Schiedamse cafés uur langer open Nog even snuffelen op de markt bij Ier Meulen ter meuten imi Wonen en Leven: Conflict met woningbeheer Schiedam UARfliNGs mm SGHIEDAMSGK COBRflNT NIEUWE WATERWEG BBUMNF Jonge bouwvakkers leveren goed werk Doodse stilte voor Hakim (Sol Nog1 dag markt bi j Tor Meulen ADVERTEER MEER! Geen kamp door gif Lamp voor steun mijnwerkersactie TSllPPi *1® Stadscentrum moet weer gaan bruisen Ver does: 'Goede afspraken gemaakt' Auto's tellen 2?° 50- 8?5 99*- WBÏÏRWEG VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. De vijf woningen aan de Lange Boonestraat zijn verkocht. De jonge bouwvakkers zijn tevreden Maassluis Met de oplevering van een vijftal splitle- velwoningen aan de Lange Boonestraat werd gisteren een punt gezet achter de werkzaamheden op de Maas- sluisse leerlingen bouwplaats. Ruim binnen het con- tractsehema bouwden vijf aankomende bouwvakkers onder leiding van bouwmeester G. Roeleveld de vijf premie A-woningen, die inmiddels allemaal verkocht ziin. „Het resultaat is geweldig. Nu maar hopen dat de jongens door de ervaring die zij hier hebben opgedaan sneller aan de slag ko men op de arbeidsmarkt. Zij heb ben een goede prestatie geleverd en ik vind dat de Algemene Wo ningstichting Maassluis geen ver keerde keus heeft gemaakt door dit .kleinschalige project te laten uitvoeren in de vorm van een leerlingenbouwplaats." Met die woorden bedankte Lidy Knoop, voorzitter van de AWM, de architect, de aannemer en niet in de laatste plaats de vijf jonge bouwvakkers. Zij ontvingen van mevrouw Knoop een cadeaubon en een boekje over het Schuur- kerkje als herinnering aan de' feestelijke bijeenkomst in dit voormalige kerkgebouw. De vijf jongens lieten de vele complimentjes enigzins verlegen over zich heen komen. Zij merk ten in kleine kring op, dat ze er tijdens dit bouwproject achter ge komen zijn dat je op school wel mooie therorieön leert, maar dat de praktijk op de steigers er heel anders uitziet. „Ik zal niet 2eggen dat ik niks aan mijn opleiding heb gehad, maar je kunt theorie en praktijk gewoon niet met el- -kaar vergelijken. Het is allemaal heel anders dan in de boeken, veel leuker eigenlijk". Voor bouwmeester Roeleveld was het de eerste keer dat hij een leerlingen bouwplaats leidde. „Ik ben zeker niet ontevreden over het eindresultaat, maar aan de or ganisatie van het werk kan nog wel iets verbeterd worden. Een volgende keer zal het vast wel beter gaan, maar het was een leuk en leerzaam project. Zowel voor de jongens als voor mij", al dus de bouwmeester. Maassluis De gemeente Maassluis kan het woonwa genkamp in de Steendijkpol- der niet inrichten omdat het zit met de problemen van de bodemverontreiniging in de grootste gifwijk van Neder land. De gemeente moet het kamp voor het einde van dit jaar in gebruik nmeen maar dat idee heeft de gemeente in middels laten varen. De pro blemen komen vooral door de strook van 70 meter die moet worden vrijgehouden om uitzaaiing van de veront reinigingen te voorkomen. Harm Woudstra, de voorzit ter van de commissie bodem onderzoek: „Juist op het ter rein waar het kamp moet ko men zijn de verontreinigin gen sterk." Het is niet bekend op welke termijn het woonwagen kamp wel gerealiseerd kan worden. Milieu-ambtenaar: J. van der Barg: „We zijn aan het overleggen met Rijn mond over wat er nu moet gebeuren. Dan zien we wel verder." De woonwagenbewoners die opnlangs in Maassluis zijn neegestreken maken ook aanspraak op een plaats op het nieuwe centrum. Tot het kamp klaar is willen zij in de gemeente Maassluis blijven. Vlaardingen A. Schouten was duidelijk blij met het mijnwerkers- lampje, dat de socialisticse party hem gisteren kwam overhandigen. „Ik heb nog nöoit geen ene moer gewonnen", zei de Vlaardïnger, na dat fractie-assistente Betty Vugts hem het koperen kleinood had gege ven. Schouten was één van de honderd Nederlanders en één van de zes Vlaardingers/die gisteren van de SP zo'n lamp kregen. Behalve Betty V ugts kwamen bij de familie Schouten, ook de raadsleden Remi Poppe en Arnold van Wezel op bezoek. „Weer wat te poetsen", lachtte de dochter des huizes, nadat zij het door invalide mijnwerkers gemaakte lampje had bekeken. „Er komt steeds meer bij." Meneer Schouten verdween in een achterkamer en kwam terug met een originele tinnen mijnwerkerslamp. „Toen ik nog bij Vlaardingen-Oost werkte zag ik een keer tien van die dingen hangen in een coaster. Toen heb ik de meester gevraagd of ik er eentje mee kon nemen", legde hij de verbaasde SP'ersuit. De socialistiese partij stuurde vanaf augustus "84 een jaar lang voedsel en kleding naar Engeland ter ondersteuning van de rmjnwerkerssta- king. Iedereen die aan die actie had meegedaan kreeg een brief, waar in werd verteld wat er voor hun geld was gekocht. Door een ant woordkaart konden de ontvangers van de brief meedoen aan de lote rij, waarmee het lampje te winnen was. Mevrouw Schouten had er vooraf niet veel hoop op gehad. „Maar ik dacht: laat ik maar insturen, je weet maar nooit,.." Betty Vugts overhandigt het mijnwerkerslampje aan de lamilie Schouten. Schiedam In de binnenstad van Schiedam mag een aantal ca fe's voortaan 's nachts een uur langer open blijven. Die nachtza ken hoeven hun deuren dan pas um 1 uur en in het weekend om 2 uur te sluiten. Burgemeester Beinier Scheeres heeft dat soepeler beleid aangekondigd, omdat in brede kringen van de Schiedamse bevolking de behoefte bestaat een bruisender stadscentrum te creëren. Met de maatregel wordt een jaar lang geëxperimenteerd. De exploitanten van nachtkroe gen mogen hun zaak voortaan ook al om twaalf uur 's middags openen. Die versoepeling is voor- Vlaardingen Een uur lang heerste er gisteravond doodse stilte in café d'Oude Stoep. Ademloos bekeek het VJaarding- se publiek'de bewegingen van Hakim, de clown en pantomi mespeler die furore maakte in het kinderprogramma Sesam straat. Klanten die Hakim moesten pas seren voelden zich een tikje opge laten. De mimespelers deed steeds netjes een deur open die er niet was en ging dan schuchter lachend aan de kant staan. Hij j verwonderde de klanten door c metera te /open zonder een stap verder te komen en door minu- c ten te worstelen met eten lood- i zware ballon, die maar niet van - zijn plaats wilde komen. Uitbun dig lachen was er niet bij, maar af en toe verzuchtte iemand: „Goed hè?" Hakim verwonderde d'Oude Stoep. rv jj, al gericht op bedrijven die vol- exploitanten, die steeds meer doende ruimte hebben om een mensen buiten Schiedam zagen terras te exploiteren. Scheeres gaan vooreen avondje uit. Vooral hoopt daarmee aan de wensen het disco-pubhek zou zich mas- van het winkelend publiek tege- saai van Schiedam afwenden en moet te komen. Het wordt Horecabedrijven zon der zo'n vergunning verder mo gelijk gemaakt om een jaar lang, voor hoogstens tien nachten, een uur langer open te zijn. Caféhou ders krijgen daarvoor een bon boekje waarin tien ontheffings biljetten zijn opgenomen. De ex tra openingsuren moeten vooraf aan de politie ter goedkeuring zijn voorgelegd. Met het pakket maatregelen keert Schiedam weer enigszins terug naar de situatie die er zo'n tien jaar geleden was. Toen had Schiedam nog zo'n vijftien nacht zaken. Geluidsoverlast, ordever storing en een ware klachtenre gen uit de buurt leidden ertoe dat aat aantal tot negen (zes café's en drie snackbars) werd terugge bracht De helft van die cafe blijkt momenteel echter slechts mondjesmaat van de verruimde openingstijden gebruik te maken. Grieven Scheeres gelooft dat de tijd rijp is om de teugels weer enigszins te laten vieren, Hy baseert dat op twee gegevens. Enerzijds zorgen de huidige nachtzaken al gerui me tijd met meer voor noemens waardige overlast. Anderzijds dwarrelden de laatste tijd op zijn bureau legio grieven van horeca- voor vertier naar met name Rot terdam en Vlaardingen gaan. De HOS, de vereniging voor ho- reca-ondernemers in Schiedam, heeft er geruime tijd geleden op het stadskantoor a] op aange drongen de uitgaansfuncüe van de binnenstad te versterken door uitbreiding van het aantal nacht zaken In een toelichting bij zijn gewij zigd beleid waarschuwt Scheeres er voor dat de horecafunctie niet kost wat kost moet worden uitge breid „De opbouw van onze bin nenstad met een gemengd woori- werk- /wmkelkarak ter maakt het noodzakelijk de nodige voor zichtigheid te betrachten", meent Scheeres. De horeca wereld heeft voorlopig tamelijk terughoudend gerea geerd op de beleidsombuiging. Op het bureau algemene zaken zijn nog geen concrete verzoeken binnengekomen. „Er is nog uit sluitend telefonisch om nadere informatie gevraagd," verwoordt een woordvoerder van het bu reau de matige belangstelling „Nee, het loopt nog niet storm." Hoeveel nachtvergunningen de gemeente gaat uitgegeven, wordt pas bepaald zodra alle aanvragen binnen zijn. Schiedam is in ieder, geval niet van plan alle verzoe ken zo maar klakkeloos te hono- Schiedam De wijk-bewonersvereniging Wonen en Leven Nieuwland in Schiedam gaat de bewo ners die oetrokken zijn bij de woningverbeterings projecten in de wijk zelf benaderen om op die ma nier toch enige inspraak te krijgen in de plannen van de gemeente. De vereniging heeft al herhaaldelijk bij de gemeen te aangedrongen op overleg, maar van de kant van de gemeente is daar volgens de vereniging steeds af wijzend op gereageerd. Het bestuur van Wonen en Leven Nieuwland heeft in een boze brief aan de directeur van het gemeen telijk woningbeheer om duidelijkheid gevraagd: „Als U van mening bent dat verbeteringsplannen puur een zaak is tussen verhuurder en huurder, zonder daar de bewonersvereniging bij te betrek ken, wilt U ons dat dan laten weten", schrijft de ver eniging in debrief. „Wij.wlllen U er ten overvloede op wijzen dat onze vereniging de belangen behartigt van de bewoners in het algemeen." De informatiekrant over een onderhoudsplan die deze week in de bus gleed bh de bewoners van een complex van 479 woningen deed de druppel overlo pen bij het bestuur: „Pas nog hebben wij conetaet met de gemeente gehad om over het overleg te pra ten en dan krijg je plotseling die krant in de bus. Dat is toch ongelooflijk. Zonder enig begeleidend schrij ven of wat ook. Als de gemeente niets met ons te maken wil hebben, laten ze ons dat dan zegen. Als woningbeheer oorlog wil, dan kan ze die krijgen," aldus een verontwaardigde Jan Schlörmann, secre taris van de vereniging. De problemen tussen de gemeente en de vereniging Wonen en Leven Nieuwland dateren al van jaren terug. „Wij komen toch op voor de belangen van de bewoners, al jarenlang. In andere projecten in de wijk hebben wjj wel overleg en dat gaat prima. Nu v/orden wij weer gepasseerd en waarom eigenlijk. Schiedam is blijkbaar bang voor inspraak, terwijl het in Rotterdam toch heel goed gaat. Ik weet niet waar ze in Schiedam zo bang voor zijn. We hebben in het verleden met de gemeente afspraken ge maakt over de inspraakregeling. We dachten goede afspraken te hebben en nu knjg je weer zonder eni ge aankondiging een krantje m de bus." De vereniging wil graag met de gemeente van ge dachten wisselen over het onderhoud aan de wo ningen. Jan SchiSrmann: „De bewoners worden nu wel bijeen geroepen, maar op zo'n avond wordt lang met alles besproken Daar is geen tijd voor, of het wordt gewoon vergeten. In het plan van de ge meente staat bijvoorbeeld dat de onderdoorgangen worden geïsoleerd. Wij hadden het idee om de on derdoorgangen te benutten voor bejaardenwonin gen. Dat hadden wij in het overleg willen brengen, maar die kans krijgen we niet eens. Wii willen hele maal geen ruzie met het gemeentelijk heer, integendeel zelfs, wij willen alleen maar op een redelijke manier met de gemeente overleggen. Niets meer en niets minder." De gemeente Schiedam begrijpt mets van het onge noegen van de vereniging Wonen en Leven Nieuw land. Directeur J. Verdoes van het gemeentelijk woningbeheer: „Ik snap er neits van In september hebben een gesprek gehad met Wonen en Leven en toen is afgesproken dal we een informatieavond zouden houden. We hebben vervolgens een infor matiekrant gemaakt, met daarin de uitnodgmg voor de informatieavond. Inderdaad zat er geen begelei dend briefje bij, misschien had dat beter gewest, maar wij dachten dat er in september goede afspra ken gemaakt zijn." Volgens Verdoes is er zeker geen sprake van onwil van de kant van het woningbeheer: „In Nieuwland lopen momenteel wel meer projecten en overal is Wonen en Leven bij betrokken. Wij doen niet bui ten bewonersorganisateis om. Alleen hebben wij andere opvattingen over de totstandkoming van de plannen. Wij maken niet samen plannen met de be wonersvereniging, maar met de bewoners zelf. Dat zou Wonen en Leven anders zien, maar wij hebben nu eenmaal voor een andere weg gekozen. Als de plannen, er zijn kan de vereniging altijd meepra ten." Vlaardingen Om de subsidie van ruim een miljoen gulden veilig te, stellen voor de reconstructie werkzaam heden aan een-groot aantal we gen m hel centrum van de stad worden momenteel tellingen gehou-L den op d o Seh ledamseweg. „Eén van de voorwaarden van het ministerie om subsidie te krijgen is dat er een onderzoek moet komen naar verkeersfrequenue en de ge- lutdshindei' Dat onderzoek voeren we nu uit", aldus een ambtenaar van de gemeente Vlaardingen „Het gaat hier om een aanzienlijk be- drag dat we met mogen verspelen. Nu worden de auto's geteld en in een later stadium gaan we het geluid meten f-'' '/'V Damessweaters. Van 29.'5 en 39.75 voor 14?-* Damesblouses. Van 39/5 en 49.7S voor 14?5 Memo tafel/buro druktoetstelefoon met 'hands free' bediening. Geeri 169.- maar 149j- Grote tube Elmex fluoride tandpasta, 75 ml. Van 3?° voor junior haïrspray van Schwarzkopf, 250 ml. Van 3?5 voor Stonewashed, gevoerd denim heren- jack. Van 139?° voor Opvouwbare damesparapluie. Van II?5 voor Sindy poppenhuis - 2-delig. Van 139.- voor Sindy pop "Trendy". Van voor Zolang de voorraad strekt. Op is op. 279 995 M^'C

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1