zou zijn Schiedam veiliger? lEn die tram dan? SPORT Ad van Dalen predikt aanval Proef politie met spreekuur BOEK ANIMAL FARM ROCKOPERA IN VLAARDINGEN Reünie school G: dank aan collega's Dubbeld naar Strijen SYV oefent tegen CW - Vbardingen/Maassliiis „Afgezien van zijn mo zikale voorkeur zou Geor ge Orwell heel tevreden zijn met onze rockopera Ik heb vooral geprobeerd zijn boodschap te laten overkomen." In de teken film Animal Farm van twee jaar geleden hadden de makers een happy-end verzonnen aan het be roemde verhaal over de uitgebuite boerderijdie ren. Budy Mokoginta (20) is heel wat nauwkeuriger met Orwells boek omge sprongen en in zijn rocko pera komt er net als in het boek geen zichtbaar eind aan het onrecht Op dinsdag 11 maart wordt er in de Stadsgehoorzaal een uitvoering gegeven van de rockopera Ani mal Farm. Jaarlijks houdt scho lengemeenschap Westland-Zuid een feestin de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen en dit jaar is er iets bijzonders van gemaakt Een groep leerlingen uit de hoogste at- heneumklassen voorzag het be roemde boek van George Orwell van muziek, dans en drama. Zo wel de muziek als de teksten wer den geschreven door eindexa men-kandidaat Budy Mokoginta en door klasgenoten en leraren voorzien van choreografie, belich ting, decors, kostuums, geluid en verdere regie. PvdA huldigt leden van eerste uur Try-out van Anneke Sarueco Schiedam Als je de Schiedammers dezer da gen zo hoort, bij de knri- denier, of in de bus, dan is die ANWB-prijs het ge sprek van de dag. „Heb je gezien, dat er minder on gelukken gebeurd zijn? Ze zeggen dat Schiedam zo veilig is geworden." Sfeertje Robbemond en Pijl blijven Van Noortwijk en Van Grinsven bij DHS Rob Henneveld.- naar Boedapest SP'V Im-m- ■- SPORTAGENDA 'Ik denk dat Orwell tevreden DOORMARITÏMMERMAHS Een van de belangrijkste mensen in dat team is Budy's klasgenoot Marco Gerdes (19). Ook uit Maassluis. Low-budget Budy. „Vorig jaar kwam een vriend met een steengoed muziekthema bij me. Hij had zelf geen tijd om het verder uit te werken, en ik heb het toen als uitgangspunt voor de rockopera gebruikt. Dat voorvoegsel rock is er trouwens alleen maar om het te onderscheiden van zo'n klassiek zangstuk In mijn opera zitten allerlei soorten muziek jazz, funk, blues en rock. Ik heb klassieke thema's gebruikt en ook zelf mu ziek geschreven." Bij de schoolleiding van Westland-Zuid is het volgens Budy en Marco moeilijk iets gedaan te krijgen. Marco: „We hebben natuurlijk een he leboel hulp gekregen van leraren en zo, maar als je over geld gaat pra ten wordt het opeens moeilijk. Uiteindelijk heeft de school iets van 2000 gulden bijgedragen en daar moeten we het dus mee doen. Het is een echte low-budget-produktie geworden en uiteindelijk is het mees te geld nog gaan zitten in de zaalhuur." De leerlingen hebben zelf voor alles wat nodig is gezorgd. Voor de ope ra is een speciaal muzïekeollectief opgericht Barata Design, Spaans- Engels voor, goedkoop ontwerp. „Een toepasselijke naam", merkt Budy terloops op. Na 11 maart blijft de groep gewoon bestaan. De for matie beschikt inmiddels over een eigen repetitieruimte in Maasland waar twee keer per week wordt geoefend. „Met de muziek zit het nu wel goed, geloof ik", zegt Marco „maar de dansgroep moet nog met oe fenen gaan beginnen. Daar maak ik me nu toch wel wat zorgen om," „Animal Farm leent zich uitstekend vooreen muzikale bewerking. Je kunt er allerlei dingen in kwijt; agressie, heerszucht en machtswellust maar ook idealisme en naïviteit- Het paard Boxer bijvoorbeeld gelooft heilig in de idealen van de revolutie en ergens beseft hij toch dat er iets fout zit; hii weet alleen niet wat Daar kan je prachtige teksten voor schrijven, verklaart Budy. Voor degenen die het boek met kennen wordt er vooraf een korte sa menvatting gegeven. Orwell heeft met Animal Farm een aanval ge daan op het stalinistisch Rusland. De leider van de revolutie ontpopt zich als een nieuwe 'tsaari en geen enkel dier krijgt een beter leven. „There must be something wrong", zingt arbeider Boxer vertwijfeld en werkt nog maar wat harder. „Napoleon is always right", repliceert het koor daarop. De rockopera neemt Budy, Marco en de anderen al brjna drie maan den in beslag. „We zitten middenin de examentijd en eigenlijk hebben we niet eens tijd voor andere dingen", zegt Marco, Na zijn examen wO. Marco rechten gaan studeren en wil Budy naar het conservatorium. Op 11 maart kosten de kaartjes voor leerlingen van de klassen I en 2 f 4,50 en voor de hogere klassen7,50. „Dat lijkt me een redelijke toe gangsprijs. Na de voorstelling is er ook nog een disco in de Harmonie en dat zit ook nog bij de prijs inbegrepen. Nee, we houden er niets aan crver, maar dat hoeft natuurlijk ook niet." Jammer is het alleen dat er zoveel creativiteit in één schoolavondje wordt geïnvesteerd. Animal Farm verdient een bredere belanjptel- ling. We hebben het eigenlijk te druk met het eindexamen. Anders zouden we er wd wat meer mee doen." Budy Mokoginta (links) en Marco Geer des: 'Animal Farm leent zich prachtig voor een rockopera'. Vlaardingen Zes openba re scheden fn Vlaardingen zijn de oud-leerlingen van school G aan het West- nieuwland te hulp gescho ten bij htm plan een reünie te houden. Initiatiefnemer G. Arken bout mag op die scholen kaarten verkopen voor de hereniging van de leerlin gen op zaterdag 5 april. Ar kenbout heeft de scholen (Springplank, Wetering, Meidoorn, Jan Lïghtbart, Vogelhoek en Boemerang) benaderd, omdat het on doenlijk Is alle oud-leerlin gen te traceren. De reünie is bedoeld voor leerlingen, die tossen 1922 en 1950 op school G les heb ben gehad. Tijdens de fees telijke bijeenkomst, die om vier uur in de huidige Eras- rausschool begint en tot middernacht doorgaat, moet bet verleden in woord en beeld herleven. Deelne mers moeten 15 gulden be talen om aan de reünie te kunnen meedoen. De kaarten daarvoor kun nen 4 maart tussen tien en vier uur op de zes scholen worden gekocht Men kan ook tot 20 maart geld over maken op postrekening 765661 van de heer Arken bout, ouder vermelding van reünie school G. Schiedam De Schiedamse politie houdt voor een periode van een half jaar een proef meteen maandelijks wijkspreekuur in Zuid. geus eens rustig kunnen worden Het wijkteam doet dat op verzoek van de bewonersvereniging. Het spreekuur wordt gelijktijdig ge houden met dat van de bewo nersvereniging, tussen zeven en acht uur in de Zwartewaalse- straat 16. Volgens de bewoners is er alle aanleiding voor zo'n maandelijks gebeuren. „Er leven", meent se cretaris Gerrit van Sehuppen, „veel wensen en klachten ten aanzien van de politie, die ner- uitgepraat. Hoe belangrijk een goed contact tussen politie en de wijk is, bleek vorige week. Dankzij een een drachtige samenwerking kon een groot aantal woninginbraken worden opgehelderd. Het eerste wijkspreekuur wordt dinsdagavond gehouden. Zo als altijd is die avond ook de opzich ter van de SSSW aanwezig om klachten van huurders van wo ningbouwverenigingen aan te horen. Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de PvdA zet morgenmiddag in zaal De Har monie 59 leden van het eerste uur in het zonnetje. De partij viert een feestje vahwege het 40-jarig bestaan. Tijdens de bijeenkomst in de zaal aan de Schtedamseweg, die om twee uur begint, zorgt harmonie- vereniging Voorwaarts voor de muziek. De wethouders IJsbrand van der Velden en Arij Maarle- veld halen met de 59 jubilerende leden herinneringen op. Schiedam In clubhuis De Drjk aan de Westfrankelandsedijk houdt Anneke Sarucco zondag middag om twee uur een try-out van het programma, waarmee zij in maart in Duitsland optreedt „Waanzinnig leuk, dat ze die try- out bij ons geeft", jubelt Kees te Gussinklo, jongerenwerker van De Dijk. De toegang is gratis, vooral de Gorzenaren zijn wel kom op de try-out van hun buurtbewoonster. Rond vijf uur begiptereen koud buffet iillflilllilillliifinillillinillillllHIflIllllillIllillMlllill DOOKKOR KEGEL Dat is berekend door de stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid. Die stichting kwam er achter dat behalve in Schiedam ook in twee vergelijk bare gemeenten, Den Helder en Den Bosch, het aantal ongeluk ken is gedaald. Eén van de drie komt nu in aanmerking voor de vedigheidsprijs van de ANWB, Wethouder Zijdeveld heeft een dik verslag laten maken over de Schiedamse situatie. Prachtig rapport, met mooie luchtfoto's: een pronkjuweel voor verzame laars. Het rapport is overtuigend. Maar je kunt zien, dat het niet huis aan huis is verspreid (daar is het te duur voor), want wat blijkt? De Schiedammerseven generaliserend niet. „Hoe kén dat nou? Ik werd giste ren nog brjna te pletter gereden door die tram." Deze uitspraak noteren we aan de bar in wijk centrum De Erken bepaald geen oord, waar men gemeentelijke informatie voor zoete koek slikt. De bewonerevereniging Schle- dam-West schreef nog enkele maanden geleden over het 'moordenaarslijntje', doelend op de nieuwe trambaan. Er werd in het wijkorgaan meteen maar ge pleit voor een aftakking naar het Crematorium. En dan horen dat gelóven het Schiedam veiliger is geworden? „Ja, dat geldt voor de periode 1980-1934", weten ze wijsneuzig. „Toen reed die tram nog niet.." Hoe zit dat nu? Krijgt Schiedam straks een ANWB-prijs, terwijl blijkt dat eind '85 en begin dit jaar het aantal ongelukken weer is gestegen? De politie verwijst naar de afdeling verkeer in het stads kantoor. Hier proeft ambtenaar T. Bredeveld het wantrouwen, maar voor zover hij weet is daar nog geen grond voor. Al theoreti serend komt hij erop, dat de trambaan bij sommigen mis schien wel de naam heeft levens gevaarlijk te zijn, maar dat dat waarschijnlijk helemaal niet zo is. „Weet u, in het begin, toen de tram net naar Wond hoek reed, zijn er twee geruchtmakende in cidenten geweest, juist op de nieuwe baan. Dat blijft hangen bij de mensen." Hij doelt op het dodelijk ongeval bij station Nïeuwland, toen iemand op de trambaan door een bus werd overreden. Ook zaten, op de eer- HflIIlilillIIltlillIlillllillllllllIltlflUlllltiffEUtlIlllllltl ste dag al dat lgn 1 naar Woud- hoek reed, twee trams bovenop elkaar. Ja, dan ontstaat er een sfeertje- Volgens Bredeveld is pas eind 1936 te zeggen, of dat sfeertje op geklopt is of niet Op één dodelijk incident kun je niet afgaan, zegt hij. want daarbij speelt toeval vol gens hem zo'n grote roL Zo'n on gel uk kan overal gebeuren. Je moet het op langere termijn zien, zegt hij In 1975 bijvoorbeeld von den er in Schiedam 1.700 onge lukken plaats, in 1978 bijna 2.000, in 1983 iels meer dan 1.500. Dat zijn duidelijke verschillen, vindt hij. Niets wijst erop, dat het dit jaar weer 2.000 ongelukken worden, want paradoxaal genoeg is het zo. juist als mensen denken dat de trambaan zo gevaarlijk is, dat zij dan beter opletten, waar door er dus minder ongelukken gebeuren. Zo werkt de benaming 'moordenaarelijntje' preventief. Schiedam kan daarom gerust bij de ANWB aankloppen voor zijn prijs. Bovendien, wie wel eens pp Texel is geweest, weet hoe je in Den Helder na het verlaten van de pont bijna van de sokken autovofkDie valt dus al afTSrUn Den Bosch heb je nog meer cafés dan in de Jeneverstadkan dus ook nooit veilig zijn. Zijdeveld, alvast gefeliciteerd. niilimiiiuimitmiiiHiiifiiiiiifiiimnHiiiriiiiiiiiiHiiHiimfrniniiwmnfjiifitiiiHifiiimiiiimiiiiiminmaifiiiaimumiiiiiffimiiiiimtpnsmituiiminmuiHitfmiiiiiiuiiiiKuiiuiiuiimiuiiiiiiiuiuuiimiiJiiiiiiiiaaKHUKitiiiiiiuiiiiiiimiitiiiiiifiifBi Rotterdams Nieuwsblad i vrijdag RW 28 februari 1986 Vlaardingen De selectie van vierdeklasser Satelliet zal ook in het volgend seizoen door Ger Robbemond worden getraind. Robbemond gaat zijn derde sei zoen in bij de Vlaardingere. Ger Pijl verlengde rijn contract bij VFC. Pijl begint bij de derdek lasser aan zijn tweede seizoen. Schiedam Derdeklasser DHS is er in geslaagd om zowel Bas van Noortwijk (Sparta) als Jan van Grinsven (FC den Bosch) te strikken voor het eigen zesde strafschoppentoemooi. Beide eredivisie keepers zullen op dinsdag 22 april onder vuur worden genomen door de A- tot en met E-junioren van aile Schie damse clubs. Maassluis J udoka Rob Henrte* veld is door de Judo Bond Nedéri? land afgevaardigd naar Boeda pest om aldaar op zaterdag 1 en. zondag 2 maart deel te nemen aan de internationale wedstrijden om de Hongaria Cup. Henneveld zal uitkomen in de klasse tot 78 kilogram. Als het aan Ad van Dalen ligt, heeft hij ook volgend seizoen de korfballers van Succes onder zijn hoede Schiedam Hij kwam, zag, en lijkt nu ook te gaan over winnen. Korfbaltrainer Ad van Dalen is zelf ook ver baasd over het succes dat 'zijn' Succes deze zaalcompeti tie heeft en dat in het duel met het derde team van Ten Donck in een titel kan resulteren. Van Dalen is desal niettemin van mening dat hij niet over een wereldploeg" beschikt „Wij steken beslist niet met kop en schouders boven de rest uit", zegt de zo succesvolle oefenmees- ter. „We lopen in iedere wedstrijd vrijwel altijd tegen een achter stand op. De kracht van dit team is echter dat we over voldoende veerkracht beschikken om in de laatste twintig minuten definitief toe te slaan". In vergelijking met vorig seizoen heeft de Succes-selectie een be hoorlijke gedaantewisseling on dergaan. Niet zo zeer wat betreft de samenstelling van de spelers groep, als wel met betrekking tot de speelwijze. Veel doelpunten maken, staat centraal in de aanpak van Van Dalen. „Ik heb ze er bij het begin van deze competitie van over tuigd", pikt Ad van Dalen de draad weer op, „dat ais zij tien doelpunten per wedstrijd konden maken het kampioenschap een haalbare zaak moest zijn. Vooral in de micro-competitie is het sco- VRIJDAG 28 FEBRUARI Zaalvoetbal: 21.30 Holy—'Tenaco (h)_ ZATERDAG 1 MAART Oefenvoetbal: 14.30 IFC— Schiedam, 14.00 Blauw ZwartHoek van Holland; Basketbal: 17.00 AMVJ Am- SterdamGreen Eagles (d), 20.00 Blitz—Green Eagles (h), 21.00 JuventusDAS (d), 19.30 JuventusSquirrels (h); Volfeybal: 15.30 Tiemstra Nij- megen'73Vlaardingen (h), 17.00 Datak SDO—De Blaak- se/VCS (h), 14.30 MVC—De Blaakse/VCS (d). 21.00 Petre- con/TOPVlaardingen (d), 15.30 Schovocomca 3—Holy (d), 14.00 MVC 5—Shell (d), 16.30 MVC—De Blaakse/VCS 2 (h), 13.30 Pendrecht 2Sun light (h), 17.30 ShellKeijzer/V 2 (h); Waterpolo: 18.00 SZC— Revo (h, West Rotterdam), 18.10 GeulSZC (d), 17.55 RWV 2—Shell (b), Viking'60— De Devei (d Kolpabad); Zaal korfbal: 18.15 Oranje Nas sauOns Eiland, 19.45 KOAGODO(M), 20.05 Vlaar dingenZuidwesters, 18.10 De KapeltenSpirit, 16.00 Bernis- se—ODI; Hockey: 14.15 Do- pie—Pollux (h), 14.15 Ever greenAfecto (h), Wandel sport- 09.00 Ie Kilometervre termars van Wandelsportvere niging VTM met een lengte van ongeveer 30 km. ZONDAG 2 MAART 14.00 Flakkee RKWIK, 14.00 Alexandria'68—VOL; 13.00 UVG— Bomer broek {dj, 15.25 DWSWestlanü la (d), 14.30 SnetwiekWIK (h). 10.45 De HcttandlaanOASE (d). 13-30 Van der Voort/Quinua 2—HVK 13.20 Sralwfefc—WIK (d>, 14.15 UVG—EHC (ti), 16.35 DWS—West land ia [t\y, Wa- Mrpokc 18.00 Sassen rietm-vt- king'60 (hk Zaalkorfbal: 1230 WION 2Har ga. 14.00 SuccesTen Donck 3; Hockey: 14.15 RoomburgAsvion (h), 14.15 Pollux—Dopte (h). 14.15 AtectoEvergreen (h), 12.30 Pollux VTisslngen (d). ren verschrikkelijk belangrijk". Onverstoorbaar De grootste kracht van de Schie damse korfballers ligt volgens Ad van Dalen echter op het mentale vlak. „Ze zijn echt onverstoor baar", vervolgt de oefenmees ter. Dit team zal ook zelden in paniek raken, zelfs bij een achterstand houden ze het koppie erbij". Met die wetenschap in het achter hoofd durft de in Zoe term eer wo nende trainer/coach met zeker heid te stellen dat het kampioen schap Succes niet meer kan ont gaan. „Het grootste verschil tus sen Succes en de meeste andere verenigingen is het feit dat wij niet falen waar onze tegenstan ders dat wél doen. Het zal ons ook niet gebeuren dat wij in de laatste minuut een straf worp missen". Ad van Dalen is zelf natuurlijk mede verantwoordelijk voor de successen van rijn team. Vooral het veelvuldig trainen op het schieten werpt duidelijk, zijn vruchten af. De Schiedammers scoren immers aanzienlijk meer dan in het vorige seizoen. Een hoofdrol is daarbij weggelegd voor Theo Gorrissen, de veelvul dig en makkelijk scorende Suc ces-aanvoerder. „Toch wil ik niet hebben dat alles op Theo wordt gespeeld. Maar ja, soms is het wel eens nodig", riet ook Van Dalen het belang van de inbreng van zijn topschutter in. Wordt het spel in aanvallend op zicht voornamelijk bepaald door twee heren (Theo Gorrissen en Ronald Bijl), verdedigend staan de vier dames zeer beslist hun mannetje. Van Dalen: „Ons kwartet dames is altijd sterker dan dat van de te genpartij, ook dat is voor een be langrijk deel bepalend geweest voor onze goede resultaten". Blessures „Daarnaast hebben we tot nu toe het geluk gehad dat we dit jaar vrijwel geen blessures hebben ge had. Dat scheelt echt Eén wed strijd hebben we met een invaller, moeten spelen en het was direct1 te merken in dat vak. Het draai de gewoon niet zoals we waren, gewend". Van Dalen is realist genoeg om te. weten dat hij geen wonderen van zijn team mag verwachten. Hij weet dat hij als coach erg afhan kelijk is van rijn spelers en peinst er ook niet over om met de ploeg al te ingewikkelde systemen ïn.te studeren. „Je kunt oefenen tot je een ons weegt Maar er hoeft er maar één ziek te worden, en het hele boél- tje zakt als een kaartenhuis in elr kaar. Nee, op de training geef ik ze wel opdrachten, maar tijdens de wedstrijd moeten ze het met elkaar oplossen: vrijheid, blijheid; Ik kan vanaf de zijkant toch wei nig invloed op het spelbeeld uit oefenen". Tot nu toe pakt deze opvatting goed uit. En dat is niet in de laat ste plaaUs te danken aan de inzet van de spelers. Zelf verklaart dé- train er in Schiedamse dienst dat zoeken naar evenwicht het be langrijkste is. „Ik heb nu eenmaal geen team met acht topspelere. Maar ze rijn wel bereid om hard voor elkaar te werken, zowel in de aanval als in de verdediging. Wat dat be treft is er hier sinds het begin van dit seizoen heel wat veranderd. Toen liepen ze met z'n vieren al leen aan aanvallen te denken". Van Dalen heeft eveeens zijn stempel gedrukt op de manier waarop zijn spelers tegen de scheidsrechter aankijken. Het feit dat de Succes-coach zelf ook wedstrijden fluit, zal daar onge twijfeld mede debet aan zijn ge weest „Ik Duit hoger dan rij spelen, en misschien rijn ze daarom bereid iets van me aan te nemen. Verder heb ik zelf twintig jaar in het eer ste van Kwiek uit Den Haag ge speeld". In schril contrast met de succes sen in de zaalcompetitie staan da resultaten op het veld. Daar staat Succes op de voorlaatste plek. „Maar op het veld", probeert Van Dalen die pijn wat te verzachten, „spelen we ook een klasse hoger. Wellicht dat we volgend jaar in de zaal uit de eerste klas zijn. Al leen kampioen worden is niet voldoende, want de promotie wedstrijden die volgen zullen ook gewonnen moeten worden. Schiedam De zondagafdeling van SVDPW moet op zoek naar een nieuwe trainer. Cees Dubbeld, die aan z'n eerste seizoen bezig is bij de Schiedamse RVB-eer- steklasser, treedt in dienst bij de zaterdagclub Strij en, waar hij de naar DCV vertrekkende Geert Meijer opvolgt. Wellicht opent het afhaken van Dubbeld op nieuw de deuren voor de huidige SFC-trainer Jan Botgers, wiens naam enkele weken geleden al in ver band werd gebracht met SVDPW. Schiedam SW is er, ondanks de afgelasting van het duel te gen FC Utrecht, toch in geslaagd om voor het weekeinde eén fa ,fin4a„ O„t.IJ1 De betaalde jeugd van SVV speelt zondag om 17.30 op het kunst grasveld van Spirit een oefenwedstrijd tegen VVK.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2