miERWEG earn ongeremd en scherpzinnig BIBLIOTHEEK IN DE MOLEN Schaken in clubhuis SPORT 19 oBALDADIGo Vlaardingen j bijna klaar Telemann Ensemble viert lustrum De andere kant van David Bowie Schiedam na 1945 Zwaluwen is er uit Donderdag in Stadsgehoorzaal Lunchconcert Bej a ardenbeleid Grappen van Koevoets Foto SUl museum Zeeaquarium Bazaar voor leermiddelen Brandpreventie SPORTAGENDA Indeling Waterweg Een gewone doordeweekse donderdag èn toch toptheater. Jenny Arean presenteert morgen avond haar 'gescheiden vrouw op oorlogspad' in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal. Vorig jaar was Jenny Arean met haar eerste thea tershow in de Harmonie. Die eerste show werd zo'n succes dat Jenny nu met de volgende in de Stadsgehoorzaal komt pescheiden vrouw op oorlog- pad' is een programma waarin Jenny Arean een eerlijkheid ten toonspreidt die veel mensen aan sal spreken. Geen avondje zon der voor de hand liggende lollig heid, maar met soms keiharde Analyses over de huwelijksmo raal. Een stijgend aantal lotgeno ten zal zich door Jennies visie Aangesproken voelen. Vrijdagavond spelen Rick Nico- let en Henk van Ulsen in de Stadsgehoorzaal 'Het beest uit de jungle'. Een toneelstuk van Mar guerite Duras. Hoofdpersoon Spontani teit troef bij Jenny Arean. Donderdag avond, Stads gehoorzaal, Vlaardingen: John is zich voortdurend bewust van een loerend gevaar. Een dreiging die hij niet onder woor den kan brengen, maar die wel zijn liefdesrelatie met Catherine* torpedeert 'Allemaal Angst' zou Robert Long zeggen. Pas als Ca therine dood Is, realiseert John zich dat angst alles doodt eer het geboren is. In de Stadsgehoorzaal beginnen de voorstellingen om 20.15 uur. Ook vrijdag klinkt er als vanouds jazz in de Vlaardingse Harmonie. De toegang is gratis en het begint om 23.00 uur. In het theatercafé van de Harmo nie wordt nog tot 9 november de collectie Poolse affiches geëxpo seerd. De toegang is gratis. In het Filmhuis draaien drie films van de Italiaanse regisseur Ettore Scola, Op donderdag 7 no vember Brutti, Sporchi e Cattivi, een avond later C'Eravamo Tan- to Amati en zaterdag Dramma Delia Geloisie, Iedere avond gaat de projektor om 20.30 lopen en op zaterdag gaat 'ie om 23.00 uur nog een keer. Grijze Plaag Vrijdagavond in het Schiedamse Passagetheater presenteren Rients Gratama en Gerard Cox hun 'Grijze Plaag'. Een cabaret- Schiedam De plannen voor de fc^uw van een nieuwe hoofdves tiging van de openbare biblio theek beginnen eindelijk gestalte tekrijgen. De gemeenteraad buigt zich ko- mënde week ^v.^r een voorstel om een aamoopkrediet van 424.000 gulden beschikbaar. Met dgt geld zal een voorlopig plan worden opgesteld. De bibliotheek, die nu gehuisvest is'aan de Lange Haven, klaagt al geruime tijd over de beperkingen van dat pand, Driejaar geleden resulteerde dat ineen onderzoek door gemeente werken naar de mogelijkheden om op die plaats een nieuwe hbofd vestiging te bouwen. De uitkomsten daarvan waren niet bepaald bemoedigend. Er kon daar met geen mogelijkheid worden voldaan aan de hoge ei sen die het ministerie van wvc aan centrale bibliotheekvestigin- gen stelt Waar een nieuwe hoofdvestiging moet komen is ook nu nog niet bekend. Het college van B en W is het er irj 'ieder geval wel over eens dat het eisenpakket van de biblio- theek, zoals dat eind vorig jaar werd opgesteld, heel reëel is. Dat betekent dat in de te ontwik kelen plannen rekening wordt Vlaardingen Aad Zoutendijk speelt tijdens het lunchconcert van morgen werken van Girola- mo Frescobaldi, Dietrich Buxte- hude, Johann Sebastiaan Bach en Alexandre Boëly. Het concert in de Grote Kerk van Vlaardingen begint om 12.45 uur. Vlaardingen In de Ichiuskerk in Vlaardingen zal de heer P. Verhaar, hoofd van de afdeling algemeen bejaardenbeleid van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, spreken over bet welzijn van ou deren. Op maandag 11 november zijn ouderen om 14.00 uur in de kerk aan de Van Maerlantstraat welkom. Na afloop van de inlei ding bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. gehouden met een hulp- en infor matiecentrum dat onderdak moet krijgen in de nieuwe biblio theek. In de meerjarenbegroting 1985- 1989 is een totaalbedrag van 4,9 miljoen gulden voor de biblio theek gereserveerd. programma waarin het publiek op een plezierige manier met de keerzijde der dingen wordt ge confronteerd. De voorstelling be gint om 20.15 uur. Cabaret Don Quishocking komt morgenavond in De Teerstoof met zijn hommage aan de Duitse familie Mann. De oudste dochter van Thomas Mann had in de de- riger jaren een geruchtmakend cabaret in Berlijn. De Pfeffere- mühle. Over het wel en wee van dat cabaret heeft Don Quishoc king nu het programma *KaItes Grauen' gemaakt In plaats van 'Dag' verzorgt Na- tascha Emanuels zowel vrijdag als zaterdag haar cabaret 'Voor een bloem op de puinhoop' in de Teerstoof. Een razend actueel programma over dreigende kruisraketten en een tandenk narsende bevolking. In de Teer stoof beginnen de voorstellingen om 21,00 uur. Filmclub Schiedam vertoont vrij dagavond de amerikaanse come- die Irreconcilable differences'. Een film met Ryan O'Neal en Drew Barry more in de hoofdrol len. Zaterdagavond kijkt de Filmclub naar videoprodukties. Beide filmavonden worden ge houden in de Teerstoof en begin nen om half tien. Voor de jeugd speelt theatergroep Krats zaterdagmiddag de musical Minoes van Annie M.G.Schmidt Het begint om 14.30 uur en wordt ook in de Teerstoof gehouden. Tot 29 december exposeert Ascon de Nijs zijn collectie dynamische schilderijen onder de titel 'Blast' in de foyer van de Teerstoof. Schiedam Clubhuls Schiedam Zuid start vrijdag met een nieuwe activiteit voor 55-plussers. Van twee tot vijf uur kan er worden geschaakt in het on derkomen aan de Zwartewaa 1 sestraat Op maan dagavonden tussen acht en negen uur kan er aan jazzballet worden gedaan. Jazzballet staat ook op donderdagmiddagen ,van 13.45 tot 14.45 uur op het programma. In beide gevallen wordt de activiteit in de gymzaal aan de Hoofdstraat gehouden. Het jongere publiek kan nog terecht bij de cursus zelfverdediging voor vrouwen, die elke dinsdag morgen van half tien tot elf uur in het clubhuis wordt gehouden. Liefhebbers van tennis kunnen ook gedurende de wintermaanden hun balletje blij ven slaan. De gymzaal in de Hoofdstraat is daarvoor dagelijks van 13.45 tot 14.45 uur afgehuurd. Er is dan overigens maar één baan beschikbaar. Geïnteresseerden in één van deze activiteiten kun nen zich opgeven hij het clubhuis, telefoon 267297. Vlaardingen Ir» de reeks op tredens van schrijvers, die inmid dels in d'Oude Stoep zijn geweest, komt nu ook een vrouw aan bod en wel de Amsterdamse Pamela Koevoets. De grappen worden door haar zelf omschreven als 'smerig, ge waagd maar zeker erg grappig'. Vrijwel iedereen zou zichzelf erin kunnen herkennen. De voordrachten in d'Oude Stoep beginnen donderdagavond om half tien. Maassluis Regisseur John Landis, die onder meer te kende voor de klassieke film The Blues Brothers', maakte énkele jaren, terug de komi sche en zeer succesvolle film Trading' Places' met Meryl Streep in de hoofdrol. De film is morgen om 14 uur en 20,30 te zien in theater De Schuur- kerk in Maassluis. Een week later, donderdag 14 november, staan twee voor stellingen van de imponeren de film 'Meny Christmas mr Lawrence' op het program ma. De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door David Bowie, Tom Conti en Riuichi Sakamoto. De onver mijdelijke botsing tussen de Japanse en de Europese cul tuur tijdens de Tweede We-" reldoorlog staat centraal in de film. De filmt toont gruwelij ke beelden, maar de bedoe lingen van de regisseur wor den al snel duidelijk; binnen het massale, onoverzichtelij ke oorlogsgebeuren blijft de mens als individu bestaan. De voorstellingen beginnen om 14 uur en 20.30 uur. David Bowie nu eens niet als muzikant actie. In 'Merry Christmas mr La wrence' zet hij een gede gen rol neer. NEDERLAND gaat één van haar filialen in het centrum van Rotterdam met volledige garantie en behoud van, inruilmogelijkheid in onze andere drie i filialen Kruiskade B tussen Lijnbaan en'CoblsingeNiaast Luxor Theater en Metro- station Stadhuis. Tel. 010-127644 Maassluis Het Telemann Ensem ble viert feest Precies twintig jaar geleden startte dit ensemble met op tredens. Om het jubileum extra luis ter bij te zetten wordt op zaterdag 16 november een concert gegeven in ontmoetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan in Maassluis. Amo Bons, in zijn studietijd concert meester van het Maassluisse gezel schap en nu staand aan het begm van een veelbelovende carrière, zal een mini-soloconcert verzorgen. Hij speelt het vijfde vioolconcert in A van Mozart Het werk van de componist, waaraan het gezelschap haar naam heeft te danken, staat na de pauze cencraal. Dan worden uitgevoerd twee korte aria's uit de 'Donner-ode', die niet zo bekend zijn en nog nooit in Neder land werden uitgevoerd. De aria's worden, met wisselende orkestbezet ting, gezongen door Maria Huizin ga. Als laatste stuk wordt de sinfonïa van J. Vorisek, een tijdgenoot van Beethoven, uitgevoerd. Het Tele mann Ensemble staat onder leiding van Amo Weiffenbach, die nu al weer, zeven jaar de scepter zwaait over de groep. Voor het concert is er ook een voor concert, dat wordt uitgevoerd door de 13-jarige Janneke Beun. Zij speelt een concert in C van Haydn. Janne ke Beun is leerlinge aan de Streek- muziekschool Het concert begint op 16 november om 20.00 uur. Maassluis Eric van Straaten en Joop Vaissier houden een ten toonstelling fotografie, objecten en installaties in het gemeente museum van Maassluis. Mede werkers aan dit gebeuren zijn on der andere Geoff Leigh en Tee Pee. De expositie loopt van 9 novem ber tot en met 8 december. Het gemeentemuseum is dagelijks ge opend van 14.00 uur tot 17.00 uur. Schiedam L- Nelissen zal voor de historische vereniging Schie dam vanavond een lezing hou den over de Stad Schiedam na 1945. De feestelijke jubileumavond ter gelegenheid van het 10-jarige be staan van de vereniging zal wor den geopend 5oor de voorzitter R.W. Poels. Het 'Gheselscap Goet ende Fyn' onder leiding van Robbert van Lint speelt tussen de lezingen door oude muziek en lie deren. In de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat is een ie der vanaf 20 uur welkom. Schiedam De Schiedamse aquarïumvereniging 'Natuurge not in huis' stelt woensdag 13 no vember 'bet zeeaquarium' cen traal. J. Liersen uit Rotterdam zal een verhandeling houden over de inrichting, de visbevolking en de lagere zeedieren. In het ge bouw Sociale Belangen aan de Lange Haven in Schiedam zijn belangstellenden vanaf 20.00 uur welkom. Vlaardingen Om de aanschaf van eigentijdse leermiddelen te bekostigen, proberen de leerlin gen van de PJ. van der Schaar- school via een bazaar geld binnen te krijgen. Het groots opgezette feest gaat zaterdagmorgen in de school aan. de Wilhelminastraat al om tien uur van start. Er valt veel te beleven in de sfeervolle school. Natuurlijk om- breken de grabbelton, het rad van avontuur en een loterij niet, maar er is ook een poffertjes kraam en er worden wafels ge bakken. Om 15.00 uur is het weer gedaan met de pret. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 6 november 1985 Annemarie Schrlek Peter Kloet Gerrit Suttorp, de drijvende kracht achter de Club van Honderd, overhandigt bin nenkort 30.000 gulden aan het bestuur be taald voetbal van SW Wim Verheïj is nu af niet blij met de voor de zaalkorfbalder by ODO—-Oranje Nassau aangewezen scheidsrechter Martinït-lraïner Goof van 't Hof loopt met zijn hand in het gips Hij kwam op de fiets in botsing me! een zwarle kat De selectie van Excelsior'20 hoopt tijdens het jaarlijkse Prinsenbal ein delijk in vorm te komen Zeker als Ger ter Horst collega Barry Hughes imiteert Niet alle deuren gaan voor SFC-trainer Jan Rotgers open Martin van Rijswijk van Martinit kan langdurig met vakantie Hij kreeg in twee opeenvolgende wedstrij den een rode kaart De favoriete tv-pro- g ram ma's van HVK-handbalster Margraat Janssen (36) zijn De Bereboot en De Fa beltjeskrant Kees Bol kan gerust zijn Lu'dy Rouss houdt momenteel op de Champs Elysées haar slaggemiddelde in de gaten met onvervalste stokbroden De jongste Bol, Rob Hendriks en Wiebe Pan- nekoek hadden het gisteravond ïn Mön-- chengladbach best naar hun zin Burge meester Reinier Scheeres bekijkt zater dag HBSSZwaluwen Kan Rien Klink dus weer z'n ruitjesbroek aan Overigens heeft HBSS nog nooit een punt gepakt van Zwaluwen Korfbalster Ellen van der Hoeven werkt kennelijk bij een liftenfa- briek Peter van Vel zen vertegenwoordig den Klink de RKC tijdens'de afscheidsreceptie van Cor de Vries Hebben Aad van der Horst (Martinit) en Koos Kerssemeijer (DHS) maandagavond inderdaad spijkers met koppen geslagen? Peter Kloet bemoeit zich nu ook al met de coaching van de da mes van Green Eagles Eric Gudde heeft al een feestneus gekocht Arie de Bruijne en de zaalvoetballers van Excelsior M zijn geen vriendjes SFC is de enige KNVB- club in West II zonder verliespunten De hand van Aad Gudde is duidelijk zichtbaar Cedric Pierre neemt zaterdagavond na meer dan tien jaar trouwe dienst afscheid van Holy Sommige UVG-dameB hebben vorige week weer hun fiets bij De Unie neergezet Baldadig is het er niet mee eens, dat Jolanda Elshof bij DWS zo wei nig minuten maakt Een groot deel van de selectie van Martinit gaat binnenkort op een dartbord proberen wèl de roos te raken Barend van Etjk neemt altiid z'n eigen keu mee naar de kantine van PPSC Gijs de Jong heeft nu alle tijd om saxo foon te spelen UVG's Jan van PeJt fluit zoals hij public relations bedrijft Bert Bekelaar heeft van Ursus-trainer John Corver twee maanden rust gekregen Als het zo doorgaat mei Schiedam, doet Henk van der Bend er goed aan een beroep te doen op Gerard Voorwald Cees Schrïek moet bij echtgenote Annemarie (VCS) echt bedelen om een beetje zakgeld. Rotterdam Rob van Nijnatten behoeft geen angst te hebben, dat de productiviteit te lij- den zal hebben onder de overgang van het veld naar de zaal. De coach van Vlaardingen zag 5 zijn korfbalploeg gisteravond in de eerste bekeronde zeventienmaal doeltreffend uithalen^ maar heeft na afloop waarschijnlijk luidruchtig z'n bedenkingen geventileerd over het- vooral na rust veel te grote aantal tegentreffers (9, in totaal 11) van Sagitta. :'i Als de voortekenen inderdaad niet bedriegen, kan de definiöeye_ keuze Van Nijnatten nog menig"™ slapeloos nachtje bezorgen. Bij de dames van de ambitieuze derde klasser zijn Anja van Stekelen burg, Ellen "van der Hoeven en Monique Verweij zo goed als ze- Schiedam Brandpreventie staat morgen centraal tijdens een informatiemiddag in diensten centrum De Woudhoek in Schie dam. Twee brandweerlieden van het Schiedamse korps komen uit leg geven over hoe brandveilig er gewerkt kan worden en hoe je kunt klussen en schoonmaken in huis. Ook komen enkele brand gevaarlijke situaties in en om het huis aan bod. Om alles nog duide lijker te maken worden ook dia's vertoond. De bijeenkomst start om twee uur. ker van een plaats, maar maakte Annemieke Willemsen aanval lend geen sterke indruk. Diep in de tweede helft werd zij ingeruild voor zusje Marilou, zodat Marian Verweij werkloos op de bank bleef. Een zelfde probleem ontwikkelt René Zwets wordt in de rug aangevallen door een Ridderkerker. De aanvoerder van Vlaardingen nam in deze bekerwedstrijd 'slechts' twee treffers voor z'n rekening. Vlaardingen De bestuurs crisis bij Zwaluwen Vlaar dingen behoort sinds maan dagavond tot het verleden. Tijdens de buitengewone al gemene ledenvergadering ging de overgrote meerder heid accoord met de benoe ming van een nieuw 'coile- WOENSDAG 6 NOVEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden der de klasse fibre in caió Corry en Dlck te Schiedam (poule 4); 19.30 Voor- wedstrijden derde klasse libre In café De Oude Markt te Vlaardingen (poule 5); 19.30 Voorwedstrljden tweede klasse libre in De Griffioen te Vlaar dingen (poule 2); Zaalvoetbal: Schie- broek Rotterdam: 20.30 Leorldas SVV. DONDERDAG 7 NOVEMBER Voetbal: 20.00 Algemene ledenverga dering Schiedam In clubgebouw sportpark Harga), 20.00 Algemene edenvergadering DHS in clubgebouw aan Schiedamseweg: Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden derde klasse libre in café De Kroon ie Vlaardingen (poule 6); 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse libre In café De Kroon te Vlaardingen (poule 3); Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 2: 19.00 Blijdorp 2Demos (dj: Margriethal Schiedam veld 1; 19.00 HBSS—WICO (d); idem veld 2: 19.00 Ursus MW'27 (d). ge', dat onder leiding staat van Arie Kegel, die als voor zitter Roel Schipper opvolgt. Dit was noodzakelijk, om dat het oude bestuur tijdens de gewone ledenvergadering van 30 september en bloc was afgetreden. Uit het vori- fe bestuur verdwenen naast chipper Jaap Schumacher en Paul Simon. Voorlopig werd besloten tot een bestuurssamenstelling van zeven leden (Jan Vel- thoven secretaris, Hans Ver meer penningmeester en de leden Aart de Bruin, Wim de Bruin, Arie Dijkshoorn en Wim van Haaften), die nu als voornaamste taak hebben de rust binnen de club terug te brengen en eventueel het beleid bij te stellen. Doordrongen van de ernsti ge situatie, waarin de Vlaar dingse derdeklasser zich al geruime tijd bevond, werd de vergadering door liefst 99 leden bezocht, die allen posi tief meedachten. Zij konden zich unaniem vinden in de voorstellen die een 'forma- tiec om missie', onder leiding van erevoorzitter Dick van der Snoek, naar voren bracht zich met betrekking tot de forme-' ring van de wee mannelijke1 tweetallen. Ruud Stans en Jaap; Kranenburg, de eerste met dur-t delije tegenzin, begonnen op dé" bank. Hier geldt, dat de gebrokt ders Brouwer (Arno en Rik) enj aanvoerder René Zwets op een basisplaats afstormen, terwijl de-,' voorkeur van Van Nijnattepu voor de vierde positie lijkt uit tót gaan naar IJsbrand den Rreems.-C- Dat Kranenburg nog opdraafde, voor Rik Brouwer, had uitsluit tend met een blessure te maken./.. In beide vakken beschikt Van. door Donald Bax Nijnatten over een flink aantab schutters, van wie Anja van Ste-4 kelenburg en Rik Brouwer al; meteen hun visitekaartje afga-S ven. Brouwer maakte bovendien; het mooiste doelpunt van de- wedstrijd met een perfecte ïmitaF tie van de 'skyhook' van Kareerni Abdul Jabbar, Amerika's beste' profbasketballer aller tijden. .El- len van der Hoeven deed met' drie treffers haar gebruikelijke- werk en de overige treffers kwa-* men van Zwets, Amo Brouwer^ (elk 2x), Kranenburg en Den' Breems. Succes holde tegen hetBIeiswijk-_ se Weidevogels constant achter-' de feiten aan. Bij rust was het 9*7, voor de 'Vogels', die constant een* ruime voorsoprong (3-0, 6-3, 9-6) hadden gehad. Spannend werd., het pas in deel twee, toen dè> Schiedamse formatie aan een in-' haalrace begon die bij 13-12 voor Weidevogels stokte. Een afschu-' webjke blunder in de verdedig ging van Succes zorgde voor de 14-12 eindstand- Ronald Bijl vie^ geblesseerd uit Harga uit Schiedam won voorts, met 14-9 van Ter Gouw, terwijb het Vlaardingse Spirit werd geëlimineerd door Vrien denschaar. ODI speelt vanvond' tegen Vitesse. r' VlaardingenDe indeling van de zaalkorfbal competi tie ziet er voor de vereni gingen uit de Waterweg-re^ gio als volgt uit: District Zuid-West: Tweede klasse C: Fluks, GKV, KOAG, ODO (M), Ons Eiland, Oranje Nassau, Oranje Wit, IJsselvogels; Derde klasse D: Actief, Dubbel Zes, HS V, Keep Fit, Merwic, Terheijden, Vlaar- dingen, Zuidwesters. Afdeling Rotterdam: Eerste klasse 3: THOR, WION 2, De Bermen 3,; Harga, CKC Maassluis, Ten Donck 3, Succes, Het Zui den 5; Eerste klasse C: De Kapellen, Vitesse 2, IJssel vogels 2, THOR 2, Spirit, NI O 2, Oranje Nassau 3, Sportief, Vriendenschaar 2, Kwiek 2; Derde klasse: Bemisse, Hesco, ODI, Charlois, De Spartaan, 't Waterschip, Argento en Unicum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2