1J-leden somber en teleurgesteld Geslaagde act van Ron Visser HRanUi Justitie is frauderend Westiand beu masiomos DflBiuo -i Vlaardingen Anders nog niet zo anders Hoe wonen ouderen in Schiedam-Zuid? Trektocht van vandalen langs hele rij auto's SEHIEOAMSGHE COURftNT lillf WATERWEG COBRA*? fel AbvaKabo blijft geloven in meedenkers Schiedammers krijgen een voorproefje Bus 59 kapot op trambaan Schiedamse André van Duin Lezing over potscherven Valse sleutel Vechtpartij Ons Voorgeslacht reist in verleden Inbrekersgilde zit niet stil Vaste procedure op komst MAANDAG 24 MAART 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209, Vlaardingen Het program ma zou maatschappijkritisch worden, beloofde de stichting Vlaardingen Anders een paar maanden geleden bij haar op richting. Een aantal heren met doedelzak ken en draailier en de schrijver Max Dendermonde bezochten tot nu toe het pand en zaterdaga vond stond er voor de tweede keer een popgroep in het pand aan het Weeshuisplein. phasers on. Shock heette de nieu we Vlaardingse popgroep, die vooral jongens trok met getail leerde leren jasjes en weerbarstig piekend haar. „Surprise, surpri se", deed de zangeres met haar ta melijk vlakke stem, maar van een verrassing was geen sprake. Zo vrolijk als de folkmuziek van een paar weken geleden was, zo deprimerend was Phasers on Shock. Zoals te doen gebruikelijk bij moderne muziek overheer sten ritmebox en basgitaar en wa ren er nauwelijks melodielijnen te onderscheiden. Het publiek klapte geestdriftig en Frank Maarleveld vond het ge zellig. „Ik wil nog steeds verhui zen naar het open jongerencen trum aan de Zomerstraat", fluis terde de voorzitter. Wellicht zou Vlaardingen Anders daar beter op zijn plaats zijn dan in het pandje aan het Weeshuisplein, waar nog de geur hangt van het politieke engagement van Rood Vlaardingen, de doodgebloede voorloper van de stichting. Phasers on Shock: vlakke mu ziek. Vlaardingen'AbvaKabo-bestuurders Joop van Papeveld en Cor de Zwart blijven heilig geloven in het bestaansrecht van medezeggenschapscommissies bij de Vlaardingse ge meente. Ondanks alle frustraties van mc-leden, ondanks het feit dat bijna niemand zich nog kandidaat wil stellen. Als er maar meer geld en meer begeleiding voor de leden beschikbaar komt. „Dat verdient zichzelf terug," denkt Van Papeveld. De mc's zijn in opspraak. Met de verkiezingen van juni in zicht slaan de bonden alarm. Zij hebben een rapport In hun tas van Jos Legïerse, student \-van de sociale academie in Rotterdam. Die heeft in op dracht van de centrale perso neelsdienst een onderzoek ge daan naar het functioneren van de mc's. 'Somber', en, 'te leurgesteld' zijn woorden die dikwijls in het rapport zijn te rug te vinden. Een continu scholingsproces voor mc-leden is één van de oplossin gen die Legierse aandraagt Cor de Zwart en Joop van Papeveld zijn het daar van harte mee eens. „Het budget voor scholing is nu 30000 gulden voor vier jaar. Dat is een lacheree. Als de gemeente wil, dat de medezeggenschap iets gaat voorstellen moeten zij er meergeld instoppen." Maar scholing is volgens De Zwart en Van Papeveld niet het enige waar het aan ontbreekt „Leden van de mc's worden inge pakt met embargo's en geheim houdingsplicht. Veel zaken waar zij over spreken mogen zij niet bespreken met hun achterban: En maak je daar amok over, dan zeggen ze: Doe niet zo kinderach tig.' De houding van de diensthoof den is volgens de bondsbestuur- ders ook niet altijd even stimule rend De Zwart: „Veel managers vinden het lastig, als anderen in de keuken kijken./Maar daar moeten die managers maar aan wennen. Zij moeten een stuk macht inleveren, daar krijgen zij een club voor terug die bereid is om mee te denken." Daar ligt volgens de AbvaKabo SchiedamEen Schiedamse de legatie maakt donderdag een ex cursie naar de proefinstallatie van het Amsterdamse aanne mingsbedrijf NBM. Dat bedrijf begint dit jaar met het reinigen van de vervuilde grond van het voormalige GTB-terrein volgens de 'thermische methode'. Nog deze maand beginnen de voorbereidingen voor de schoon maakactie. Het proefdraaien vindt plaats in september of okto ber, waarna het eigenlijke kar wei een aanvang neemt Volgens de huidige planning most de ope ratie begin '86 voltooid zijn. Aan de excursie nemen leden van de commissie ruimtelijke or dening, vertegenwoordigers van de bewonersvereniging Schie- dam-ZuId en ambtenaren van openbare werken, economische aangelegenheden en de dienst ge meentewerken deel. een taak van-burgemeester en wethouders. Die moeten ervoor zorgen, dat de diensthoofden zich wat positiever opstellen. Maar de houding van B en W tegenover medezeggenschap zou ook beter kunnen. „Kijk naar de reorgani satie van de gemeentesecretarie," zegt Cor de Zwart. „Op vragen van gemeenteraadsleden zei wet houder Jan Madera (personeels zaken, red.), dat de mc akkoord ging met de reorganisatie. Dat is één zinnetje uit een reactie van vier velletjes., waarin wel degelijk kritiek werd gegeven op de reor ganisatie. Maar precies dat ene zinnetje wordt eruit gelicht Geen wonder dat die me-leden onte vreden zijn." De bond steekt ook de hand in ei gen boezem. Zij zullen zelf hun 32 leden in de mc's wat beter moe ten begeleiden. Dat staat ook in het rapport van Legierse. Joop van Papeveld en Cor de Zwart: zichzelf terug." ,Geld voor scholing verdient Schiedam Wat is dat toch met die bussen van de RET? Vorige week strandde er eentje van lijn 54 op de trambaan op de Koe markt, vanochtend om kwart voor negen was het een bus van lijn 59 naar Vlaardingen die het begaf. Ook deze kwam weer met een defect tot stilstand middenop de trambaan, zodat lijn 1 uit Woudhoek er niet door kon. De buspassagiers, bang dat zij de aansluiting op een andere bus zouden missen, holden door de stromende regen naar de dichts- bijzijnde halte: bij de Hema. De chauffeur van lijn 53 had hen best vlakbij de gestrande bus wil len oppikken, maar de reizigers verkozen de haast van de wilde paniek. Schiedam Zoals André van Duin zeif begonnen is, name lijk met imiteren van bekende Nederlanders, zo is ook een veelbelovend talent uit de Gorzen van start gegaan: met het imiteren van André van Duin. Dat talent heet Ron Vis ser en hij woont in de Nieuwe Maasstraat Zaterdagavond gaf hij in het feestzaaltje van de Christelijk-Sociale Belangen aan de Lange Haven een zeer geslaagde voorstelling voor een publiek van enkele tien- Vlaardingen Potscherven en resten van serviesgoed zijn vaak onze enige gidsen door de mid deleeuwen. De politieke, militai re en wetenschappelijke hoogte punten van die tijd zijn bekend, maar over het dagelijks leven van de gewone mensen kunnen in feite alleen bodemvondsten iets vertellen. Historische Vereniging Vlaardin gen houdt morgen een lezing over de rijkgeschakeerde wereld van de potscherven. CE Stam, oud-medewerker van de Rotter damse archeologische dienst, ver telt daarover en de archeologi sche vereniging Héllinium expo seert haar meest recente bodem vondsten. De lezing begint om acht uur en wordt gehouden in de Pnielkerk aan Henriëtte Ro land Holststraat. Schiedam 'Hoe wonen ouderen in Schiedam-Zuid?' en 'Een ver kennend onderzoek naar de woonsituatie van ouderen in Schiedam- Zuid' zijn de titels van twee rapporten, die woensdagmiddag in wijk post Zuid aan de Groenelaan zullen worden overhandigd aan de geza menlijke commissi e ouderenbelangen. Oud-wethouder Riet Taverne, voorzitter van de commissie huisves ting van de stichting Raad voor betBejaardenwerk, zal deze rapporten (het eerste is een populaire samenvatting van het tweede) mede aan bieden namens de werkgroep Wonen in Schiedam-Zuid. Deze werkgroep heeft een onderzoek in de wijk gedaan naar het wo nen en de huisvesting van ouderen in dit deel van de stad. Voor geïn teresseerden zijn beide rapporten beschikbaar. De aanvang is 15.30 uur. ADVERTENTIE tvan Lend! X ADIDAS frame. ontworpen met behulp van de computer Dit frame is voorzien van een 25% grorer slagoppervlak, en is geschikt voor towel beginnende als gevorderde spelers Het frame bestaat wt 60% fiberglass en 4Q%graphti Wordt geleverd met hoes Lendl Supreme ïoptenmsschoen Lendl design E m De speelzaal is open peuters aan het soelen. Maassluis Wil van Dinter, voorzitter van de stichting Kin deropvang in Maassluis, was het, die geholpen door twee peuters de officiële openingshandeling verrichtte van de nieuwe peuter speelzaal aan het Dennendal in Maassluis. Veel ouders waren met hun kroost naar de plechtige gebeur tenis komen kijken. Zij wilden nu zelf ook weieens zien waar de kinderen bij hun afwezigheid worden opgevangen. Het was in Maassluis zaterdag toch al een drukte van belang, want ook de overige peuterspeel zalen en het kinderdagverblijf hadden tijdens een open dag over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Schiedam Tientallen auto's, voornamelijk in Woudhoek maar ook in Groenoord, Tuindorp en het westen, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag beschadigd door een gezamenlijk optredende groep landerige cafébezoekers. Om uit hun sleur te gera ken en de apathie van het dronken worden te door breken gingen de uitgaanders over tot een woest pa kl; »artijge vandalisme Zaterdagochtend regende het dachten bij de Schiedamse politie. Auto's in de Muiderslotstraat, de Scheepvaartweg, de Gildeweg en op het Bach plein werden zwaar be schadigd- met stenen werden de ruiten ingegooid, ook werden antennes afgebroken en spiegels omge bogen. Terloops sneuvelden de etalageruiten van de Marskramer in het Hof van Spalana en garage No- teboom aan de Zwaluwlaan, In de Populierenlaan werden auto's met viltstiften beklad. Op de Westvest ging de vernieling gepaard met de diefstal van een zwart tasje met boeken, waardoor de politie twijfelt of het hier wel om dezelfde daders gaat. In de Westfrankelandsestraat werd een auto beschadigd, op de Swammerdamsïngel werd de achterruit van een toeristenbus mt Rijsoord inge gooid: schade 1200 gulden. Een nacht later werd de achterruit van een auto op de hoek van BK-laan en Van Smaleveltstraat inge gooid tallen Gorzenaren en aanver wante aanwezigen. Als niemand het gezegd had. zou iedereen gedacht hebben dat An dré van Duin daar hoogstper soonlijk de 25-jarige bruiloft van Freek en Riet Hartman met. een reeks grappen en grollen kwam opluisteren Maar het was André van Duin dus niet. Achter de cre atuur van Willempie ging Ron Visser uit de Gorzen schud. Hij is een goede vnend van Joop Hart man, de zoon van het jubilerend echtpaar uit de IJsselmondese- straat. Ron Visser heeft inmiddels al wat ervaring op de planken opge daan Hij heeft onlangs een pnjs gewonnen bij een imitatie-optre den in Dirty Dick in Rotterdam Nu en dan treedt hij op op buurt- feestjes Grote hilariteit was er toen hij, in een nieuwe Van Duin-act, moest 'huilen'. Het gul ste water uit zijn pet en de ook aanwezige, altijd vrolijke Huib Steenbergen, liep 20 een behoor lijk nat pak op Het werd al met al een echt Gorzens feestje Schiedam De Veenlantstraat in Schiedam is geconfronteerd met een insluiper. Deze kwam met behulp van een valse sleutel een woning in en trof daarin de woonkamer enkele cheques 'ëri duizend gulden cash aan. Andere inbraken vonden plaats by brillenwinkel Lips aan de Mgr Nolenslaan. waar de buit bestond uit 140 zonnebrillen tegen *een waarde van 11.000 gulden, ep bij de kapperszaak iets verderop, waar voor duizend gulden aan portemonnees, kettinkjes en rin getjes werd gestolen. Bij de Vegro aan de 's-Gravelandseweg .na men inbrekers, die in het maga zijn wisten te komen, voor .300 gulden aan kasgeld en wisselgeld weg Vlaardingen Drie personen moesten zich zaterdagmorgen met lichte verwondingen laten behandelen m het Hoiyziekep- huis, nadat zij betrokken^ warden geweest bij een vechtpartij óp de Schiedamseweg De vechtpartij ontstond rond half drie, toen vijf cafégangers bij het verlaten van een etablissement met de nodige alcohol achter de kiezen een meningsverschil per vuist probeerden op te lossen. Na - dat de politie tussenbeide was ge komen. bedaarden de gemoede ren op het bureau ■■ÏVK Het genootschap Ons Voorgeslacht vierde zaterdag ïn de aula van Schiedam's Stedelijk Museum het veertigjarig bestaan. En hoe zouden zij dat anders doen, dan met een reis naar het verleden, op zoek naar de voorouders van de huidige bewoners van Zuid-Holland. - Gedeputeerde mevrouw drs. Ineke Gunther opende het jubileumfeest van de Zuidhollandse vereniging voor genealogie, die ooit met elf leden begon, maar inmiddels zo'n zevenhonderd leden telt. Twee jubileum boeken liet Ons Voorgeslacht het licht 2len: Zuidhollartdse naam- en stamreeksen, en Zuidhollandse Genealogieen. Vlaardingen Het inbrekersgil de heeft afgelopen weekeinde in Vlaardingen wederom met stil gezeten. Uit twee woningen aan het Van Heutzpark werd een aanzienlijke hoeveelheid antiek en sieraden ontvreemd. De totale waarde is nog onbekend. Uit de Autosnack aan de Mara- thonweg verdween een aantal sloffen sigaretten. Een bromfiets werd door onbekenden meege nomen uit een berging aan de H.R. Holststraat - Verder moesten auto's, die gepar keerd stonden aan de Esdoorn- dreef en in de H. Casimirstrqai hel ontgelden. Uit beide voertui gen werd geluidsapparatuur 'ter waarde van twaalfhonderd gul den gestolen. 4 Tevens hield de politie een 33-ja- rige Rotterdammer aan, die er van wordt verdacht betrokken te zijn bij inbraken in woningen aan de Lmdendreef en de Hazelaars- dreef De man werd ingesloten voor een nader onderzoek door de recherche. Den HaagJustitie is de frau de in het Westiand beu. Het is bezig met het opzetten van een standaard-procedure tegen frauderende Westlanders Fraude is in het Westiand scher ing en inslag. Officier van justitie mr, F. van Straelen van de Haag se rechtbank stelde dit bij een rechtszaak legen een 46-jange ge detineerde inwoner van Maas sluis, die terechtstnd voor be drieglijke bankbreuk. De procedure, die binnenkort van start moet gaan, zal zich rich ten tegen een waslijst van illegale handelingen, zoals het leeghalen van failliete bedrijven; het geven van onjuiste inlichtingen aan eu- ratoren; hel frauderen met (loze) besloten vennootschappen; een incomplete boekhouding voeren: het zwart betalen van al dan met legale werknemers; het trekken van geld van de sociale dienst ter wijl er gewoon wordt gewerkt en het misleiden van de bedrijfsver eniging. De Maassluizer, vroeger inwoner van Den Hoorn, werd van alle bovengenoemde zaken beschul digd, terwijl enige 'buitenlandse avonturen' buiten beschouwing werden gelaten. Zijn zaak zal vol gens Van Straelen als voorbeeld moeten gaan dienen voor toe komstige procedures. „Daij kuris nen we in een eerder stadium re ageren", motiveert de officier van justitie de precedent-stelling. Hij eiste tegen de man een4on voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden met aftrek van voorarrest De strafbarè han delingen moeten tussen jarjuzfri 1983 en november 1985 rijrCgè-, pleegd. Twee schuldeisers vap de man zouden, volgens een voor zichtige schatting, voor l.L mil joen gulden het schip zijn inge gaan. De Maassluizenaar had te vens ongeveer een half miljoen gulden zwart uitbetaald. Verdachtes raadsman T. de Hoog vond de geëiste straf te hoog. Hij zei dat de man nooit heeft gehang deld om er zelf beter van te den. Vice-president mevrouw 3L Koningsveld-Beets doet op 27 maart uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1