ar BERftG De Kasteleiners blijven binnen Iflllllll DA&BLAS SiüEliiSlll COURANT fflSff 11II1IIG Clüiftlï' Oporto dicht Schiedam krijgt carna valsnaam Broers zwaar gewond Bewaakte stalling bij* Koningshoek Kortingen van 40 tot 50% Auto uit haven getakeld Eis: 21 maanden voor overval en steekpartij Leen de Zeeuw: "CDA niet principieeP Weer voorrang op Parkweg Jongen grist handtas weg N ieuwerkerkse politie op autojaeht Zieken vellen carnavalsvereniging mSÊÊk BEKENDMAKING De opheffingsuitverkoop bij Perzische tapijten gaat de laatste maand in. Profiteer nu: van de echte prijs Kubus vorm samenwerking Wandklokken verdwenen 'Ronduit laf' en zinloos' WOENSDAG 5 FEBRUARI 19S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AÖ Vlaardingen- Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209, Maasland „Zo princi pieel zijn ze dus ook weer niet bij het CDA", reageer de het Maassluisse VVD- raadslid Leen de Zeeuw (VVD), toen hij zondaga vond werd geconfronteerd met een folder van de afde ling Maasland van het CDA. De liberaal was op bezoek bij kennissen in Maasland toen plotseling de folder door de deur plofte, „Ik wist niet wat ik meemaak te. Ik zag de mensen nog over straat lopen die net de avonddienst hadden be zocht Ik dacht dat de zon dag altijd heilig was bin nen het CDA, maar dc tij den zijn zeker anders", In de folder maakt het CDA zich onder meer sterk voor verbetering van Maassluiseweg. Ook aan de veiligheid moet het een en ander worden gedaan en de christen-democraten zullen zich daar de komen de raadsperiode voor in zetten. Het CDA wil ook de mis bruik van de sociale voor zieningen bestrijden, het eigen wbningbezit stimule ren en zorgen voor handha ving van de gemeentelijke zelfstandigheid. Schiedam Verkeer op de Par kweg heeft voortaan weer voor rang bij de kruisingen met de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan en de Mgr. Nolenslaan. Omwonenden hadden op wijzi ging van de voorrangsregeling aangedrongen. De dienst ge meentewerken heeft opdracht gekregen de kruispunten zo aan te pakken dat de Parkweg we derom het karakter van een voorrangsweg krijgt -Schiedam Een bejaarde vrouw kwam bij het postkantoor aan de Mgr. Nolenslaan ten val, toen er plotseling krachtig aan haar handtas werd gerukt. Voordat de vrouw besefte wat er was ge beurd, had een jonge man de tas uit haar handen gegrist en ging met zijn buit aan de haal. Vanwege de snelheid waarmee het voorval zich voltrok, kon de vrouw de politie niet aan bruik baar signalement van de dader helpen. Nieuwerkerk aan den IJsseï De Nieuwerkerkse politie is bijna letterlijk tegen een fikse serie ge stolen auto's opgereden. Bij een surveillance op de A20 tussen Gouda en Utrecht werden ter hoogte van Nieuwerkerk twee mannen aangehouden, die met hun auto in de vluchtstrook met pech stonden. Het bleek een 26- jarige Schiedammer en een 43-ja- rige vrouw, eveneens uit Schie dam. Bij nadere controle bleek de auto in Vlaardingen te zijn gesto len. Maassluis Café Oporta aan de Noorddijk in Maassluis heeft de deuren op last van de politie al weer moeten sluiten. „De ver gunningen zijn. nog niet in orde", aldus inspecteur De Jong van de Maassluisse politie. Afgelopen weekeinde ging het geheel verbouwde etablissement, dat eerst onder de naam St Pe- trus draaide, open voor het pu bliek. Ook inbrekers wisten de weg al naar de Noorddijk te vin den en namen vrijdagnacht voor 2200 gulden aan goederen weg. De Jong: „Een dag voordat de ei genaar open wilde kwam hij de vergunningen aanvragen. Dat kan natuurlijk niet. We zijn best soepel, maar er zijn grenzen. De eigenaar moet dus nog even ge duid hebben. De aanvraag is in behandeling en tot zolang mag de 2aak niet open. Hoe jammer dat .misschien ook is". Schiedam De Schie- damse carnavalsvere niging De Kasteleiners Iaat dit jaar verstek gaan op carnaval. Donderdagavond dweilt de Raad van Elf dan ook niet door Schiedam om de diver se kroegen in de verschillen de wijken met een bezoek te vereren. „We zitten met te veel zie ken", aldus Rinus van der Most, één van de leden van de Raad van Elf. „We kun nen er dan wel een aantal nieuwe mensen bijhalen, maar dat doen we liever niet. We weten nu wat we aan elkaar hebben en bij een nieuwe ploeg moet je dat maar weer afwachten77. De kasteleiners lieten de laatste jaren geregeld van zich horen. Vorig jaar werd nog de single 'Hoempa-pa pa' op de markt gebracht en de dweilavond op de don derdag was uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerende happening. Rinus van der Most: „Het is jammer dat het zo gelopen is. We hebben het vijf jaar vol kunnen houden en ieder jaar was het toch weer een groot succes. We hopen vol gend jaar weer terug te ko men, want De Kasteleiners gaan gewoon door; we slaan alleen een jaartje over". De Schiedamse uitbaters hadden ook nog geen opvol ger gekozen voor Prins Hendrik II. „Daar zijn we niet aan toe gekomen", ver telt Rinus van der Most Ook het Horeca-gala, dat in 1984 in Klaverstede werd gehouden, krijgt voorlopig geen vervolg. „Het feest stond in de planning voor november 1985, maar er za ten teveel haken en ogen aan. Het was een kostbare zaak, omdat we speciale verzekeringen moesten af sluiten voor eventuele be schadigingen aan de tennis-, vloer en er kwamen nog meer van dat soor zaken om de hoek kijken. Daarom hebben we er vanaf gezien. Nieuwe plannen zijn er nog niet Binnenkort vergade ren we weer met de bij de HOS aangesloten bedrijven en misschien dat er dan nieuwe plannen worden ge lanceerd. Tot die tijd moe ten we geduld hebben". Schiedam Schie dam hoeft het vanaf zaterdag in ca ma- vals tijd niet langer met zijn eigen naam te doen. Net als alle andere steden krijgt ook Schiedam een koosnaampje, spe ciaal voor het carna val. Prins Jacques de Eerste maakt die naam zaterdag be kend, als carnavals vereniging De Riet zeilers in optocht naar burgemeester Reinier Seheeres gaat om de stadss- leutel te halen. Kleurrijke namen zijn er in carnavals- land te vinden. Til burg heet een paar dagen in het jaar Kruikenzcikersgat, in Nederhorst den Berg noemen de feestvierders hun stad Roddeldonk, Bergen op Zoom is het Krabbegat, Roosenburg heet de Tullcpetaoncstad en in Maastricht krij gen dan zelfs de wij ken aparte namen: de binnenstad is Pottentaotenstad gedoopt, andere wij ken heten van 8 tot 11 Februari Maas trichter Geis en Tempel ierstempel. En hoe heet Schie dam in carnaval- stijd? Nou gewoon, Schiedam! Dat kan zo niet langer, von den de Rietzeilers, die er al veertien jaar niet aan toege komen zijn een fees telijke naam voor hun stad te verzin nen. Steeds waren de meningen ver deeld. Maar van daag moet het er toch van komen. Een oproep leverde ruim zestig sugge sties oj) en van avond kiest de car navalsvereniging de leukste. Buiten dc kring van de Rïetzeilers is bur gemeester Seheeres de eerste die zater dag te horen krijgt, hoe de stad heet waarover Prins Jae- ques dit weekeinde de scepter zwaait. Kroon: VCP in strijd met algemeen belan i HsHhsmSSuk sss? jz vJj-Sr" Van de auto van de slachto fers bfeven slechts brokstul Ken over. Omstanders vonden het een wonder, dat de inzi tenden er levend uit konder worden gehaald. Schiedam Twee Schie dammers van 30 en 22 jaar zijn gisteravond om elf uur ernstig gewond geraakt bij een ongeval op het Plein '40- '45. Beiden zijn in het Nolet- ziekenhuïs opgenomen. De auto van de twee broers werd bij het afslaan vanaf de Burgemeester van Haaren- laan voluit in de flank geramd door een andere wagen, die volgens een reconstructie van het ongeluk met zeer hoge snelheid door rood licht moet zijn gereden. De uiteengereten auto van de slachtoffers kwam ongeveer 200 meter verder in een stuk grasland langs de Horvathweg tot stilstand. Een van de inzit tenden werd uit de wagen ge slingerd. De brandweer moest uitruk ken, omdat een gastank ge vaarlijk begon te sissen. Maassluis Maassluis krijgt, naar Vlaar- dings model, een bewaakte fietsenstalling bij winkelcentrum Koningshoek. Initiatiefnemer Ton Klok is nog met de gemeente in onderhan deling over een geschikte locatie, maar op kor te termijn wordt daarover een beslissing geno men. De Maassluizer kwam al geruime tijd geleden met zijn idee op te proppen. Hij spiegelde zich daarbij aan Vlaardingen, waar na een moeilijke ïnwerkpe- riode de bewaakte stalling voor fietsen en brom- mersop het Veerplein een groot succes is geworden. Maassluis wilde aanvankelijk niets van de plannen weten. Klok had al bij de opening van de HEMA, enkele maanden terug, van start willen gaan, maar problemen over de locatie zorgden voor de nodige vertraging. „De gemeente wilde mij eerst bij het postkantoor onderbrengen, maar daar voelde ik niets voor. Dan zitje helemaal uit de loop. Ik heb nu voorgesteld om een ruimte te creeëren nabij Foto Engelse. Dat is voor mij een ideale plaats en ik ge loof ook wel dat we er nu uitkomen". „Volgende week hakken we de knoop door", aldus Cor de Jong, chef van de afdeling stadsontwikke ling van de gemeente Maassluis. „Zoals het er nu naar uitziet kan Klok binnen enkele weken star ten". Het RDK (regionaal bureau voor detailhandel en kleinbedrijf) buigt zich nog over de financiële voor stellen, die door Ton Klok zijn uitgewerkt. „Alles moet natuurlijk op zijn haalbaarheid worden ge toetst. Ik kom in aanmerking voor een startsubsidie. Voldoende om alles voor elkaar te krijgen'. Het is de bedoeling dat de ondernemende inwoner van de Eerste stad aan de Waterweg gaat werken met maandkaarten, strippenkaarten en een dagta rief van 75 cent. „Verder pik ik ook het fietsgrave- ren weer op, want dat is in Maassluis een stille dood gestorven. Ook kunnen bezoekers van Konings hoek hun boodschappen bij mij stallen." Klok is nog met een aantal groot winkelbedrijven in de slag voor het dagelijks stallen van de fietsen van het personeel. Wij zijn t/m 28 februari a.s. nog op de Kruiskade nr. 6. Kruiskade 6 tussen Lijnbaan en Coolsingei naast Luxor Theater. Waterweg-Noord De colle ges van B en W van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben een constructie be dacht waarin hun bezwaren tegen indeling in de grote brandweergemeenschap Noordelijke Delta voor een groot deel worden weggeno men. Het liefst zien de drie gemeenten een klein, overzichtelijk samen werkingsverband Nieuwe Wa terweg-Noord. Die optie geldt niet alleen voor de indeling in brandweerregio's. Ook andere vormen van samenwerking zien de drie gemeenten het liefst op kleine schaal gestalte krijgen. De alternatieve aanpak bestaat uit het zogenaamde kubus-prin cipe, waarbij als het ware een sa- menwerkingsregeling wordt ge troffen tussen samenwerkingsge bieden. De gemeentebesturen hebben aangekondigd die ziens wijze op korte termijn bij de brandweergemeenschap op tafel te deponeren, De gemeenten zeg gen er in een brief aan Provincia le Staten geen problemen mee te hebben, dat in dat geval de brandweergemeenschap mis schien moet worden uitgebreid. Vlaardingen Het al ja ren omstreden Vlaarding- se verkeerscirculatieplan moet op last van de minis ter van verkeer en water staat, mevrouw Neelie Smit-Kroes, alsnog nader onderbouwd worden en daarbij moet inspraak worden gegeven. Voorzitter Harry Dijkman van de organisatie van Vlaardingse on dernemers, een van de instellin gen die een verzoek tot vernieti ging indiende bij de Kroon, is over die uitspraak opgetogen. „De zaak komt weer op gang; het verhaal gaat weer beginnen", zegt hij strijdlustig. „Wij hebben altijd al gezegd dat dat VCP niet deuet" De organisatie van Vlaardingse ondernemers is uitermate blij met de brief, die van het ministe rie is ontvangen. Het ministerie heeft veel kritiek, vooral op de procedure die is gevolgd bij het vaststellen van het VCP. „De al gemene inspraakverordening van uw gemeente is niet toege past. De gevolgde gang van zaken is in strijd met de verordening en derhalve in strijd met het alge meen belang". Dat is nogal wat, vindt Dijkman. „Hier staat pre cies wat wij altijd hebben gezegd. Ik denk dat deze uitspraak verre gaande gevolgen zal hebben. Ik heb er weer zin in", grijnst de OVO-voorzitter. Dijkman ziet het er nog van ko men, dat verkeersmaatregelen die ai genomen zijn moeten wor den teruggedraaid. „Wellicht kan ook de afsluiting van Voorstraat en Emaus weer onder de loep worden genomen. Maar in ieder geval krijgen we nu de kans om maatregelen, die nog op stapel staan, te voorkomen". Gevolgen Want dat de verkeersmaatrege len van de gemeente desastreu.se gevolgen hebben voor de Vlaar dingse binnenstad, daar is de OVO-voorzitter nog steeds van overtuigd. „Het is meer dan ver schrikkelijk. wat er op dit mo ment door de invoering van het betaald parkeren gebeurt. Jan Madern (de huidige wethouder van verkeer en vervoerred.) heeft in 1974 al gezegd, dat be taald parkeren de leegloop van de binnenstad betekent. Daar had hij gelijk in". Madern, sinds anderhalf jaar wethouder, ziet vooralsnog ech ter geen problemen rijzen door het besluit van de minister. Maar hij voegt daaraan toe, dat het ver haal eerst maar eens goed bestu deerd moet worden. Burgemees ter en wethouders plaatsten de brief gistermiddag als nageko men stuk op de agenda van hun vergadering, maar wat de conse quenties van de uitspraak zijn is volgens Madern absoluut nog niet te overzien. De gemeente maakt, aldus de wethouder, ook nog geen haast met de onderbou wing die dc ministerie vraagt: „We hebben nog een jaar de tijd". De WD-wethouder vindt het op z'n minst vreemd, dat voor de uit voering van het VCP al voor mil joenen guldens subsidie is gege ven door het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieubeheer. Het be roep bij de Kroon speelde ook al vanaf 1982. „Het heeft nogal lang geduurd", zeggen Madern en Dijkman eenstemmig. Maassluis Een woning aan de Tooroplaan werd door inbrekers grondig doorzocht. "Uit het huis verdwenen sieraden en twee waardevolle wandklokken. De wagen wordt op het droge geholpen. De eigenaresse dacht intussen zo te zien: „Kijk, mijn autootje. Nu heb ik toch nog een fotootje". Schiedam De politie heeft gisteren een personenwagen uit de Lange Haven getakeld, die daar in hel weekend vermoedelijk is ingeduwd. Samen met duikers van de brandweer is de politie aanvankelijk geruime tijd op zoek geweest naar inzittenden. Aangezien de wagen, die een Vlaardingse eigenaar heeft, 'onbe mand' te water moet zijn gegaan, houdt de politie het op opzei. Rotterdam „Een rond uit laffe, zinloze steekpar tij". Zo kenschetste offi cier van justitie mr. San- tema gistermorgen voor de Rotterdamse recht bank de daad, waarvoor een 19-jarige Schiedam mer zich moest verant woorden. De verdachte haalde bij de bus baan rellen in september vorig jaar uit met een Stanleymes. waardoor een 15-jarige jongen uit Vlaardingen een snee van twinug centimeter in het dijbeen opliep. De Schiedammer stond ook te recht voor een overval op een pompstation aan de Laan van So- ï'Es. De officier eiste een gevange nisstraf van 21 maanden, met af trek van voorarrest. Dc verdachte zei dat zijn versla ving aan heroïne hem op het slechte pad had gebracht. De af gelopen vijf jaar stond hij regel matig voor de kinderrechter. Óm aan geld voor heroïne te komen kraakte hij m een paar maanden tijd 29 auto's. De overval op het pompstation was een logisch ver volg op die diefstallen. De ver dachte stormde op de vooravond van eerste kerstdag in 1984 met een vriend het winkeltje van het pompstation binnen. De twee, ge tooid met bivakmutsen, bedreig den de pomphouder met messen en graaiden in de kassa. De buit: duizend gulden. De vechtpartij op de Nun.speel hoeve, in de buurt van de bus baan, vond de president van de rechtbank, mr. Heijnen veel ern stiger. De Schiedammer stapte die avond van de derde septem ber bij vier vrienden in de auto om bij de busbaanrellen te gaan kiiken. Eén van de vier was de avond tevoren in elkaar geslagen en wilde wraak nemen. Toen zij ergens drie bromfietsen zagen staan zetten zij hun auto aan dc kanten stapten mi. Twee jongens zetten hun brommer in de ver snelling en reden weg De jongen die bleef slaan eri zijn duo-passa gier werden door de vier ge schopt en geslagen. „Ik zag het gewoon als een vechtpartij", zei de verdachte. Op een vraag van mr. Heijnen gai hij schuchter toe. dat het inderdaad geen eerlijke vechtpartij was geweest. Strafexpeditie Het mos kwam pas te voorschijn toen de vier Schiedammers na hun strafexpeditie weer op weg waren naar de auto, „Die jongen die op de grond lag spreng Ineens op", verklaarde de Schiedammer. ..In een reflex heb ik toen mijn mes gepakt en uitgehaald naar achteren" De president luisterde hoofdschuddend naar het relaas. „,Je kunt op die manier iemand wel hartstikke doodsteken na tuurlijk". zei hij. Er waren vijfen zestig hechtingen nodig om de- wond dicht te krijgen Uit angst voor nog een afstraffing was het jonge slachtoffer zelfs van school veranderd, vertelde mr. Heijnen. Advocate mr. d'Hamecourt vroeg begrip voor de overval en de in braken. waar de Schiedammer door zijn verslaving toe was ge komen. Zij gaf de officier van ju- sitie toe, dat de steekpartij zinloos was geweest „Maar die hele bus baanrellen zijn zinloos". Zij pleit te voor een korte straf. „Mijn cliënt is dag in dag uit be2ig met zijn toekomst. Als hij op zeer kor te termijn vrijkomt, gaat hij een baan zoeken". Mr. Santema vond een gevange nisstraf echter alleszins gerecht vaardigd. temeer daar de ver dachte nog in zijn proeftijd zat, toen hij bij de busbaanrellen bef trokken raakte. De rechtbank doet op 18 februari uitspraak. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1