1M1 Bewoners Sint Jozef willen openbaarheid Loch verrast: méér voor kinderopvang 5, J VVD pleegt Bulva wil duel op de busbaan 'oeren bedrog' 'Gratis propaganda voor PvdA en VVD' VIAAlDIfIGS DAGBLAD SIHIEOA1SEHE EOIIMNI NIEUWE WATERWEG COURANT GAAT DE LAATSTE 4 DAGEN IN kortingen van 40 tot 50% Woudhoek verwijt Ben W chantage Madera geeft privé-les Schaatser overlijdt W. Inbrekers slaan toe Nieuwe directeur PTT Vlaardingen EPlM*gs& Kwak in wak Hoogendijk overleden Lensvelt pakt handschoen op BEKENDMAKING De opheffingsuitverkoop bij PERZISCHE TAPIJTEN Profiteer nu: prijs Illegale in arrest WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus HO, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. DINSDAG 25 FEBRUARI 1986 SchiedamSchandalig vindt de Vereniging van Huiseigenaren Woudhoek het, dat B en W de erfpachters in die wijk vragen onvoorwaardelijk akkoord te gaan met een canonverhoging, terwijl de hoogte ervan én de in dex niet ter discussie komen te staan, Ben. van Rooij, voorzitter van de Woudhoekse eigenaar/bewo ners, wijst erop dat de gemeente raad unaniem heeft uitgesproken (via een motie van D66'er Adri Reijnhout), dat nu juist de wijze van bijstelling van de contracten onderzocht moet worden. Van Rooij ziet er een bedreiging in, dat als de Woudhoekers niet onvoorwaardelijk akkoord gaan met de verhoging, zij de kans lo pen dat B en W een nog grotere verhoging opleggen. Met andere woorden, zegt hij, als je gebruik maakt van het in het contract vastgelegde recht om een be zwaarschrift in te dienen, kom je duurder uit. De Vereniging van Huiseigena ren Woudhoek noemt dat chan tage. ,3 en W zet ons op een ver werpt Jjke manier onder druk", aldus Van Rooij. Hij vreest dat als bewoners akkoord gaan daarmee de D66-motie wordt ontkracht. De verhoging bestaat uit 300 tot 1000 gulden per jaar voor grond die minder waard is ge worden. De Woudhoekers beta len nu reeds zo'n 2000 tot 7000 gulden aan erfpacht De vereni ging heeft B en W per telex laten weten tegen de verhoging gekant te zijn. Vlaardingen Erik Pol, een 22- jarige Vlaardinger, kreeg gister avond in cafe De Lijndraaijer pri vé-les van WD-wethouder Jan Madem. Hij was de enige die rea geerde op een uitnodiging van de liberalen aan jongeren, om in dis cussie te gaan met de lijsttrekker. Dus wijdden Madem, voorzitter Leny van Halteren en campag neleider Guido Fohr hun aan dacht maar aan die ene potentiële kiezer. Een oude man tuurde met half dichtgeknepen ogen door de klei ne ruitjes van het café naar de koddige vertoning. De WD had een tafel vol verkiezingsmateri aal, programma's, buttons en tis sues klaargezet Maar toen de klok acht uur wees waren er net zoveel mensen in de zaal als er verkiezingsbiljetten aan de muur hingen: vier. De drie WD'ers keken naar de man achter het raam en verzuchtten: „Die komt vast niet voor onze avond Erik Pol vond het maar wat jam mer, dat hij als enige aan de uit nodiging gehoor had gegeven. ,,Ik kwam mij hier oriënteren op de politiek", vertelde hij. „Dat leek mij verstandig. Vreemd, dat er niet meer verstandige mensen zijn". Guido Fohr mopperde nog, dat het toch bepaald niet aan het aantal convocaties kon liggen: die waren in ruime mate de deur uit- Madem liet zich door de minima le belangstelling niet uit het veld slaan. Toen na een kwartiertje duidelijk werd, dat er niemand meer zou komen, stak hij van wal. Hij had zich gedegen voor bereid, had de werkloosheidscij fers onder jongeren opgevraagd en programma's van andere par tijen meegenomen ter vergelij king. Erik Pol zat er pemzend bij, duim en wijsvinger op de lippen, ter wijl Madem filosofeerde over de vrijheid die jongeren hebben, en over de vraag of zij daar nou wel zo blij mee moeten zijn. Hij ver télde uitvoerig wat de liberalen allemaal doen voor jongeren. Wees erop, dat de VVD zich sterk maakt voor werkgelegenheid voor jongeren. Pol veerde op. Hij had een vraag. „Meer banen voor jongeren, daar is toch zeker elke politieke partij wel voor?" Ja, daar moest Ma dem zijn toehoorder gelijk geven. „Open en eerlijk: in dat opzicht nemen wij geen bijzondere posi tie in". Schipluiden De 70-jarige A. Krijgsman uit Vlaardingen is gis teren op het ijs van de Vlaarding- se Vaart in Schipluiden gestor ven. Hij was daar aan het schaat sen. De man raakte onwel, viel en was even later overleden Schiedam In een 32 pagina's dik boekje heeft de SSSW uiteengezet, hoe het herstel plan eruit ziet voor 213 slecht gerenoveerde woningen van het zogenaamde Sint Jozef complex in Schiedam-West Wat er niet in is opgenomen en dat noemen de bewoners een cruciaal punt is het vervalngen van de aluminium kozijnen. De bewonersvereniging Schiedam-West heeft in het planteam kenbaar gemaakt, dat deze maatregel dringend noodzakelijk is, wil er in de huizen een aanvaardbaar woonkli maat ontstaan. Morgenavond vindt in wijk centrum De Erker een bijeenkomst plaats, waarvoor behalve de bewoners zelf ook wet houder Zijdeveld en andere raadsleden van de commissie stadsvernieuwing uitgenodigd zijn. Voorzitter Hans Coster van de bewonersvere niging hoopt op duidelijkheid. Hij heeft Zijde veld geschreven dat 'vellicht de mededeling, dat het Stnfc Jozef-complex voor dit faar in de contïngentering is opgenomen, dé doorbraak betekent voor het oplossen van de problemen, die al bestaan sinds er vijf jaar geleden gere noveerd werd. Om Zijdeveld hierin een steuntje in de rug te geven heeft Schiedam- West aan B en W gevraagd zo snel mogelijk hiertoe te besluiten, zodat vóór 1 mei kan wor den gestart met de verbeteringen. Van de raadscommissie vraagt de bewoners vereniging mede te be werkstellige n, dat -het door B en W ingevulde contingent 1986 open baar wordt. „Pas dan zal (ook politiek) duide lijk worden, of de nood binnen het complex gezien en erkend wordt en uitvoering dit jaar mogelijk is of niet", aldus Ccster. De bijeenkomst in De Erker begint woens dagavond om acht uur, De rooms-katholieke bouwvereniging Sint Jozef, één van de vijf corporaties in het SSSW-verbandis eigenaar van het complex aan de Van Beverenstraat, Huijsmansstraat, Anthonïe Muijsstraat en Westfrankelandsestraat Schiedam De politie van Schiedam is op zoek naar inbre kers, die tot tweemaal toe hun slag sloegen in de Van Ruysdaal laan. Uit de eerste woning namen de onverlaten buitenlandse valu ta, giro-betaalkaarten en voor 500 gulden aan Nederlands geld weg. Hoe de inbrekers binnen konden komen is nog een raadsel. Toen de politie over de inbraak werd getipt stond de voordeur open. Vermoedelijk door gebruik te maken van een valse sleutel kon de tweede woning op eenvoudige wijze worden betreden. Uit deze woning werden enkele persoon lijke bezittingen en giro-betaal kaarten ontvreemd. Uit een garage van een nzine- station in Maasland is gisteren een nog onbekende hoeveelheid sigaretten gestolen. De politie wist vanmorgen vroeg nog niet op wat voor wijze in de garage aan de Koningin Julianaweg was ingebroken. Vlaardingen Het postkantoor in Vlaardingen heeft met ingang van vrijdag een nieuwe direc teur. Het is de 37-jarige drs. W. de Beet, die sinds 1983 adjunct-di recteur is van het postkantoor in Breda. Met zijn installatie door drs. J. de Vilder, directeur van het postdistrict Rotterdam, wordt de vacature opgevuld die sinds augustus met het vertrek van de heer Beumer bestaat In de tus senliggende periode nam de heer Bonstng de honneurs tijdelijk waar. De Beet is sinds 1976 bij de PTT. Na zijn opleiding was hij van 1978 tot 1983 werkzaam als organisatiedeskundige in de pro jectgroep Automatisch Postver- werkende Systemen. «WH* VVD- woord voerder Martin Loch (derde van links) gooit tijdens de forumd scussie de knuppel in hoenderhok. Schiedam Schoorvoetend en tamelijk onver wacht ventileerde de WD gisteravond tijdens een politieke forumdiscussie in de Blauwe Brug uitspra ken, die de Werkgroep Kindercentra Schiedam {WKS)goed in het oor zal knopen. De liberale woordvoerder Martin Loch, kersvers gemeenteraadslid, opende voor een goed gevulde zaal nog met algemeenheden, die de kinderopvang centra inmiddels genoegzaam kennen: de verant woordelijkheid van de ouders mag niet worden af gewenteld op de overheid. Een opstelling die ver taald kan worden als uiterst terughoudend ten aan zien van het fourneren van extra geld. Een kleine twee uur later poneerde hij dat de kindercentra wellicht kunnen profiteren van het geld dat vrij komt nu Rijnmond wordt opgeheven. „En mis schien gooi ik de knuppel nu in het hoenderhok, maar van de sportvelden kan ook geld af. Daarvan wordt steeds minder gebruik gemaakt". De politieke visies op kinderopvang leverden na deze WD-draai verder weinig nieuwe gezichts punten op. Of het moest de ongemeen felle aanval van CD A-raadslid Els Hellwig zijn op de 'regerings coalitie' PvdA/WD. „De gemeentelijke nota draagt geep oplossingen aan. Er wordt mee ge schermd dat de opvang een basisvoorziening is, maar dat is misleidend, want er wordt financieel ab soluut geen inhoud aan gegeven. Kinderopvang verkeert in Schiedam in een noodsituatie". Zij wil ook geld van Rijnmond gebruiken voor kin deropvang. De PSP/PPR kwam met het concrete bedrag van 130.000 gulden op de proppen. Dat geld moet jaarlijks worden gebruikt voor uitbreiding van het aantal baby-plaatsen op kinderdagverblij ven, meer personeel en buitenschoolse opvang. Ook CPN en D66 toonden zich bereid voor kinderop vang in de buidel te tasten. Anders ligt dat bij de PvdA. Truus de Nijs beloofde plechtig dat verdere bezuinigingen in die sector zul len uitblijven, maar zei er gelijk bij weinig mogelijk heden te zien om iets extra's te doen. „Onze priori teiten liggen bij het minimabeleid en bestrijding van jeugdwerkloosheid". Vooraf had Marja van WoLferen van de WKS de belangrijkste problemen nog eens gememomeerd: veel te weinig betaalde krachten en een uitpuilende wachtlijst met373 kinderen. Zelfs PSP/PPR en CPN, de partijen die het verst gaan in hun steunbetuigingen, zeiden er niet in te geloven dat er de komende jaren veel zal verande ren. Pacifist Bart de Leede becijferde dat er feitelijk een structureel bedrag van één miljoen nodig is om kinderopvang op het gewenste niveau te krijgen. „Toch denk dat de 130.000 gulden die ik noem het hoogst haalbare is", schatte hij in. Vlaardingen De PvdA en de WD gebrui ken de pagina Gemeentegebeuren in Groot Vlaardingen voor hun eigen verkiezingspro paganda. Dat schrijft de Socialistiese Partij naar aanleiding van de rubriek 'Even bijpra ten met..;' in het huis aan huisblad, waarin de wethouders Bas Goudriaan en Jan Madem de ruimte kregen om hun beleid toe te lichten. „Da's ook een manier om positief in de krant te komen, zo vlak voor de verkiezingen", smaalt de SP in schriftelijke vragen aan het college. De voorlichtmgspagina wordt weke lijks door de gemeente gekocht. „De wethou ders sparen enkele honderden guldens adver- tentiekosten uit de partijkas uit Zij kunnen hun verkiezingsverhalen kwijt op kosten van de gemeenschap", zo luidt de kritiek van de SP. De partij wil van het college weten, of de ver halen van de wethouders van zo groot belang waren, dat zij juist kort voor de verkiezingen moesten worden geplaatst Als burgemeester en wethouders van mening zijn dat Madem en Goudriaan misbruik van de gemeentepagina hebben gemaakt, dan moet daar iets aan gedaan worden, vindt de SP. De partij stelt voor, „de belde heren te verzoeken de kasten, op basis van het norma le advertentietarief, te storten op het giro nummer van de Zuidafrikaanse bevrijdings beweging ANC". Is het college daartoe niet bereid, dan moeten de verhoudingen worden rechtgetrokken, meent de SP. Dan moeten alle partijen ruimte op de pagina Gemeente- gebeuren krijgen. „Om tenminste de indruk weg te nemen, dat de collegepartijen hun posi tie misbruiken". Het zijn de meest vertroetelde eendjes van Schiedam. Zij scho len samen in het enige wak van de bevroren vijver, die zich een halve kilometer lang uitstrekt langs de Stadhouderslaan. Hon derden Schiedammers staan hier elke week vanaf het bruggetje de eenden te voeren, sommigen op een zondagse wandeling, an deren vlak voor een bezoekje aan het Schieiandziekenhuis (het voormalige NoJet) op vijftig me ter afstand. Poule-poule-poule en kwak-kwak-kwak wisselen el kaar In een hartverwarmende kakefonle af. Vlaardingen De beken- de Vlaardingse reder fr. Arie Hoogendijk is gister middag plotseling overle den. De echtgenoot van WD-wethouder mr. Ma- rieite Hoogendijk-van Holst Pellekaan was op het kantoor van de haring- handel aan de Dogger- straattoen hij werd ge troffen door een hartstil stand. Het overlijdensbericht leidde tot verslagenheid binnen het college van burgemeester en wethou ders, da t juist aan het ver gaderen was. Arie Hoog endijk was binnen het be drijf bezig zijn taken over te dragen aan zijn zoon Jaap en aan mededirec teur W. Droppert Met zijn vrouw, die al had aange kondigd dat zij na de ver- kiezingen niet terug zou keren op het politieke to neel, wilde hij van zijn rust gaan genieten na een arbeidzaam leven. Hoogendijk was een be kende in het Vlaardingse verenigingsleven, binnen de VVD en in de Rotary- club. Hij werd €7 jaar oud. Uit onze krant van 19 februari. 'Ferme taal' van Lensvelt. Vlaardingen WD'er Jan Bulva heeft Uien Lensvelt (SGP) uitgedaagd tot een duel op de busbaan, langs het Landje van Chardon. Geen duel op degen of floret, maar één waarbij de argumenten de door slag moeten geven. Lensvelt heeft er geen gras over laten groeien en meteen de hand schoen opgenomen. Aanleiding is de beschuldiging van Lensvelt, dat de VVD boe renbedrog pleegt, waar het gaat om de uitvoering van het ver keerscirculatieplan. „Jij hebt vier jaar geleden wel een grote mond gehad over dat VCP", zei de SGP'er vorige week in de com missie verkeer, ,je hebt blokka des opgeworpen in de binnen stad, maar al die grote woorden heb je niet in praktijk gebracht Allemaal boerenbedrog", y Het gesprek kwam op liberalen en VCP, toen PvdA'er Gerard Boender bezwaar maakte tegen een advertentie van de WD. In die advertentie belooft de WD, dat zij zich sterk zal maken voor het openstellen van de busbaan langs het Landje van Chardon voor alle verkeer. Een maatregel waar in het verleden niet de VVD, maar juist het CDA en de PvdA voor pleitten. Boender voelde zich 'gepakt' door die advertentie, maar SGP'er Lensvelt keek niet op van de campagne, want wat de VVD sinds de verkiezing in 1982 had laten zien was toch 'allemaal bedrog'. „Onderbouwt u dat maar eens", riep Bulva, maar daar had Lensvelt geen zin in. „Dat heb ik je al zo vaak uitgelegd, dat begrijp jij toch niet", zei de SGP'er. „Ik neem aan dat u daarmee niet doelt op mijn buitenlandse af komst, maar dat u twijfelt aan mijn intelligentie en kennis van zaken", veronderstelt Bulva in zijn brief, Bulva wil in een rechtstreekse confrontatie met Lensvelt de be schuldigingen weerleggen. „Met betrekking tot het VCP heeft de WD consequent dezelfde lijn ge volgd. Juist door onze invloed zijn uit het VCP een heleboel punten gehaald, die voor bewo ners en middenstanders negatief zijn," betoogt Bulva. „U verwijt ons dat wij in vier jaar niets be reikt hebben. Wat hebt u be reikt?" Strijdbaar Lensvelt heeft snel en strijdbaar gereageerd. Hij neemt de uitda ging graag aan. Bulva had hem ook de mogelijkheid geboden on der het duel uit te komen door de WD zijn excuses aan te bieden, maar Lensvelt ziet daar geen aanleiding toe. Hij zegt argumen ten genoeg te hebben om de stel ling, dat de WD boerenbedrog pleegt, te onderbouwen, „Wij, en naar wij mogen aannemen ook de WD-ktezeis, hadden grote verwachtingen van de VVD toen zij uitgerekend de verkeersporte- feuille mochten overnemen bin nen het college. Wat zijn de resul taten? Grote ombuigingen? Wel nee!" Bij het duel op de busbaan zouden journalisten als waarnemers aan wezig moeten zijn. Bulva neemt aan, dat Lensvelt na die confron tatie het woord 'boerenbedrog' niet meer in de mond neemt, als het over de WD gaat En Lens velt verwacht dat Bulva eerlijk toegeeft dat ook de WD'er, net als het CDA, niet in geslaagd is voldoende tegengas te geven om de 'PvdA-doordrammerij' te stui ten. (ADVERTENTIE) BERftG Wij zijn t/m 28 februari a.s. nog op de Kruiskade nr. 6. Kruiskade 6 tussen Lijnbaan en Cooisingel naast Luxor Theater. Tel. 010-127644 Schiedam Een vreemde lingencontrole bij twaalf tuin- dersbed rijven in De Lier heeft één vermoede lijk illegaal in Nederland ver blijvende man opgeleverd: een in Schiedam bij landgenoten lo gerende man. De tuinder, bij wie hij, werkte, heeft een pro ces-verbaal ge kregen. De rijkspolitie van De Lier, die de actie sa men met de loontechnische dienst hield, heeft de man overgedragen aan de vreem delingendienst van de gemeen tepolitie Schie dam. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1