 26 glas bakken In de stad. De inwoners van Vlaardingen gaan' steeds meer gebruik maken van de glas- - bakken,De proef met de bakken inde woon wijken duurt drie maanden.' -^Dan moet bljjken of de-mensen er gebruik van ma ken. Js dat niet het'geval, ^an zul len» ze weer worden -wegge haald," aldus Berkhout Maassluis De bewoners van de Steendijkpolder in Maassluis hebben van de belastinginspecteur bericht gekregen dat over het jaar 1985 geen uit stel zal worden verleend van betaling van de on- roerend-goedbelasting (OGB). De inspecteur denkt vooral op humanitaire gronden geen uit stel meer te kunnen verlenen, In zijn brief aan de bewoners stelt hij: „Het is naar mijn «stellige overtuiging niet gewenst dat u tezijnertijd wordt geconfronteerd met de verplichting tot be taling van een niet onaanzienlijk bedrag ineens. Liquiditeits problemen dienen te worden voorkomen". in de wijk is de brief van de ontvanger met enige scepsis ont vangen. Harm Woudstra: „We moeten ons nog beraden, maar het is het eigenlijk te gek dat de inspecteur zich met onze hqui- diteitspositie gaat bemoeien. Dat is een zaak van de bewoners zelf. Maar ik begrijp d', achterliggende gedachte weL Wordt er nu weer uitstel verleend en krijgen we over '83 en '84 vennin- dering, dan kan de inspecteur nooit drie aanslagen tegelijk in nen Dat is bij de wet verboden. Het zou dan een jarenlange kwestie worden en dat willen ze natuurlijk voorkomen. Het gaat roet al die jaren toch om een aanzienlijk bedrag. Ik denk om zo'n miljoen gulden". Alhoewel er in de commissie-bodemonderzoek nog gepraat moet worden over eventuele stappen, verwacht Woudtra niet dat de commissie de bewoners zal adviseren akkoord te gaan met de regeling. „Ik denk toch dat we moeten protesteren als bewoners zijnde. Hoe dat moet, zullen we nog verder uit moe ten werken", aldus Woudstra. Overigens heeft de inspecteur wel uitstel verleend over de jaren 1983 en 1984. Vlaardingen -Bewoners van de Van Beethovensingel in Vlaar dingen willen dat er een einde komt aan de overlast die rij on dervinden van het verkeer. „Wij moeten altijd met de ramen dichtslapen en buiten ritten is er niet bij", klagen J. Grimmerink en D. van der Meulen in een brief aan de gemeente. De gemeente moet maar eens haast maken met de plannen om de singel te asfalteren, vinden de bewoners. Dat gebeurt 'te zijner tijd', staat in de gemeentelijke plannen. De bewoners wijzen burgemeester en wethouders er op dat de geluidoverlast nog steeds toeneemt. „Die herrie duurt maar voort, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat" Asfaltering zou aanmerkelijke schelen in het lawaai, denken de briefschrijvers. Bovendien heb ben zij de gemeente verzocht sub sidie te vragen bij het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer voor geluidsisolerende maatregelen. „Daar komen wij gezien het la waai wel voor in aanmerking", menen Glimmering en Van der Meulen. Maassluis Een 57-jarige inwo ner van Maassluis is na een onge luk op de Industrieweg met ern stig hersenletsel opgenomen in het Holy-riekenhuis. De man reed met rijn fiets op de Indus trieweg toen hij plotseling over stak, Een juist passerende wagen kon de man niet meer ontwijken en raakte hem frontaaL Totaalplan In het totaalplan gaat de gemeen te uit van een viertal locaties die geschikt zijn voor het inrichten van een woonwagenkamp. Het huidige terrein aan de Schiekade, waar 15 van de 43 wagens mogen blijven staan. Een terrein langs De Schie en een locatie aan het Schuttersveld. Het meest ideale is de locatie in het nog te ontwikke len gebied Spaland-West „Daar kunnen geen bezwaarschriften tegen worden ingediend en is dus eigenlijk ideaal," aldus Hafkamp. Aan Spaland kleven echter nogal wat haken en ogen. Zo is het nog lang niet zeker of het gebied wel In ontwikkeling zal worden ge nomen gezien de geluidsoverlast van vliegveld Zesteinhoven. De bewoners van het woonwa genkamp zien de locatie langs De Schie als een goed alternatief, al lieten medewerkers van de pro vincie gisteren al doorschemeren dat die plaats niet hoog op de lijst van mogelijkheden staat Een. provinciaal bestuurden „De grond is verontreinigd en je krijgt onherroepelijk te maken geluids overlast Er zal moeten worden geïsoleerd en dat is technisch heel moeilijk te realiseren. Ik denk dat een kamp in Spaland de meest ideale oplossing is." Het zal nog wel geruime tijd du ren voordat er een oplossing voor het probleem van de woonwa genbewoners wordt gevonden. "Toch hopen we er op korte ter mijn uit te rijn want de zaak loopt al zo lang", aldus wethouder Haf kamp. Schiedam moet volgens het woonwagenplan van de provon- cie 50 standplaatsen hebben in de stad. Maassluis Wethouder Izaak van der Knaap heeft zich op nieuw beschikbaar gesteld om in een volgend college als CDA - wethouder plaats te nemen. Tijdens een fractievergadering, waar onder meer over de komende raadsverkiezingen weid n, stelde alleen Jan Kuiken zijn raadzetel beschik- Maar we wisten dat hij maar voor een periode van vier jaar in de raad wilde zitten, dus zijn bedankje kwam niet als een ver rassing", aldus fractievoorzitter Leo Speel. De rest van de CDA-fractie wil ook de volgende raadsperiode rifting nemen in de gemeenteraad. Wil van Din ter, Leo Speel, Joke van der Rest, Gerda van Dijk en Wim van der Spek stel len zich dus herkiesbaar. Het laatste woord is nu aan de le den aldus Speel. „Er zijn een aantal mensen kandidaat gesteld en die worden momenteel benaderd. In november wordt tij dens de ledenvergadering de definitieve lijst samengesteld". Het is nu al vrijwel zeker dat wethouder Izaak van der Knaap, ook bij eerdere verkiezingen lijsttrekker, opnieuw de lijst van de ch risten-demoiera ten zal aanvoeren. Hoewel binnen de po litiek omstreden, heeft de boomlange wethouder grote popula riteit bij de bevolking. Maassluis In Maassluis zijn weer de woonwagenbewoners neergestreken, die eerder de ge meente moesten verlaten na een overwinteringsperiode van zes maanden. Drie famtiies staan met hun wagens op het Hoofd bij de veerpont. „Ze willen, in afwachting van het gereedkomen van het woonwa genkamp, in de Steendijkpolder hier alvast hun intrek nemen", aldus Ruurd Veenhoven van de gemeente Maassluis. „Maar het is nog lang niet zeker dat ze een plaats op het woonwagenkamp krijgen. Het kamp is bovendien op 1 januari niet klaar." De gemeente zit danig met het probleem in haar maag. Vorig jaar verleende de provincie geen sleepvergunning en moest Maas sluis de woonwagenbewoners noodgedwongen onderdak verle- De nota over ouderenbeleid werd gisteren door het CDA-Viaardingen overhandigd aan burgemeester Fred van Lier. liii Vlaardingen Ouderen moeten meer te zeggen krijgen over hun eigen le ven. Dat is de rode draad van de nota over ouderen beleid, die het CDA- Vlaardingen gisteren overhandigde aan burge meester Fred van Lier. „Wij zijn de eerste partij die, in samenspraak met de ouderen, is gekomen tot een totaalvisie op dat beleid", zei raadslid Nel van der Linden trots. Volgens het CDA maakt de voortgaande vergrijzing van de samenleving meer aandacht voor het ouderenbeleid nodig. Er wordt te weinig met ouderen overlegd, mensen die ouder rijn dan 65 jaar worden vaak statutair geweerd uit besturen. „Zo wordt een groot deel van de bevolking buiten spel gezet Daar moet ver andering in komen", vinden de christen-democraten in Vlaar dingen. In alle besturen waar wordt gepraat over zaken die ou deren aangaan, zou ook plaats voor hen moeten worden inge ruimd. Het CDA betrok bij het maken van de nota vertegen woordigers van ouderenbonden en mensen uit de verzorgingste huizen. Mevrouw Van der Linden noem de de nota nuttig voor de beleids makers. „Er is nu een versnip perd beleid. Dat moet overzichte lijk worden gemaakt. Ouderen werk moet in de politiek van de gemeente een apart onderdeel van de portefeuille voor maat schappelijke dienstverlening worden, een eigen plaats krij gen." Uitgangspunt van de nota is, net als in het beleid van de rijksoverheid, dat het ouderen mogelijk moet worden gemaakt zo lang mogelijk zelfstandig te blijven. Vertegenwoordiger I. van Leeu wen van de protestants christelij ke ouderenbond toonde zich ver heugd met het initiatief van het CDA, „Er moet inderdaad meer overleg komen met de gemeente. Over de woonsituatie van oude ren, gezondheidszorg, winkel voorzieningen. Wij worden nu maar in beperkte mate bij het be leid betrokken. Daardoor wordt veel ervaring zomaar wegge gooid." Namens het gemeentebe stuur nam de burgemeester de nota in ontvangst Ook hij meen de dat een heroriëntatie op het ouderenbeleid, gezien de vergrij zing, heel belangrijk was. „De overheid heeft er uiteraard een taak in om te zorgen voor een volwaardig leven voor iedereen." Vlaardingen De Vlaardinge politie zet geen extra mensen in tijdens de korfbalinterland Ne- derland-België, die zondag op het terrein van Oranje Nassau wordt afgewerkt. De politie heeft laatste jaren steeds minder geld beschikbaar om overwerk uit te betalen en slechts in uitzonderlijke gevallen worden nog extra mensen inge zet De politie verwacht zondag geen moeilijkheden. Alleen de verkeersdrukte kan oen pro bleem worden. „Maar dat regelen we wel", aldus hoofd-inspecteur Gijs Bierlings van de Vlaardingse politie. „Het is aan ons om te bepalen of er voor bepaalde evenementen extra mensen moeten worden in gezet Er is best ruimte om iets te doen, maar we moeten alles nauwkeurig afwegen. De nood- aak moet echt aanwezig zijn, an ders doen we het niet Oranje Nassau kan wel om hulp vragen, maar zij organiseren het evene ment en zijn primair verant woordelijk voor het randgebeu- ren," aldus Bierling. Oranje Nassau verwacht zondag tussen de 1000 en 3000 bezoekers aan de Claudius Civilislaan. Par keren in de directe omgeving is vrijwel niet mogelijk, zodat de dub heeft opgeroepen om niet met de auto naar het terrein te komen. „Wij ritten ook in een moeilijke situatie", weet Bierling als geen ander. „De minister geeft ons steeds minder geld en het beleid is zo dat we zo min mogelijk men sen extra laten werken,"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1