WATERWHT 161 En Lena maar ldingelen... SP0R1 Buitelaar nog nijdig Kersttoernooi DWS f is meer dan liandbalh Habermehl vertrouwen Van Reij twijfelt Prestatieloop Vliegclub wil exclusieve sport betaalbaar maken Jeugddroom Piet Bergwerff in vervulling Schiedam opgelucht Juventus maakt propaganda Deelnemers 'Een vliegtuig bouw je in de achterkamer' Schiedam Bij de familie Kraan thuis staat een vlieg tuig m de kamer "Een echt vliegtuig in aanbouw, nafr ontwerp van de Fransman Pottier en volgend jaar zo mer xs het klaar. Joop Kraan is er samen met Piet Boers nu vier jaar aan bezig en allebei zijn ze bezeten van de vliegerij. Van ohedrukmeters en vleugelribbe tjes tot en met het heerlijke gevoel van vrijheid en uit stijgen boven de wolken, waar altijd de zon schijnt. Kraan en Boers zijn be stuursleden van de door hen zelf opgerichte Kring Zelf bouw en Sportvliegen. Een vereniging met 46 leden. Verspreid over Zuid-Holland zijn die leden zeven vliegtui gen aan het bouwen. In schuurtjes, garages, of, zoals in de Geervlietsestraat in Schiedam, in de achterka mer. Wat bezielt iemand om zijn huwelijk op het spel te zetten en zich op de vliegtuigbouw te storten? Joop Kraan: „Als je vliegt, ben je zo vrij als een vogeltje in de lucht, Dat dacht ik tenminste, toen. ik lessen ging nemen op vlieg veld Zestienhoven. Maar al gauw bleek dat ook de blau we hemel vol zit met regele- menten, voornamelijk over waar je niet mag komen." Een nieuwe vliegsport, afkomstig uit Amerika, waarbij je met een grote driehoekige vlieger, glider, van een berg afspringt, beloofde wat meer vrijheid te geven. Kraan importeerde de eerste hand gliders uit Canada en bij ge brek aan echte bergen in ons land introduceerde hij Kiting: „Je laat je door een auto optrekken, de lucht in. Het was nieuw, had iets zigeunerachtigs. De officiële in stanties wisten niet meteen wat ze met ons aanmoesten. Maar echt vliegen is natuurlijk toch iets anders." Hartstochtelij k Piet Boers is altijd een hartstoch telijk modelbouwer geweest. Hij maakte radiografisch bestuurba re vliegtuigen. En wel zo groot mogelijk. Ook hij zag zich gecon fronteerd met wettelijke bepalin gen, want een modelvliegtuig mag niet zwaarder zijn dan 5 kilo en net motorvermogen moet on der de 10 cc blijven. Toen deze twee mensen elkaar ontmoetten, waren de plannen snel gesmeed. Zelf een echt vliegtuig*bouwen en daarmee samen vliegen, dat is nog eens een onderneming. Boers had zich al geruime tijd ge oriënteerd op mogelijkheden voor zelfbouw van vliegtuigen en was in Frankrijk bij ene Pottier terecht gekomen. Deze ontwer per bleek zo gecharmeerd van de buitenlandse belangstelling, dat Boers op een waar feestmaal werd vergast en een complete se rie bouwtekeningen mee naar huis mocht nemen. Wie in Nederland een vliegtuig wil bouwen, moet Fokker heten, of lid worden van een officieel erkende vereniging. Kraan en door Gijs Konïngs Boers .sloten zich aan bij de enige club van zelfbouwers, die ons land rijk was. Maar toen bleek dat deze vereniging in haar hele bestaan slechts een enkel vlieg tuig de lucht in had gekregen, be sloten ze voor zichzelf te begin nen. Een officiële erkenning wordt door de Hijks Luchtvaart Dienst gegeven. Vanzelfsprekend moe ten er eerst de nodige bureacrati- sche hindernissen genomen wor den. Zo verlangt de Dienst dat de vereniging een Technische Ad vies Commissie installeert, be staande uit mensen die als be trouwbaar en vakbekwaam aan gemerkt kunnen worden. Zo'n commissie is er inmiddels, telt 14 mensen, die allemaal beroepsma tig met de vliegtuigbouw te ma ken hebben. Joop Kraan: „We zitten tegen de erkenning aan. De RLD heeft al laten doorscheme ren dat dit begin volgend jaar zal gebeuren." Brabant De vereniging is nu op zoek naar een plekje op een vliegveld, waar de hangar gebouwd kan worden. Het bouwmateriaal voor zo'n on derkomen is ooit geschonken door een aardig bedrijf: Galand BV uit Rotterdam. Onderhande- Joop Kraan en Piet Boers: 'Iedereen die handig is en over genoeg doorzettingsvermogen beschikt kan een vliegtuig bouwen'. lingen met de directie van vlieg veld Zestienhoven zijn tot op he den zonder resultaat gebleven. Ypenburg is een militair vlieg veld, zweefvliegtuigen vindt je er wel, maar een thuishaven voor de Kring Zelfbouw en Sportvlie gen ziet Joop Kraan nog niet zo snel gerealiseerd: „We kunnen in Brabant terecht, op vliegveld Seppe. Daar worden we met open armen ontvangen. Pro bleem is de afstand. Al onze leden, wonen in Zuid-Holland, maar als het niet dichterbij kan, maken we dankbaar gebruik van het Brabantse aanbod." Voorlopig blijven de bouwers nog aangewezen op hun provisori sche werkplaatsen in schuurtjes, garages en achterkamers. Boers: „Je moet er wel een beetje ruimte voor hebben. Er is iemand bij ons die in een heel klein kémertje aan het bouwen is. Die moet straks de pui uit z'n huis halen om het vliegtuig buiten te krij gen." De vereniging wil hei vliegen voor een grote groep liefhebbers betaalbaar maken. Wie* zelf bouwt, bespaart al gauw zo'n ne gentig procent op de aanschaf kosten van een nieuw vliegtuig. Aan onderdelen en materiaal kost een tweepersoonskist 15 a 20 duizend gulden. Peter Boers: „Ie dereen, die handig is en over ge noeg doorzettingsvermogen be schikt, kan een vliegtuig bouwen. Het grootste probleem is datje er vier jaar mee bezig bent. Je moet een beetje ausdauer zijn en on danks je ups en downs, die ieder een natuurlijk heeft, toch door blijven gaan." En hoe zit het met je vrouw en- kinderen? Joop Kraan: „Als ma het niet ziet zitten, komen er ge garandeerd echtscheidingen van. Je moet geen schimmen najagen. Alles watje maakt wordt gecon troleerd door de Technische Ad vies Commissie. Goedgekeurde onderdelen worden op lijsten bij gehouden, die weer door de Rijks Luchtvaartdienst worden gecon troleerd. Die RLD komt ook zelf kijken. Allicht wordt er wel eens iets afgekeurd en dan moet je de moed niet laten zakken," Volgens de twee zelfbouwers kan iedereen, die echt wil, zich uitein delijk bezitter noemen van zijn eigen gebouwde vliegtuig. Kraan: „Moet je je voorstellen, alles is grijs en grauw, een en al triestig- heïd met het weer. Dan stapje in je vliegtuig, stijgt boven de wol ken en plotseling zitje heerlijk in de zon. Je krijgt gewoon de nei ging om uit te stappen." Grootste wens van Kraan en Boers is om nog eens een vlieg tuig naar eigen ontwerp te bou wen. Gebruikelijk is' om een reeds goedgekeurd ontwerp te nemen, aangezien de regels in ons land zeer streng zijn. Ameri ka daarentegen geeft de zelfbou wers de meeste vrijheid. Boers: „Er kan daar naar hartelust wor den geëxperimenteerd, zoveel, zelfs dat de industrie er op terug grijpt. Professionele ontwerpers proberen zo in hun vrije tijd nieu we snufjes uit, waarvoor op de fa briek geen mogelijkheden zijn of geld uitgetrokken ka worden." Maasland Ais schooljon gen wist Piet Bergwerff uit Maasland, het al: een echte arreslee wilde hij hebben. Het zou een kleine vijftig jaar duren voor zijn droom werkelijkheid werd. Terwijl hij zijn eeltige han den over het beslag van zijn roodgeverfde Oostenrijkse arreslee Iaat glijden, vertelt hij: „Toen ik nog een school jongen was, ging ik vaak bij de sleperij hier in Maasland kijken. Dat was een vracht- bedrijf, waar nog met paar den werd gewerkt. Daar kwam 's winters vaak een boer voorbij met een arres lee. Een prachtig gezicht. Op een keer hield ik het niet meer uit. Ik sprong achterop om een stukje mee te glijden. Meteen haalde die boer uit met zijn zweep en sloeg me er weer af. Toen dacht ik: als ik. toch eens- zo'n slee had, wat zou ik dan rijk zijn." Inmiddels is Bergwerff al acht jaar inderdaad de trotse bezitter van - ^o'n typisch Winters vervoermiddel. Sa men met zijn onafscheidelij ke merrie'Lena is Bergwerff - in de koude wintermaanden een graag geziene gast op het ijs en bij intochten van de kerstman, of zoals vorige week in Schiedam, bij het ontsteken van de kerstboom in het stadscentrum. Een pak sneeuw of een be trouwbare ijslaag is daarvoor geen vereiste. Heel vernuftig kan- de slee op een rijdend - onderstel worden gemon- ^teerd. Zodat ook in het ons j$meer vertrouwde druilerige Tjjwfëea Piet Bergwerf anderen >Xmê^njn prachtslee rollend en wel de ogen uit kan ste ken. „Reken maar, dat ik heel wat bekijks heb met die slee van me, vooral als ik het ijs opga", stelt hij niet zonder trots. „Ik ben zelfs een paar keer de Delftse Plas in de Delftse Hout opgeweest. Man, een hele schare mensen krijg je dan achter je aan. En Lena maar klingelen." Want als Piet Bergwerff iets aanpakt, dan doet hij het goed. Gewoon een paard voor de slee is maar niks. Zijn trouwe metgezel Lena wordt steevast opgetuigd met door Rob van Es kleurige pluimen en tiental len bellen. Uiteindelijk is hij dan nog het meest in zijn nopjes als hij anderen met een kort ritje een plezier kan doen. Zijn zweepslag van de boer in zijn kinderjaren zal daar niet vreemd aan zijn. „Vorig jaar was ik met Lena en de slee op de ijsbaan hier in Maasland. Een oude dame schuifelde op me af en vroeg of ze een stuk je mee mocht glijden. Als een koningin zat ze naast me. Meneer, zei ze na afloop, zoiets heb ik nu mijn hele leven al gewild. Dat is toch mooi. Je moet zo iets niet voor je zelf houden." Schoeisel Glijden op ijs met de arreslee is uiteraard wel wat anders dan rustig draven op een zandwegge tje. „Vooral in de bochten moetje uitkijken. In het begin dreigde ik soms met slee en al te kantelen. Maar tót nu toe is het allemaal goed gegaan." Lena kriigt op het Een in stijl opgetuigde Lena met Pjet Bergwerff op de bok, voor de stal die binnenkort verlaten zal moeten worden. ijs speciaal schoeisel. In haar hoe ven zitten gaatjes, waarin Piet stiften kan draaien, die een stevi ge grip op het ijs geven. Een soort voetbalschoenen, dus. En Lena vindt dat best. Plets viervoetige vriendin draagt de bellen en pluimen op haar hoofd en rug alsof ze zo op de wereld is gekomen. „Al loopt iedereen om haar heen te rennen, ze maalt er niet om." Lena en Piet, ze zijn aan elkaar gewaagd en kennen elkaar door en door. „Als ik met mijn fiets de straat in rijd, waar de stal staat, begint ze al te hinni ken voor ze me ziet of hoort Hoe kan dat nou, hè? Ze ruikt me ge woon van verre al, dat is het. Ze kentdelucht" Paardengek Piet Bergwerff is, dat is duidelijk, een echte paardengek. Naast de l€«jarige Lena heeft hij nog drie paarden opstal staan, Onderhoud en verzorging is voor Bergwerff een vrijetijdsbesteding, want nog steeds is de 60-jarige Maaslander actief als expeditiechef bij een be drijf in zijn woonplaats. De paar- denpassie slurpt zijn spaarzame tijd en geld op. „Mensen met paarden hebben een hemel op aarde. Komen ze te sterven, dan hebben ze niets meer te erven," vat hij zijn eigen situatie kern achtig samen. Zijn vrouw moet er weinig van hebben. „Dat Piet paarden heeft, vind ik prachtig, maar mij trekt het niet." Bergwerff maakt stee vast ritjes met zijn vaste 'paar- denvriendin' Annie Gordijn-van Adrichem. Zijn vrouw daarover: „Mensen begrijpen dat vaak niet. Maar ik vind het best zo. Als ik mee rij, krijgen we steevast ruzie en dan is het paard binnen de kortste keren zo plat als een schol. En wat koop je déér dan voor." In de stal woont ook de broer van Lena. „Dat is een felle, hoor. Die kun je niet zomaar voor de slee zetten." In een andere box staan sinds korte tijd twee veulens. Bo vendien scharrelt er permanent een geit rond in de stal. Dat laat ste blijkt een sociale voorziening voor de broer van Lena. „AL Lena een stukje gaat rijden, wordt haar broer nogal onrustig. De geit houdt hem dan gezel schap tot z'n zus weer terug is. En dat bevalt hem best" Huur Ondanks de blijde gezichten, die Piet en Lena altijd oproepen met de arreslee, ziet de toekomst er somber uit. Lena en soortgenoten vinden onderdak in een schuur aan de Commandeurskade. Van betalen wilde de bewoner van het pand, waar de paardestal is ondergebracht, niets weten. „Ik deed wat karweitjes voor die man, zoals het wassen van zijn auto," verklaart Bergwerff. Maar de tijden veranderen. Een andere bewoner heeft het pand gekocht Die wil huur hebben voor de stalling. ',',Dat kan ik niet opbrengen. Ik moet wat anders zien te vinden". Het is Piet Berg- werffs nieuwjaarswens, dat er snel een vervangend tehuis komt. Zelf houdt hij vooralsnog de moed er maar in. Terwijl hij in de Russische, bontmuts kneedt, die bij zijn tochten in de slee hoort, verklaart hij grijnzend: „Be zelf zit niet zo gauw in de war, mijn haar wel." Rotterdams Nieuwsblad FW 20 december 1985 Schiedam Dick Buitelaar heeft z'n selectie gisteravond goed laten voelen, dat de 3-0 neder laag tegen Heerenveen hem slecht is bevallen. De oefenmeester van S W had zijn spelers een vrije avond beloofd bij een redelijk resultaat, maar liet iedereen nu natuurlijk opdraven voor een pittige extra training. Er moet morgenavond tegen NAC derhalve op twee fronten een revanche volgen. Enerzijds voor de bekerultschakeiing in Breda enkele weken geleden en anderzijds voor de povere vertoning (Buitelaar: 'Ik miste bij acht, negen spelers de wedstrijdagressie') in Friesland, waardoor de Schiedammers de aansluiting metl- de sub-top lieten liggen. .Ja Over de opstelling kan de joviale Brabander1^ nog met geen zinnig woord reppen. omdat"": Henk Salari (achterbeen). Glenn Bonneville^'. (dikke enkel) en Chris Treling (lag gister-''--' avond nog ziek in bed) allerminst fit zijn Bni-'l telaan „Daarom wil ik zaterdagochtend ook nog iets gaan doen, vooral in de mentale voor-"'"' bereiding." Beerschot, dat wordt getraind door oud-S W'erv Aad Koudijzer, vervangt zaterdag 28 december"" op Harga FC Antwerp als sparring-partner'" voorSVV. Aanvang 14.30 uur. p'v "an der Windt (links) en Jan de Rooi) voor de Margriethal, die tweede kerstdaq wordt omaeto- verd tot 'handbalbaslion'. M Schiedam De traditie moet worden verplaatst. Nu het veldhandbal bij iedere zichzelf respecterende vere niging naar het tweede plan ■wordt verschoven, is het ei genlijk niet meer dan lo gisch, dat het jaarlijkse (pinkster)toernooi van DWS ook naar de zaal wordt ver legd. En wat is, om zo'n eerste editie al meteen aan antrekkings- kracht te laten winnen, mooi er dan een evenement met een internationaal tintje. De Mar griethal moet derhalve tweede kerstdag de in de Rotterdamse regio beslist niet verwende liefhebber de vingers laten af likken. Het bestuur DWS heeft kosten noch moeite gespaard om van het eerste kersttoernooi een klapper van jewelste te ma ken. De handbalsport staat ui teraard centraal in de Schie- damse arena, maar het is de bedoeling van de organisato ren (Gerard Gommel, Piet van der Windt, Marcel de Kort, Leo de Vries, John Röhrling en Jan de Rooij) om de bij deze dagen passende sfeer op, alle fronten door te trekken. Naast een sterk deelnemersveld, met zelfs twee Belgische ploegen, dient de aansluitende feesta vond (met koud buffet en dis co voor ongeveer driehonderd 'man') al op voorhand het suc ces te garanderen. Bewust heeft DWS voor een andere aanpak gekozen. Hoe wel de relatie met zustervere nigingen als UVG en HVK be slist niet slecht is, vond de. toernooicommissie het beter teams uit te nodigen, die nor maliter slechts bij hoge uitzon dering in Schiedam zsjn te be wonderen. Nationale toppers zelfs, waarvan eredvisionist AMC/Niloc verreweg de be kendste klank heeft. Boven dien hoopt DWS uit Rotter dam de nodige toeschouwers te lokken, omdat een dergelijk sterk bezet evenement voor deze omgeving best als uniek mag worden betiteld, zeker nu de hoogtijdagen van Ancora voorgoed zijn geteld. „Als het slaagt", zegt Jan de Rooij, tot het einde van dit sei zoen de voorzittershamer han terend, „hopen we er volgend jaar een nog sterker toernooi van te maken. Wij willen op door Donald Bax de2e manier vooral onze naam een grotere bekendheid geven. DWS is een grote club die meer doet dan alleen handbal len." En Van der Windt: „Je kunt zeggen, dat de vereniging zich na een flinke inzinking aan het herstellen Is. Het eer ste herenteam speelt dit sei zoen weer aantrekkelijk hand bal en ons streven is om zo snel mogelijk in de tweede di visie terug te keren." DWS wil dus weer in de be langstelling komen en het kersttoernooi is een stevige stap in die richting. „Zo'n toer nooi", weet De Rooij, „kost na tuurlijk een hoop geld, We proberen het self-supporting te maken, maar ook al zou dat niet helemaal lukken, dan hebben wij het er graag voor over. Ik ben er voor meer dan 99 procent van overtuigd, dat het slaagt." De intensieve benadering van met name Van der Windt, ais animator van het na twintig jaar geleden ter zielen geganeu' pinkstertoernooi door de wol.**> geverfd, bleef niet zonder ef-< l fect. „Het heeft veel moeite*' gekost", licht Van der Windt',/* die met de andere commissie-') leden een schitterend pro- grammaboekje heeftuitgege-"'/ ven, toe, „maar bijna iedere, club reageerde positief. Je hebt natuurlijk ploegen dig met Kerstmis liever thuis blij-,, ven, maar het merendeel rea^j; geerde ontzettend enthou-7 slast." En Gerard Gommel, de grotë-* gangmaker van de 'handbalj' dag' die zich wat op de achter-1 f grond houdt: „Punt is, dat die,"' toppers zich hier natuurlijk 't geen afgang kunnen veroorloj*" ven. Dat maakt het toernooi efj alleen maar aantrekkelijker^ op." Heel voorzichtig wordt" gedacht aan de uitbreiding naar een meerdaags toernooi:" Alvorens men die plannen' verder kan uitwerken, wil^ men eerst de uitkomst van't tweede kerstdag afwachten. „Hoe veel bekendheid kunnen;,^ we er aan geven?", wacht Deri* Rooij de ontwikkelingen af „Het is te hopen, dat die Belgi sche ploegen het hier naar hum i zin hebben en voor een goeden mond-op-mond reclame zor-'i - gen. Misschien, dat we in de toekomst ook naar Duitsé - ploegen op zoek gaan. We zijn' nu al vanaf augustus met de organisatie bezig. Dat zou voor een tweedaags toernooi naf tuurlijk nog meer worden..." Sehaesberg -Het eerste tiental van Damclub Schiedam kan de toekomst iets optimistischer tege moet zien. De moeilijke uitwed strijd tegen Sehaesberg werd in een 12-8 overwinning omgezet, waardoor Sch iedam voorlopig af stand heeft genomen van ae de gradatiezone. Sjaak Prins en Gert van Willigen tilden Schiedam naar een 4-0 voorsprong. Na een 9-3 tussen stand leek er voor Schiedam geen vuiltje aan delucht, maar dat veranderde toen de thuisclub tot 7 terugkwam. Rob van Eijk trok Schiedam tenslotte over de streep: 11-7. Schiedam De basketbalvereni- ging Juventus grijpt het jaarlijkse scholierentoemooi aan om zelf ook aan de weg te timmeren. De organisatie van dit evenement, dat maandag en dinsdag in de Margriethal wordt afgewerkt, is in handen van de gemeente en Juventus, dat voor de nodige scheidsreehtters zorgt. Daar blijft het wat Juventus be treft niet bij. Het bestuur zal in de Margriethal een speciale stand inrichten, waar de deelnemers terecht kunnen voor alle mogelij ke informatie over Schiedams enige basketbalvereniging. Voorts is het bestuur van Juven tus, dat zondag 29 december met het damesteam deelneemt aan een toernooi van Cady'73, van dan tijdens het toernooi enkele ijasketbal-video's af te d raaien. Schiedam Het kersttoernooi van DWS kent in de verschil lende poules de volgende bezetting: damesjunioren: Westlan- dia (Naaldwijk), AMC/Niloc (Amsterdam), Eindhoven, DWS; herenjunioren: Westlandia, AMC/Niloc, Aalsmeer, DWS; da messenioren: Plantenhoek/Forehclte (Voorhout), Olympia (Hengelo), Stelmar/Merksem (België), DWS; herensenioren: Olsen /Merksem (België), AMC/Niloc, Olympia en DWS. Schiedam PPSC begint morgen in ongewijzigde opstelling aan défr' thuiswedstrijd tegen RVVH. CorHabermehl geeft dus z'n vertrouwend'; aan het team, dat Roda Boys in eigen huis op 1-1 hield. De trainer is" - overigens vol lof over de trair.ïngsarbeid van spelers als Wijnand Meij-"; boom, Leon Klepke en Ron Tetteroo die tijdelijk uit beeld 2ijn ver-; d wenen. Habermehl hoopt zaterdag de score van twee uit vijf op eigen terrein'"' om te buigen in vier uit zes. „Maar dan zullen we wel de sterke puntend van RVVH moeten zien in te dammen", wil Habermehl niet loslaten--t hoe bij dat denkt te doen. Dat RVVH draait om Wout Lems en Bartho'./ Westerdijk, is hem uiteraard niet ontgaan. De opstelling: Suurmond, Westarveld, Winkelman, Rob de Nijs, Alders, Van,- Harmelan, Michel de Nïj's, Kolmeyer, Timmera, Van der Mijden en 1 noen^ Vlaardingen Pim van Reij twijfelt nog. De oefenmeester van De Hollandiaan heeft een aantrekkelijke aanbieding ont vangen van het bestuur, dat bij zonder te spreken is over zijn werkwijze. Van Reij, bezig aan zijn tweede seizoen als zelfstandig trainer, kon al in oktober bijteke nen, maar hield de boot af. „Want", is Van Reij eerlijk, „als trainer denk je ook toch een beet je aan het sportieve", waarme^ hij voorzichtig aangeeft, dat z'n, ambities verder reiken dan een onverwacht fris acterende vier-) deklassen Als het aan De Hollan- - diaan ligt, blijft Van Reij langer. „Hij doet het fantastisch", zegtv- voorzitter Herman Berkhou^.* „Eigenlijk is hij veel te netjesjj", voor een trainer. Wij zijn in ieder geval erg over hem te spreken en),,' zeker wat mij betreft, mag hij no|w wel wat jaartjes blijven." Vlaardingen De atletiekvereniging Fortuna sluit zaterdag 28 deÜ cember het jaar 19B5 af met de traditionele prestatieloop in de Broek-?)) polder. Gekozen kan worden uit drie afstanden, 3 (start 13.30 uur), 8'». 14.00) en 12 14.45 uur) kilometer. C' Voorde drie kilometer moet 2,50 gulden inschrijfgeld worden betaald/-- voor de andere twee afstanden vier gulden. In hetv clubgebouw van, de voetbalvereniging Vlaardingen, waar tevens kleed- en wasruimte,'-, aanwezig is, kan die dag vanaf 12.30 uur worden ingeschreven. Na het succes van vorig jaar rekent Fortuna op ongeveer driehonderd"?*» deelnemers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2