Woonwagenbewoners dreigen met acties Vlaardingen maakt werk van promotie Met't Uit Journaal raken wr i te IftliililS DAGBLAD SClIlIISaiClilffll illff 1111118 Eilllll 'WAT DENKEN DIE EZELS WEL' r Tii •ter «W Geld om kruispunten veiliger te maken gratis stoei krijgeb? Siinkstad wordt groene stad M«-fe Geschenk voor moedig duo Kleding uit sportzaak Leuzen tegen kern wapens PPpfefei JJ| beter uit met f #jJ#URNRk] Windstoot: auto in sloot kunt u 'n Klucht voor twee heren Vrouw en paard licht gewond WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 Region ale-redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Maassluis De groep woonwagenbewo ners, die is neergestreken op de parkeer plaats nabij 'f Hoofd in Maassluis gaat over tot acties als de gemeente niet snel met een tijdelijke standplaats en sanitaire voorzie ningen over de brug komt Na de raadsver gadering van gisteravond, waar het college geen mededelingen deed over de situatie rond de elf bewoners, dreigde woordvoer der H.Deenen met harde acties. „Wat denken die ezels wel Wij laten ons niet in de ma ling nemen door de gemeente. Al drie weken wachten wij op een oplossing. Wij moeten onze behoeften doen in de bosjes. Ook een zwangere vrouw en dat is toch niet normaal. We zouden vanavond op de hoogte wor den gebracht van het besluit van het college, maar weer is de beslissing uitgesteld. Wij pikken het niet langer." De bewoners willen de parkeerplaats, waar mensen die gebruik maken van de veerpont de auto stallen, af sluiten. „Dan kan er geen wagen meer op of af. Dan zal de gemeente wel met een oplossing móeten komen." Drie weken geleden streken de woonwagenbewoners in Maassluis neer. Ook vorig jaar bivakkeerden zij ge durende een half jaar in de Eerste Stad aan de Water weg. Provinciale Staten verleende vorig jaar geen sleepvergunning en ook nu heeft de provincie de ge meente Maassluis laten weten geen vergunning af te door Chris Woerts geven. „Dat is toch logisch", aldus Henk Deenen. „De gemeente had allang een woonwagenkamp klaar moe ten hebben. De provincie zet Maassluis onder druk door geen vergunning af te geven." Wensen De woonwagenbewoners hebben de gemeente inmid dels op de hoogte gebracht van de wensen. Het liefst willen ze de standplaats aan 't Hoofd zo snel mogelijk verlaten. Deenen: „Achter de Sportiaan zouden we wel willen staan. Dan kunnen we ook wat meer mate riaal kwijt zoals ijzer. Dan kunnen we ons werk beter uitvoeren." De gemeente is nog niet op die suggestie ingegaan. Wethouder Mees Duimelaar (PvdA), die het samen met gemeentesecretaris Huiskes zwaar moest ontgel den na afloop van de vergadering, kan nog geen be sluit nemen: „Waar de bewoners willen gaan staan aan de Sportiaan kan gewoon niet De schietvereniging die daar ook is ondergebracht heeft al drie jaar geleden plannen ingediend om uit te breiden en daar moeten we ook rekening mee houden. We zijn hard voor de mensen bezig om een geschikte lokatie te vinden, maar we hebben gewoon wat meer tijd nodig. Morgen pra ten we weer met de provincie en dan hopen weer snel uit te komen. Natuurlijk is het voor de bewoners niet leuk dat de besluitvorming op zich iaat wachten, maar het is absoluut geen onwil van de gemeente." Ook het kostenplaatje is nog lang niet rond. Duime laar: „Voorzieningen kosten nu eenmaal geld. We zijn alles op een rijtje aan het zetten. Als gemeente moeten we toch binnen afzienbare tijd een eigen kamp inrich ten. Misschien kunnen we alvast voorzieningen tref fen die later kunnen meeverhuizen naar de definitieve standplaats in de Steendijkpokler. Dat zou alles veel goedkoper maken." Gek De woonwagenbewoners zijn het wachten echter meer dan moe. Deenen: „Iedere keer weer worden wij aan het lijntje gehouden. Ze denken zeker dat we allemaal gek zijn. Ik heb de verzekering van de gemeente ge kregen dat tijH" - ue collegevergadering van gisteren besluiten zouden worden genomen. Ik moest maar om een uurtje of negen 's avonds naar het stadhuis komen en dan zou het in de raad worden besproken. En nu weer niks. Aan overleg hebben we nu ook niets meer. Ze moeten het zelf maar weten, maar de parkeerplaats gaat dicht, geen wagen die er meer op- of afkomt." Op de uitnodiging van HHuiskens om nog eens rustig te komen praten ging Henk Deenen dan ook niet in: „Nu weer praten, ik blijf niet aan de gang. Laten ze nu maar naar mij toe komen. Wij zitten al drie weken zon der sanitaire voorzieningen, dat schijnen ze normaal te vinden hier." Inmiddels hebben ook de bewoners van 't Hoofd hun ongenoegen over de situatie kenbaar ge maakt. Deenen: „Er waren klachten over overlast, maar daar weten wij niets van. De neerkomende kiep van de veerpont maakt meer lawaai dan wij. Ik heb de voorzitter van de wqkvereniging op de koffie uitgeno digd, maar hij moet nog steeds komen Toen ik hem daarover op straat aansprak wilde hij snel weer weg. hij had zogenaamd geen tijd. De mensen denken geloof ik dat we beesten zijn Als er overlast is kunnen de mensen altijd bij ons terecht, wij willen helemaal gee moeilijkheden, met wie dan ook." Inmiddels hebben de woonwagenbewoners hun act uitgesteld tot vanavond. Gisteravond Jaat nog ve scheen een delegatie van de bewoners op het hoofdbu reau van politie. Zij dreigden toen met het afsluiten van de parkeerplaats. Na bemiddeling van korpschef Nieuwkoop en burgemeester Hans van Es zagen de boze bewoners echter voorlopig van hun aeue af. Van daag is er verder gepraat met de families Mocht het overleg echter geen vruchten afwerpen, dan gaan de woonwagenbewoners toch tot het afsluiten van de par keerplaats over. Ó&iiedam Door 'moedig en doortastend' optreden redden uD.de Ruiter en R.Jansen op 7 au gustus 1983 bij een brand in een woning aan de Hogebanweg het leven van een aantal mensen. Ruim twee jaar na dato is dat aanleiding voor de Stichting Car negie Heldenfonds om de twee mannen daarvoor een herinne ringsgeschenk plus oorkonde toe te kennen als tastbaar blijk van hun waardering voor dat kordate optreden. Met name de rol van taxichauf feur Dave de Ruiter werd destijds breed uitgemeten in de kranten. Hij wist een wanhopige 32-jarige moeder te overreden, die bij de uitslaande brand naar het balkon was gevlucht^om haar éênjaar oude zoontje niet te laten vallen. Door alsmaar op haar in te praten lukte het de vrouw voldoende te kalmeren, zodat omwonenden een deken konden halen, waar mee het kind kon worden opge vangen. De moeder kon even la ter door de brandweer in een springzeil in veiligheid worden gebracht Het moedige duo kon niet voor komen dat bij de brand ook twee mensen ernstig gewond raakten. Burgemeester Reinier Scheeres overhandigde de twee tijdens een korte bijeenkomst op het stads kantoor de herinneringsgeschen ken. Schiedam Uit een sportzaak aan de Lange Haven is voor 11.500 gulden aan sportkleding gestolen. Men kwam binnen door een deur te forceren. Ook bij de DCMR aan de Delflandseweg werd ingebroken. Daar werd van de ruimte die aan de parkeer plaats grenst een hangslot door geknipt. De inbrekers gingen met 5.000 gulden aan gereed schap aan de haal. Uit een woning aan de Villastraat werd een portemonnee met daar in 150 gulden meegenomen. Men kwam binnen door een boven lichtte forceren. De leuzen worden van de muur verwijderd. Vlaardingen Schoonmakers moesten er gisteren aan te pas komen om de zijgevel van het stadhuis en de deuren van de hoofdingang te reinigen. Jn de nachtelijke uren hadden actievoerders leuzen op de muren en de deuren gekalkt tegen de plaatsing van 48 kruisraketten in Nederland. Met zwarte verf schilderden zij krachtige leuzen tegen het besluit van het kabinet Lubbers op het stadhuis. De verf liet zich echter makkelijk verwijderen en na een klein uur waren de muren en de deuren weer brandschoon. Vlaardingen Een extra ambtenaar, des kundigen van buiten de gemeente en 175.000 gulden moeten eraan te pas komen om Vlaardingen een beter imago te geven. Dat staat in de nota, die burgemeester en wethouders hebben geschreven over het promotie- en acquisitiebeleid. Er wordt een actieplan opgesteld om in de komende twee jaar meer bedrijven naar de stad te halen en de daling van het inwonertal een halt toe te roepen. De werkgelegenheid staat onder druk «n de uitgifte van grond aan bedrijven stagneert, constateren burgemeester en wethouders. Zij vinden echter, dat Vlaardingen bij andere middelgrote steden nog niet eens zo slecht afsteekt Een werkgroep van vertegen woordigers van de gemeente en het bedrijfsleven is maanden be zig geweest om te bekijken wat de sterke en wat de zwakke kan ten 2ijn van de stad als vestigings plaats, B en W presenteerden gis teren hun visie daarop. Belangrijkste conclusies uit de ADVERTENTIES II1J; De bioscoopagenda, theater en concerten. Expo sities en evenementen in bijvoorbeeld de Doelen, Boymans of Ahoy'. Maarooksport-enspel-manifesta- ties. Al wat er-hi Rotterdam te beleven is, staat iedere woensdag overzichtelijk in deze nieuwe uitgaansbij- lage van uw krant. Dit alles, aangevuld met tal van wetenswaardig heden en de Top 40, maakt van het Uit Journaal een han dige vrijetijdsgids. Bewaar 'm iedere week want het Uit journaal wijst de weg in 't Rotterdamse uitgaansleven. En niet alleen aan opa's en kleindochters. AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM- nota zijn, dat de stad beter moet worden 'verkocht', dat het win kelcentrum in de binnenstad hard aan een opknapbeurt toe is en dat het imago van 'stinkstad' zou moeten verdwijnen. Het ge meentebestuur wil Vlaardingen presenteren als groene stad. Als de ontwikkeling van recreatiege bied De Lickebaert afgerond is, denkt hel gemeentebestuur een 'recreatieve trekker' van niveau te hebben. De dienstverlenende sector van het bedrijfsleven is zwaar onder vertegenwoordigd, vinden bur gemeester en wethouders. Zij willen externe deskundigen in huren om te onderzoeken of er in Vlaardingen een markt is voor kantoorontwikkeling. Met de winkeliersverenigingen, de Kamer van Koophandel en het rijksconsuientschap Handel, Ambacht en Diensten gaat de ge meente een opknapplan voor de binnenstad opstellen. Aan de branche-opbouw zou gesleuteld moeten worden en het aanzien van het centrum is voor verbete ring vatbaar. De gemeente ver wacht van de middenstand wel een financiële bijdrage voor die opknapbeurt Op den duur zou ook de weekmarkt naar het cen trum verplaatst moeten worden. Burgemeester en wethouders willen de contacten met het bedrijfsleven verstevigen. Zij zul len vaker dan in het verleden bij bedrijven op bezoek gaan. Het opzoeken van bedrijven die zich in Vlaardingen willen vestigen laat de gemeente echter over aan externe deskundigen. Om de stad aantrekkelijker te maken moet er, vindt het ge meentebestuur, meer hotelaeco- modaüe komen. Eén van de zwakke punten van de stad vond de werkgroep het ontbreken van voldoende terrassen Die maken de stad gezelliger, erkennen bur gemeester en wethouders. Schiedam Een 35-jarige Schie dammer is gisteren bij de Bene- luxtunnel met zijn auto in de sloot terechtgekomen, nadat hij even daarvoor twee bomen had geramd. De automobilist kwam vanaf de oostelijke rijbaan uit de tunnel toen hij waarschijnlijk door een windstoot de macht over het stuur verloor. De be stuurder is ter observatie in het Nolet-ziekenhuis opgenomen. 5 en W op de trappen van het stadhuis. Vlaardingen moet beter verkocht worden, vinden zij. Vlaardingen De gemeenten Schiedam en Vlaardin gen krijgen van het ministerie van verkeer en water staat geld om gevaarlijke kruispunten aan te passen. Minister Smit-Kroes heeft in totaal 12,6 miljoen gulden beschikbaar gesteld om gevaarlijke knelpunten in ons land aan te pakken. Vlaardingen en Schiedam profite ren nu mee van de regeling. In Vlaardingen gaat het om de reconstructie van de Schiedamse- dijk en de Julianasmgel, Het werk is al uitgevoerd, maar de gemeente Vlaardingen heeft bij de minister subsidie gevraagd voor het plaatsen van verkeers lichten. Daarmee is een bedrag gemoeid van 30.000 gulden. „Het verkeer op de Sehiedamse- dijk is enorm toegenomen en we moeten wel aan de verkeersvei ligheid denken," aldus Roel Blom van de afdeling verkeer. „Het is op dit moment een gevaarlijke si tuatie en door het plaatsen van verkeerslichten willen we pro blemen voorkomen." In Schiedam wordt de situatie op de kruising Nieuwe Haven-BK Laan gewijzigd. De werkzaamhe den zijn momenteel al in volle gang en binnen enkele weken moet de reconstructie gereed zijn. „We hebben het ministerie voor gehouden dat het direct meene men van dat kruispunt bij de vele werkzaamheden in de binnen stad veel goedkoper zou zijn dan oen aparte aanpak. Daar heeft het ministerie positief op gerea geerd." Ook Schiedam krijgt enkele tien duizenden gulden van de over heid. (ADVERTENTIE) Kijk in de krant van donderdag. Maassluis Een klucht ,voor twee heren bij het begin van de raadsvergadering van Maassluis gisteravond. Inspreker M. Krijn- berg uit de Paul Krugerstraat wilde opheldering over de verho ging van de rioolbelasting. Ais bewoner van 't Hoofd zette hij vraagtekens bij de verhoging, Toen hij daarna nog iets wilde weten over de onroerend-goed- belasting ontnam burgemeester Van Es hem het wootd. „Dh on derwerp staat niet op de agenda en u kunt er dus ook niet op in spreken stelde de burgemeester vastberaden vast. Zo snel liet M.Knjnbcrg zich echter niet uit het veld sJaan. „Dus ik mag er niets over zeggen. Maar ik wil het wel kwijt. Ik maak gebruik van het spreekrecht en dan moet het toch kunnen. „Nee", oordeelde de burgemees ter. „Als het onderwerp wel op de agenda staat kunt u terugkomen, dan krijgt u weer koffie en kunt u weer inspreken Maar nu niet." Krijnberg sputterde nog wat te gen, hief zijn handen ten hemel en gaf het toen maar op, al pro beerde hij hel neg wel mee „Ik mag ook niets zeggen over de woonwagenbewoners, want die betalen ook geen rioolbelasiing En inderdaad, ook daarover mocht Krijn berg niets zeggen... Maasland Een 20-jarige vrouw uit Maasland en haar paard zijn gisteren tegen dc avond beiden licht gewond na een botsing met een auto. De wagen, bestuurd door een 42-jarige man uit Maas sluis, liep zware schade op. De vrouw reed, in gezelschap van een andere ruiter, op de Colderi- hovelaan in haar woonplaats aan de linkerkant van de Cveg in de berm. Volgens de rijkspolitie van Pe Lier werd het paard nerveus van de koplampen van de auto en sprong opzij tegen de wagen. - De vrouw kwam op de weg te recht en het paard viel met lichte been verwond in gen in een sloot Omstanders haalden hem eruit en wreven hem droog.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1