D66 verscheurd door afgunst en intriges Schiedam-West kan Tmet één bewonersvereniging 50 Nachtcafés in Maassluis VVD moet 't doen zonder primadonna IMiliGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIlilE WATERWEG COURANT Kerkblad is geen menukaart Geen alcohol bij Lentefeest Ook financiën voor Hafkamp Trio schrikt van licht Acht leden verlaten partij' De zwijgers aan de macht Dansles op de tocht Hans Coster volgt Jaap Nieswaag op Vrachtauto gestolen Continu uit de lucht EUROPESE ra Ruime parkeergelegenheid to Qnsmodehws DONDERDAG 30 JANUARI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam De evangeiïseh-luthezse gemeente in Schiedam moet haar nieuwe dominee KE.van de Berg delen met de Delftse geloofsgenoten. De nu nog in Edè wonende predikant (binnenkort verhuist zijn gezin naar Delft) is bij beide gemeen ten in dienst en zal de ene zondag in Delft preken, de andere zondag in het kerkgebouw aan de Lange Nieu wstraat in Schie dam. In de tijd dat ds.A.C.Jvan der Poel er nog was, hadden de Schiedamse luthersen geen gastpredikanten nodig, nu wel. „Als je het rooster bekijkt, dan zijn er bij die helemaal vanuit Amsterdam cq Heerlen de reis naar Schiedam ondernemen, lezen we in Onze Kerk, het maandblad van de lutheisekerk in Schiedam. Maar niet elkegastpredikant is even bekend. Bezorgd schrijft Onze Kerk: „Laten we hopen, dat het kerk blad nu niet als een soort menukaart gebruikt wordt, in de trant van: die lust ik niet, dan blijf ik maar weg, of dat bevalt me wel en dan kom ik. Pillard protesteert tegen vergunning Schiedam De directeur van de Schiedamse Gemeenschap, Ruud Piüard, heeft de gemeente een nieuw argument in handen gegeven om de stichting Lentefeest haar drankvergunning te onthouden. Eer der ontstonden er moeilijkheden rond de deelname van wethouder Herman Posthoorn, op wiens horeca-papïeren de vergunning werden aangevraagd- De stichting kreeg een paar maanden geleden de.beschikking over het oude gebouw van de Re- hobothschool aan de Tuinlaan. Voor veel geld moet dat de nieu we thuisbasis worden van Schie damse bejaarden en gehandicap ten. Lentefeest organiseert bin go's en feesten en regelt een be langrijk deel van het Schiedamse rolstoel- en zieken vervoer. Aan de Tuinlaan heeft de stich- Schiedam De wethouder met de meest spraakmakende en mis- schien ook wel zwaarste porte- - feuille, Luub Hafkamp, krijgt er voor de komende maanden ook - nog de post financiën bij. Hij neemt die taak over van zijn ver- trokken WD-collega Cor van Tilborg. De andere taak van de naar de Vereniging Nederlandse Gemeenten overgestapte wet houder, stadsvernieuwing, wordt vanaf nu waargenomen door PvdA'er Chris Zijdeveld, die er ook vroeger mee te maken heeft •„gehad. Zijdeveld deed reeds ruimtelijke ordening en de Open bare Nutsbedrijven Schiedam (ONS). 'Hafkamp heeft een heel scala •'van activiteiten, variërend van ^de gezondheidszorg tot uithoeken '"van het welzijnsbeleid. Het - woonwagenkamp, de kindercen- tra, het bejaarden werk, dejonge- renproblematiek, de buitenlan- --ders, het opbouwwerk en| de clubhuizen, het is een greep uit de "portefeuille, waarmee Hafkamp \*in deze periode meer dan andere vwethouders in de publiciteit isge- ^'komen. j. De PvdA en de VVD hebben er- <cv,van afgezien om een nieuwe wet- houder te benoemen als opvolger ..L van Van Tilborg. Binnenkort zijn '-'de verkiezingen en kort daarna f beginnen de onderhandelingen -'"voor een nieuw college. Tot die -tijd verdelen Zijdeveld en Haf- kamp het takenpakket van hun ex-collega, '-Maandagavond zal M.J. Loch - - beedigd en geïnstalleerd worden '- als opvolger van de vertrokken V.WD'er André Kiug. Volgende "■maand komt Rijnmondgecom- - mitteerde Theo Bakkers in de raad als opvolger van Van TD- "borg. ting Pillard als buurman en hij en zijn buren zijn er niet gechar meerd van dat er een horeca-ge- legenheid in de buurt komt. In een brief aan het gemeentebe stuur formuleerden zij hun be zwaren. Eerdere moeilijkheden ontston den rond de deelname van wet houder Herman Posthoorn. Om dat hij in het bezit was van alle benodigde horecapapieren vroeg Riet Konings van Lentefeest alle vergunningen aan op zijn naam. Na overleg natuurlijk. De ge meente stelt echter eisen aan Ver gunninghouders en één daarvan is dat de persoon op wiens naam de vergunning is afgegeven een bepaald deel van de tijd in het etablissement aanwezig is. Wet houder Posthoorn heeft daarvoor geen tijd en de drankvergunning werd dan ook geweigerd. Lentefeest-voorzitter Riet Ko nings lijkt het allemaal niet zwaar op te nemen. „Als we nou eerst maar eens dat gebouw in orde hebben. Met alcoholvrije drankjes kan je ook plezier heb ben," Maassluis Eerst hadden zij door de brievenbus naar binnen geroepen, gisteravond om zeven uur, om vast te stellen of er iemand thuis was. Daarna waren zij om het huis aan de Johan Evertsenlaan gelopen, aan de achterzijde klauterden zij het dak op. Kennelijk waren de bewoners weer in het buitenland, zoals zo vaak. De drie voorzichtige Hagenaars wilden Sn kasten gaan snuffelen op zoek naar waardevolle buit, toen eensklaps het licht aanfloepte. Als een haas gingen zij er van door. De bewoner onthield hun gezichten goed en kon de politie een. bruikbaar signalement geven. Het drietal werd gearresteerd. Afsteken vuurwerk verder aan banden Maassluis Horeca-ondememers kunnen nu ook in Maassluis een aanvraag indienen voor een nacht café. Er zijn in dezegemeente nog geen cafés die na twee uur 's nachts open zijn. Alleen discotheek Fun- ky-Town aan de Haven heeft een nachtvergun ning. Zaken met een nachtvergunning mogen in het ver volg van maandag tot en met vrijdag van 20 uur tot 4 uur open blijven, Op 2aterdag en zondag zelfs nog een uurtje langer. Er ligt bij de gemeente momen teel maar één verzoek om op grond van de nieuwe bepaling in de algemene politieverordening in aar- merking te komen voor een nachtvergunning. Bea van der Laan; „Funky Town heeft een verzoek in gediend. Verder hebben we gehoord dat de nieuwe eigenaar van een bar aan de Noorddijk van plan is een nachtcafé te beginnen. Officieel hebben we daar echter nog niets van vernomen." Cafés, die in het bezit willen komen van een nacht vergunning, moeten wel aan voorwaarden voldoen. Bea van der Laan: „We geven als gemeente niet zo maar ontheffing. De omgeving is erg belangrijk voor het al dan niet geven van een vergunning. In de nu van kracht geworden politieverordening is ook de vuurwerkbepaling aangepast. Alleen tussen 27 en 3i december mag er vuurwerk worden ver kocht. Het afsteken is beperkt tot oudejaarsavond van 20 uur tot 2 uur. Nel Kesler: „Deze strijd kent alleen verliezers." VlaardingenDe Vlaardingse volksdansclub Vlavloc is bang, dat zij met danslessen aan kinderen moet stoppen, omdat er te weinig belangstelling is. Zonde, vindt Vlavloc, dat naarstig op zoek is naar meer volksdansertjes. De lessen aan kinderen van zeven tot tien jaar worden maan dagmiddag van vier tot vijf uur in het gymnastieklokaal De Baarnhoeve in Holy gegeven, en op woensdagmiddag van twee tot drie uur in zaal Triangel aan de Fransenstraat- Kinderen kunnen vrijblijvend een keertje gaan kijken of meedansen. In mei wordt de cursus afgesloten met een optreden voor fami lie en vrienden. Vlaardingen Zeven leden van de Vlaardingse afdeling van D66 hebben de gepasseerde lijsttrekker Nel Kester gevolgd in haar be sluit om de partij te verlaten. Er zijn malafide spelletjes gespeeld om, via een aangevochten herstemming, Wil van Rijn ten koste van Kester naar de eerste plaats van de lijst te tillen, vinden de zeven. Nel Kester heeft van burgemeester Van Lier toestemming om in de raadsvergadering van komende woensdag een verkla ring af te leggen. i Don Rodrigues ,,Ik heb er een vieze smaak aan overgehouden," vertelt de meest prominente van de zeven, Don Rodrigues. Tien jaar was hij lid van DG6, waarvan zes jaar als raadslid en fractieleider. „Het hoofdbestuur heeft niet de moed gehad om in te grijpen, terwijl er puur gemeen op de mens werd gespeeld," oordeelt hij. „Nels kop moest gewoon rollen en daar Lsde Hans Coster maakt een praatje met de bewoners, die al vanaf de oprichting lid zijn van Schiedam- West. Zij kregen een fles wijn cadeau. ;-.bOOR KOK KEGEL Schiedam Afgelopen jaar kwamen by de bewoners- vereniging Schiedam-WeS-t 268 brieven en poststukken Abinnen, 151 werden er verstuurd Over de meest uit- leenlopeitde en ingewikkelde situaties ging hei, vooral ^'over welzijnswerk en stadsvernieuwing, problemen jlie ernstig ingrijpen in de samenlevingzoals m het jaarverslag staat. Niettemin vindt Hans Coster, die 'frmndagavond als voorzitter werd gekozen, dat Sctne- Jlam-West hel met één bewonersvemilging af kan, ix^Coster ziet geen heil in een aparte vereniging Slacht- ïphuïsbüurt. een aparte vereniging Hofje van Belois, een —aparte vereniging voor de Vlaardingerdijk enzo- 'owoorts. Hij bepleit één vereniging, waarin de krachten Canvorden gebundeld en die adequaat kan inspringen als jvin een bepaalde buurt acute problemen ontstaan. West stelt zich daarin anders op dan Schiedam-Noord, waar i^bet onderhand stikt van de bewonersorganisaties. Coster wil niet zover gaan, dat alle bewonersverenigin- ütgen van Schiedam moeten fuseren, waardoor een soort schad uwo una eenteraad zoo ontstaan. Wel pleit hij voor federale gam en werking en hij wijst op overlegsituaties, """"waarin dat al het geval is. 'Jf Marge ^'Coster volgde op de jubfleumavond van de twaalfeneenhalfjarige vereniging Jaap Nies- waag op, die jarenlang voorzitter is geweest, maar wiens activiteiten irt het opbouwwerk hem een beetje zijn gaan aankleven. Nies- waag zelf houdt het op een pnvé-situaUe, waardoor hij liever een tijdje („een jaar of twee") in de marge blijft staan. Coster was de aangewezen figuur voor het voorzitterschap; de 44-jarige vertegenwoordiger wóónl zowat in wijkcentrum De Erker, klaagt zijn een jaar oudere vrouw Lies meteen overigens lachend gezicht. Coster, die nauw samenwerkt met bewoners- deskundige Bert van Kan, is evenals Nies- waag verheugd dat de stichting Sivos als ste delijk opbouwwerker Armand van Puyvelde heeft aangewezen. Van Puyvelde, voorheen opbouwwerker in Zuid, ligt ook in West goed in de markt De sociale contacten op het jubi leum onderstreepten dat Ontbreken Herman Posthoorn'en Herman Noordegraaf, die destijds de initiatieven namen tot oprich ting van enkele bewonersverenigingen m de oude wijken, ontbraken allebei op het jubi leumfeest Wethouder Posthoorn leidde op dat moment een commissievergadering, Noordegraaf had het te druk buiten de stad. Van de bewonersverenigingen was alleen Zuid vertegenwoordigd, onder anderen Hen- ny Bogerd, die dertien laar geleden Zuid ging besturen samen met Tiny Krikke-Hein en met haar aan de wieg stond van West De 63- jarïge Henny Bogerd Is al die tijd actief geble ven in Zuid en is pas vorige werk met het be- stuurswerk gestopt, nu haar leeftijd met zich meebrengt dat zij andere interessegebieden aanboort, met name op het terrein van het be- jaardenwerk. Ook Zuid hield een jaarvergadering. Hier bleef Dïenie Nesse aan als voorzitter. De func tie van secretaris is vacant. In West wordt de secretarisfunctie verdeeld tussen Ellen Harte- veld en Ruud Boekee. Het jubileumnummer van West bevat een puzzeltje voor de leden, met vragen waarvan de antwoorden niet al te moeilijk mogen zijn. Bijvoorbeeld of opoe Herfst al langer bestuurslid is dan H. Geeratz. En of de club is opgericht in 1971,1973 of 1975. En: wie de bewonersdeskundige is, Bert van Kan, John de Kievith of Chris Zijdeveld... club rond Wil van Rijn en Atie den Hoedt in geslaagd. Het be stuur is te laf geweest om daar iets aan te doen. Van zo'n partij wil ik geen lid zijn." Na maanden van ruzies, intriges, bemiddelingspogingen en om streden besluiten van hoofd- en afdelingsbestuur van D66 is de bom dan toch gebarsten. Zater dagavond, na het partijcongres in Amersfoort, kreeg Nel Kester te horen dat de geschillencommissie de herstemming had goedge keurd. Zij had de strijd verloren. Haar Schiedamse partijgenoot Marcel Houtkamp, lid van de commissie, bracht het slechte nieuws. „Ik was verbijsterd," zegt Nel Kester. „Dit is heel schadelijk voor de partij. De afdeling is naar de vaantjes, kapotgemaakt door persoonlijke rancune." En zij komt tot de slotsom: „Deze strijd kent alleen verliezers." „Puur onrechtvaardig," vindt Nel Kester het, dat zij na jaren hard werken voor de partij zo maar aan de kant is geschoven. En de manier waarop, daarover raakt zij niet uitgepraat. Eind ok tober staakten de stemmen bij de verkiezing van de D66-lijsttrek- ker en het lot bepaalde, dat het huidige raadslid de partij moest aanvoeren, Atie den Hoedt en Wil van Rijn echter, hielden hun kandidatuur in beraad. De ruzie bereikte een hoogte punt, nadat op een inderhaast be legde ledenvergadering op 13 de cember werd besloten opnieuw over het lijsttrekkerschap te stemmen, ornaat het landelijk be stuur de lijst zou afkeuren. Nel Kester was toen al met klaroen geschal gepresenteerd als de nieuwe lijsttrekker, „waar de hele partij zich eensgezind achter schaarde," „Op die vergadering verschenen opeens de vrouw van Wil van Rijn en de vriendin van Atie den Hoedt Die waren snel even lid gemaakt," vertelt Rodrigues. „Ze moesten nota bene met een beta lingsbewijs laten zien dat ze echt lid waren. Ze stonden nog niet eens op de computeruitdraai," vult Matty Zwaans, ook een op gestapt partijlid aan. „Kwajongenswerk, een volwas sen politieke partij als D66 on waardig," vond Bim Oppenheim, lid van de adviescommissie die de voordracht voor de kandidaten lijst opstelde. De commissie werd echter uit zijn functie ontheven en vervangen door een nieuwe. Oppenheim en mede-commissie lid Riet Mulder waren woedend en stapten op. Rodrigues heeft geen politieke argumenten kunnen vinden voor de coup van 'de club van de Kor- noeljedreef', zoals zij door de ver trekkende leden van D66 sma lend worden genoemd. Wil van Rijn en Atie den Hoedt zijn buren en goede vrienden. „De aversie tegen Nel is gebaseerd op pure af gunst Fractievoorzitter Ron Mo lenaar, die ook in dat clubje uit Holy-Noord zit kwam niet uit de verf. Die haalde nooit en te nim mer de pers en Nel wel. Dat heeft haat en afgunst opgewekt Iets anders kan ik er niet achter zien." Rodrigues heeft weinig vertrou wen in de mensen die, na het ver trek van acht prominente leden, het gezicht van D66 in Vlaardin gen moeten bepalen. „Die Wil van Rijn, die trouwens pas een jaar lid is, wilde zo graag lijsttrek ker worden. Dan hou je toch een vurig pleidooi, waarin je vertelt waarom je dat wilt? Ik heb hem nog nooit gehoord. Ronald Danse, een. jongen die nog op geen enke le vergadering zijn mond heeft opgedaan, staat nu plotseling op nummer drie. Dit heeft voor mij niets meer met politiek te ma ken." Elly Coenen neemt geschenken in onfvangst: een oorkonde uit handen van John Scheerstra waarmee zij erelid van de VVD afdeling Vlaardingen wordt. Elly Coenen: Hel is een beetje s/erven' Maassluis „Het is overdonderend, geweldig." Elly Coenen toonde zich zichtbaar ontroerd door de vele blijken van waardering tijdens haar officiële afscheid als wethouder van de gemeente Maassluis. In de bur gerzaal van het stadhuis voerden tien sprekers het woord die niets dan lof spraken van de naar het Lim burgse Nuth benoemde burgemeester. „Elly heeft voortvarendheid en ijver getoond", wist burgemeester Hans van Es zich haarscherp te herinneren. „Besturen is meer dan politiek bedrijven, je bezit een goede dosis mensenkennis en dat is een belangrijke eigen schap". John Scheerstra, de fractievoor zitter van de VVD, deed er na mens de afdeling Maassluis van de liberale partij nog een schepje bovenop. „We hebben ons wel eens afgevraagd hoe je zoveel functies ooit heb kunnen combi neren. Menig bestuurder zal zich de schrik om het hart jagen bij bet zien van de lijst". Scheerstra roemde de eigen schappen van de vertrekkende wethouder. „Je staat bekend om je open karakter, je Limburgse flegma. Je ging problemen nooit uit de weg, maar loste ze juist op. De VVD in Maassluis moet het in de toekomst doen zonder haar primadonna". Namens de afde ling ontving Elly Coenen een oorkonde die hoort bij het erelid maatschap van de partij. Een rij sprekers volgde. Verte genwoordigers uit het onderwijs, de vrouwenraad, IJsbrand van der Velden namens de collega wethouders uit de regio en H.van der Goot uit naam van de kamer centrale van de VVD-afdeling Dordrecht. Namens het gemeen- tepersoneel bood gemeentesecre taris H. Huiskens een origineel wedgewood-servies aan. De Maassluïse bevolking nam daarna massaal afscheid van haar vertrekkende wethouder. In het stadhuis vormde zich een lange stoet. Enkele honderden burgers kwamen op die manier de schei dende wethouder gedag zeggen. „Afscheid nemen is veel moeilij ker dan ik had verwacht", aldus Elly Coenen. „Het is een beetje sterven". Maar tegelijkertijd rea liseerde zij zich: „Ik ben maar een heel klein radertje in het geheel, daar ben ik me heel goed van be wust. Ik heb van mijn werk een hobby kunnen maken en dat al leen al geeft veel voldoening." Maasland Van een parkeerter rein voor vrachtwagens langs rijksweg 20 is vannacht een groen-zwarte vrachtauto mei open laadbak gestolen.De wagen is eigendom van een man uit Maasland, die voor een Gouds be drijf rijdt Psoriasis: geen steun Schiedam De Psoriasis- patiènten- vereniging Bot terdam Om streken krijgt geen subsidie van de gemeen te Schiedam. Burgemeester en wethouders hebben afwij zend beschikt op een aan vraag, die al in september werd gestuurd Eén van de ar gumenten om de psoriasis-pa- tientert niet te steunen is de reeds in Schie dam aanwezige patiëntenbelan genvereniging, die als min of meer overkoe pelende instan tie wordt be schouwd. Schiedam Na klachten over storingen van bewoners van het Cornelia van Zantenplein en om geving heeft de Schiedamse poli tie gistermiddag de illegale zen der radio Continu uit de lucht ge haald. Er werd voor vijfhonderd gulden aan apparatuur in beslag genomen. Tegen de 26-jarige ei genaar van die apparatuur werd proces-verbaal opgemaakt. KWALHEITS WINTERMODE OPRUIMING Mantels, jasjes, deux-pièces, japonnen, blouses, jumpers, rokken, pantalons en combi's o.a. van Lucia en Mondi. UITSLUITEND TOPMERKEN Modehuis Sroersvest 100 113. Schiedam Telefoon 010 2&7-116 Donderdag lot 21 00 uur koopavond js-Or'iouN J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1