PvdA in Viaardingen laat college vallen OMWrJMRVBM IS D£M[[ffiPRUZBiNM VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT "Dit roept om politie-optreden' Ambtenaar werkte onder protest Madern en Van Roon wedden i Emma kan niet zonder conciërge I 'Heer van stand' opent Bommeltentoonstelling Dieven betrapt op heterdaad Inbrekers actief Compostbedrijf op 1 juni startklaar Inbraak WOENSDAG 2 APRIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Viaardingen. Postbus 110, 3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - spörfredactie: 345209. Viaardingen Zes flessen wijn krijgt CDA'er Chris van Roon van wethouder Jan Ma dern (verkeerszaken), als de parkeergarage aart de Afrol in november nog niet klaar is. „Wedden van niet", riep Van Roon toen de wethouder voor spelde dat de parkeergarage in november opengaat Dat durf de Madern wel aan. „Man, de eerste paal voor die garage moet de grond nog in", riep Van Roon. Madems zelfver trouwen leed daar echter niet onder. ,,Kan wel zijn, maar ik win", zei de wethouder een voudig. Madern liet weten dat er een nieuw voorstel van B en W komt over het parkeerbeleid. Een verruiming van de par- keerduur en van de belang- hebbendenregeiing zijn de be langrijkste veranderingen, die het gemeentebestuur in ge dachten heeft. Madern: „Het beleid wordt vriendelijker voor zowel bewoners als win keliers." Viaardingen Geschrokken ke ken de leden van de werkgroep Verkeer en Parkeren op. Hoor den zij dat goed? Ja hoor, inspec teur Ruud Meijer van politie zei dat foto's van parkeerovertredin- gen altijd in scène kunnen wor den gezet De centrumbewoners voelden zich beledigd. Het zwartboek over bet betaald parkeren in het centrum, dat de bewoners enkele weken geleden aanboden aan wethouder Jan Madern, werd gisteravond in de commissie verkeer besproken. Sinds de invoering van net be taald parkeren is het aantal par- keerovertredïngen in de straten rond het centrum met sprongen gestegen, betogen de bewoners. „Dat zwartboek ligt er niet om", zei PvdA'er, Gerard Boender „Dit zijn parkeerexcessen, die roepen om politie-optreden", vond hij. En toen zei inspecteur Meijer dat zo'n zwartboek er wél om kan liegen. Hij beschuldigde nu wel niet direct de makers van het zwartboek van bedrog, maar toch... „Het lukt je altijd wel om foto's In scène te zetten. Het valt best wel mee met de excessen," „Een suggestieve opmerking", vond Els de Bruijne van de werk groep. „Wij hoeven niets in scène te zetten." Zo had Meijer het ook niet bedoeld. Maarten Vermeer had nogal wat aan te merken op de manier, waarop het betaald parkeren in Viaardingen is ingevoerd. „Ik no dig de commissie uit om eens een dagje de straat op te gaan", zei de CDA'er, die zelf een schoenen winkel in het centrum heeft „Dan kun je zien dat de parkeer wachters te streng optreden. Zij zijn soms oneerlijk, soms onmen selijk hard." Viaardingen Eén van de ambtenaren die op zondag 2 maart voorlichting gaf in het Palestijns centrum over de gemeenteraadsverkiezingen deed dat onder protest Dat geven burgemeester en wethouders van Viaardingen toe in antwoord op schriftelijke vra gen van RPF-raadslid Cor de Jonge. Zij ontken nen echter dat de ambtenaar, zoals De Jonge ver onderstelde, gedwongen werd op zondag te wer ken. De Jonge vroeg de toezegging, dat er in het ver volg geen gemeentelijke bijeenkomsten meer op zondag zouden worden gehouden. Die toezegging krijgt hij niet Het is een zeldzaamheid, aldus bur gemeester en wethouder, „maar als het dienstbe lang dat vordert kunnen wij een beroep doen op elke willekeurige ambtenaar om op Zondag te werken." B en W zeggen wel toe dat zij religieuze gevoelens zo veel mogelijk zullen respecteren. De Pale stijnse arbeidersvereniging had zelf gevraagd of de bijeenkomst op zondag kon worden gehouden. En omdat de gemeente graag zo veel mogelijk buitenlandse kiezers wilde bereiken is zij met dat verzoek akkoord gegaan. 'Ouderen zitten met de ellende' e Gekleed in de enige echte Bommel-ruitjas en met een Bom mel stropdas om de nek verrichtte burgemeester Scheeres gis termiddag de opening. Schiedam Geheel in stijl opende burgemeester Scheeres van Schiedam gistermiddag in de open bare bibliotheek als 'een heer van stand' de ten toonstelling met als centrale figuur Ollie B. Bom mel. Gekleed in de enige echte Bommel-ruitjas (die de bibliotheeklei ding geleend had van de Toonder studio's) en met om zijn nek een Bommel stropdas verrichtte Schiedams eerste burger de bij het officiële gedeelte behorende handelingen. Scheeres, die voor dit karwei benaderd was omdat hij bekend staat als een verwoed verzamelaar en bewonderaar van de strips van Marten Toonder, bewees dat het oog van de bibliotheeklei- ding niet voorniets op hem gevallen was. Via een inhoudelijke verhandeling over de Bommelstrips'liet de burgervader blijken volledig op de hoogte te zijn van Toonders dieper liggende bedoelingen bij de totstandkoming van diens le venswerk. De vergelijking tussen Rommeldam (de stad waar Ollie B. Bom mel en zijn metgezel Tom Poes wonen) en Schiedam kon dan ook niet uitblijven. „In Schiedam is het beleid van de overheid gelukkig een stuk actiever dan in Rommeldam, waar men pas sief toekijkt. Rommeldam is zo geprivatiseerd, daar hebben ze niet eens een openbare bibliotheek", aldus Scheeres, alvorens hij de openingshandeling verrichtte. Hetgeen hij deed door een doek weg te trekken, waardoor een glazen kastje met daarin een verkleinde uitgave van het stand beeld van Ollie B.-Bommel zichtbaar werd. Het orginele exem plaar is vervaardigd door de inmiddels overleden Sehiedamse beeldhouwer Andrê Henderickx. De aanleiding voor de expositie over de stripfiguur Bommel in de openbare bibliotheek is gelegen in het feit dat geestelijk vader Marten Toonder onlangs is gestopt met het continueren van de avonturen van zrjn geesteskinderen. De tentoonstelling is echter niet alleen een eerbetoon aan de 73- iarige Toonder, doch maakt ook deel uit van het eerste jaarplan voor tentoonstellingen laten zien, en gezien worden' dat giste ren officieel werd gepresenteerd. De opzet van dit plan is onder meer de bibliotheek meer be- zien dat er hier meer gebeurt dan alleen het uitlenen van boe ken en dat er boete moet worden betaald als deze te laat terugge bracht worden", aldus de leiding. Behalve het mini-standbeeld zijn op de Bommel-expositie de strips van het eerste uur te zien. Verder kan het publiek bekij ken hoe proces van ruwe schets tot de inmiddels wereldberoem de stripfiguren in de krant verliep. Bovendien wordt getoond hoe de tekenstijl van Toonder een evolutie doormaakte. Verder maken zo'n beetje alle Bommelstrips en een videoportret van Toonder deel uit van de bezienswaardigheden op de onderste verdieping van de bibliotheek- f De tentoonstelling is de gehele maand te zien aan de Lange Ha ven. In mei verhuist deze naar het filiaal Nleuwland, waarna in juni filiaal Noord aan de beurt is. Schiedam De Sehiedamse po litie heeft vannacht vijf dieven bij twee inbraken op heterdaad betrapt De vijf ritten vast op het bureau, in afwachting van het onderzoek van de recherche. Twee mannen, 42 en 46 jaar oud, werden om half drie opgepakt bij tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan. Toen de agen ten na een telefoontje uit de buurt aan kwamen rijden, zagen zij twee mannen weglopen. Eén van de twee gooide iets in 'de bosjes toen hij de agenten zag. Het bleek dat de Schiedammers hadden in gebroken in de kantine bij het tennispark en er met een paar pijpjes bier vandoor wilden. Anderhalf uur later werden in de keldergang onder een flat aan de Verdistraat drie jongens aange houden, die met valse sleutels kelderboxen kraakten. De drie, 15, 17 en 18 jaar oud, hadden ge stolen spullen bij zich. Zij werden ingerekend. Viaardingen Inbrekers heb ben in het paasweekeinde flink huisgehouden in Viaardingen. Uit een huis aan de Van Linden van den Heuvellsingel werd een televisietoestel gestolen. Een be woner van de Buizerdstraat deed aangifte van diefstal van siera den, een cassetterecorder en bandjes. In een huis aan de Londenweg werd op klaarlichte dag ingebro ken. Daar verdwenen een kleu rentelevisie, een videorecorder, een metalen geldkisje en een aan tal cheques. Een inbreker die rijn slag dacht te slaan in een huis aan de Anthony Duyckstraat had minder geluk. Hij werd betrapt door de bewoonster en vluchtte in paniek door het achterraam. Uit een bedrijfspand aan de In dustrieweg verdween een video recorder. De inbreker doorzocht alle ruimten van het pand en for ceerde daarbij een aantal deuren. Hoek van Holland De aanleg van het Westlandse composte- ringsbedrijf in Hoek van Holland vordert gestaag. Ondanks een ju ridisch steekspel en weken met strenge vorst verlopen de werk zaamheden volgeris schema. De verwachting is nog steeds dat omstreeks I juni het eerste tuïn- vuil kan worden verwerkt De Stichting Verwerken Tuinafval Westland zal de officiële ope ningsceremonie pas later in het jaar vaststellen. Als de eerste van de vier com- postvelden met elk een capaci teit van 40.000 kubieke meter gereed is mag het tuinafval uit het Zuidhollandse glasdistrict niet meer op de provinciale vuil stortplaats in Zoetermeer worden gedumpt De betrokken transportbedrijven in West- en Oostland hebben on langs met de stichting van ge dachten gewisseld over het ont- werp-stortregelement, dat na ad viezen en suggesties van de onge veer veertig aanwezige vervoer ders op enkele plaatsen is aange past De overige drie compostvelden worden door de Hoofddorpse aannemer Vermeer fasegewijs Viaardingen Inbrekers heb ben uit een opslagruimte aan de Hdndelstraat voor ongeveer 2500 gulden aan gereedschap wegge nomen. Vlaarding-en De gemeente spaart geld uit en de ouderen van dienstencentrum Emma zitten met de ellende- Zo zien de bezoekers van het dienstencen trum in het buurthuis aan de Oosterstraat het be sluit van burgemeester en wethouders om hen geen eigen conciërge, geen eigen we's en geen aparte in gang te geven- De Kaad voor het Ouderenwerk uit bij monde van Marie-José Davids dreigende taal: „Als de gemeente niet op de wensen van de ouderen ingaat, dan gaan wij op zoek naar een andere ruim te." De vaste bezoekers van Jiet,dienstencentrum: „Wij zullen de gemeente iaten zien wie wij zijn." Compromiséén flat langs de Vaart VI aard in e'en De hele commissie zich wel in kon eens rijn, wat zouden wij dan nog j r3 „4. -I vinden. „Een goed voorstel. En moeilijk gaan doen", zei Nel Kes- PvdA steunt burge- aJs wij het daar allemaal over ter. meester en wethou ders niet in hun plan nen om drie flats te bouwen langs de Vlaardingse Vaart. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie verkeer. „Bouw eerst maar eens op de noordelijkste van de drie locaties. Daarna kunnen wij bekijken of er behoefte is aan die andere twee flats", luidde het compromis van PvdA'er Willem Kwakke 1- stein, dat door de omwonenden als een overwinning werd be groet Het plan voor drie flats langs de Vaart is een van de meest om streden bouwplannen in Viaar dingen. De omwonenden, die zich hebben verenigd in het co mité Behoud de groene long, dwongen anderhalf jaar geleden voor de Raad van State inspraak af. Een paar weken, geleden werden de omwonenden inderdaad ge hoord, maar burgemeester en wethouders trokken zich van de resultaten van die inspraak niets aan. Alleen VVD-wethouder Jan Madern stemde in B en W tegen de plannen en volgde daarmee de omwonenden en de Vlaardingse raad voor sport en recreatie, die ook niets van bebouwing langs de Vaart moet hebben. De raadsleden toonden zich gis teravond gevoelig voor de argu menten van de omwonenden. „Als er dan zo nodig gebouwd moet worden, dan maar op de meest noordelijke locatie." Want die indruk is bij de raadsleden zo langzamerhand ontstaan, dat er zo nodig gebouwd moet worden. Volgens de gemeente is er veel ■vraag naar wat luxere apparte menten. De bouw zou vooral het noodlijdende Grondbedrif van de gemeente ten goede komen. De groenstrook langs de Vaart is uitermate kostbaar en uniek, be toogde CDA'er Chris van Roon. „Die moet behouden blijven." Woorden die de omwonenden uit het hart gegrepen waren. Zij wa ren ook gelukkig met het voor stel van Kwakkelstein, waar de De bezoekers van Emma voelen zich lelijk in de kou gezet door de gemeente. Die heeft, na conflic ten binnen het buurthuis, een nieuwe beheersstructuur ont worpen. Het buurthuis krijgt vol- 5 dat plan de hele bovenver- g van het gebouw, een deel van ae benedenverdieping en een eigen beheerder. Alle wensen van het diensten centrum rijn terzijde geschoven. „Het buurthuis krijgt alles en wij krijgen niets," meent oud-voor zitter Aad Engels. „Wij worden als ouderen zo gemakkelijk afge scheept," zegt Mip Hardonk, een vaste bezoeker van Emma. „Dat kan toch verdorie niet" Vuist op tafel Engels wil nog niet zo ver gaan om het gemeentehuis te bezetten. „Maar wij zullen als ouderen wel laten zien wie wij rijn," zegt hij nadrukkelijk en hij slaat met de vuist op tafel. De bezoekers van Emma hebben al tweehonderd handtekeningen opgehaald en zij rijn van plan om morgenmiddag in grote getalen naar de commissie voor maat schappelijke dienstverlening te gaan,"Om hun belangen te verde digen. „Al onze barwinsten gaan naar de gemeente," vertelt Nel de Ridder, gastvrouw van Emma. „Met hun kleine aow'tje spekken de bezoekers de gemeentekas. mm UTUVBBÊL Per i april 1986 gelden er nieuwe treinprijzea Afgezien van een paar.vérhogingen en een enkele prijsverlaging blijven de., meeste treinkaartjes gewoon hetzelfde kosten Dat is goed nieuws voor mensen'die graag snel en komfortabel reizen. 1 Wilt u er meer van weten? Haal dan het - nieuwe tarievenboekjeTreinprijzen' dat op elk station gratis verkrijgbaar is. Of bel even 030- 354275 om dat boekje aan te vragen. Dan heeft u meteen alle informatie, over de vele mogelijkheden voor kor- ting die NS te tóeden heeft, in-huis. Dan mag de gemeente toch ook weieens wat terugdoen!" De ouderen voorzien door de nieuwe beheersstructuur legio problemen. „Wij hebben een con ciërge nodig, eentje die een ehbo- cursus gevolgd heeft," vinden de vaste bezoekers. „Ik heb twee bil- jarttoemooien meegemaakt, waar een oudere overleed," ver telt Aad Engels. „Dan slaat de schrik je om het hart. Eén van onze biljarters heeft dan wel zijn ehbo, maar die man is ook niet meer een van de jongsten, daar kun je ook niet altijd op reke nen." Pet weg Met al die mensen van het buurt- huis die maar ongezien in en uit kunnen lopen in het diensten centrum is het ook niks gedaan, vertelt mevrouw Van Netten. „Je kunt hier niet eens fatsoenlijk je foed weghangen. Dan is er een oed of een pet weg of je mist iets uitje jaszak. Aad Engels wil koste wat het kost voorkomen, dat er een vete zou ontstaan tussen jong en oud. Maar het verhaal van het pikken uit de farderobe kan hij moeilijk ont- ;ennen. De zomerpst van Flip Hardonk is al eens gestolen. „Nou, die heeft twee weken lo pen mopperen, omdat een nieu we pet zo duur is." En dan zijn er al die kleine klus jes die ae beheerders vroeger voor hun rekening namen. Een nieuw bolletje in een lamp draai en bij voorbeeld. Engels: „Moeten wij dan zelf, op onze leeftijd, op die ladder gaan staan en naar be neden donderen?" Toezicht is no dig, vinden alle bezoekers van Emma- De gang wordt een enke le keer al als, rolschaatsbaan ge bruikt en dat is gevaarlijk. „De mensen worden bang en snibbig," vertelt Marie-José Da vids. „Dat komt omdat zij nie mand hebben op wie zij kunnen terugvallen." Als de politiek niet luistert dan zal de Raad voor het Ouderenwerk stappen onderne men om een ander onderkomen voor Emma te vinden. Het dienstencentrum is er sinds de verhuizing uit de Emmastraat allerminst op vooruit gegaan. „Alleen de gemeente is er beter van geworden," vertelt Marie- José Davids. „Die hebben een huurder voor een duur pand. Nou, als ze in niets naar ons wil len luisteren zoeken ze maar een andere manier om aan die tach tigduizend gulden te komen." De ouderen hebben er genoeg van om steeds het ondergescho ven kindje te ziin. „Wij rijn nu zes jaar inwonend,zegt Aad Engels. „Nou willen wij weieens op ons pifjpn wonen Buit zeven milie Schiedam Door aan de achter zijde van het gebouw een ruit te forceren, hebben inbrekers hun slag geslagen in het jongerencen trum Sint Joris aan het Doele- plein. Zij namen audio- en video apparatuur ter waarde van ze venduizend gulden mee. Tevens werden een flipperkast, een kas sa en een videospel-machine opengebroken. Hiervan bedroeg de buit driehonderd gulden. Reken-en tel machines weg Schiedam Bij het technisch bureau Duspra BV aan de Kom- miezenlaan in Schiedam zijn twee stereo radio-cassetterecor ders en enkele reken- en telma chines met een gezamenlijke waarde van ongeveer vijfduizend gulden ontvreemd. De daders kwamen binnen door een ruit in te slaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1