Brief aan Beatrix leidt tot vragen Rietzeilers hopen nu op kilometer lange optocht m Zusterhuis in het donker VLAARDÜIGS OAOBIAO SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Mensen - moeten wennen aan* betaald parkeren' Jacques Iprins carnaval voor Schiedam Inbraak in de ochtend Overvaller nog voortvluchtig Hij leeg geroofd Hulpverlening aan kinderen moet regionaal Raadslid kiest voor Gemeentebelangen Nel Kester wacht op uitspraak commissie Woonwagenkamp wacht af Franx hoofd onderwijs DINSDAG 21 JANUARI 1966 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus ItO, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam Een kilome ter lang wordt de carna valsoptocht, op zaterdag 8 februari in Schiedam, als tenminste alle wensen van de Rietzeilers in ver vulling gaan. Dat zou op zienbarend zijn. Op voorgaande jaren pakte de carnavalsoptocht wat magertjes uit Volgens Piet Dries van de Rietzeilers is dat geen reden om dit jaar niet met dezelfde opzet door te gaan: „Wij als Rietzeilers blijven tegen betonnen muren rammen, dat doen we al elf jaar. We hebben een paar jaar van zor gen gehad, nu knokken we om terug te komen." Gistel middag kwam de top van de Schiedamse carnavalsvereni ging bijeen in het reisbureau Du- ton op de Rotterdamsedijk. Daar zwaait Jacques den Duik de scep ter, figuurlijk bedoeld. Letterlijk gaai hij ook de scepter zwaaien, want Den Duik is dit jaar prins Carnaval van Schiedam: Jacques I. Dne dagen lang, van 8 tot 11 fe bruari, is hij de baas. De Rietzei lers hebben hem gevraagd om prins te zijn, omdat zijn bedrijf twintig jaar bestaat Den Duik heeft de uitnodiging geaccep teerd. Hij draagt de carnavalsver eniging een warm hart toe: „Met beperkte middelen weten zij er al elf jaar lang een feest van te ma ken, dat overslaat op anderen in de stad." Prins Jacques 1 krijgt de Vlaardingen Uit een flatwo ning aan de Madridweg is giste ren in de ochtenduren een home computer ter waarde van 1.800 gulden gestolen. Men kwam bin nendoor meteen breekvoorwerp de toegangsdeur te forceren. Tussen tien en vier uur zijn giste ren uit het dagverblijf Zonnehof aan de Marmxlaan drie porte monnees gestolen. De benadeel den werden er samen 130 gulden armer door. Schiedam De Schiedamse po- iitie heeft een van de twee over vallers op het postkantoortje aan de Westfrankelandsedijk nog steeds niet kunnen achterhalen. Een 26-jange mededader werd gistermorgen vlak na de gewa pende overval overmeesterd. Zijn kompaan wist, ondanks het feit dat tenminste een van de banden van zijn vluchtauto moet zijn lekgeschoten en ondanks de directe waarschuwing aan alle korpsen in de omgeving, uit han den van de politie te blijven. De politie wilde vanmorgen geen na dere bijzonderheden bekend ma ken. Schiedam Inbrekers hebben vrijwel de hele voorraad van kle dingmagazijn Hij aan de Hoog straat in Schiedam geplunderd. Nadat aan de achterzijde een deur was verbroken, gingen zij met 30 000 gulden aan Ideding aan de haal. Op soortgelijke wijze werd te werk gegaan in een winkelpand aan de Van Maanenstraat, Daar kwam men via een kapot gesla gen raam aan de achterzijde bin nen. De buit omvatte 50 sloffen sigaretten, een grote hoeveelheid aanstekers, koffie en kaas, 70 blikken bier en enkele honder den guldens aan wisselgeld. In to taal werd voor ongeveer 4.500 gulden aan goederen ontvreemd. Uit de slaapkamer van een wo ning aan de Villastraat werd 1500 gulden gestolen. Men kwam door de niet afgesloten keukendeur binnen. Schiedam Vlaard ingen/Maass luis Hulpverlening aan de jeugd vraagt om een beleid, dat meer dan één gemeente aangaat. Om een voorbeeld te noemen: kinderen die van huis weglopen, staan niet stil bij de gemeente grens. Om het beleid regionaal af te stemmen, willen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis het liefst in Waterweg-verband sa menwerken. Het alternatief is om op Rijnmond-niveau tot sa menwerking te komen, maar dat wordt gezien als te grootschalig en daarom niet werkbaar. Een brief met die strekking zal door de drie steden gestuurd worden aan de provinciale ber^adsgroep jeugdhulpverlening Zuid-Hol- land. leutels van burgemeester Scheres overhandigd aan het begin van de traditionele carnavalsoptocht, zaterdagmiddag 8 februari op het bordes van het stadhuis aan de Grote Markt. De route van de optocht loopt als vanouds vanaf de Burgemeester Honneriage Gretelaan, tweemaal langs het stadhuis en via de Hoogstraat naar zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Die avond wordt daar het jaarlijkse prinsenbal ge houden. Behalve mie oude prin sen van Schiedam zal de Delftse vereniging Prometejus gast zijn van De Rietzeilers. De volgende middag treedt, eveneens in Irene, de plaatselijke cloivn Bobo op voor de kinderen, die vanaf half twee zo hun eigen carnavalsfeest hebben, compleet met prins en volledig raad van elf. De Halve Zolen uit Capeïle aan de IJssel zijn eregasten op het sluitingsbal op dinsdagavond 11 februari in dezelfde zaal. De car navalsclub van Schiedamse hore- ca-exploitanten, De Kastel einere, is daar ook van de partij. Vóór de overname van de stadss- leutel door prins Jacques I zijn er nog twee evenementen voor de echte liefhebbers: het boerenbal op 1 februari, ook in Irene, en op koopavond, 6 februari dweilen in de Hoogstraat met de verleidelij ke dansmariekes Wedstrij d De winkeliers van Hoogstraat, B roe revest, Broersveld, Dam. Passage en Rotterdamsedijk doen dit jaar actief mee aan het feest van vrolijkheid en jolijt De win keliersverenigingen organiseren een wedstrijd met als prijs drie geldbedragen van 111,11 De prijzen wórden verloot onder de genen die het totale gewicht van de raad van elf, inclusief de prins, goed geraden hebben. Deelname- formulieren 2ijn in ruime mate voorhanden bij de deelnemende winkeliers De pnns zelf zal op het pnnsenbal de winnaars be kend maken Evenals vorige ja ren is het batig saldo van De Riet zeilers bestemd voor de vereni gingen die goed werk doen ten behoeve van gehandicapten Zo zijn in november al bedragen ge schonken aan stichting lentefeest en verpleeghuis Driemaasstede Jacques den Duik is zijn kantoortje, met in de ene hand zijn staatsiefoto en in de andere hand het proto col van de Riet zeilers. R.B. Hartog: komeet van Hal* lev... DOOK KOR KEGEL Ru Hartog (57) uit CD A-fractie gezet Winkeliers blijven positief: Schiedam Als opvolger van de overleden nestor Jan de Koning kwam Rn Hartog vorig jaar in de Schiedamse gemeenteraad. Hij kreeg die kans, dankzij het bloedgroepensysteem van KVP, ARP en CHTJ, dat in de CDA-gelederen toen nog opgeld deed. De recht streekse CDA'er Theo Schoenmakers stond vóór hem op de kandi datenlijst, maar die besloot af te zien van de vacature-De Koning, omdat het immers een KVP-zetel betrof. Zo zag Schoenmakers oude oppo nent uit het afdelingsbestuur de weg vrijgemaakt tot het stadspar- Iement. Na één jaar wordt R.B. Hartog echter uit de fractie gezet „Net de komeet van Halley", rea geert men in confessionele kring. „Hij komt en hij gaat meteen weer." De 57-jarige wis- en natuurkun- deieraar heeft zijn lidmaatschap van het CDA opgezegd, omdat hij actief is geworden voor de nieu we partij Gemeentebelangen van Wim Schenkelaars En nu hij geen lid meer is, hoeven afde lingsvoorzitter Jan den Brinker en fractieleider Piet Roosen hem er ook in de fractie niet meer bij te hebben. „De noodzaak tot het bezoeken van de fractievergade ringen is voor u komen te verval len", luidt de boodschap, die Har tog gisteren aangetekend mocht ontvangen. Ru Hartog-Is gevraagd zijn raads- zetel met onmiddellijke ingang ter beschikking te stellen. Burge meester en wethouders zijn op de hoogte gebracht van het feit dat hij geen deel meer uitmaakt van de CDA-fractie. Gisteren was nog niet duidelijk of Hartog de raad verlaat of als eenling verder gaat. In het laatste geval zou hij de Jos van der Lugt van het CDA worden. (Van der Lugt hield maandenlang een PvdA-zetel be zet, totdat de ex-socialist uit Schiedam verhuisde.) Royeren Het CDA-Schiedam zal proberen Schenkelaars, oprichter van Ge meentebelangen, te laten royeren ais deze niet op zijn schreden te rugkeert. Weliswaar heeft Schenkelaars laten weten dat hij plaatselijk ontevreden is over het CDA maar dat hij tot het CDA wil blijven behoren waar het gaat om de landelijke lijn. Maar voor zitter Den Brinker redeneert dat Schenkelaars zo tegen de CDA- belangen m handelt, dat roye ment het geeigende antwoord is. De derde kandidaat voor Ge meentebelangen, Jan Hagen doorn, heeft al eerder zijn lid maatschap van het CDA opge zegd. Zowel Hartog, Hagendoorn ais Schenkelaars waren onver kiesbaar geplaatst voor de vol gende raadsperiode, waarvoor de verkiezingen op 19 maart plaats vinden. De drie waren hier onte vreden over, Ru Hartog met name omdat opnieuw de door hem verafschuwde Schoenma kers vóór hem op de lijst werd ge zet een kansje zijn. Hrj zou het voorts weinig principieel vinden om zelf over te slappen naar een andere partij, ofschoon hij zijn waarde ring uitspreekt voor de stap van Hagendoorn, Hartog en Schen kelaars „Ik heb er respect voor. Het getuigt toch van durf. Er is veel moed voor nodig." Ook zegt CDA'er Snel duidelijk voordelen te zien aan een ge meentelijke partij, omdat deze niet gehinderd wordt door lande lijke belangen en zich geheel aan de stad kan wijden. Snel denkt dat Gemeentebelangen wel zal aanslaan in Schiedam. Luud Snel Een opvallende afwezige op de lijst van Gemeentebelangen is Luud Snel, een goede vriend van Hartog en evenals Schenkelaars lid van de Rietzeilers Ook CDA- raadslid Snel kwam onverkies baar te staan, maar hij blijft het CDA trouw. Hij zegt niet over te stappen naar Gemeentebelangen, reageert zelfs een beetje beledigd dat die vraag hem. als actief CDA'er, wordt gesteld. Luud Snel zegt op 1 januan beslo ten te hebben, nu hij toch de ge meenteraad zal verlaten, om zijn bedrijf duidelijk prioriteit te ge ven. „Ik heb net daar zeer druk mee", zegt hij Snel voelt voor een periode van loutering om afstand te nemen van de manier, waarop hij na acht jaar in de gemeente raad werd gepasseerd voor een nieuwe periode in het lokaal be stuur, Hij voelt zich niet op waar de geschat, zo denkt hij dat het de achterban onbekend is hoe hij mede vorm gaf aan het medede lingenblad CDA-Facetten en hoe hij de partij bij een werfacue hielp aan een belangrijk aantal van de 35 nieuwe leden. „Misschien zijn er wel 5000 Schie dammers die Luud Snel terug willen in de gemeenteraad", zegt Snel zelf. Inderdaad zou er via voorkeurstemmen voor hem nog Vlaardingen Het binnen de af deling Vlaardingen omstreden raadslid Nel Kester wordt zater dag tijdens een congres van D66 gehoord door een geschillencom missie Zij venvacht dat die com missie, die bestaat uit vertegen woordigers van verschillende af delingen van de partij, begin vol gende week een uitspraak doet in het conflict dat zij heeft met de afdeling D66 Vlaardingen passeerde de gekozen lijsttrekker bij een her stemming. Een meerderheid van de leden meende dat nummer twee op de lijst, Wü van Rijn, een betere lijsttrekker zou zijn bij de komende verkiezingen Nel Kes ter vecht die beslissing aan Vol gens het raadslid was er geen en kele reden voor een herstem ming. Zij heeft nog niet, zoals wij gisteren meldden, haar lidmaat schap van D66 opgezegd. „Ik wacht de uitspraak van de ge schillencommissie af VWMB- r. slibt? •Schiedam De brief, die de woonwagenbewoners aan de Schiekade enkele maanden gele den hebben gestuurd aan konin gin Beatrix, zet de papiermolen flm,r m beweging. Het kabinet van hare majesteit heeft het mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu gevraagd om een toelichting, want de koningin beantwoordt niet alles zelf, zeker met als het gaat om zulke ingewikkelde pro blematiek als de on leefbaarheid en de 'langdurige tijdelijkheid' van het woonwagenkamp Hof vanCyiene Het ministerie op zijn lieuri, afde ling woonwagenzaken van de di rectie njkssteun volkshuisvesting en huurzaken, heefi om een toe lichting gevraagd aan de provin- Vlaardingen Het zusterhuis van Het Zonnehuis aan de Dillenburg- singel tn Vlaardingen heeft gisteravond een tijd zonder licht gezeten, nadat een brand de kabels had verwoest. De brand ontstond toen een werknemer van een aannemingsbedrijf een deel van het dak schoon- brandde, om daar een ventilator te plaatsen De vlam van de brander werd in het gat voor de ventilator gezogen en zorgde boven de foyer van het verzorgingstehuis voor brand tussen dak en plafond De brandweer sloeg meteen groot alarm. De bewoners van het Zonnehuis moesten op hun afdelingen blijven en de brand deuren gingen dicht. „Nog een geluk dat de brand niet boven één van de afdelingen ontstond", vonden zij Het kostte de brandweer twee uur voor alle vlammen waren gedoofd Alle kabels van het hoofdgebouw naar het zusterhuis waren toeti ver mengd en het stonk in het gebouw. De kabels werden nog diezelfde avond vernieuwd. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend De re cherche stelt een onderzoek in, De brandweer sloeg meteen groot alarm. cie on de gemeente Beide ovei- heidsinsuuitK-s /uilen met een re actie komen, waarna het mmiitt - ne weer aan het kabinet ad\ i- seerten de koningin de bewoners van het Hof van Cyrene /al ant woorden De gemeente laai weten dat de- brief aan Beult ix verstuurd we ril op een moment, dat wethouder Hafkamp nog met zijn plan voor woonwagenloeaties bad gepre senteerd Hoe het nu verder moet. slaat m het totaalplan, al dus de gemeente, die mét de be woners van mening is dal hts om een onhoudbare situatie gaat Ovei het plan van Hafkamp vindt overleg plaats met kamp bewoners en provincie Vlaardingen Vier maanden nadat P Zoutendijk vertiok als hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente Vlaardingen is zijn opvolger bekend dre J.TG.P Franx Hij wordt hoofd van de afdeling onderwijs en cul- tuielc zaken De benoeming moest wachten tot het rapport over de heroriëntatie van de se cretarie meer duidelijkheid zou brengc-n over de toekomst van de afdeling ondervijs. Franx is sinds 1981 in dienst bij de gemeente. Hef Veerplem, anders altijd druk bezet, lag er gistermiddag b'jna leeg bij Vlaardingen De gevolgen van het betaald jxil keten in Vlaai- duigen /yri de afgelopen dogen duldt lijk /[(litbuaï geweest Par- kicnci icirien als het Weeshuis plein. anders altijd diuk Invet, bleven leeg en /tlis op dt anders /n drukke, zaterdag was ei volop plaats som auto's m het gebied waar betaald parket en is inge voerd De in kclit is van het cent tutu zitn die ontwikkeling met lede ogen aan, maar doen hun best om de mcu'.u ontwikkeling /r> posi- iief mogelijk te benadcicn. „De mow n moeten et kennelijk aan wennen" /i ggen /ij Maar pto- mtiiic' voor het stadscentrum is het m ieder geval met", /egt Har ry Dijkman voorat to van de or ganisatie van Vlaai dmgse ondet- i lemen. Winkeliers horen hun klanten klagen dat zij /o buig naar ren plek in de vrije zone lubben ge zocht en dat /ij zo vet moeten sjouwen mei hun boodschappen „Veivelend", vinden de winke liers, „want als dt mensen het te lastig vinden om hier hun bood- sthapptai te halen, gaan ze wel eigens anders heen De OVO twyfck er niet aan dat het betaald parkeren de winke liers m hei centrum over een poosje m de pc» temoimee gaat ra ken Daai zijn oor de invoering van het lieuald paikuen al veel rappoi ten over gesehleven „Een om zetverlies van zo'n vijf pro cent ligt in de lijn der verwach tingen zegt Dijkman. „Dat kan de middenstanders vijfentwintig procent schelen in hun winst Wij kunnen daar i datief wei rug aan doen Dijkman vreest het groot ste verloop voor de winkels die dagelijkse goederen verkopen. „En dat kunnen dan uitstekende ondernemers zijn, maar als die hun omzet beduidend zien terug lopen verdwijnen ze."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1