momi' 'M BETTELSTUDENT BEHEERST SCHIEDAMS UITGAANSLEVEN SPORT 19 LAPPON IA Van Reij kent H VO op duimp j e mém Gudde zet puntjes op de i STORM BIJ VLAARDINGSE SOCIALISTEN •oer om W: marimekko Heiik Salari speelt niet Rentree Visser r' WmMÊSÊÊÊ SmssssssmKttP&fi? Keilers Kroonenburg RUILBEURS Hoofd- stedenbuurt viert jubileum 'DSVPgeen wereldploeg Ingelast Kethelhage beter bereikbaar VdA gooit Vlaardingen Onder druk van de verkiezingsneder laag is de PvdA in "Waardin- gen het gezicht van de partij driftig aan het veranderen. De fractie, vroeger bekend om zijn voorbeeldige disci pline, stort zich als een stel jonge honden op de plannen van burgemeester en wet houders. Het roer is al om. Voorstellen van de PvdA/VVD-coalitie, of die nu over het buurthuis in de Oostwijk, het laantje van Char- don of de flats langs de Vaart gaan, kunnen niet meer op de onvoorwaardelijke steun van de socialisten rekenen. De fractie komt zelfs met tegen voorstellen. „Wij hébben al voor de tweede keer bij verkiezingen flink klop gekregen", aldus John Ranshuij sen, die al sinds 1974 na elke ver kiezing in Vlaardingen een ana lyse maakt van de uitslag, In '82 viel de partij terug van 15 naar 11 zetels. Op 19 maart dacht de PvdA dat verlies goed te maken, maar daar kwam niets van te recht. „Onze standpunten zijn kenne lijk niet goed over het voetlicht gekomen", zegt Ranshuijsen. Want hij is er, net als zijn partijge noten, van overtuigd dat he r- Hw* "i PvdA-beleid wél goéd was. De presentatie deugde niet De PvdA heeft zich de nederlaag bijzonder aangetrokken. „Er moet bij ons eens een windje gaan 'waaien", zei raadslid Leo ten Have al grimmig op de verkie zingsavond. En wethouder Bas Goudriaan klaagde zijn nood: „In Schiedam heeft de PvdA bijna niks uitgevoerd en daar behalen ze winst Wij hebben van alles voor elkaar gekregen en daar worden wij door de kiezer voor gestraft." Juist Goudriaan heeft het in de fractievergadering na de verkie zingen zwaar te verduren gekre- John Ranshuijsen: 'Vlaardingen is naar links opgeschoven'. gen. „Hij mag dan veel voorkeur stemmen hebben gehad", zegt af delingsvoorzitter Mari van Opii- nen, „maar wat je natuurlijs Vlaardingen-Schiedam- Maassluis Bi de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal pre senteert Jan Blaaser van avond zijn soloprogramma Klapstoel. In bijna twee uur laat Jan Blaaser het publiek het rare en het inconsequen te van onze 'high-tech' sa menleving zien. Jan Blaaser is ér echter de man niet naar om met grote woorden be schuldigende vingers uit te steken. Hij kijkt ernaar, glimlacht en ...doet mee. Klapstoel begint om 20.15 uur. Morgenavond spelen Mary Dresselhuys en Henk van. UI- sen het blijspel 'Leocadia' van Jean Ajiouilh. Het stuk gaat over de excentrieke tante van een tragische prins. De gelief de van de prins is overleden en zijn can te doet er alles aan om hem dat verlies te doen verge ten. Leocadia's stand-in kiest een onverwachte remedie te gen de smart Dit toneelstuk begint om 20.15 uur. In Harmonie voert theater groep Krijt vanavond tien kor te scenes op die allemaal om de liefde draaien. Het geheel heet 'Liefje met verlos' en het oud ste spel ter wereld krijgt door Arthur Schnitzler in tien thea- teijuweeltjes gestalte gegeven. Het begint om 20.30 uur. Het Werktheater treedt morgen avond voor het Harmonie voetlicht met het toneelstuk Ver re Vrienden. In dit stuk van Al lan Aickbom speelt Toon Ach terberg de hoofdrol Het Werk theater begint om 20.30 uur. Het Schiedamse theaterweekend wordt beheerst door de Bettelstu- dent Carl Mill beker schreef deze operette in 1882 en het stuk was al bij de eerste uitvoering een da verend succes. Het Rotterdams Operette Gezelschap speelt deze parel uit de Weense operettek- roon drie avonden achtereen in het Passagetheater. De regie wordt gevoerd door Frits van Houten, Dick Borst di rigeert het orkest en Anneke van Geldem neemt de choreografie voor haar rekening. Der Bettel- student is het verhaal over een als rancune bedoelde persoons verwisseling. Student Symon Ry~ manovicz wordt echer verliefd op zijn prooi en liefde wint het uiteindelijk van bedrog. Drie keer brengt het gezelschap 'Der Bettelstudent' op de Bühne. Vanavond om 20.00 uur, morgen avond om 20.00 uur en zondag- ïnidd ag om 14.30 uur. In het Filmhuis van de Harmo nie draait zowel vanavond als morgenavond de fascinerende nederlandse speelfilm 'Paul Che vrolet en de Ultieme Hallucina tie*" van Pim de la Parra. In de hoofdrollen spelen Peter Faber en Jenny Arean het verhaal over een schrijver die gevangen zit in zijn detectives. De films beginnen om 20.30 uur en op zaterdaga vond is er een tweede voorstel ling om 23.00 uur. In het Maassluise Schuurkerkje speelt zondagmiddag het trio Bouter, Braber de Rijk. De drie musici spelen swingende muziek uit de meest uiteenlopende lan den en tijden. Braziliaanse jazz wordt afgewisseld met muziek van Dizzy Gillespie, flamenco's Jan Blaaser. met eigen composities en afro- klanken met Caralbische mu ziek. Het slagwerk en de twee gi taren laten zich vanaf 15.00 uur horen. nooit kunt vaststellen is, hoeveel i kiezers hij van de PvdA ver- vreemd heeft, hoeveel mensen hij heeft weggejaagd. Hij heeft ons één zetelopgeleverd, maar wie weet hoeveel zetels hij ons heeft gekost" John Ranshuijsen heeft aan zijn analyse van de verkiezingsuit slag, waarvoor hij een eigen me thode heeft ontwikkeld, weinig plezier beleefd. Alleen in de Zuid buurt en de Babberspolder, wijken waar de politiek zich de afgelopen vier jaar nauwelijks mee bemoeide, behaalde zijn par tij meer dan het landelijk gemid delde. In de rest van de stad werd het incasseringsvermogen van de PvdA danig op de proef gesteld. In het centrum, waar de mensen de gevolgen van het verkeers- parkeerbeleid aan den lijve dervinden, heeft de PvdA fors verloren. Maar verlies was er ook in de Indische Buurt en Holy- Noord. „Wij kunnen niet alleen het verkeersbeleid de schuld ge ven," zegt Ranshuijsen, „Terwijl Vlaardingen over de hele linie naar links is opgeschoven, vooral door de enorme zege van de SP, heeft de PvdA niet geprofiteerd. Wij hebben de kiezers niet ge trokken. De kiezers zijn van de WD naar de SP gegaan, dat is toch opmerkelijk." „Er moet bij ons op korte termijn iets veranderen", vindt Ranshuij sen. Maar de conclusie van CDA en WD, dat er na de laatste ver kiezingen een breed college moet komen, onderschrijft hij niet. „De kiezer verwacht van ons, dat wij op onze punten blijven staan. Dat doen wij. Wat je in ieder geval niet kunt zeggen is, dat de kiezer voor een college van PvdA, CDA en WD heeft gekozen. Want de uitslag is gunstig voor links. Het is langgeleden, aat CDA en WD samen zo weinig zetels hadden. Dat legitimeert ons optreden bij de college-onderhandelingen." op een enkele plaats if teruv te vinden in De expositie is tot 3 mei dagelijks tussen tien en acht uur te bezichtigen in het Zonnehuis. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 4 april 1996 Maassluis Werken van Han del, Bach, Mailiy en Asma staan op het programma voor het or gelconcert, dat Jaap Kroonen burg zaterdag verzorgt in de Gro te Kerk in Maassluis. Het concert begint,om kwart over acht en plaatsbewijzen zijn vanaf half acht verkrijgbaar in de kerk. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden en voor kinderen tot twaalf jaar en houders van. CJP of Pas 65 /3,50. Schiedam Verzamelaars van onder meer postzegels, munten, ansichtkaarten en enveloppen kunnen aanstaande zondag te recht in het dienstencentrum De Vier Molens aan de Damlaan, waar een ruilbeurs wordt gehou den. De aanvang is half twee en de toegang is gratis. Tevens wordt er gratis getaxeerd. Vlaardingen Een van de jong ste wijkverenigingen in Vlaar dingen, die in de Hoofdsteden- buurt, viert de komende weken het 5-jarig bestaan. Allereerst wordt aan de kinderen gedacht. Voor hen is er zaterdag in zaal De Deel aan de Baamhoeve oen feestmiddag met tekenfilms, spelletjes, bingo en limonade. Dat feest duurt van half twee tot half zes en is gratis toegankelijk. ATEN VAN 36T/M48 VLOT. SPORTIEF. TUDLt IN KATOEN EN WOL HET FINSE WINKELTJE VAN "HET WAAIGAT" VLAARDINGEN HOOGSTRAAT 225 TELEFOON 010-343685 Schiedam Henk Salari is giste ren ter observatie opgenomen in het Rotterdamse SL Franciscus- ziekenhuis. De vcoi stopper van SVV heeft last van een. oude knieblessure, die door dokter Ben van de Bosch zal worden onder zocht Gevreesd wordt voor een overdosis aan kraakbeen in dat al tweemaal geopereerde gewricht Naast Salari fijn Hans Loovens (knie) en Jan Mulder (schorsing) in de uitbeurt tegen de ongesla gen koploper FC Den Haag niet van de partij. Voorts bestaan er twijfels over de inzetbaarheid van Peter de Haan (ziek), Jan Könemann (knie) en René Cou- freur (knie). De amateurs Paul Oschner en Koen van der Hoe ven zijn opnieuw aan de A-selec tie toegevoegd. Kan trainer Dick Buitelaar der halve nog geen opstelling geven, wel wil hij een tipje van de te vol-~ gen taktiek oplichten. „We gaan- fr voor zorgen, dat Martin Jol eHU Heini Otto worden aangepaktU" zegt hij, „zodat hun vleugelspit»-i ser, en Remco Boere moeilijk be—- reikbaar worden." De grootste zorg voor Buitelaar is het aan wij- zen van een speciale bewaker" voor topscorer Boere. DOOR NORBERT KLEINHERENBRINK -J Vlaardingen Dat Pim van Reij en HVO ooit opnieuw in eikaars armen zouden vallen, kon zelfs een helderziende op leeftijd voorspellen. Dat de hereniging komend seizoen al gestalte zou krijgen, hadden zelfs de naaste betrokkenen niet verwacht. Van Reij was weliswaar opgenomen in de op volle toeren draaiende carrousel, een langdurige verbintenis met zijn hui dige club De Hollandiaan achteloos naast zich neer leggend, maar HVO léék nog geen behoefte te hebben aan een nieuwe trainer. Pim van Reij... Er zijn Ho land aatt" geen alter- - natieven Het verrassende besluit van Piet van Miert om het al na één sei zoen aan de Z wan ens in gel voor gezien te houden, zorgde echter voor een stroomversnelling, waarin het HVO-bestuur en Van Reij" zich maar al te graag aan el kaar wilden vastklampen. Im mers, als je vanaf je tiende jaar lid bent, als je zo'n slordige dertien seizoenen in het eerste hebt ge speeld en als je zo'n vier jaar (jeugdtrainer bent geweest bij de club, dan weet je onderhand wel welk vlees je in de kuip hebt Pim van Reij (37) dus terug van slechts twee seizoenen wegge weest „Eind oktober kwam Herman Berkhout (voorzitter van De Hol landiaan, NK) al naar mij toe om te praten over volgend seizoen", zegt de kalende trainer in zijn knusse flat in de Vlaardingse Zuidbuurt „Hij liet doorscheme ren dat het bestuur graag met mij wilde doorgaan, het liefst nog een jaar jaar. Ik heb dat eervolle aan- xxl in overweging genomen." Eerste club ,In december belde de eerste club met de vraag of ik vrij was. Ik had echter nog steeds geen be slissing genomen, zé moeilijk had ik het ermee. Want wat is wijs heid? Ik heb het nog steeds prima naar mijn zin bij Hollandkan en zo'n langdurig contract geeft je toch de zekerheid dat je de ko mende jaren onderdak hebt" „Ik ben echter een sportman in hart en nieren, Ook als voetballer wilde ik altijd beter en hoger. Ik heb daarom voor een nieuwe uit daging gekozen. Ik wist dat er een' paar leuke clubs in de regio vrijkwamen. HVO was op dat moment totaal niet in beeld. Toen Van Miert echter zijn besluit een maal naar buiten had gebracht, was alles in zeer korte tijd gere geld." Van Reij koos dus voor een nieu we uitdaging. Was die bij De Hol landiaan dan niet (meer) aanwe zig? „Kijk", gaat de balanceerder bij een electro technisch bedrijf eens goed voor het antwoord zitten, „voor een trainer die net op eigen benen stond, had ik het met De Hollandiaan niet beter kunnen treffen. Ik ben vanaf het nulpunt begonnen, de club was juist bezig zich uit een diep dal te verhef fen." Organisatie „Er was nauwelijk sprake van enige organisatie rondom de se lectie. Het was verre van een ge spreid bedje, waarin ik terecht kwam, maar achteraf is dat voor mijn eigen ervaring natuurlijk een prima zaak geweest Ik heb wel eens gedacht, Pim, waar ben je in vredesnaam aan begonnen? Ik heb meer water in de wijn moeten doen dan mij lief was." „Je hebt echter altijd rekening te houden met de vereniging waar je traint Je mag nooit je eigen in stelling verplicht stellen voor ie dereen. De smoesjes die ik soms te horen kreeg om maar niet te hoeven trainen, onvoorstelbaar. Oma's waren om de haverklap jarig, het regende te hard, je houdt het gewoon niet voor mo gelijk. Man, al was ik vroeger zélf jarig, dan ging ik eerst nog even trainen." „Er is slechts een kern van spe lers, die echt serieus bezig is, de rest is veel te gemakzuchtig. Dat is overigens niet alleen bij De Hollandiaan het geval, overal hoor je zulke verhalen. Ook bij HVO heb ik de indruk dat som mige spelers het niet zo nauw ne men. Ik heb ze dit seizoen een paar keer zien spelen en ik miste het heilige vuur. Het was net of ze een verplicht nummer af werkten. Ook daar zal ik de na druk op de discipline leggen." Vervelend „Het vervelende van de situatie bij De Hollandiaan is, datje er in feite niets tegen kunt doen, want er zijn geen alternatieven. Ik moet putten uit een groep van ongeveer dertien spelers. Ik kan het niet maken, hoewel ik het misschien graag zou willen, om spelers die niet komen trainen ook niet op te stellen, want dan houd ik geen representatief elftal voor de vierde klasse meer over." „Hollandiaan zal in de toekomst moeten oppassen dat niet die gas ten die verkeerd bezig zijn de overhand krijgen, want dan is het met dewoetbalsfeer gebeurd. Eén rotte appel heeft vaak meer invloed dan tien rijpe...". Schiedam Cor Habermehl maakt zich geen zorgen over DSVP. „Dat ze dit weekeinde verrassend tweemaal hebben ge wonnen, wil niet zeggen, dat ze nu meteen een wereldploeg heb ben", blijft de oefenmeester van PPSC vrij nuchter. „Ik heb DSVP maandag zien spelen. Het is me opgevallen, dat ze nog moeten als Burcksen als laatste man." Zoals tevens in het oog sprong, dat de ploeg uit Pijnacker bereid is om tweemaal drie kwartier tot de bodem te gaan. „Die gasten hebben een ongelooflijke inzet Wij zullen het van hetzelfde moeten hebben, anders komen we van een koude kermis thuis", meent de trainer, die nog steeds een wrange smaak heeft van de 1-0 nederlaag tegen Zwart Wit'28. Deselectie van de Schiedamse eersteklasser kent geen blessure perikelen, zodat Habermehl met de volgende formatie van start: Suurmond, Westerveld, Winkelman, De Nijs, Alders, Van Har- melen, Van de Marei, Kolmeyer, Timmers, Van der Mijden en 't Hoen. Vlaardingen De competitielêa-5 der van het district West II heefp alsnog twee midweekse wedstnj^-» den aan het programma toeggrd voegd. Zwaluwen VI speelt dins-rf dagavond in Zwijndreeht tegen Groote Lindt en voor donderdag'* is Uisus-Schiedam ingelast fie voor dinsdag 15 april vastgestelde" derby SFCUrsus is verschoven- naar donderdag 16 april. Deze^ drie wedstrijden beginnen om 18.30 uur. SFCSCO'63 wordt Koninginnedag (woensdag 30 april) gaspeeld. Aanvang 17 uur. Schiedam Jerry Visser maakt zondag in de topper tegen Nieu- wenhoorn waarschijnlijk z'n ren tree in de hoofdmacht van Her mes DVS. De rechtsback is her steld van een longontsteking en gezien het duel tegen Xerxes, kan trainer Hans Kostense de of fensieve kwaliteiten van Visser uitstekend gebruiken. Het meespelen van Peter Burger; die vanavond nog stevig onder handen wordt genomen door verzorger Hennie Semeijn, is du bieus. Kostense kiest z'n starten de elf uit de volgende spelers: Eg; gelmeijer, Edwin Bakker, Visser* Bijl, Lansbergen, Burger, Kooij- man, Ruud Bakker, Viergever, De Zwart, Altorf, Van der Tuyn, Van Hagen en De Roos. Schiedam Met het openen van' de nieuwe toegangsweg naar het park Kethelage, morgenmiddag om twee uur, luidt de Schiedam#* vereniging TSN het nieuwe ten- nisseizoen in. Eén en ander wordt omlijst door de aanwezigheid van een boerenkapel, waarna enige jeugdleden staand in een open wagen de Zoomweg oficïëel dn gebruik nemen- - Maassluis „Eric Gudde ver vormde gisteravond tijdens de wekelijkse bespreking tot een klein donderwolkje. De oefenmeester van Excelsior Maassluis had op de trainingen al z'n aandacht besteed aan een be tere omschakeling van balverlies naar balbezit en zette op dat vlak ook nog eventjes mondeling de puntjes op de i. „Als we zo spelen, als in de uit wedstrijd, moet het lukken", al dus Gudde. „Ik denk, dat we déér in de eerste helft onze beste voor stelling van dit seizoen hebben., gegeven. Tegen ploegen als Heeijansdam zal vooral de snellere voortzet ting uit het midden naar voren ons sterkste"wapen moeten zijn." Voor de thuiswedstrijd van mor gen tegen Heeijansdam bestaat er alleen twijfel over Henk Kuipers (knie). Valt dat mee, dan brengt Gudde geen wijzigingen aan. De opstelling: Van Eijk, Van Zijl, Put, Gordijn, Kuipers, Duca- neaux, Van Straten, Van den Bergh, De Reus, Gouka en Glim merveen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2