m Passage kan toeloop stripfans niet aan EHBO- Schieland ziekenhuis meldt zich massaal ziek Nuth en Coenen blij met elkaar m Zijdeveld steunt energiewerkplaats 1 sigi^ VIAAROINGS DAGBLAD SGHifDBSCIt COURANT NIHIIf IflllliLI COURANT 'Levensgevaarlijke toestanden met waarnemend hoofd' D66 kiest toch voor Jan Storm Eichhorn terug op verkiesbare plaats Perfecte imitaties van Woody Woodpecker Gouden eremedaille voor Van Eij meren 'Ik wil hier graag voor aap staan' PvdA: geen hooggespannen verwachtingen 'Een hartewens is in vervulling gegaan' Rijden onder invloed I MAANDAG 13 JANUARI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat-6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 3520S6, 350557 - sportredactie: 345209. DOOR CHRIS WOESTS Schiedam Hectische taferelen speelden zich zater dagmorgen af voor de ingang van het Schiedamse Pas- sage-theater. Enkele duizenden strip-fans verdrongen zich voor de glazen deuren om maar op tijd naar bin nen te kunnen. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", was een medewerker van het theater danig onder de indruk van de grote belangstelling voor de de zesde fanclubdag van het populaire AVKO-televisieprogram- ma 'Wordt Vervolgd.' het theater. Zij moesten terug naar huis, een droom was wreed verstoord. Organisator Haxi Peekei zegde echter direct toe dat hij en zijn medewerkers nog een keer naar de Schiedamse regio komen om de nu gedupeerde fans alsnog een kans te geven het programma bij te wonen. Veel kinderen moesten worden teleurgesteld. De directie van het theater en de brandweer waren onverbiddelijk. Er mochten niet meer dan 534 kinderen en ouders naar binnen. Vele stripfans, die uit de hele regio naar Schiedam waren gekomen, moesten dan ook tot hun spijt constateren dat er geen plaatsje vrij meer was in In het theater was het een gewel dig spektakel. De beminnelijke presentator Han Peekei hield de zaal vele uren bezig. Het veelal jeugdige publiek lag aan zijn voe ten. Er werd gelachen, gejoeld en aangemoedigd. Want er was veel te beleven. Een stripquizz hield de gemoederen danig bezig. Als de kandidaten een vraag niet wisten te beantwoorden, dan schreeuwde de zaal zich de keel schoor. „Wie is de tekenaar van Suske en Wuske", vroeg Han Peekei twee door het lot aange wezen stripfans. Zij moesten het antwoord schuldig blijven, maar uit honderden kelen klonk het uit de zaal: „Willy Vandersteen," Hoogtepunt van de middag was natuurlijk weer de imitatiewed- strijd van bekende stripfiguren. Soms wat schuchter werden per fecte imitaties weggegeven van ondermeer Donald Duck, Roa- drunner en Woody Woodpecker. Van dat onderdeel werden tele visieopnamen gemaakt, die over veertien dagen in het program ma 'Wordt Vervolgd', dat even eens door Han Peekei wordt ge presenteerd, worden uitgezon den. Geboeid keken de kinderen ook nog naar een tekenfilm en de vele informatiestandjes werden goed bezocht, Vooral de fans van Donald Duck kwamen goed aan hun trekken. De complete redac tie van de Nederlandse Donald Duck was aanwezig om vragen te beantwoorden van de vele lezer tjes van het blad. De tekenaar Eddy van Schuylenberg en Mi chel Nadorp moesten dan ook heel wat vragen beantwoorden van geïnteresseerde kinderen. Ook andere striptekenaars wa- Har Peekei omstuwt door vele striplans. ren aanwezig in Schiedam. Mar tin Lodewijk (Agent 327) en Wil lem Ritsier (Harry Lipwitts) sig neerden boeken van hun hand. Kortom, de vele stripliefhebbers hadden de dag van hun leven, Jammer alleen dat het Passage- theater te klein bleek om alle be langstellenden te kunnen bergen. Manda Kapil door leden weggestemd DOOR CHRIS WOERTS Maassluis Niet Manda Kapil, maar Jan Storm voert de lijst van DG6 aan in Maassluis tijdens de ko mende gemeenteraadsver kiezingen. Na een schrif telijke stemming werd Kapil verpletterend met 2 tegen 10 stemmen versla gen door haar opponent. Al eerder hadden de leden het vertrouwen uitgesproken in Storm. Tijdens een rumoerige le denvergadering was een her stemming nodig om hem tot lijst trekker le kiezen. Manda Kapil, het zittende raadslid, tekende protest aan bij het hoofdbestuur van de partij wegens gemaakte procedurefouten. Zij werd in het gelijk gesteld en er moest op nieuw, nu schriftelijk, worden gestemd. Jan Storm kreeg daarbij de voorkeur van de leden. „Dit is voor mij een enorme te leurstelling", aldus Manda Kapil. ,,Ik had veel verwacht, maar ze ker dit niet. Hier is duidelijk spra ke van een boemerang effect. Ik weel niet wat ik nu ga doen. Eerst moet ik deze tegenslag verwer ken." Werd Manda Kapil tijdens de laatste ledenvergadering nog ge steund door zes leden van D66, a* 'dens de schriftelijke stemming even er slechts twee over. Ine ke ten Broek, steun en toeverlaat van Manda Kapil, bleef het raadslid trouw en Manda Kapil vulde uiteraard haar eigen naam in op het stembriefje. „Ik ben blij met zoveel vertrou- Schiedam-De EHBO-af- deling van het Schie- land-ziekenhuis is sinds vandaag zo goed als on bemand. Vanmorgen meldde het verplegend personeel zich massaal ziek. Problemen over het functio neren van het waarnemend hoofd van de afdeling, Steef Niëuwewnhuysen, hebben vorige week vrijdag de we kelijkse werkbesprekeing al vroegtijdig doen eindigen en vanmorgen barstte de bom met de "ziekmelding. De problemen spelen al sinds de benoeming van Nieuwenhuysen tot waarnemend hoofd van de af deling ruim een jaar geleden. Het eigenlijke hoofd, zuster Romijn, is al een jaar overspannen thuis, s een woordvoerdster van de verontruste verpleegkundigen is zij op zeer onbehoorlijke wijze weggewerkt: „Nieuwenhuysen is totaal niet geschikt voor deze baan, maar alle signalen en waar schuwingen vanuit het personeel en'patiënten zijn door hem en zijn directe chef J. Wartna van tafel geveegd. Er komen hier soms levensgevaarlijke situaties voor. Dat er nog geen doden zijn gevallen, mag een wonder he ten Het eigenmachtig optreden van het waarnemend hoofd bracht vorige maand een drenkelïngetje in levensgevaar. Er werd niets gedaan omdat de benodigde ap paratuur niet aanwezig zou zijn. Dankzij de adequate reactie van de vader van het slachtoffertje, die fysiotherapeut is, kon het le ven van bet jongetje gered wor den. De directie van het Schieland zie kenhuis zei vanmorgen nog niets te weten over moeilijkheden op afdeling. Volgens de heer Terp stra is de massale ziekmelding aan niets anders te wijten dan het Nederlandse klimaat Maasland Maaslander Marien van Eijmeren heeft vrijdag de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in ontvangst genomen. Hij kreeg de koninklijke onder scheiding uit handen van burge meester MiekeBloemendaal. Van Eijmeren (63) is vijftig jaar in een schildersbedrijf werkzaam geweest. Daarvan was hij de laat ste veertig jaar eigenaar-direc teur. Het bedrijf wordt door zijn drie zoons voortgezet Van Eijmeren is ook in het Maas- landse verenigingsleven bijzon der actief. Zo is hij nu onder meer nog voorzitter van de voetbalver eniging MW'27. «ggfó» Jan Storm...toch gekozen. wen van de leden", reageerde, Jan Storm vanmorgen uitgelaten op de uitslag van de stemming. „Het belangrijkste is nu om zo snel mogelijk campagne te gaan voeren. Ik ben er zeker van dat D66 het tijdens de komende ver kiezingen gaat maken. Ik gok op twee zetels. Desnoods leveren we een wethouder. Optimisten heb ben wel vaker gelijk gehad en waarom zou dat nu niet het geval zijn. Ik ben in ieder geval vol goe de moed De eerste taak van Jan Storm is, om de leden vna de partij te mo biliseren. Hij wil de wijken in om D66 bij de kiezers te promoten. „En dan komen zeker zaken aan de orde als het refenrendum, de gekozen burgmeester en het mi-* lieubeleid. D66 staat voor radicale* democratisering van een aantal zaken. Daar wil ik me sterk voor maken." Over de rol die Manda Kapil tij dens de verkiezingen gaat spelen is nog onduidelijkheid. „Enkele weken geleden heb ilt een goed gesprek gehad met Manda", al dus Jan Storm. „Ik wil graag sa menwerken. Het verleden wil ik niet meer oprakelen. We moeten nu propaganda gaan maken voor de partij en dan het liefst met een zo'n sterk mogelijke achterban." De ligfiets met hun ontwerpers. Schiedam Met een rondje Westerkade op de ligfiets opende wethouder Zijdeveld zaterdagmiddag officieel de energiewerkplaats Solo. De ligfiets is een prototype en haalde nog geen spectaculaire snelheden, maar de in fel oranje overall gestoken wethouder kon er aardig mee uit de voeten, hij dreigde zelfs een auto in te ha len. Solo is het vervangend werkpro ject, dat werkeloze jongeren uit Schiedam-Zuid hebben opgezet met subsidie van de rijksover heid. Het voortbestaan van de onderneming loopt nu al gevaar wegens gebrek aan begeleiding en onzekerheid over de subsidie verstrekking. De jongeren, die bij Solo de nodige werkervaring op doen, om zo eerder aan een vaste baan te komen, zien zich meteen voor problemen geplaatst, waar een ondernemer niet van terug heeft In de energïewerkplaats aan de Westerkade worden behalve lig fietsen ook zonnecollectoren voor volkstuintjes gebouwd. Ook op drachten van overheidsinstanties zijn welkom, zoals een hekwerk voor het wijkcentrum de Erker en wonïngisolatie voor financieel minder draagkrachtige huurders in Zuid. Solo draait al langer dan een iaar. Het hekwerk is klaar, evenals de eerste ligfiets en het voormalig consultatie hureau is nu ver bouwd tot energie werkplaats. Doel van een vervangend werk project is deelnemers eerder kans te laten maken op een vaste baan. Dat is vorig jaar vijf jongeren ge lukt. Maar in deze doelstelling schuilt ook een bedreiging voor het project zelf. Wanneer alle deelnemers snel een baan zouden krijgen is de werkplaats leeg en het project gestopt, de geïnves teerde subsidiegelden ten spijt. Een goede begeleiding is onont beerlijk, maar juist daar ont breekt het aan. De sociale dienst wil dit niet door werkloze vrij willigers laten doen, maar, om wille van de continuïteit, door een vaste kracht in loondienst. De gemeente schijnt daar geen geld voor beschikbaar te kunnen stellen. Eind deze maand verga dert de stuurgroep vervangend werk hierover. Tot enkele dagen geleden wisten de deeinemrs van Solo niet beter of de subsidie was met ingang van dit jaar gestopt Het ministe rie van WVC besloot echter plot seling dit soort projecten toch te blijven steunen en er bestaat een gerede kans dat Solo weer voor subsidie in aanmerking komt "Wethouder Chris Zijdeveld is overtuigd van het belang van dit soort projecten. Hij heeft zelfs aangeboden om Solo met raad en adviezen bij te staan: „wij zijn ge wend dat nieuwe ontwikkelin gen uit de grote laboratoria van fabrieken en technische hoge scholen komen. Philips experi menteert met vaeuüm-gevulde zonnecollectoren, maar het werk van Solo is minstens even inte ressant". Zijdeveld wist van een soortgelijke groep, die in de Vere nigde Staten met heel primitieve middelen een collector heeft ont wikkeld voor arme mensen en die een paar tientjes kost „Eerst staat het bedrijfsleven zeer scep tisch tegenover deze groepjes, maar als hun vindingen aanslaan worden ze wel overgenomen". Hetzelfde geldt voor de ligfiets. Met dit vervoermiddel zijn snel heden van vijftig kilometer te ha len. Toch is de ligfiets nooit echt ontwikkeld. In 1926 sloot de In ternationale Wielerunie de lig fiets zelfs uit van snelheidswed strijden omdat hij te snel ging en oneerlijke concurrentie vormde voor de normale fiets. „Daarom", zei Zijdeveld, „wil ik hier graag voor aap staan en een rondje ma ken op deze ligfiets". Van der Velden lijsttrekker Vlaardingen Zonder enige op positie is wethouder IJsbrand van der Velden zaterdag op een ledenvergadering van de PvdA tot lijsttrekker gekozen. Aan de eerste acht namen op de lipt, alle maal raadsleden die herkozen willen worden, werd niets veran derd. „Een compliment aan de zittende ploeg," vond fractievoor zitter Kees van der Windt. Rob Suurendonk moest zijn ne gende plaats op de lijst afstaan aan oud-raadslid en voorzitter Mari van Opijnen en ook oud raadslid Ronald Ridderhof steeg vijf plaatsjes. Bert Kalden, vroe ger voorzitter van het CDA- Vlaardïngen, steeg een plaatsje, net als de enige buitenlander op de lijst, Nail Demirbilek, Zij kwa men op de vijftiende en zestiende plaats. Van der Windt gaat er niet van uit dat dat verkiesbare plaatsen zijn. Op een klinkende verkie zingsoverwinning rekent hij niet Twee zetels winst, dat lijkt hem gezien de landelijk gehouden opi- nipeilingen heel realistisch. Lijstaanvoerder Van der Velden maakt zich nog niet druk over de campagne: „Dat gaat vanzelf wel rollen. We hebben nog meer dan twee maanden." DOOR CHRIS WOERTS Maassluis Elly Coenen glimt van trots. Een harte wens is in vervulling gegaan. Na een jaar Amerika, zes jaar Suriname en negentien jaar Maassluis keert ze dan definitief terug naar haar geboortegrond in Zuid-Lim burg. Op een steenworp afstand van het plaatjse Nuth, waar ze vrijdag officieel tot burgemeester werd be noemd, is zij geboren. „Ik heb het contact met Limburg altijd behouden. Mijn man en ik komen er nog regel matig, onze familie woont er immers nog." Als één van haar zeven broers belt om Eliy Coenen te feliciteren met haar benoeming is duidelijk dat de WD-wethouder geen aanpassingsproblemen zal heb ben in Nuth. Het plaatselijke dia lect spreekt zij nog vloeiend. „Dat raak je nooit meer kwijt", aldus een verheugde ex-wethouder. „De vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad van Nuth had iemand gevraagd die begrip had voor de mensen in het Zuiden. Ik ben er geboren en getogen, spreek de taal. Vooral de wat ou dere mensen rijn gewend om in het eigen dialect te spreken. Als de burgemeester dat ook kan, dan is de afstand tot de bevolking niet zo groot Op die manier ben je beter aanspreekbaar." Vandaag is Elly Coenen al bij de commissaris van de Koning ge weest voor haar beëdiging. Op 1 februari volgt dan de installatie in Nuth zelf. „De gemeente Nuth had mij op 15 februari willen in stalleren, maar daar voelde ik ei genlijk niet zoveel voor. Mijn be noeming gaat op 1 februari in en dan zou ik nog veertien dagen moeten duimen draaien. Ik ga het liefst 20 snel mogelijk aan de slag." In Nuth is men blij met de benoe ming van Elly Coenen tot burge meester. Na maanden spanning is er eindelijk zekerheid. De nieuw bakken burgemeester moet wel op zoek naar een nieuwe ambts woning, „De gemeenteraad heeft juist de vorige ambtswoning ver kocht, Een kasteeltje dat erg veel onderhoud vergde, Ook de ener giekosten waren bijna niet meer op te brengen. Het ging de ge meente teveel geld kosten en daarom is terecht besloten om het kasteeltje te verkopen. Ik weet niet of de gemeenteraad besluit tot aankoop van een nieuwe ambtswoning, dat is afwachten." Nuth telt slechts 17.000 inwoners, maar is qua oppervlakte wel viermaal zo groot als Maassluis. „Er spelen natuurlijk ook heel andere problemen. Pas enkele ja ren geleden zijn enkele gemeente samengevoegd en de gevolgen werken nog steeds door." Carnaval - Elly Coenen wordt in Nuth bijge staan door twee wethouders io deeltijdarbeid. Haar voorgangen mr. Rullen, die is benoemd to't burgemeester van het Zeeuwse Middelburg, had een omvangrij ke portefeuille. „Hij deed onder meer milieu, ruimtelijke orde ning, algemene zaken en had nog een aantal functies. Ik weet niet wat nu de verdeling gaat wor den". De sleutel van de stad krijgt Elly Coenen bij haar installatie In ie der gevaJ niet in handen. Die is momenteel in het bezit van de Prins Carnaval van Nuth. „Op dat feest verheug ik me enorm. De laatste jaren ben ik er niet meer aan toegekomen om carna val ie vieren. IK ben geen toekij ker, maar doe enthousiast mee. Een week na mijn installatie barst het carnaval los en reken maar dat mijn man en ik van de partij zijn." Maasland Een 26-jarige inwo ner van Maassluis reed in de nacht van zaterdag op zondag op vallend hard op de Kerkweg in Maasland. De politie wilde daar wel eens meer van weten en con stateerde een dranklucht. De man is de bloedproef afgenomen en kreeg een rijverbod voor acht uur oi Maassluis Oscar Eichhorn (WD) is door de be noeming van. Elly Coenen tot burgemeester van het Limburgse plaatsje Nuth (17.000 inwoners) weer op een verkiesbare plaats gekomen voor de komende gemeenteraadsverkiezingen Het zittende raadslid gaf er de voorkeur aan niet op een verkies bare plaats te worden gezet door de selectiecommissie van de WD. Hij nam genoegen met een plaatsje in de schaduw, maar door hei plotselinge vertrek van Elly Coenen schuift hij een plaatsje op. De VVD heeft, inclusief die van wethouder Elly Coe nen. Nieuwe lijsttrekker is nu John Scheerstra, de huidige fractievoor zitter van de liberalen in de raad. „Vier jaar geleden hebben, wij samen al de kar getrokken en nu ik een plaatsje ben opgeschoven, maakt dat weinig uit. De kiezer kijkt toch naar het gericht van de hele fractie en gaat niet op één figuur alleen ai. Niet alleen de lijst trekker doet het natuurlijk, al is het wel belangrijk datje een goe de lijsttrekker hebt Wij wisten van de ambities van EUy, maar zo'n benoeming komt toch altijd onverwacht" Binnen de fractie van de VVD is nog niet gesproken over wat er nu moet gaan gebeuren. Ook over eventuele kandidaat-wethou ders is nog niet van gedachten gewisseld. Scheerstra*„Dat is een interne kwestie. Als er besluiten worden genomen, dan komen die vanzelf naar buiten." De gemeenteraad van Maassluis neemt tijdens de raadsvergade ring van dinsdag 28 januari afscheid van EJJy Coenen. Een dag la ter is er een receptie in het stadhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1