Staelduinsebos wordt ontruimd zwaarste tweede divisie Gijs de Jong redder in nood Van Miert na één jaar weg bij HVO OPHEFFINGS UITVERKOOP weigert op te stappen SVV dekt zich in Buitenweg verlengt Open dagen voortgezet onderwijs Munitiedepot vóór 1987 naar Wassenaar PERZISCHE TAPIJTEN 25-50 KOSTING Oefenen Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW .24 januari-1986 om bij te blijven DOOR JOOP BREED VELD in Schiedam vinden dat er bchiedam De directeuren in de stad te weinig moge van openbare basisscholen iijkheden zijn voor een ge degen om-, her- en bijscho ling van leerkrachten. Het is voor een schoolteam prak tisch onuitvoerbaar zich een paar dagen per jaar terug te trekken om bij te praten. Het forum dat zich over de kwaliteit van het onderwijs boog v.l.n.r. Posthoorn (gespreksleider), Tigges, De Nie, De Haan Lievense. Ex-CDA'er negeert afspraak 4 Schiedam Ru Hartog •weigert zijn zetel in de Schiedamsc gemeente raad vrij te maken voor een CDA'er. Hij gaat als eenmansfractie verder tot aan het eind van deze raadsperiode, die in mei afloopt. Het ex-CDA-raadslid heeft alleen kans in de gemeente raad te blijven, als de nieuwe partij Gemeentebelangen bij de verkiezingen óp 19 maart drié zetels haalt Lijsttrekker van die partij is'Wim Schen kelaars, nummer twee is Jan Hagendoorn en Ru Kartog staat op de derde plaats. Alle drie zijn zij afkomstig uit het CDA, alleen Schenkelaars is hiervan nog lid, maar hij zal een poging tot royement moeten zien te trotseren. De 57-jarige Hartog negeert het verzoek var» CDA-voor- zitter Jan den Brinker om zijn raadszeiel op te geven. Het is in het CDA een ge woonte, dat nieuwe raadsle den een verklaring onderte kenen waarin staat dat zij uit de raad zullen stappen ais zij de partij veriaten en ook Hartog heeft dat gedaan, maar hij wijst erop dat zo'n verklaring geen juridische waarde heeft. Den Brinker beaamt dat en zit er wel mee. Hel valt hem flink tegen» dat Hartog die afspraak niet na komt. Hartog beweert dat het CDA hem 'gedwongen' heeft toe nadering te zoeken tot Ge meentebelangen. Hij was eerst helemaal niet van plan op Schenkelaars' lijst te gaan staan, maar in het CDA kon hij niet verder uit de voeten, zegt hij. De achterban had hem op een onverkiesbare plaats gezet. Schiedam/Vlaar&ingen- /MaassIuis/IVÏaasland De scholen voor voortge zet onderwijs in de regio houden komende maand open dagen. Dein totaal 24 instellingen hebben ge probeerd die dagen zo op elkaar af te stemmen, dat potentiële leerlingen op verschillende scholen van hun voorkeur poolshoogte kunnen hemen. Het pro gramma is in een brochu re bijeengebracht. Aansluitend vinden in de eerste week van maart de inschrijvingen plaats. Ook daarvoor is een bro chure gemaakt „Er moet gerommeld worden om vervanging te regelen", schetst gemeentelijk onder- wijsconsulent Lex Tigges de zorgelijkesituatie. Tochzïen de directeuren in die teamdagen een noodzakelijk instrument om de stormachtige ontwikke lingen in de onderwijswereld enigszins te kunnen bijbenen. De kwaliteit var» het onderwijs staat onder enorme druk, zoals de laatste weken ook uit een niet af latend e stroom publicaties blijkt De gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad voor het Sehiedamse onderwijs koos de kwaliteitsvraag als uitgangspunt voor een eerste van vier a vijf dis cussieronden over het basison derwijs. Van halfgod tot begelei der. Óf; hoe zorgverbreding de tafel van zes verdreef. Om nog maar te zwijgen over een 'test over auditieve discriminatie'. De Sehiedamse onderwijswereld klaagt steen en been. Verant woordelijk wethouder Herman Posthoorn treft dit keer geen blaam, want Schiedam heeft de integratie van kleuter- en lagere school tot basisschool voortva rend begeleid. Zo denkt althans Jaap de Nie van de onderwijsbe geleidingsdienst Nieuwe Water weg-Noord erover. De zwartepiet wordtbij het ministerie en, in mindere mate, bij de media op ta fel gelegd. Recessie De Haagse onderwijsinspecteur DJ. Lievense probeert tijdens de eerste discussieronde aan te ge ven, hoe het komt dat kranten vaak vernietigend uithalen naar de basisschool. ,3ijna alle kritiek berust op veronderstellingen. Bar weinig stoelt op onderzoekresul taten. Een belangrijke reden is de economische recessie-, die de roep om te presteren weer actueel maakt. Daarnaast wordt het voor ouders steeds onduidelijker. Zij zijn opgegroeid met taailesjes, de tafel van zes en rapportcijfers. Tegenwoordig hebben we het over zorgverbreding en andere voor hen onbegrijpelijke begrip pen. Ook de onzekerheid bij de onderwijsgevenden draagt bij aan het' negatieve beeld. De ar beidsomstandigheden en de sala riëring zijn de laatste jaren in rap tempo verslechterd," DOOR DONALD BAX •Schiedam - Niet Ed van de Roer, op wié een aantal illus tere leden van Excelsior'20 zonder pardon een wedden schap had afgesloten, maar Gijs de Jong neemt op Thurle- de het roer over van de dins dagavond op staande voet ont slagen Ger ter Horst. De over heveling van /jeugdtrainer De Jong, in het bezit van een B-li centie, als direct verantwoor delijke voor de A-selectie mag opmerkelijk worden genoemd voor de buitenwacht, doch niet voor het bestuur. ;,We wilden", lichi bestuurslid en elftalleider' Joop van Rest toe, „beslist niemand van buiten voor deze groep zetten. Een nieuwe trainer, onbekend met Excel sior'20, zou te veel tijd nodig heb ben om de selectie te doorgonden en dat moest persé voorkomen worden." Van Rest ontkent ook met klem, dat het aanstellen van De Jong te maken heeft met de financiële positie van Excel- sior'20, die er door de afwikke ling met Ter Horst niet beter op is geworden. De selectie van de Sehiedamse tweedeklasser, die ijs en weder dienende uitgerekend zondag op bezoek gaat bij mede-degradatie kandidaat HIÖN, is niet gekend door bet bestuur, maar is volledig accoord gegaan met de benoe ming van De Jong. „Hij gaat zelf standig verder", wil Van Rest be nadrukken, dal De Jong nie mand naast zich krijgt.-Dus ook niet Van de Roer, die zich met een aantal andere veteranen to taal niet kon verenigen met de aanpak van Ter Horst. Geruchten Hoewel de geruchtenstroom in clubgebouw De Toekomst deed vermoeden, dat het bestuur al ïn de vacature (ook Aad Bierhuizen werd genoemd) had voorzien voor Ter Horst (Van Rest; 'Hij re ageerde opvallend nuchter op onze beslissing') goed en wel de wacht was aangezegd, bewijst het invallen van de De Jong het te gendeel. „Ach", bitst Van Rest, „al die geruchten, daar zijn we een.beetje kotsmisselijk van ge worden. We gaan nu gewoon op zoek naar een trainer voor-vol gend seizoen." Toch lijkt Excelsior'20 stilaan op een tweesprong te belanden. Moet het op deze manier door gaan, met als mogelijk gevolg dat ieder jaar in de tweede klasse te gen degradatie moet worden ge vochten, of stelt men zich tevre den niet de anonimiteit van de derde klasse. Gudde heeft daar in het verleden keihard tegeii. ge vochten en had als voordeel dat hij de structuur van de club ken de. Tekenend is in ieder géval, dat het naderende carnaval de gemoederen meer bezighoudt dan de magere klassering Roy Boedhram (tweede van links) en Ron van der Aa (tweede van rechts) poseren na de Sehie damse tafeitenniskampioenschappen van vorig jaar. In de zaterdag van start gaande voorjaarscóm- petitie komen zij elkaar opnieuw tweemaal tegen. Boedhram namens het Sehiedamse NOAD en Van der Aa in dienst van Quick'32. *•-•« Het Staelduinsebos kan spoedig een zuiver recreatieve bestemming hebben. Het munitiedepot moet dan naar Wassenaar zijn verhuisd. Staelduin Het Staelduinsebos tussen Maasdijk en Hoek van Holland kan worden ge schoond van munitie en geheel gaan fungeren als recreatiegebied. KRUISKADE 8, ROTTERDAM TeL 010-127644 tussen Lijnbaan en Cooislngal, naast Luxor VAN ON2E EERLIJKE PRIJZEN Filialen: Boezemweg 136, 200 m van metro Oostplein. tel. 010-K0619. Freericksplaats 9 (Hilleger3berg). Rotterdam. Rubensplein 12, Schiedam. Ook maandagmiddag en koopavonden geopend. AI jaren wordt gesproken over ontruiming van het daar door het ministerie van Defensie on derhouden depot. De besluit vorming is echter vertraagd door betalingsproblemen. Maar nu hebben volgens gede puteerde Borgman vrijwel alle gemeenten, waaronder Rotte» dam, zich bereid verklaard een bijdrage voor de ontruiming te leveren. Bedrag Borgman verwacht binnenkort het benodigde bedrag bijeen te hebben van de rond het Stael duinsebos gelegen gemeenten 's- Gravenzande, Maassluis en Rot terdam {Hoek van Holland) en voorts Maasland, Monster, De Lier en Naaldwijk. Berekend was dat per inwoner van die ge meenten 2,25 gulden nodig is. De resterende 25 mille wordt betaald door de Vrienden van het Stael duinsebos. Het munitiedepot moet in princi pe voor 1987 van het Staelduinse bos verhuizen naar Wassenaar. Daarvoor is acht miljoen gulden nodig. Het rijk betaalt zeven mil joen, de provincie vijf ton en 's- Gravenzande neemt 225.000 gul den voor haar rekening. Niet alle gemeenten zijn echter bereid 2,25 gulden per inwoner te betalen. Dat komt volgens Borg man doordat sommige gemeente besturen vinden dat er in hun ge meente niet veel 'vrienden van hei bos' wonen. Maandag werd al bekend dat Monster slechts een gulden wil betalen. Maassluis zou zelfs helemaal geen geld beschik baar hebben. Dat maakt Borg man niet zoveel uit, omdat hij zegt er met alle bijdragen ïn totaal wel uit te komen. Positie Dat laatste is vooral te danken aan het feit dat Rotterdam on danks de slechte financiële posi tie bereid is 9000 gulden te be talen, in tegenstelling tot de 18.000 gulden die voor Hoek van Holland was berekend. Maar door deze betaling zijn andere ge meenten volgens Borgman ook over de brug gekomen, soms zelfs met een grotere bijdrage, dan aan hen was gevraagd. Om welke bij dragen het per gemeente gaat, kon Borgmangisteren niet zeg-, gen. Hij verwacht op korte ter mijn van alle gemeenten een de finitieve afrekening. Tot slot wijst hij op de ondui delijke toekomst. „Ook wij weten niet wat er na de basis school komt. De twijfels rond de wetgeving zijn enorm groot." Lievense wuift de kritiek voor een groot deel weg. „Tien jaar ge leden kregen we nog op ons bord dat er te veel kennis-mensen werden afgeleverd. We zouden te weinig aan ontplooiing doen. Nu wordt er weer gehamerd op de lts'er, die geen hamer kan vast houden. en de havo-klant, die geen brief kan schrijven." Toch vindt hij dat de basisschool meer aandacht moet besteden aan de 'boerenklompenwijsheid'. Hij refereert aan een 15 jaar oud onderzoek naar effectieve scho len, waarmee de onderwijswe reld niets heeft gedaan. Dat on derzoek laat zien waaraan een ef fectieve school Jcan worden her kend. Hij lepelt vervolgens een hele waslijst op; effectieve tijds besteding, duidelijkheid, regel maat, een hoge verwachting naar de leerlingen, aansluiten, bij het niveau van de kinderen, een be lonend werkklimaat, overzichte lijkheid. „Het is allemaal zo gewoon, maar toch 2ijn die zaken naar de ach tergrond verdrongen. Je mag die benadering, die dus goed blijkt te werken, niet zien als een pleidooi voor terugkeer naar het ouder wetse stampwerk. Het ïs wel een pleidooi om zaken waar we licht voetig overheen zijn gestapt, te herwaarderen." Bereikt Een forum, dat bestaat uit Sehie damse onderwijsdeskundigen, benadrukt tijdens de aansluiten de discussie dat er de laatste jaren veel is bereikt Directeur P. de Haan van De Gorzen signaleert een evenwicht tussen het presta- tiedenken en de aandacht voor creatieve en sociale vaardighe den. Jaap de Nie zegt blij te zijn dat ouderparticipatie niet langer een modetrend is. „Er zijn nu vaak niet langer 30 of 40 ouders op school, maar inhoudelijk stelt hun bijdrage meer voor. In het verleden bieven we te veel jn hand- en spandiensten steken." De zaal is het over een zaak al snel eens: de onrust in het on derwijs, die wordt gevoed door veel en grote veranderin gen, is fnuikend voor het re sultaat „Ik hoop eindelijk eens rust te krijgen." Die kreet wordt düle avond herhaalde lijk geslaakt DOOR SIMON VAN ZUILEN - Schiedam De nieuwe tafel- tenniscompetitie belooft voor NOAD heel wat interessanter te worden dan de voorbije jaargang. Zonder kans op pro motie of degradatie handhaaf den de Schiedammers zich probleemloos in de tweede di visie. De landelijke competi tieleider Bob Lijesen heeft NOAD voor de zaterdag star tende voorjaarscompetitie echter heel wat zwaarder inge deeld. „We moeten nu duidelijk naar onderen kijken", weet Roy Boedhram al op voorhand. „Dit is Schiedam De oefenwed strijd SVV—Go Ahead Eagles is gistermiddag al van het pro gramma geschrapt. Pogingen om het duel naar Deventer te verplaatsen,' liepen op niets uit. De Schiedammers willen dit weekeinde koste wat kost in aktie komen en hebben een ingewikkeld schaduwpro- gramma in elkaar gedraaid. Indien competitie voetbal za terdag onmogelijk is, oefent SW om half drie in Maasdijk tegen de vierdeklasser van die naam. Een dag later wordt de A-selectie in Rijen-Oosterhout verwacht, waar WVO gastheer is. Kan in Brabant niet wor den gespeeld, dan treedt SVV om twaalf uur op naar het kunstgrasveld van Alexan- dria'66 aan tegen DHZ. Gaat de wedstrijd tegen WVO door, dan speelt het tweede tegen DHZ. De competitiewedstrijd tussen de betaalde jeugd van SVV en Feyenoord is van zaterdag verschoven naar dinsdag avond. Op Harga wordt om half acht afgetrapt. Vlaardlngen Hermes DVS is Cr niet in geslaagd voor zondag een oefenwedstrijd te regelen. Hoewel trainer Hans Kbstense en elftalleider Ton Klein gister avond stad en land afbelden, bleef het effect nihiL De Sehie damse eersteklasser traint nu zondag op het strand van Hoek van Holland. PPSC en Excelsior M, de twee za terdagse eersteklassers uit deze regio, oefenen wel. PPSC ont vangt morgen om twee uur op het kunstgrasveld van Asvion het Vlaardingse DVO'32. Het Maassluizer Excelsior heeft een afspraak met MVV'27, Pas mor- jen wordt, aan de hand van de Despeelbaarheid, bepaald, of in Maassluis dan wel in Maasland wordt geoefend. - een heel sterke indeling. NOAD behoort tot de drie of Vier teams, waaruit de twee degradanten zul len komen. In ieder geval wordt het heel wal spannender dan tij dens de eerste helft." NOAD is ingedeeld bij Seine Meubelen, Tempo Team II, Quick'32, Sjaardema II en de Blaeuwe Werelt *11. Tegenstan ders die Boedhram, Jan Simons en Jan Landsbergen wel kennen, zij het dat die teams aanmerkelijk zijn versterk L „De Blaeuwe Werelt tip jk als fa voriet", aldus Boedhram. Het team uit Apeldoorn bestaat uit Polman. Kaminski en oud-inter- nationai Anne Vlieg. Jan Vlieg is zelfs al geen basisspeler meer. Hij wordt als vierde man aan het team toegevoegd. Boedhram kijkt echter ook op te gen Seine Meubelen, zaterdag in Zwolle de eerste tegenstander. Dit team bestaat uit de broers Henk en Ronald Hartholt en de sterke Hans de Boer. Tempo Team heeft in Fjodor Rademaker - eveneens een A-speler in de gele deren, die norg zal staan voor een hoog percentage. Tegen dat zelfde Tempo Team, Quick'32 (met Ron van der Aa, Hans Westerhof- en Rob Boelen) en Sjaardema zal NOAD toch punten moeten halen om niet te degraderen. „Sjaardema lijkt me de zwakste", is de verwachting van Boedhram. „Vooral voor de tweede degradatieplaats wordt het heel spannend." „Thuis spelen we altijd sterk", ziet Boedhram als een belangrijk 'voordeel. „Dun zullen we depun- ten moeien pakken." Aanvoer der Jan Simons beaamt die ver onderstelling. Hij rekent in eigen omgeving op een punt of zeven. „Het wordt moeilijk", weet-ook Siunons, „maar ik zie de competi tie toch optimistisch tegemoet." Transferlijsl NOAD handhaaft dit seizoen het dubbel Boedhram-Lansbergen, dal tijdens de voorgaande compe titie slechts één keer verloor! De 21-jarige Boedhram laat .".zich straks in mei wel op de transfer lijsl zetten, wat nog niet betekent dat hij dan metoen vertrokken is. „Het hangt geheel van m'n per centage af of er belangstelling voor me zal zijn. Speel ik een slechte competitie, dan zakt de interesse." NOAD 2 speelt een klasse lager, in groep I van de derde divisie. Aad van Opstal, Ron van dei- Wijk en Glenn Boedhram krij gen te maken met Steeds Ho- ger/TSB, Swift Dventer, Docos. SKF en SVE. Ook het derde en vierde team van NOAD spelen in de vijfde divisie op landelijk ni veau. Stadgenoot De Korenbeurs heeft van devier landelijk spelende teams er nog maar twee overge houden. De dames en het derde heren team zijn naar de afdeling gedegradeerd. De Korenbeurs I speelt in groep zeven en het tweede team in groep negen. De indeling van de Korenbeurs 2 bij NOAD 3 betekent een leuke Sehiedamse derby. Hoek van Holland Tot^beider tevredenheid kwamen Hoek- van Holland en Hans Buitenweg overeen ook volgend seizoen met elkaar in 2ee te gaan. De kalende oefenmeester, die dit seizoen met de vierde klasser stevig aan de weg timmert, is aan zijn derde jaargang bezig in de badplaats. Het bestuur prijst zich gelukkig, dat het er in is geslaagd hem nog een jaar vast te leggen. Eerder was Buitenweg werkzaam bij HS/TexasDHB, Wassenaar en Spoorwijk. - Vlaardingen Piet van Miert heeft gisteravond het bestuur van. HVO laten weten zijn contract niet te zullen verlengen- De oefenmeester van de dit seizoen succesvolle derdeklasser heeft de indruk, dat de contacten tussen hem en de spelersgroep;niet optimaal zijn. Hij acht het om die reden beter er na één jaar een streep onder te zetten. - Het besluit van Van Miert is met gemengde gevoelens ontvan gen, omdat het bestuur goed te spreken was over zijn werkwijze. Voorzitter Joop Hekkema: „De trainingsopkomst is. goed, de prestaties zijn goed, dus waar het aan ligt, dat weet Van Miert zelf ook niet. Hij heeft zichzelf dat ook een beetje verweten." HVO is niet yan plan om via advertenties in de daartoe geëigen de (vak)bladen de sollicitatieprocedure op gang te brengen; „Er zullen er wel genoeg reageren als het eenmaal in de krant heeft gestaan", aid us.Hekkema, „Dat heb ik tenminste van meer vere-- nigingen gehoord,".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2