'Elke dag meer overtredingen' De Dijk Anneke 's try-öut 't Hoofd voelt zich in de steek gelaten 'OP BEP EN TOON KON JE ALTIJD REKENEN' VUUUHHNGS BSSBISB SGHlDftilGHt GDiMNï MHlBt WMIfiM&CBiiBW Renovatie kost wilg WiUemskade en Bettoweg mogen schoon Diefstal van sprokkelhout Centrum heeft last van betaald parkeren Dieven gestoord Roe! Dijkstra: derde prijs in Zilveren Camera Lijsttrekkers in Koningshof Duo betrapt Kabelnet uitbreiden Leuke dingen Vernielers opgepakt Kat laat zich nietredden Gouden speld voor familie Cornelisse WATERWEG Regionale redactie.- Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: Schiedam De renovatie van het Fabriplein, die al lekker op schiet, kost een boom het leven. In de tuin van nummers 6b en 8a moet een wilg worden omgehakt Hiervoor heeft de arbeiaerswo- ningbouwvereniging Schiedam Vooruit een kapvergunning aan gevraagd en van E en W gekre gen. Als samenloop van omstan digheden hebben B en W ook H.W. Schewe een kapvergun ning gegeven voor het rooien van een esdoorn op diens perceel aan de Voltastraat De naam Schewe is bh Schiedam Vooruit welbe kend, maar het gaat hier niet om voorzitter Cees Schewe. MAANDAG 3 MAART-1986 - 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam Nog dit "jaar kan worden begonnen met de bodem sanering aan de WiUemskade en de Bettoweg, Het dagelijks be stuur van Rijnmond stelde name lijk in zijn laatste vergadering 4,3 miljoen gulden extra beschikbaar voor de sanering van vijf vervuil de locaties: de kalkfabriek in Brielle, het Evenemententerrein in Spijkenisse, de Ketensedijk in Capelle aan de IJssel en twee plekken in Schiedam. Aan de Willemskade, aan de rand van de Gorzen, gaat het om de voormalige terreinen van verffabriek Veveo en distilleer derij Arie Bitter. Aan de Betto weg betreft het Bijker, een galva- niseerbedrijf waarvan de onver antwoorde verontreiniging ooit door de Vlaardingse SP'er Rémi Poppe aan de kaak werd gesteld. Maasland Twee inwoners van - Delft zijn zaterdagmiddag door de politie van De Lier aangehou den. Zij hadden aan de Kwakel- weg in Maasland sprokkelhout gestolen en waren daarmee in hun auto weggereden. Het hout was eigendom van de knotwil- gengroep Maassluis-Maasland, die voor het knotten van de wil gen zorgt Een van de leden van de groep zag de mannen wegrij den en waarschuwde de politie. De werkgroep Verkeer en Parkeren toont wethouder Jan Ma^ dern (derde van links) de knelpunten in het centrum. Maasland Op de parkeerplaats voor vrachtwagens op het terrein, van de oude veiling in Maasland is in de nacht van zaterdag op zondag een poging gedaan de ac cu's van een vrachtauto te stelen. Kennelijk werd men hierbij ge stoord, want er wordt niets ver mist. Wel werd de bïnnenkap vernield. Het is niet de eerste keer dat op deze parkeerplaats wordt geprobeerd accu's te ont vreemden. Vlaardingen De Vlaardingse fotograaf Roel Dijkstra (27) is in de prijzen gevallen in de strijd om de Zilveren Camera. Hij won de derde prijs in de categorie 'hard nieuws' met een foto van Pie ter Men ten en diens (ex-)ech tgenote. Dijkstra kreeg dat vrijdagavond te horen tijdens zijn skivakantie in Oostenrijken kwam bij wij ze van hoge uitzondering in de feeststemming. Zijn vriendin Thea de Waard haalde de pnjs af in het Utrechtse Jaarbeursge bouw. Zij bleef tot het laatste mo ment in spanning. Toen ik zat dat ik een gereserveerde plaats had, vermoedde ik ai dat Roel in de prijzen was gevallen". Dijkstra is een freelance-foto graaf met als werkgebied Schie dam, Vlaardingen en Maassluis (hij levert veel aan onze krant), maar af en toe 'springt'hij er eens uit, zoals in het geval van Men ten. Maassluis De lijsttrekkers van zes politieke partijen in Maassluis gaan morgenavond, dinsdag 4 maart, met elkaar in discussie over het plaatselijke politieke be leid- In de zïtkuil van ontmoe tingscentrum Koningshof aan de Uiveriaan zal gemeentesecretaris Henk Huiskesde discussie met de plaatselijke politieke kopstukken leiden. Aan de bijeenkomst, een initiatief van de WD, doen CDA, WD, PvdA, D66, RPF en PPR/PSP mee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vlaardingen Het aantal par- keerovertredingen in het cen trum van Vlaardingen neemt met de dag toe. Die conclusie trok voorzitter Jan van der Ree van de werkgroep Verkeer en Parke ren, na een wandeling door de binnenstad in gezelschap van verkeerswethouder Jan Madern. „Hier is voor veel geld een woon erf van gemaakt", klaagden de bewoners op de Nieu welaan. „Elke zaterdagmiddag staat het hier klem. De politie doet er niets aan". Het zwartboek dat Madern vrij dagmiddag kreeg staat vol foto's van auto's die langs gele strepen, op hoeken van straten en op trot toirs geparkeerd staan en zelfs in straten waar een parkeerverbod geldt. De automobilisten doen hun uiterste best om de parkeer- meters en -automaten te ontlo pen, zo blijkt uit het boek. Dat le vert gevaar op voor voetgangers en fietsers en hinder voor invali den en moeders met kinderwa gens. „Die moeten steeds van het trottoir de straat op. De politie controleert bijna nooit", zeiden de bewoners. „Het VCP is bedoeld om het centrum verkeersluw te maken, maar wij zitten met de problemen". Inspecteur Ruud Meyer vond, dat het allemaal nogal meeviel met de parkeeroverlast in het centrum. „Wij onderkennen dat er wat overlast is in de schil rond het centrum en daar proberen wij naar beste kunnen Iets aan te doen", zei Meyer, „want wij zijn er natuurlijk ook voor jullie. Maar de prioriteit ligt bij het be taald parkeren. Daar worden de parkeerwachters ingezet. Dat is zeker in het begin belangrijk, om mensen de nodige discipline bij te brengen. Is dat gebeurd, dat kun nen wij personeel vrijmaken om in de woonstraten te controle ren". Ook Madern Onderkende, dat er problemen zijn in de straten vlak buiten het gebied waar voor par keren moet worden betaald. „Ho pelijk ontstaat over een jaar een ander beeld. Als de parkeergara ge klaar is en het gebied van be taald parkeren wordt uitgebreid, moeten we maar hopen dat de automobilisten, op den duur te lui worden, om zo'n stuk te lopen voor een gratis plekje". Hij prees de werkgroep voor haar initiatief en zei, dat hij heel blij was met het zwartboek. „Wij zullen zien wat we aan de knelpunten kun nen doen", beloofde de wethou der. 'Gij Turken, vanaf nu bent u medeplichtig' •Schiedam Jammer dat de notitie van burgemeester Scheeres vorige week niet klaar was en een vergade ring hierover uitgesteld moest worden, want dan bad er zaterdagavond iets meer over anti-discriminatie gezegd kunnen worden dan nu het geval was. De poli tieke partijen'konden kalm aan doen: elk zei tegen ra cisme en discriminatie te zijn, maar hoe je dat in het beleid vorm geeft, daarover geen woord. Het bleef bij algemeenheden, tijdens het politiek forum in het migranteneentrum 't Parkweg. Ruim honderd Turken kwamen kijken hoe de partijen zich opstelden.- De ene spreker bleek zijn mededelingen meer afge stemd te hebben op het Turkse publiek dan de an der. Ulferd Bruseker van de_ CPN kon het bijvoorbeeld niet nalaten te verwijzen naar Wal raffs boek 'Ik Ali' en noemde dat, beloond door^ een warm applaus, niet g uniek voor de Westduitse si-o tuatie. s Gé van der Ploeg, de nog ta- - melijk onbekende opvolger van Herman Noordegraaf (PSP/PPR), noemde de bui tenlanders een 'verrijking' voor de Nederlandse cultuur. „Kijk alleen al maar eens naar de verscheidenheid in voedsel, dat wij nu kunnen kopen". En de andere Gé, PvdA'er Brouwer, zei dat hij 'zich al behoorlijk begon thuis te voelen in 't Parkweg. „Ik zie veel bekende gezichten. Drie weken geleden zijn veel van jullie geweest op onze Burgemeester Scheeres roept Turken op te gaan stemmen. Hij deed dat vrijdagmiddag in de moskee aan de Raam, vooruitlopend op het politiek forum van zaterdagavond. politieke middag. Dat ver heugt mij". De enige die de Turken op een andere toon aansprak, was Gerard Verhulsdonk. De VVD'er begon eveneens wervend („het is dankzij li berale ministers, dat u straks ook mag gaan stemmen"), maar hij riep de Turken op MaassluisDe politie van Maas sluis kon vannacht twee 19-jarige inwoners arresteren, die op he terdaad werden betrapt bij het openbreken van auto's in het Sparrendal. Bewoners hadden de onverlaten bezig gezien en tipten de politie. De politie onderzoekt of het duo nog meer op het geweten heeft PvdA Maassluis: Maassluis De PvdA-leden in Maassluis hebben zich uitgespro ken vóór uitbreiding van het aantal zenders op de kabel. Dat mag echter geen extra geld kos ten. „Maar dat hoeft ook niet", al dus Pieter Hoogenraad. De leden willen dat de beeldkwaliteit van BBC1 en BBC2 wordt verbeterd en dat Europa TV en een kabel krant erbij komen. Vanaf 1 juli wordt de kwaliteit van BBC1 en BBC2 beduidend beter, omdat de signalen dan via Belgle worden aangevoerd. Een zeer groot aantal steden maakt gebruik van die mogelijkheid, waardoor de kosten uiterst be perkt blijven. „Aan Sky Channel in stereo, Music Box en TVS is weinig of geen behoefte", stelt Hoogenraad. Op 13 maart komt de uitbreiding van het Maassluisse kabelnet aan de orde in de raadscommissie fi nancien. De VVD heeft al ver klaard ook voor uitbreiding van het aantal zenders op de kabel te zijn. „Want de ontwikkelingen stop je toch niet", aldus Cas van der Pol. „Het liefst zien wij dat de inwoners zelf hun pakket samen stellen. Technisch is dat mogelijk, maar het zal op dit moment nog wel te duur zijn". Schiedam Uit de netto-op brengst van de kermis legt de ge meente Schiedam dit jaar tien duizend gulden opzij voor 'leuke dingen voor de mensen'. Het geld wordt gereserveerd voor pu- bliek-trekkende activiteiten en voor reclame rond de kermis en (waarschijnlijk) de Brandersfees ten. „Ze kan goed zingen, hè, vind je niet? Mooie stem, hè? Ja, 't gaat nu goed, ze staat er ont spannen bij, maar vanochtend was ze stikner- veus. Die andere meiden ook, die nu aan het dansen zijn. Om de zenuwen in bedwang te hou den zijn ze vanochtend om half acht al broodjes gaan smeren; hadden ze tenminste wat te doen. Maar 't gaat nu uitstekend. En wat is het druk, hè? Voile tent. Ja, als het moet gaan er nog wel vijftig bij, maar het geeft toch een lekker sfeertje zo. Jongens, ga eens aan de kant, straks moe ten die meiden erdoor, hou de weg naar de kleedkamer vrij. Mama mia. Wat Is het druk. zeg! Maar fijne middag. Leuk dat dit kan in De Dijk, hè?" Van Kees te Gusslnklo natuurlijk, deze stort vloed van woorden in het tijdsbestek van am per een halve minuut. De jongerenwerker van Schïedam-Zuïd Jeek zondagmiddag zeif óók wel een beetje nerveus, toen Anneke Sarucco er een try-out gaf van het programma, waarmee zij bin nenkort gaat optreden. Anneke is vaste bezoek ster van clubhuis De Dijk aan de Westfranke- landsedijk. Meer dan honderd Gorzenaren kwa men gisteren naar het Sade-achtige optreden van hun buurtbewoonster kijken. „Wat is die meid toch groot geworden!" kritisch te kijken, welke weg bewandeld moet worden, op én na 19 maart „Gij Turken, u bent nu in de gelegenheid zelf actief in te spreken in het beleid door uw stem uit te brengen. "Dat betekent: vanaf nu draagt u medeve rantwoordelijkheid. U bent vanaf nu medeplichtig aan het bestuur van deze stad". Kruisraketten Het was een voorlichtend avond je, nïet erg spannend, want omdat alles door een tolk vertaald moest worden, zat er niet veel vaart in en was een vurige discussie bij voorbaat onmogelijk. Niettemin had gemeentevoorlichtster Han- neke Burggraaff de avond op een sympathieke wijze geënsceneerd. Na elke spreker kregen de Tur ken zelf de kans zich, kritisch op te stellen. Ismet Aksu deed dat bij elke partij, behalve bij de PvdA. Hij staat dan ook op de kandida tenlijst van de PvdA, maar dat was niet een ieder bekend en Eef Collé (CPN) trachtte dat duidelijk te maken. Scherper kritiek kwam er van de jonge G. Vurun: „CDA en VVD, jullie hebben 4,5 miljoen Nederlanders in de kou laten staan bij de stemming over de kruisraketten. En nu zeggen jullie 200.000 Turken te willen helpen? Dat rijmt toch niet met elkaar?" Er ontstond grote hilari teit in de zaal, toen Verhulsdonk reageerde dat de kruisraketten ook bedoeld zijn voor de veilig heid van de Turken. Punten als onderwijs en werkge legenheid bleken aangelegenhe den, waarvoor de Turkse ge meenschap veel belangstelling had, Gé Brouwer werd in het nauw gebracht, toen iemand vroeg om meer specifiek Turks onderwijs. Brouwer zei dat uit breiding onderzocht moet wor den, maar dat was het publiek niet concreet genoeg. CDA's co ming man Ton Seis wees erop dat juist zijn partij en klein links heb ben geprobeerd de kosten van het taalonderwijs te drukken, maar dat PvdA en WD dat duurder hebben gemaakt Er volgde een spelletje, waarbij VVD en CDA elkaar 'belazeren' verweten. Alleen Gemeentebelangen had haar programma niet in het Turks vertaald. Opvallend was dat er van de achterban lang zo veel mensen niet waren als een week daarvoor in de Blauwe Brug... Maassluis „Tien jaar gele den zou de zaal hier te klein zijn geweest om alle buurtbe woners plaats te bieden. Nu zitten er maar veertien be langstellenden. En weet u waarom? Omdat de mensen Schiedam Vijf jongens en een meisje uit Schiedam, tussen J5 en 18 jaar oud, rijn zondagavond aangehouden omdat zij vernie lingen pleegden in de wacht ruimte van station Nïeuwland. Een machinist van een trein zag, dat de jongelui een vuilnisbak in brand staken. Hij waarschuwde de politie, die de zes in de kraag vatte. Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt. De spoorwegpolitie onderzoekt nog, of er wellicht meer vernie lingen zijn aangericht Schiedam Een kat in de schoorsteen van een oud fabriek spand aan de Raam in Schiedam heeft het zondagmiddag het per soneel van de dierenambulance knap moeilijk gemaakt Het beest kroop liever onder de vloer dan gered te worden. Mensen hoorden de kat op het dak klaaglijk miauwen en wilden het beest helpen. De viervoeter schrok daar echter van en viel in een schoorsteen. Personeel van de dierenambulance probeerde de kat uit de schoorsteen te vis sen, maar het beest liet zich niet redden. De kat kroop verder naar beneden en verstopte zich onder de vloer. De politie leende een bijl bij de brandweer en hak te een gat in de vloer. Het beest verzette zich blazend en krab bend tegen zijn redders, maar kon uiteindelijk toch naar asiel de Hargahoeve worden gebracht. Vlaardingen De uitreiking van de gouden speld van ver dienste aan het echtpaar Bep en Toon Cornelisse was zaterdag middag het hoogtepunt in zaal De Harmonie, waar de Vlaardingse afdeling van de PvdA haar 40-ja- rig bestaan vierde. Bep en Toon waren de eersten in Vlaardingen die deze eer te beurt viel. „Meer dan verdiend", vond voorzitter Mari van Opijnen, „Op de familie Cornelisse kon je de afgelopen veertig jaar altijd rekenen". „Dit heeft nog een beetje de sfeer van de grote rooxe familie", zei één van de leden vergenoegd. Vooral de tientallen jubilarissen genoten van de drukbezochte bij eenkomst, opgeluisterd door ae strijdbare marsen van Voor waarts. Wethouder Arij Maarle- veld scharrelde met een micro foon in de hand door de zaal en zocht de mensen op, die een rode roos opgespeld hadden. Hij inter viewde de leden van het eerste uur en moest daarbij nogal eens de stem verheffen. „Wat zegt u?" Onder de jubilarissen waren er heel wat die zich druk maakten over de vergrijzing van de veer tigjaar oude partij van de arbeid. „Misschien moesten we ook wat popmuziek in het programma gooien, dan trekken we wat meer jongeren", vond een 72-jarige PvdA'er. „Dat doen ze in de ker ken toch ook?" Hij deed die sug gestie overigens niet van harte: „Ja, hooguit één of twee num mertjes hoor, want anders word je d'r gek van". Ook de niet zo oude leden maakten zich, aan een tafeltje in de foyer, druk over de hoge gemiddelde leeftijd. „Ik ben met mijn 42 jaar een van dejong- sten binnen de partij, vrees ik". Alle jubilarissen kregen een boek van Annet Bleich over de ge schiedenis van de partij en een ets van het inmiddels gesloopte Volksgebouw aan de Schiedam- seweg; in de volksmond De Rode Schuur genaamd. Maar de feest varkens waren Bep en Toon Cor nelisse. Voorzitter Van Opijnen vroeg zich af, wie van de twee hij het eerst een bosje bloemen moest geven. Toon Cornelisse maakte aan die besluiteloosheid simpel en gedecideerd een einde. .Aan Bep". Om half vijf, toen het feest ten einde liep, zong een van de le den van Voorwaarts de Interna tionale voor, want die tekst zat er bij de leden niet goed in. „Zo'n feest moesten wij vaker kunnen houden", zeiden de leden, toen rij hun jas aantrokken. moe zijn; we worden van het kastje naar de muur ge stuurd. Wij worden aan het lijntje gehouden door de ge meente. Voelen ons verge ten!" Zo verwoordde een be woner van 't Hoofd tijdens een bijeenkomst in het wijk- gebouw de algemene gevoe lens van onmacht in één van de oudste wijken van Maas sluis. Het zit cJe bewoners vooral dwars, dat de onroerend-goedbe- lasting enkele jaren terug extra is verhoogd en dat er bijna geen in spraak meer mogelijk is over het omleggen van de aan- en afvoer- route van de veerpont in verband met de aanleg van de Deltadijk. Ook de overlast van ladende en lossende schepen in de haven zit de bewoners hoog. De vertegenwoordigers van de verschillende politieke partijen in Maassluis hadden het tijdens een forumdiscussie in het wijkge- bouw dan ook niet eenvoudig. Niets wilder, de wijkbewoners weten over de inhoud van de programma's, ze wilden praten over hun onvrede. „De mensen van de partijen draaien netjes hun praatje af, maar wij willen onze grieven kwijt", aldus een be woner, waarna er een levendige discussie ontstond over de proble men in de wijk. Grieven „Wij begrijpen best dat bedrijvig heid in de haven goed is voor Maassluis, Daar hoor je ons niet over, maar het komt maar al te vaak voor dat er 's avonds laat en 's nachts wordt gelost en dat wij daar last van hebben. Dat is toch nergens voor nodig. Vrachtwa gens rijden dan af en aan. Ze ril den over je stoep de wijk uit. Als je de politie belt en klaagt over overlast, dan laten ze je gewoon zitten. Ze komen niet eens kijken. Te druk, hoor je dan. Maar mijn gevel trilt er dadelijk wel uit Op wie kan ik de schade dan verha len? Het moment is niet ver meer dat de bewoners zelf het heft in handen gaan nemen en dan kun nen er nog rare dingen gebeu ren", hield een meer dan boze be woner de politieke kopstukken voor, Panklare oplossingen konden de forumleden niet geven. „Maar jullie moeten je stem laten horen in de raadscommissies. Neem de besluitvorming rond het tracé van de Deltadijk. De commissie moet daar nog over praten en als jullie je grieven kwijt willen, neem dan contact op met raadsle den en praat de problemen door. Dan kan er wat gedaan worden", aldus Leo Speel, fractievoorzitter van het CDA.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1