atit^ss 9Ik heb veel steun nodig9 SPORT 15 Boksgala: veel sfeer, maar geen kwaliteit BIOLOGISCH-DYNAMISCH, BEJAARD, GEHANDICAPT mwmmmm Chita Gross levert nieuwe kampioenen af SU ESS VVD rekent toch nog op acht zetels Liesbelh Snoeck derde liberale bewindsvrouwe op rij Dr. Kouwenhoven 25 jaar dominee in Vlaardingen Bakker velt Lagerwaard STRIJD OM DAMTITELS Al moet De Jager zelf gaan dweilen Afgelast SPORTAGENDA 'Schiedam De volkstuin- dersverenigingen Thurlede en Vijfsluizen gaan meer aandacht besteden aan aan gepast tüinieren. Ze willen zich richten op vijf specifie ke groepen, die nu nog nau welijks de kans krijgen om van een volkstuintje ge bruik te maken. Het gaat om jeugdigen, bejaarden, gehandicapten, tuinders die gebruik maken van kas- ruimten en mensen die op biclogisch-dynamische wijze willen tuinieren. Uit statistische gegevens blijkt dat vooral jongere Schiedammers moeite heb ben een stukje grond te be machtigen. Slechts tien pro cent van de volkstuintjes wordt gebruikt door Schie dammers tot vijfenveertig jaar. Dezelfde groep vult voor ruim 40 procent de flin ke wachtlijsten voor beide complexen. Een plaatselijke werkgroep Anders Tuinieren heeft in een rapport een plan ont vouwd voor een gewijzigde aanpak. Het werkstuk is vanmiddag aan de wethou ders Chris Zijdeveld en Luub Hafkamp aangeboden. Voor bejaarden kan dat bij voorbeeld betekenen dat de tuingrond niet langer door de gebruikers zelf hoeft te worden gespit en bemest. Dat betekent echter ook dat die groep genoegen zal moe ten nemen met een relatief kleine tuin. In de nota wordt gespeculeerd op ruilverkave ling van bestaande tuinen in een tuin voor vier bejaarden. Genoegen nemen Ook gehandicapten zullen genoe gen moeten nemen met een klei ne tuin; Gedacht wordt aan een tuinaanleg waarbij werkzaamhe- den vanuit de rolstoel kunnen worden uitgevoerd. Voor mensen die moeite hebben in de open lucht te tuinieren moet de mogelijkheid van niet verwarmde kassen worden on derzocht. De werkgroep pleit voor een proefproject op beide complexen. Ook het braakliggend terrein in Spieringshoek wordt als uiterma te geschikt bestempeld. Op het terrein van ongeveer 4.500 m2 is een aantal tuinen gepland. Het is de bedoeling de grond in april in gebruik te nemen. Over de financiële haalbaarheid van de plannen is nog weinig met zekerheid te zeggen. Volgens de werkgroep Is het absoluut nood zakelijk dat rijk, provincie, ge meente en fondsen met geld over de brug komen. De werkgroep verwacht dat op basis van de proef ook op andere locaties (Sehiedamseweg, achter de Singelkerk, langs de spoorba nen en de Joppelaan) met 'anders, tuinieren' begonnen kan worden. Vooral de mogelijkheden voor jongeren, bejaarden en gehandi capten zouden dan aanzienlijk uitgebreid kunnen worden. Op korte termijn beveelt de werkgroep aan een demonstra- tietuin aan te leggen, waarin alle alternatieve werkwijzen aan bod komen. Ook voorlichting en een marktonderzoek naar de behoef ten aan aangepast tuinieren wor den als wenselijk ervaren. Tuinders gaan 't In de moestuintjes aan de Westfrankelandsedijk in Schiedam-Zuid wordt getuinierd zonder gebruikmaking van gif (welk bestrijdingsmiddel dan ook). En het gaat er heel goed. Vlaardingen Ook de Vlaar- dingse liberalen zien de bui al hangen. Uit allerlei opiniepeilin gen blijkt dat de WD moet beta len voor haar inbreng in het re geringsbeleid. Niet alleen lande lijk, maar ook plaatselijk keren kiezers de WD de rug toe. Lijst aanvoerder Jan Maderh hoopt in de Vlaardingse gemeenteraad de schade te beperken en met acht zetels uit de strijd te komen (het zijn er nu nog tien). Een paar dagen geleden hield de Vlaardingse VVD haar nieuw jaarsreceptie in hetSeheeie Hoekje. Later dan andere, maar daarom dubbel zo sjiek. Al doen de werd het nog behoorlijk druk en toen voorzitter Lenie van Hal teren het woord nam, moest de halve partij al genoegen nemen met een staanplaats. Mevrouw Van Halteren sprak de wens uil dat de WD in Vlaardingen een 'fris en ópen 1986' zou beletven en instemmend hieven de liberalen het glas. Lijstaanvoerder Madem somde alle liberale verdiensten van het afgelopen jaar op. Die opsom ming bevatte voornamelijk za ken die de VVD had weten te voorkomen. Een totale afsluiting van de Sehiedamseweg bijvoor beeld. Toen ook de positieve ver worvenheden aan de beurt kwa men, noemde de wethouder de glijbaan in het Kolpabad die erop voorspraak van de VVD is neer gezet Madem: „Ach, ik weet wel hoe hard u soms aangevallen wordt over het WD-beleid", en. in het gehoor werd zeer instem mend geknikt, „maar de partij zal zorgen voor voldoende documen tatie." DOOR CHRIS WOËRTS Maassluis Eén van de best bewaarde geheimpjes in poli tiek Maassluis deed Liesbeth Snoeck-Schuller (VVD) in wendig schateren van pret. „Je hoorde in je directe om geving opmerkingen in de trant van: goh, is dat niets voor jou, maar ik moest zwij gen. Kon niet verder gaan dan zeggen dat ik wel be langstelling had, maar ik kon verder niet op de zaken vooruit lopen." Liesbeth Snoeck volgt de als bur gemeester naar Nuth vertrek kende Elly Coenen op als wet houder in Maassluis. Voor velen kwam dat bericht als een volsla gen verrassing. John Scheerstra, Leen de Zeeuw, dié vooral wer den door buitenstaanders naar voren geschoven. Liesbeth Snoeck, vierde op de lijst en daar mee voor het eerst op een ver kiesbare voor de komende genval .tëraadsverkiezingen, da? bad vrijwel niemand reke ning mee gehouden. „Toch was de ambitie er", aldus de al 22 jaar in Maassluis woon achtige maar van origine Haagse politicus, ..Natuurlijk had ik ook liever wat raadservaring opge daan, maar je moet de verant woordelijkheid niet uit de weg gaan ais de partij een beroep op je doet. De fractie staat volledig achter de keus en dat is voor mij erg belangrijk geweest. Ik zal in de eerste maanden erg veel steun nodig hebben, want ik moet me volledig inwerken. Gelukkig heb ik al de nodige bestuurservaring; dat scheelt." Aantrekkelijk De portefeuille spreekt Liesbeth Snoeck in ieder geval aan. „Erg aantrekkelijk", is de eerste reac tie. „Maar ook erg zwaar." Zelf afkomstig uit het onderwijs en zeer actief in de sportwereld is dat werkterrein in ieder geval vertrouwd. Inhoudelijk wil ze niet op de zaken vooruit lopen. „Ik moet eerst verder kennis ma ken met de collega's en de ambte naren." De nieuwbakken bewindsvrou- Liesbeth Snoeck..-derde liberale bewindsvrouwe op rij in Maassluis... we heeft over een groot aantal za ken een uitgesproken mening, maar wil die nog niet naar buiten toe ventileren. „Ik heb me in het verleden hard gemaakt voor een aantal dingen en het is nog maar de vraag of die nu te realiseren zijn." Sinds 1978 maakt Liesbeth Snoeck, moeder van vier school gaande kinderen en drie midda gen en een ochtend werkzaam op de Christina-sehool, deel uit van de sportraad. Zij vervult ook be stuursfuncties bij tennisclub Be Quick en hockey vereniging Evergreen. „Altijd heb ik in be sturen gezeten. Eerst bij HDM in Den Haag en" na de verhuizing naar Maassluis ben ik hier in het verenigingsleven actief gewor den. De bestuurlijke kant heeft mij altijd geboeid. Het is ontzet tend jammer dat je bij verenigin gen steeds meer ziet dat het werk op de schouders komt van een klein groepje mensen. Een slech te ontwikkeling- Door zelf actief te zijn binnen een club leer je ont zettend veel. Je hebt contact met mensen en het werk is ontzettend leuk. Het kader is aan het ver dwijnen en dat is een erg zorg wekkende ontwikkeling.^ Dat moeten we zien te stoppen." Omstreden Als onderwijzeres heeft de libera le ook de nodige ervaring met de ondenvijs-begeleidingsdienst (OBG). Een omstreden instelling. Liesbeth Snoeck lacht, valt terug in haar stoel. Diplomatiek: „Ik wil niet op de zaken vooruit lo pen, maar aan de daadwerkelijke hulp kan nog wel het een en an der worden gedaan. Kinderen moeten bij het onderwijs begelei ding krijgen, daar ben ik een voorstander van. Het gaat alleen om de manier waarop je die hulp geeft." Elly Coenen, haar illustere voor ganger, stond vooral bekend door haar 'recht toe-recht aan' beleid. Zakelijk hard, een ieder wist de grenzen. „Ik hoop ook dat ik standvastig kan zijn. Ik denk het wel. Ik ben blij dat in het college drie partijen 2itten. Een driestro menland is een goede weerspie geling van de maatschappij. In een stad als Maassluis moet de een niet regeren over de ander. Het systeem heeft ook altijd ge werkt en waarom zou je er dan van afwijken." Toeval Liesbeth Snoeck is na Gré van Eek en EUy Coenen de derde li berale bewindsvrouwe op rij in Maassluis. „Ik weet niet of het toeval is, maar de VVD is er na tuurlijk erg voor om vrouwen op belangrijke posten te krijgen. Emancipatie is voor onze partij erg belangrijk." In 1974 werd zij lid van de WD. Dat gebeurde bij toeval. „Ik stem de al jaren op de partij, maar van lid worden was nog niets geko men. Tot we problemen kregen in onze wijk. Ze wilden het Pau- lus Potterplein, waar ik ook woon, veranderen en als buurt kwamen we daar tegen in verzet. Leen de Zeeuw kwam ik tegen en met hem raakte ik in gesprek over onze problemen. Hij heeft het uitgezocht en toen ben ik lid geworden. In 1978 ben ik echt ac tief in de partij geworden. Drie jaar in het bestuur gezeten en ook gekozen in de sportraad." Vier jaar geleden al wilde het be stuur van de VVD haar op een verkiesbare plaats. Toen hield Liesbeth Snoeck nog de boot af: ,.Ik wilde eerst de schooloplei ding van de kinderen begeleiden. Ik vond het nog te vroeg om in de raad te gaan. Nu kan dat wel, al kom ik wel direct achter de be stuurstafel te zitten. Best wel grappig eigenlijk." Vlaardingen De landelijk be kende Vlaardingse predikant dr.H.J. Kouwenhoven jubileert morgen. Dan is het precies 25 jaar geleden dat Kouwenhoven in Vlaardingen werd bevestigd als gereformeerd predikant Dr. Kouwenhoven, die 27 juni 1930 werd geboren te Delft, werd 3 oktober 1954 predikant te Hein- kenszand in Zeeland. In 1957 werd hij predikant te Rolterdam- -Delfshaven voor de evangelisa tie-arbeid en 22 januari 1961 deed hij intrede te Vlaardingen. Kouwenhoven werd in 1983 in Dokkum voorzitter van de gere formeerde synode. De synode van Gouda, die momenteel nog zit, benoemde hem in 1985 ook tot voorzitter. Verder is Kouwenho ven voorzitter geweest van de Vereniging van predikanten van de gereformeerde Kerken in Ne derland. In 1969 promoveerde hij aan de Vrije Universiteit te Amsterdam bij prof. dr G.C. Berkouwer tot doctor in de theologie op het proefschrift 'Simul Justus et Fec- cator in de nieuwe rooms-katho- lieke theologie'. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 januari '1986 Gouda -De Zuidhollandse judostrijd liet bij de dames een nieuwe generatie in de schijnwer pers treden. Toppers als Maijolein van Unen {+72 kg) en Chita Gross (-56 kg) hadden in een bomvolle Goudse sporthal slechts zijdelings (als lerares) vandoen met deze kampioenschappen. Het duo verschijnt pas op I en 2 februari op de mat, als zij in Elburg hun nationale titels moe ten verdedigen. Aan dat kampioenschap doen tevens de nummers een en twee van de Zuid hollandse kampioenschappen mee. De vrouwelijke judoka's uit Maassluis en Vlaar dingen leverden prima prestaties. Twee pupil len van Chita Gross (Hoogendijk Vlaardingen) veroverden zelfs een gouden plak, Wendy Faats deed dat in de klasse -44 kg en Margot van 't Oor in -48 kg. De laatste troefde in de finale de tot favoriet bestempelde Nanette Janssen van het Maassluiser Mahorokan af. Mahorokan was traditiegetrouw zowel kwanti tatief als kwalitatief sterk vertegenwoordigd. Bij de junioren schreef Monique de Haart de klasse -66 kg op haar naam en bij de senioren liet Monique Henneveld (-56 kg) de gouden me daille omhangen. Schiedammer Peter Lager waard nam deel aan de medailleregen met Ni- colet Schepers (junioren -44 kg) en Natesse Fe- teris (senioren -66 kg), die elk een tweede plaats opeisten. De uitslagen: junicren dames tot 16 jaar: -44 kg: 1. Wen-' dy Faats (Hoogendijk), 2. Nicolet Schepers (Lager-! waard); -48 kg: 1. Margol van 't Oor (Vlaardingen). 2. Na- nette Janssen (Mahorokan); -52 kg: 1. Saskia van der' Geer (Kuiper Alphen aan de Rijn), 2. Esther de Klerk i (Bonlje Den Haag); -56 kg: 1. Annette Soleman (Mulder- Sporl Den Haag), 2. Annemiek Koopman (Kuiper); -61' kg: 1. Femke Klaassen (Zwarlewaol), 2. Carola van der Klink (Van Polanen Leiden); -66 kg: 1. Monique de Haart (Mahorokan), 2. Debbie Vos (Hagendoorn Rotterdam), Senioren dames: -48 kg: 1. Inge Vlaanderen (Delta Sptj-.' keniSBe), Petra van Leersum (Hagendoorn Rotterdam): - 52 kg: 1, Ester Oosllander (Heeck Krimpen aan den IJs-' sel), 2. Sjoukje de Jong (Heeck); -56 kg: 1. Monique' Henneveld (Mahorokan), 2. Bianca Huibreglse (Hoog vliet); -61 kg: 1. Goukje Masman (Quanlin Den Haag), 2. Bergit van de Water (Gouweleeuw Deltt); -66 kg: 1. Karin Heere (Kameleon Rotterdam), 2. Nalessa Feteris (Lager waard); -72 kg: 1. Sandra Warring (Zuidland), 2. Anne- greet Pieper {Gouweleeuw); +72 kg: 1. Carla van Game ren (Hoogvliet). DOOR DONALD BAX Vlaardingen Voor de oprechte liefhebber van het onvervalste recht door-zee-boksen was het jaarlijkse gala van 'ome' Lou van Sinderen gister avond slechts een slap af treksel. Op een totaal van zeventien wedstrijden, de vrije partij tussen Van Sinderen's kleinzoon Hob en Eric van der Griend (Boxing'82) incluis, kon tijdens de vierde afleve ring van de Zuidhollandse titelstrijd in de door acht honderd tribuneklanten bezette Oude Lijnbaanhal slechts één klap. van enige importantie worden geno teerd. Het was pas ver na de pauïe, dat Ton Broers van SC Dor drecht z'n opponent Ton Fed- des (Schildkamp) met een soort contra-attaque acht tel len verplichte rust bezorgde. Een klassieke dreun trouwens, want als in een film uit de doos belandde Feddes op hel canvas. Die uithaal was overi gens bij lange na niet voldoen de om de Dordtse C-klasser naar de finale te laten doorsto ten. De pun ten voorsprong van, Feddes was van dien aard dat! daar eigenlijk niet tegenop te; boksen viel. Voor het overige was het heel veel geschreeuw en bijzonder weinig wol, hetgeen ook bijna niet te verwachten viel, omdat het programma uitpuilde van 'de nieuwelingen. En toen er eenmaal in de B-klasse, in the orie althans, enige kwaliteit werd geboden, leek het meer op een vrijblijvend partijtje straatvechlen. Middengewicht Lek (Nicolaas) had dat onder deel het beste onder controle boekte tegen Kaya (SC Dordrecht) een duidelijke 3-0 puntenzege, al waren over die uitslag de meningen meer dan verdeeld. In de fout Eerder op de avond, in de ope ningspartij nog wel, was de speaker schromelijk in de fout gesprongen. C-junior Bousbou maakte een pirouette toen werd omgeroepen, dat hij van De geïmproviseerde kleedkamers die met schotten waren afge scheiden van de zaal. de op simpele joggingschoenen boksende Bouwman (The Glo ve) had gewonnen. Interventie van jurylid Henk Meyers voorkwam erger. Hij atten deerde scheidsrechter Henk Adriaanse op die blunder, zo dat een minuutje later de juiste score werd omgeroepen en de in wedstrijd nauwelijks ge raakte Bousbou alsnog een flinke tik te verwerken kreeg. De hoofdpartij lussen John Held, Van Sinderen's grootste troef van de laatste jaren en door het publiek op handen gedragen, en Ciooswijker Floor Dekker stelde ook al te leur. Held erkende na zijn rou tineuze overwinning meer niet de. finale tegen Charles van! Wageningen te zijn bezig ge-; weest dan met Dekker, maar; aan dergelijke teksten hebben; de betalende toeschouwers ui teraard geen boodschap. Teleurstelling alom dus. maar het merendeel van de kijkers is volgende week in Den Haag ongetwijfeld weer van de par-; tij. A) is hel alleen maar om. opnieuw te kunnen zeuren.. Een ding is zeker, qua sfeer: kan Vlaardingen nog steeds niet overtroffen worden... Schiedam Delta Sport heeft het door Peter Lagerwaard geor ganiseerde judo-toernooi voor A- teams gewonnen. De Spijkenisser ploeg had in oud-nationaal kam pioen Hik Bakker z'n grootste troef. De opnieuw sterk judo'cnde Bak ker zorgde er praktisch in z'n eentje voor, dat gastheer Lager waard met de tweede plaats ge noegen moest nemen. Zeges van André Sparreboom en Joop War- nawa brachten Lagerwaard niet verder dan een 3-2 nederlaag. In de formatie van Sportschool Lagerwaard maakte André Spar reboom de meeste indruk. De Nederlands kampioen kyu-gra- den won al zijn partijen met ip- pon. Ook Gerrie Knikman, die in een hogere gewichtsklasse Ver hagen verving, draaide een sterk toernooi. Derde werd Ooms uit Tilburg en vierde Mierlohout uit Helmond. Vlaardingen De jaarlijkse strijd om het damkampioenschap van Vlaardingen begint dinsdag 4 maart. Er zal worden gespeeld in hoofd-, eerste en tweede klasse. Het is tevens de bedoeling om bij voldoende deelneming een jeugdgroep (tot 18 jaar) te vormen en eventueel een groep zogeheten 'thuisdammers'. Alle deelnemers moeten of in Vlaar dingen wonen of lid zijn van de Vlaardingse Dam Vereniging. Belangstellenden kunnen zich tot 1 februari laten inschrijven bij VD V-voorzitter Dick Tamboer (tel. 010-348427) of bij Cor van Veelen (tel.: 010-342524) en op dinsdagavonden vanaf half acht in het clubge bouw aan de Emmastraat (tel.: 010-348435). Het toernooi zal acht we ken in beslag weken en alle partijen worden op dinsdagavond ge speeld. Schiedam SVV spaart kosten noch moeite om de voor van avond vastgestelde oefenwed strijd tegen Feyenoord (aanvang 19.30 uur) doorgang te laten vin den. De Schiedamse eerste divi sieclub heeft zelfs dekzeilen aan geschaft om daarmee minimaal de strafschopgebieden af te dek ken, zodra het weer dreigt te ver slechteren. Martin de Jager, de voorzitter be taald voetbal, stelde desnoods zelf te zullen dweilen ais dat noodza kelijk mocht zijn. Tweede secre taris Aad van Dijk: „Zoals het er maandagmiddag uitzag, was de kans van doorgaan zeker tachtig procent Het is gisteren goed weer geweest, maar vannacht hebben we toch maar voor alle zekerheid die dekzeilen neerge- Hoek Van Holland Het West-; lands kampioenschap windska-J ting is voor de tweede maal af ge-; last. De hevige windstoten en zware slagregens maakten hét. onmogeljk het evenement te la-i ten doorgaan. De titelstrijd wordt' nu beslist op 9 februari en 9 maart. -•) DINSDAG 21 JANUARI Voetbal: 19.30 SW- Feyenoord, 19.00 H8SS—Excelsior M (kunstgras veld Spirit); Zaalhandbal: 21.30 DWS—DES'72 (h); Volleybal: 21.00 MeteoorVlaardingen (d): Dammen; VDV—Ter Heljde.Biljarten: 19.30 Voorronde vijfde klasse bandsioiep in calé Van der Valk te Vlaardingen (poule 2): 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoien in café De Gouden Leeuw te Vlaardingen (poule 2). WOENSDAG 22 JANUARI Voetbal: 20.00 SFC—Excelsior 20- kunstgrasveld Asvïon), 20.45 SVOPW zat—Satelliet (kuns(grasveld Spirit); Zaalvoetbal: Westwijkhai Vlaardin gen: 21.00 HKWIKGendik. 21.45- VSV—SPSV; Zaalkorfbal: 20.00 ODI—Vanonta: Biljarten: 19.30 Voor ronde vijfde klasse bandstoten in café De Oude Markt te Vlaardingen' (poule 3): 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in café Corry en Dick ie Schiedam (poule 3); 19.30 Voorronde derde klasse bBndstoten in De Griffioen te Vlaardingen (poule 1). DONDERDAG 23 JANUARI Voetbal: 20.15 SVDPW zon—West- landia (kunstgrasveld Spirit); Volley bal: 21.30 Sunlight—Vlaardingen 4 (h): Biljarten: 19.30 Voorronde vijfde klasse bandstoten in café De Kroon te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voor: ronde vierde klasse bandstolen In café *1 Spinnewiel te Vlaardrnged (poule 4); 19.30 Voorronde derde klasse bandstoten in café De Kroon te Vlaardingen (poule 2); Zaalvoetbal- Margriethal Schiedam veld 1: 21.45 Schiedam—-BKB, 22.30 OACN Boys-*- DHS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2