'Aantijgingenvan Emma hebben sfeer verpest' Reünie school-G valt in de smaak 1A8IÜINBS DflSlMJ SCIEOAISOHE EDURAMT Nfflim ifllïilfE COURANT Verhulsdonk weet van niets Actie voor bejaarden geslaagd Buurthuis verontwaardigd Wijkagenten planten bomen 'NSOP is wars van machts spelletjes' Schot in besprekingen Bewoners tevreden over renovatie Applaus voor juffrouw Van West H olyziekenhuis heeft stalling Afscheid Mansens Auto slaat over de kop Trio bekent inbraken MAANDAG 7 APSIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. lllllllllllFIII9ll(llll[llllllllllllllllllllllllllllllllll[llltlilll|]ll]IIIIII1lllllllllllllllll!l]<llilj!IIIUIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllMIIIIIII[lllll|]|ll!lllll!lllllllll!llllllllllll!lll!ll!IIIH1lll]IIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIItlll[IIIIIIHII[l|jlilllin]lllllllilllllllllllllll[IIIIIIIIIIII1llillllllllllMllllilIlli!lllllllli:ilUllllll[lllirillllllllllllllllHIIIII Vlaardingen Onsportief en onverkwikkelijk vinden bezoe kers en medewerkers van buurthuis Oost de aantijgingen van dienstencentrum Emma aan hun adres. „Die mensen halen ons naar beneden om bij de gemeente hun gelijk te krijgen en dat vind ik ontzettend triest", zegt voorzitter André Goossens van het buurthuis. „De sfeer is verpest" Bezoekers en medewerkers van het dienstencentrum, sinds 1Ü8Ü gevestigd in het buurthuis aan de Oosterstraat, willen een eigen conciërge, eigen toiletten en een aparte ingang tot het gebouw. Om bun eisen bij de gemeente kracht bij te zetten hebben de ou deren gewezen op de overlast die zij van de bezoekers van het buurthuis hebben. Kleding zou in de gang niet veilig zijn, closet potten zouden worden volge propt met papier en kinderen zouden de gang als rolschaats- baan gebruiken. „Allemaal flau wekul", zeggen bezoekers en vrij willigers van het buurthuis. Het buurthuis is verbaasd over de klachten van de ouderen. „In die zes jaar dat Emma hier gevestigd is hebben wij altijd als goede bu ren met elkaar op kunnen schie ten. Nooit klachten gehoord", vertelt Goossens. „Maar nu zij bij de gemeente hun zin niet krijgen gaan zij ons zwart maken met op geklopte verhalen. Zij hebben een conflict met de gemeente, maar het is heel verwerpelijk om ons daarbij te betrekken. Wij zijn daar heel teleurgesteld over". De aantijgingen van het dien stencentrum zijn voor de vrijwil ligers van het buurthuis onbegrij pelijk. „Ik ga weieens koffie drin ken in Emma", vertelt Jantïne Valstar, een van de ouders die toezicht houdt in de peuterspeel zaal. „Daar heb ik die verhalen nog nooit gehoord. Wij van de peuterspeelzaal zijn de enigen die weleeris gebruik maken van de zelfde wc's als Üet dienstencen- tr um; nou, het is mij nooit opge- vallen dat die smerig of kapot waren". Het dienstencentrumhad met zijn klachten eerst bij het buurt huis moeten aankloppen, vindt Goossens.,,Dit is een kinderach tige manier van doen". Over de wensen van staf en bezoekers van Emma wil de voorzitter van het buurthuis niet al te veel zeg gen. Dat moet het dienstencen trum maar met de gemeente uit vechten, vindt hij. Maar dat de ouderen de hoofdingang voor zichzelf alleen claimen vindt hij wel heel gortig. „Wij moeten als buurthuis toch ook een gezicht hebben?" Mevrouw G. van Houwelingen, die in het buurthuis bingo's orga niseert: „Als wij de hoofdingang niet meer mogen gebruiken, moeten wij dan iemand neerzet ten om al die mensen naar de zij- ingang te begeleiden? Dat kan toch niet". „Als de helft van de verhalen die bezoekers van het dienstencen trum vertellen waar was", vertelt een 72-jarige bezoeker van het buurthuis, „dan kwam ik hier nooit meer. Ik zoek geen narig heid". Hij moet een beetje lachen om alle beschuldigingen. Maar voorzitter Goossens kan er helemaal niet om lachen. „Het dienstencentrum wil in alles zijn zin hebben. Maar als zij dat op deze manier denken te bereiken dan is er voor Emma maar één weg. en dat is weg uit het buurt huis". il!llll|[l!lll1lll!llimilll!IIIIli!llllll[lllllllimillIllililllllllllII!lllllllllllll!l[|||ii!llllIllllIlllill!IIIIII!Hll![|IIIIIJlll!l!llliJlllllllllilil lllllllll[)lllIII!llllliril!II!Ilillllllllllllllilllllll(llil!limillllillllllll|[i!llllillimillllillllllllllllllillll(llltl[illl!IIIIIUlllIlllll!lllllllllll1lll]llll1lillllllEllliiimillflllll[illllllintlillll Vlaardingen In drie wijken in Vlaardingen zullen tijdens de nationale boomfeestag nieuwe bomen de grond in gaan. De verschillende wijka genten en de wijktuinmannen zullen steeds de een:te bomen voor hun rekening nemen. In totaal nemen ruim 275 leerlin gen van negen basiseholen aan de actie deel. De wijkagenten zijn uitgenodigd in hun functie als be schermer van het Vlaardingse groen. Een stadsboswachter dus eigenlijk. Gelukkig hoeft de wijkagent weinig tegen vandalis me op te treden, want het aantal vernielingen aan het plaatselijk groen is uitermate gering. Op 10 april gaat om half tien de eerste boom de grond in. Wijk agent Van Vliet en wijktuinman Bijl doen dat samen met de leer lingen van de Beukenhof, de Doorloper en de Van der Schaar- school. Later op de dag doen wijkagent Van Heese en tuinman De Visser hetzelfde. Daarbij assis teren leerlingen van de Erasmus- en de Van Kampenschool. Als laatse plant agent Van Brakel m samenwerking met tuinman Stam een boom aan de Planta- nendreef. Kinderen van de Hoeksteen, 't Kompas, De Singel en de Speelwerkhoeve steken dan ook direct de handen uit de De verschillende leerlingen van de basisscholen houden zich ge durende het gehele jaar bezig met de bomen via lesmateriaal van het Landelijk Comité Boomfeest- dag. PvdA praat eerst met WD Schiedam De onderhandelingen over de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders komen vanavond in Schiedam voor het eerst pas goed op gang. In het Stadhuis praat dan een delegatie van de PvdA met de collega's van de WD. Pacifisme verder versplinterd Schiedam Acht van de zeven tien leden van de Sehiedamse af- deli ng van de Partij voor Socialis me en Ontwapening (PSO) heb ben hun biezen gepakt en hebben zich direct in een nieuw politiek avontuur gestort. Deze week ver stuurt initiatiefnemer John Zwart een verklaring door het hele land waarin 'met grote vreugde' de geboorte van de Nieuwe Soeialistiese en Ontwa peningspartij (NSOP) wordt aan gekondigd. De partij vormt de politieke poot van de eveneens nieuwbakken Stichting ter Be vordering van het Socialistisch en Pacifistisch Denken. De NSOP distantieert zich van PSP en PSO, omdat beide partij en verzuimd zouden hebben een grondige analyse van de socialis tische en ontwapeningsgedachte te maken. Ook een op de toe komst gerichte strategie ont breekt bij die groeperingen, meent Zwart. „In feite", vertelt de Schiedam mer, „verloor ook de PSO van Van der Spek zich al direct in machtsspelletjes. We kregen twee dagen de tijd om congres stukken te bestuderen. Alles werd er doorheen gedrukt. Ik heb de PSO met geen woord ho ren reppen over begrippen als analyse en strategie. De NSOP is wars van machtsspelletjes". De nieuwe stichting is in het le ven geroepen als 'drukmiddel' om pacifisten weer aan het den ken te zetten, „Het is de afgelo pen 25 jaar volkomen de ver keerde kant opgegaan", meent Zwart. „De stichting moet een analyse maken van waar het fout il gegaan en de lijn aangegeven voor de toekomstDe stichting stelt zich ten doel regelmatig dis cussiestukken over pacifisme en ontwapening te publiceren. In dat denken past geen over haaste deelname aan verkiezin gen. Zwart verwacht dat het ze ker enkele jaren duurt voordat de NSOP daarvoor klaar is. „Mis schien gebeurt het zelfs nooit en moeten we een buitenparlemen taire groep blijven", oppert hij. De NSOP heeft wel aspiraties om van landelijke betekenis te wor den. Op wat langere termijn denkt Zwart sympathisanten uit zowel PSP als PSO te kunnen re- cru teren. Het verwijt dat hij op die manier meewerkt aan een nog verdere afbrokkeling van 'paeifisetïsch Nederland' legt hij naast zich neer, omdat „de machtsspelletjes van de anderen geen perspectief bieden". „Dat is voor 80 procent uit be leefdheid en voor 20 procent uit voorkeur", aldus fractie voorzitter Gé Brouwer van de PvdA. „Woensdag praten we met het CDA, want die partij mag je ook niet bij voorbaat uitsluiten". WD-fractieleider Gerard Ver hulsdonk wist vanmorgen even wel nog niets van een uitnodiging van de PvdA om te praten over een nieuw college. „Ik heb sinds de eerste bespreking van veer tien dagen geleden niets meer van de PvdA vernomen. Onze voorkeur gaat uit naar een zo'n breed mogelijke basis. Gezien de 3-1 verhouding die de PvdA voorstaat is afspiegelen met drie partijen dus onmogelijk". De immer goed gemutste Gerard Verhulsdonk is weinig ingeno men met de uitspraak van Gé Brouwer dat de socialisten uit be leefdheid eerst gaan praten met de WD; „Een opmerking waar weinig hartelijkeheid uit spreekt", stelt de liberale voor man onomwonden. „Wij hebben steeds gesteld dat we het huidige beleid ook de komende vier jaar willen voortzetten. Het is een goed en duidelijk beleid geweest. Tk snap eerlijk gezegd zo'n op merking van Brouwer niet. De samenwerking is toch altijd geod geweest". Het zit Verhulsdonk ook niet lek ker dat hij door de PvdA niet of ficieel is uitgenodigd. Hij moest het nieuws van de bijeenkomst van vanavond vernemen van deze krant „Ik ben. toch de gehe le zondag thuis geweest. Alleen in de avonduren ben ik er even tus senuit geknepen, maar al snel was ik weer terug. Als je iemand persé wil bereiken, dan probeer je het toch een paar keer". Gerard Verhulsdonk weet niet waar het allemaal op uitdraait. „We wachten verder maar rustig af. Wij willen doorgaan met de PvdA. we zien wel of die partij zelf ook wil. Ik proef uit de op stelling van de PvdA een zekere verkoeling. Ik snap niet waar het mee te maken heeft". Maassluis Er zit eindelijk schot in de college-onder handelingen in Maassluis, Tijdens een bijeenkomst vrij dagavond op het stadhuis in Maassluis is door de zes par tijen verder gewerkt aan het programma op hoofdzaken. .Het gaat de goede kant op", aldus secretaris Arjan Kort hout. „De besprekingen ver lopen ïn een meer dan goede sfeer. Echte knelpunten zijn nog niet voorgekomen". De zes politieke partijen pra ten donderdag en vrijdag verder over het programma op hoofdzaken. Overeen stemming is al bereikt over voorlichting, openbare orde en algemeenheid van be stuur. Vlaardingen De bewoners- groep^ Zeeheldenbuurt in Vlaar dingen is zeer enthousiast over de verbeteringsplannen voor het complex woningen aan de Nieu we Kerkstraat en de Cornell's Houtmanstraat. De bewoners- groep verwacht dat een meerder heid van de huurders zich achter de plannen gaat staan. Het verbeteringsplan voor de woningen omvat onder meer een grondige opknapbeurt. Ook wor den enkele verbeteringen aan de huizen aangebracht zoals isolatie, een nieuwe douche, het vervan gen van het sanitair, het aanpas sen van de elctrische installaties, het vernieuwen van de keuken blokken en het plaatsen van ber gingen. Bovendien wordt tussen ae boven- en benedenwoningen geluidsisolatie aangebracht en de plafond vernieuwd. Een eerder voorstel dat was ge daan door de eigenaar van de wo ningen, Samenwerking '77, werd door de bewoners afgewezen. De werkgroep Zeeheldenbuurt is nu i zeer te spreken over het nieuwe plan. De huurverhoging blijft be perkt en aan de meeste eisen van de bewoners is tegemoet geko men. Alle bewoners worden nog schriftelijk van de plannen door Samenwerking op de hoogte ge steld. Leden van de bewoners- groep zullen huis aan huis het plan overhandigen en toelichting geven over onder meer de ver huiskosten (4.0Q0 gulden per wo ning) en de huurgewenning. MaassluisHet was zaterdag ge zellig druk in de grote zaal van ontmoetingscentrum Koningshof in Maassluis, waar de actie voor het bejaardenwerk van het Leger des Heils veel geld opleverde. Een totaal bedrag is nog niet be kend, maar dat het om een aan zienlijk bedrag gaat is zeker. De festiviteiten begonnen al in de middaguren, toen de playback- show honderden kinderen lokte naar de Uiverlaan. Het was een uiterst geanimeerde bijeenkomst met imitaties van Mieke, Gerard Joling, Danny de Munck en nog veel meer nationale- en interna tionale artiesten. In de avonduren vermaakten de ouderen zich tijdens een bingo dansant. Diverse regionale arties ten waren naar Maasluis geko men om het pubhek op een aan gename wijze te onderhouden. Rita Young, de Vlaardingse showvrouw, presenteerde met veel flair de avond en het publiek genoot van optredens van Martin Eden, het duo Upside Down en nog veel meer artiesten. Tussen het muzikale gedeelte door rol den de bingo-balletjes. De opbrengst van de avond kwam geheel ten goede aan het Leger des Heils. Voor het bejaar denwerk van het leger is drin gend geld nodig. Het Leger des Heils zorgt regelmatig voor uit stapjes, bijeenkomsten en maaltij den. Initiatieven die veel kosten, g. Door de grootst opgezette avond o kunnen de Maassluisse bejaarden voorlopig weer vooruit. De bingo zorgde voor veel spanning in Koningshof. Vlaardingen De 97-jarige juffrouw Van West werd zater dag omstuwd door haar oud leerlingen. Zij stond tijdens de reünie van sehool-G aan het Vlaardingse Westnieuwland in het middelpunt van de belang stelling. Een applausje klonk op toen zij, begeleid door wet houder Arij Maarleveld, de zaal binnen kwam. „Als zij 100 wordt geven wij met de stadspost een herdenkingsze gel uit", beloofde de wethouder. Met vergeelde foto's en verfom faaide poëzie-albums kwamen de honderden oud-leerlingen naar schooi-G. Geen afstand was hen te groot; Kiazien Verboon kwam helemaal uit Australië en uit Ca nada was er Arie van der Borden. IJsbrand van der Velden deed in een brief uit Johannesburg spe ciaal de groeten aan juffrouw Van West; „Die zal zich mij nog wel herinneren, want ik was het enige jongetje in de klas met rood haar". De organisatoren van de reünie, Gilles Arkenbout en de gebroe ders Visser, liepen glunderend door wat tegenwoordig de Eras- musschool heet. Een paar weken voor het weerzien hadden zij zich nog de grootste zorgen gemaakt. De" kaartverkoop verliep stroef. Maar toch kwamen de oud-Ieer- Iingen in grote getalen en zij von den het allemaal geweldig en fantastisch. Niet iedereen wist nog goed waar de school had gestaan, maar een maal binnen kwamen de herin neringen boven. „Dit was hele maal school-G niet, dit was sehool-B", wist iemand met ze kerheid te vertellen, „Hier in de hoek stond de poppenkast*'. Pannetje Iedereen riep 'ja', toen Gilles Ar- Juffrouw Van West werd om stuwd cfcor oud-leerlingen. ken bout vertelde van het panne tje water, dat 's winters altijd op de zwarte kachel stond. Dat stond iedereen nog helder voor de geest. Er werd ook instemmend geknikt toen onderwijswethou der Maarleveld herinnerde aan de schoolmaaltijden: op maandag rijst met krenten en op vrijdag bruine bonen, Maar de reüniegangers waren toch voornamelijk op zoek naar oude bekenden. Met foto's in de hand liepen zij hoofdschuddend door de aula: „Ik zie zoveel be kende gezichten. Maar de namen, die ben ik kwijt. Wie bent u ook alweer". Er werden handen ge schud en schouders geklopt. maar er waren ook mensen die wat verloren heen en weer lie pen: „Ik heb nog niemand gevon den", Voor Gil'es Arkenbout, de ani mator van het feest, en voor zijn vrouw waren er gouden medail les. Geen echt goud. zei Arie Vis ser, want de reünie was toch al zo duur en hel was nog maar de vraag of de organisatie uit de kos ten zou komen. Het plan van Ar kenbout zou zeker tot meer lei den dan één enkele feestmiddag, meende Visser. „De vriend schapsbanden van vroeger, die nu weer aangehaald zijn die blij ven ook na 5 apnl besuum. Da's een ding dat zeker is". Vlaardingen Vanaf vandaag heeft ook het Holyziekenhuis een bewaakte fietsenstalling De nieuwbakken ondernemer Mar tin Spork, die anderhalf jaar gele den met behoud van uitkering een stalling begon op het Veer- plem. opende daar zijn derde 'fili aal'. Als de stalling bij het ziekenhuis goed loopt wordt Spork. die na de nodige tegenslagen een paar maanden geleden voor zichzelf begon, over een halfjaar werkge ver. Willem Janson, die de eerste zes maanden met behoud van uit kering de fietsenstalling bij het ziekenhuis drijft, komt dan bij Spork in dienst. De stalling bij het ziekenhuis, die met een capaciteit van driehon derd fietsen bijna twee keer zo groot is als die op het Veerplein, gaat elke ochtend om half zeven Open. 's Avonds en in de week einden volgt de stallinghouder de bezoekuren. Voor de stalling zijn behalve dagkaarten ook tienrit- tenliaarten en maandabonne menten te koop. Over een maand opent Spork een bewaakte stalling bij het Holybad en kort daarna hoopt hij hetzelfc. de te kunnen doen bij het Kolpa- bad. Maassluis F. Mansens. aquisi- teur van de gemeente Maassluis, heeft tijdens een druk bezochte receptie afscheid genomen van zijn werkgever. Als sinds 19601 werkt de ambte naar bij de gemeente Maassluis. Eerst als hoofdcommies, waarna hij alle volgende hoofdrangen snel doorliep. Als chef van de af deling stadsontwikkeling heeft hij de groei van de gemeente Maassluis van nabij meegemaakt Vorig jaar nog vierde Mansen zijn 40-jarig jubileum als ambte naar. Schiedam Kordaat ingrijpen van enkele omstanders heeft af gelopen weekeinde het leven ge red van een 21-jarige automobi list uit Ridderkerk. De man ver loor op rijksweg 20 de macht over het stuur en belandde nadat zijn voertuig over de kop was gesla gen meen sloot. In eendrachtige samenwerking werd word de man bewusteloos uit zijn auto gehaald. Met enkele snij wonden aan het hoofd moest hij vervoerd worden naar het Holy-zoekenhuis, waar hij na be handeling naar huis kon. Schiedam Met de aanhouding van een drietal Schiedammers heeft de politie een aantal kelde rinbraken in Schiedarn-Noord opgelost Het trio werd op heterdaad be trapt in een kelderbox aan de Verdistraat. Tijdens verhoor be kenden zij nog zeven andere in braken. Hierbij kwam een aantal gestolen spullen boven water, waarvan geen aangifte is gedaan. De eigenaars wordt verzocht con tact op te nemen met de politie. Het betreft onder meer een accu lader, vishengels en waardevolle gereedschappen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1