iaterweg Schanseiland ziet bouwplan floppen Schiedam kan SSSW zelfs bevelen geven SPORT MW'27 IN DE SLAG MET KNVB iiiiiHltii Teleurstelling bij ADM/De Ploeg Kostbare nederlaag Viking'60 SELECTIESPELERS BLOKKEREN FUSIE Vlaardingen 'verkoopt' opgeknapte KW-haven Geboorte- j overschot in vergrijzend I Schiedam Goud gestolen uit sporthal Bekend werk Euromusica Orgelconcert -riy' Bestuurders door gemeente benoemen, vindt PvdA- ACHTERGROND Huldiging Maassluise kampioenen Gemeentelijk rapport over verlichting Sportraad eist excuus VZC eerste SPORTAGENDA Cor de Jonge: eerst proble men oplossen. Vlaardingen Gedeputeerde Jan Hoek van Dijke en wethou der Mariette Hoogendijk (econo- jnisehe aangelegenheden) vertel den het verzamelde Vlaardingse bedrijfsleven vrijdagmiddag, hoe hard er wordt gewerkt aan de verbetering van de Koningin Wilhelminahaven. De provincie investeerde al twee miljoen gul- ?- den in de vernieuwing van de dam wanden en heeft twee ton 1 toegezegd voor de aanleg van een nieuwe steiger. De gedeeltelijk stalen damwand aan de zuid-oostzijde van de ha- ven wordt door de wethouder vrijdag officieel in -gebruik I steld. Voorheen was daar èén 1 houten beschoeiing, waardoor grote schepen er niet konden 1 aanleggen. Behalve over de gro- i tere capaciteit van de haven krij- J gen de vertegenwoordigers van i het bedrijfsleven ook informatie over de 'oortjes' van de Benelux- i tunnel, die eind 1986 worden opengesteld, en over de aanleg van de zuidelijke randweg. Schiedam In de vergrijzende stad Schiedam is voor het eerst na lange tijd weer een geboorte overschot genoteerd. Er kwamen meer baby's ter wereld dan er in gezetenen stierven. Mogelijk is dat een kentering in de tendens van de laatste jaren; als verkla ring kan de woningbouw in Woudhoek, in de binnenstad, aan de Ma/iastraat en op het GTB- terrein worden gezien. Hier héb ben zich veel jonge gezinnen ge vestigd. Het aantal inwoners van Schie dam staat nu op 69.121. Het ge boorte-overschot was niet groot: er waren negen geboorten meer dan er overlijdensgevallen wa ren. Omdat er evenveel mannen stierven als er jongetjes geboren werden, moét het overschot ge heel aan het vrouwelijk geslacht worden toegeschreven. Ook in Schiedam is er de tendens dat er weer meer getrouwd wordt. Het aantal echtscheidin gen neemt in verhouding af. Vlaardingen Een Vlaardïnger is in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan voor tweeduizend gul den aan gouden sieraden kwijt geraakt Hij bad de armband en de hanger in een tasje meegeno men naar de hal, omdat hij het te gevaarlijk vond om 2e in de kleedkamer te laten liggen. Maar ook in de hal bleken de sieraden niet veilig. Toen de man was uit- gesport, was de tas verdwenen en niemand had daarvan iets ge merkt. Schiedam Muziek, zang en sketches. Het maakt allemaal on derdeel uit van het programma dat het 36 man tellend Zuideror kest Euromusica vanavond in De Blauwe Brug op het podium brengt. Vanaf acht uur zullen er vooral bekende melodietjes ten gehore worden gebracht. Euro musica heeft vooral met optre dens in bejaardenhuizen in 37 jaar tijd een enorme reputaite op gebouwd. Vlaardingen Organist Aad Zoutendijk geeft donderdag tus sen kwart voor en kwart over één een lunchconcert in de Grote Kerk, Hij speelt dan werken van Pachelbel, Bach, Boely en Czer- IHij besluit zijn. concert met een ^improvisatie. Maassluis De directie van ADM/De Ploeg heeft een plan gelanceerd om op het Schanseilahd in Maassluis woningen in de vrije sector te bouwen. T. Goudswaard Partners in Maasland en de directie van ADM hebben een plan ontwik keld om de woningen binnen af zienbare tijd te bouwen. „De locatie moet dan wel onmid- dell ijk bouwrijp worden gemaakt en de gemeente moet alle mede werking verlenen", aldus Dirk Bok, directeur van ADM/De Ploeg. De gemeente Maassluis is echter niet van plan om haar fiat aan de plannen van de directie van het van oorsprong Ameri kaanse bedrijf te geven. „Het is een vrij nieuw plan waar nogal wat haken en ogen aan zit ten", aldus Cor de Jonge, chef van de afdeling stadsontwikke ling. Tot verdriet van ADM: „Met grote teleurstelling dient te wor den gezegd dat slechts op moeiza me wijze vun een medewerker van de gemeente de mededeling werd onttrokken dat een derge lijke intentie-verklaring door burgemeester en wethouders niet zal worden afgegeven", aldus Dirk Bok. Eind vorige week berichtte deze krant dat de gemeente Maassluis op korte termijn een oplossing wil voor het gebied op het Schan seiland, ook wel Kerkeiland ge heten. De ruine van De Ploeg le vert het nodige gevaar op en is een doorn in het oog van de buurtbewoners. ADM schuift de zwarte piet in handen van de ge meente Maassluis. „Als vanaf 1 januari de gemeente Maassluis met haar diensten optimaal mee zal willen werken aan het advies bureau Goudswaard, dan zal voor het verstrijken van 1986 daadwerkelijk met een adequate bebouwing op het kerkeiland zijn begonnen." Contingenten Cor de Jonge ziet echter juist in 1986 niets gebouwd worden. „Pas in de loop van 1986 krijgen we wat meer duidelijkheid over de bodemgesteldheid van het ter rein. De grond is op zijn minst verdacht cn Rijnmond wil eerst zekerheid. Daarna pas kunnen we misschien een. piart gaan uit voeren." Het probleem van de contingen ten speelt ook een belangrijke rol. De Jonge: „3n het verleden heb- door Chris Woerts ben we altijd met de directie van ADM gepraat over woningen in de premie-sector. Toen het alle maal te iang ging duren moesten we wel beslissen om eerst de Ver- to-wijk vol te bouwen om de con tingenten niet te verspelen. Maar ook al besluit je tot het bouwen van woningen in de vrije sector, dan heb je nog te maken met con tingenten. Rijnmond stelt dat er gebouwd moet worden naar de woningbehoefte. Zegt Rijnmond dat er in Maassluis geen behoefte is aan vrije sector woningen en wij gaan toch bouwen, dan gaan die woningen van onze contin genten af en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Dan komt Maas sluis in de problemen met de an dere locaties." Het kan dus nog wel enige tijd duren eer een definitieve oplos sing uit de bus rolt. Dirk Bok: „Wij betreuren het in hoge mate dat een gemeentelijke overheid zo moeizaam vooruit is te bran den, terwijl al datgene is gedaan om het hart van Maassluis een volwaardig aanzien te geven. De gemeente Maassluis moet haar verantwoordelijkheden beseffen ten opzichte van de gemeen schap, maar ook ten opzichte van het particuliere bedrijfsleven." Cor de Jonge: „We zijn niet tegen ADM, maar het kan niet zomaar worden geregeld. Kijk, de ruïne moet ook gesloopt worden. Een muur slopen kan iedereen, maar je kunt de stenen niet in de haven gooien. Ook dat kost handen vol geld. Het liefst gaan we morgen al bouwen op het Schanseiland, maar het kan gewoon niet en dat is echt geen onwil. Vroeger zette je een wijk in een halve dag op papier en dan praat ik wel over 600 woningen. Nu duurt het dik een jaar voordat alles rond is en da heb je nog maar 100 woningen. De tijden zijn anders, je moet met veel meer dingen rekening hou den." I v SS*. wSË Schiedam Een wapenstil stand verkort de duur van een oorlog niet; het is alleen een voorlopige onderbreking van de vijandelijkheden. Tussen de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) en de gemeente Schie dam duurt het bestand al bijna net zolang als de oorlog zelf, dus erg veel hebben de 4000 huur ders van de vijf corporaties niet van de strijdbaarheid gemerkt. Ja. je leest wel eens wat, Is het de ene keer renovatie aan het Fabriplein die ontzettend stroef verloopt, de andere keer zijn er conflicten over het beheer van de Bachplein-flats; en dan weer staan bewonersverenigingen op met het idee om al het huizen- bezit van de SSSW over te dra gen aan het Gemeentelijk Wo- ningbeheer. Malversaties in de top van de SSSW, waar twee jaar geleden sprake van was, maken het overzicht op de gang van zaken niet gemakkelijker. De herrie begon in 1976 met bet berucht geworden Blauwboek. Er bleken over en weer irrita ties te bestaan. Het PvdA /PPR- trio Gé Brouwer, Hans van Kleef en Herman Noordegraaf noemde de vijf bouwverenigin gen uiterst ondemocratisch; be woners hadden vaak geen vin ger in de pap, waar het om be heer, onderhoud en huurkwes- ties ging. De op dat moment twee jaar oude SSSW hekelde de terughoudendheid van de gemeente om sociale woning bouw aan de corporaties over te dragen, wat gezien die ondemo cratische bestuursvorm alles zins verklaarbaar was. Marcel van Dam trad in 1979 op als vredesduif door Schiedam eenvoudig te verbieden zich al te indringend met de SSSW te bemoeien; en sindsdien bleven schad eberokken ende offe nsie- ven uit Niettemin: PvdA-wet- houder Chris Zijdeveld liet 2tch twee weken geleden ineens ui terst dreigend uit. Hij voorspel de een sterfhuisconstructie voor Schiedam Vooruit en Een dracht. als deze twee corporaties niet meedoen aan een fusie van Volkshuisvesting, Onze Wo ning en Sint Jozef. Hij onthulde dat de gemeente de laatste maanden op alle mogelijke ma nieren heeft geprobeerd de vijf verenigingen en hun SSSW in betere banen te leiden, maar dat niets hielp, noch zweep noch suikerklontjes. Ook het trio uit '76 dook weer op. Noordegraaf is betrokken bij het memorandum over de SSSW, dat de kleinlinkse frac ties in de gemeenteraad in het vooruitzicht hebben gesteld. Brouwer en Van Kleef namen zitting in een PvdA-werkgroep, verder bestaande uit wethouder Zijdeveld en de raadsleden Joop de Jong en Jacob Wiersma, en hun werk leidde tot een aanbe veling aan de fractie om een scherpe tactiek tegen de SSSW te volgen. Vanavond steken twee commissies uit de gemeen teraad de koppen bij elkaan stadsvernieuwing en ruimtelij ke ordening Het gaat speciaal over de toekomst van de SSSW. Het is dat waarnemend SSSW- direeteur Cees Kamminga een contourennota heeft vervaar digd, die de weg naar democra tisering en fusie van de vijf cor poraties inluidt Dat brengt het vredesverdrag met de gemeen te dichterbij. Maar met name de PvdA-suggesües kunnen nog leiden tot schermutselingen aan de grens. De vergelijking met een oor logssituatie is nogal wild. Ge zien de tactische manoeuvres kan het debat SSSW versus ge meente beter met een schaak spel worden vergeleken. Maar het is wethouder Zijdeveld zelf geweest die in november de sfeer tekende met termen als 'kamikaze-actie', doelend op de twee jaar geleden gebleken malversaties bij de SSSW, die wel ontslag van administrateur en directeur tot gevolg hadden, maar zonder dat de problemen werden opgelost. door Kor Kegel Waarnemend SSSW-di- recteur Cees Kamminga is de schrijver van de contou rennota, die vanavond aan de orde komt. Op de foto wordt hij geflankeerd door bestuurders Van der Windt en Ru Hartog (tevens GDA- raadslid). Op de vdprgrond is Armand van Puyvelde zichtbaar; hij doet meestal het woord namens de be- wonersorganisaties. De PvdA-werkgroep, uit op méér dan remise, wil het drei gende pat voorkomen. De winst voor de gemeente kan er op lan ge termijn in zitten door een aantal woningen van de SSSW over te hevelen naar het Ge meentelijk Woningbeheer, zo dat er een efficientere verdeling van het Schiedamse woningbe- zit komt Wel tekent het PvdA- vjjftal hier zelf bij aan, dat ge waakt dient te worden voor een hegenomie van de gemeente. Een centralisatie kan voor 'ko ning' Zijdeveld grote organisa torische problemen betekenen. Op korte termijn denkt de PvdA aan andere maatregelen. De gemeenteraad moet een volkshuisvestingsplan vaststel len, waarin voor minstens een jaar of vijftien de plannen staan voor renovatie, groot onder houd, woningverbetering, sloop en nieuwbouw en voorts voor woningdifferentiatie en -toewij- zing. Als er zo'n volkshuisves tingsplan is, zal de toekomstige bouwvereniging (de vijf gefu seerde corporaties van nu) de plicht opgelegd krijgen hieraan mee te werken. Bij nalatigheid kan de bouwvereniging een aanwijzing krijgen, ook kan de gemeente eventueel zelf de taak ter hand nemen. De PvdA- werkgroep vindt dit imperatie ve karakter (bevelend, gebie dend) voor de Schiedamse situ atie heel geschikt; het idee is overgenomen uit een rapport van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid. De PvdA'ers vinden dat de ge meenteraad een dikke vinger in de pap moet krijgen bij de nieu we bouwvereniging, door bij voorbeeld de meeste bestuursle den te benoemen. Het is duide lijk dat hiermee meer democra tisering beoogd wordt, voorts een grotere betrokkenheid van de bewoners bij het bestuur en tenslotte een verantwoordings plicht van de bestuurders naar de huurders toe. Nu eens zien, of het beloofde memorandum van Klein Links met betere voorstellen komt. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag pW 10 december 1985 Vlaardingen De water- po lo'ers van Viking'6G verloren van naaste con current BZV: 9-6. De mannen van VZC gaven tegen Duck de winst in de laatste minuut uit handen (6-5). De heren van Shell behaalden een grote over winning op RET 2 (13-7) en de dames van SZC ga ven niet eén doelpunt aan WVH: 7-0. De Viking'60- vrouwen doen het uitste kend en lieten Geul ver achter zich: 9-2. RZVViking'60 (h> 9-6 De Rijswijkse ploeg stond slechts één doelpunt voor op Viking'60. De eerste periode werd er veel be wogen en scoorden beide ploegen tweemaal. Er wam een terugval aan Vlaardingse zijde en RZV profileerde: 5-3. Viking'60 her- stelde zich, maar RZV gaf geen krimp. Het laatste kwart zetten de Vlaardingers alles op alles. RZV benutte de kansen echter beter. Shell—RET 2 <h> 13-7 Shell lijkt zich te herstellen. Door deze overwinning is het van de laatste plaats verdwenen. Over het ge heel was Shell sterker. Aanval lend verliep het prima, maar in de verdediging liet Shell een steekje vallen. Aspirant Arjan Dijkhuizen blonk uit. Duck—VZC (h) 6-5 De eerste en tweede periode speelde VZC snel en kwam daardoor op voor sprong. Het spel werd rommeli-1 ger en VZC deed weinig meer. Dit werd resoluut afgestraft Duck kwam klangszij en in, de laatste minuut scoorde het 'de winnende treffer. SZC—WVH <d) 7-0 Het is moei lijk voor de Schiedamse meisjes om gemotiveed te blijven. Er wordt telkens met grote cijfers gewonnen en slechts eenmaal was er verlies. Nu was WVH het slachtoffer. Anneke Gerrits en Alenka Boon scoorden elk drie maal. Viking'60—Geul (d) 9-2 Het eerste kwart keek Viking'60 de kat uit de boom. Toen kende het geen medelijden meer: 4-1. In het derde kwart werd er nog veel ge scoord (9-2), maar Viking paste zich daarna aan bij de tegenstan der. Maasland MVV'27 heeft in twee beroepsza ken aan het kortste eind getrokken. Zowel het ho ger beroep tegen de schorsing van Jan Poot als het reglementaire protest tegen het met elf man spelende DEVJO is door de KNVB van de hand ge wezen. Secretaris Sjaak Franken trof beide afwij zingen de afgelopen dagen' in zijn brievenbus aan. Beide beroepszaken hebben te maken met de wedstrijd tussen DEVJO en MVV'27, maar staan toch los van eikaar. Een in dat duel door de Maaslandse aanvoerder Jan Poot begane overtreding op zijn Voorburg- se collega Marius Opmeer, is de aanleiding geweest tot alle narigheid. Het hoger beroep van Poot te gen de door de tuchtcommissie uitgesproken schorsing van acht wedstrijden heeft de KNVB terzijde geschoven. Op grond van de door de tucht- commissie vastgelegde monde linge verklaringen, zag de bond geen reden tot strafver mindering. „Wij achten het een gelukkige zaak dat bij dergelijke overtre dingen zo weinig ongelukken gebeuren," besloot de bond haar afwijzing. Ook het restant van de destijds gestaakte wedstrijd houdt de gemoederen bij MVV nog vol op bezig. In acht minuten tijd wist DEVJO na een 2-2 tus senstand MVV alsnog met 4-3 te verrassen. Hoewel DEVJO de twee wissels al had ver bruikt en Opmeer moest uit vallen, speelden de Voorbur gers met toestemming van de KNVB toch met elf man. MVV'27 heeft geen antwoord gekregen op de vraag welk re glement men hiervoor heeft gehanteerd. „De KNVB," zegt een uiterst verbolgen Sjaak Franken, „heeft slechts bericht, dat hun zienswijze reglementair juist was. Daar laten we het niet bij Jan Poot Schiedam De bespre king van de nota welzijn vormde gisteravond tij dens de periodieke verga dering van de sectie I (voetbal) van de Schie damse Raad voor Sport en Recreatie (SRSR) uiter aard het belangrijkste on derwerp van gesprek. Voorzitter Jo van der Touw trachtte andermaal de kat de bel aan te bin den, maar de reacties ble ven aan de magere kant. Slechts Aad van der Horst, voorzitter ad-interim van Mar- tintt. ging wat uitgebreider op de problematiek m Onlangs werd bij de derdeklasser ge sproken over een mogelijke fusie met DHS en DRZ, maar kwam de weerstand met uit de hoek van de ouderen die een emotionele binding met hun club hebben, maar uit die van de selectie. „Bij ons hebben de jongelui het voorlopig tegengehouden", aldus Van der Horst, die zich pas over een half jaar met zijn leden opnieuw over dit 'hete' onderwerp zal buigen. „Als je samengaat, blijft er maar één eerste elftal over en die spelers waren dus tegen. Zij denken niet aan hun kluppie, maar al leen aan zichzelf." Van der Touw had weinig goede woorden over voor deze zienswijze. „Dat is funest voor een club en dat heeft ook niets met het beleid te maken. Voor mij zou dat geen reden zijn", zei hij. En Van der Horst: „Maar bij ons hadden die jon gens op die vergadering wel de overhand, dus zijn de plan nen voorlopig uitgesteld," Maassluis Na Vlaardingen en Schiedam heeft morgenavond in Maassluis de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen plaats. In de burgerzaal van het gemeente huis worden vanaf kwart voor acht naast de échte kampioenen ook Hans Vroon en Wim de Graaf door burgemeeter Hans van Es in het zonnetje gezet De Maassluise Sport- en Recrea- tieraad (MSR) wil op die manier het massale anonieme peloton van 'top-sporters' tijdelijk uit de schaduw halen. Zo deed Vroon mee aan de Holland-triathlon in Almere en legde veelvuldig lang- lauf-kampioen en veteraan De Graaf de Elfstedentocht ruim schoots binnen de limiet af. De te huldigen kampioenen zijn: individueel: Kenny Chritchlow, Julius van Roemburg, Johan van Wilgen, René Smits {allen tur nen), J. Dortweg (hondesport), Lantinga, De Haast, Akramsz, Tillemans, Fransen, Henneveld, K. en A. Wurth, Van Buuren, Kuitert, Oudshoom. Kars, Ten Hoeve, Rob Henneveld (allen judo), Annemiek van Driel (zwemmen); teams: Evergreen dames en -heren (hockey), CKC Maassluis (korfbal), MSV71 (da mesvoetbal), Mahorokan (judo). Eiementum/Green Eagles (bas ketbal) en De Vloot (biljarten). zitten. In een nieuwe brief hebben we gevraagd welk re glement dan wordt gehan teerd. Wij hebben het in ieder geval nergens kunnen vin den." Schiedam De gemeente Schiedam presenteert binnen kort een uitgebreid rapport over de toestand van de lich tinstallaties vande verschil lende trainingsvelden. Zowel in sportpark Harga als in Thurlede laat de sterkte hier van veel te wensen over. Naar aanleiding van een flinke reeks klachten, heeft de ge meente deze zaak nu zelf in behandeling genomen. De voetbalverenigingen die van die accommodaties ge bruik maken, zijn grif bereid meer huur te betalen, als de gemeente dan maar voor bete re verlichting zorgt. Jo van der Touw, de voorzitter van de sectie voetbal van de Schie damse sportraad, sprak gister avond in het clubgebouw van GSS zelfs over een barre situa tie. Schiedam Jo van der Touw is voornemens het dagelijks bestuur van de Schiedamse Sportraad te vragen een offi cieel excuus te eisen van de gemeentelijke afdeling finan ciën. De plaatselijke voetbal verenigingen hebben onlangs zonder uitzondering een flinke nota ontvangen, die in z'n ge heel niet bleek te kloppen. Zo werd Schiedam voor een bedrag van 16.000 gulden aan geslagen, terwijl de penning meester alle rekeningen al had betaald. Ook de schatbewaar der van PPSC ontving een nota, die bij nader onderzoek °P negen van de tien aansla gen incorrect was. PPSC moest alleen nog vijf gulden sleutelgeld overmaken. De paniek die hierdoor bij de meeste verenigingen is ont staan, is sect ie-voorzitter Van der Touw en zijn mede-be stuursleden Hennie van der Reijken en Frans Eijkenbroek in het verkeerde keelgat ge schoten. Van der Touw nam het woord 'schandelijk' in de mond en zal op nadrukkelijk op en excuusbrief aandringen. Vlaardingen VZC behaalde in een vjjfkamp met Kempvis, De Geul, De Devel en Spartaan een uitstekende eerste plaats. De 100 meter vrijesiag voor meisjes on der tö jaar was een complete Vlaarthngse aangelegenheid. Diana Dumas won deze afstand in 1.18.7 en dook ruim onder haar oude persoonlijke bestrijd (was 1.21.1). Tweede werd Marion van Ireen in 1.20.6 en derde Leda Bi- tanc in 1.22.7. De overige medailles gingen naar: goud: Annemiek van Driel, Sonja Stein, Astrid van Irsen; zil ver Annemiek van Driel, Caby van Leenen, Esther Brouwer, Léon van IJzerloo; brons: Wilma van Hofwegen (2x) en Dennis van IJzerloo. DINSDAG 10 DECEMBER Voetbal: 19.30 AZ'67/2—SVV 2; Bil jarten: 19.30 Vaorwedstrijden Tulip Holland-bokaal (poule 2) in café Van der Valk le Vlaardingen; 19.30 Voor- wedstrljden Heto-bokaal (poule 1} in café De Gouden Leeuw te Vlaardin gen. WOENSDAG 11 DECEMBER Zaalvoetbal: Weslwijkhal Vlaardin gen: 21.00 HVOBKB. 21.45 VSV— RKWIK; Biljarten: 19.30 Voorwed strijden Tullp Holland-bokaal (poule 3) Ir) De Griffioen te Vlaardingen: 19.30 Voorwedstrijden De Kroon-bo- kaal (poule 1) In café De Oude Markt te Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrij den De Kroon-bokaal (poule .2) m café De Kroon Ie Vlaardingen: Diver sen: 19.45 Huldiging Maassluise sportkampioenen In gemeentehuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2