Gemeente: Geen sleepvergunning Vlaardingen laat hondepoep liggen Minder belangstelling voor marketing-goeroe Renovatie woningen Nieuwland van start Nota over haven: weggegooid geld 'Huis blijft zakken* memtmmamm Verhouding tussen Poppe en Neijssel grondig verpest Goudriaan haalt uit naar Rijnmond VUARDMCS lABliAQ OOHiEOAMSOHE COURANT «1IIE «MffliES COURANT Frisse wind Opgelicht Duo valt man aan Inbrekers spuiten verf in schoolklas WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352Q66, 350557 - sportredactie: 345209. flIllllllfI{III[llilllj|litlllliiII!!!l|II|[|||||!lllllll[)|[lin|||||i]||]||j||||ii|||E||[|[|[i||[|j{||i|ir[||![|ij|jj||||||[[fj|||j|i|i||||||i||j|||{|i|]||||]|||||||||j||j||]|||||j|t|i|||||||||||](|]|j||!|||]]|j|||j||||jjj||||!|||]|||f|||j||j}]j||j||[||i||||||]|||||||i||j|!|!|||||f|{|]|i||}i|||||||||^ Maassluis De nota 'Onderzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden van het ha vengebied', die een aanzet had kunnen zijn voor een betere ontplooiing van de Maas- sluise haven is door vrijwel alle gemeente- raadsfracties volledig afgekraakt. „Als ik hierin lees wat er allemaal niet kan dan is dit een rapport van onmogelijkheden". Zo vatte het CDA- raadshd Wim van der Spek zijn kritiek gisteravond tij dens de vergadering van de commissie openbare wer ken samen. Maar niet alleen net CDA omschreef de nota als mager en weinig perspectief biedend. Ook VVD, PvdA en PPR/PSP reageerden zeer teleurge steld op het 30 pagina's tellende rapport, waarvoor de gemeente Maassluis 56.550 gulden heeft moeten beta len aan DHV Raadgevend Ingenieursbureau uit Amersfoort. Alle reacties op de nota waren zonder uitzondering ne gatief. In feite kwam het er op neer dat de informatie, die de raadsleden nu voorgeschoteld kregen, bevestigt wat zij-al jaren weten: de haven van Maassluis is door zijn afmetingen, diepgang en beperkte kaderuimte niet geschikt voor uitbreiding. Bevoorrading De nota biedt slechts twee oplossingen om het haven gebied een volwaardiger bestemming te geven. In de eerste plaats noemen de samenstellers van de nota de bevoorrading (proviand) vanuit Maassluis van offsho re-werken in de Noordzee en in het verlengde hiervan een functie als verblijfshaven voor vanaf deze werken terugkerende bemanningsleden. Als tweede mogelijkheden worden zeezeiltochten in groepsverband met oude, in de oorspronkelijke staat herstelde zeil vaartuigen uit de voormalige beroeps vaart voorgesteld. Alle genoemde fracties zagen het meeste heil in het eerste voorstel. Pieter Hoogenraad (PvdA): „Bij een bezoek aan Verolme Elektra hebben wij als raadsleden onlangs al eens over de mogelijkhe den in de offshore-sector gesproken met dit bedrijf. Verolme Elektra ziet daar ook mogelijkheden in en ik denk dat de gemeente hierover ook nog maar eens se rieus moet nadenken." Onderzoeken De overige politieke vertegenwoordigers ondersteun den zijn voorstel en drongen er eveneens bij de voorzit ter, wethouder I.van der Knaap, op aan om deze moge lijkheid nader te onderzoeken. De zeezeiltochten ma ken geen enkele serieuze kans bij de raadsleden. „Als daar een gat voor in de markt was, zou er allang ie mand mee begonnen zijn, dat geef ik u op een briefje", was de reactie van Jaap van der Griend (PPR/PSP). Wethouder Van der Knaap bleek de verbazing en er gernis van de raadsleden voorzien te hebben. „Ik heb het u in het verleden al meerdere malen gezegd. We ritten met enorme beperkingen als het om uitbreiding van de haven gaat, maar u wilde de eventuele moge lijkheden door deskundigen laten onderzoeken en ik zou nu bijna willen zeggen: nu hoor je het eens van een ander. Het rapport van Twijnstra Gudde, dat nog niet zo gek langgeleden verschenen is, gaf in wezen al aan dat er nauwelijks ontplooiingskansen voor de ha ven. zijn. Dat rapport had eigenlijk net 20 goed geko pieerd kunnen worden." Volgens de wethouder biedt het terrein, waar eens de voormalige secretarie aan de Govert van Wijnkade stond en de Kapelpolder, als dat eenmaal opgespoten zal rijn, de enige mogelijkheid voor bestaande bedrij ven aan de haven om uit te breiden en toekomstige be drijven om zich daar te vestigen. „Er zijn genoeg belangstellende bedrijven, die in Maas sluis van start willen maar ik heb ze niets te bieden, al thans nog niet En dat gaat me enorm aan het hart Je Maassluis „Het wordt tijd dat er een frisse', wind gaat waaien door de Maassiuisse politiek.^ De mensen die er nu zitten doen helemaal niets', voor ons, zij niet en de gemeente ook niet. Mis-* schien da t andere mensen verandering in de situ-a atie kunnen brengen,"aldus W.Huiben, één van de bewoners van de gifwijk Steendijkpolder. „Maassluis blijft zich verschuilen achter Rijn mond. elke strohalm wordt gepakt om onder be-^ paalde zaken uit te komen. Dat zijn we zat Elke' keer wordt er maar weergezegd dat er geen geld is. Onzin, zo krijg je de indruk dat wij in de Steen- dijkpolder helemaal niet meetellen," aldus een verontwaardigde Huiben. wilt zoveel mogelijk doen om de werkgelegenheid tej bevorderen, maar de faciliteiten ontbreken ons op dit* moment", besloot Van der Knaap mistroostig zijn ver-' haal. Vlaardingen Niets dan last heeft A.J.H. Garrit sen van het huis aan de Lariksdreef, dat hij in 1976 -kocht. .,Dat huis blijft maar zakken. In die -negen jaar heb ik het al bijna een meier moeten ophogen. Het is een bo demloze put waar ik op woon", zo beklaagde hij zich gisteravond voor de commissie stadsontwik keling in Vlaardingen. Volgens Garritsen zijn er nog wel twintig andere gezinnen in Holy-Noord, die last hebben van ern stige verzakkingen. „In sommige gevallen nog erger dan bij mij. Het kost ons handen vol geld. AJs wij samen actie zou den ondernemen naar de gemeente stonden wij veel sterker, maar die mensen zijn daar niet voor te porren." Volgens wethouder Bas Goudriaan hoeft de ge meente niets voor de be woners te doen. „U hebt het huis gekocht, met alle lusten en lasten die daar bij horen. Wij leve ren al grond voor opho ging tegen kostprijs, meer kunnen wij niet doen." Dat is Garritsen echter veel te weinig. „Dit zijn geen gewone verzakkingen meer, dit is een constante calamiteit. In de kruipkelder kan ik zo tegen de heipalen aan kijken. Er staat water in de kelder en wij hebben ongelooflijk veel last van muggen. Die verzakkin gen blijven maar door gaan, steeds harder." Goudriaan kon de man echter geen ander advies geven, dan eens contact op te nemen met de dienst gemeentewerken. De woonwagenbewoners 2ijn wederom neergestreken in Maassluis. Maassluis De gemeente Maassluis heeft nog geen. sleepvergunning aange vraagd bij de provincie om de drie families, die met woonwagens in de stad zijn neergestreken weg te slepen. „We heb ben al contact met de mensen gehad en wij heb ben gevraagd of ze zich een weekje rustig willen houden, zodat wij alles rustig kunnen bekeijken". - De politie van Maas sluis heeft een 23-jarlge man aan gehouden, die ervan wordt ver dacht het sociaal-agrarisch fonds In Gouda voor 10.000 gulden te hebben benadeeld. Een 51-jarige inwoner van die stad werd ook aangehouden we gens valsheid in geschrifte. Hij zou de sociale dienst voor 5.000 gulden hebben opgelicht Vlaardingen Pas op ventje, want ik doe je zo een proces aan wegens smaad" Met die woorden bief WJD'er George Neijssel gister avond het waarschuwende vingertje naar SP'er Remi Poppe. De verhouding tussen de twee raadsleden is sinds de peri kelen rond het verzorgingstehuis Drieën-Huysen gron dig verpest, lu de commissie voor stadsontwikkeling maakten Poppe en Neijssel elkaar bijna openlijk voor rotte vis uit Het begon al bij aanvang van de vergadering, toen Neijs sel de SP'er een brief van de gemeente Vlaardingen voor hield en vroeg, waarom de advocaat van de Socialistiese Partij daarop niet antwoordde. De gemeente heef t de SP gedreigd met een proces, vanwege uitlatingen, die zij heeft gedaan in de af faire Drieën-Huysen. „Jullie advocaat schrijft niet meer terug, hè", treiterde Neijssel. Poppe schoot uitzijn slof en riep dat hij, „met al dat gelul niets te maken had." En toen Neijssel daarop dreigde met een proces wegens smaad vroeg Poppe: „Moet u mijn naam en adres hebben?"„Die heb ik al, he laas". an twoordde Neijssel. De stekeligheden gingen gedurende de hele vergadering over en weer. Vooral oudere mensen geven wij graag ga ranties", zei Neijssel in de richting van Poppe, toen de discussie ging over het verstrekken van gemeentegaran ties. Even later beet de fractievoorzitter van de "WD, die ook bestuurslid is van de algemene stichting tot huisves ting en verzorging van bejaarden, de SP'er toe: „Uitspra ken van jou trekken wij altijd in twijfel. Zelfs al voordat je ze hebt gedaan. Toen Neijssel de vergadering voortijdig had verlaten verklaarde Poppe laconiek: „Ach, we mogen mekaar niet Althans, politiek gezien." Maar nadat hij een tijdje peinzend voor zich uit had gekeken zei hij: „Oké, het gaat soms wat verder dan een politiek meningsverschil. We mogen elkaar helemaal niet Schiedam Een 59-jarige Rot terdammer werd gistermorgen om half zeven bij het busstation aan de Lorentzlaan door twee mannen plotseling beetgegrepen met de bedoeling hem geld af handig te maken. Tijdens de vechtpartij die volgde brak het kunstgebit van de Rotterdam mer. Het duo ging met rijn porte feuille met daarin enkele hon derden guldens aan de haal. De politie heeft geen deugdelijk sig nalement van de twee. aldus Kuurd Veenhoven, chef van de afdeling kabi net- en juridische zaken van de gemeente Maas sluis. Vorige maand nog stond al gedu rende een maand lang een ande re familie op een terrein langs de voormalige Maasdijk. „Maar die mensen rijn vertrokken naar Dirksland in afwachting van rea lisering van het woonwagen kamp in Maasluis," weet Veen- hoven. De familie Denen, die nu is te- ruggekeerd in de Eerste stad aan de Waterweg, weigert echter te vertrekken en rekent ook dit jaar op steun van de provincie. Veen- hoven: „Ons kamp komt niet voor 1 januari klaar en dat weet Denen. Hij verwacht de de pro- vincvie daarom geen sleepver gunning zal geven. Hij speelt in op een nieuwe situatie die mis schien gaat ontstaan." De gemeente Maassluis is niet van plan om de drie families zo maar onderdak te verlenen. Ook is het nog lang niet zeker dat de families in aanmerking komen voor een standplaats in het toe komstige centrum in de Steen dijkpolder. Ruurd Veenhoven: „Vlaardingen en Maassluis hebben een over loop functie voor Schiedam, In de komende jaren moet een aantal jongeren uit Scheidam een eigen standplaats krijgen. Daarom heb ben wij de provincie gevraagd om nog geen toezeggingen te doen over de onze standplaatsen. Wij willen eerst overlegen met de gemeente Schiedam." Vlaardingen Wat in Amsterdam kan, kan in Vlaardingen niet. Aan de over last van hondepoep is niets te doen, be weerde wethouder Bas Goudriaan gis teravond. „Mensen klagen wel, maar als je dan op buurt- vergaderingen voor stelt om het gebruik van een schepje ver plicht te stellen, wordt je wegge hoond." Holy-Noordbewoner H.C.de Ligt begreep er niets va.i. „In Amster dam kan het wel, in Berkel wordt ook ovei wogen om het gebruik van het schepje verplicht te stel len en hier zou het niet kunnen? Mensen laten hun honden maar raak poepen", klaagde De Ligt „Zelfs op speelplaatsen." SP'er Remi Poppe en Arnold van Kalken van de PSP vielen De Ligt bij. „Natuurlijk kan er iets aan gedaan worden", zei Poppe. „Je stelt gewoon verplicht dat mensen de poep van hun eigen hond opruimen. Je geeft ze een boete als zij dat niet doen. Ik denk, dat veel Vlaardingers er heel blij mee zouden zijn, als er eens maatregelen werden geno men." Goudriaan en rijn partijgenoot Willem Kwakkelstein hielden echter vol, dat er niets te doen is aan het probleem van de honde poep. „Als je regels en wetten vaststelt dan moetje ook de nale ving daarvan kunnen controle ren. Dat kan de politie niet", zei Kwakkelstein. „Het is een er kend probleem en veel mensen bezondigen zich eraan. In het buitenland gebeurt dat veel min der. Dat is een kwestie van men taliteit." Poppe vond de argumenten van Kwakkelstein en Goudriaan pure onzin. „Met zulke redene ringen kun je de hele wetgeving wel op de helling zetten, want ef fectieve controle zoals jullie die bedoelen is nooit mogelijk. Maar dat is geen argument om niets te doen." Volgens Goudriaan wil de meer derheid van de bevolking niet, dat er maatregelen worden geno men. Hij noemde het een erkend probleem en zei: „Ik wou dat er iets aan te doen was. Maar ik denk niet dat het hier lukt De volgende wethouder van milieu taken mag zich daar mee bezig houden, als hij dat wil." John Knecht vertelde de middenstand, hoe rij hun service kunnen verbeteren Vlaardingen Kan ik het mijn klanten nog be ter naar de zin maken en zijn de advertenties die ik in de krant laat zetten wel in orde. Met zulke vragen in het achterhoofd kwa men Vlaardingse midden standers gisteravond naar zaal Triangel. Daar sprak, op uitnodiging van de or ganisatie van Vlaardingse ondernemers, marketing goeroe John Knecht. Knecht is een autoriteit op het marketinggebied. Hij kan een avond vullen met sappige anec dotes over de manier waarop middenstanders hun klanten de deur uitjagen. De eerste keer dat hij daar m Vlaardingen een voor dracht over hield dromde de middenstand samen. Zaal Trian gel was te klein voor net gehoor, er moesten zelfs mensen in de gang blijven staan. Gisteravond was de belangstel ling aanzienlijk minder. Zo'n vijf tig ondernemers vulden de zaal. Nuttig vonden zij ze wel, de tips van Knecht. Er waren er ook, die vonden dat zij die aanwijzingen helemaal niet moer nodig had den. „Ik ben gewoon al goed be zig", concludeerden sommigen tevreden nadat zij het verhaal van Knecht hadden gehoord. „Maar het is toch fijn om dat eens van een autoriteit op dat gebied te horen. Om dat eens bevestigd te zien." Schiedam Aan het einde van het jaar start het groot onderhoud van 244 portiekwoningen in de Schiedamse wijk Nieuwland. In een later stadium zullen de 227 galerij- en 8 bejaardenwoningen wor den aangepakt. Voor het treffen van energiebespa rende maatregelen heeft de minister subsidie toege zegd voor het hele complex van 479 woningen. Het omvangrijke werk, dat wordt uitgevoerd, zal ruim een jaar in beslag nemen. Het betonwerk wordt gerepareerd, de schoorstenen worden her steld en de ramen, deuren en kozijnen worden ver nieuwd. Bij enkele gevels worden aileen de draaira men en de deuren vervangen in hardhout. Houtrot in de trappenhuizen wordt eveneens aan gepakt, alsmede de dakbedekking. De standleidin gen en debinnenriolering worden vervangen even als de geveldilataties. De hem elwaterafvoeren en de baikondoorvoeren en de galerijhekken worden eveneens nieuw aangelegd. Als laatste worden ook nog de plafonds in de doorgangen vervangen- Gelijktijdig met het onderhoudswerk wordt gestart met het isolatieplan. Dat werk heeft wel huurver hoging tet gevolg. De gemeente Schiedam is mo menteel aan het inventariseren hoeveel bewoners gebruik willen maken van de mogelijkheid tot iso latie. De bewoners die aan het onderhoud meedoen krij gen in principe een tegemoetkoming in de herin richtingskosten, Mensen kunnen in aanmerking komen voor een vergoeding van 800 gulden. De bewoners van de 244 portiekwoningen krijgen op maandag 4 november in het wijkcentrum aan het Dr Wibautplein uitvoerige voorlichting over de werkzaamheden die nog voor het einde van het jaar aanvangen. Vlaardingen Vlaardingen is bezig met een gevecht tegen de klok om alle nieuwbouwplannen vastgesteld te krijgen, voor dat de zoneringspiannen van Rijnmond van kracht worden. Die zoneringsplannen stellen strenge regels aan het bouwen in de buurt van industrie. Wethouder Bas Goudriaan vertelde gisteravond, dal de gemeente zelfs krachten van buiten heeft ingehuurd, om Rijnmond een stap voor te blijven. „Het is nu een kwestie van vrouwen en kinderen eerst", ver telde de wethouder. Als alle plannen voor september 1986 klaar zijn is er voor Vlaardingen geen vuiltje aan de lucht, hield hij de commissie voor stadsontwikkeling voor. Goudriaan haalde nog eens uit naar zijn partijgenoot, Rijn mond-gecommitteerde Johan de Jong, die al eens zijn gal heeft gespuwd over ongenuanceerde uitspraken van de wethouder. „AJ die plannen die wij hier in Vlaardingen wel willen, en ene meneer De Jong niet, die komen er gewoon", smaalde Goudri aan. „Die meneer De Jong vindt blijkbaar, dat alle huizen in Vlaardingen maar naar de Broekpolder moeten worden ver plaatst. Die wil het bouwen in de stad onmogelijk maken." Schiedam Inbrekers hebben in basisschool De Gorzen een aantal tubes verf in een van de kleuterklassen leeggespoten. Men ging bovendien met een te lefoon aan de haal Uit een woning aan de Oostsingel werd een hoeveelheid goederen (boormachine, ketting en flitsap- paraat) gestolen. Om binnen te komen werd een raam gefor ceerd. Een bewoner van de Viaardïngseweg miste na een be- zoek van inbrekers enkele siera-; den. In de Hof van Spaland werderi drie winkels door inbrekers be^ zocht Slechts uit één winkel werd wat meegenomen, namelijk een gering g

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1