hoofdkantoor IN ROTTERDAM Klein linies wil gehoord worden PvdA: minder trage molens VLAARDSNGS DABSIAD SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT SG blijft Vroege geiten 1 De» xfra fMgeCajndffljösL Westhavenkade te drukte klein en niet centraal Elly Coenen: afscheid als 'dankbaar mens' Jongens (16 en 17) bekennen overval Bejaarde bestolen Ongeval op werk CPN, PSP en PPB rekenen op winst Zeven jaar cel voor Vlaardingse kroegbaas Renovatie Oost krijgt vervolg □MTFRWTC 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus' WOENSDAG 29 JANUARI 1986 Maassluis Met nieuw elan gaat de PvdA de komende raadsdver kiezingen in. De afdeling Maas sluis van de socialistische partij is 'uitermate hoopvol gestemd en •rekent op een bescheiden winst. „We waren de grootste partij en de terugval was onverldaarbaar", 'aldus fractieleider Anton Wu- •strow. >De PvdA voelt zich gesterkt door ,'de afgelopen vier jaar, al zal het de komende raadsperiode heel 'anders worden. Daarvan is lijst trekker en kandidaat-wethouder Anton Wustrow overtuigd: „De PvdA gaat een heel nieuw leven beginnen. Binnen de fractie is ,een groot aantal Wijzigingen en .met nieuw elan gaan we probe ren ons verkiezingsprogramma te verwezenlijken voor de Maas- sluise burgers. Er moet, ook i plaatselijk, een rechtvaardige •verdeling plaats vladen op het -gebied van werk, inkomens, las- J ten en voorzieningen. Dat zal •geen gemakkelijke opgave zijn, Jmaar we proberen het in ieder 'geval." Vermoedelijk gaat dat weer ge- 'beuren in een coali'ie met VVD en CDA, ,,On2e voorkeur heeft een college waarin alle drie de partijen vertegenwoordigd zijn. Als op 19 maart blijkt dat de ver houdingen anders komen te lig- -gen, dan moeten we de zaak op- nieuw bekijken." ,De PvdA heeft veel wensen, Wint de partij en komt men uit j op acht zetels, dan zullen tijdens de onderhandelingen zeker pos- 'ten worden geclaimd, die nu in Tiet bezit zijn van CDA en VVD. «•Wustrow i denkt aan milieu, Volksgezondheid en financiën. ,'Maar in principe zijn we voor al les in", aldus Anton Wustrow. V,Alles staat of valt met de uitslag _van de verkiezingen. Ben je de grootste partij, dan mag je de grootste mond hebben. Ik ben in ieder geval optimistischer dan vier jaar geleden." Op bestuursniveau wil de PvdA ook wijzigingen doorvoeren. An ton Wustrow fel: „Wat mij mate loos ergert is. dat het zo lang duurt voor bepaalde zaken tot stand komen bmnen de gemeen te. Zogenaamd omdat de ambte lijke molens zo langzaam draaien. •Wij willen proberen het tempo te "versnellen. Dan ga je misschien -pp tenen staan en dat is misschien 'niet prettig, maar wel nodig. Het is te gék dat mensen een briefje sturen, bericht van ontvangst ^krijgen en verder niets meer van de gemeente horen. Dat willen "wij veranderen." PTT wil nieuw Het postkantoor aan de Westhavenkade kent veel gebreken. Het is in ieder qeval uit ziin iasie ae~ groeid, meent G.Bredius, hoofd van de Vlaardingse afbouwend,ensi. 1 1 J 9 Vlaardingen De Vlaardingse PTT zoekt een nieuw hoofdkantoor. De huidige vestiging aan de Westhaven kade voldoet in veel opzichten niet meer aan de eisen, die er tegenwoordig aan gesteld worden en de Vlaardingse PTT kan die onvolko menheden met de beste wil van de we reld niet opheffen. De grote postwagens zijn nu ge noodzaakt via de smalle Land- straat te rijden om het ingeklem de binnenplaatsje van het kan toor te bereiken. Hoofd van de Vlaardingse gebouwendienst GJBredius vindt de Westhaven kade ook niet bepaald het cen trum van de stad. De Centrale Directie van de PTT streeft er juist naar de postkantoren onder de mensen te laten zijn. „Een postkantoor hoort middenin de stad en met buiten de-looproute op een gevaarlijke pls&ts." Bredius vermoedt dat er intensief gezocht gaat worden naar een centralere plaats. Waar precies is nog niet bekend, maar Bredius noemt als mogelijkheden het Schiedam De Schiedamse Gemeenschap wordt voorlo pig niet opgeheven. De ge meente Schiedam zal welis waar met terugwerkende kracht tot 1 januari de subsi die beëindigen, nu de SG de beroepsprocedure bij de Raad van State verloren heeft, maar de stichtingsraad wil niet zover gaan dat er aan de SG ook formeel een eind komt. Begin januari zei SG-chrecteur Buud Piliard al in een gesprek met het Rotterdams Nieuwsblad, dat de SG wellicht in de toekomst een andere functie kan gaan ver vullen, De SG zou dan niet meer de subsidievcrdeler en beleidsbe paler zijn voor de amateuristische kunstbeoefening. Wel kan de SG een overlegplatform worden ten behoeve van toneel-, muziek- en zangverenigingen. Het voordeel daarvan is dat de SG een juridi sche basis heeft, wat bijvoorbeeld in het geval van bezwaarschrif ten van belang kan zijn. In de komende periode zal het werk van de stichting naar het stadskantoor worden overgehe veld. De afdchng cultuur, sport en jeugd (CSJ) neemt het werk over. Bestuurders van de SG vre zen, dat enkele reeds geprogram meerde activiteiten mogelijk or ganisatorisch of budgettair hier onder zullen lijden J svtii s;- weg hadden moeten blijven. Ook in de dierenwe reld worden regels met voeten getreden. Een moe dergeit schonk aan de Vlaardingsedijk in Maas- «luis het leven aan twee nazaten. De twee zulten al Een ongewoon zachte winter als de huidige veegt uit de kluiten gewassen geiten zijn ais de meesten telkens weer de vloer aan met natuurwetten. Nu al van hun jaargenoten zich noq wagqelend de scho- ontluiken bloemen, die nog minstens een maand ne kunst van het lopen moeten eigen maken. Maassluis Elly Coenen heeft afscheid genomen van de Maassluisse gemeenteraad. Zaterdag wordt de VVD-wethou- der in het Limburgse Nuth geïnstalleerd als burgemeester. Elly Coenen is door de afdeling Maassluis van de VVD be noemd tot erelid van de afdeling. „Vanwege haar grote ver diensten voor de VVD en voor de afdeling in het bijzonder." Burgemeester Hans van Es sprak louter lovende woorden: „Je bent nooit problemen uit de weg gegaan, je ieefde je hartstoch telijk uit in vergaderingen In jou krijgt het bestuur een eigen dimensie. Je hebt een hekel aan onkruid en als bestuurder heb je je bestuurlijke volkstuintje goed schoon gehouden." Als blijk van waardering ontving Coenen een glazen roemer met inscriptie Anton Wustrow, nestor van de raad. sprak na mens de voltallige gemeenteraad, „Je begint een nieuw leven. Ik hoop datje van nut kan zijn in Nuth." Een zichtbaar ontroerde ex-wethouder: „Door u heb ik kun nen functioneren zoals ik functioneerde. Ik ben daardoor een gelukkig en dankbaar mens". i-V» v-•--> V- l, i 5 'U f V Suit terecht Vlaardingen Twee Vlaarding se jongens van 16 en 17 jaar heb ben bekend maandagochtend het postkantoor aan de Winkelhoeve te hebben overvallen. De buit, groot 109 000 gulden, is terecht De twee, getooid met bivakmut- sen, klopten maandagmorgen aan bij de personeelsingang van het pestkamoor. De kantoor houdster, die op dat moment nog alleen in het gebouw was, deed open in de veronderstelling dat een collega naar binnen wilde. De jongens trokken haar een lin nen tas over het hoofd, haalden het geld uit de kluis en verdwe nen. Geweld kwam er niet aan te pas. De twee zijn gisteravond >n hun woningen aangehouden. Bij huis zoeking bleek de een zestigdt zend gulden van de buit in zijn kamer te hebben verstopt, bij de ander thuis werd vijfduizend gul den gevonden. De rest van de buit hadden de jongens in Rotter dam verstopt. Rechercheurs 2ijn het geld daar gaan ophalen. Vlaardingen Nepcon- troleurs van de 'gasfa briek' hebben bij een be jaarde man aan de Billi- tonlaan vierduizend gul den gestolen. De 79-jari- ge liet de twee mannen, beiden ongeveer dertig jaar oud, binnen zonder naar hun legitimatie te, vragen. Die hadden zij ook nooit kunnen geven, want de Vlaardingse gas fabriek bestaat al zo'n twintig jaar niet meer. Nadat de 'controleurs' waren vertrokken, ont dekte de man, dat veertig briefjes van honderd wa ren verdwenen. Koemarktbrug nachtje dicht Schiedam De Koemarktbrug wordt in de nacht van dinsdag op woensdag voor het verkeer afge sloten, vanaf kwart voor één tot ongeveer half zes. Gemeentewer ken zal in die tijd proberen de slagbomen opnieuw af te stellen, een kwestie yan periodiek onder houd. Oranje borden zullen de omrijding aangeven. Vlaardingen Een 20-jarige werknemer van de magnesietfa- briek aan de Koningin Wiihelmi- nahaven is vanmorgen met bran dende pijn aan zijn ogen naar het Holyziekenhuis gebracht. De man had magnesiet in zijn ogen gekregen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. FILTERS t arettes Vlaardingen Met opti misme gaan PSP, PPR en CPN in Vlaardingen, die zich voor het eerst hebben kunnen vinden in een ge zamenlijk programma, de komende verkiezingen voor de gemeenteraad te gemoet. Twee zetels, dat is toch wel het minste waar op samenwerkend klein links rekent nu de PPR de club is komen verster ken. Raadslid Arnold van Kalken moet de lijst trek ken. Van Kalken, die zich regelmatig in gemoede afvraagt, of hij met een beetje voor Jan Doedel in de gemeenteraad zit. De grote partij en luisteren netjes, staan hem fat soenlijk te woord, maar is dat niet een vorm van repressieve tole rantie, denkt hij weieens. Mooi uitgedrukt, vindt nummer twee op de lijst. Riet Eggermont. Ze knikt: zo is het precies. Zij kan het weten, want zij zat namens de i PPR al eens in de raad Tevreden is Van Kalken aller- 1 minst over zijn twee jaar in de ge- meenteraad. Zijn moties worden meestal weggestemd, zonder dat er al te veel discussie aan vooraf is gegaan. Terwijl hij, vmdt hij zelf, met zoveel leuke plannetjes is gekomen: een muziektent in de binnenstad, andere straatnamen voor de Zeeheldenbuurt. Niet op portuun, oordelen PvdA, WD en CDA doorgaans. Van het minimabeleid, waarom PSP en CPN hadden gevraagd, is tot zijn verdriet weinig terechtge komen. Op voorstellen van ande re partijen heeft hij weinig in vloed kunnen uitoefenen. „Mis schien ben ik er hooguit in ge slaagd om hier en daar een punt of een komma te veranderen", zegt hij. Maar PSP, CPN en PPR rekenen erop, dat zij na de verkiezingen sterker terugkomen. Een een mansfractie, heeft Van Kalken ondervonden, is haast onwerk baar. „Met twee, of misschien De nummers drie, twee en één van klein links: Jan Vons, Riet Eggermont en Arnold van Kal ken, zelfs drie mensen in de raad, kun je meer bereiken," is de overtui ging van Riet Eggermont. Het heeft de drie partijen ook maar weinig tijd gekost om el kaar te vinden Het enige geschil punt was, dat de PPR vindt dat de begroting van de gemeente be slist sluitend moet zijn; CPN en PSP denken daar anders over. „Een sluitende begroting is zeer gewenst, maar geen heilig moe ten," luidt het compromis in het program. Aanspreekbaar Een van de belangrijkste op drachten die raadskandidaten Van Kalken, Eggermont en Jan Vons zich stellen, is dat zij aan spreekbaar moeten zijn voor de bevolking. Hoewel de meeste le den van de drie partijen buiten de raad in allerlei actiegroepen zit ten, vinden zij dat het contact met de bevolking de laatste vier jaar te wensen over heeft gelaten. Zij overwegen een spreekuur in te steden om aan die tekortkoming iets te doen: „De mensen moeten je als raadslid weten te vinden." Ook in het verkiezingsprogram ma tillen PSP, CPN en PPR er zwaar aan, dat de stem van de be volking meer gehoord wordt. Het gesloten beleid van de gemeente moet worden doorbroken. „In maatschappelijk omstreden kwesties moet de gemeenteraad zelf het gesprek met de veront rusten aangaan'en dat niet over laten aan burgemeester en wet houders of ambtenaren", vinden braakliggende Weeshuisplein of een vergelijkbare plaats in het centrum. De parkeervoorzieningen rond het kantoor aan de haven zijn ui terst belabberd. Automobilisten moeten vaak riskante parkeer- steekjes maken en herhaaldelijk moet de politie erbij komen De nabijheid van de haven geeft nog een extra risico. Ontoegankelijk Voor gehandicapten zit het Vlaardingse postkantoor hele maal in de verkeerde hoek. Is het kantoor binnen nog goed aange past. de buitenboel is voor hen een regelrechte ramp. De twee voor hen gereserveerde parkeer- plaatsjes zijn vee! te smal en het voortrazende verkeer maakt het hen bijna onmogelijk het postge- bouw te bereiken. Het stoepje voor het kantoor is zè steil dat een rolstoeler niet erop kan. Bredius: „Dit kantoor wordt echt te klein. Niet alleen voor bet werk achter de schermen. De aanloop op de PTT wordt zo groot, dat er hier best twee loket ten bij kunnen. Nou, je ziet dat daar geen plaats voor is. Vooral de laatste jaren heeft de PTT klantenservice hoog in het vaan- de! en ik vind dit kantoor wat dat betreft niet ideaal." Ook het postkantoor in winkel centrum De Loper is dringend aan uitbreiding toe. „Er zijn richt lijnen. die bepalen dat er vooreen bepaald aantal mensen een be paald aantal loketten moeten zijn. De Loper is volgens die norm be slist onder de maat, want in Holy wonen intussen heel wat meer mensen dan toen het kantoor ge bouwd werd." Wanneer de PTT gaat verhuizen kan Bredius niet zeggen. In het postbedrijf verloopt alles strikt hiërarchisch en wat de Haagse directie besluit, horen de lagerge- plaatsten sqps pas maanden la ter. „Dat er in PTT-kringen ge dacht wordt aan een nieuw hoofdkantoor, mag je best aanne men." Almelo De 43-jarige Vlaar- dinger die vorig jaar oktober voor de ogen van beider vriendin 2iin rivaal Jopie Be khuis uit het Twentse Enter doodschoot, is tot zeven jaar cel veroordeeld. De officier van justitie had negen jaar ge- eist voor de moord in de Al melose buitenwijk. De Vlaardinger, in Rotterdam al eens veroordeeld voor het doodslaan van een ex-kelner uit zijn cafe, ontmoette Be khuis toen hij in Twente als casino-exploitant een nieuw leven opbouwde. Zij kregen onmin over geleend geld, over Bekhuis* pogingen ook mee te spelen in de casinowereld, en over diens vriendin. De laatste viel ook bij de ex-cafébaas in de smaak. Na de opening van een nieuw casino in Almelo barstte de bom. Bekhuis nam Hilda na afioop mee. De Vlaardinger volgde hen en toen Bekhuis uit zijn auto stapte schoot nij hem neer. Naar zijn zeggen wilde hij slechts een waar schuwingsschot lossen en was de treffer een ongeluk. 'Schiedam De gemeenteraad zal maandag besluiten 7,9 miljoen gulden van het rijk te vragen voor de verdere renovatie m Schiedam-Oost. De vereniging Volkshuisvesting is met het her stel van het complex van 305 wo ningen aan de derde fase toege komen, Het gaat hierbij om 135 woningen in de omgeving van de Van Leeuwenhoeckstraat. In het raadsstuk wordt echter gespro ken van 83 te renoveren wonin gen en 45, die een (minder ingrij pende) instandhoudingsbeurt krijgen; totaal 128. Bij de renova tiewoningen zal de huur met 140 gulden stijgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1