PvdA verdeeld over methode-Beenhakker iatabaRk S MMISNSS OAEBlAü SCHIEOAMSCHE COHRAMT MBWf IflïIBWiE iliBMI Uniek vuur werkverbod uit de tijd geraakt Bestuursleden teleurgesteld Veroordeeld wegens poging tot doodslag Maassluis krijgt halve dagopvang Man probeert ex-vrouw Projectontwikkelaar maakt studie te wurgen Portofoons gestolen Gemeente werkt viskraam tegen Quibus raakt vergunning voor levende muziek kwijt Bij de Rabobank heeft u alle vrijheid, wanneer het- om de uitbetaling van uw rente-opbrengsten gaat. Wilt' u het per kwartaal? Dat kan. Of per maand of per jaar? Kan óók. Zelfs vóóraf, als u wilt! Bij het afslui ten van een Spaar-Vast-Rekening bepaalt u zélf op welk moment de rente-opbrengst wordt uitbetaald. Kiest u maar. Bij de Rabobank. geld en goede raad WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus no,3131 BCVIaardinq~ WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209 Schiedam De voorzitter en de vice-voorzitter van de Schiedamse PvdA-af- deling, Ruurd van der Veer en Hans Verlinde, zijn 'teleurgesteld' over hun lage notering op de advieslijst van de commis- sie-Simons. Verlinde komt pas voor op een onverkiesbare 22e plaats, Van 7' der Veer staat nog twee 'rugnum- mers' lager. In de wandelgangen hebben zij uit reacties begrepen, dat hierover veel verbazing be- staat bij de achterban. Van der Veer was aanvankelijk zelfs getipt als lijsttrekker, dat 1 wordt echter de huidige fractie- leider Gé Brouwer, indien de le- den het voorstel van de commis- sie-Simons overnemen. De lage plaatsing van Verlinde en Van der Veer wordt door som migen in verband gebracht met de kritiek, die Jan Simons c.s. op het afdelingsbestuur uitoefenen. Die kritiek is er, omdat er voor de gemeenteraad slechts 37 kandi daten zijn (van wie er later nog twee afvielen). In 1982 waren er voor de raadsverkiezingen liefst 63 kandidaten. In het plaatselijk partijblad Voor waarts schrijft de commissi e-Si- mons: „Mede gezien het totale aantal leden van de afdeling (567) moet deze 'neergaande lijn zorg baren. Het lijkt de commissie nut tig hiernaar een onderzoek in te stellen. Publicatie in de Voor waarts moet wellicht niet als vol doende worden beschouwd. Mo gelijk is toch ook alle leden van de afdeling een persoonlijke brief te zenden (eventueel met ant woordkaart). Een dergelijke me thode zou het noemen van na men kunnen bevorderen. Ook had in de Voorwaarts van augus tus niet reeds behoeven te wor den gesteld, dat de indieners al leen kandidaten mochten stellen met zijn of haar toestemming. Ook dat bevordert het noemen van namen niet". En dan komt het: „Het is de com missie opgevallen, dat het be stuur zelf niet zoveel moeite heeft gedaan om te bevorderen, dat in eerste instantie zoveel mogelijk namen werden genoemd. Collec tief zijn door het bestuur ook geen namen ingediend- Tegen de gewoonte in werden ook de na men van de 2ittende fractieleden niet genoemd. Wel werden door individuele leden van het be stuur eigen voorkeurskandidaten voorgedragen, waarvan er vier betrekking hadden op zittende bestuursleden". Onverkort Met andere woorden, het bestuur wordt verweten haar eigen leden naar voren te hebben gesehoven. Van der Veer: „Ik ben teleurge steld. Onlangs ben Ik voor de der de keer tot voorzitter gekozen. Als er nu zoveel kritiek op het af delingsbestuur is, dat deze passa ge een juiste afspiegeling is van wat er leeft, had ik toch mogen verwachten daarvan in een eer der stadium iets te horen. Dan had men een tegenkandidaat kunnen stellen. Ik zou het onjuist vinden, als men mij onverkies baar zet omdat ik opnieuw voor zitter werd, want ik heb duidelijk laten weten dat het een nood greep was tijdelijk, om de boel te redden, want memand anders wou en dat ik mijn kandida tuur voor de gemeenteraad on verkort handhaaf". Van der Veer zegt als voorzitter vier jaar lang 'een brok werk' aan de PvdA te hebben gehad. „Dat is natuurlijk geen garantie voor een verkiesbare plaats, maar je mag toch wel hopen", zegt hij. Volgens Van der Veer heeft het bestuur geen kandidaten gesteld, omdat ook bestuursleden zelf de raad in wilden, en dan de indruk van partijdigheid kon worden ge wekt. Hans Verlinde voegt daaraan toe: „Je hebt gezien, waar het in 1982 toe leidde. Er kwam een hele om wenteling. Zo hoeft het dus niet Het is geen zaak van het bestuur om mensen aan te bevelen als raadslid, maar om het kader in bredere zin op te vijzelen. Dat Ruurd van der Veer: 'Ik had kritiek dan toch graag eerder ge hoord'. hebben wij gedaan en daaruit ko men dan wel de kandidaten naar voren". Verlinde vindt dat de kritiek op het geringe aantal kan didaten eerder had moeten ko men, namelijk al toen de groslijst bekend werd waaruit de raads- kandidaien geselecteerd moesten worden. Van der Veer vindt de kritiek ongepast, omdat de com- missie-Simons niet daarvoor is ingesteld. Gé Brouwer: door de commis- sie-Simons aanbevolen als lijst trekker. sie-Simons zegt voor haar werk veel te weinig tijd te hebben ge had. Van der Veer: „Wij als be stuur hebben voorgesteld er pas op 20 januari over te vergaderen, maar het waren de leden die er 6 januari van maakten. Dat valt ons niet kwalijk te nemen. Het was tegen ons advies in!" Capaciteiten Er komt nog iets bii: de commis- Verlinde: „Het klinkt misschien sentimenteel, maar als ik kijk naar zijn leeftijd, zeg ik: dit is de laatste kans voor Ruurd om nog in de gemeenteraad te komen". (Van der Veer is 58 jaar oud t Verlinde: „Zelf ben ik ook teleur gesteld. Als je al een tijd mee draait en veel werk verzet, ver wacht je niet dit Misschien vind men mijn capaciteiten gering maar dan had ik dat graag eerder willen horen. Ik wijs erop, dat on- der dit bestuur de afdeling een hechtere club is geworden dan vroeger. Ik denk ook dat w» straks beter met elkaar zullen omgaan dan vroeger. Als ik naar mijzelf kijk, ik kan goed met Gé Brouwer overweg, ik kan goed met Ruurd overweg, dus ik denk dat Ruurd en Gé het toch ook wel met elkaar zullen kunnen vin den. Zelf heb ik er wel voor ge waakt de laatste maanden niet in vriendenclubjes verzeild te ra ken". Verlinde houdt rekening met de mogelijkheid, dat de commisste- Sïmons niet steeds de beste PvdA'ers verkiesbaar heeft ge zet. „Als ik het vergelijk met een coach als Leo Beenhakker, dan zie je dat hij niet altijd de elf beste opstelt, maar dat er een team moet ontstaan. In een team heb je niet allemaal individtiele spelver delers nodig, dan werkt het niet. Misschien heeft de commissïe-Si- mons dat laten meespelen. Dan ï'ind ik het jammer dat men my buiten dat team plaatst. Maar ach, het is een voorstel van vijf men sen, want groter was de commis sie met, en de leden besluiten. Ik wacht 6 januari wel af". i 1 Utrecht Dé" Utrechtse reeht- bank heeft dinsdag een 59-jarige Schiedammer veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis- straf van zes maanden wegens i poging tot doodslag. Onder in- 1 vloed van drank en kalmerings middelen viel de Schiedammer in augustus van dit jaar met een sabel twee Utrechtse agenten aan, die door zijn vriendin na een ruzie te hulp waren geroepen. Met het vonnis ging de rechtbank voorbij aan het verzoek van de advocaat om zijn cliënt ie ont slaan van rechtsvervolging, om dat de man op het moment van de daad ontoerekeningsvatbaar zou zijn geweest Maassluis Peuterspeelzaal De Zonneschijn in Maassluis wil in i februari beginnen met halve dag opvang voor peuters van 2,3 en 4 jaar. „Het is een nieuwe voorziening, een verruiming van demogelijk heden", zegt coördinatrice Jean ne van Bakel, „die voor studeren de en werkende ouders veel kan betekenen". Voorzichtigheids halve doet de stichting Kinderop vang Maassluis echter eerst een onderzoek naar de behoefte- Halve dagopvang betekent, dat ide peuters van acht uur 's mor gens tot een uur 's middags onder .de pannen zijn. Dat vraagt extra voorzieningen, zoals een plek waar de peuters een dutje kun nen doen of zich even terugtrek ken uit het rumoer. De grote peu- terspeelzaal aan de Vincent van Goghiaan kan die voorziening moeiteloos herbergen, ;De stichting wil beginnen, met een groep van ten hoogste zeven tien peuters. Als er voldoende be langstelling is zal ook worden be keken, of opvang van kinderen «•vanaf zes weken mogelijk is. fMeer informatie is te verkrijgen bij Jeanne van Bakel, telefoon 01899-17247. Kantoren bij station Oost Op het Kerkeiland mag geert rotje knallen. Kerkeiland Maassluis 'stiltegebied' Maassluis De meeste gemeen ten hebben een allesomvattende vuurwerkbepaling in hun poli tieverordening opgenomen. Vuurwerk afsteken mag slechts op 31 december en I januari. Die door de VNG gepredikte ge dragslijn is vrijwel overal in Ne derland overgenomen. Maassluis vormt daarop echter alweer ruim tien jaar een uitzondering. De stad houdt zich weliswaar aan die twee dagen, maar maakt een uit zondering voor het Kerkeiland. Daar mag ook rond dejaarwisse- - Vlaardingen Een 53-iarige man heeft vannacht geprobeerd zijn ex-vrouw in haar woning op het Emmaplein te wurgen. De vrouw wist te vluchten en belde bij de buren de politie. De man, die sterk onder invloed van alco- hol verkeerde, is in het politiebu reau ingesloten. Maassluis Inbrekers zijn bij Key Kramer in Maassluis met een complete portofooninstallatie ter waarde van enkele duizenden guldens aan de haal gegaan. Men kwam binnen door aan de ach terzijde van het pand een raam te forceren. ling geen rotje knallen, geen voetzoeker zoeken. Hoewel men zowel op het ge meentehuis als het politiebureau niet meer exact weet waarom die beperking is ingevoerd, bestaat het vermoeden dat het heeft te maken met de aanwezigheid van de Grote Kerk. „Een monument, en daar kan je niet voorzichtig genoeg mee omgaan", vindt poli tiewoordvoerder De Jong. De af deling voorlichting op het ge meentehuis voegt daaraan toe dat op het industrieterrein vroeger olteén werden verwerkt. De maatregel zou vooral gericht zijn op de voormalige fabriek De Ploeg, die ongeveer drie jaar ge leden afbrandde. Maassluise jongeren houden zich volgens de politie aardig aan het verbod. „Dat komt echter vooral omdat er weinig woningen in de buurt zijn, want ve r storen ze zich met zo aan de regeltjes", weet De Jong uit ervaring. Hij verwacht dan ook dat er de ko mende dagen overal in de stad weer vuurwerk in beslag zal worden genomen. Vlaardingen VVD'er Geor ge Neïjsseï heeft sterk de in druk, dat burgemeester en wethouders visbakker George Don tegenwerken in zijn plan nen om e*»n viskraam te be ginnen op de Maasboulevard. Ruim een jaar geleden besloot de gemeenteraad, 2eer tegen de zin van B en W, dat die kraam er moest komen, maar de dag dat Vlaardingers een harinkje kunnen happen aan de oever van de Nieuwe Maas ligt. nog niet in het verschiet. De vergunning om de kraam neer te zetten kan Don wel krijgen, de vergunning om er vis te bakken met „Hij kan 'm alleen als zomerhuisje gebrui ken", zei een ambtenaar gis teravond. Volgens de hinderwet staan de visbakker twee mogelijkhe den open. Hij kan een installa tie op zijn kraam zetten die de bakluchtjes binnen de perken houdt, en hij kan de luchtjes afvoeren door een pijp, maar die moet dan twee meter bo ven de dakrand van de hoog ste flat in de omgeving uitko men, Beide vindt Don te duur. Als de visbakker tegen de wei gering van de hinderwetver gunning in beroep gaat levert dat weer twee jaar vertraging op. Don Is al jaren bezig om eindelijk zijn viskraam te mo- i gen beginnen en is al vaak bij- na moedeloos geworden van alle vertraging. Eerst volgde de gemeenteraad burgemees ter en wethouders, die zeiden dat de bewoners van de Maas boulevard zeker in opstand zouden komen tegen de vis kraam. Langzaam gingen de raadsleden echter Om; een vis kraam aan het Vlaardingse havenhoofd leek hen toch wel aantrekkelijk. Vlaardingen en vis hoorden immers bij elkaar. Een jaar geleden besloot de raad dat de kraam er moest komen. Wethouder Bas Goudriaan liet nog eens goed merken, dat hij het met die beslissing van de raad niet eens was. „Wij heb ben eens bomen willen plan ten aan de Maasboulevard. Dat is gestrand omdat er een regen van bezwaarschriften kwam," herinnerde hij zich. „Die mensen weten donders goed de weg en zij weten pre cies wat ze willen. Ze willen niets." Goudriaan verwacht dat de bewoners de viskraam op alle mogelijke manieren zullen tegenhouden. Neijssel vond dat een zwaktebod. „U hebt er gewoon geen zin in." Vlaardingen Een projectontwikkelaar studeert op de moge lijkheden om bij het NS-station Vlaardin- gen-Oost een kanto rencomplex te bou wen. Een architect heeft schetsen ge maakt voor het ter- reintje met de kas tanjebomen tussen café Oost, het sta tionsplein en de spoordijk, waarbij hij uitgaat van een gebouw dat duizend vierkante meter grond in beslag neemt, met vier vleugels van hoog uit acht verdiepin gen. Zowel het café als de snackbar aan het plein zouden kunnen blijven staan. Als het marktonderzoek van de projectontwikkelaar gunstig uit pakt, komt hier het kantorercomplex. meegespeeld, veronderstelt amb tenaar Ad Smit Duyzentkunst. „Kijk maar naar Hoofddorp, Den Haag en Amsterdam-Zuid, daar zijn ook kantoren gebouwd bij spoorwegstations." De plannen, waarin zevendui zend vierkante meter kantoren en vijfhonderd vierkante meter winkels zijn opgenomen, verke ren nog m een pril stadium. De gemeente verwacht dat de schetsplannen in het komend voorjaar klaar zijn. Met die teke ningen moet de ontwikkelaar dan de boer op, om te onderzoe ken of er belangstelling is voor de kantoren. De gemeente is bepaald niet on gelukkig met het initiatief van de projectontwikkelaar. In een on langs verschenen nota over het promotie- en acquisitiebeleid staat de klacht, dat in Vlaardin gen de sector industrie wèl, maar de sector dienstverlening niet voldoende is vertegenwoordigd. De gemeente wil zelfs externe deskundigen inschakelen, om te kijken of er een markt is voor kantoorgebouwen. Voor het met een haag omzoomde grasveld bij het stationsplein is dat dus niet meer nodig. De ontwikkelaar is blijkbaar ge lokt door het vooruitzicht, dat binnen afzienbare tijd de 'oren' van de Beneluxtunnel worden opengesteld. Het kantorencom plex staat dan op nog geen vijf honderd meter van de op- en af rit naar rijksweg 19. Maar ook de ligging aan het spoor heeft zeker Schiedam De muziek vergunning van het jongerencafé Quibus is ingetrokken na herhaalde klachten van een buurman aan de Lange Haven in Schiedam. Vooral in het afgelopen weekend, bij een concert van Big Beat, is de geluidshinder de buurman weer te veel geworden. „Voorlopig mogen wij geen groepen meer uitnodigen voor een optre den," deelt Peter Bodhi mee. Het programma voor aanstaand week einde is dan ook afgelast, er moet nu iets anders worden gezocht. „Iets beschaafds," denkt Peter Bodhi, „pantomime bijvoorbeeld, of zacht theater." De komende dagen zal een Quibus-delegatie nog overleg voeren met de politie en de gemeentelijke afdeling algemene 2aken, maar het ziet er naar uit dat er in december geen live-concerten meer mogen plaats vinden. Grammofoonplaten draaien mag nog wel, „mooie kerstplaat jes of zo," datspreekt Peter Bodhi wel aan. De klager woont niet aan de kant van de Kleine Visser of in de belen dende percelen van Ltndau en Wibau, maar vreemd genoeg aan de andere kant. De woning is van de Quibus gescheiden door een steeg, dus de bastonen dreunen niet door de muren heen. „Ik denk dat het geluid via de ventilator naar buiten gaat," zegt Peter Bodhi. Een vaste hoge rente en uw rente-opbrengst

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1