Laatste kans voor Paalman Schiedam koopt blok huizen voor zes ton Betaald parkeren komt er snel aan Van der Heijden lost startschot VASTE PLAATS VOOR WOONWAGENBEWONERS VUUUUMBS QASEIAO SGK1EDAMS0HE GOBRANT HWIWt WAIfBWre GSBIMffl 1 Van der Stel gelooft niet in bestrijding vandalisme vertrouwen in herbezetting Schiedammer in de sloot Keuken blauw van de rook Zware delegatie naar Rijnmond Nieu we functie Jelle Wijnstok Jonge CDA'ers discussiëren Bij de Rabobank heeft u alle vrijheid, wanneer het om de uitbetaling van uw rente-opbrengsten gaat. Wilt- u het per kwartaal? Dat kan. Of per maand of per jaar? Kan óók. Zelfs vóóraf, als u wilt! Bij het afslui ten van een Spaar-Vast-Rekening bepaalt u zélf op welk moment de rente-opbrengst wordt uitbetaald. Kiest u maar. a a t Bij de Rabobank. fjgj geld en goede raad WATERWEG DINSDAG 10 DECEMBER 1985 Bggjgjgjg re<i8clie- Brecie Havenslraai 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - (sportredactie: 345209, Schiedam Directeur Hans Paalman van het Stedelijk Mu seum moet eind januari met een aankoop- en restauratieplan op de proppen komen. Tot heden is het museum te veel blijven ste ken in goede voornemens, die niet werden waargemaakt Aller lei inhoudelijke plannen, die es sentieel zijn voor een verant woorde beleidsvoering, dulden geen langer uitstel meer. „We moeten een keer een streep trek ken." Die vernietigende conclusie van wethouder Herman Posthoorn (cultuur) kon in de commissie culturele zaken slechts op bijval rekenen. Dat betekent dat Paal man een laatste kans wordt ge gund om orde op zaken te stéllen. De laatste jaren is er bijvoorbeeld geen archeologie-tentoonstelling geweest, terwijl ook de verkoop tentoonstellingen van Schiedam se kunstenaars zijn geschrapt Verder wordt in het beleid ner gens de relatie met het Nationaal Gedistilleerd Museum gelegd en zitten het aankoop- en restaura ti ebeleid volledig in het slop. Paalman schoof veel van de kri tiek af op zijn langdurige ziekte. „Ik had geen tijd om de commis sie die zich met aankoop bezig houdt bijeen te roepen", verde digde hij zich. „De problemen da teren al van voor uw ziekte" weerlegde Posthoorn. De raads commissie had weinig begrip voor Paalmans probleemschets, dat het moeilijk zou zijn om een datum te prikken waarop alle commissieleden een vergadering konden bijwonen. Als dat zo is moet er maar een nieuwe com missie worden samengesteld, meende de commissie unaniem. Van het aanvankelijke vertrou wen dat de Schiedamse politiek in Paalmans beleid stelde, is wei nig over gebleven, Posthoorn pinde hem dan ook vast op eind januari als fatale datum. „Ja maar, ik ben begin volgend jaar op vakantie", zo probeerde de museumdirecteur nog wat tijd te rekken. „In die tijd werken wij gewoon", was de ietwat cynische reactie van Posthoorn. De commissie was wel blij met de vele suggesties die tijdens de in spraakavond over het museum plan zijn gedaan. Lou van der Stel (PvdA) zag daarin legio aan knopingspunten om 'het publiek weer naar ons museum te krij gen'. 2 3 De betonnen voeten voor de parkeerautomaten staan er al. netjes In plastic verpakt. Vlaardingen De afdeling ver keer van gemeentewerken werkt op topsnelheid om het om streden betaald parkeren in Vlaardingen in te voeren. Op het Veerplein, het Weeshuisplein, de Van Riebeeckstraat en de Korte Hoogstraat zijn de betonnen voe ten, nog netjes in plastic ingepakt, voor de parkeerautomaten ge plaatst Om de vorst voor te zijn worden nog deze week de elek trische leidingen naar die plaat sen gelegd. In de tweede week van januari 'Weer 'n deskundige achter een bureau' Staatssecretaris Joop van der Reijden (WVC) hield een wf^inicr boeiend betoog over de sport in Nederland. Vlaardingen Schoorvoe tend stelde de sector metaal van deIndustriebond FNV in Vlaardingen zich gister avond achter de cao-voor- stellen van "de bond. Dè le den hadden weinig vertrou wen in de bereidheid van werkgevers om nieuwe men sen aan te nemen op arbeids plaatsen, die vrijkomen door arbeidstijdverkorting. „Maar toch wijzen alle neuzen de zelfde kant op", merkte dis trictsbestuurster Tineke de Beer aan het einde van de vergadering op. Het was de grote klacht van de leden in zaal Triangel: de 38-uri- ge werkweek heeft geleid tot veel overwerk en het gebruik van tijdelijke arbeidskrachten, maar nauwelijks tot nieuwe ar beidsplaatsen. „En ook met een 36-urige werkweek komt er heus geen herbezetting", merkte één van de Leden cynisch op. „Je kunt afspraken maken watje wilt; de werkgevers leggen ze gewoon naast zich neer." „Wij zullen er inderdaad boven op moeten zitten", gaf Tineke de Beer toe. Een van de leden viel haar bij en zei: „De 36-urige werkweek moet keihard over eind blijven. Dat is onze solidari teit naar de uitkeringsgerechtig den." Met vervroegd uittreden op 60-jarige leeftijd hadden de leden van de bond aanzienlijk minder moeite. MaassluisStaatssecretaris Joop'x van der Reijden (WVC) is giste ren naar Maassluis gekomen om te spreken «pver het sportbeleid, zoals dat door de overheid wordt gevoerd. Uit de plaatselijke sport wereld waren dan ook de meeste belangstellenden aanwezig in ontmoetingscentrum Konings hof. De diverse bestuurders van sportverenigingen spraken met de christen-democratische be windsman over de bedreiging van de georganiseerde sport, de besteding van de vrije tijd en de kwaliteit van de sport. De staatssecretaris, op uitnodi ging van de afdeling Maassluis van het CDA naar het ontmoe tingscentrum gekomen, zegde in écn van de pauzes ook nog toe het startschot te zullen lossen van de internationale Westland-mara- thon, die traditioneel in Maassluis van start gaat. Van der Reijden, wiens schoonvader Binsbergen ooit als trainer van de plaatselijke voetbalvereniging Excelsior Maassluis het landskampioen schap beleefde, ging niet in op vragen vanuit de zaal die handel den over de gevolgen van bodemverontreiniging voor de volksgezondheid. Hij nam de vragen wel mee naar Den Haag, maar wilde er tijdens de bijeen komst niet op ingaan, - Schiedam - .Onder' invloed van alcohol reed een 36-jarige Schie dammer van de Scbieweg. Zijn auto belandde in de sloot langs de weg van Delft naar Kethel. Dat gebeurde nadat hij zich op een bouwterreimje verdacht had ge dragen en een getuige de politie had gewaarschuwd. De man bleek een gasfles gestolen te heb ben. Toen de getuige had opgebeld, ging een surveillanceteam kijken en vond de man 2elf in eerste in stantie niet, maar wel zijn in de sloot liggende auto. Volgens de getuige was de man na het schar relen te snel weggereden. Hijzelf was niet in de buurt van de auto aanwezig, zo constateerde het surveillance-team. Na een korte zoekactie in de om geving vond men de Schiedam mer langs de kant van de weg, steeds wegduikend als hij in het koplamplicht van voorbijkomen de auto's gevangen dreigde te worden. De man werd door de politie aangehouden. Hij bleek te veel gedronken te hebben. Na de blaastest moest hij de bloedproef ondergaan, Vlaardingen De keuken zag al blauw van de rook toen de brandweer gisteravond met gil lende sirenes aankwam bij een huis aan de Fransenstraat in Vlaardingen. De bewoonster had een pannetje met melk te lang op het vuur laten staan. Er ontstond een brandje, dat door de brandweer in rap tempo werd bedwongen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar rook- en waterschade wa ren aanzienlijk. Restaurant De Klok op de hoek blijft particulier bezit, maar de panden aan weerszijden gaan in handen van de gemeente over. Schiedam Renovatie aan de Willem Brouwerstraat en Hoofd straat zal alleen doorgaan, als de gemeente Schiedam alle 38 voor oorlogse woningen kan kopen. Op grond van gevoerde onder handelingen raamt de gemeente het benodigde bedrag op 600.000 gulden. Indien de gemeenteraad maan dagavond ermee instemt dat dit geld uit het stadsvernieuwings fonds wordt gehaald, komt het hele blok op één pand na in bezit van de gemeente. Dat wü zeggen, de huizenrij Willem Brouwer- straat 21-37 en het rijtje wonin gen en winkels Hoofdstraat 135- 147 worden dan aangekocht, maar restaurant De Klok op de hoek blijft gewoon in handen van Jan Crama. Dat pand ziet er goed uit en renovatie is hier niet nodig. Normaal gesproken dekt het rijk honderd procent van het exploi tatietekort, dat bij verbetering van woningwetwoningen van vóór 1940 ontstaat. Maar nu is er sprake van een situatie, waarin extra kosten moeten worden ge maakt voor ,de verwerving. v Daarom betaalt Schiedam dat zelf. Er is rekening mee gehou den dat het later nog een paar keer op die manier zal moeten, ook in andere oude wijken. Daar voor houdt Schiedam voor ko mend jaar 1,6 miljoen gulden over. Maassluis/Schiedam De woonwagenbewoners, die zijn neergestreken in Maassluis, krij gen een plaats op het toekomstige permanente kamp in de Steen- dijkpolder. Het kan echter nog geruime tijd duren voordat het kamp klaar is, omdat de gemeen te de consequenties van de bo- demverontreimng in de wijk nog niet kan overzien. Pas in de loop van 1986 komt daarover meer duidelijkheid. De woonwagenbewoners staan nu nabij de Reïmvaterkelder in Maassluis. Vooral de bewoners van de Jeroen Boschstraat heb ben daar fel tegen geageerd. Nu de gemeente Maassluis de vijf standplaatsen op het nieuwe cen trum heeft verdeeld, krijgen de bewoners aan de Rein waterkel der direct ook betere faciliteiten. In plaats van één toiletwagen met douche komen er nu vijf. „Eén unit is al geplaatst en de rest is besteld. Daar gaat echter wel enige tijd overheen", aldus Ruurd Veenhoven van de afdeling alge mene zaken. „De bewoners die nu in de stad staan, stonden ook op de wachtlijst voor het nieuwe kamp. Door nu de plaatsen te verdelen krijgen we alle kosten terug en kunnen we nu al een hoop dingen aanschaffen," Het toewijzen van de standplaat sen heeft direct gevolgen voor de gemeente Schiedam. Maassluis heeft, zo staat in het woonwagen plan van de provincie, een over loopfunctie voor Schiedam. „Dat kan dus nu niet meer", aldus Veenhoven. „De provincie vond het belangrijker óm nu een be sluit te nemen en dat hebben we gedaan. Mede ook door het feit dat Schiedammers niet staan te trappelen om naar Maassluis te verhuizen." De bewoners van de Jeroen Boschstraat hebben inmiddels een brief gekregen van wethou der Mees Duimelaar waarin wordt uitgelegd waarom de ge meente Maasluis heeft gekozen voor de plek bij de Rein waterkel der. De wethouder voor ruimte lijke ordening, volkshuisvesting en woonruimteverdeling maakt in zijn brief ook nog eens duide lijk dat de tijdelijke standplaatsen ingericht blijven tot het moment waarop de vaste standplaatsen in gebruik kunnen worden geno- ,men. Het bestemmingsplan Sluispol- der voorziet echter niet in de mo gelijkheid van een tijdelijk woon wagencentrum. Tegen het bouw plan, dat ter inzage ligt op het stadhuis, kunnen de bewoners bezwaar aantekenen. Schiedam De PvdA kan intern nog een rob bertje gaan vechten. De partij is onverwacht ver deeld geraakt over het raadsvoorstel om een coördinator vandalisme aan te stellen, In de com missie ABZ (algemene en bestuurlijke zaken) gingen de socialisten zonder mor ren akkoord, maar Lou van der Stel haalde giste ren in de culturele com missie - plotseling onge meen' fel'uit Van der Stel gelooft niet in de zin van "weer een deskun dige achter een bureau, die wordt gesteund door een be geleidingscommissie waar niets uitkomt'. Hij vond dat bestrijding van vandalisme tot het takenpakket van de politie behoort. Hij had bo vendien grote moeite met de vanzelfsprekendheid, waar mee de schuld van het pro bleem aan randgroepjonge ren wordt toegeschreven. „Wat die functionaris gaat doen is me ook al niet duide lijk. We verwachten dit, we verwachten dat. De tekst van het raadsvoorstel is mij allemaal veel te wollig en al gemeen", meende Van der Stel. Dat er iets moet gebeu ren is ook voor hem duide lijk, want alleen al de weke lijkse vernielingen rond de trambaan lopen de spuigaten uit. „Je lost dat echter alleen op door een man daar dag en nacht op te zetten. Doe je dat niet, dan krijg je geen stuiver terug van het geld dat in zo'n functionaris wordt geïnves teerd." Schiedam is van plan maar liefst een ton per jaar voor vandalismebestrijding uit te trekken. Een bedrag dat vol gens de voorspelling in het raadsvoorstel weer kan wor den terugverdiend. Wethouder Herman Post hoorn was beduidend minder pessimistisch over de effec ten van het werk van een coördinator. Hij baseert zich op de ervaringen die in het onderwijs zijn opgedaan. „Men is van het automatisme waarmee vroeger schades di rect weer werden hersteld afgestapt. Alleen al op die manier wordt in een jaar een ton bezuinigd. Ik heb sterk de indruk dat dergelijkse re sultaten ook op andere ter reinen kunnen worden ge boekt. Een coördinator moet zich daarover buigen." worden op één dag alle parkeer automaten en -meters geplaatst De meters komen te staan aan het Veerplein en bij de extra par keerplaatsen, waarvoor de afge lopen weken in Waalstraat, Kui perstraat, Fransenstraat en Cron- jéstraat de lijnen zijn getrokken. Als de meters en automaten in werking worden gesteld kost parkeren in Vlaardingen een kwartje per tien minuten. Bij de meters mag hooguit een half uur worden geparkeerd, bij de auto maten maximaal twee uur. Tegelijkertijd treedt op de Kui pershof en de Van Leydenshof de belanghebbendenregeling voor bewoners en winkeliers in werking. Rotterdam Met maar liefst vier ambtenaren trok wethouder Bas Goudriaan gisteren naar het openbaar lichaam Rijnmond om nog eens goed duidelijk te ma ken, hoe groot de bezwaren van Vlaardingen tegen het streek plan zijn, Schiedam diende ook een bezwaarschrift in, maar maakte geen gebruik van de de hoorzitting. Maassluis vaardigde het waarnemend hoofd Van Vliet van de afdeling stadsont wikkeling af. Rijnmond mag dan op punten aan de bezwaren van Vlaardin gen tegemoet zijn gekomen; de zoneringsplannen zitten de ge meente nog steeds dwars. Het bouwen in de binnenstad wordt daarmee aan te veel beperkingen onderworpen, betoogde Goudri aan voor de commissie van ruim- telijke ordening en agrarische aangelegenheden van Rijnmond. Het niveau van voorzieningen in' de binnenstad zou daardoor in gevaar komen. Maassluis trachtte met het wo- ningbehoefterapport in de hand aan tc tonen, dat de gemeente niet genoeg heeft aan de 1250 wo ningen die zij tot 1994 mag bou wen. „Dat is onvoldoende om het inwonertalen het voorzieningen niveau op peil te houden", aldus Van Vliet. Maassluis wil in de ko mende negen jaar 1800 huizen bouwen. Vlaardingen De Vlaardingse oud-wethouder Jelle Wijnstok is benoemd tot directeur van het dienstencentrum De Vloot in Maassluis. Wijnstok is al met zijn werkzaamheden begonnen. „Ik ben functionaris bij net gecoördi neerd ouderenwerk, waaronder ook het dienstencentrumwerk valt. Een heel gevarieerde baan", aldus de ex-politicus. Na een open sollicitatie werd Wijnstok uit de vele sollicitanten voor de functie gekozen. De Vlaardinger is er zeer verguld mee. „De arbeidsmarkt is over spannen en kom dan nog maar eens aan de slag. Ik had ook mijn leeftijd nog eens tegen. Het is heel fijn dat ik toch nog aan de slag ben gekomen." Tijdens zijn wet houderschap viel ook het bejaar- denwerk in de portefeuille van Wijnstok. Aan de Vrije Universi teit in Amsterdam volgt de CDA'er een studie sociale geonto- logie. Schiedam Jonge Schiedamse christen-democraten hebben vanavond een buitenkansje. De jongerenafdeling van het Schie damse CDA houdt in zaal Irene een discussieavond over actuele problemen in het on denvijs. De persoonlijke medewerker van onderwijs-minister Deetman, P.G. Kroeger, zorgt voor de toe lichting. Het onderwijs als spiegel van de maatschappij staat vooral de laatste jaren bloot aan felle kritiek. Kroeger zal het niet ge makkelijk krijgen de kritische CDA-jongeren van repliek te die nen. Om 20.00 uur begint het Zaal Irene is gevestigd aan de Nieuwe Haven 155. Ook niet- CDA'erszijn welkom. Een vaste hoge rente en uw rente-opbrengst vooraf?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1