'We vechten elkaar de tent niet uit' Gevolgen verkeersplan binnenstad vallen mee Problemen nog niet opgelost *Êén droppel werz^l VIMRDINES DAGBLAD SEMUMSCHCNMNT NiEIIWf WATEBWES CiSBIIf Eerste zegels Arbeidsbureau fluit De Goode terug Gemeente zwicht Lood ontvreemd Snelle toewijzing Costerstraat Onderhandelaars geen steek verder Verhulsdonk blij met gesprek PvdA Leen de Zeeuw:VCP-besluit niet uitstellen Informatie over huisvuil Fietser geschept Waar rook is, is water Van Lier zwaait vakantie gangers uit Verdacht van poging tot aanranding Voor elf mille weg uit woning flMtffiS Ragend .a,.,,. Hauens,faa, t, 3in ar PBS,faus 3131 g ./la1r]ln^- TaefQQn: 010_3WW!, .,,sl^rqw1fo^r,ie. 7^ DINSDAG S AP^IL 1986 Op hei hoofdpostkantoor in Maassluis kocht bur gemeester Hans van Es vanmorgen de eerste zo- merpostzegels. Ook in Vlaardlngen en Schiedam gingen vanmorgen de eerste postzegels over de toonbank. De opbrengst van de verkoop van de zegels komt ten goede aan verschillende instellin gen. Schiedam Het arbeidsbureau heeft de ontslag aanvraag van het Sehiedamse bedrijf Gebr. G. en W.J. de Goode voor 18 Turkse werknemers niet ge honoreerd. Het zakkenreparatiebedrijf moet hen in dienst houden. Het actiecomité Pro Gastarbei ders had het massa-ontslag, dat 7 februari werd aangevraagd, sa men met de Rotterdamse advo caat mr. Douglas Harff aange vochten, omdat het bedrijf niet kon aantonen dat de bedrijfsre sultaten tegenvielen. Voor het ar beidsbureau was van doorslagge vende betekenis dat De Goode verzuimde de bedrijfsresultaten op tafel te leggen. Ook het feit dat de laatste maanden extra uit zendkrachten werden ingezet, heeft in het oordeel van het ar beidsbureau een belangrijke rol gespeeld. Vlaardingen Een 47-jarige Vlaardinger is aangehouden, om dat hij ervan wordt verdacht in de trein tussen Rotterdam en Vlaardingen een koffer met eer- stedag-enveloppen en postzegels ter waarde van twaalfduizend gulden te hebben ontvreemd. Bij zijn aanhouding werd de koffer aangetroffen. Uit een lederwarenzaak aan het Liesveld werd afgelopen week einde voor vijfduizend gulden aan goederen gestolen. De daders forceerden de toegangsdeur. Verder gingen onverlaten er vandoor met tien vierkante me ter lood en een raamkozijn (waarde 1750 gulden), afkomstig van de nieuw te bouwen kerk aan de SurinamesingeL Het lood, dat reeds ingemetseld zat tussen een muur en een betonnen balk, werd losgetrokken, waardoor een schade van 3500 gulden werd aangericht Vlaardingen De gemeente gaat weer studeren op de ruimte- verdeling in het wijkcentrum in de Oosterstraat, waar buurthuis Oost en dienstencentrum Emma samen gebruik van maken. Wethouder Arij Maarleveld zwichtte gisteravond onder druk van de commissie voor sociaal- culturele aangelegenheden. Emma beklaagde zich de afgelo pen dagen in alle toonaarden over de huisvesting in het buurt huis. Zonder conciërge en zonder eigen ingang is de situatie on houdbaar, betoogden de ouderen. Meer ruimte voor het diensten centrum gaat onherroepelijk ten koste van het buurthuis, hield Maarleveld de commissie voor. „Het is een heel moeilijke zaak. Ik wil wel toezeggen, dat wij de zaak nog eens gaan bekijken, maar daar wordt de ruimte echt niet groter van". SchiedamHet bureau huisves ting heeft nu al de inschrijving geopend voor de nieuwbouw van circa 120 woningen in de Laurens Costerstraat. De gemeente denkt pas in de tweede helft van vol gend jaar met de bouwwerk zaamheden te beginnen. Die voortvarendheid vloeit voort uit Me behoefte driekwart van de >wonïngen vervroegd toe te wij- ,zen, zodat toekomstige bewoners invloed kunnen hebben, op de Bouw. 'Van de 120 huizen worden er 85 in de woningwetsfeer gereali- „seerd. Het gaat om 20 eengezins woningen en 65 gestapelde wo- 'ningen. In die laatste categorie vallen ook bejaardenwonipgen en enkele huizen voor minder validen. De kale huren variëren Van 250 (alleenstaanden) tot 560 gulden (vijf kamers). De eerste woningen zullen begin 1988 worden opgeleverd. De hui- cftge bewoners, die door sloop of renovatie gedwongen zijn te ver huizen, krijgen voorrang bij de toewijzing. Vlaardingen D66 staat niet afwijzend te genover een coalitie van PvdA, WD en D66. Dat vertelde de Vlaardingse PvdA-lijsttrek ker IJsbrand van der Velden gisteren in het overleg met de VVD over de collegevorming. George Neijssel, één van de liberale onder handelaars, schoot in de lach. „Daar ga ik nu alvast mee akkoord", grinnikte hij. Het was een grapje van Neijssel, waar hij door de liberale voorman Jan Madem meteen voor op de vingers werd getikt De VVD is aller minst van plan akkoord te gaan meteen colle ge dat steunt op een meerderheid van één of twee zetels. Die partij moet dus ook niets we ten van de voorkeur van de PvdA: samen werking van desotiaüsten roet het CDA. Er waren geen nieuwe standpunten te beluis teren tijdens het overleg tussen PvdA en VVD. Van der Velden opperde twee moge lijkheden om tot een voor de socialisten aan vaardbaar college van burgemeester en wet houders te komen: met het CDA of met WD en D66. Net als het CDA wil de VVD een col lege met een grotere meerderheid in de ge meenteraad. WD en CDA zijn het zo hartroerend met el kaar eens, dat IJsbrand van der Velden rich afvroeg of die twee partijen soms in het ge heim afspraken hadden gemaakt. Maar Ma dem wilde dat („desnoods met twee vingers omhoog") ontkennen. „U bent van ons geen stiekeme dingen gewend, meneer Van der Velden", wees Neijssel de Pvd A-voorman te recht. „Als wij afspraken hebben met hëf CDA dan zeggen wij dat gewoon". Nieuwe ontwikkelingen zijn er tot vrijdag niet te verwachten in de college-onderhande lingen. Dan houdt de PvdA met de leden een besloten vergadering over de strategie. CDA en WD hopen dat de socialisten van hun le den toestemming krijgen, om met meer dan één nartii samen te werken. Maassluis De gevolgen van het verkeerscirculatieplan (VCP) voor de Maassluisse binnenstad vallen enorm mee. Tot die con clusie komt Leen de Zeeuw (WD) na een bespreking tussen de verschillende politieke partijen en Ondernemers Federatie Maas sluis (OFM). „De federatie wil het liefst de vaststelling van het plan opschor ten en de inspraak opnieuw op starten. Daar voelen wij niet veel voor. Er is tenslotte een rapport van de inspraakgroep en het col lege wil de bevindingen van de ondernemers mee nemen bij de besluitvorming", aldus Leen de Zeeuw. De inspraakgroep, die in het ver leden over de maatregelen heeft Schiedam Een delega tie van de VVD heeft gis teravond toch gesproken met de PvdA in Schiedam over de vorming van een nieuw college. Aanvanke lijk hadden de socialisten vergeten de liberalen uit te nodigen voor het ge sprek, maar in de namid dag kreeg fractievoorzit ter Gerard Verhulsdonk alsnog een telefoontje van collega Gé Brouwer. „Echt iels opzienbarend is er niet voorgevallen", aldus Verhuls donk. „We hebben openhartig met elkaar gesproken; we heb ben alleen nog geen zaken kun nen doen". De liberale voorman in Schie dam' is tevreden met de uitkomst van het gesprek. „Wc hebben met elkaar gepraat zoals we de afgelopen vier jaar heben samen gewerkt: op een prettige manier. Ik heb niet gemerkt dat de PvdA ons niet meer wil als coalitie partner". Gé Brouwer stelde gisteren nog in deze krant dat hij de VVD voor 80 procent uit beleefdheid en voor 20 procent uit voorkeur had uitgenodigd voor het eerste gesprek over een nieuw te vor men college. Gerard Verhuls donk tilt niet zwaar aan die uitla ting van de socialist: „Ach, hij heeft dat in zijn zenuwen gezegd. Wij hebben er in ieder geval niets van een afkeer gemerkt We Schiedam De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord houdt op donderdag 20 april in samenwerking met het openbaar nutsbedrijf en de vui lafvoermaatschappij een voor lichtingsavond over zelf eompos- teren. De avond, die om acht uur begint, wordt gehouden in het natuur- eentrum van de KNNV in het Bachbos. Tot negen uur is er een inleiding over de verwerking en afvoer van het Sehiedamse afval. Daarna geeft de heer Bakker van de vuilafvoermaatschappij infor matie over het zelf verwerken van huisafval tot compost. Schiedam Een 13-jarige jongen uit Schiedam is gistermiddag met hersenletsel opgenomen in het Scbieland-zïekenhuis, nadat hij door een auto aangereden was. De jongen stak op de Burgemees ter Van Haarerdaan, vermoede lijk fietsend door rood licht, ter hoogte van de minister De Don kerstraat de oversteekplaats over. Hij werd geschept, onge veer 35 meter meegevoerd en vervolgens tegen het wegdek ge smakt moeten alleen afwachten wat het gesprek met het CDA voor de PvdA gaat opleveren. Daarna zal er wat meer duidelijkheid ont staan". Gerard Verhulsdonk verwacht niet dat de vorming van een nieuw college al teveel proble men zat opleveren. „We doen het in Schiedam op een rustige, vriendelijk manier. Niet zoals in Vlaardingen, waar ze elkaar de tent uitvechten. Wat stelt het nu eingelijk allemaal voor. De we reld draait gewoon door, met of zonder college". De liberale ondernemer zal de komende weken niet zelf meer aan de onderhandelingen deelne men. Donderdag vertrekt hij voor een korte vakantie naar Cy prus. Theo Bakkers, de oud Kijn- mond-voorman vervangt Ver hulsdonk samen met Luub Haf kamp bij de onderhandelingen. Morgenavond praten de chris ten-democraten met de PvdA. Het is een publiek geheim dat het CDA weer graag in een coalitie met de PvdA stapt. Siem Ros- man, de lijsttrekker bij de afgelo pen gemeenteraadsverkiezingen: „Ik kan nog helemaal niets zeg gen over onze strategie. We moe ten gewoon afwachten wat de mensen van de PvdA te vertellen hebben. Wij gaan open de onder handelingen in". Gé Brouwer (PvdA) kijkt met voldoening terug op het gesprek van gisteravond met de VVD. „De VVD wil graag het huidige beleid voortzetten, alleen de basis zal andere zijn. De verhouding in wethouderszetels zal 3-1 zijn. Daar bestaat geen misverstand over. Als het gesprek met het CDA morgenavond niet goed verloopt, dan gaan wij inderdaad weer met de VVD om de tafel zit ten om te komen tot een nieuw college. Zo reëel moet je wel zijn". Schiedam Het losdraaien van de dop van rijn radiateur is een 29-jarige automobilist uit Spijkenisse gistermiddag op een aantal brandwonden in het gezicht komen te staan. De man reed op het Kethelplein ter hoogte van de afslag Schie- dam-Noord, toen hij rook onder rijn motorkap zag komen. Hij vermoedde een oververhitte motor en draaide de dop van de ra diateur los. Terwijl hij daarmee bezig was, schoot de dop los en de man kreeg de kokende koelvloeistof ïn het gericht. Omdat toevallig twee politiemannen op de plek des onheils wa ren, kon de man snel naar het Schieland-riekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hij zijn reis vervolgen. Burgemeester van Lier was gistermorgen vroeg ter plekke om de Vlaardingse deelnemers aan de boottocht met de Henri Dunant een prettige reis te wen sen. Mevrouw'Rietdijk, die een weekje vakantie houdt op de Rode Kruisboot, kreeg bij het vertrek uit de Koningin Wilhelmi- nahaven door de burgervader een fruitmand aangeboden. JVa gesprek bestuur Dijkpolder Maassluis De verhoudingen binnen het bestuur van de Maassluisse wijk vereniging Dijkpolder rijn nog steeds niet genormaliseerd. Tij dens een bespreking op het stadhuis hebben de beide partijen hun hart kunnen luchten. „Dat heeft best goed gewerkt", aldus opbouwwwer- ker Gerard Neesen, die tijdens de bijeenkomst pils voorzitter fungeer de. Enkele weken geleden escaleer de een bijeenkomst in het Polder huis, toen na een bestuursverkie- Vlaardingen Een tiental leden van de beweging weigering defensiebelasting zorgde gisteren voor wat opschudding bij het GEWB. Zij kwamen de 5,72, die zij gewoonlijk gescheiden per giro betalen l om te protesteren tegen de kernbewape- ning, contant betalen aan de kassa van het gemeentebedrijf aan de Hoflaan. De medewerkster van het GEWB keek vreemd op, toen zij de tien mensen met borden en affiches zag binnenkomen. Zij verliet even het loket en ver dween in het kantoor. „Gaat zeker moed verzame len", lachte iemand in het groepje. Maar even later kwam een woordvoerder van het GEWB de ver klaring van de demonstranten in ontvangst nemen. Twee jaar na het begin van de actie rijn er in Vlaar dingen nog steeds zestig mensen die 5,72 van hun energierekening gescheiden of helemaal niet beta len. „En daar blijven wij mee doorgaan zolang wij het gevoel hebben, dat het zin heeft", legde Nelleke van der Luit uit „Zolang de waanzin van de bewapeningswedloop voortduurt". Het bord dat Riet Eggermont om haar nek droeg getuigde van dezelfde instelling: „Beter één druppel verzet, dan een oceaan van berusting". Lucy van den Berg'betaalt 5,72 aan de kassa van het GEWB. zing één van de gekozen leden zich alsnog terugtrok. In het tu mult dat toen ontstond kreeg Neesen enkele bierflessen naar zijn hoofd geslingerd. De ge schrokken opbouwwerker kon net op tijd voor de projectielen bukken.' Het conflict binnen het bestuur van de wijkverenigmg heeft er voor gezorgd dat nu twee partijen lijnrecht tegenover elkaar staan. Voorzitter Boer en penningmees ter Storm aan de ene kant en de rest van het bestuur aan de ande re kant. „De mensen hebben af gesproken dat er meer moet wor den samengewerkt. Dat is een goede zaak. De problemen tussen de mensen zijn nog niet de we reld uit, maar er is in ieder geval weer een basis waarop verder ge borduurd kan worden. Iedereen heeft zijn zegje kunnen doen en daar ben ik ere blii mee". Vlaardingen De politie heeft een 55-jarige Vlaardinger aange houden, die er van wordt ver dacht rich op zondag 16 maart schuldig te hebben gemaakt aan een poging tot aanranding van twee meisjes. De man is na verhoor vrijgelaten. gerapporteerd, kwam tot een groot aantal aanbevelingen. Zo moest de Hoogstraat afgesloten worden voor alle verkeer, de Goudsteen zou eenriehtingsver- keer moeten worden, evenals de afrit Zuiddijk en de Noordijk. Te- gen die voornemens hebben de ondernemers in de binnenstad al tijd fel geageerd. Zij vrezen om- zetverliezen, omdat door alle ver- keeremaatregelen het verkeer wordt geweerd uit het oude een- trum. Leen de Zeeuw deelt die i mening niet „De aanbevelingen J van de inspraakgroep zijn bijna allemaal terzijde geschoven door het college. Da Hoogstraat wordt niet afgesloten, maar blijft ge woon open. Er komt geen een richtingsverkeer op de Noorddijk en ook de afrit van de Zuiddijk blijfropen in twee richtingen. De I Zuidvliet wordt wél éénrich tingsverkeer. Dat is geen pro bleem, want ook de ondernemers hebben in het verleden die wens geuit. Het valt dus allemaal nogal mee voor de ondernemers". Leen de Zeeuw neemt ook stel ling tegen het feit dat de onder nemers zich gepakt voelen door de verschillende politiek partijen die zich achter het verkeerscircu latieplan hebben opgesteld. „Wij zitten de ondernemers niet dwars. Als raadslid heb je echter niet alleen met de ondernemers te maken, je zit er ook voor de be- woners van de stad. En uit de in- spraak is juist gebleken dat de be- woners blij zijn met de te nemen1 maatregelen. Daar mag je ook! niet aan voorbij gaan". Met de Invoering van het ver-' keerscirculatieplan wil de ge-; meente het sluipverkee uit de' binnenstad weren. Leen de Zeeuw: „Het mag immers niet 20; zijn dat mensen via de b:nnen-i stad naar het werk gaan. Veel; mensen die in Vlaardingen in heti industriegebied de Vergulde] Hand werken of bij de Windmill - en de Shell, gaan niet via de Mo-jj zartlaan en Laan '40-'45. Ze gaan- binnendoor en dat levert proble-j men op. De ondernemers zeggen; wel dat die mensen op de terug-* weg juist In het centrum stoppen; om boodschappen te doen, maar! dat mag niet van doorslaggevend de betekenis zijn". De bewoners van de Zuiddijk; willen dat hun straat wordt afge- sloten voor vrachtverkeer. „Aan! die eis kunnen wij misschien nog; wel tegemoet komen", aldus! Leen de Zeeuw. „Het verkeers- circulatieplan moet echter wel! worden vastgesteld. Je zit met za-, ken die snel moeten worden uit gevoerd en dus geen langer uit-; stel dulden. Neem maar de Hoog straat De bebouwing is bijna; klaar en dan moet er wel bestraat' worden. Zulke zaken kun je niet! uitstellen". Schiedam Inbrekers hebben; uit een woning aan de Rotter-! damsedijk voor ongeveer elfdui zend gulden aan huisraad ont~! vreemd. De daders kwamen bin-; nen door een dakraam te force-! ren en openden de voordeur om; de spullen naar buiten te bren~. gen. - Uit een bouwkeet van het bouw-, bedrijf SSN bouw BV aan de van; Deventerstraat verdwenen een- betonschaar en ander gereed-, •schap ter waarde van tweedul-j zend gulden. Ook het Rotterdamse bouwbe-; drijf VVS was het slachtoffer vare het dievengilde. Inbrekers na men negen hardhouten kozijnen mee uit een in aanbouw verke rend pand aan de van Swinden- straat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1