SPORT 2É 'Koekoeken van CS J laten broedzorg aan ons over' I HET WAAIGAT S W als een kip zonder kopl aQcCW-LBfl Bruggeloop in Schiedam SKANDINAVIE IN VLAARDINGEN Wijken ruziëngemeente wacht af Gesloten Verdediging in De Erker Dagje uit met CJV Uit de kollektie van Swedese de modellen Lamino en Melano met frame in gelamelleerd beuken. Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 010-343685 James Bond in De Schuurkerk Prolongatie poppenmaken Lachfilm m Blauwe Brug Auto in Schie Keramiek 86 in het Stedelijk Beurs voor kinderkleding en speelgoed SKi Wotte en De Haan. op zijspoor Herstel Loovensf? OPENDAGEN^? BASTIAANSE STAAT ER GOED VOOR Rotterdams Nieuwsblad woensdag Jf Jv. RW 26 maart 1986 DOOR KOR KEGEL Schiedam „Beseft zo'n wijk als Nieuwland nu wel, dat zij straks hard en hard opbouwwerk nodig heeft? Er zit een grootscheepse re novatie aan te komen. Er zullen plannen worden ge maakt, tekeningen. Dat gaat straks allemaal zonder in spraak. Want voor de ge meente hoeft inspraak niet, hoor. Een opbouwwerker zou de wijk bewoners ten dienste kunnen staan. Maar die komt er niet door een stelletje raddraaiers. Ik vraag mij af. of de betrokken wijkorga- nisatïes in Nieuwland en Cen trum weten wat hun vertegen woordigers verziekt hebben." De boosheid van Albert Bons en Jaap Nieswaag laat zich verkla ren door de breuk in het stedelijk instituut voor opbouwwerk Schiedam (Sivos). Het Si vos werd aanvankelijk gevormd door de vertegenwoordigers van vijf wij ken: Oost, Zuid en West, Cen trum en Nieuwland. Momenteel is Bons secretaris en Nieswaag voorzitter. Eerst was Nieuwl ander Jan SchlSrmann voorzitter, maar die ging weg toen Arm and van Puyvelde, voorheen opbouwwerker in Schiedam-Zuid, de beste papie ren bleek te hebben voor een be noeming tot stedelijk opbouw werker. Benoemd Liever hadden Nieuwland en Centrum een zekere Gerard van Putten benoemd willen zien. Nu is het gekke, dat die Van Putten toch benoemd is, weliswaar als nummer twee dus In de hiërar chie ónder Van Puyvelde, maar dat Nieuwland en Centrum daar toch niet tevreden mee zijn. Kort na het vertrek van Schldr- mann trad daarom ook Centrum gezant Jan Hagendoorn uit het Sivcs-bestuur. Na een periode van bevroren verhoudingen heb ben Wonen Leven in Nieuw land en de bewonersvereniging Schiedam-Centrum zich met hun uitgetreden vertegenwoordigers solidair verklaard. Zij hebben de finitief afgehaakt. „Oliedom," vindt Nieswaag. „In Nieuwland en Centrum zijn ze. bang dat Armand van Pyvelde teveel aan Zuid en aan de andere twee oude wijken gebakken zit. Ze zijn bang dat hij voor Nieuw land en Centrum niets wil doen. Dat is nzin. Armand behoort tot de Top 10 in Nederland op het ge bied van opbouwwerk. Uitste kende kracht. Maar Nieuwland en Centrum willen dat niet zien. Zsj werken tegen. Hij krijgt niet eens de kans." Albert Bons en Jaap Nieswaag: 'Die Kemps is onze adviseur. Een bedrijf met zo'n commissaris was allang failliet geweest'. Maassluis De gemeentelike diensten en bedrijven zijn in ver band met de feestdagen gesloten van vrijdag 28 maart tot en met maandag 31 maart' „Ach ja, dat Centrum," mompelt Bons, „dat loopt aan de leiband van Nieuwland. Dat heeft voor zitter Koos Nesse zelf tegen mii gezegd. Zelf wist hij er allemaal niet het fijne van.. Hij zou zijn licht eens opsteken bij SchlSr- mann en Hagendoorn. Nou, dat licht zal wel funk gefilterd zijn." Schuld De gemeente Schiedam, of beter: welzijnswethouder Luub Haf kamp, of liever, diens afdeling 'cultuur, sport en jeugd (CSJ), of eigenlijk: CSJ-ambtenaar Jan Kemps, krijgt de schuld. Als Bons en Nieswaag het hebben over de gemeente, bedoelen zij eigenlijk Kemps. Al bij de oprichting van het Sivos zeiden de wijken tegen Kemps: doe dat nou niet, één ste delijk instituut, want dat botst, die wijken kunnen nu eenmaal niet met elkaar overweg. Maar het moest ervan komen. De ge meente wilde de wijken tot sa menwerking dwingen. En het ei werd gelegd. „Maar nu de gemeente dat ei ge legd heeft, laat zij de broedzorg over aan de wijkorganisaties. Hafkamp, CSJ, Kemps, het is een stelletje koekoeken die hun ei in het nest van een ander leggen en er zelf niet- op willen broeden. Voor mensen is zo'n houding on verantwoordelijk," vindt Nies waag. Of het kuiken er dus komt, is de vraag. Voorlopig weigeren B en W de benoeming van Van Puy velde en Van Putten goed te keu ren. Het kan een lente worden zonder jonge koekoekjes, „Heel direct zijn Zuid, West en Oost daarvan de dupe. Die drie wijken moeten het nu ook zonder op bouwwerk stellen en dat alleen omdat er in Nieuwland en Cen trum bestuurders zitten, die zich veel te veel met hun wijk vereen zelvigd hebben. Jaja! Want dat verwijten zij ons wel zo mocht Zuid het niet opnemen voor de benoeming van Van Puyvelde maar SchlSrmann en Hagen- doom gingen weg omdat zij bang waren dat Nieuwland en Cen trum verwaarloosd zouden wor den. Los van de kortzichtigheid van die angst: is dat dan een onaf hankelijke houding?" Nieswaag en Bons verwijten de twee weggelopen wijken, dat deze een eersteklasvoorziening als opbouwwerk helpen afbre ken. ,3ij CSJ zien ze het Sivos helemaal niet zitten, want daar hebben ze liever geen deskundi ge tegenspraak. En dan komt deze stap van Nieuwland en Cen trum de gemeente goed uiL Straks zeggen ze nog. dat op bouwwerk geeft maar gedonder, dat hoeft helemaal niet. Maar ik zal je dit zeggen: het opbouwwerk geeft geen gedonder, want er Is helemaal geen opbouwwerk. Er zijn alleen twee domme wijken en dat stelletje koekoeken van CSJ. Zo'n Kemps die al tweemaal een afspraak afzegt, waardoor er weer vertraging met een maand dreigt te ontstaan. Hij is onze ad viseur nota bene. Maar als een bedrijf zo'n commissaris had, was het allang failliet gegaan." Bespreking Het commentaar van Kemps is bondig „Dat laat ik voor hun re kening." Hij benadrukt dat het de wijken zelf zijn geweest die voor de huidige organisatiestructuur hebben gekozen en dat de ge meente hen daartoe niet gedwon gen heeft Voorts laat hij weten, dat uitvoerig overleg in het colle ge van B en W heeft geleid tot een brief aan het Sivos, waarin de stichting wordt uitgenodigd voor een bespreking op 7 apriL „Die brief is onderweg,aldus Kemps. Hij meldt dat op die zevende april uit de doeken zal worden gedaan, hoe de gemeente staat tegenover de benoeming van Van Puyvelde en Van Putten. Ook wordt dan bekend, of de gemeente het Sivos voor nu en de kamende jaren wil subsidiëren. Schiedam Klubhuis-Zuid in Schiedam houdt op zondag 13 april de traditionele Bruggeloop. Het parcours is drie kilometer lang en voert de lopers langs en over de bruggen van Schiedam- Zuid. Deelnemers kunnen zich voor een rijksdaalder vanaf-he- Schiedam Vrouwen en meiges vanaf zestien jaar kunnen met in gang van dinsdag 1 april (aan vang 19.30 uur) een cursus zelf verdediging volgen in het Schie- damse wijkcentrum De Erker, De contributie voor de lessen, die onder leiding staan van Henk Vervoort, bedraagt tien gulden per maand. Tevens worden in De Erker sinds kort lessen in de Ne derlandse taal aan Turkse vrou wen gegeven. Voor het geven van deze lessen (op maandag avond van zeven uur tot half ne gen en op dinsdagmiddag van half twee tot kwart over drie) worden vrijwilligers gevraagd. Vlaardingen De Christelijke Jeugdvereniging van VIaardin- fen (CJV) gaat op Tweede Paasdag met haar jeugdleden naar de Irunense duinen. Omringd door woeste zandheuvels spelen de kinderen daar een speciaal opdrachtenspel, kijken als ze weer thuis zijn naar een jeugdfilm en tenslotte is er voor ieder een cadeautje als herinne ring. Het thema van deze dag is ter land, ter zee en in de lucht Inschrijven kost vijftien gulden. Bij Arie Noordhoek, Veeiplein 49, telefoon 348398 kunnen de liefhebbers zich opgeven. (ADVERTENTIE) Bekleding in diverse stoffen, en leersoorten. Deze ranke, sierlijke en komfortabele modellen zijn uitermate geschikt voor wat kleinere personen. n Swedese Göte Nelo Westnofa Jekl Astor Aalborg Berg Olsen Min rösQflBCjQ Maassluis Sean Connery snelt donderdag als James Bond al vechtend en liefhebbend over het witte doek van theater De Schuurkerk in de film 'Never say never again'. Gezien de verwachte belangstel ling voor dit kassucces adviseert de organisatie tijdig kaarten te kopen. Voor de middagvoorstel ling, die om twee uur begint, kos ten deze vijf gulden (65-plussers 2,50 gulden), 's Avonds dient men 7,50 gulden (CJP-houdeis en 65- plussers ze$ gulden) neer te tel len. Schiedam Omdat er met zo veel enthousiasme is gereageerd op de cursus poppenmaken in de Blauwe Brug heeft de activitei tencommissie besloten de zaak te prolongeren. Op donderdag 10 april om kwart over negen begint er een tweede leseyclus onder lei ding van Joke van de Jagt Ook deze cursus omvat vijf lessen van twee uur en kost 31,25 gul den. In wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein weet men er alles van. Schiedam Zowel voor dege nen, die er niet genoeg van kun nen krijgen als voor hen, die de film nog niet gezien hebben, ver toont de stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN) vrijdagavond in de Blauwe Brug het succesnummer Police Acade my I op het witte doek. De film begint om acht uur. De entree is 3,50 gulden. den inschrijven in het Klubhuis, slagerij Meijer, of de bakkerijen Hollander en Kester voor afstan den van drie, zes of negen kilo meter. Kinderen onder de negen jaar kunnen alleen onder begelei ding van een volwassene mee doen. De start is om 14 uur bij het club huis an de ZwartewaalstraaL Na afloop ontvangt elke loper behal ve een kop koffie een herinne ring. Marige ir ner van Berkel en Rodenrijs en zijn vrouw zijn gisteravond met hun auto bij de Oude Sluis de Schie ingereden. De Schiedamse politie vermoedt dat de man het water in reed, omdat hij de weg breder schatte dan hij in werke lijkheid was. De twee pechvogels klommen snel uit de auto en kwamen met de schrik vrij. Schiedam Het Stedelijk museum te Schiedam heeft vanaf aanstaande donderdag drie tentoonstel lingen binnen de poorten. Behalve een expositie van Marokkaanse weefsels van Emmy Verpoorten- Arts, die vooral de techniek en motieven van diver se Berberstammen laat zien, kan het publiek een aardewerkcollectie Art Nouveau en Art Déeo aan schouwen. Deze toont een overzicht van werk van Nederland se fabrieken, die zich rond de eeuwwisseling heb ben beziggehouden met de vervaardiging van sier en gebnhksaardewerk. Verder tonen dertien kunstenaars verschillende richtingen binnen de Nederlandse keramische kunst, zoals deze zich na 1945 ontwikkelde vanuit de potterie onder de naam Keramiek 86. Deze ten toonstelling maakt deel uit van de gelijknamige Zuidhollandse manifestatie met werken van in to taal 89 kunstenaars, geëxposeerd in veertien musea en galeries in deze provincie. Schiedam De UW-afdeling Schiedam houdt woensdag 9 april weer haar kinderkleding- en speelgoedbeurs in de Margriethal. Het gaat nu om vooijaaiskleding voor kinderen in de leeftijd van nul tot twaalf jaar, die modieus, schoon en heel moet zijn. is van harte wei dat het compleet overleg met de aan- ers worden de prijzen bepaald. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor de UVv om de kosten te dekken. Van negen uur 's morgens tot half zes 's middags kunnen belangstellenden in de Margriethal terecht- Ook sportkleding voor de j< kom. Voor het speelgoed moet zijn en in goede staat bieders worden In OVf DOOR DONAT.D BAX Schiedam Het wordt sti laan tijd, dat Dick Buitelaar z'n rol van zachte heelmees ter laat varen. In de laatste vier duels, welke serie gisteravond voor hooguit vijfhonderd toeschouwers te gen Willem II een 3-1 neder laag opleverde, gebruikte de oefen meester van SW slechts z'n vuist om er de bekende machteloosheid mee uit te drukken. Buitelaar doet er de komende da gen echter goed aan met die zelf de vuist keihard op tafel te slaan en z'n spelers er van te doordrin gen, dat SW ondanks alle inves teringen angsig afglijdt naar de kelders van het betaald voetbal Buitelaar waakt als een kloek over z'n kuikens, die tegen het naar de top sluipende Willem 31 als een kip zonder kop over de loodzware mat hobbelden. Tegen beter weten in heeft hij het con stant over 'vertrouwen geven', Teapot gaan aan kleine dingetjes' en effe in een dal zitten'. Voorlo pig is er geen enkele aanleiding om aan te nemen, dat SW dit paasweekeinde de wegrottende schommelstoel vervangt door een prinsheerlijke lederen zit hoek. „Het is", leek hij in het luchtledige te oreren, „geen kwestie van falen." Nu Buitelaar niet schroomt so wieso vertrekkende krachten als Peter de Haan en Mark; Wotte naar de dug-out te verwijzen, zouden nog meer van deze altijd impopulaire maatregelen de juis te remedie kunnen zijn. De wijze, waarop Harry van Kapel (na bij na tachtig minuten terecht uit z'n lijden verlost len faveure var» wotte) het hem na de wissel toe geworpen trainingsjack terug- smeet, getuigt niet van enige vol wassenheid. Betaald voetbal is geen hobby, maar een bedrijfstak en dan is het logisch, dat je moet verdwijnen als je niet presteert. Achterlijn Het vreemde van alles is. dat SW eigenlijk helemaal niet zó slecht speelde, maar dat naarma te het succes uitbleef, de koppies steeds verder gingen hangen. Met twee kopsterke spitsen als Koen van der Hoeven en Glenn Sonnville is het zaak om zo vaak mogelijk de achterlijn te halen. SVV vergreep zich echter aan het halverwege de aanvalsheift voor de pot gooien van onbe speelbare ballen. En dan mocht Buitelaar weliswaar constateren, dat Willem II na rust 43 minuten niet van de eigen helft was ge weest, echt in gevaar kwamen de bezoekers geen seconde. De afwezigheid van Hans Loo- vens is een belangrijke factor, omdat van de forse Rotterdam - mer alujd een inspirerende wer king uitgaat. Tegen Willem 31 miste SVV bovendien de speelse brille van Marcel van Buuren (kuitbeen) en het inzicht van Hob Koevermans (ziek), terwijl Chris Treling en Hans Neeskens verre van fit waren. Omdat SVV de laatste weken door allerlei oorza ken niet in een vaste formatie heeft kunnen spelen en de tegen doelpunten eerder de eigen ver dienste dan van de opponent zijn, heeft het er alle scrujn van dat men gelaten op de eerste fout zit te wachten. Koen van der Hoeven ge bruikt een verdediger van Wil lem ll ais 'springplank'. De 19- jarige spits was bij SW zo'n beetje het enige lichtpunt. Achterstand Anders is het niet te verklaren, dat SW in iets meer dan een mi nuut de 1-0 voorsprong (doelpunt Glenn Sonneville uit lage voorzet van de door Treling diep gestuur de Jan Mulder) veranderd zag worden in een 2-1 achterstand. Heel slim kogelde Tom Smits, door NAC iets te voortvarend van de hand gedaan, een vrije trap langs de nog lang niet opge stelde muur en vervolgens schoot Ton van de Ven een door Kevin Maddock teruggelegde voorzet van de doorgebroken Ruud Don ders achter de verbijsterde Henk Dirven. Opvallend was ook, dat Willem II en SVV zich van hetzelfde speltype bedienden met twee spitsen in het centrum en aan de zijkanten doorkomende midden velders. Het grote verschil zat in Tom Smits, die van trainer Piet de Visser als een 'zwerver' zon der opdracht achter z'n spitsen opereerde, dus niet plaats gebon den was en zeer secuur de lijnen uitzette. Bij de thuisclub functio neerde het middenveld niet, om dat vooral Van Kapel werkelijk niets fatsoenlijks deed. Hans Neeskens hoofdzakelijk balver lies van René van Delft en Jan Könemann moest corrigeren en er derhalve van Van der Hoeven en Sonneville geen wonderen verwacht mochten worden. Subtiel Maar toch had SVV met een iets je geluk op 2-0 kunnen staan, toen de hondsbrutale Van der Hoeven (Buitelaar: „Als hij zich zo blijft ontwikkelen, zie ik geen reden om hem niet voor volgend jaar vast te leggen") met een sub tiel hakje Könemann alleen voor Ton Verkerk manoeuvreerde. De geplaatste bal van de aan het einde van het seizoen van Harga vertrekkende middenvelder was echter een simpele prooi voor de geroutineerde doelman. Overi gens speelde Könemann opmer kelijk gretig en goed, maar was de accu na zestig minuten hele maal leeg Een kwartier voor tijd trachtte Buitelaar met een dubbele wan- hoopswissel (De Haan en Wotte voor Könemann en Van Kapel) aan het naderend onheil U; ont vluchten. Nog voor elftaileider Aad van Dijk de bordjes uit de kist kon halen, forceerde Willem. II de beslissing. Henk Salari ging niet erg overtuigend een lucht duel aan met Maddock, waardoor de bal voor de voeten van Smits belandde, wiens stuiterende uit haal door Dirven ook niet hon derd procent juist werd beoor deeld (1-3). „We zijn", mopperde Buitelaar, „op de routine aan het gas gegaan Opstellingen: SW: Dirven, Oschner, Treling, Salari, Mul der, Van Kapel (Wolte), Köne mann {De Haan), Neeskens, Van Delft, Sonneville en Van der Hoeven. Willem II: Verkerk, Cohen, Van Gils, Busio, Hoofs, Van de Ven, Festons, Donders, Smits, Maddock en Vos (De Kroon). ADO 5 mille rijkc^^l Schiedam SVV zal op termijn ruim vijfduizend gulatfnffi.-^- overmaken aan ADO. De varTdéHS-j Haagse amateurclub afkomstigej^.-- aanvaller Koen van der Hoeverv-V"' maakte tegen Willem II z'n derde'' optreden in het keurkorps SVV, dat volgens afspraak de glementaire vergoeding talen nu trainer Dick BuitelaarII Jy van plan is Van der Hoeven niet, tc loten vallen. H „Gewoon een kwestie van zake-' lijk aanpakken", aldus Martin de Jager, de voorzitter betaald voét»~ bal van SW. „Stel, dat het niets was geworden met Van der Hoe-? j" ven, dan waren we nu die vijf" j>; duizend piek kwijt geweest Die^l jongen heeft een goede indruk gemaakt en het is terecht dat Bui" i' m telaar met hem doorgaat. r Schiedam Peter de Haan'êhjy^ Mark Wotte behoeven zich na." gisteravond geen enkele illusie .-^ meer te koesteren. Volslagen on-..--- verwacht maakte Paul Ctechner legen Willem II z'n debuut met welke beslissing SW-trainer"? 't Buitelaar duidelijk aangaf het'Ol niet meer te zien zitten in hèt tweetal De Haan en Wotte, vóöf^> wie SW ontslag heeft aange- r; vraagd. a~"* Buitelaar, wiens contract tot'me- dio volgend jaar doorloopt, is-nu - al bezig met het 'nieuwe' SVV en ;w gaf daarom aan Oschner en yah-"--"' der Hoeven de voorkeur boven'; Wotte en De Haan. Buitelaar: ?,Ik zou een slechte trainer zijn, als ik*^ a een talentvolle amateur geen 2 kans gaf zich nu in het eerste te bewijzen." Schiedam Met de ingewikkel- de kniekwetsuur (kapotte knie- en kruisbanden) van Hans Loo vens gaat het de goede kant, op. Twee weken geleden werdrhpt gips verwijderd en onder begelei ding van een fysiotherapeüt is SVV's 'alles kunner' hard bezig'-4 met spier versterkende oefenin gen. Over een week of twee wordt bekeken of Loovens trïcj* gelijk voorzichtig de looptraining kan hervatten. „De doktoren hebben tegen me gezegd, dat jik dit seizoen maar nergens meer.pp moet rekenen", aldus de nuchtere Loovens, die zich gis- teravond uiteraard —in gezel schap van Marcel van Buuren— - - zat te verbijten. Schiedam Talentvolle jumo? ren uit de regio worden op vrij-,,', dagavonden in april en mei iirtie gelegenheid gesteld kennis 'te£.' maken met de jeugdopleiding'' van SVV. Onder leiding vari. de oefenmeesters Dick Buitelaar, Hans Schinkel, Ron van Dijk, 't' Jeffrey Oost, Leen Warn aar Frans Kerpel kunnen zij hurvjta;^ lenten tonen. De jeugd in de led;-?, tijd van 10-14 jaar is vrijdag<:J2§ april (18.30 uur) van harte wel- kom op Harga, Vrijdag 2 mei (19- uur) is er een open dag voor dé jeugd van 14-16 jaar en een we£k? later (19 uur) voor de jeugd Vaft'~ 16-18 jaar. -7. Schiedam Rob van Eijk, Ron Heusdens en Piet Bastiaanse zijn halverwege hel Schiedams dam kampioenschap de grootste kanshebbers. Hoofdklasser Van Eijk bracht Joop van der Schalk z'n eerste nederlaag toe en Heus dens was Sjaak Prins te slim af. Van Eijk en Heusdens vergaar den in vijf partijen acht punten. Zij kunnen echter worden ach terhaald door Bastiaanse die na z'n zege op Peter Lansbergen een score van zeven uit vier heeft. Een klasse lager hebben Edwin de Jager (acht uit vijf) en Thijs Huys (zeven uit vijf) de beste pa ppieren. De krachtsverschillen4'* zijn in deze klasse zo gering, nog van alles mogelijk is. Matt, J-? hieu Smit, Erik Geldof, Bert Utens, Jan Luiten en Cees Süy-'.^y ker plaatsten zich in de tweede v klasse voor de finalepoule (start?-T*'1? 4 april). Dit vijftal wordt aanga-, vuld met óf Joop Bisschop^bL-n? Willem Verhaeren, die elkaar uV-v? donderdagavond ontmoéten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2