Winkeliers verbaasd over 'losse flodder' Maclern i SGP, RPF en GPV willen besluiten terugdraaien Van Rijn spreekt bewoners gif wijk VUMOMGS DftiBUO iCHUMSÜffi COURANT WATERWEE COURANT Van Lingen is nog niet jarig Zicht op artotheek simm 'Betaaldparkeren laatste wat wij willen9 Alben je nog zo oud... Vrachtwagens met gebreken Diefstal opgehelderd S Te gevaarlijk Vlaardingen: meer kans op tramlijn naar binnenstad Kool: royale overwinning WATERWEG Régionale redactie. BredeHavenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen, Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 Schiedam Loopt dorp Kethel van avond weer uit? Die vraag leeft in het CDA, nu Wout van Haften op de advies- lijst niet hoger is gekomen dan een on verkiesbare elfde plaats. Vanavond stelt de CDA-achterban de definitieve kandi datenlijst samen in zaai Beatrix, en men herinnert zich hoe Van Haften vier jaar geleden hoger op de lijst kwam d'oor massale steun uit Kethel. Het dorp is po litiek gezien vanouds een christelijk bol werk; Van Haften is er koster van de kerk. In 1982 ging Van Haftens hogere plaats op de lijst ten koste van Jo Prins. De adviescommissie van het CDA-fractie wordt nauwelijks jonser viescommissie atstraffen door een herhaling van hun pro-Van Haften-stemming. Dat de adviescommissie vier van de negen huidige raadsleden onverkiesbare plaatsen toedicht, heeft geleid tot druk telefoonverkeer binnen het CDA. Vanavond wordt het belangrijke agendapunt ach ter gesloten deuren behandeld en dat leidt haast tot een situatie, waarin men vooraf rollebollend over straat wil. Zo wordt gezegd dat er zelfs een groepe ring is. die Siem Rosman tot lijsttrekker wil bom barderen in plaats van Aad van Lingen, die van daag zijn veijaardag bij het CDA viert, maar die dus nog niet jarig is. Eén van de argumenten bij de opzijgeschoven raadsleden is, dat hun verdwijning uit de fractie wel vers bloed betekent, maar geen vexjonging, waar de leden vier jaar geleden al op aandrongen. Een re kensom leert, uitgaande van negen raadsleden, dat CDA, die zich ditmaal met de lijst heeft beziggehou den. heeft evenals toen Jo Prins verkiesbaar gezet: op nummer 2es. Ook nu wordt hij beter geacht dan Van Haften. Uit dit advies wordt afgeleid, dat de Kethelse CDA'ers in het ongelijk ijn gesteld. Men is ook benieuwd, of de Kethelaars op hun beurt de ad- de gemiddelde leeftijd van de als verkiesbaar voor gestelde CDA'ers uitkomt op 503/! Vier jaar geleden was de gemiddelde leeftijd van de huidige raadsle den 521/1, zodat de verjonging slechts. 13A jaar be draagt Er zijn CDA'ers die dit te weinig vinden en zich afvragen, waarom bijvoorbeeld Theo Schoen makers niet hoger op de lijst is geplaatst Schoenma kers had tenslotte al in ae gemeenteraad kunnen zitten, maar hij prefereerde solidariteit met het toen nog geldende bloedgroepensysteem bij het CDA, waardoor een KVP'er voorging. Voorts is er verbazing over de onverkiesbare tiende plaats van Els Hellwig, die vier jaar geleden zelfs nog een serieuze kandidate was voor het lijsttrek kerschap: En Luud Snel bromt, dat hij dinsdag in de commissie stadsvernieuwing over de Sommelsdijk- sestraat geheel verkeerd begrepen is, wat hem nu slecht uitkomt. Een slagroomtaart is altijd lekker. Al ben je meer dan honderd jaar. Burgemeester Fred van Lier was gistermorgen op bezoek in verzorgingstehuis De Wetering aan de Claudius Civiluslaan. Daar vierde Sara Johanna Dropped haar 101e verjaardag. Wetering- personeel en familieleden hadden er handenvol werk aan, maar deden dat met zichtbaar plezier. De burgemeester' had behalve een bos bloemen een reusachtige memslagroomtaart bij zich. Mevrouw Droppert probeerde de taart meteen en aan haar gezicht te oordelen Was het dik voor elkaar. Schiedam Bij een politie controle, speciaal bedoeld voor zwaar verkeer, zijn gis teren op rijksweg 19 in Schiedam negen vrachtwa gencombinaties stilgezet we gens technische gebreken. Er werden tussen negen uur en half drie 29 processen-ver- baal opgemaakt, de meeste v<$or overtreding van de rij- tijdenwet. De, controle werd uitgevoerd dttor de politiekorpsen var» Rotterdam, Schiedam, Vlaar dmgen en Maassluis, de dou ane' en de rijksverkeersin spectie. Twee chauffeurs moesten hun combinatie een tifüje langs de kant zetten, ojqiaat zij veel te lang onafge broken achter het stuur had den gezeten. Maasdijk De diefstal van kantoormateriaal uit een be drijf aan het Corn el is Hout- manplein in Maasdijk is op gelost. Drie Schiedammers van 21 jaar, die al enige tijd door de Rotterdamse politie worden vastgehouden, hebben be kend onlangs uit de Maas- dijkse fabriek voor 50.000 gulden aan schrijfmachines eii kopieerapparaten te heb ben gestolen. Het drietal bleek nog een serie andere inbraken op hun kerfstok te hebben. VlaardingenDe fractie van SGP, RPF en GPV gaat opnieuw onder leiding van Rien Lensveït de verkiezingen voor de gemeenteraad in. In hun gezamenlijk programma komen de kleine christelijke partijen terug op veel besluiten, die de afgelopen periode in de gemeenteraad zijn genomen. Zij willen veel van die besluiten alsnog terugdraaien. Zo moet volgens SGP, GPV en RPF de afsluiting"van Emaus en Voorstraat ongedaan worden ge maakt. De drie partijen kondigen aan, dat zij zich net als de afgelo pen vier jaar blijven verzetten te gen uitvoering van het verkeers circulatieplan. Vrachtverkeer zou van de Van Bogendorplaan en de Van Linden van den Heu- vellsingel moeten worden ge weerd en de busbaan in Holy- Noord moet voor autoverkeer worden opengesteld. SGP, RPF en GPV houden vast aan de instelling van een steun fonds voor de minima. De ge meenteraad liet tijdens de begro tingsbehandeling in november al weten in meerderheid niets voor zo'n fonds te voelen. Lensvelt en de rijnen willen ook extra aan dacht voor kwijtschelding van gemeentelijke belastingen voor mensen met lage inkomens. Een CDArvoorstel van die strekking haalde het in november ook al niet in de Vlaardinge gemeente raad. Het huidige RPF-raadslid Cor de Jonge staat tweede op de kandi datenlijst eft CPV'er G.W. van Veelen derde. De drie partijen hebben afgesproken, dat zij alle maal minstens een paar jaar in de raad vertegenwoordigd zullen zijn. In het verkiezingsprogram staat nog een oude wens van de kleine partijen: het aantal wethouders in Vlaardingen zou moeten worden teruggebracht van vijf naar vier. Vlaardingren De winkeliersvereni ging van de Scliie- d am se weg is ver bluft over de uit spraak van wethou der Jan Madern, dat winkeliers gevraagd zouden hehben om, net als in de binnen stad, betaald parke ren in te voeren. „Dat is wel het laat ste wat wij willen", zegt secretaris Ad van Peperstraten van die vereniging in oprichting. De wethouder maakte in de com- missie verkeer met enige trots melding van het gerucht, dat de winkeliers aan de Schiedamse- weg van plan zijn om te vragen om de invoering van betaald par keren. „Er komen vragen naar ons toe. Betaald parkeren is dus nodig", hield hij de commissie voor. Het politiek zo omstreden besluit om parkeermeters en -au tomaten in de binnenstad te plaatsen was dus zo dom nog niet, leek de voor de hand liggende conclusie. Maar Van Peperstraten heeft geen Idee waar Madern zijn ge rucht vandaan heeft „Het is ze ker niet de wens van de winke liers en van ons is ook geen ver zoek uitgegaan. Dan zou ik het weten. Dat gerucht moet ik te genspreken". Voorzitter Harry Dijkman van de organisatie van Vlaardingse ondernemers reageert geschrok ken op de uitlating van de wet houder. „Het is al erg genoeg dat er in de binnenstad betaald par keren wordt ingevoerd. Dat moet zich zeker niet uitbreiden. Dan ontstaat in de straten achter de Schiedamseweg weer een ver hoogde parkeerdruk en moet ook daar een belanghebbenden rege ling worden ingevoerd", vreest Dijkman. „En zo blijft dat maar doorgaan". Madern haast zich om te verdui delijken, dat de gemeente geen parkeerregime zal afdwingen voor de Schiedamseweg. „Alleen als belanghebbenden erom vra gen gaan wij daartoe over"-. Het gerucht, vertelt hij, is hem toege speeld door één van zijn ambte naren. „Een losse flodder zou ik het niet willen noemen", zegt hij bedachtzaam, om vervolgens toe te geven: „Maar er is inderdaad niets rechtsstreeks aan mij ge vraagd". Zijdeveld en Nesse onthullen een levensgroot bord. Galeriehoudster An van den Brand: aanmoedigingspremie. Posthoorn: twee panden op het oog Schiedam Wethouder Herman Posthoorn hoopt dat hij binnenkort eindelijk een pandje op de kop kan tikken, waarin de Schiedamse ar totheek wordt gehuisvest Hij te al geruime tijd zonder succes od zoek naar een dergelijk onderkomen. turele aanpassingen in het beel- dende-kuristbeleid' te bewerk stelligen. Posthoorn is er met name op uit het aantal expositie- mogelijkheden te verruimen. In' die visie past het krediet van 25.000 gulden dat, vooruitlopend op de verwezenlijking van een artotheek, is uitgetrokken voor de aankoop van kunstwerken. Voorlopig worden die werken in het Stedelijk Museum opgesla gen.' Ook galeriehoudster An van den Brand profiteert eindelijk van Posthoorns kunstbeleid. Zij krijgt een eenmalige subsidie van 5000 gulden om in 't Koetshuys aan de Lange Haven de expasitiemoge- Hjkheid te verbeteren. Posthoorn typeert de subsidie als een aan moedigingspremie. De portefeuillehouder liet de commissie culturele zaken deze week weten dat hij momenteel twee panden op het oog heeft. Posthoorn wilde niet zeggen om welke 'serieuze gegadigden' het gaat.' In de Schiedamse kunste naarswereld vraagt men zich af hoe serieus die opties zijn. In het verleden heeft Posthoorn wel va ker met grote stelligheid locaties voor bepaalde voorzieningen ge noemd, die achteraf door een an dere instelling werden ingepikt Het meest recente voorbeeld be trof het Educatief Centrum dat aan de Parkweg zou komen, maar waar uiteindelijk het Mi grantencentrum werd gehuis- l vest. Hij zegt er echter hard aan te wil len trekken om een aantal 'struc- Schiedam Nee, eep rondlei ding door de voormalige gemeen tesecretarie in de Nieuwstraat zat er voor de genodigden gistermid dag niet in. Veel te gevaarlijk, had aannemer Breur wethouder Chris Zijdeveld in het oor gefluis terd. Het officiële gedeelte, dat het begin van de restauratie van het pand vergezelde, bleef dan ook beperkt tot het onthullen van een levensgroot bord waarop alle voor de werkzaamheden belang rijke feiten staan vermeld. Zijde veld deed dat samen met de heer Nesse, de nieuwe voorzitter van bewonersveremgmg Schiedam- Centrum. Even later wilde Zijdeveld in het stadhuis op de Grote Markt nog wel kwijt dat hij er ondanks die abominabele bouwkundige staat op vertrouwt dat de verbouwing tot 21 huizen voor alleenstaanden en duohuishoudens een succes wordt. f Breur verwacht dat de woningen over een jaar kunnen worden op geleverd. Maassluis Lenie van Rijn-Velleköop (PvdA), als Rijnmond-gecom mitteerde belast met milieuzaken, kwam gisteren zelf naar Maassluis om de bewoners van de Dr Albert Schweitzerdreef in te lichten over de stand van zaken in de grootste gifwijk van Nederland, de Steen- dijkpolder. Wethouder Elly Coenen (volksgezondheid) onderbrak zelfs de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen om de eerste van twee inloopavonden te bezoeken. Enkele tientallen bewoners kwamen naar ontmoetingscentrum Ko ningshof om vragen te stellen. De leden van de commissie Bodemon derzoek, de afgevaardigden van Rijnmond en de Maassluisse ambte naren beleefden een rustig avondje. De bewoners lieten zich uitvoerig over de stand van zaken voorlichten. Zij konden bij drie standjes te recht met vragen over bodemkundige aspecten, de gevolgen voor de volksgezondheid en de overige aspecten, zoals juridische, financiële en bestuurlijke. De bijeenkomst werd gehouden naar aanleiding van de uitslag van het nader onderzoek, dat aantoonde dat er op de lokatie van de voormalige vuilstort sprake is van een ernstige bodemveront reiniging. vj-m 'iVtó firir-VjiV Vlaardingen De kans dat tramlijn I van de RET wordt doorgetrokken van Schiedam- Woudhoek naar de binnenstad van Vlaardingen is groter gewor den. Dat dénkt althans het ge meentebestuur van Vlaardingen, nu het openbaar lichaam Rijn mond haar eis van woningbouw in de Broekpolder heeft laten va ren. Rijnmond is er altijd voorstander van geweest de tramlijn vanuit Schiedam-Noord door te trekken naar Vlaardingen-Holy. Het eindpunt zou dan komen te lig gen bij de geplande nieuwbouw in de Broekpolder. Die woning bouw is echter van de baan en daarmee volgens wethouder Jan Madern ook het door Rijnmond voorgestelde trambaantracé, waar Vlaardingen ernstige be zwaren tegen heeft. De gemeente is bang dat een rechtstreekse tramverbinding van Holy-Noord naar Rotterdam koopkracht uit Vlaardingen zou wegzuigen De tramlijn moet haar eindpunt hebben onder het Veerplein, vindt de gemeente, en zij ziet daar nieuwe mogelijkheden voor. Haltes aan de rand van de Broek polder zouden in die nieuwe visie vooral een toeristisch belang heb ben. „Daar onstaat per slot een recreatiegebied dat er niet om liegt", zegt Madern. Voor mensen die daar niet met auto of fiets kunnen komen is zo'n tram best handig. Als wij dat voor elkaar krijgen, denk ik dat wij goed be zig zijn". Madern lijkt een tikje jaloers op de gemeente Schiedam, die wel een tram naar de binnenstad er» zelfs nog verder heeft. „Wij wil len voor Vlaardingen hetzelfde plaatje. Het is meer dan gewenst dat die tramlijn er komt en daal gaan wij dan ook hard aan wer ken". Vlaardingen De Vlaardingse CDA-leden hebben gisteravond tijdens een besloten vergadering in de Bethelkerk in grote meer derheid Aart Kool gekozen tot lijsttrekker. Tegenkandidaat Leo de Snaaijer maakte geen kans te gen de voormalige afdelingsvoor zitter van de partij. Kool, bijzonder gelukkig met zijn royale overwinning, heeft er alle vertrouwen in dat het CDA het verlies dat zij vier jaar geleden opliep bij de verkiezingen in maart 1986 gaat goedmaken. „Ik reken er vast op, dat wij zetels te rug gaan winnen". De leden namen het voorstel van het bestuur voor een kandidaten lijst bijna onveranderd over. Al leen Agnes van Ardenne schoof een stukje omhoog, van de elfde naar de negende plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1