Vlaardingen is aan slag9 D66 in actie tegen 'meepraat-cultuur' Minder bedden in Frankek v I Cultuur voor de ware liefhebber nmfs edbraht Onbegrip over machtsmisbruik IflaiBifiS DAGBLAD ESIISSHE CÖBB11I Splitsing verzorgingstehuis afgewenteld Verkeer en Waterstaat: Arretikker wedstrijden :M$r" ;SPORTHWSvwfi^ Deel voetbal tribune in as Maarleveld in illuster gezelschap Ter Schie zet deuren open Concert in Schuurkerk Weinig publiek voor meesterli jk dichter 8 Woonerven voor Schiedam- Zuid "«"Sfi a a 3'« föfïê* VRIJDAG H FEBRUARI i9S6 tB'egionale redactie: Brede Havenslraal 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 8C Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. IjlllllllMlllllllllllllllllllliillllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllNllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllMllllllllllllllllllllimlIlUllllllllllllllinilllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllIllllil Vlaardingen Het ministerie van Verkeer en Waterstaat is ze- 1 ker bereid tot het overleg met de gemeente Vlaardingen, waarom burgemeester en wethouders in een brief hebben gevraagd. De gemeente wil in dat overleg dui delijkheid krijgen over de vraag, wat precies de kritiek van het ministerie op het verkeerscircu latieplan is en wat de juridische status is van de brief, die de mi nister aan de gemeente heeft ge stuurd. f non ur(\Arr1\rAar,4ör „nn K&t Knnff mi „A. TATTT V,rfMilntAn if 4a aa ar rloün h/v»r an iiforiarhfVir De brief, waarin de gemeente wordt gevraagd om een nadere .onderbouwing van het VCP, 'heeft geen strikt juridische status, aldus een woordvoerder van het ministerie. „Het is een stap in een procedure waaruit uiteindelijk vernietiging van het plan zou kunnen rollen. Dan zou het VCP aan de afdeling geschillen van de Raad van State ter vernietiging moeten worden voorgelegd, maar daar gaat de minister niet luchthartig toe over. Daarom er geen hoor en wederhoor zou zijn toegepast, wijst het ministerie van de hand „Onze informatie komt bij de provincie vandaan, en die heeft haar gegevens weer van Vlaardingen." Overleg met de gemeente zou welkom zijn, al dus het ministerie. „Vlaardingen is aan slag en natuurlijk zijn wij bereid tot overleg. Wij gooien nooit de deur dicht." iniiiiiniiiiiiiiiiiNiiriiiiiiiitiiiiitiiiJEiiiiiiiiiiiiiiJtiiiiiiiiiiJiirriiiiiiiiniiintiiiiiiMiHiiHiiiiiiifiiiiiiiirEtiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiuiiiifiiiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiiiitii^iiiiniHiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiittiiiiiitiniiiitrniHiiiiiiiiiiJuifiiiiiiiiuii heeft zij Vlaardingen de moge lijkheid gegeven die 'zaak nog eens te bekijken." Het ministerie begr^pt de opge wonden reactie van Vlaardingen niet zo. „Vlaardingen staat niet op het schavot. Het is geen dreig brief', aldus de woordvoerder van het ministerie. „Gezien het wethoudersakkoord dat PvdA en WD hebben gesloten is de ge meente zelf van mening, dat na dere studies moeten worden uit gevoerd, Daarover bestaat in de boezem van de gemeente concen sus. Wij vragen de gemeente al leen of zij hun eigen voornemen willen uitvoeren en de plooien uit bet kleed willen trekken." Het verwijt van de gemeente, dat Aart Kool: 'Je moet de minis ter toch opheldering verschaf fen'? Vlaardingen Het is en lieg rijpe lijk, dat burgemeester en wethou ders niet gewoon antwoord ge ven op de brief van minister Smit-Kroes van Verkeer en Wa terstaat Dat vindt CDA-hjsttrek- ker Aart Kooi „Kennelijk vindt de minister dat er wat punten in het verkeerscirculatieplan niet correct zijn. Als zij om ophelde ring vraagt kun je dat toch niet zomaar naast je neer leggen''" Kool ziet in de brief van de rm- Een groepje D66-ers neemt het verkiezingsprogramma door. ^Maassluis D66 in Maassluis 'gaat de strijd aanbinden tegen, "zoals lijsttrekker Jan Storm het 'noemt, 'de meepraat-cultuur'. „In het huidige college zitten de drie ■grote partijen broederlijk naast elkaar en dat is dodelijk voor eni ge vorm van oppositie. Het beleid van het stadbestuur wordt zonder echte discussie goed bevonden, ik noem dat 'de meepraat-cultuur'", stelde Jan Storm bij zijn eerste optreden als lijsttrekker van de atdelmg Maassluis. „D66 wil dat patroon doorbreken. Fundamentele discussies in de raad worden uit de weggegaan. Dat is bij de algemene beschou wingen wel duidelijk geworden. Passiviteit die mij hoog zit. Daar moet iets aan worden veran derd." Op zijn praatje in ontmoetings centrum Koningshof waren slechts vier belangstellenden af gekomen. Saillant detail: Het zit- tende raadslid Manda Kapil, die na een uiterst turbulent verlopen vergadering, door Jan Strom op de kandidatenlijst werd gepas seerd. liet slechts eventjes haar gezicht gezien. Kwam eerst te laat binnen en vertrok nog voor dat Jan Storm aan het einde was gekomen van zijn inleiding. „Het is jammer dat de mensen niet meer te porren zijn voor dit soort bijeenkomsten", aldus Jan Storm. „Op deze manier kunnen de mensen echt kennis maken met een1 partij en haar kandida ten. De mensen die er waren toonden zich wel enthousiast en dat is toch onze winst geweest." Referendum Jan Storm maakte zich sterk voor het invoeren van de moge lijkheid tot het houden van een referendum, één. van de stok paardjes van D66. „Mensen moe ten kunnen meebeslissen over belangrijke zaken. Over het ver breden van een weg of over wel ke buitenlandse zenders er op de kabel moeten. Het is een aanval van onze partij op een middel eeuwse vesting. De grote partijen praten er niet over en als je er naar vraagt is het een en ai on duidelijkheid. Het idee wordt nu onderzocht door de commissie Biesheuvel, maar ik vrees het ergste als de huidige coalitie van CDA/WD blijft regeren. Dan zal het plan waarschijnlijk in de prullenbak verdwijnen als een leuk probeersel, maar helaas on haalbaar." Jan Storm pleitte ook voor het instellen van een milieu-raad. „Zo'n raad kan functioneren als bijvoorbeeld de Culturele Raad. Burgers kunnen dan daadwerke lijk meepraten en invloed uitoe fenen." Ondanks de geringe opkomst gaat D66 vol vertrouwen de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen in. De democraten gokken op behoud van de raadszetel en den ken voorzichtig aan een tweede zeLel. „We gaan in ieder geval in tensief campagne voeren", aldus Jan Storm. Zaterdag presenteren de kandi daten van D66 zich op een ludie ke manier aan de kiezers van Maassluis. Op de Noordvliet, ter hoogte van garage Noorddijk, be mannen Jan Storm en zijn partij genoten een heuse koek- en zopie tent. De lijsttrekker zal zich ook al schaatsend onder het publiek begeven en op die manier propa ganda maken voor zijn partij. Schiedam Algemeen directeur W.J.B. Huekriede van verzorgingstehuis Frankeland is redelijk tevreden over de uitkomsten van de discussie, over het toekomstperspectief van het huis. Sinds 1978 ligt de Sint Liduinastichting daar over al met de provincie in de clinch. Bij koninklijk besluit is nu bepaald dat Frankeland haar beleid, dat er op is ge richt één groot verzorgingstehuis te krijgen, mag voortzet ten. De stichting hoeft het huis aan de Sint Liduinastraat niet zo drastisch af te bouwen, dat er capaciteit vrijkomt om ergens anders in de stad een nieuw tehuis op te moeten zet ten. Ook de provincie heeft voor een deel zijn zin gekregen. Het totale aantal verzorgingsplaatsen, dat tien jaar geleden nog rond 300 was, moet in de toekomst terug naar 236. Huekriede is zowel uit financiële als sociale overweging blij met de oploss.ng. Frankeland heeft zich altijd tegen splitsing verzet, om dat het alleen dankzij de grootte mogelijk was veel verschillende manieren van wonen, verzorging en begeleiding onder één dak te hebben, Bewoners kunnen zo doende een op hen toegesneden leefsituatie kiezen. „De keuzemo gelijkheid is beduidend kleiner^ wanneer er twee tehuizen, zijn", meent Huekriede. In het konink lijk besluit heeft ook het cijferma tige argument zwaar gewogen. Huekriede berekende destijds dat twee kleinere tehuizen per jaar een slordige miljoen gulden duurder zijn dan eén gecombi neerd tehuis. Nu de kogel eindelijk door de kerk is, kan Frankeland begin nen de plannen voor renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw uit te voeren. De bewonersapparte menten zullen eens zo groot wor den. Berekening Minder gelukkig is Frankeland met de berekeningsmethode voor het aantal toegestane bed den. De provincie heeft op dat punt wel aan het langste eind ge trokken. „De provinciale metho de gaat uit van eert ver verleden, namelijk de volkstelling van 1971 en een verzuilde maatschappij, waarin Frankeland de rol van een rooms-katholieke zuil krijgt opgelegd," kant Huekriede zich tegen dat onderdeel van het be sluit Belangrijk punt van onenig heid was en is nog steeds dat de provincie uitgaat van het aantal 65+-ers. Frankeland vindt dat het aantal 80+-ers ais leidraad moet gelden. „Juist voor die groep zijn verzorgingstehuizen interessant", meent Huekriede. In het koninklijk besluit zou evenmin rekening zijn gehouden met het relatief vergrijsde karak ter van Schiedam. Huekriede laat zich daardoor niet uit het veld slaan. „Ik ga er van uit dat deze verandering door nieuw beleid kan worden opge vangen." Frankeland wil een driestromenbeleid ontvouwen en denkt aan flankerend ouderen beleid, de omschakeling van ver zorgingstehuizen naar intensieve verzorging en aan aanleunwo ningen. Met die woningen wordt dit jaar aan de Lidumahof een be gin gemaakt. Frankeland verwacht overigens niet dat het gemakkelijk wordt dat beleid van de grond te uilen. „De overheid geeft nauwelijks fi nanciële stimulansen. Aan de verzorgingstehuizen zijn forse bezuinigingen opgelegd en het flankerend beleid moet groten deels zonder aanvullende kosten dekking worden opgebracht door de diverse instellingen", consta teert Huekriede enigszins som ber. mster een ondersteuning van het CDA-beleid „Wij hebben steeds gezegd, dat or meer inzicht moet komen in de gevolgen van het VCP, voordat die plannen verder worden uitgewerkt PvdA en VVD hebben die studies ook toe gezegd, wij hebben er herhaalde lijk om gevraagd, maar de ge meenteraad heeft ze niet ontvan gen." De manier waarop B en W om gaan met de affaire nekt volgens Kool naar machtsmisbruik „Fris door dat VCP ongenoegen in de stad ontstaan, burgers hebben be zwaren ingediend, maar die lap- j5en ze gewoon aan hun laars Het enige wal ze zeggen is- wij gaan gewoon verder op de ingeslagen weg Maasland Op de ijsbaan in Maasland aan de Koningin Julia- nawog worden zondag arreslee en arretikker wedstrijden gehou den. De vereniging Aanspanning 't Westland komt met veertien antieke sleden naar de ijsbaan De wedstrijd begint zondag om 14.00 uur en de toegang tot het evenement is gratis. rji ra 701200 'f'Sii Een uitslaande brand heefi gisteren een klein deel van de tribune van voetbalvereniging HBSS in sportpark Harga in de as gelegd. De brand is vermoe delijk aangestoken door spe lende kinderen en werd ont dekt door de terreinknecht. Het blussen werd bemoeilijkt, om dat onder de tribune, in een opslagruimte, de brandslangen van de vereniging iagen. Het brandje kon desondanks snel worden geblust. Vlaardingen De Vlaardmgsc wethouder Aiy MaarJeveld is een van de sprekers op een symposium over provincie en onderwijs, dat op 26 februari wordt gehouden m het provin ciehuis m Den Haag Maarle- veld is daar in illuster gezel schap Andere sprekers zijn mi nister drs. W Deelman van On derwijs en Wetenschappen, het Tweede Kamerlid J. Fransen en gedeputeerde mevrouw L Guniher. Op het symposium wordt ge sproken over de decentralisatie van onderwijstaken naai de provincie Sinds de invoering van de wet op het basisonder wijs heeft het provinciaal be stuur een grotere vinger in de onderwijs pap gekregen Wat dat betekent voor rijk. provin cie, gemeenten, het open'naar en het bijzonder onderwij» doen de verschillende spreker-s die woensdag uit de doeken. Schiedam - Scholengemeen schap Ter Schie zet de deuren wagenwijd open. Op zaterdag 22 februari kunnen belangstellen den terecht aan de Mgr. Nolens- laan voor het krijgen van infor matie over de verschillende schooltypen. Via groepslessen en een tentoon stelling van leermiddelen en werkstukken wordt een indruk gegeven over het functioneren van de school. Ook is er voorlichtingsmateriaal over vervolgopleidingen en vak richtingen. Ter Schie, een school voor LNO-LHNO en ITO-onder- wijs, is open van 9.30 uur tot 12.00 uur. Maassluis Het A- en B-orkest van muziekvereniging Na Lang Streven uit Klaaswaal verzorgen dinsdagavond een concert in de Schuurkerk. Onder leiding van dirigent Co de Loof zullen de beide jeugdorkes ten een programma brengen, met daarin onder meer een rag-time Van H. van Lijnschoten en een 'superstart-festival' met num mers van Michael Jackson en Lionel Ritchie. Vlaardingen „Aan alle ver beelding de macht!" schreef Si mon Vinkenoog in zijn bundel 'Wonder boven wonder'. Ver beeldingskracht had hij gister avond in de Harmonie nodig om niet direct weer zijn jas aan te trekken en naar huis te gaan. Een publiek van tweeentwintig per sonen was alles wat Vlaardingen de tweede avond van het poli- tiek-iiteraire café inzette. Het werd Vinkenoogs verbeelding wat gemakkelijker gemaakt door de eveneens magere opkomst voor een vedette als Jasperina de Jong en do uiterst schrale belang stelling voor de veelgeprezen film 'Kaos' van de gebroeders Ta- vlani. Kwantitatief was er voor Simon Vinkenoog weinig reden tot blijdschap. De weinige, echte lief hebbers kregen echter dubbel en dwars waar voor hun geld. Geld Nee, zelfs dat niet, want de twee de caféavond was gratis toegan kelijk. Alsof het een gezellige huiskamerbabbel betrof zette de beroemde vijftiger zich op het randje van het podium en praatte schijnbaar voor de vuist weg. Schijnbaar, want Vinkenoog ver liest de strekking van zijn betoog nooit uit het oog. Boeken waren er niet- Vinke noog las uit meegebrachte manu scripten voor en in het publiek had niemand iets 'signabels' bij zich. Ook daar zat de dichter-kro- nikeur-redakteur-schrijver- filosoof niet mee. De matige op komst was volgens hem goed le gen de bacteriën en met 22 man publiek was het nog mogelijk ta rotkaarten rond te delen. 'Ik weet niks maar voel alles', zei Vinke noog en verderop in zijn betoog deed hij een uitest beheerst plei dooi tegen alle metafysisische on zin die de mensheid al tijden over zich uitgestort krijgt. „Het is zaak harmonie te vinden tussen die twee hersenhelften: het fantasie gedeelte en het analyserende." Als een hommage aan de vong jaar overleden dichter Cees Bud- dingh begon Vinkenoog met diens 'Ode aan de poëzie", Een toepasselijk gedicht waarin ei genlijk het antwoord school op de vraag die Vinkenoog het publiek in de mond legde: „Wat is nou de bedoeling, Simon Vinkenoog?". Geen politiek in Putmans café gisteravond, maar wel literatuur van de bovenste plank. In die li teratuur een heleboel politiek, dat wel. Of Jasperina haar pu bliek net zo heeft geboeid hebben die tweeentwintig aanwezigen natuurlijk niet kunnen beoorde- S Ien. Zij wisten alleen dat zij een Jj. toffe avond beleefden. o 8 c: Relaxed babbelend wist Vin- 2 kenoog zijn publiek te boelen. Schiedam De bewoners van Pernisse-, Rhoonse-, Klaaswaalse- Maasdamse- en Pendrechtse- straai in Schiedam knjgen hun zin Hun straten worden als woonerf ingericht. Gemeente werken heeft een herinrichtings plan gemaakt en de bewoners kunnen dinsdagavond zeggen wat zij van dal plan vinden. De bewoners van Schitdam-Zuid hebben al een laar geleden laten weten, dat zij hun straten graag in woonerven wilden laten ver anderen. De bestrating moest toch worden aangepakt, nadat cr werk aan de riolering was uitge voerd. De herinrichting kon dus m óen moeite doorgaan. Vorig jaar was er echter geen geld en dus werd het werk aan de bestrating een jaartje uitgesteld, In hei lokaal van de bewoners vereniging aan de Zwartewaalse- straat tfi geeft gemeentewerken dinsdagavond een toelichting op de plannen. SOI

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1