WATERWEG Beatrix hebben wij ook haar plaatsje gegeven' Eina FïïMTI SPORf 15 oMLMUGo Marian Verweij kan er niet van slapen Brouwer tobt met de haiku Jan van der Hoek naar Zwaluwen VI VLAARDINGS ARCHITECT ONTWERP T PROVINCIEHUIS WÊÊimimÊÊê Eagles haalt in SPORTAGENDA ïÊÉmÊÊÉisÊÊm B. Schouten J. Poot Accordeonisten op open podium Aquarium Kledingbeurs Ruilbeurs Zakkendragers- huisje krijgt nieuwe luidklok Vlaardingen „Dat was de kunstenaar, die de kieken dief heeft gemaakt. Het nieuwe symbool voor de provincie. Ik heb daarvoor de plaats bepaald. Hij wil weten hoe het beeld ver voerd moet worden". De Vlaardingse architect Ger Vermeer van het Naaldwijkse ar chitectenbureau Ridder en Ver meer legt opgewonden de hoorn weer op de haak. Het zijn drukke dagen voor hem. Donderdag opent koningin Bea- trix het nieuwe provinciehuis van de Flevopolder. Vermeer en zijn mensen vormen het architec tonische brein achter het bouw sel. Met dit project gokt het archi tectenbureau op landelijke be kendheid. Hoewel deze laatste dagen vanuit het Naaldwijkse de laatste pun tjes op de ri* worden gezet voor net miljoenenproject, verliest Vermeer de realiteit niet uit het oog. "„Bij ons wordt ook een op dracht voor het kleinste dakka- pelktje met de grootste zorg bege leid-'' Ambachtschool Ger "Vermeer, een gul lachende veertiger, die zich letterlijk van de basis af het vak van architect heeft eigengemaakt Hij doorliep ooit de ambachtschool. Kreeg de smaak van bouwen te pakken en studeerde door tot hij zich het di ploma van de Akademie voor Bouwkunst op zak wist Een 'self made man', die graag zijn per soonlijke stempel drukt op dat wat hij tot stand brengt. Sinds zeven jaar is het architec tenbureau gevestigd in het West- landse Naaldwijk, maar Vermeer woont nog steeds in Vlaardingen. Wie het bureau bezoekt krijgt bij binnenkomst eerst het idee een portiekwoning te bezoeken. Na het beklimmen van het smalle trapje in de Prins Bemhardstraat, komt de bezoeker op een ruime werkzolder met veel tekentafels in een decor van lichte teinten onder hanebalken. In deze omgeving vertelt direc teur Gerard Vermeer CZeg maar Ger; iedereen die me kent, noemt me Ger') over wat voor hem een persoonlijke mijlpaal is: 'zijn' pro vinciehuis in de Flevopolder. Twee jaar terug zette Vermeer in opdracht van het Spoorweg Pen sioenfonds een kantorencomplex neer in Lelystad. Daar wilde nie mand intrekken. Toen besloten wasdom van de Flevopolder een nieuwe provincie te maken, viel het oog dan ook op het omvang rijke, maar nog immer leegstaan de complex. Nogmaals werd Ver meet benaderd. Nu om het com plex^ bouwkundig aan te passen aan !de eisen die een provinciale bestaurscentrale met zich mee brengen. Tegen de klok Begin juni kreeg Vermeer de ve- volgopdraehti 1 oktober moest er in Rrincipe door de ambtenaren kunnen worden gewerkt. In een race?tegen de klok lukte dat uit eindelijk. „Er was echt geen tijd om alles grondig door te praten. Wij ^lanceerden ideeën voor de uitvoering aan de lopende band en dje zijn prompt allemaal geac cepteerd. Zelfs het portret van Beatrix hebben we een plaatsje gegeven". Meest spectaculaire onderdeel van de verbouwing was de tot standkoming van de statenzaal, paarvnnr moest een complete verdieping in het gestapelde kan- toreHpand verdwijnen. „Het pla fond verdween. Negentig centi meter dikke stalen steunbalken kwamen er in". Ger Vermeer verfeit over de klus alsof hij zo juist de laatste hand heeft gelegd aan! een mammoettanker. Veel exfef ,jr /J'f '4 -J, scheelt het ook niet. Met de ver bouwing gingen enige miljoenen heen. „Het precies bedrag vertel ik niet De verdeling "-an de kos ten is nog niet rond; een politieke kwestie". Trots wijst Vermeer op de dikke vinger die hij in de pap heeft ge had bij de uiteindelijke vormge ving van het provinciehuis. „Bij na al mijn adviezen zijn opge volgd". Ook over de opening van donderdag heeft Ger Vermeer met succes zijn zegje gedaan. „De officiële openingshandeling wil den ze eerst in de statenzaal doen. Ik heb me er toen sterk voor ge maakt om dat in de hal te doen. Dat is één en al glas en dan kan iedereen de koningin zien, zo wel buiten als binnen. Dat is veel openbaarder. En zo gaat het ge beuren". Bekendheid Over wat het architectenbureau aan de klus verdient wil Ger Vermeer zich niet uitlaten. „We spelen zowat quitte. Belangrijker dan de verdiensten is voor ons de bekendheid". Want Vermeer is ervan overtuigd dat andere forse opdrachten buiten het Westland niet lang op zich zullen laten wachten. Onderhandelingen over een project in Almere zijn al gaande. „Op het ogenblik bevindt de helft van onze opdrachten zich nog in het Westland. Ik verwacht dat we binnenkort meer buiten het Westland zullen werken". Hoe dan ook, Vermeer zit duide lijk in de lift In 1982 nog liep het personeelsbestand van Ridder en Vermeer terug van tién naar vijf man. Dat kan snel verkeren in de bouwwereld. „In augustus van 1982 hadden we nog werk voor een jaar. Een maand later moest de helft van onze mensen weg. Geen werk meer". Inmiddels loopt het op rolletjes. Binnen het Westland is het Centrumplan in Wateringen één van de forse op drachten, waar het bureau nu aan werkt -> Werkzaam in het Westland heeft Vermeer weinig behoefte aan mooie woorden rond zijn beroep. Hij is rneer een doener. „Archi tecten hebben veel te veel dat au- reooltje van kunstenaar. Zuiver artistieke afwegingen némen misschien maar vijf procent van Architect Ger Vermeen „Archi tecten hebben veel te veel dat au- reooltje van kunstenaar". je tijd in". Dat betekent overigens niet dat Vermeer alles maar klakkeloos neerzet wat zijn op drachtgevers vragen. „Oh nee. Ik wil zelf mijn stempel kunnen drukken en keuzes voorschote len".. - Vermeer mag een architect zijn; wat hem vooral boeit in zijn vak is het contact met 'gigantisch veel mensen'. Aan die contacten kan hij er donderdag één toevoegen: het koninklijk huis. „Het doet me toch wel wat voorgesteld worden aan de koningin", mijmert hij wat onderuit gezakt vanachter de vergadertafel. Het Maassluisse politiekorps is versterkt met een nieuwe vrou welijke agente. B.J.T.A.M. Schouten werd tijdens een bij eenkomst in de kantine van het politiebureau door burgemeester Hans van Es beedigd. Sinds 1 ja nuari 1983 was de agente werk zaam bij de gemeentepolitie in Katwijk. Uit handen van wethouder Ma- riétte Hoogendijk ontving van middag NMB-medewerker Ja cob Poot de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van oran je Nassau. Poot kreeg de onder scheiding vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij het bankbe drijf. In 1946 kwam Jacobus Poot in dienst als jongste bediende. Hij werkte zich op tot boekhouder, algemeen procuratiehouder en onderdirecteur in de functie van sec-torchef geldbedrijf. Poot is ook nog bestuurslid van de gerefor meerde stichting voor de bejaar denzorg in Vlaardingen en be stuurslid van de protestants christelijke stichting voor huis vesting en verzorging van bejaar den. Maasland Het gemeente- aestuur van Maasland heeft in 1986 aanzienlijk minder aan subsidies voor de verbe tering van een eigen woning uit te keren, dan verleden jaar" Maasland ontvangt dit jaar minder geld van de pro vincie en heeft het vorig jaar uit te keren bedrag ruim schoots overschreden. Voor de verbetering vp het eigen huiskrijgtMaasland dit jaar 98.500 gulden. Daar gaat 9.400 gulden van af als gedeeltelijke dekking voor de vervanging van. pompen in een rioolgemaal aan de Konin gin Julianaweg. Een raadsmeer- derheid stemde er destijds mee in deze vervanging niet in de gewo ne begroting onder te brengen. Maasland mist ook al een bedrag van 5.800 gulden, omdat een ver zoek voor een incidentele bijdra ge werd afgewezen. Voor 1986 is er derhalve 89.100 (98.500 rrun 9,400) beschikbaar, ware het niet dat Maasland vorig jaar 23.700 gulden teveel heeft uitbetaald. Dat bedrag gaat af van de uitke ring voor dit jaar, zodat slechts 65.400 gulden voor nieuwe subsi die-toezeggingen overblijft Het maximum bedrag dat een bewo ner mag aanvragen is 20.000 gul den. Maassluis Het open podium in de Maassluisse Schuurkerk ver welkomt vanavond het Delftse accordeon-kwintet Prins Hen drik. De vijf muzikanten bren gen een half uur lang een geva rieerd programma: van populaire melodieën tot gedragen klassieke sarabande. Uit Maasdijk en Maassluis komt het gitaristen-duo Arie Middel burg en Jan van der Hoest. De Rotterdamse dichter Peter Oole leest, voor uit eigen werk. Hij oog- ste eerder in de Schuurkerk veel succes. Dat was tijdens de schrij versavond ter gelegenheid van de boekenweek 1985. Als rode draad wordt de volgen de aflevering van het toneel-fe uilleton over Pontjes Polder op gevoerd. Ook de inmiddels inge burgerde smartlap ontbreekt niet. De open podiumavond be gint als vanouds om 20.30 uur. Voor de volgende bijeenkomst op 22 januari hebben de organisato ren een nieuw, steeds terugke rend onderdeel in petto. Dat wordt een jamsessie voor jazzmu zikanten. Aquariumvereniging Natuurge not In Huis houdt vanavond haar maandelijkse contactavond in de grote zaal van gebouw Sociale Belangen, Lange Haven 73 in Schiedam. Vanaf acht uur is er een dia-lezing over het onder werp 'Fijn bezig zijn1. Wijkcentrum De Heipaal in Vlaardingen houdt morgen een kledingbeurs. Tussen kwart voor twee en kwart over drie kan ge wassen en niet kapotte winter- Ideding worden verhandeld. De Verzamelaar houdt morgen haar maandelijkse ruilavond in ge-bouw De Halte in de Callen- burgstraat in Vlaardingen. De zaal gaat open om zeven uur. 'Schiedam -Wil Ton de Vos, bij genaamd Ton Cultuur, zijn lijst trekker eens een handje helpen? De PvdA-aanvoerder heeft in het clubblaadje van de VVD een haiku proberen te maken: dat is ëen Japanse dichtvorm. Maar het rammelt, Gé Brouwer neemt in het mede delingenblad van de VVD af scheid van Cor van Tilborg, die 1 januari als wethouder vertrok. Brouwer vindt dat Van Tilborg het knap gedaan heeft „Wat goed is, komt én gaat weer snel". Hij wijst op de stadsvernieuwing, die delen van Schiedam een heel ander gezicht heeft gegeven- De Mariastraat ziet er nu heel anders uit. Brouwer citeert een haiku van de Schiedamse dichter Si mon Buschman: Een smalle straat lang Lopen kinderen verveeld Langs bleke huizen De verlatenheid Troost uitgedeukte auto's Drempels verzakken. Dit gedicht is verleden tijd, zegt Brouwer, want de Mariastraat is veranderd. Het is er niet bleek meer, er staat aardige nieuw bouw. En als een eerbetoon („vrij, met alle respect, naar Bus chman") schrijft Brouwer ook wat zinnetjes op: Met rode konen luister Je naar een foeterende opposant De raad zakt onderuit Van Tilborg slaat terug De raad veert open toen was er koffie. En hiermee toont Brouwer on dubbelzinnig aan niets van hai ku's af te weten. „Wat? Oh, hai ku's. Ja. ;k was de naam verge ten, maar dat is waar, zo neten ze", reageert hij. 'Schiedam Het Zakkendra gershuisje wordt in de loop van dit jaar nog meer in oorspronke lijke staat teruggebracht dan al onder aanvoering van cineast Jan Schaper is gebeurd. Nu Scha per samenwerkt met het jonge zakkendragersgilde Sint Antho- nis, is men van plan ook het inte rieur meer in oude stijl terug te brengen. Het huisje aan de Oude Sluis, nabij de Schie, wordt dan ook voor bezoekers vaker toe gankelijk. Volgens de deken van het gilde, Jan Hagendoorn, zal dat een hele verbetering zijn, want zoveel mo numenten zijn in Schiedam niet voor het publiek open. De restauratie betreft om te be ginnen het torenklokje. De oude luidklok is in de loop der jaren kapot gegaan. Over een maand hoopt Hagendoorn de nieuwe binnen te hebben. Het Anthonis- gilde hoopt op meer leden en do nateurs en zal ook anderszins proberen gelden los te peuteren. Een nieuwe bel kost minimaal 1400 gulden. Misschien herinnert hij zich nu ook het volgende, de haiku is een Japanse dichtvorm, bestaande uit dne regels. Het is een vrije dicht vorm, want jambes, dactyli, tro cheeën en anapesten hoeven er niet in gebruikt te worden (al mógen die vers-maten wel) en ook beginrijm, eindrijm of mid denrijm zijn geen verplichte nummertjes. Maan richtlijn bij de haiku is dat de eerste en derde regel van elk couplet uit vijf lettergrepen be staat, de tweede regel uit zeven. Bij Buschman zien we inderdaad 5-7-5, 5-7-5. Bij Brouwer zien we een allegaartje: 7-10-6,6-5-5. Spe ciaal voor Brouwer, die Poly- (hy)mnia, de muze van het ge zang en de welsprekendheid laat verzuipen in marginale lectuur, geven we een voorbeeld: Plaatselijk primaat plet prachtige poëzie dep van pietlut Politiek praatvaar papt aan metkunst; te pittig plons, Polymnia! Rotterdams Nieuwsblad weer RW 8 januan Baldadig dankt alle afzenders van goede wensen En hoopt met hen op een sportief knallend 1986 Enkele voorspellingen Ja nuari: Hans Kostense tekent een contract bij' drie clubs: Hermes DVS, SFC en Excel- sior'20 Februari; Jan Rotgers volgt btj SVDPW-zaterdag Leen Warnaar op, die bij SVV leider van het eerste elftal wordt Maart: Jan Bouman maakt z'n rentree in het vlaggeschip van Fortuna VI April: Ronald Jacobs wordt docr de dames van Asvion op een zijspoor gezet Mei: SVV ontslaat Jan Könemann, Mark Wotte, Peter de Haan en ftenk Dirven en Annet Hengst behoudt Spi rit alsnog voor de eerste klasse Juni: FCN'66, GTB, Schiedamse Boys en SVDPW fuseren De naam van de nieuwe club luidt: DHV (Door Hafkamp Verkregen) Juli: Holy staat nu al zes punten los van de concur rentie Augustus: Luciënne Sigmond wint haar elfde tennistoernooi September: Bas van Noortwijk wordt bij zijn terugkeer op Harga met een ovationeel applaus begroot Oktober: Norbert Kleinherenbrink heeft rijbewijs November; Karin Nieuwstraten is eindelijk international December: SW maakt een trip naar Hongkong en verkoopt Glenn Sonneville aan Seiko De nieuwe vriendin van Dirk Hoogenboom vindt het he lemaal niet leuk, dat hij nu twee clubs traint Volgens Bas Sabel hebben ze in de be stuurskamer van PPSC broodjes giraffe Zonder Jo van den Berg en Barend van Eijk is het daar wel een stuk rustiger Een tip voor Jan Vermeer (Oranje Nassau): ik vind is niet me! dt Het wordt toch tijd, dat ze bij Nassau de loper uitrollen Sinds ThijB van Santen terug is van vakantie, blijft VFC punten pakken De kerstkaarten die naar Excelsior's secretaris Yvonne Griffijn zijn verzonden, komen pas tweede paasdag bo ven water Cor Lakwijk en Mari Friederich zijn net de twee oude bromberen Statler en Waldorf uit de Muppets-show Jan Köne mann weet nu al hoe de reservebank van GSS voelt Henk Salari doet maanden over één videofilm Dank zij Rob Kïebert lijdt de telefoondienst van de PTT dit jaar geen ver lies Martin de Jager is een Liefhebber van buikdansen Softbalster Monïek Zagwijn zoekt een partner voor modderbadgevech ten Bij Excelsior M krijgt alleen de A-se lectie erwtensoep Commentaar van de vijfde colonne: dat kunnen ze dan toch ook wel van huis meenemen Alle UVG'ers wor den bedankt voor hun medeleven bij een omgeval op Rijksweg 12 jongstleden zondag Kees Bol is tijdens de puzzelrit van Schie dam bijna opgepakt door de Marechaussee Overigens werd die door Wilfried Salo mons georganiseerde puzzelrit gewonnen door zijn wederhelft Ludy Rouss Wim Bru- ning, alias The Skip, is toch niet zo goed ge ïnformeerd over Excelsior'2Q als hij wel denkt Jerry Visser gaat tegenwoordig na iedere training gelijk naar huis Baldadig heeft al jaren verkering. DOOR DONALD BAX Vlaardingen Marian Verweij, de stand-in voor de door gescheurde enkel banden uitgeschakelde Ellen van der Hoeven, moet vannacht verschil lende keren hard gillend en badend in het zweet wakker zijn geworden. De korfbalster van Vlaardin gen vertolkte in het be- kertreffen tegen eerste klasser Sperwers, dat na een 7-7 eindstand vanaf het strafworpstreepje de halve finale bereikte, een nadrukkelijk ongewenste hoofdrol. De kort gelokte blondine veroor zaakte de strafwerp, waaruit Sperwers zonder Marijke Kalkmanvlak voor tijd de 7-6 achterstand nivelleerde, miste vervolgens vrijwel in het eindsig naal dè kans om Vlaardingen als nog voor een gigantische verras sing te laten zorgen en slaagde er tot overmaat van ramp tijdens de strafworpcyclus ook met in de bal door de korf te mikken. Zonder de invalster, die bij vla gen niet tegen het hogere tempo was opgewassen, verantwoorde lijk te stellen voor de min of meer ingecalculeerde eliminatie, ver stoorde de overmacht van de Rotterdamse dames het even wicht. Het Vlaardingse heren- viertal compenseerde het lengte- kort met een irhponerende werk lust, maar tegen meer kwaliteit kun je je nu eenmaal moeilijk wa penen. Agressie Anja van Ekelenburg bijvoor beeld trof in haar directe tegen standster op afstand de beste on der de zestien acteurs, Marian Verweij zag ook meestal de nek in plaats van het gezicht van haar opponente, terwijl Annemieke Wïliemsen (sterk in de paalzone) en Monique Verweij nog enigs zins op basis van gelijkheid in het spoor konden blijven. In ieder geval moest het tegen vallende Sperwers de reserves flink aantasten om hel relatief onbeduidende Vlaardingen in de competitie twee klassen lager spelendachter zich te houden. Zeker toen de formatie van coach Rob van NIjnatten zonder valse schaamte via twee afstandscho ten van Rik Brouwer met 4-2 de leiding nam. Bij rust waren die rollen weer omgedraaid, dank zij de Sperwers-dames (4-6). De tussenfase van de tweede helft, nadat Annemiek Willem- sen uit een strafworp de aanslui ting had verzorgd, was verreweg de boeiendste. Beide partijen kwamen niet tot scoren en aan Vlaardingse zijde was de gewij- rüemand een strobreed in de weg kan worden gelegd, vormen der gelijke partijtjes voor Rob van Nijnatten een welkom extraatje. Jammer, dus dat er na gister avond voorlopig geen vervolg aan vastzit... Hat scoreverloop: 0-1, 1-1 Monique Verweij, 2-1 Arno Brouwer, 2-2, 3-2 Rik Brouwer, 4-2 Rik Brouwer, 4-3, 4-4, 4-5, 4-6 (rust), S-6 Annemieke Wïliemsen (atratworp), 6-6 Arno Brouwer, 7-6 Rik Brouwer, 7-7. Bij de stratworpen hielden namens Vlaar- Een aanvaller van Sperwers, gehinderd door Vlaardinger Rik Brouwer, passt de ba! ai IJs brand den Breems (op de rug gezien) staat klaar om bij te springen. dingen Monique Vereij, Annemieke Wïliemsen, Anja van Ekelenburg, IJsbrand den Breems en Rik Brou wer hun zenuwen goed in bedwang; Marian Verweij, Rane Zwets en Arno Brouwer faalden. igde aanvalsopzet opvallend. De aalzone werd met langer bezet, ómdat Vlaardingen daar qua lengte toch weinig had te zoeken en slechts sporadisch een terug kaatser te pakken kreeg. Kluts Arno Brouwer, uit een regelrech te 'klutsaanval', en broer Rik (strafwop, nadat een Sperwers- dame tegen de paal aankleunde, terwijl de doelpoging van Anja van Ekelenburg op het randje van de korf balanceerde), tilden Vlaardingen wonder boven won der op voorsprong (7-6). De al ge memoreerde overtreding van Marian Verwen betekende 7-7, waarna èn René Zwets ên ander maal Marian Verweij verzuim den in ideale positie de inzet van Vlaardingen te belonen. Niettemin zal Vlaardingen vol doende leergeld hebben opgestre ken van deze ontmoeting. Nu het in de competitie door niets en Vlaardingen Jan van der Hoek volgt bij Zwaluwen VI de naar Zwart Wit'28 vertrekkende Arnold Lobman op. De 29-jari- ge Van der Hoek, in het bezit van het diploma oefenmeester II, is thans voor het vierde seizoen als trainer verbonden aan Ex- celsior Pernïs. Vorig seizoen promoveerde hij met Excelsior naar de tweede klasse. De oud-RFC'er Van der Hoek, die vorig jaar hoog genoteerd - stond bij Vlaardingen waar de keuze uiteindelijk op Koos de Gooijer viel, heeft bij de derdeklasser in Viaardingen-Holy de concurrentieslag gewonnen van onder anderen Piet Roozen (Slikkerveer), Gilbert de Wildt (RFC), Jerry Kruit (PiershÜ) en 'Wim Kooiman (Unicum). Maassluis De basketbal lers van Elementum- /Green Eagles uit Maas sluis gaan morgenavond {aanvang 21 uur) op be zoek bij het Haagse Argus. Voor beide ploegen een vervolg op het duel van 23 november, dat door de scheidsrechters al vrij snel werd gestaakt, omdat in de Haagse sporthal Transvaal tot driemaal toe het bran dalarm was afgegaan. De wedstrijd wordt nu in z'n geheel overgespeeld. Bij winst neemt de foematie van coach Peter Kloet al leen bezit van de eerste plaats in de eerste divisie B. WOENSDAG 8 JANUARI Voetbal: 20.45 SVDPW zat— FCN'66 {kunstgrasveld Spint); Zaalvoetbal: 7 Alaxanderpolder Rotterdam: 21.30 DOS'32—MW'27 (d); Weslwijkhat Vlaardingen: 21.45 VSV—Gencllk: Biljarten: 19.340 Voorronde vijlde ktasse bandstoten in cafe De Oude Markt te Vlaardingen (poule 3): 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in cafe Gorry en Dick te Schiedam {poule 3); 19.30 Voorronde derde klasse bandstoten in De Griffioen te Vlaardingen {poule 1). DONDERDAG 9 JANUARI Basketbal: 21.00 Argus—Bementum- /Green Eagles (h); Voetbal: 20.15 SVDPW zon—PFC {kunstgrasveld Spirit): Zaalvoetbal: Margrielhal - Schiedam veld 1: 21.00 HBSS—Da- mos {d): idem veld 2: 21.00 Ursus— j Hermes DVS (d); Zaalkorfbal: 21.00 Hesco—ODI; Volleybal: 20.30 Alexandria/A—Vlaardingen (d), 21.30 1 Alexandrla/A 3Holy (d). 20.15 Ervea 2—Sunlight (h); Biljarten: 19.30 Voor- -J ronde vijfde klasse bandstoten In cale De Kroon te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voorronde vierde klasse :ii bandstolen in café 't Spinnewiel te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voorron- - de derde klasse bandsloten In café De Kroon te Vlaardingen (poule 2). 1 VRIJDAG 10 JANUARI i" Vol'eybaf: 21.30 Hply-MVC 2 (h). t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2